agtmans versloeg Janssen in de spurt Van Dorst won de ronde van Clinge ACHT VAN CHAAM Duizenden huldigden tourwinnaar BETAALD VOETBAL BIJ AFGELASTING DERTIG DAGEN VERSCHOVEN Boeiende strijd IN 1969 MOGELIJK MERKENPLOEGEN IN TOUR DE FRANCE 9 AANBIEDINGEN VOOR AB GELDERMANS PELLENAARS VAN DE PLAAT Priem won in Chaam DUITSE DRUKKER: SOUBURG TWEEDE HEIMAT Wijs veelbelovend in eerste Sparta IVK0W NEEMT LEIDING ALLEEN Twintigste Zeeuwse vakantie Bijna 100 deelnemers aan De Ruyterstad- festivalrit VISSERIJDAGEN YERSEKE DIT JAAR VEEL GROTER VAN OPZET Raad Tholen nog niet in het Kanaalschap DONDERDAG 25 JULI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT CHAAM (ANP) Tourwinnaar Jan Janssen is door tienduizenden wielerliefhebbers rond het circuit van de Acht van Chaam als een vorst ingehaald. Met moeite baan de hij woensdag zijn grote witte auto, waarin echtgenote Cora en dochter Karin de laatste dagen lief en leed met de wielerkeizer hebben gedeeld, door een mensenmassa van 70.000 mensen ,die slechts no de uiteen wpek, zelfs voor een luid claxonnerende politiezijspan. Janssen kwam laat, te laat voor de huldiging, die de organisatoren kern op het gemeentehuis van Chaam had toegedacht. Maar toch moest, hy men met oud-winnaars van de Acht van Chaam onder wie Gerrit Schulte, Wout Wagtmans, Karei Kaers, Gerrit Voorting en ploegleider Ab Geldermans op een praalwagen een ereronde maken. Duizenden kre gen op deze wijze de kans om de in zijn gele trui gestoken Nederlander een onthaal te bezorgen, zoals by zich niet had kunnen voorstellen. Breedlachend zat Janssen temidden van de oud-kampioenen, die eigenlijk door de massa werden vergeten. Men zag alleen maar de glorieuze winnaar van de Tour de France 1968. Gescandeerd ging zijn naam door de rijen met wieier suppor ters, die zich de kelen schor schreeuw den en de armen moe zwaaiden om him favoriet te lauweren. De onder een vele maten te grote ,Ja,n Janssen'-pet schuilgaande man, die woensdagmorgen al om zeven uur van af de tribune luidkeels stond te schreeu wen dat Janssen en niemand anders de Acht van Chaam zou winnen, heeft bij na gelijk gekregen. Langs dicht opeen gepakte mensenmassa's graafde de in het geel gehulde Tour de France-winnaar vanaf de honderd kilometerlijn van deze .criterium klassieker" mee in de voorste linie en in de eindsprint legden rappe mannen als Franco BitossS en Willy Vanneste het Nederlandse wieleridool nauwelijks een strobreed In de wej De Brabander was er zielsgelukkig mee want zoals hij zei: ,Ik ben dit jaar in Nederland acht keer op de tweede plaats geëindigd. Ik wilde nu wei eens winnen. Fijn dat het juist in Chaam moest zyn'. Janssen vertoonde zich al na circa veer tig kilometer in een kopgroepje en Feli ce Gimondi heeft met Leo Duyndam zelfs zo'n dertig kilometer aan de leiding ge legen. Pas na 90 kilometer toen het pe loton door de Italiaanse-Nederlandse tandem op 1.40 was gereden, volgde de reactie. Pieit de Wit legde een brugge- hoofd en veertien renners onder wie Janssen, Aimar, Rltossi, Wagtmans en Wolfshohl maakten er dankbaar gebruik van. In luttele kilometers slonk de winst van het vermetele duo tot minder dan een minuut en na precies honderdkilo meter werden Gimondi en Duyndam in gelopen. Van de zeventien coureurs die op dat moment in voorste lijn reden, vie