RITTHEM: RINGRIJDEN Schedels en muren op de schorren bij Rilland blootgelegd ,De Kleppertjes' weer ponykampioen Drie gewonden bij kettingbotsing onder Biezelinge Orgelconcert van (oorzaak' van éèn autobotsing J Gasten ,Kasporgo' weer naar huis SCHOON SCHIP: OLIEVELD VAN DRIE KM OP WESTERSCHELDE Sportdag Halst met uitgebreid programma Axelaar ging er met vouwfiets en overjas vandoor BATMAN EN ROBIN DE HELDEN VAN DE MIDDELBURGSE JEUGD Bejaarde fietser zwaar gewond bij aanrijding Groede ALMANAK Binnenschip vast in Nauw van Bath MAANDAG 5 AUGUSTUS 1968 RITTHEM Het rustige Ritthem was zaterdag centrum vtxsr ringrijderij, ge- organiseert! door de Ritihemse ring- rijdersvereniging ,Ons Klaverblad'. Er was veel belangstelling voor dit jaar lijks terugkerende evenement, vooral ook van toeristenkant. "s Middags wa ren onder andere aanwezig burgemees ter drs D. Roemers en wethouder G. J. .Janse. Voorzitter-speaker A. Cevaal, die de bekers en prijzen uitreikte, deelde mee. dat iedere gestoken ring door de rijders werd gehonoreerd met vijf cent voor de stichting .Sport steunt Zonneveld'. Hij bedankte het be stuur voor de medewerking. De heer Roemers ging in op de typische dorps sfeer van Ritthem die mede door een dergelijke ringrijderij kan worden be houden. Hij hoopte dat er nog veel ringen zuilen worden gestoken. De heer Roemers zegde toe, dat men de finan ciën rond het r.ngrijden eens zal be kijken en dat er volgend 3aar door hem een beker beschikbaar zal worden gesteld, nu de beker van oud-burge meester Daniëlse was verreden. De beker van de gemeente Vlissingen die van de heer Daniëlse gingen naar de heren J. de Pagter en P. Cevaal. Mej. L. Cevaal. de enige vrouw in het r.ugrifldtersgezelschap, die voor het eerst meedeed, kwam tot tien ringen. Muziekschool niet in ,De Halle' AXEL De dependance Axel van de Zeeuwse muziekschool zal niet in het culturele centrum ,De Halle' worden gevestigd, gdit vermeldden wij abisie- velijk in de krant van 2 augustus, Het is wel de bedoeling, dat de muziek school in het culturele centrum een uit voering zal geve. Deze staat tegen oktober op het programma. Griekse zeeman miste de boot VLISSINGEN Een Griekse zeeman. G. K. 22 jaar heef. zaterdagnacht de weg van de Vlissingse binnenstad naar Verdachte overval nu vast in Westkapelle WBSTKAPELLE De 27-jarige Vlis singse verzekeringsagent C. B., dn wordt verdacht van de mislukte over val op het postkantoor te Westkapelle vorige week donderdag, is zondag om streeks het middaguur uit Goes AXEL Op de Axetse zaterdagmarkt werd van één der standhoudsters de handtas gestolen. De tas bevatte, behal ve autopapieren, ongeveer 1250,- aan contanten. Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor. zijn schip in de buitenhaven terugvinden. Hij stapte naar een pohxie- surveülancewagen. Zijn èoot, de ,Onas- gebracht naar Westkapelle. De man is daar in verzekerde bewaring gezet. De politie in Goes, waar hij op heterdaad werd betrapt bij een inbraak in garage in de nacht van donderdag op vrijdag, had niet voldoende redenen meer om de inverzekeringstelling te verlengen. De rijkspolitie te Westkapel le zet de verhoren voort. De verzeke ringsmaatschappij, uit Utrecht, heeft in middels de auto van B., die haar eigen dom was en de verzekeringspapderen meegenomen. - i jïiEZELINGE Onoplettend i \i es* SR wen vnorht i