Overleg duurt nog voort Saint-Laurent doet de rok de deur uit en Ungaro hult de vrouwen in pantsers Lauwerszeegebied: 1300 hectare bouwland en 7800 hectare natuurgebied voor recreatie Verkeersvliegers doen beroep op regering Algerije 4 DE LAATSTE LOODJES VAN DE PARIJSE COLLECTIES Chanel bracht... af gebiesde pakjes CUBAVAARDERS GEVEN HET NIET OP Drie Australische wezen m burgemeestersgezin ZOETWATER- MEER VAN 2000 HA Veiligheid in de lucht is in het geding GEEN DIALOOG MET SAIGON STEENHOPEN VERDWIJNEN LEES DE PZC PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 30 JULI 1961 PARIJS (GPD) Mocht u voor de komende winter nog om een cocktailcreatie verlegen zitten, dan heeft Emanii. Ungaro een roest vrij stalen gala-bikini in voorraad. De Parijse couturier verblufte er in de internationale modewereld mee. Het was met grappig en zelfs niet sexy, maai gewoon het top punt van wansmaak. Het is droe vig dat zelfs Ungaro bij het maken van zijn wintercollectie kennelijk niet genoeg inspiratie had en daar om afdaalde naai het Paco Raban- ne-niveau. De jurkjes, pakjes en mantels waarmee hij voor de dag kwam, waren overigens aanzienlijk minder extravagant. Hij maakte ze van dezelide vervaagde pas- leikleurige nattier-ruiten, voorzag ze van dezelfde schuinopgezme klepzakjes en garneerde ze met dezelfde applicaties en rugceintuurljes ais vorige jaren. Men vraagt zich zo langzamerhand af, waar om er in Parijs nog modeshows worden gehouden. De modellen, die men hier als nieuw lanceert, hangen allang, fraai ge confectioneerd, en tegen aanzienlijk la gere prijzen in de warenhuizen. Om op Ungaro terug te komen, zijn fa voriete kleur voor de komende winter is donk er-la vendelolauwHij maakte van een wollen garbardine m deze tint, een overgooier, waarvan het voorpand van een ovaalvormig gat was voorzien. De mannequin had er de Kwast van haar goudmetalen ketting doorgehaald. Naast rechte jurkjes met aorte mouwen met twee schopvormige zakjes op de rok en een witte applicatie op het bovenlijfje, namen battledress-mantelpakjes de be- rijkste plaats in zijn collectie in. if de witte kant met ingeweven ro ze en witte madeliefjes die Courrèges verwerkte, gebruikte hfl ook en wel voor cocktailbroekpakken en iange avondjur ken, maar Ungaro, een vroegere mede werker van Courrèges, wist er toch niet dezelfde charmante modellen van te ma ken. Yves Saint Laurent Yves Saint-Laurent deed voor de ko mende winter vrijwel al zijn rokken de deur uit. Bermudashorts en wijde pantalons in combinatie met lange getailleerde jasjes of tuniekjurkjes vindt hij praktischer en daarom meer in deze tijd passend. De Parijse couturier vindt zwart voor deze winter de mooiste kleur. Van aldus getinte stof maakte hij dramatische pan talonensembles, die het grootste deel van zijn collectie innamen. Een wijduit- lopende lange broek is wat Saint-Lau rent betreft voor ieder moment van de dag geschikt. Hij combineerde ze voor 's morgens met simpele rechte zwarte èn chocolade- of havannabruime jurkjes met een doorgehaald veterceintuurtje van suède, Voor 's middags met een dub- belhnoopsjasje en voor 's avonds met crepe tuniek japon. Werkte Saint-Laurent ronge seizoenen nog bij voorkeur met goudmetalen knoopjes, kettingen en =cnakelceintuurs, voor de komende winter versoberde hij al zijn creaties, en verving hij het goud door smeedijzer. De 1930-stijl, die zo kenmerkend