len er nog twee door materlaalpech af: Leo Duyndam en Piet de Wit. Vijftien Matthews nam ontslag PORT VALE (ANP) Sir Stanley Matthews heeft ontslag genomen als manager van de Engelse vierde divisie- club Port Vale naar aanleiding van de moeilijkheden met de Engelse voetbal bond over ilegaal betaalde spelers, Port Vale werd aanvankelijk bij wijze van strafmaatregel uit de league gezet, maar enkele weken daarna toch weer tot de vierde divisie toegelaten. Vol gens club-voorzitter Fred Burgess heeft Matthews een aanbieding geaccepteerd om de club als .honorair' manager te blijven steunen. Sir Stanley Matthews trad in juli 1965 als manager tot Port Vale toe na zijn definitieve afscheid van de aciteve voetbalsport. Als een van 's werelds beste buitenspelers bracht Matthews het tot 54 Engelse ,caps.' Wagtmans Alleen Rini Wagtmans durfde het ge vecht aan. Vlak langs de ijzeren hek ken sturend, stoof <le neo-prof uit Slnt- Wlllibrord naar voren en Irij bereikte de vingerdikke eindstreep juist een frac tie van een seconde eerder dan do Os- sendrechter. Wagtmans één, Janssen twee. De 70 000 toeschouwers wa nauwelijks van onder de Indruk. Zij waren vooral gekomen om Janssen te zien en zij hebben hun zin gekregen. Dat Theo Balemans daarenboven ook nog Roger Ping eon, Lucien Airnar, Feli ce Gimondi en Rolf Wolfshohl naar Chaam had gehaald werd op de koop toegenomen. De vedeften bleken hun geld overigens dubbel en dwars waard zijn. CHAAM (ANP) De Beverwijker Ab Geldermans, die mede dankzij de uit zonderlijke prestatie van Jan Janssen zo'n voortreffelijk debuut heeft gemaakt als ploegleider in de Tour de France, heeft inmiddels al enkele aanbiedingen gekregen voor een full time ploeg leiderschap. ,Het waren mensen van twee merken uit Nederland, maar de grote bazen heb ik nog niet gesporken, zodat ik eigenlijk nog niet weet wat de moge lijkheden zijn', aldus Geldermans. ,Ik voel er veel voor om naast mijn zaak ook in de wielersport actief te blijven. Het mag echter nooit ten koste gaan van het geluk van mijn gezin', zo zei de diepgebruinde oud-coureur, die even als Jan Janssen door de massa bij de Acht van Chaam uitbundig werd ge vierd. ,Ook mijn zaak zal er niet onder mogen lijden. Ik zal alles tegen elkaar afwe gen en dan toch wel binnenkort een beslissing moeten nemen'. In ieder ge val stelt Geldormans opnieuw zijn kan didatuur voor de Tour de France, wan- meer die tenminste volgend jaar weer met landenploegen wordt gereden. De meningen daarover lopen nog uiteen. Geldermans bijvoorbeeld dacht wel, dat men in 1969 op de huidige basis zal voortgaan, Ton Vissers va.n Willem II- Gnzelle daarentegen was er van over tuigd dat liet volgend jaar weer een lerkentour wordt. .Lévitan heeft het DEN HAAG (GPD) Grammofoon- platenmaatschappij CNR te Den Haag heeft op het nippertje het radio-inter view van Henk Visser met Kees Belle naars, waarin de laatste zich smalend over Jan Janssen uitlaat, van de her denkingsplaat van Jan Janssens tour zege verwijderd. Het eerste exemplaar zal vanavond in het Olympisch Stadion in Amsterdam aan de tourwinnaar wor den aangeboden. ,We hebben de labels en de hoes snel moeten veranderen. Gelukkig waren de matrijzen nog niet helemaal klaar' zegt CNR's Jös van Vliet. Volgens deze zegs man heeft Pellenaars CNR boos opge beld met