Kamperland heeft nu eigen speeltuin ■AGENDAS Aardgas naar Vrouwenpolder 5 SPELEVAREN MET - KLEINE - VISSERSVLOOT Hele dag feest Landbouwschuur in Hengstdijk werd gymnastieklokaal dag voor de jeugd ZEEUWSCH-VLAANDEREN Vakantieweken voor de jeugd te Terneuzen besloten DE BEVELANDEN LIEVER MEER AANSLUITINGEN DAN DE KOM BEVOLKING HOEDEKEN SKERKE GAF 1900 VOOR ,C0N AMORF ADVERTEREN DOET VERKOPEN maandag 12 Augustus 1966 WISSEL BEVELANDEN Wissel Zeeuws-Vlaanderen provinciate zeeuwse courant Geopend door echtgenote burgemeester i iets van te maken. En dat lukte uit- j stekend. Door de inwoners van Kamper land werd heel veel zelf gedaan. Op het I terrein naast de christelijk nationale school werden schommels en wippen door vrijwilligers geplaatst. Een groot Icieel van het speeltuig werd gemaakt jop de Goese ambachtsschool. Verschu ilende Kamperlandse bedrijven leverden een aandeel en lieten een instrument j neerzetten en er werden forse zand- bakken aangelegd. Ook de Stichting1 Zeeland leverde een aandeel door voor HENGSTDIJK Met de onthulling van een plaquette van de kunstenaar Niels Steenbergen heelt burgemeester I'. J. G. MoltUoff van Vogelwaarde za terdagmiddag In liet kerkdorp Hengst dijk het nieuwe gymnastieklokaal .De Schuur' officieel geopend. De plaquette toont, een kieviet niet vier eieren. Met leze aan het gemeentewapen van Vo gelwaarde ontleende afbeelding heeft de ontwerper de eenheid van de vier kerkdorpen willen symboliseren. No de opening droeg burgemeester Molthoff het gebouw over aan het be-' stuur van de St- Jozef school door het overhandigen van de sleutel aan pas-; toor G. Bonge.naar, voorzitter van het; kerk-schoolbestuur. De nieuwe gymzaal van Hengstdijk is in feite een verbouw de landbouwschuur, al is dat nergens 1 meer aan te zien. De transformatie van jde schuur in een gymnastiekzaal verg- 'de 2 ton. ,Toch'. zo zei burgemees ter Molthoff in een toespraak. .levert het de gemeente dankzij de hoge sub sidies geen cent zorg op'. Hij verze kerde. dat het gemeentebestuur graag aan de totstandkoming van het gebouw- had meegewerkt, in de wetenschap dat Hengstdijk de investering rendabel zal weten te maken. Pastoor Bongenaar. die de winst voor zijn parochie namens schoolbestuur aanvaardde, had nagegaan j dat gymnastiekbeoefening al eeuwen-) oud is. .In het oude Griekenland werd het beoefend om het gevoel voor schoon heid te ontwikkelen, om zich met el kaar te meten en het lichaam te har den'. zo had hij ontdekt. In later eeu wen zo betoogde hij diende gym nastiek om het individu beter geschikt te maken voor de oorlog. Bij de officiële opening van de gym-) nastiekzaal waren een kleine 40 geno digden aanwezig, onder wie het voltal- gemeentebestuur, de inspecteur KAMPERLAND Enthousiast hebben horden kinderen in Kam perland zaterdagmiddag .hun' splinternieuwe speeltuin in ge bruik genomen. Dat gebeurde di rect nadat mevrouw Wisse-Lam- mens, de echtgenote van burge meester P. Wisse van Kamperland, officieel daarvoor het startsein had gegeven door de eigen speel- tuinvlag met de naam ,'t Achter- hoekje' had gehesen. Kamperland heeft zaterdag van de opening van de speeltuin maar een comple te feestdag gemaakt. Morgens werden voor de kinderen kinderspelen gehouden op het voetbal