was voor zijn vorige collec tie, weerspiegelde zach nu ondermeer in de op het voorhoofd gedragen haarband jes van zwart fluweel of Salnt-Lanrent's mantels sommige in maxi-formaat waren van dubbcl- knoopssluitingen en trencJiroatkragen voorzien. Zyn collectie was in verg el Ij' king met het vorige seizoen door ge brek aan nieuwe ideeën weinig opzien barend. De show iverd besloten met een reeks cocktailbroekpakken van zwart satijn, waaronder de mannequins zijn ge heel doorzichtige blouses droegen, die hl) ook al het vorige seizoen lanceerde en die zo'n invloed hebben op de avond- creaties ln de Parijse collectie Coco Chanel, de 85-jarige grand old lady Protest tegen inmenging VS AMSTERDAM (ANP) De Cuba- vaarders, die sinds woensdag wachten op een vliegtuig dat hen naar het .beloofde' land kan brengen, gaat het nu niet meer om de vraag of ze nog vervoer zullen krijgen of niet. Het is nu een zaak ge worden van politiek belang. Dit kon men maandagmorgen horen in het Am sterdamse politieke café .Pieterspoort', waar zich enkele tientallen jongeren met hun bagage hadden verzameld overleggen wat te zullen doen. Aanbiedingen om in kleine g, naar het land van Fidel Castro te werden resoluut van de hand gewezen: ,Wlj gaan als groep en anders niet. Door verbrokkeling verliezen wij onze macht'. Zij voelen zich de gedupeerden van zui. ver politieke internationale verhoudin gen. ,De aanvankelijke weigering van de Rijksluchtvaartdienst is een gevolg van de Amerikaanse politieke druk. Later kon de RLD gemakkelijk toestemming verlenen, omdat men wist dat er toen geen vliegtuig meer te krijgen is' deneren zij. Intussen is een van de jongens, Eddie Goldberg, op Schiphol nog druk bezig met het zoeken naar een oplossing om de groep alsnog naar Cuba te krijgen. Inmiddels is ook contact gelegd met het NVV in Amsterdam. .Interland', het reisbureau van het verbond, is volgens hun zeggen in Engeland of Duitsland op zoek naar een vliegtuig. Ongeveer dertig van de Cuba-reizigers HAARLEM (GPD) Naar alle waar schijnlijkheid zullen de drie weeskinde ren Huisman, die op 6 juli uit Australië in ons land aankwamen, in huis komen bij burgemeester II. J. J. Aalders van Uitgeest. Deze conclusie trekken de raadslieden van de twee by deze adoptie betrokken partijen uit de beslissing van de Haarlemse kantonrechter mr B. M. Keulen. Na een besloten zitting van ruim twee uur werd maandagmiddag bekend lat mr Keulen de rooms-katholieke oogdijvereniging in Haarlem tot voogd •ver de drie weeskinderen heeft l>e- noemd. Ais toeziend voogd is mej. Th. Dernison van de raad an de kinderbe scherming in Haarlem aagesteld. Het vonnis volgt het advies van Haarlemse raad van de kinderbescher ming. Aangezien een dergelijk vonnis bij voorraad uitvoerbaar is, lijkt het de raadslieden mr J. Verheus uit Haarlem en mr L. K. F. Schuitemaker uit Alk maar, waarschijnlijk dat de drie kinde ren weldra naar Uitgeest zullen gaan De verongelukte ouders van de kinderen kwamen uit Alkmaar. De kinderen ver blijven momenteel ln het kinderhuis St.