de eis het interview te ver wijderen en gedreigd via zijn advocaat een kort geding aan te spannen. De ju ridische adviseur van CNR heeft daar op bevonden dat CNR door slechts de toestemming van de KRO en niet die van Pellenaars voor reprodulctie te hebben, zwak stond., hij adviseerde de zondag gezegd' in Vincennes zelf tegen CHAAM De Goese wielrenner Cee« Priem heeft woensdagochtend de nieu- welingenwodstrijd van de Acht van Chaam gewonnen. De nieuwelingen re den 80 kilonieter en Cees Priem, die spiirtwinnaar werd, had dnar i uur. 59 min. en 34 sec. voor nodig. Roel Bak ker uil Haarlem werd tweede voor Ge rard Hoven uit Deurne. Bij de amateurs, die 120 kilometer re den. ging de zege naar Jan Allng uit Bunne. Hij won de sprint van een groep je van zeven man. Leen Poortvliet uit Dirlcslancl werd tweede en Wim Diepen veen uit Bilthoven derde. Bij de profs was de uitslag: 1 Rini Wagtmans St-W Ulebrord144 km in 3.29,19; 2 Jan Janssen Ossen:!recht) 3 Cees Zoontjes (Tilburg); 4 Jacq de Boevere (Belg); 5 Rolf Wolfshohl (W- Dld .16 Rik Wouters Belg 7 Maar ten Breure (Rotterdam); 8 Jules Flaes (Belg); 9 Johnnen Brouwer (Rotter dam); 10 Franco Bitossi (It); li Frans Brands (Belg); 12 Willie Vanneste (Belgi: 13 Felice Gimondi (It); 14 Bart Zoet (Waarde); 15 Lucien Aimar (Fr) allen zt als Wagtmans. (Van onze correspondent) DEN HAAG (GPD) Wedstrijdpro- •^ainnia's in het betaalde voetbal \an KNVB, die in hun geheel worden afgelast zullen, blijkens Neerloods Voetbal', in het komende seizoen pas een maand later opnieuw worden vast gesteld. Het sectiebestuur betaald voet bal heeft daartoe besloten. Deze maatregel Is een uitvloeisel van de overeenkomst met de sporttoto, die in het afgelopen seizoen een bedrag van 971.132,23 aan de 57 profclubs uit keerde. Voor het komennde seizoen kunnen de overgebleven 54 clubs in het betaalde voetbal eveneens op bijna een miljoen gulden uit de tobopot rekenen vanwege het gebruik van hun naam op de poolformulieren. Tot nu toe is het zo geweest, dat een afgelast programma van het betaal de voetbal naar de eerstvolgende wed strijdzondag werd verschoven. Op het toto-bureau kwam men daardoor ad ministratief in moeilijkheden en met kunst- en vliegwerk werd geprobeerd geen inkomsten te derven. Elk jaar werd dit probleem groter. Van het bovengenoemde bedrag van 971.132,23 is 300.000 gelijkelijk verdeeld. Voor het restant ad. 671.132,23 is de verdeelsleutel: acht- zestiende (eredivisie), vijfzestiende (eerste divisie) en driezestiende (twee de divisie) toegepast. De bedragen, de de clubs over het vorig seizoen ont vangen, zijn: eredivisie f 23.905,73; eer ste divisie 16.301,51; tweede divisie 11.555.02. De incidenteel afgelaste wedstrijden zullen zo mogelijk binnen een preiode van drie weken om midweekse dagen worden vastgesteld. Indien zo'n Inhaal wedstrijd niet kan worden gespeeld wagens" gebrek aan een lichtinstallatie, kan het bestuur voor deze wedstrijd een ander terrein aanwijzen. ROTTERDAM (ANP) De eredivisie club Sparta heeft woensdagavond op eigen terrein met 21 gewonnen van het militaire elftal. De ruststand was 1. De doelpunten werden gemaakt door Van Toledo (70) en Heyerman .77) voor Sparta en voor de militairen door Klijnjan (89). Er waren 9000 toe schouwers. Sparta en het militaire elftal hebben de wedstrijd op