veld, 's middags werd er gevoetbald tus sen GPO van Vlissingen en ,De Beve- voorillge gemeentebestr «rgen. Het, resultaat isi^,. lichamelijke opvoeding, de bis- voor schoppelijk inspecteur en enkele school artsen. landers' van Kamperland een wed- een speeltuin met een afdeling voor strijd tussen de derde elftallen werd kleuters en voor wat oudere kinderen, met 5-2 ent tussen de tweede elftallen!Na de opening werd het woord niet 1-2 door .Bevelanders gewonnen voerd door burgemeester P. Wisse, en 's avonds was er een gekostumeerde Ier zijn voldoening over uitsprak, dat voetbalwedstrijd voor dames en tot be-'men de speeltuin heeft weten in te sluit een lampionoptorlil. richten. Namens de Nederlandse Unie I Speeltuin Organisaties sprak de heer Bij een rondgang, die 's morgens door;J. Schellings. die voor de speeltuin een ax.i i het dorp werd gehouden en ook bij de voetbal overhandigde. Zoals gezegd: erjweek een jeugdvakantieweek gehou- lampionoptocht zorgde het pijperkorpsstaan al heel wat instrumenten om te den. De jeugd kon onder andere mee doen aan «verse wedstrijden, zoals rolschaatsen, ringrijden, zaklopen, en- oorts. Het hoogtepunt van deze week Uitslagen van de vakantieweek SLUISKIL In Sluiskil is de afgelopen l'.Jl'i-. 1AM6LA UAJ1GAAV.CA1 Uill 1.C .Nicoleen' voor de muziek. Tijdens een klimmen; te wippen of te schommelen, korte bijeenkomst voor de officiële ope- maar voor het bestuur van de speel- ning van de speeltuin zette de voor-j turnvereniging betekent dat Diet dat de zitter van de speeltuinvereniging. de plannen nu allemaal zijn uitgewerkt, heer J. A W Wisse, uiteen hoe de Er is op het terrein nog ruimte genoeg speeltuin tot stand gekomen is. Devoor meer instrumenten; er wordt ge- plannen en-oor dateren al van 1960. Er;dacht aan een glijbaan bijvoorbeeld. Op werd toen een speeltuinvereniging op-|de foto: De Kamperlandse kinderen in gericht en men probeerde zoveel nio-|hun splinternieuwe speeltuin. (Foto gelijk mensen warm te krijgen om erjPZC). MAANDAG 12 AUGUSTUS 1968 DOMBURG Badpaviljoen: taieltennistoer- M1DDELBURG Molenwater. 9—21 uur mi- nlauur Walcheren. TERNEUZEN Benedenzaal Hotel Rotter dam. 19.30 uur vergadering stembevoegde in gelanden district I van het waterschap Axe- ler Ambacht. VLI8SINGEN Britannia: trio Leen Zieise. WOLPHAARTSDIJK De Boel: t carlvani BROUWERSHAVEN Galerij Karmozijn: tentoonstelling schilderijen, etsen, gravures, houtsneden enz. DOMBURG Badhotel tentoonstelling ken Joop Dam en ikoncn GOES Weeshuis. Singelstraat. 10—12 en 14 —17 ur: tentoonstelling stads- en dorpsge zichten van Noord- en Zuid-Beveiand. MIDDELBURG Rijksarchief Zeeland. Sint- Pieterstraat 38, 9 30—12,30 on 13 30—17.30 uur; tentoonstelling 100 jaar spoorwegen in Zee land .IJzeren wegen langs dammen en kre- oog v n de Zeeuws Museum. Wagenaarstraat 1. 3012.30 •n 1417 uur: tenoonstelling werken van Ad en Tessa Braat en Plet Bulthuis. Van Ben them en Jutting. 9.30—18 uur: ten toonstelling van oude landkaarten, stads- en dorpsgezichten van Nederland, Relgië. Lu xemburg en het vroegere Frans-Vlaanderen, Provinciale bibliotheek. Abdij 11. 10—12 en 1417 uur: tentoonstelling .Denken en doen', beelden uit het Zeeuwse leven in de 18e 8INT-ANNA TER MUIDEN Voormalig raadhuis. 