- Anna in Halfweg, waar zij na hun aan komst 6 juli, warden opgenomen. Zoals bekend is, was het niet alleen de fami lie Aalders die voor adoptie in aanmer king wilde komen, maar wilde ook neef, de heer J. P. Smorenberg, uit verwijk, de kinderen adopteren. Mr Ver- heus, de raadsman van de familie Smo renberg en de grootouders van moeders zijde van de kinderen, heeft op de zit ting maandagmiddag direct appèl aan getekend. Dit is een formele kwestie, later is er geen beroep meer mogelijk. Het wil echter nog niet zeggen dat de familie Smorenberg al definitief heeft beslist ln beroep te gaan bij de recht bank. HEERENVEEN (ANP) Een in ner van Haskerdiiken en een inwo ner van Scherpenzeel zijn zaterdagmor gen verdronken aangetroffen ln een auto, die omgekeerd in het water lag in Oranjewoud (Fr.). De auto moet in de nacht van vrijdag op zaterdag, be- zijn gisteravond op de Dam in Amster- ^oor de -2-jarige ongehuwde dam een zitdemonstratie begonnen te-1heer T. Smmk van Haskerdijken uit de gen de blokkade van Cuba. Zij zeggen boont^zijn geraakt. De politie vond de in hongerstaking te zijn gegaan. AMSTERDAM De Cuba-rt gers op de Dam. chauffeur en de medeanzittende. eveneens ongehuwde 28-jariige heer J. S. Dijkstra uit Scherpenzeel verdronken in de auto. tljn waren afgezet is wél van haar eigen kunnen overtuigd. Zrj showde op 1 hetzelfde uur haar collectie als Yves t Saint-Laurent, en moest het daarom met vrijwel lege salon stellen, omdat ie- dereen de voorkeur aan haar jeugdige collega gaf. Inmiddels schaarde gisteren ook Paco Rabanne zich onder het exclusieve gezel schap van de Parijse couturiers. De plas- r tic pailletten-man, die liet zien dat zijn haute couture, die ah dóódsimpele mantelpakjes er ook best weer met haar fameuze pakjes voor de Imogen wezen, maakte een goed debuut dag kwam met dit ve-sr.hil dat ze nu i door een nieuwe, naar metaal ruikende, niet met goudgalon maar met zwart sa- parfum te lanceren. Na avontuur in Joego-Slavië REISBUREAU BETAALT KOSTEN REIS EN VERBLUE ONTWERPSTREEKPLAN OPENBAAR GEMAAKT KWESTIE EL AL-VLIEGTUIG SCHIPHOL (ANP) Het be stuur van de Ifalpa, de Internati onale federatie van vliegersver enigingen, hoopt ernstig dat de Algerijnse regering de bemanning van het gekaapte vliegtuig van de El AI spoedig zal vrijlaten en de luchtpiraten die de piloot dwon gen naar Algiers te vliegen, ,v deze misdaad zal straffen in plaats van hen als helden te behandelen'. Het is ai de tweede maal. dat de Ifalpa, wraarbij via hun eigen nationale vliegers- verenigingen in totaal 33.000 verkeers vliegers uit 50 landen zijn aangesloten, zich ernstig bezorgd maakt over de hou ding van de Algerijnse regering Ruim een jaar geleden deed zich hot eerste geval van ,hi-jacking' (piraterij in de lucht) voor. Toen hield een luchtpiraat de beide Britse piloten van een vlieg tuig, waarin ex-premier Tajombe van Kongo werd vervoerd, een pistool in de rug en dwong hen uit te wijken naar Algiers. Daar werden ze m de gevan genis geworpen en pas na bijna drie maanden vrijgelaten. Boycot De Ifalpa was op dat moment juist tot het besluit gekomen over Algiers een boycot uit te spreken. Dit zou inhouden, dat geen enkele Ifalpa-pi- loot meer een vlucht zou uitvoeren naar Algiers, zodat het land vrijwel geheel van luchtverkeer verattoken zou blijven. ,Et- moet een eind komen aan deze pira terij in de lucht.' aldus maandagochtend Ifalpa-president en KLM-pÜoot Jan F GRONINGEN (ANP) De Fries-Groningse streekplannen worden, zullen door het reisbureau wor- sies van Friesland en Groningen, den betaald. De kosten van de advo-i caat zijn door de Nederlandse ambas- zlJn thans als ontwerp gepubll- sade voorgeschoten. Ze zuilen op de jon- ceerd en gelanceerd in afzonderlik