Spangen tot een aantrek kelijk kijkspel gemaakt. Uiteraard mocht geen volle honderd procent inzet worden verwacht, waardoor voor rust de strijd soms wat vlak was. Er viel echter voortreffelijk doelmanswerk te bewonderen van Van Oosterhout en hier door stellig geïnspireerd door Van Be- veren na rust, toen Sparta fel aanval lend optrad en waarbij het tot een reeks miraculeuze reddingen kwam. Een op vallende rol vertolkte bij de militairen Dn esse (RCHTerwijl ook Klijnjan en Jeuring tot goed spel kwamen. In de met vijf invallers spelende thuisclub" scheen het spel van de voormalige Mid delburgamateur Wijs een belofte in te houden. (Van een medewerker) AMSTERDAM (GPD) De uitslagen van de grootmeestergroep in de achtste ronde van het IBM-schaaktoernooi lui den: ZuidemaRee afg; BouwmeesterMa- rovic *AV=; KotowBilek afg: Ciric Bronstein 'AV4; IvkowJongsma V4 '4; KavalekLengyel afg-; Kuijpers Donner 1414; LangewegSjamkowitsj afg. Stand na 8 ronden: 1 Ivkow (Joeg.) 5V4; 2 Kavalek (Tsj.-Sl.) 5 en 1 afg.; 3 Bron stein (USSR) 5; 4 Ciric (Tsj-Sl.) 4'4; 5-7: Lengyel (Hong.), Balek (Hong.) en Ree (Ned.) 4 en 1 afg.; 8-9: Donner (Ned.), Marovic (Joeg.) 4; 10 Sjamko witsj (USSR) 314 en 3 afg.: 11 Lange weg (Ned.) 3 en 1 afg.; 12 Bouwmeester (Ned.) 3; 13-14: Jongsma (Ned.), Kuij- oers (Ned.) 2V4 en 1 afg.; 15 Zuidema S (Ned.) 114 en 1 afg.; 16 Kotow (USSR) jjj 1 en 3 afg- Meester groep: SmederevacVan Geet afg.; Van Oos- teromVan Seheltinga V4'4: Czerniak Gereben afg.; SchollBakker '414; MedinaTatai 01HartoohLutiliow 0—1. Stand na 8 ronden: 1 Tatai (Italië) 714; 2 Lutikow (USSR) 6; 3 Hartoch (Ned.) 5 en 1 uitgest.; 4 Smederevac (Tsj.-Sl.) 414 en 1 afg-; 5-6: Medina (Spanje) en Van Seheltinga (Ned.) 4; 7 Gereben (Zwitserland) 3!4 en 1 afg.; 8 Scholl (Ned.) 214 en 1 uitgest.; 9-10: Van Geet (Ned.), Czerniak (Israël) 2 en 1 afg.; 11-12: Bakker (Ned.) en Van Oosterom (Ned.) 2. CLINGE De vele toeschouwers ronde van Clinge hebl>en dlns rlag een boeiend wielergevecht ge- dat naarmate de wedstrijd vor derde steeds heviger werd. De man, die steeds weer de lont in het krult stak, was Cees van Dorst uit Dordrecht, die uiteindelijk terecht als winnaar de meet bolde. Dat van de 60 gestarte renners slechts Nu de tour van 1968 noodzakelijkheid hebben geplaatst de lengte van bepaalde etappes beneden de 240 kilometer te houden. Wij denken aan etappes tussen de 160 en 180 ki lometer. De rustdagen zullen wij hand haven in overleg met de renners. Als de renners echter mochten besluiten de rustdagen af te schaffen, dan zullen wij aan dat verzoek grehoor geven. De maat regelen tegen dopinggebruiik zullen voor taan tot alle grote wedstrijden worden ulitgebreid'. .Iemand moest er mee beginnen en dat hebben wij met, de tour als eerste ge daan. De organisatoren van de tour kun- mee wensen en dat zelfde geldt voor de renners, want zij hebben de tour in een uitstekende gezondheid volbracht, aldus Felix Lévitan. PARIJS (GPD) achter de rug is met. Jan Janssen als overwinnaar is men alweer bezig met het voorbereiden van de Tour de France voor het volgend jaar. De heer Lévi tan, een der directeuren van de tour, heeft een aantal vragen beantwoord die betrekking hebben op de tour van 1969. Op een vraag wat. de formule zal zijn voor de tour van volgend jaar. antwoord de de heer Lévitan, dat