10—12 en 14—17 uur: tentoonstelling werken Jos But cn baron R. do Meester de Betzenbroek. 8LUIS .Stadhuiskelder. 10—12 cn 14.30—18 i en toonstelling werken Omer van Vossolen, vr.ERE Schotse Huizen, 10—12 en 14—17 tentoonstelling werken Hannle van Till-Tu- teln Nolhenlus. VLISRINGEN Walstrast 91, 10—22 uur: ten toonstelling werken vam Naerebout, WE8TDORPE Galerie TrouUnerte. 9—18 uur: tentoonstelling van werken van 7 kun stenaars. Z1KR1KZKE Weeshuis. 10—17 uur: tentoon-, «telling van klein «n fijn antiek. Tuin Weeshuis. 1017 uur: tentoonstelling van hedendaagse Nederlandse plastiek. TERNEUZEN De jeugdivakantiewe ken 1968' te Terneuzen werden vrijdag middag op het hoofdveld van hst sport park besloten met de prijsuitreiking: aan allen die in de afgelopen twee we ken een prijs hadden behaald en met een in twee dagen ingestudeerd jeugd- eircus. De belangstelling voor deze laat ste middag was enorm groot. Dat was vooral voor de organisatoren een pret tige gewaarwording, want over het ge heel genomen was de belangstelling niet altijd even overweldigend geweest. In totaal waren er voor" de twee va kantieweken een kleine 200 deelne mers, wat voor een stad als Terneu zen niet veel kan worden genoemd. De zolder van het jcugdgebouw ,De Sluis', waar het circus werd ingestu deerd, bleek evenwel te klein om alle belangstellenden te herbergen. Tijdens de uitvoering van dit circus op het sportveld, was de tribune, die normaal plaats biedt aan ongeveer 400 volwasse nen, bezet door zeker 500 kinderen. Het weer zat de clowns, acrobaten en andere circusgasten vrijdagmiddag niet mee. Zo nu ën dan viel er een stevige regenbui, maar daar liet men zich niet door afleiden en ging men gewoon door. Na afloop volgde de prijsuitrei king door de heer F. M. Berbers, wet houder van Terneuzen. Hij dankte allen die aan het welslagen van deze vakan tieweken hadden meegewerkt en er hun vrije tijd in hadden gestoken. De deelnemers aan het circus werden ge- tracteerd op een glaasje cola. Bollende ambtenaren en middenstanders Oostburg leeft deze zomer volop in de sfeer van de bolsport. In de serie wed strijden die tot nu toe op de bolbanen van de vereniging .Het grote gat' te Oostburg zijn gespeeld stond dezer da gen een wedstrijd op het programma tussen Oostburgse middenstanders en ambtenaren. Belde groepen speelden met 4 teams van elk 3 man, waaronder ook 6 dames. Wedstrijdleider was de heer J. Rieteco jr. De heer M. A. Aalbregtse reikte na afloop in café ,Du Commerce' de prij zen uit. De puntenbolling werd gewonnen door de middenstanders, die 53 punten scoor den tegen de ambtenaren 42. De uit slag van de ploegenbolling was: le R. Belderok, F. Brevet, A. Hoffman (middenstand); 2e J. Tlrijen, D. Rot tier, J. Murre (ambtenaren): 3e P.Sim pelaar, w. de Fijcke, E. Raes (Midden stand De volgende, bolling is op donderdag 15 augustus. Dit betreft weer een pro paganda bolwedstrijd, waaraan be halve middenstanders en ambtenaren ook toeristen kunnen deelnemen. doende is, opdat ook minder draag krachtige gezinnen deze huizen kunnen betrekken. Hij kreeg steun van zijn col lega-raadslid C. Willemsteljn, die er op wees, dat dit niet het geval is met.de momenteel in aanbouw zijnde bejaar dentehuizen, waarvan volgens hem de huur aan de