gelui woroen verhaald. Er is weinig J kans op dat ze deze kosten weer op ke persbijeenkomsten in Gronin gen en Friesland. nabijheid van de E-10 route. Het ge bied zal voor weg- zowel als voor waterverkeer goed bereikbaar zijn. Het oude land dat tot het streekplan- gebied is gerekend, heeft een opper vlakte van bijna 9.000 ha. Hiervan ligt ongeveer 6.300 ha in Friesland eri ongeveer 2.000 ha in Groningen, Boezem ROTTERDAM -(GPD) De vijf jeug-, dige Nederlanders uit het reisgezel-j schap \an het jeugdreisbureau .Ro.v'j zullen de kosten \an hun terugreis uit| het Joegoslavische .Split en van hun verblijf vergoed krijgen door liet reis bureau. De jongelui waren vorige week in het hadplaatsje Omis in moeilijkhe den geraakt toen na een vechtpartij tus sen de Nederlandera en een groep Joe-; goslaven een dorpeling levensgevaarlijk werd gewond. Het reisgezelschap, waartoe de Neder landers behoorden, vertrok op woensdag volgens plan naar Amsterdam, e vijf moesten zich met twee individuele rei zigers ter beschikking van de politie - houden. Hiertoe moesten ze op eigen voor het Lauwerszeegebied. opge- Een van de belangrijkste kenmerken kosten onnieuvv een hotel boeken. - van de afgesloten Lauwerszee is het De kosten van het verblijf in Split en ste"* m Ollderling overleg door de ontstaan van een grote boezem met de terugreis, die volgens dej reglemen- provinciale planologische COmmis- ^L «S? ten door henzelf betaald zouden moeten 6 ,2.000 ha, waarvan onder normale om standigheden 1.200 ha een diepte van anderhalve meter of meer zal hebben. Dit meer zal via sluizen in de afsluit dijk uitwateren op de Waddenzee. Bij de optredende waterstanden zal in het Lauwerszeegebied ongeveer 7.100 ha zand- en slikplaten droogvallen. Voor zover deze gronden nier worden om- kaad. zullen ze tengevolge van de wis selende waterstanden een geheel eigen natuurkarakter gaan vertonen. Dit kan als een tweede hoofdmerk van de afge sloten Lauwerszee worden beschouwd. De streekplannen voor het Lauwers zeegebied hebben voornamelijk betrek king op het bedijkte gedeelte van de Lauwerszee. De grenzen zijn echter ruimer genomen om bestaande en even tuele niéuwe plannen op het oude land in de toekomstige ontwikkeling te kun nen betrekken. Het Friese streekplan heeft betrekking op het gebied ten westen en ten zuiden van de grens met de provincie Groningen en valt binnen, de gemeenten Oostdon ge radeel, en Kol- lumerland en Nieuw-Kruisland. Het Groningse streekplan heeft betrekking op het gebied ten oosten en ten noorden van de grens met de provincie Fries land en valt binnen de gemeentegren- van Ulrum en Oldehove. Slot van pagina 1 van het marxistisch-leninisme niet voer. de voor dc Tsjechen alleen, maar tevens voor al degenen in landen achter het ij zeren gordijn die hoop hebben op betere tijden. Aan de andere kant zullen de Russen dit feit zeker tegen hem aanvoe ren als een bewijs voor hun stelling dat het huidige politieke klimaat in Tsje- cho-Slowakije een contra-revolutie doet gedeien, die ook gevaar inhoudt voor *- communisme in de broederlanden. Een al wat oudere Tsjech bekende gis termiddag met tranen in de ogen. dat hy nog maar eenmaal eerder zjjn land in zo'n opgewonden staat van nationale eenheid had meegemaakt: in mei 1938 toen Benesj mobiliseerde tegen de Duit sers. Al dergelijke emotionele zaken zul len op de Russen geen indruk maken