rest.au Dit teas weer het bekende nngrij- beeld, zaterdag alnder de bomen en de kerktoren van Ritthem. (Foto PZC) Handtas gestolen: buit 1250 gulden 'GOES De buitenlandse gasten, diei laan de internationale feestweek van I.Kasporgo' hebben meegedaan, zijn za terdag en zond'ag weer vertrokken. Na een week dansen en muziek ma ken is het podium op d; Goese Markt weer ongebruikt en zijn de kleurige 'klederdrachten verdwenen. De Luxem- I burgse balletgroep vertrok al zater- I dagmorgen. Zaterdagmiddag verzorg- 1 den de Tsjechische dansers en niuzi- kanten op de Markt nog een optreden en zaterdagavond herhaalden zij dat, samen met de Zweedse groepen in Go es-Zuid. Zondag hebben vroeg rn de morgen de Zweden de terugreis aanvaard en een paar uur na hen vertrokken ook de Tsjechen. De Turk se groep, die in het programma was aangekondigd, is niet gekomen. Men heeft geen contact meer met de lei ding kunnen krijgen. Dat was vorig jaar ook het geval en toen kwam de groep uit Turkije in Goes toen de feest-! week net was afgelopen..,. Politie waarschuwt tegen praktijken van schoorsteenvegers TERNEUZEN De gemeentepolitie van Temeuzen heeft een waarschuwing uitgegeven tegen de praktijken en het optreden van een Rotterdams schoor- steenveegbedrijf. Deze onderneming die ook elders in Zeeland actief is vraagt voor het vegen van schoorstenen en het bezetten hiervan buitensporig ho ge bedragen. Het is bovendien voorgekomen, dat het bedrijf de schoorsteen ging vegen bij mensen die met vakantie waren. Men ging vervolgens bij de buren afrekenen, onder het voorwendsel dat de afwj»ige buren van het huis een contract ha'.ien. De politie adviseert ieder die met het bedrijf in contact komt, een nauwkeu nge prijsafspraak te maken alvorens werkzaamheden te laten verrichten. Men moet aldus de politie zeker niet vooraf betalen. Mej. J. Remeeus veertig jaar bij onderwijs WESTKAPELE Op 1 augustus Jongstleden was het 40 jaar geleden dat mejuffrouw J. Remeeus, onderwij zeres aan de openbare lagere school te Westkapelle, haar werkzaamheden bij het onderwijs aanving. Na 30 jaar haar kracten ten dienste te hebben gesteld van de openbare lagere school te Brouwershaven, lcwam mejuf frouw Remeeus 19 jaar geleden naar Westkapelle. Nadat burgemeester F. A. Bulder vrijdagmiddag tijdens een feeste lijke bijeenkomst ten gemeentehuize in een korte toespraak de jubilaresse had gecomplimenteerd met haar jubileum, bood hij haar ter gelegenheid van dit heuglijk gebeuren behalve de gebruike lijke envelop met inhoud, namens het gemeentebestuur een mooie plantenbak aan. Benoemingen De heer A. C. Coenen uit Koewacht benoemd tot onderwijzer k lagere school in de Graven straat te Clinge. Mejuffrouw M. Ver- schueren uit Lamswaarde werd be noemd tot onderwijzeres in tijdelijke dienst aan de lagere school te Ril- land-Bath. MOGELIJK VERDRONKEN DORP BATH sis', die had gebunkerd, was al vertrok ken. De man zal nu naar het Griekse consu laat in Rotterdam worden gebracht voor nieuwe papieren. Hij wil naar zijn land terug. Onoplettendheid was Lhalf één j j op rijks weg 58 even voorbij restaurant ,De TH 11 11 1 Caisson' te Biezelinge. Drie personen 1 S IPCil J Qïl n OTQ liepen daarbij verwondingen op en moes- J vw.