de formule voor nationale ploegen ideaal blijft, maar dat die in het nadeel is voor de mer ken eji de merkenploegen. Het is niet uitgesloten dat wij volgend jaar van formule veranderen en weer met mer kenploegen gaan rijden- Maar daarover nog niets besloten. Een andere vraag luidde, of de tour nog wel in staat is gedurende drie weken de belangstelling van het publiek te trekken. Het andtwoord luidde: .Wan neer de tour gepassioneerd is, raakt ook het grote publiek gepassioneerd. De tour wordt gemaakt door de ren ners zelf en niet door de organisatoren. Dit jaar hadden teveel ploegen er be lang bij zonder al te grote moeilijk heden aan de voet van de Pyreneën te komen, Daardoor werd de hele tour ge blokkeerd'. ,Het is moeilijk om de tour te bekor ten in het vlakke deel van Frankrijk en de tour alleen te beperken tot de bergen. Dat zou alleen de goede klim mers een kans geven. Volgend jaar is dat probleem in veel mindere mate aan de orde. Wij vertrekken dan van Rou- baix en draaien in een tegenovergestel de richting als dit jaar. De tour komt; dan vrij snel in de Ardennen, de Vo-; gezen en de Alpen'. De tour bekorten, tot twee weken is een onmogelijkheid. Er zit namelijk ook een materiële kant aan. De tour kost de organisatie ongeveer vier mil joen francs, die wij moeten zien te- j rug te krijgen van diverse steden en van de reclame die met de tour mee-; rijdt. Verkort men het aantal etappes,, dan verlaagt men automatisch de inkom- sten. Twee weken zijn voor de recla- me niet. genoeg. Verscheidenen onderne mingen zouden zich in dat geval terug trekken'. ,M.en moet er derhalve op rekenen dat de tour van volgend jaar traditioneel weer drie weken zal duren'. Het is Inderdaad zo dat de geslaagde maatregelen tegen doping ons voor de 22 de finish haalden lag alleen aan het hoge tempo, dat de amateurs in de honderd kilometer van Clinge onder hielden. De Zeeuwse renners bleken hun krachten niet goed te hebben ver deeld en op Peter Kisner na, die op de zevende plaats eindigde, moesten ze de strijd staken of eindigden ze in de achterhoede. In de 30e van de 80 ron den leek de beslissing reeds te vallen, toen Cees Willemse, Cor Leunis, Cees van orst. Frank Ouwerkerk, Rudi Liebrechts, Piet Légierse en Gé Veld huizen een voorsprong namen op het peloton. Ze kwamen echter niet verder dan 25 seconden, want onder leiding van Waldy van Campen en Peet Ver- schuuren werd de achtervolging inge zet. Na 75 kilometer volgde er weer een serieuze ontsnappingspoging, toen dertien renners aan de haal gingen. Hierbij waren Wim eelen, Leo Era- brechits, Rudi en Wim Liebrechts, Piet Legierse, Kees Freijters, Ad Wouters en Albert van Midden. Cees van Dorst sprong u.i,t dit groepje nog alleen weg, maar na tien kilometer was hij weer 8 achterhaald. Vijftien kilometer voor het einde viel de beslissing door toedoen van Cees van Dorst, Wim Deelen, Piet Legierse en Rudd Liebrechts. Leo Embrechts haakte nog net op tijd aan en de toen ontstane kopgroep van vijf man ging in de sprint de eindzege be twisten. Deelen probeerde het nog wel alleen te doen, maar dit bleek een ver geefse poging. Van Dorst won de sprint met een wiel voorsprong op Legierse. De uitslag luidt; 1 C. van Dorst, Roo sendaal, 100 kilometer in 2 uur, 50 minu ten en 10 seconden; <2 P. Legierse, Den Bommel; 3 