ze zyn geen gevoelsmensen, hun komst naar Tsjecho-Slowakye diende sleehts te lelden tot een nieuwe onderdrukking der directieven. Pers Dat de persvrijheid in Tsjecho-Slo- wakije (ondanks de nadrukkelijke zucht tot zelfsbestuur die in de be narde omstandigheden tot een op merkelijk soort eenheidsjournalistiek leidde) geen loze zaak is. bewees gis teren het persbureau .CTK'. Tegen de afspraak tot geheimhouding in die door de Russen als een der onder, handelingsvoorwaarden was gesteld, en ongetwijfeld met instemming van de partijleiders, maakte het de plaats der onderhandelingen bekend en gaf de sa menstelling van de delegaties. Daarbij bleef het weliswaar, doch de Russische ambassadeur was bijzonder snel gereed met een officieel protest tegen deze .ver breking van de overeenkomst'. Protesten: ze zijn er ln overvloed en in allerlei vormen. De Bulgaren hebben wederom Tsjechen teruggestuurd die ten. het jeugdfestlval in Sofia wilden bezoe ken: de Polen hebben in hun legerblad nog eens onderstreept wat de Russische Prawda al had voorgekauwd- de vijf van Warschau zullen in Tsjecho-Slowa- kije het communisme handhaven. Hongaren De Hongaren, hoewel nog steeds rustig van toon, hebben fijntjes'aan hun Tsje chische buren enkele gruwelijke momen ten uit hun eigen vaderlandse geschie denis anno 1956 voorgehouden. Boven dien maakte radio-Praag in zijn uitzen ding voor Oostenrijk bekend dat twee groepen Russische legereenheden in noord-westelijke en oostelijke richting door het land op mars zijn. Niemand weet of dit hun vertrek inluidt dan wel bedoeld is als machtsvertoon. De Sowjet-1 nie zou wellicht met deze legeractiviteifen aan de Tsjechen conclusie willen opdringen dat er ovei komst van Russische troepen niet meer behoeft te worden gppraat daar zij er allang zijn. Het is dan ook de vraag hoe lang Dub- eek er ln zal slagen zijn volk rustig te houden. De sfeer van nu in Praag sluit bij een onbevredigende afloop van de conferen. tie, het ontstaan van demonstratieve ak- tles niet uit. tijdens bijvoorbeeld de aan komst van Tito en Ceausescu, mannen die voer het Tsjechische ideaal van een zeer bijzondere betekenis zijn geworden. Voor Dubceks politiek zou zo iets fataal zijn. De Russen zouden er maar al te graag een voorwendsel in zien om de benarde echelons der Novotny-activls- ten te hulp te snellen. Straks als in oktober te Moskou de com munistische topconferentie wordt ge houden zal het samenspel van Dubcek, Tlto en Ceausescu als zij in de Russische hoofdstad aan het beraad deelnemen, zonder twijfel steun krijgen van het overgrote deel der Europese communis- Verdeling GlobaaJ wordt de verdeling van 9.100 ha grond ln de Lauwerszee als volgt: landbouwgronden. Inclu sief het reeds buitendijks voor land bouwdoeleinden in gebruik zijifi*» gebied 1.300 ha, natuurgebied, niet inbegrip van 2.000 ha water, 7.800 ha, waaronder militair oefenterrein, vol ledig opengesteld 625 ha, beperkt opengesteld 1.850. en agrarisch proef- terrein 500 ha. Het Lauwerszeege bied ligt gunstig voor het internatio nale toeristische verkeer door de fenverreinen voor gemechaniseerde heden in Nederland heeft de regering besloten terreinen in de Lauwerszee beschikbaar te stellen voor het behou den van oefeningen in conipagnies-esca- drons teamverband en van schietoefe ningen. Hiervoor zijn grafzandige gron den gepland in het noordoostelijk deel van de