*«. |Un naar het ziekenhuis st- Joanna' MIDDELBURG De Tsjechische or- te Goes worden overgebracht. r"op m MkkW- S» moll volgens een bewerking van Johairn WEMELDINGE Alweer is de Westerschelde met olie be vuild. Zaterdag kreeg de rijkspolitie te water in Wemeldinge de melding dat ter hoogte van de haven Vlissingen-Oost een olie veld dreef van ongeveer 3 kilometer lengte. Bij onderzoek bleek de olie afkomstig te zijn van de onder Monroviaanse vlag varen de en ongeveer 20.000 brt metende tanker .Ragnsa', die op het moment in .Scheldepoort' ligt voor reparatie. Het schip is schoongemaakt door een Rotterdams classificeerbedrijf. Men verwacht niet dat de olie gevaar oplevert voor de stranden. Met de heer sende wind zou de olie in de richting van de Zeeuws-Vlaamse stranden moeten gaan. De rijkspolitie lieeft echter nog geen melding ontvangen dat dit het geval is. De mogelijkheid bestaat dat de olie wordt opgevangen door de zandbanken in de Westerschelde. De oorzaak van het lozen en de hoe- TIJDENS GRAVINGEN VOOR HET SCHELDE-RIJNKANAAL RII.LAXD-BATH Beenderen van skeletten, schedels en resten van mu ren en fundamenten zijn vorige week tijdens graafwerkzaamheden voor liet ScheWe-Rijnkanaal bloot gekomen op de schorren van de Reigersepoldcr op ongeveer 100 meter afstand van hel vervallen haventje ,üe geul van het paviljoen' nabij Rillaml-Bntli. Volgens ingenieur J. A. Trimpe Bur ger van het Rijksoudheidkundig bo demonderzoek dateren de vondsten uit de veertiende tot en met l>egin zeventiende eeuw en zijn hoogst waarschijnlijk, gezien de plaats, ge raamten en overblijfselen van het kerkhof van het verdronken dorpje Bath. Aanvankelijk dacht de dragline- machinist die bezig was zand af te graven voor de kanaalwerken, een bom in zijn sdhuiver te heb ben gekregen: het bleek echter een stuk hout te zijn, waaronder een menselijke schedel vandaan kwam. Bij verder graven stootte de man op nog meer resten van bakstenen muren en skeletten. On middellijk hierna werden de graaf werkzaamheden ter plaatse ge stapt. Afgelopen woensdagmiddag, een dag na de vondst, kwam ir Trimpe Bur ger persoonlijk een kijkje nemen. Na een telefoontje met de directie van rijkswaterstaat kreeg hij alle medewerking en zal men voorlopig een gebied van 100 meter lengte en 7 4 8 meter breed rond een reeds vrijgekomen muur onaangetast laten. De overigens nog kaarsrechte muur staat door opgekomen welwater on geveer twintig centimeter onder wa ter. In de nabijheid van deze vrij dikke muur liggen brokstukken steen van dezelfde dikte her en der ver spreid. Onderzoek .In feite heb ik tot nu toe maar drie dijbeenderen en anderhalve sche del gezien, maar er ligt vast wel meer. Het is niet zo ontzettend waar devol, maar we willen wel graag vaststellen wat er precies gestaan heeft. Denkelijk, het verdronken plaatsje Bath. Volgens mij kunnen de beenderen wel eens afkomstig zijn uit een grafkelder', zo veron derstelt ir. Trimpe Burger. Dinsdag aanstaande heeft het rijks oudheidkundig bodemonderzoek een hele dag uitgetrokken om nog meer opgravingen op de schorren te doen, Aan de hand hiervan hoopt men spoe dig tot een uitslag te komen en een antwoord te krijgen op: .Wat stond daar'. De laatste dagen deden name lijk in Rilland-Ba.th al de vreemdste geruchten de ronde. Op zondag 18 augustus zal te Hulst een grote sportdemonstratie gehouden wor den, waaraan alle sportverenigingen uit Hulst hun medewerking verlenen. De sportdag wordt 's morgens geopend met een