hoge kant is. Ook de heer Willemsteljn vroeg om een redelijke huurprijs voor de nieuwe woningwet woningen. De raad ging akkoord met een monde ling voorstel van b enw om een eerder begrote subsidie van 160 voor het co mité bejaardenreizen te Hulst te ver hogen tot 260, in verband met een ju bileumreis. De heer De Gucht informeerde bij b en w of de molen in het toeristenseizoen kan worden opengesteld voor bezoekers. De raad besloot voorts tot aankoop van enkele woningen in de binnenstad, onder andere de Bonte Hondstraat en Kloostergang in verband met de sane ring. Burgerlijke stand BIERVLIET Geboren: Marjorie. Sjaan Petra, d v J. F. de Smit en M. C. de Bart; Pieter Job. z v K. W. Pladdet en A.J.Kosten- se Getrouwd: L. Schrier, 25 j en E. Kos- tense. 21 j. vormde ongetwijfeld de vrijdag, toen de jongens en meisjes hun fantasie de vrije loop konden laten en in de Kerk-1 straat, een tijdelijke nederzetting kon-! den bouwen van allerhande materialen. De kinderen hadden de beschikking over houtwol, oude bomen en takken, iken, karton, enzovoorts, terw ler en verfkwast handig en werden gebruikt. Er kwam van alles van de grond. Op de ene plaats verrees een cowboynederzetting, even verder een indianenkamp en ook was er een oos ters tafereel te zien. Uit het van de meeste activiteiten blijkt dat een dergelijke jeugdvakanieweek ze- ker voor herhaling vatbaar is. De uitslag van de rolschaatswedstrij- den luidt: jongens 7-8 jaar: 1 F. Jur riens, 2 S.' Berbers, jongens 910 jaar: 1 H. Willemsen, 2 P. den Boer, jongens 11-12 jaar: 1 J. Jurriens, 1 A. de Rui ter, meisjes 7-8 jaar: 1 H. de Hamer, 2 A, Elskamp, meisjes 9-10 jaar: 1 T. Lycks, 2 G. Jurriens, meisjes 11-12 jaar: 1 M. Bax, Ringrijden: jongens: 1 B, Visser, 2 F. de Brouwer. 3 W. Riemens, meisjes: 1 G. van Straten, 2 Y. Smolenaars, 3 H. Jurriens. Hard lopen: jongens 7-8 jaar: 1 F. Jurriens, 2 S. Berbers, 9-10 jaar: 1 R. de Smet, 2 C. Rombout, 11-12-13 jaar: 1 K. de Hamer, 2 P. van Kouteren, meisjes 78- jaar: 1 J. Elskamp, 2 H de Hamer, 910- jaar; 1 F. Luycks, 2 E. van Kouteren, 11-12-13 jaar: 1 H. Jurriens. 2 C. v. d. Broek. Hmdernisbaan: jongens 7-S jaar: 1 P. van Kouteren, (2 F. Jurriens. 9-10 jaar: 1 P. van Kouteren, 2 R. Jurriens. 11-12-13 jaar: 1 .K de Hamer. 2 F. de Brouwer, meisjes 7-8 jaar: 1 J. Elskamp, 2 A. de Krijger, 9-10 jaar: 1 G. Jurriens. 2 F. Luycks. 12-12-13 jaar: 1 J. Smol- lenaars. 2 M. T. Cousin. Zaklopen: jon gens 7-8 jaar: 1 F. Kusee, 2 S. Ber bers. 9-10 jaar: 1 P. de Boer, 2 R. de Smet, 11-12-13 jaar: F. de Brouwer. 2 K. de Hamer, meisjes 7-8 jaar: 1 A. Elskamp, 2 H. de Hamer, 910 j-aar: 1 T. Luycks. Q E. van Kouteren, 11-12- 13 jaar: 1 C. v. d. Broek, 2 Y. Smole naars. COLIJNSPLAAT Herv. vrouwen en mannen op reis De hervormde vrouwen- en mannenver- eniging uit Colijnsplaat maakten onder leiding van de heer A. Hoogerheide met 48 leden een busreis. 's Morgens werd via de bruggen naar Rotterdam en Utrecht, gereden. In Loos- drecht werd de maaltijd genuttigd en een rondvaart over de Loosdreehtseplas- ;e maakt. Vervolgens werd het nieu- lehdphol bezichtigd. DAaarna de tocht over Soheventogen naar terdam, waar het gezelschap nog van een ritje met de Metro kon genieten. Benoeming BERGEN OP ZOOM Roxy. 20 uur Een lange zwoele nacht. 