Vijftien jonge Vietnamezen deden' Het Zilveren Schor Bouw van bejaardentehuis in Hoek kwam officieel op gang Verdachte overval in Westkapelle is thans in arrest Voor f 1500 ruiten ingegooid bij PZC ,om het nieuws' bil 2 Indo China Prolongatie Jongetje (9) vond tas met bijna duizend gulden Ir L. Vellekoop en ir B. Roelofsen wen vit Zeeland TWEE MEISJES PLAATSTEN EERSTE STEEN 2 BESTAANDE RUSTHUIZEN VERDWIJNEN NA POGING TOT INBRAAK IN GARAGE TE GOES Naam ALMANAK Volkssterrenwacht voor de radio BENADEELDE VLISSINGER VERZEKERINGS- MAATSCHAPPIJ7 itcnis trok h« en Middelburg opgelost Dijken PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1968 CONTACTEN GEHANDHAAFD ARNEMUIDEN Het Zil veren Schor is vandaag zaterdag 15 gasten armer. Vanuit het pyramideachtige gebouw vertrekken tien jon gens en vijf meisjes, die in hun paspoort de aantekening ^Franse nationaliteit' hebben, maar in feite Vietnamezen zijn. De vijftien jongelui, in leef tijd variërend van 18 tot 22, hebben vanaf 20 juli de gast vrijheid van Het Zilveren Schor kunnen proeven. Van daag zit het er op; ze moeten weer naar het vluchtelingen kamp in Sainte Livrade, 150 kilometer ten zuiden van Bor deaux. De heer D' Ollvat, directeur van de stichting Zilveren Jeugdcentra, is tijdens een reis door Frankrijk in contact gekomen met een Ne derlandse maatschappelijk werk ster, die in het kamp van Sainte Lavrade werkzaam is. Uit een praatje met deze deskundige kwam het plan om een deel van de daar aanwezige jongelui voor enkele weken naar Nederland te halen. Voor het zover was, Is er tussen de heer D' Olivat en de .Clmade'. de instantie die de zorg heeft voor de vluchtelingenkampen in Frankrijk, het nodige over en weer gepraat met als uiteindelijk resultaat een verblijf van twee weken in Arnemuiden van deze vijftien jongelui. De heer D' Ollvat: .We achtten het echt nodig dat deze jongens en meisjes eens een tijdje buiten dat kamp kwamen. Ze hebben het er niet slecht, maar het is heel goed dat ze de dagelijkse gang van zaken daar eens doorbreken De Vietnamezen .verdwijnen' niet zo gemakkelijk in de Franse be- 2e blijven een volkje op - *s Vietna- hun ge wone rljstmaaltljd. Van aanpas sing aan de Franse aard kan dan natuurlijk weinig sprake zijn. Hoewel de .Cimade' daar wel veel werk voor doet'. De .Cimade' (comité inter mouve- ments auprès des evacués), is verbonden met de protestantse kerk, de orthodoxe kerk van Frankrijk en de wereldraad van kerken. Ze probeert een aanvul ling te geven op het vluchtelingen werk van de overheid De heer D' Olivat: ,De Franse re gering neemt vluchtelingen op, zorgt voor wat geld en een wo ning en dan is het op. De .Cima de' meent dat er meer moet ge beuren en dat is ook zo. Met vooral veel vrijwfiligershuüp pro beert ze ook nog voor enige hui selijkheid en een zich thuisvoelen te zorgen'. Een deel van het Vietnamese Zil veren Schor-gezelschap bezig met hot. vervaardigen van de versie ring voor de afscheidsavond. (Foto PZC ze dat zelf steeds weer naar vo ren gebracht. De indruk lijkt dan gerechtvaardigt dat het in Frank rijk met dat .gewoon doen' een ietsie minder is gesteld'. De heer Cozijnsen: ,Ze hebben uit zichzelf de stap naar de ander ge zet. Dat vind ik heel wat waard. Het la een bijzonder plezierige groep geweest en ik neem aan dat de heer D' Olivat zijn betrekkin gen met de .Cimade' zal onderhou den en verstevigen om op deze voet verder te gaan. De jongens en meisjes, die vijf tot twaalf jaar geleden uit de vroe gere Franse kolonie uit Indo Chi na kwamen, hebben intussen al leen de Franse nationaliteit ge kregen. Ze studeren of werken in Frankrijk, maar hun oplossen in de Franse samenleving verloopt niet zonder zorg. Br Is sprake