hengelconcours aan de Binnenvest. Verder zijn er duivenvluchten, georgani seerd door de plaatselijke verenigingen en wielerwedstrijden door de wielerclub Hulst voor adspiranten. Om 2 uur van gen op het gemeentelijk sportpark de voetbalwedstrijden aan met als eerste de huild'iigingswedstrljd HW'24 - Zierlk- zee, waarbij de uitreiking zat plaatsvin den van de door de bezoekende vereni ging in het seizoen 1967-196S gewon nen .Fair Play Challenge Oup.' Om 4 uur is er een internationale voetbalwedstrijd tussen SK St.-Niklaas uit België en een Zeeuws-Vlaams selectie-elftal. Op het hockeyveld wordt een wedstrijd ge speeld tussen de Belgische ereklas-hoc- keyclub Mechelen een een Zeeuwse com binatie. Tijdens de rust van de interna tionale voetbalwedstrijd zal een atle- SINT-ANNALAND In de nacht van zaterdag op zondag is J. S. uit Sint- Annaland in de Joannapolder bij Sint- 1 Annaland met zijn auto uit een flauwezijn manipulaties met de fiets bocht gevlogen. S. brak hierbij een de aandacht van de eigenaar sleutelbeen en liep enkele inwendige kneuzingen op. Na behandeling in het ziekenhuis te Bergen op Zoom kon hij naar huis worden gebracht. Het onge luk ontstond doordat S. in de bocht een paaltje ramde. Een passerende auto mobilist heeft S. naar dokter A. C. J. Nooteboom te Sint-Annaland gebracht. Automobilist vloog uit de bocht en brak sleutelbeen Bikini's en parkieten verdwenen in de nacht MIDDELBURG. Voor de twee de maal binnen enkele maanden hebben nachtelijke dieven was goed meegenomen uit de stro men-wijk te Middeiburg. Ze had den het ditmaal voortien op bad pakken, bikini's en badlakens. Bij de politie kwamen zondag meldingen binnen uit de Adelaar- straat. Koninginnelaan en de Ar- nelaan. In de Waalstraat werd eveneens een diefstal gepleegd- Hier was de buit echter van geheel andere aard: drie grasparkieten en twee Deense bonte parkieten. DIEFSTAL VAN ƒ3500 UIT CAFE TERNEUZEN TERNEUZEN Uit een café in de Westko 1 kstraat is vorige week vrij dag een bedrag van f 3500,- ontvreemd. Caféhouder L. Doorns ontdekte de dief stal, toen hij vrijdagavond thuiskwam. Het café was. zoals ieder© vrijdag de gehele dag gesloten geweest. Een deel van het geld bevond zich in de lade van de tapkast, een ander deel in een kast in de woonkamer. Van de dader (s) ont breekt tot dusver ieder spoor. TERNEUZEN Nauwelijks een half uur heeft de Axelaar C. A. D. zater dagnacht plezier gehad van een vouw fiets, die bij na liet sluitingsuur van de cafés ontvreemde uit do koffer van een bjj het postkantoor geparkeerde auto. D., die na een avondje uit kennelijk een nabijgelegen café. Toen de Axelaar weg fietste zette de caféhouder een spurt in, die echter niet het gewenste resul taat opleverde. De politie wist D. wel aan te houden. Bij een onderzoek bleek, dat hij ook nog een overjas had .ge leend' van een bromfiets die een eindje verder in de straat stond. De volgende afstanden zullen gelopen: de Engelse mijl met onder an deren: Cas Mulder, Dynamo. Middel burg; Eugène Allonsius, Anderlecht, J Polrliet. AV'56 Goes, Fons Hillaert, AC Rieme, Willy Fermont, Piet Vonck en Andries van Houte van de RKHAV uit Huist. Vijftienhonderd meter voor jon gens A met als deelnemers: Ad van Zee, AV'56 Goes, Jan Jongbloed, Diomedon Steenbergen, Yvo Fassaert, Willy West- dorp. Ad Courtin, Jan Zandstra en Ed Bogaert van de RKHAV