18 jaar. DOMBURG Rerceatieterrein Centrum. 20.45 In het web der ontucht. GOES Grand. 20 uur: Tobroek, 14 jaar. MIDDELBURG City. 20 uur: Nacht der ge neraals, 18 Jaar. OOSTBURG Ledeltheater, 20 uur. Zwarte mark der liefde. 18 jaar. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: Hartentroef In Tokio voor OSS 117. 14 jaar. VLISSINGEN Alhambra. 20 uur: Tropi- «che begeerte. 18 Jaar. OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVER I DEZE RUBRIEK: G. VAN OORSCHOT P/A I PZC - VLISSINGEN - TEL 01184-5144 - TOESTEL 43 Tot onderwijzeresaan de r-k lagere school te Ossenisse Werd benoemd niej. M. Bogaert uit Lamswaarde. HULST Raad akkoord met garantie leningen woningwetbouw HULST De gemeentcriuid van Hulst is vrijdagavond akkoord gegaan niet de garantiestelling voor twee leningen ten behoeve van wonlngwetwoningbouw. Het gaat om tweeëntwintig woningwet woningen van de woninglKimvvereni- ging. waarvoor moet worden geleend 57.384 en 628.797, met daarbij dc exploitatiekosten, die worden geraamd op 33.630,80. Het raadslid J. v. cL Voorde Informeerde of het verschil in huur tussen deze wo ningwetwoningen en de bestaande vol- Vrijstaand huis te koop gevraagd, event, boerderij, W.-Zeeuwsch-Vlaanderen. Brieven no. 733, bur. PZC. Middelburg. Raiffeisenbank VLISSINGEN Drie sche pen van de Vlissingse vissers vloot voeren zaterdagmiddag de vissershaven uit. De schippers hadden hun kot ters volgeladen met mensen; een jaarlijks evenement dat dit jaar ook weer door het Vlissings Actiefonds in het kader van het De Ruyterstad- festival was georganiseerd. Maar de grootse naam .viool- schouw* leek enigszins bezijden de waarheid. Het was een plezieri ge spelevaart met een drietal vis sersboten, niet meer en niet min der. Het was de bedoeling dat de ze ven beschikbare boten van de Vlis singse vloot uit zouden varen met ieder 29 mensen aan boord. Maar na enig passen en meten werden de ongeveer hondervijftig belang stellenden ingescheept op drie bo ten, de Vli 19, de Vli 27 en de Vli 3. Om tien over twee gaven de eer ste rookwolkjes van de Vli 19, De Jacomine, het startsein voor de tocht langs de Walcherse kust. Vijf minuten later voeren de groe ne Jacomine en de blauwe Cla- sina het haventje uit. De Vli 3 volgde wat later. Op de kade ble ven een paar toch wat angstig geworden aspirant-passagiers ach ter; op het laatste moment leek de afstand tussen wal en schip hen en groot. Uitgewuifd door een handjevol achterblijvers op de kade en een ander handjevol op de boulevard ging het Scheldewaarts. (Foto PZC) RAAD STEMDE AARZELEND IN Goede mosselafzet Deze week was er een grote vloot aar mosselsohepen uitgevaren om te trach ten hun mosselen aan de man te bren gen. Ondanks de grote aanvoer ruim 25.000 tonnen deze week, werd er gemiddeld toch nog een goede prijs ont vangen. Wel liepen de kwaliteiten soms sterk uiteen. Aangezien de levering vrij is dit jaar, liggen de prijzen op een hogere niveau dan in het vorig jaar. Autobotsing te Oostburg OOSTBURG Zaterdagmiddag om één uur ontstond op de Zuiazandsestraat te Oostburg een aanrijding tussen twee auto's. De heer P. J. de K. uit Zuid- zande reed vanuit de Torenweidelaan de Zuidzandsestraat op en verleende hierbij geen voorrang aan de auto van de heer L. C. uit het Belgische Sint Ni klaas, die van rechts kwam. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Beide auto's liepen veel schade op. VEERE De gemeenteraad van Yeere heeft vrijdagmiddag aarzelend ja gezegd tegen het aardgas voor Vrouwenpolder. Iedereen was het er wel over eens dat de Slochterenbel ook wel eens wat kan afschuiven naar Vrouwenpolder. Maar men keek alleen nogal tegen het feit aan dat alleen de kern ermee gediend zal zijn. De Fort de Haakweg zal er bij voorbeeld niet van kunnen profiteren, ook de Nillmijwoningen blijven voorlo pig nog verstoten van aardgas. En dat pnkle toch wel een beetje. Toch meende burgemeester A. de Kam dat het ijzer nu heet is om te smeden. Niet zonder moeite was er nu een voor stel uit de bus gekomen dat inhoudt dat wanneer de buis van Aagtekerke doorge trokken wordt naar Serooskerke er een aftakking kan komen naar Vrouwenpol der. De enquête onder de bewoners gaf dan nog wel geen aanleiding om luid te juichen over het enthousiasme maar het is een bekend feit, dat men over het al gemeen nogal aarzelt. Is het gas er dan vallen er meestal veel twijfels weg. De aansluiting van Vrouwenpolder op het net kost de gemeente 45.500 en boven dien stelde de ZEG AM als voorwaarde dat de gemeente 140 aansluitingen van de permanent bewoonde woningen of be drijven garandeert in de kern Vrouwen polder. De heer W. Wouters (ar) vond de eisen die de ZEGAM stelt niet gering. Hij vroeg zich af of de gemeente nu ook be paalde rechten heeft om te zeggen waar de buis komt te liggen. Ook andere raadsleden wezen op het belang van zo gunstig mogelijke ligging zodat zoveel mogelijk mensen straks van aansluiting zullen kunnen profiteren. De voorzitter beloofde dat deze kwestie zal worden benadrukt al stelde hij voorop dat het zeker in het belang van de ZE GAM is dat er zoveel mogelijk aanslui tingen zullen komen. Over het feit dat een aantal woningen verstoken blijft van de aardgasvoorziening zei de voor zitter dat het gasverbruik daar mede als gevolg van een niet permanente bewo ning van de huizen in de eerder genoem de buurt zodanig is dat die volgens de ZEGAM geen bijdrage levert tot de ren tabiliteit van de gasvoorziening. De raad ging akkoord met het voorstel om bouwgrond te verkopen aan de firma P. de Visser en Zoon te Vrouwenpolder. Het gaat hier om grond in het bestem mingsplan Zanddijk. Er zullen daar vijf blokken van twee woningen met gara ges worden gebouwd. Je woningen zijn bestemd voor de verkoop. De heer A. A. Mol sprak zich uit tegen de grote prijs verschillen van de grond in dit plan. Er uiïng v""' .sprak zici JzhlUen vai' 1 dient naar zijn mening veel meer te wor- gestreefd naar een gelijkbedrag de grond, die in exploitatie komt. De heer Mol vond in de voorzitter geen medestander. Het verschil moet er zijn vanwege de waardering van de ligging van de grond. Voor een betere ligging zal men meer moeten betalen.' Het was ook de heer Mol, die bij het voorstel tot liet verlenen van medewer king in verban! met de aanschaffing van leermiddelen, dit ingevolge artikel 72 van de lager onderwijswet. De school besturen gaan spelen met dat artikel. We zullen eens moeten kijken of het al lemaal wel nodig is wat ze vragen,' zo betoogde het gb-raadslid. Burgemeester