van een isolement. Hun zelfbe wustheid Is bepaald een remmen de factor in het aanpassingspro ces- Voor Europanen is het moei lijk hoogte te krijgen van deze uiterst gelijkmatige, uiterst be leefde Vietnamezen. Tijdens het verblijf op Het Zil veren Schor heeft zich echter de wonderlijke omstandigheid voorgedaan dal de groep zich plotseling uit haar isolement heeft losgemaakt en uit eigen beweging contact heeft ge zocht met de .ontmoetingsploe- gen' (Nederlanders), dfe te zelfdertijd in het jeugdcentrum verbleven. Directeur J. D. Cozjjnsen en de leider van de ontmoetlngs- session, de heer M. R. Bunder voet, vinden het verblijf dan ook meer dan geslaagd. De heer Bundervoet: ,Het is won derwel gelukt om hen in gesprek ken uit die geïsoleerdheid te halen. Men had ons gezegd dat we een zeer moeilijke groep zouden krij gen, maar tot onze stomme ver bazing zat er nu net precies al les bij om goed te kunnen contac ten. Wat heel belangrijk is dat ze ontdekt hebben dat ze hier zonder meer door de Nederlandse jon gens en meisjes als volkomen ge- lijkwaardigen gezien en behandeld worden. In de gesprekken hebben De heer D' Olivat bevestigt graag, dat hij op zeer korte termijn na der In contact met de Franse or ganisatie zal treden. .Alleen kost het al met al nogal wat geld- We zjjn erg blij dat het bedrijfsleven ons daarbij wil helpem. De .Cimade' heeft in dit geval de reis en een zeer, zeer beperkt zakgeldje betaald. Unilever heeft een derde van de verblijfkosten betaald en de doopsgezinde vredesgroep heeft ons met een symbolische gift ver blijd. De rest gaat uit nos sup pletiefonds, maar dat kan natuur lijk niet blijven duren. Gelukkig zjjn er bedrijven die be reid zijn van tijd tot tijd aan ons le denken. Dat wordt op de hoog ste prijs gesteld'. Als het aan deze groep van vijftien ligt, zal het bezoek we géns enorm succes zeker ge prolongeerd worden. Behalve de praatuurtjes binnenshuis, is er een sportcompetitie gehou den. Men Is naar Veere, Mid delburg, Colijnsplaat. Gent, Brugge en de Belgische kust geweest. Zeeland-waterland heeft de Vietnamezen bijzonder geboeid. Als partners hebben een groep van ongeveer 25 vrijwillige in schrijvers f.schorrers' die op eigen gelegenheid nog eens terugko men) gefungeerd. Verder waren in het jeugdcentrum een groep lichte spastici en groep blo-ers aanwezig. Met al deze jongelui hebben de Vietnamezen een ze kere mate van vriendschap en collegialiteit weten op te bouwen. Eén van de jongens: .We zijn in vrijheid tot een totale integratie kunnen komen. Dat doet ons erg veel goed'. VLISSINGEN. De negenjarige Gerrit Tan ge uit de Kolvenier- straat te Vlissingen zag het \rij- (lagmorgen allemaal niet zo scherp. Goed, hij zag wel een tas op straat liggen, maar de moge lijkheden die de tas inhield, zag hij niet. Hij was bang dat er kikkers uit zouden kruipen. Ge lukkig was zjjn -ader, groente handelaar I. Tange, in de buurt en op diens aanraden en met zijn medewerking werd de tao geopend. De Inhoud was niet te versma den: 983 gulden in totaal Toebe horend aan een postduivenhou- dersvereniging, zo bleek uit een briefje in de tas Toen later de man die de tas had verloren, de heer W. J. van Uxem die in middels al naar het politiebureau was geweest, nog eens in de Kolvenierstraat ging "kijken, werd de spanning nog wat verhoogd .Zoekt u iets?' werd hem ge vraagd. Maar langer hield men hem niet in het ongewisse- De tas werd hem ter hand gesteld en Gerrit kreeg een beloning. Deskundigen maakten markerings- bom onschadelijk TERNEUZEN De mijnopruimings- dienst heeft woensdag in de Nieuw- neuzenpolder een pyrotechnische mar- keringsbom onschadelijk gemaakt. Het stukje uit de jaren '40-'45 daterend oor logstuig, dat