uit Hulst, 's Avonds zal de damesafdeling van de RKHAV. op de Grote Markt, een de monstratie geven in ringzwaaien en grondoefenmgen onder leiding van de heer H. Metsers. Installatie pastoor P. H. van Leeuwe te Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN Vrijdagavond vond in de kerk van de parochie van de heilige Johannes de Doper te Slnt-Jan- steen de. installatie plaats van do heer I'. II. J. van Leeuwe tot pastoor. De plechtige installatie gebeurde in een eu charistieviering door deken A. Koopman uit Hulst. Het oudste lid van het kerk bestuur bood de nieuwe pastoor de .sleu tels' der kerk' aan. In zijn dankwoord wees de pastoor op het grote aantal aanwezigen, waarin h}j de wens zag met hem samen te werken. Na dez eplechtigheid bestond gelegen heid de nieuwe pastoor geluk te sen; velen benutten deze kans. MIDDELBURG Voor hetkleine meisje, dat zaterdagmorgen op de arm van haar moeder op de Loskade over de rand van de afzetting langs het kanaal door Walcheren naar de bewegingen in het water keek, was de zaak zo klaar als een klontje. ,Dlt; Batman? Nee hoor, dnar is-tie man veel te dik voor', constateerde ze zelf verzekerd. Voor haar waren het Bat man, Robin en de raadselman niet, die daar in snelle speedboten door het kanaal van Walcneren stoven. Maar kennelijk was dit kleine meisje de enige, die niet in de stoere Batman geloofde. Want toen de bestrijder van de mis daad en zijn trouwe helper aan wal gekomen waren werden ze onmiddel lijk omstuwd door een grote schare jongelui, die kennelijk wel in hen ge loofden. Batman en Robin en de raad selman kwamen het feest, dat in eik kaar gezet was door organisatoren van 't Trefpunt, tot een hoogtepunt voor de jeugd maken. Ze maakten na hun aankomst aan de Loskade te midden van de jeugd, en voorafge- faan door het tamboers- en pijpe-rs- orps .Juliana' en het majoretten- korps uit Middelburg-Zuid, een zege tocht door de stad, waarbij Batman en Robin en passant geregeld jacht maakten op de raadselman. De helden van de jeugd werden zelfs op het stadhuis ontvangen. Hoewel tientallen kinderen stonden te wachten tot ze er weer uit zouden komen, wachtten ze tevergeefs. Al thans. ze zagen Batman met. hoewel die het stadhuis zoals men dit van hem kan verwachten, ongezien wel verliet. Want 's middags was hij met Robm en de raadselman aanwezig in Too- renvliedt, waar in het openluchtthea ter een variétéprogramma werd af gewerkt, met uiteraard de kinder helden in de hoofdrollen. Het was een boeiend programma, waarvan rond 600 kinderen naar har telust genoten. In een afwachtings- programma zorgden clowns, een goo chelaar en accordeonisten voor ver hoging van de feestvreugde. GROEDE Zondagmiddag is de 74- irige Vlissiniger P. op de rijksweg ireskens-Sehoondijke ter hoogte van de Kruisdijk (gemeente Groede) door een auto aangereden toen hij met de fiets aan de hand de wég overstak. Een toe vallig passerend Belgisch arts liet de bejaarde man. die zwaar gewond was. naar het ziekenhuis te Oostburg over brengen. De auto. bestuurd door L., sloeg door het harde remmen driemaal over de kop. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De auto werd zwaar be schadigd, de fiets werd totaal vernield. Bach van Antonio Vivaldi; delen: allegro, grave, allegro; largo; vivace; 4 Fuge a-moll van Cemohorsky; 5 fuge a-moll van Jan Zach: 6 Toccata und fu ge F-dur van Joh. Seb. Bach; 7 koraal- voorspel en fuga over .O Traurlgkeit, O Herzeleid' van Brahms; 8 Vigilia van Maitinu, en 9. Postludium van Ja- teeuwse Hapje Wie in deze drukkende dagen aan de kuit een hapje idl eten, moet over geduld en derhalve over vol doende lijd beschikken. Maar de man die ui Renesse snel een twaalfuurtje unlde verorberen meende dat hij zo lang niet kon wachten. Toen hij vijf minuten vergeefs had getracht de aan dacht van de dienstdoende ober ie trekken, liet hij zijn echtgenote alleen achter en betrad een tegen over liggtiul café. van waaruit hij het eerste bedrijf ojibelde. Met Hermans', zei hijZiet u 'die dame alleen bij het tafeltje aan het raam? Dat is mijn vrouw. Oman twe uitsmijters voor die Met flinke snelheid botste hij op de voor hem staande Duitse personenauto, van W. P uit Düsseldorf. die op zijn, beurt weer op de voor hem stilstaandeI auto van A.. S. H. uit Alphen a/d Rijnl inreed. M. werd met verwondingen aan het gezicht door de Wegenwacht naar het ziekenhuis gebracht. Zijn twee in zittende zusjes M. M. A. I. R. M. en M. M. I. M. M. M. werden eveneens aan het gezicht gewond en liepen ver moedelijk ook een hersenschudding op. Beiden werden per ambulance naar Goes vervoerd. De auto van M. werd totaal vernield. De Duitse auto werd zwaar, de bestelwagen van H. licht bescha digd. Een half uur later had even ver-; der weer een botsing plaats. Toen he-i merkte de Zweed G. A. uit Uppsala te laat dat de voor hem rijdende Duit-| ser B D. uit Düsseldorf moest afrem men voor een stilstaande file auto's.1 Hierbij deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. I HANS WEERT Het Duitse binnen- vaartuig ,A!to' is in de nacht van zaier- dag op zondag omstreeks half één m het Nauw van Bath aan de grond gelopen. He*, schip kwam 's morgens omstreeks negen uur op eigen kracht weer los. De sleepboten .Holland' en ,Coby M' van de sleepvaartdienst .Muller' uit Temeu zen waren voor eventuele assistentie nwezig. INKLIMMINGEN IN VLISSINGEN VLISSINGEN Nachtelijke insluipers hebben in verschillende huizen in Vlis singen flinke geldbedragen bemachtigd. Alles gebeurde in de nacht van zater dag op zondag. Aan de J03öf Israëlslaan stond een slaapkamemiaiu op een kier. De dief stapte de kamer in, waar de vrouw des huizes, S., de slaap der rechtvaarligen sliep. De dief nam een portemonnee met rijf gulden mee uit een tasje op de benedengang. Mevrouw werd wak ker, toen de voordeur dichtsloeg, kwart over zes. In de P. Krugerstraat werd in drie maisonettes ingeklommen. Bij K. werd een damestas plus 95,- meegenomen. De tas werd teruggevonden in een an dere woning van V., die ook ongewenst bezoek kreeg. Daar werd een porte monnee met 25,- weggehaald en in de derde woning, van V., maar verhuurd aan de Duitser E. werd in de keuken gegeten macaroni met saus Tot de vele gestolen goederen behoorden de afgelopen maand ook 36 met afge sloten fietsen en ongeveer 25 idem brom fietsen. Van de bromfietsen zijn er in middels vijftien terug. TWEE Pater H. M. Boer rector St Joanna overleden GOES In het academisch ziekenhuis te Leiden is in de nacht van zaterdag op zondag na een kortstondige ziekte overleden pater H. M. Boer, rector van het ziekenhuis St.