R. Liebrechts. Vlaardingen Leo Embrechts, Stampersgat: 5 W Deelen, Nieuw Lekkerland; 6 Bob Kroo- nen, Dordrecht (op 10 sec); 7 Peter Kisner, Heikant (op 15 sec); 8 A.van Midden, Hilversum; 9 W. Liebrechts, Vlaardingen; 10 G. Veldhuizen, Maas dam. VLISSINGEN ,Ik ben hier niet alleen voor vakantie, ik ben hier in mijn tweede va derland'. Zo omschrijft de Duitser Ekkehard Decker (27) zijn verblijf in Oost- Souburg, waar hij dit jaar precies voor de twintigste keer is gearriveerd. Het be gon 'in 1949. Duitsland had zich toen nog niet helemaal hersteld van de schade, die het land heeft geleden ten gevolge van de bevrijding van Europa. Het was moei lijk om alle inwoners genoeg te eten te geven. Kerkelijke instellingen begrepen, dat in ieder geval de kinderen goed gevoed moesten worden. transport arriveerde Ekkehard in januari 1949 bij het Souburgse echtpaar W. Koole-de Visser. Dit echtpaar zelf zonder kinderen nam het zevenjarige knaapje onmiddellijk liefdevol op. Het werd voor Ekkehard een onver getelijke tijd. Drie maanden bleef hij in Souburg. Hij leerde zijn eer ste Nederlandse woorden spreken in de praktijk en op de Juliana- school. Buiten zijn schooltijd speelde hij op de boerderij van de familie Kodde. In april ging hij terug naar zijn woonplaats Ver- smold (Westfalen). Brief Per brief bleef hy het contact met Souburg onderhouden. Het gevolg was, dat Iiy de volgende zomervakantie terugkwam. En zo is het tot nu toe gebleven. Ekkehard werd ouder, kreeg een leidende technische functie in zijn vaders drukkerij en kwam la ter met een eigen auto. Voor hem staan nog ieder jaar de va kantieplannen vast: Zeeland. Vanuit Zeeland zag hij België, Noord-Frankrijk en 'de grote ste den in Nederland. Bovenal is hij echter geboeid door de ontwikkeling in Zeeland. Ek kehard spreekt, leest en schrijft goed Nederlands. Via de PZC houdt h(j zich op de hoogte van de snelle veranderingen in zijn .tweede vaderland.' .Ach,' zegt hij, ,aan één kant is het jammer, dat het steeds drukker wordt in deze vroeger zo rustige provincie. Aan de andere kant is het natuurlijk noodzakelijk.' De veranderingen vallen Ekkehard vaak sterker op dan de meeste Zeeuwen. ,Dat is logisch, ik ben steeds een jaar weg en als ik dan terugkom, zie ik in één keer wat anderen ge leidelijk hebben zien komen.' ,In Zeeland bestaat de traditie nog. In de kleine dorpen is nog niet alles op het toerisme afge stemd,' en dat is volgens Ekke hard één van de meest charman te trekjes van de provincie. In de afgelopen twintig Jaar leerde Eik- keihard een paar dingen, die voor een Duitse binnenlander helemaal niet zo gewoon zijn: hij kan nu zeilen en zwemmen. Enthousiast Zo begon het in 19^9. Er zfjn ook dingen, die de Jonge Duitse drukker helemaal niet heeft gemerkt, bijvoorbeeld dat er Nederlanders zijn, die nog niet zo enthousiast zyn over al die Duitse bezoekers. ,Daar heb ik wel eens landgeno ten over horen klagen, maar iets onaangenaams is me zelf nog nooit overkomen,' zegt hij, .mis schien komt het, omdat ik Ne derlands spreek.' Eln hij spreekt het niet alleen, hij voek zien ken nelijk ook zo, want trots en blij toont hij zijn paspoort teneinde te bewijzen, dat hij op 30 april, tegelijk met de koningin, jarig is... Ekkehard is zaterdag gekomen. Wanneer hij terug gaat weet hij nog niet, dat hangt van