gebruikt werd om vanuit de lucht doelen te markeren, werd afgelopen dinsdag gevonden in een blootje in de buurt van het hoofdkan toor van DOW. GOES Met ingang van 1 november zal ir L. Vellekoop, rijkstuïnbouwcon sulent te Goes, zijn werk in Zeeland be- eindigen. Hij is benoemd als rijkstuin- j bouwconsnlent voor Gelderland. Ir .E Roelofsen, deskundige voor de klein- fruitteelt op het proefstaion voor de fruitteelt in de volle grond te Wilhel- minadorp, zal naar verwacht wordt eveneens per 1 november worden benoemd als rijkstuinbouwconsulent te Boskoop. Hij wordt dan tevens direc teur van het proefstation voor df boomkwekerij. Per 1 november worden de rijkstuin- bouwconsulentsohappen Arnhem en Gel- dermalsen samengevoegd tot een nieuw rïjkstuinbouwconsulentschap voor Gel derland. Die beslissing is door de minis ter van landbouw en visserij, na overleg met de Provinciale Raad vooi de Bedrijfsontwikkeling in de Land bouw in Gelderland, genomen in het kader van het streven naar een meer- efficiënte opstelling van de rijksland- en tuinbouwvoorlichtingsdienst voor het agrarisch bedrijfsleven. Over de opvolging van de heer Vellekoop wordt zo snel mogelijk beslist. HOEK In bet uitbreidingsplan van Hoek is vrijdagmiddag de eer ste steen gelegd voor het bejaar dencentrum .Vremdieke', het twee de tehuis van de stichting protes tantse bejaardenzorg in Oost- Zeeuvvsch-Vlaanderen. Het bij dit officiële begin van de bouw beho rende metselwerk was toever trouwd aan dochter Mieke (16) van stichtingsvoorzitter D. van Es en aan dochter Mirjam (7) van de hervormde predikant ds W. van Meeuwen te Hoek. Onder het toe ziend oog van een groot aantal ge nodigden brachten deze beide da mes de eerste steen, die een hijs kraan kort daarvoor uit de lucht had laten zakken, deskundig op zijn plaats. Het terrein waarop het nieuwe bejaar dentehuis wordt gebouwd is zo ver telde voorzitter Van Es van de stich ting protestantse bejaardenzorg even later al sinds mensenheugenis eigen dom van de hervormde gemeente in Terneuzen. Het stuk land droeg om die reden de naam ,Het Armenland'. Het bejaardencentrum .Vremdieke' gaat plaats bieden aan 80 bejaarden. Er zijn 60 éénpersoons en 10 twee persoonskamers. Los van het eigen lijke pensiontehuis komen acht be jaardenwoningen, zes garageboxen en een mortuarium. Het is de bedoe ling dat .Vremdieke', dat omstreeks 1 oktober volgend jaar gereed komt, twee z.g. rusthuizen in Hoek gaat vervangen. De 30 bewoners van deze rusthuizen zullen als eerste een plaats krijgen in het nieuwe Mieke van Es uit Terneuzen en Mirjam van Meeuwen uit Hoek, plaatsten vrijdagmiddag geza menlijk de eerste steen voor het bejaardencentrum Vremdieke1 te Hoek. Het wordt het tweede be jaardentehuis van de stichting protestantse bejaardenzorg in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Examens Ida Verbrugge uit Ritthem slaagde in Den Haag voor het staatsexamen heil gymnastiek en massage. De heer C. J. E. Vael uit Graaiw slaag de te Utrecht voor het slagersvakcLplo- Leeuwse Puzzelen Een Vhssmiga echtpaar heeft on langs de zilveren bruiloft gevierd. Ze zijn nog altijd erg gelukkig. Er us eigenlijk maar een ding. Zij houdt van puzzelen, hij niet. .4 Is zij haar hobby bedrijft schuilt hij in een hoek of bij de televisie. De buis heeft z"n voorkeur.Als hij het geluid maar hard genoeg zet kom t ze er met haar tweeletterige ri vier In Italië nooit, bovenuit. Hij houdt nu eenmaal niet van puzze len en nog minder van meepuzze- goedi Hij weet, dat «Ut nog maar 't be gin is en antwoordt nors: .Ik wil m'n rust, laat mij er asjeblieft buiten.' Buitenja dat ie 't' zei ze dank baar. Een tijdje ging alles goed, maar tien minuten later was het weer zover. ,K«n jij veel ouderwets kin derspeelgoed f' Jloepel op.' En sceer had hij het bij het rechte eind. Op het laatst is er bijna tets stuk gegaan. Beschadiging in aardewerk met viif letters: .Barst,' zei hij. Jkmk je,' zei ze gemeend. En eo bleef ook deze a/vond de vrede bewaard. Verdronken zwemmer bij Schar endijke teruggevonden SCHARENDIJKE Nabij de werkha- ven van Scharendijke is donderdag het stoffelijk overschot gevonden van de 20-jarige Johannes H. M. A. van Limpt uit Reusel (N.