Dp Kam sprak geruststellende woorden aan liet adres van de heer Mol, hem daarbij erop wjjzend dat b en w er heus wel voor zorgen dat het allemaal binnen de perken blijft. Een rapport van de ver eniging van Nederlandse gemeente over 't al dan niet laten voortbestaan van de centrale dienst voor bouw- en woning toezicht op Walcheren werd voor ken nisgeving aangenomen. Bij de mededelingen had de voorzitter bij aanvang van de vergadering al la ten weten dat er plannen bestaan om een kleine ratiobouwstroomop gang te brengen. Het zou hier gaan om wo ningen die ongeveer 120 aan huur per maand zullen moeten opbrengen. Er wordt gedacht er tien woningen in elk van de drie kernen te krijgen. Ook wordt er naar gestreefd om daarnaast nog eens tien bejaarden woningen per kern te bouwen. Da plannen verkeren nog in een voorbe reidend stadium. De heer W. Onderdljk (ar) liet in de mdgang weten dat de plannen rondom _jt administratiekantoor wel erg lang op een realisering liggen te wachten. De voorzitter deelde hem mee, dat dit ver band houdt met het in eigendom verwer ven van grond. Volgens de heer A. Sturm (ch) dient er op korte termijn wat te worden gedaan aan de Lange- dam. Voordat er ongelukken gebeuren. De heer D. Kasse (ar) wees op het instor tingsgevaar van een gebouwtje bij da molen. De heer Mol vond de controle op de naleving van de kampeerverorden nogal merkwaardig nu hij geconstate. had dat het kinderen was verboden in een weilandje bij de ouderlijke wo ning een tentje op te zetten terwijl bij de jachthaven door vakantiegangers eveneens wordt gekampeerd. En daar is niet eens een officiële voorziening. Voorts wees dit raadslid ïog op de on houdbare toestand op de Vriezenveense weg te Gapinge waar een kippenhoude- rij voor een soort van uchtverontreini- ging zorgt. ,Er ziin hierover nog nooit klachten binnengekomen.' wist de voor zitter, die beloofde de zaak te zullen on derzoeken. Op de Coèperatieve Raiffeisenbank te Colijnsplaat werd in de maand juli "249.654,72 aan spaargeld ingelegd. In hetzelfde tijdvak werd 208.110,22 te rug betaald. Er is dus een positief spaarsaldo van 41.544.50. Per 1 augustus bedraagt het aldo van de bank 6.443.677,32. Rillandia 1 speelt oefenwedstrijd RTLLAND-BATH Vanavond (maan dag) speelt voetbalvereniging Rillandia I een oefenwedstrijd tegen een sterk militair elftal van de Kort Heiligers- kazerne te Bergen op Zoom. De wed strijd begint om zeven uur. HOEDEKENSKERKE De mu ziekvereniging ,Con Anion" van Hoedekenskerke heeft met veel suc ces twee zaterdagen aaneen een ac tie gevoerd om het laatste geld, dat voor de aankoop van nieuwe instru menten nodig was bij elkaar te krij gen. In de dorpskóm speelden de muzikanten een tijdje en ondertus sen gingen mensen van de vereni ging langs de deuren om geld in te zamelen. Resultaat: in twee zater- ilngen gaf de bevolking van Hoede- kenskerke voor .Con Amore' een be drag van rond f 1900. En daarmee komt de muziekvereniging aan de 10.000 die nodig waren voor ver nieuwing van het instrumentarium. De gemeente gaf een renteloos voor schot van 6000 en het .Anjerfonds zorgde nog eens voor 2000. ,Con Amore' heeft het nu voorloj voor elkaar. Dit jaar kregen alle "SA den nieuwe uniformen. Men moest voor een aantal