het weer af, Hij laat er geen twijfel over bestaan, dat het verblijf dit jaar wel eens kort kan worden, juist door het weer. Want het weer is Iets, dat hij in Nederland minder kan waarderen. f ADVERTENTIE) VLISSINGEN De woensdagayond verreden De Ruytersta&festivairit in de gemeente Vlissingen is een succes geworden. Er waren byna honderd Avondlijke vlootshow op 30 augustus Wielerronde en Zeeuwen zagen hierin aanleiding aanstaande woensdag weer een derge lijke rit te houden. De tweede voorzitter van het VAF, de heer W. Jansen, reikte na de rit in hotel Britannia de prijzen uit. Om de prijzen zo billijk mogelijk te verdelen waren de toeristen en de inwoners van Zeeland in aparte klassementen onder gebracht. Voor de toeristen luidde ae uitslag als volgt: 1. C. Alewijnse, Vianen, 57 strafpunten; 2. C. de Wolff, Arnhem, 67; 3. J. van Damme, Oudenbosch, 73: 4. J. Vermeer, Tilburg, 77; 5. S. W. Schaap. Oss, 84, 6. M. J. van Dixhoom, Rijswijk, 109; 7. Van de Konijnenburg, Bergen op Zoom, 113; 8. P. J. M. Wich, Aalre-Rixtel, 114; 9. H. A. D. Bouwman, Utrecht, 117; 10. de Boer, Breda, 121. Het. klassement van de Zeeuwen was: 1. Mej. J. Bom, Vlissingen, 3 strafpun ten; 2. A. Deegens, Middelburg, 22; 3. N. Wertz, Oudelande, 24; 4. M. W. Poppe, Vlissingen, 36; 5. J. P. Gabriël- se, Oostkapelle6. A. Wouters, Nieuw- land, 40: 7. J. Bliek, Vlissingen, 45; 8 J. de Regt, Biezelinge; 9. J. van Keu len, Middelburg, 47; 10. J. J. Sturm, Serooskerke. Frits heeft energie genoeg voor nog een partijtje voetbal. Geen wonder! Zijn moeder geeft hem Franka. U weet wel, die échte druivenlimonade. Lekker en... gezond. RAAD WESTERSCHOUWEN KOMT MAANDAG BIJEEN HAAMSTEDE De raad van Wester- j schouwen is tegen aanstaande maandag Ivoor een openbare vergadering bijeen- 1 meer een voorstel van b en w een be- j zwaarschrift in te dienen tegen de ont- werp van de eerste herziening van het j streekplan Schouwen-Dui velana Dan stellen b w voor het bestemmings plan Nieuw Haamstede 1 vast te stel len. Het college stelt verder voor bur gemeester H. P. Everwijn te benoemen tot bestuurslid van de stichting Streek- WV Schouwen-Duiveland, met als plaatsvervanger de wethouder J. van Waveren. De vergadering begint om half acht. marsconcours YERSEKE In een gezamenlijke ver gadering hebben een aantal Yersekse verenigingen besloten ook dit jaar in Yerseke een groot feest te organiseren. Vrijdag 30 augustus zal in het teken staan van de oester- en mosselcultuur en wordt dus met recht een visserijdag. De Yerseke werkgroep van het comité, Zeeland Presenteert' neemt de organi satie van dit evenement ter hand. Er zal weer gelegenheid zijn voor het pu- bilek om mosselen te eten op de haven en komt er een heel bijzondere vloot- schouw. De Yersekse schippers die met hun massale vlootschouw grote bekend heid hebben verworven willen ditmaal met iets heel aparts komen en wel een vlootschouw in de avonduren op vrijdag met verlichte schepen. Het comité hoopt dat een groot aantal kotters en natuur lijk ook pleziervaartuigen aan deze unie ke vaartocht zullen deelnemen. Een vlootschouw met vlaggen en verlichte schepen zal duizenden bezoekers naar Yerske trekken. De Oranjevereniging zal op vrijdag voor de jeugd kinderspelen organiseren en in de avonduren een lampionoptocht. Na de vlootschouw volgt er dan