Lauwerszee en langs de zuid zijde van de afsluitdijk. In de zuidelijke polder is eveneens een schietterrean ontworpen. Volledig voor het publiek gesloten zullen slechts zijn terreinge- deelten met militaire installaties en gebouwen en gedeelten, waar onont- plofte projectielen kunnen liggen. Nabij Panoerpolder benoorden Zoutkamp eveneens een terrein gedacht als militair terrein, hoofdzakelijk bestemd voor het bouwen van onderkomens ten behoeve van de legering van militairen die op de militaire terreinen gaan oefe nen. Voor de verruiming van de werkgele- NOORDV1ETNAMEZEN PARIJS-HONGKONG (AFP, RTR) De Noordvietnamese onderhandelingsde- legatie in Parijs heeft er maandag tij dens een persconferentie geen twijfel over laten bestaan dat Hanoi elk idee van een dialoog met het huidige bewind ln Saigon verwerpt. De woordvoerder van de delegatie, Ngoeyen Thanh Le, reageerde hiermee Indirect op Ameri kaanse en buitenlandse interpretaties, volgens welke de Noordvietnamezen dej laatste weken ten aanzien van eeti poli tieke oplossing in Zuid-Vietnam een soe peler standpunt zouden Innemen dan voorheen. Het blad Hongkong Star van maandag schreef dat Peking in een geheime brier vorige week aan president Ho Tsji Minh van Noord-Vlet nam atoomwapens heeft beloofd wanneer deze nodig mochten telski ln zijn woning te Wassenaar. ,Wi) kunnen niet langer tolereren, dat pilotea zonder aanklacht onschuldig gevangen worden gezet. Verkeersvliegers brengen nu eenmaal veel tijd door in het buiten land en zijn dus een gemakkelijke prooi voor allerhande politieke repercussies Onze federatie hoopt dit risico in de toe komst uit te bannen. Er komt nog bij dat hi-jacking voor het luchtverkeer zei! en dus voor alle inzittenden van 't vlieg, tuig levensgevaarlijk kan zijn. De vlie gers worden immers gedwongen de la. strueties van de gewapende bandieten op te volgen en kunnen zich dus niet meer aan de controle van de verkeers toren onderwerpen. Zij moeten dan maar lukraak dwars door het andere luchtver keer kruisen. Stel je dat eens voor in het luchtruim boven New York. Het gevaar van een botsing in de lucht is dan verre van denkbeeldig'. Naar bekend bevinden zich op het mo ment twee vice-voorzitters van de Ifalpa, de Fin Ola Vorsberg en de Ier Jim O'Gra- dy. in Airiers, waar ze pogingen in het werk stellen de bemanning van het ge kaapte vliegtuig de vrijheid terug t» bezorgen. Tot nu toe hebben ze echter nog geen resultaat geboekt. Vandaag en morgen komt het bestuur van de Ifalpe in Londen bijeen. .Ik doe hierbij een dringend beroep op de Algerijnse regering deze zaak vol gens internationale maatstaven van recht te behandelen', aldus de heer Bartelski, ,Als er geen strenge actie wordt onder nomen tegen de schuldigen, dan zou hi jacking wel eens kunnen uitgroeien tol een populaire bezigheid voor allerlei po litieke avonturiers. Als de Algerijn»» autoriteiten in deze kwestie recht door zee gaan, dan zouden ze daarmee d» grootste bijdrage leveren tot de vedH|- Overwegingen De afsluiting van de Lauwerszee is in de eerste plaats ter hand ge nomen uit waterstaatkundige over wegingen. Door de verkorting van de kustlijn wordt de veiligheid ge diend, terwijl door het ontstaan van het grote boezemmeer de waterhuis houding van het Friese en Groning se achterland aanimerleilijk wordt verbeterd. Verder zal de afgesloten Lauwerszee van belang zijn voor de