leden uniformen la ten maken en toen bleek men voor een zacht prijsje een complete en uitstekende garderobe van een opge heven muziekvereniging te kunnen kopen. Het belangrijkste was ech ter. dat zich 8 nieuwe leden meld den. waardoor ,Con Amore' nu een korps van 31 man vormt. De gemid delde leeftijd van de leden is nog rn 25 jaar. Na de vernieuwing van uniformen was men hard toe aan de aankoop van een nieuw instru mentarium. Het oude was in de eer ste plaats versleten, maar tevens was het onpraktisch, omdat het in strumenten in hoge stemming wa ren. Er werd een circulaire onder de bevolking verspreid en de nieuwe in strumenten werden aangeschaft in het vertrouwen, dat men er met het geld wei nou komen. Donderdag 15 augustus i 1968 hopen onze ouders, j behuwd-, groot overgrootouders M. C. KROON M. F. C. KROON- VAN WIJCK Hun dankbare kinde ren, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen. Gelegenheid tot felici teren in het vereni gingsgebouw van speel tuin Lammerenburg van 17.00 tot 18.00 uur. Vlissingen, aug. 1968 H. de Keyserstraat 11 éaaxmrncmrrxxxxttxnxtxxr Voor de vele blijken van belangstelling. ontvangen bij de herdenking van ons 40-jarig huwelijk, zeggen wfl, mede namens onze kin deren, hartelijk dank. L. J. Bierens S. A. Bierens- Kodde Grijpskerke, aug. 1968 ,'t Munnikenhof' Op 8 augustus over leed te Rotterdam mfln zoon en onze broer LAURENS ZttRHAAR F. Zürhaar broers en zusters Heden is, na een kortstondig ziekbed, mijn lieve vrouw, onze goede moeder, oma en oudoma, mevrouw MARIA REBECCA MAZURE-HAGEMANS rustig ingeslapen. Zij werd bijna 85 jaar. Christ. J. Mazure Christ. Mazure Jacqueline M. Mazure-Manlz Y. M. Sanderse-Mazure J. Sanderse Jean-Marc Christ. Jacob Mazure Franklin Mazure Thuis liever geen bezoek. Geen bloemen. Geen tofespraken. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 13 augustus a.s. van 17.00-18.30 uur in hotel .De Burg*, Groenmarkt 13, Middelburg. De crematie zal plaatshebben woensdag 14 augustus a_s. om ll!00 uur in het crematorium te Driehuis-Westerveld. Heden heeft de Heere zeer onverwacht van onze zijde weggeno men, onze innig gelief de en zorgzame man, vader en opa JACOBUS NIEUWEN HUIZE echtgenoot van Paulina de Waal, op de leeftijd van 53 jaar. Sterke de Heere ons ln dit zware verlies. Yerseke: P. Nieuwenhuize- de Waal Goes: A. J. Gijssel- Nieuwenhulze D. Gijssel Yerseke: J. A. de Koeyer- Nieuwenhulze A. de Koeyer Llanneke Gerdien Andrea A. F. Nieuwenhuize F. A. Nieuwenhuize J. J. Nieuwenhuize J. Nieuwenhuize Yerseke, 11 aug. 3968 Van Randwijkstr. 22. De begrafenis zal plaatsvinden op woens dag 14 augustus 1968 op de algemene be graafplaats te Yerseke, om 13.00 uur, vanuit het verenigingsge bouw, Molenlaan L Wij vragen een ASSISTENTE voor de administratie. Afwisselend prettig werk. Ulo- of gelijkwaardige opleiding en diploma typen gewenst. AUTOBEDRIJF .DE TOEKOMST' NV Middelburg, tel. 01180-3220. Ger. Gem. Vlissingen woensdag 14 aug. 7.30 nor DHR. STUIJVENBERG Woensdag 14 augustus geven de heer en mevrouw Fencerda-Klaassen gaarne gelegenheid tot gelukwensen van half twaalf tot 1 uur, in hotel Noordzee Boulevard en te Middelburg in restaurant Abdij, van 5 uur tot half zeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 11