nog een amusementsprogramma op de Paar denmarkt. Voorafgaand aan de lampion optocht en de vlootschouw zal er nog iets feestelijks gebeuren en wel de ope ning van het nieuwe sportpark aan de Hogeweg. De voetbalvereniging. .Yer seke' zal dit voor haar rekening nemen en onder andere een wedstrijd spelen een aantal oud-internationals. Muziek Zaterdag 31 augustus zal in het teken van de muziek staan. Nadat, ih de voor middag door de Oranjevereniging nog een gecostumearde wielerronde zal wor den georganiseerd zal er in de namid dag een marsconcours worden gehou den ter gelegenheid van liet 80-jarig bestaan van ae muziekvereniging. Mo zart'. Tevens zal Mozart' rich dan pre senteren in hun nieuwe uniformen. Na het marsconcours wordt er dan nog een gecostumeerde korfbalwedstrijd ge houden op hetzelfde parcours van het marsconcours. In de avonduren volp het optreden van het bekende taml Openbare verkoping ARNEMUIDEN Notaris J. A. Janse de Jonge heeft in Arnemuiden publiek verkocht het huis aan de Molenweg 40 te Arnemuiden. Koper werd de heer J. IheT'kader^ v, |Theune uit Arnemuiden voor 25.300. ibrande Vate. en trompetterskorps .Excelsior' uit Goes, een concert door een tweetal jeugdmuziefckorpsen en een show van .Excelsior'. Ook zal cr nog zang- ea amusementsmuziek rijn op de Paarden markt, terwijl de dag wordt besloten met een taptoe voor het .Trefpunt' aan de haven. Dit alles is nog slechts een voorlopig programma, maar als we de stemming peilen, vooral onder de vele buurtverenigingen, kan Yerseke weer rekenen op een paar mooie dagen, die vooral bekendheid zullen geven aan on ze oesters en mosselen. THOLEN De raad van Tholen heeft dinsdagavond het voorstel tot deelname aan het kanaalschap ,De Eendracht' nog niet in behandeling genomen. Dat zal op korte termijn gebeuren, of in een raadsvergadering of eerst in een commissievergadering bestaande uit de hele raad. Er waren een aantal bijlagen bij dit voorstel namelijk pas laat aan de raads leden verstuurd en de heer C. Boender (sg) wilde meer tijd voor bestudering. Dok al omdat het naar zijn mening gaat om een van de belangrijkste zaken, die in deze raadszaal aan de orde zajn gekomen'. Andere raadsleden voelden daarvoor niet, maar bij een stemming over een behandeling in een eommis- - -ing wat de heer Boender staakten de stemmen: 5-5. Over de vraag of het onderwerp eerst in een commissievergadering moet ko men, moet nu weer worden gestemd. Uitvocng sprak de raad over het voor stel de muziekschool van Bergen op Zoom over 1968 nog een subsidie van 39(10 te geven en dan zoveel mogelijk leerlingen aan de Zeeuwse muziek school m Tholen te laten studeren. De sg-raadsleden Griep en Van den Berge waren er met de heer M. Berrevoets (ab) tegen. De beide eersten vonden de subsidie te hoog, zeiden ze. en de heer Berrevoets meende: .Als ouders hun kinderen willen laten leren, moeten ze dat zelf maar betalen'. ,De raad benoemde commissies voor onder meer het voorstel de leges te verhogen voor vrijwel alle gemeente lijke diensten en voor een nieuw regle ment van orde voor de raadsvergade ring, met name ten aanzien van het instellen van commissies. Akkoord ging men met de aankoop van de panden Doel weg 6 en Minneputtestraat 12 in *- "-an het saneringsplan Ver-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 9