-B.). De heer Van Limpt is vorige week vrijdag in Renesse bij het zwemmen verdronken. Het lichaam werd bij Scharendijke drijvend aange troffen door personeel van een cutter zuiger, die daar ligt. Familie heeft het lichaam geïdentificeerd. Ploegwedstrijd om kampioenschap van Zeeland Zaterdag 31 augustus zal ln de Wilhel- minapolder b:j Goes de ploegwedstrijd om het ploegkanip-.oenschap van Zee- land 1968 worden gehouden. Deze wed-l strijd wordt georganiseerd door de ge zamenlijke landbouw-, landbouwjonge- ren-, landarbeiders- en loonwerkersor ganisaties in heel Zeeland. Aan de wed strijd wordt deelgenomen door de bes te ploegers met rondgaande- en trek- kerwentelploegen uit alle delen van Zee land. Hij geldt tevens als selectiewed strijd voor het landelijk ploegkampioen- schap. Jubilarissen bij ,De Schelde' VLISSINGEN In de maand augus tus zijn de volgende werknemers 25 jaar in dienst bij de NV Koninklijke Maatschappij ,De Schelde' te Vlissin gen: 13 augustus de heer I. Visser tandwielf abriek14 augustus, de heer J. F ran 50 is (repartie, dokken). 19 au gustus de heer P. van Moolenbroek (gereedschapwerioplaats) en 21 augus tus de heer J. G. Boei ie (koperslage rij). De heer A. Bostelaar (bankwer- kerii) is 19 augustus 40 jaar in dienst bij deze maatschappij. MIDDELBURG De radio -uitzending over de Middelburgse volkssterrenwacht is vanmiddag (zaterdag) om 5 uur te be luisteren in een programma over Hilver sum n. WESTKAPELLE/GOES De 27- jarige Vlissingse verzekerings agent C. B. wordt ervan verdacht de mislukte overval te hebben ge pleegd op liet postkantoor te West kapelle, donderdagmiddag even na drie uur. In de nacht van donder- De naam .Vremdieke' is ontleend aan de naam van het dorp dat omslreeks 1600 door het water van de Braakman werd verzwolgen. De heer Van Es r.ei dat het stichtingsbestuur erg blij met deze naam een vondst van ds Van Meeuwen omdat het eerste be jaardentehuis van de stichting naam .Backten Dieke' draagt. ,Ook in de toekomst zal onze stichting hij voorkeur namen verzinnen die eindi gen op Dleke', aldus de heer Van Es, die er nog even aan herinnerde dat er ook rederijen zijn die de namen van al hun schepen laten eindigen op .dam' ol .fontein'. Bijzonder veel lof had de heer Van Es. voor de medewerking die de stichting ontving van het gemeentebestuur van Hoek. Hii zei het In dit verband jam mer te vinden dat burgemeester Hans- sens niet aanwezig was, .omdat hij hoezeer hjj op het ogenblik ook mag worden bekritiseerd ons werk mei grote liefde en onbaatzuchtigheid heefl gestimuleerd. Voorzitter Van Es legde er ln zijn toespraak ook de nadruk op. dat de stichting weliswaar in Terneuzen is gevestigd en tot nog toe alleen in Terneuzen actief was. maar dat dit niet betekent dat ,een stelletje Ter- neuzenaren nu in Hoek de lakens komt uitdelen'. De goede samenwer king zag hij al gesymboliseerd ln de eerste steenlegging door een meisje uit Hoek en uit Terneuzen. GOES De Goese huisschilder L. J. W. heelt vrijdagavond zonder enige duidelijke aanleiding bij het kantoor van de Pro vinciale Zeeuwse Courant drie spiegelruiten en een kleinere ruit ingegooid. Zijn verklaring: ,Ik wil in het nieuws komen. Ze moe ten me maar recht doen