-Joanna te Goes. Pa ter Boer werd 41 jaar. Hij was zeven jaar rector van het r-k ziekenhuis. HET WEER IN EUROPA BIERVLIET Niet minder dan! 80 ruitertjes een naar de' maatstaven van enkele jaren te-i 1 rug onwaarschijnlijk groot aantal jnam zaterdagmiddag daar deel aan het regionale ponyclubkampi- I oenschap. Wat bij dit kampioenschap wel heel duidelijk werd, was dat de diverse clubs over uitstekende trainers en trainsters beschikken. Bij de dres- suurnummers gaf men elkaar ten minste maar heel weinig toe Er was prachtig samenspel te bewon deren tussen ruiters (waaronder zeer jeugdige) en hun Welsh pony's, New Forest's. Shetlanders en Haflingers. Ple zierig voor deelnemers en organisatoren was, dat er veel belangstelling was van het publiek. Dat gold vooral bij heit af werken van de meer spectaculaire num mers, zoals het springen en de grote slotparade. De clubs die voor het kampioenschap In aanmerking kwamen, waren ,De Klep pertjes' uit Axel, ,De Honteruiters' uit Hontenisse. ,de Haringruiters' uit Bier vliet en ,De Oranjeruïters' uit Willem stad. Evenals vorig jaar gooiden ,De Kleppertjes' de hoogste ogen. Het bezit van de kampf overhandigd gewestelijke bond Zeeland van landelijke nnterverenigingen, jhr nu L. P. Quar- les van Ufford. houdt in dat de Axelse ruitertjes volgende maand moeten uit komen op het nationaal concours in, Apeldoorn. De belangrijkste uitslagen van zaterdag waren: clubkampioenschap: 1 ,De Kleppertjes', Axel, 2 ,De Haringruiters'. Biervliet, 3 ,De Oranjeruïters', Willemstad, 4 .De Honteruiters'. Hontenisse/Hulst. ipringen: 1 Sylvia Sanderse Kleppertjc) 2 Annelien van der Have (.De Paarden- bloem'. Goes), 3 Freddy den Doelder (Kleppertjes), Individuele dressuur categ. a: 1 Janlne In de Braakman waren de pony's zaterdag troef. Hier een beeld van het regionale clubkampioenschap, waar ,De Kleppertjes' uit Axel hun titel prolongeerden (Foto PZC) Scheele (Kleppertjes) met Benny', 2 Frans de Putter (Kleppertjes) met ,Oos', 3 Marijke Schilleman (Haringruiters) met .Carlos). Individuele dressuur overige categorieën ring 1: 1 Joke van Exel i Oranjeruiters met .Flika'. 2 Tinie Scheele (Klepper tjes) met .Prescot Onward', 3 Albert de Vos (Honteruiters) met ,Joka'. ring 2: 1 Koos Klein (Oranln"" iters) met .Pita', 2 Maja Mullock Hoi (Oranje zon Walcheren) met .Dandy', 3 L. Mabe- soone (Haringruiters) met .Astrid'. Londen geheel bewolkt, Brussel regen, Luxemburg zwaar bewolkt, Parijs licht bewolkt, Nice onbewolkt. Zürich half bewolkt. Genève onbewolkt. Locamo licht bewolkt. Wenen onbewolkt, Rome onbewolkt, Barcelona half be-wolk!, Madrid half bewolkt, Mallorca half bewolkt. Lissabon zwaar bewolkt, 18 gr 23 gr 19 gr 23 gr 26 gr 20 gr 22 gr 28 gr 26 gr 27 gr 24 gr 32 gr 30 gr 22 gr ENKELE BUIEN. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk regen of enkele buien en een kans op onweer. Matige, langs de V addenknst af en toe vrij krachtige oostelijke wind. In het algemeen weinig verandering in temperatuur. STRANDVERWACHTING Een storlngsfront, dat in een deel van ons land de hele zondag' regen bracht, blijft nog vrij dicht bij Zeeland liggen, maar neemt in betekenis af. Vandaag zwaar, later half bewolkt. Zwakke tot matige noordoostenwind, temperatuur 18 tot 20 graden, zeewa ter 18 graden. Vooruitzichten: wat meer opklaringen met matig tot goed strand- ZON EN MAAN 6 augustus Zon op 05.09 onder 20.21 Maan op 19.58 onder 01.37

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2