landbouw, voor het nemen van cultuurtechnische landbouwkundige en bosbouwkundige proeven door rijksdienst voor de IJsse! meert ders en voor de recreatie. Enk plaatsen lenen zich in het bijzonder voor oeverrecreetie. genheid is de nieuwe polder van weinig blyken De brjef vorfg* week aan betekenis. In totaal komt er werk oor^n xoordvietnamese delegatie ter hand 300 tot 450 men ven. zjjn gesteld, nadat deze een nieuwe han- de I so vereenk omst in Peking had onder tekend. Premier Tsjoe en Lal heeft vol gens het blad aan de Noorüvietna.mese delegatie alle nodige wapens, voedsel en geld en manschappen toegezegd die no dig zijn voor de overwinning op de Ame- •rikanen, maar dat China daarbij ver wacht dat Hanoi overleg zal plegen bij ihet vaststellen van de oorlogsstrategie en van de koers die bij de voorbereiden- ide vredesbesprekingen ln Parijs zal wor- j den gevolgd. IHilitair terrein Een deel van de afgesloten Lauwers zee zal Ln het bijzonder worden ge bruikt voor militaire doeleinden. In verband met de noodzaak tot uitbrei ding van de oppervlakte militaire oe- Aberfan haalt verlicht adem LONDEN ln Aberfan, een klein dorp in Wales dat in oktober 1966 het toneel was van het dram» waarbij meer dan honderd kinde ren de dood vonden toen hun la gere school door een instortende kolengruisberg werd bedolven, heerst opluchting wegens de be slissing van de regering om de twee reusachtige sintelhopen, wel ke zich hoog boven het smalle dal verheffen, te verwijderen. Dit be sluit volgde op een eerdere beslis sing om verder niets aan de situa tie te doen. Officieel werd toen verklaard dat d» afvalbergen volkomen veilig zijn. Maar men bezit weinig vertrouwen In hat woord van deskundigen die in de jaren voorafgaande aan de ramp hetzelfde beweerden. De langgerekte hoog tegen de hemel afstekende enorme zwarte piramide» bleven sinds de catastrofe letterlijk en iguurlijk een sombere schaduw over het dorp werpen. De agitatie van de mijnwerkersbevol king heeft de regering tenslotte doen zwichten. Men discussieert thans over een voorstel om gelden uit het nood fonds voor de afbraak van de steenslag- hopen beschikbaar te stellen. De regering heeft beloofd hiertoe ma ximaal 400.000 pond (3,4 miljoen gul den) bij te dragen en de nationale steen kolen raad, het bestuursorgaan van de genationaliseerde mijnindustrie maxi maal 350.000 pod. Aan Aberfan Is ge vraagd een kwart miljoen pond bijeen te brengen. AFWEZIG J. de Beij, arts Hansweert, van 30 juli 12.00 uur tot 11 augustus. Waarneming via dokter AHewijn, tel. 1566. Spreekuur Krulningen: 13 00 uur tot 14.00 uur (waara.) Hansweert: 14.00 uur tot 15.00 uur. Heden overleed, ten ge volge van een noodlot tig ongeval, onze beste zwager en oom, de heer J. A. ROTH in de ouderdom van 85 jaar. Middelburg: S. B. Suurland G. A. Suurland- van Eeden Middelburg: J. W. Suurland Halsteren: A. Suurland-Merk Middelburg, 27 Juli '68 Huize ,Ter Veste' Heden is, na gesterkt te z(jn door de genade middelen der H. Kerk, van ons heengegaan, onze geliefde schoon moeder, oma en hospita JANSJE SCHELLER weduwe van Martlnus de Koning, in de ouderdom van 84 jaar. J. J. de Koning- Jansen W. J. Sandifort en kinderen H. J. Sandifort en kind F. Tuinder Vlissingen, 29 juli 1968 Verk. Quakkelaarslr. 