en als dat niet gebeurt, ga ik hiermee door'. De schade beloopt ongeveer een bedrag van 1500,—. VV. kwam omstreeks tien uur op de Grote Markt en gooide een baksteen door een ruit van het PZC-kantoor. Aan mensen, die voor het kanIoor ston den, vroeg hjj: ,Ga even opzij, want ill moet een ruit ingooien'. Nadat de eerste ruit was gesneuveld, haalde W. nog een baksteen en een fles tevoorschijn, waarmee hy nog twee ruiten ingooide. Enkele tientallen mensen op straat lieten hem zonder meer zijn gang gaan. De reden waarom W. ,ln het nieuws' wilde komen kon hij vrijdagavond in benevelde toestand niet helemaal aan de politie duidelijk maken. Uit zijn verward verhaal bleek, dat hij zich tekort gedaan voelde door de so ciale dienst. Hij zou naar eigen mening invalide verklaard moeten worden, maar een arts, die hem onderzocht, ging daar niet op in. Nadat alle ruiten van het administratiekantoor op één na kapot waren, ging W. rustig op zijn bromfiets zitten en draaide hij een sigaret. Zonder enig verzet liet hy zich door de politie meenemen naar het bureau. dag^op vrijdag werd de man op he terdaad betrapt bij een poging tot inbraak in het gebouw Tan garage Vpl'ir 'ltflt 'lOV Adria te Goes. Na een langdurig c LIL II ul Leo verhoor op het Goese politiebureau Velen maakten van de gelegenheid ge legde B. vrijdagmiddag een beken- rem'met^et'officlëfe'b^nvan denhouw kort daarop echter weer in. !deed dat namens de hervomde gemeente in Hoek, loco-burgemeester J. van der Bij zijn aanhouding in Goes! bleek B. in het bezit te zijn van t i 1 TH* een luchtdrukpistool. Al meteen 1110FelK6I1 V JlSSHl^CIl rees het vermoeden dat hij wel eens wat meer zou afweten van d eoverval in Westkapelle. Die vermoedens werden in de loop van vrijdag bevestigd bij een confrontatie. Zowel postkan toorhouder Lievense als de te genover het postkantoor wonen de juwelier Cysouw, die de man hebben gezien, herkenden B. uit vijf man als de overvaller. Peijl voerde het woord namens het ge meentebestuur. De heer Van der Peijl vertelde, dat de gemeenteraad er zich al jarenlang van bewust was dat er op Hoek iets moest gebeuren ten behoeve van de bejaarden. ,Als gemeente alleen hadden we dit probleem niet op kunnen lossen', zo ver zekerde hij. Ds J. A. Poelman, die sprak namens de centrale kerkeraad van de hervormde kerk to Terneuzen, herin nerde er aan dat het bestuur van de stichting Jaren geleden met de bouw van .Bachten Dieke' de moed lrad een muur van wantrouwen en afwijzing te doorbreken. .Bachten Dieke kwam er niet omdat de bejaarden er om vroegen, maar ondanks de bejaarden'- -De gereformeerde predikant da W. jjspen uit Terneuzen zei bezwaar te hebben tegen de naam .Vremdieke'. omdat er iets in doorklinkt van da geïsoleerdheid waarmee bepaalds groeperingen zich in het verleden graag omringden. .Wij zitten nog veel te graag achter dijken', zei hij. .Dij ken zijn bedoeld om een stroom te gen te houden. In deze tijd is het echter meer dan ooit nodig zich mid denin de stroom te begeven. De tijd dat met name de kerk vanachter een dijk de dingen bekeek is voorbij. Men begint er overheen te kijken'. Felicitaties aan het adres van het stich tingsbestuur kwamen tenslotte van da heren J. D. Poley van het architecten bureau Rothuizen en 't Hooft en van da heer J. M. Leenhouts van Leenhouts aannemingsbedrijf te Sluis. De heer Leenhouts bood de beide eerste steen- legsters de bij dat karwei gebruikte speciebakjes en troffels aan. ADVERTENTIE UITDEUKEN EN SPUITEN IS SPECIALISTENWERK VAN DER VLISSINGEN. Ediionwej Hel adres voor 1 35, Telefoon (1 hel betere v >1184) 2961 rerk HET WEER IN EUROPA VLISSINGEN- De Vlissingse politic lieeft na een langdurig en tijdrovend onderzoek in