33 De overledene ligt op gebaard in de rouwka mer van het St-Joseph- ziekenhuis. Bezoektij den van 10.30-11.30 uur en van 16.00-17.00 uur. De gezongen uitvaart dienst zal plaatshebben op woensdag 31 juli, om 10.30 uur, in de pa rochiekerk van O.L, Vrouw te Vlissingen, gevolgd door de begra fenis op het r-k kerk hof aldaar. Heden is nog zeer on verwacht van ons heen gegaan, onze beste broer WILLEM PLEIJTE op de leeftijd van 53 jaar. A. Pleyte J. PleIJte-de Voogd J. F. Pleyte C. Pleyte Th. Pleyte-Sponselee Vlissingen. 27 juli 1068 Heden werd plotseling uit het leven weggerukt, myn innig geliefde dochter GEERTRUID JANNA LOBBEZOO weduwe van J. E. Lindenbergh, op de leeftyd van 35 jaar. Mevrouw N. Lobbezoo-Korstanje Goes, 29 juli 1968 Nleuwstraat 45 Plotseling is uit ons midden weggenomen ons trouw bestuurslid, de heer W. PLEIJTE. Bestuur en leden personeelsvereniging .Schelde Montage- bedryf'. Vlissingen, 29 juli 1968 Met grote droefheid geven wy kennis van het plotseling overiyden van onze innig geliefde en zorgzame moeder, dochter, zuster en tante GEERTRUID JANNA LOBBEZOO weduwe van J. J. Lfndenbcrgh, op de leeftyd van 35 jaar. Els Wim Familie Lobbezoo Familie Llndenbergh s-Heer-Hendrikskinderen, 29 juli 1968 Schengestraat 17 De rouwdienst in de Ned. herv. kerk te 's-Heer- Hendrikskinderen zal plaatsvinden op donderdag l augustus t.e 12.30 uur. Van daaruit vindt de begrafenis plaats op de algemene begraafplaats te 's-Heer-Hendrikskinderen. Gelegenheid tot condoleren in het verenigingsge bouw aldaar, na afloop van de begrafenis. Hiermede geven wy met leedwezen kennis van het overlijden, in de ouderdom van 81 jaar. van de weledelgeboren heer CAMILLE HENRI DE BROECK onderscheiden met de versierselen van de orde van Oranje-Nassau, administratief onderdirecteur van onze maatschappy, commissaris van NV Ovet te Terneuzen. Helder inzicht, energie en grote menselijkheid wa ren de kenmerken waarmede de overledene met onverflauwde Ijver gedurende meer dan een halve eeuw de belangen van onze maatschappy en haar dochteronderneming heeft gediend. Zyr. nagedachtenis zal bij ons in hoge ere biyven. President, commissarissen en directie van de A.C.Z. de Carbonisation g.a. Sluiskil. Sluiskil, 20 juli 1968 ADRIAAN CORNELIS DE KOSTER op de leeftijd van 72 jaar. Middelburg: M. J. de Koster-Reynlerse Middelburg: J. T. de Koster Amersfoort: J. J. Raadersma-de Koster J. A. Raadersma Middelburg, 28 juli 1988 Correspondentieadres Nassaulaan 151, Middelburg De teraardebestelling zal plaatsvinden op woens dag 31 juli, om 11 uur, op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren ln de aula op de begraafplaats. Het gezamenlijk personeel van A.C.Z. de Car bonisation g.a. te Sluiskil vernam met leedwezen het overlijden, op 81-jarlge leeftyd, van hun ad ministratief onderdirecteur, fle weledelgeboren heer CAMILLE HENRI DE BROECK onderscheiden met de versierselen van de orde van Oranje-Nassau. Zijn hoge plichtsbetrachting en volhardende toe wijding zullen voor ons een onvergeteiyk en sti mulerend voorbeeld zyn. Sluiskil, 26 juli 1968 De voorzitter en commissarissen van de raad van beheer en de directie van ovcrslagbedryf Terneu zen, .Ovet' NV te Terneuzen. geven hierbij tot hun leedwezen kennis van het overiyden van hun commissaris, de heer CAMILLE HENRI DE BROECK overleden te Slniskil 26 Juli 1968. Zyn nagedachtenis zal in hun herinnering be waard biyven. Terneuzen, 29 Juli 1968 VAN DE VELDE UW DRUKKER I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4