samenwerking met andere politicinstauties en dan in liet hijzonder niet de districtsrecherche van de rijks politie te Breda de Inbraak in de nacht van de 21ste op de 22ste ninnrt in sociale werkplaats kunnen oplossen. Bij de inbraak werd de brandkast open- gebrand en de buit; was een paar hon- jderd gulden, een versterker ter waarde van een 1500 gulden, een radio e Onder tranen bekende de man vrfldag- hoeveelheid koffie, alles hijeen middag omstreeks vier uur tegenover waarde van een 3000 gulden iSJid, jok ilader te^ijn van de plegen. .Maar toen de traant. Londen geheel bewolkt. Brussel motregen. Luxemburg geheel bewolkt. Parijs geheel bewolkt. Nice licht bewolkt. Berlijn geheel bewolkt, Zürich regen. Genève regen, Locarno regen, Wenen geheel bewolkt. Innsbruck regenbul. Belgrado licht bewolkt, Athene llch tbewolkt. Rome onbewolkt. Barcelona onbewolkt. Lissabon licht bewolkt. 18 gr 18 gr '.8 gr 26 gr 27 gr 20 gr 17 gr 19 gr opgedroogd' trok hij zijn verkla ring ln', aldus de heer De Rave. Voor hem staat de zaak wel vrijwel vast. Naar zijn mening is do handeling van de Vlisslnger te Westkapelle te beschou wen als een soort wanhoopsdaad. Er be staat namelijk een vermoeden dat B. zich ook heeft schuldig gemaakt inbraken bij de Zeeuwse Confectie Middelburg, gepleegd in de pinksterva kantie en bij de noodwlnkel Raas in plan Zuid in Middelburg. Bij de Zeeuwse Confectie bleek een hoe veelheid jassen te zijn ontvreemd, by de noodwinkel deze inbraak werd ge pleegd in de nacht van 1 op 2 maart werden enkele sloffen sigaretten en le vensmiddelen ontvreemd. - vensmiaaeien onivreema. .wMMnwr l»a»Me vm cis vsnsks- M de dadl,rs Wcek de ringsmnat.sehappü by wie hü in dienst is. B. Is verder geen onbekende van de po litie. Hij kwam al eerder met de politie ln aanraking door het plegen van brom fietsdiefstallen. Zo gauw de Goese po litie met de man klaar is wordt B. overgebracht naar Westkapelle waar het onderzoek wordt voortgezet, aarna zal B. aan de officier van jus titie in Middelburg worden voorgeleid. Naar verluidt zou de Vlissinger een half uur voordat hij probeerde het postkan toor aan de Zuidsrtraat in Westkapelle binnen te dringen in Domburg zy'n ge signaleerd in de buurt van het postkan toor. elektromonteur P. B. uit Zwijndrecht te zijn. Hy heeft een bekentenis afge legd; de andere dader is nog niet be kend. B. werd enige tijd geleden samen met zyn zoon en met zy'n schoonzoon, J. C. S. uit Dordrecht op heterdaad be trapt by een inbraak in een textielzaak in Zevenbergen. Zij bleken uiteindelijk verantwoordelijk te zijn voor ruim 45 inbraken in West-Noord-Brabant. Het betrof hier voornamelijk textiel dief stal len en brandkastkraken. B. werd destijds al verdacht door de Vlissingse politie, maar toen kon men niet voldoende bewijsmateriaal aandra gen. Een klein gedeelte van de in Vlis singen gestólen goederen zijn terugge vonden. NOORDELIJKE WIND Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk een bui. Zwakke tof, matige, aan de kust af en toe vry krachtige wind uit noorde lijke richtingen. Dezelfde temperaturen als vrijdag of iets hoger. STRANDVERWACHTING Van onze weerkundige medewerker Storing met wolkenvelden en een buien kans trekt langzaam naar het oosten weg. Geleidelijk aan opklaringen bij een matige wind tussen noord en noordoost. In de middag ongeveer 20 graden, zee water 18 graden. Vooruitzichten: een hogedrukgebied, dat langzaam vla Engeland nadert, krijgt meer invloed, waardoor het strandweer- zondag een zomers karakter zal hebben. ZON EN MAAN 4 augustus Zon op 05.06 onder 20.25 Maan op 18.02 onder 5 augustus Zon op 05.08 onder 20.23 Maan op 19.10 onder 00.31

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2