Den Haag Hulshoff Jurken en ensembles om door een gordijnringetje te halen Israëlische krant doet felle aanval op minister Luns Politie Den Haag rolt speelhol op WINTERCOLLECTIES VAN BALMAIN EN RICCI Derde modedag Kritiek op steun aan Arabischelanden VEEL OUDERE DAMES ROND ROULETTE DE HOGE DRUK LIGT VERKEERD 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 25 JULI 1968 PARIJS (GPD) Haast u zich ogenblikkelijk naar de dichtstbij zijnde ijzerwinkel en zie daar in het bezit van zoveel mogelijk smal le, zilver- of goudmetalen gordijn ringen te komen en neem als het even kan ook nog een paar kleine goudmetalen hangslotjes mee. De jurkjes, pakjes en mantels, van Pierre Balmain en Nina Ricci wa ren namelijk kwistig met ringen gegarneerd en soms met een hang- slotje afgesloten. Pierre Balmain, die na de sluiting van het huis Balenciaga, de ongekroonde Keizer van de klassieke Panjse Haute couture is. had zijn uiterste best ge daan om met originele wintercreaties voor de dag te komen. Dat waren ze dan ook. maar toch was zijn show een soort sinistere séance van voor een overleden vrouw ontworpen kleding. Het tragische voor hem is. dat de dame die hij voor ogen heeft, met meer be staat. Stelt u zich maar eens m de koude januaridagen van 1969 een vrouw voor, die nog een jurk met een gifgroene rok! een paars bovenlijfje en ~een brede zwarte streep op de aangeknipte mou wen draagt. Nog veel traditioneler wa ren zijn zwart-witte pied-de-coq mantel pakjes, waaraan men ondanks de fraaie snit de prijs van toch zeker wel zo'n drieduizend gulden niet kon afzien. Bal main werkte veel met Jersey. Zo voor zag hij zijn grijze en chocoladebruine uollen ensembles van horizontale ton- flur-ton-bovenlijfjes en zette h:j ook de zijnaden van de bijpassende jasjes met een brede Jersey-band af. Het kwam bij de couturier, die prinses Irene's bruidsjurk maakte aan op: •nauwe, door een ceintuur geaccen tueerde tailles: mantels en jasjes met hoge en smalle schouders: een door de naden sterk gepronon ceerde buste; lange mouwen lange mantelpakjasjes. Na een reeks van bruine, grijze en paarse jurkjes, met brede tussengezet- te taillestukken m dubbele accolade- vorm, werd de collectie besloten met vele lange zwart-organza avondjurken, die pikante doorkijkjes boden. De ene doorkajkblouse, die Yves Saint-Laurent in januari voor deze zomer lanceerde, heeft meer invloed op de gehele inter nationale haute-couture gehad, dan de met zoveel publiciteit omgeven Bonnie en Clyde-film. Was bij Balmain mode van gisteren te zien, Nina Ricci's ontwerper Gerard Pipart denkt alleen aan de vrouw van vandaag. Hij had een geweldig succes met zijn uitermate draagbare collectie. Mannequins in grijze flanelpakjes dar telden door de salons en alles was nieuw. Dat alleen door de jasjes met de grote trenchcoatkragen, raglanmou- wen, de lipjes om de ceintuur door te halen stuk voor stuk van zilvermetalen gordijnringen voorzien. ARTS PLEEGDE CRIMINELE ABORTUS MAASTRICHT (ANP) De officier van justitie bjj <le rechtbank in Maas tricht, nir J. Gonsalves, heeft dinsdag wegens criminele abortiu 12 maanden ge-j vangonisstraf, waarvan drie voorwaarde- j lijk, geëist tegen de 63-jarige arts V. uit Maastricht. De arts wordt ervan beschuldigd in twee gevallen zelf de criminele abortus te hebben gepleegd en in een ander geval een zwanger Duits meisje in contact te; hebben gebracht met een dubieuze Duit se aborteuse. De arts had het meisje een injectie gegeven doch de zwangerschap was hierdoor niet verbroken. De officier! van justitie nam de arts hoogst kwa lijk dat hij haar in handen van een abor teuse had gegeven met alle risico's van; dien. Bovendien had de arts voor alle; behandelingen een bedrag van 2000 gul-' den gevraagd: iets wat de officier van justitie beschouwde als munt slaan uit een noodsituatie. De verdediger, mr M. Tripels uit Maas tricht betoogde, dat de arts niet uit winstbejag had gehandeld. Hij achtte de straf zeer hoog en vroeg grote clemen tie. Uitspraak op 6 augustus aanstaande. I ,JANUS-FIGUUR' (Van onze correspondent) JERUSALEM Minister Luns en zijn Israëlische ambtgenoot Ab ba Eban hebben buiten het offici ële programma voor het bezoek om ten tweede male op het minis- jterie van buitenlandse zaken ge confereerd. jHet gesprek duurde bijna ander- half uur en werd officieel gekarak teriseerd als een vervolg op de be sprekingen van maandag. De grootste Israëlische krant ,Maa- riew' deed woensdag een felle aan val op de Nederlandse bewinds man en noemde hem een Janus-fi guur, die buiten Nederland groot aanzien geniet, maar om wie men in zijn vaderland lacht. Een en an der heeft op de Nederlandse am bassade in Jeruzalem én op het Is raëlische departement van buiten landse zaken ontstemming en ver legenheid gewekt. De Panjse correspondent van het blad maakt er melding van, dat Luns op de Israëlische ambassade in Den Haag als ,een trouw vriend van Israël' wordt beschouwd en op de Egyptische am bassade in de residentie als .iemand, die de problemen van Egypte begrijpt'. De heer Dan ziet daarin, wonderlijk genoeg, een onaanvechtbaar bewijs voor een tweeslachtigheid in het karakter de Nederlandse bewindsman. Amsterdammer PARIJS ,855' is de naam van deze creatie van de Franse mo deontwerper Jacques Esterel. Het is een nachtblauwe namiddayja- pon met een zeer hoge kraag van witte satijn. Ricci Voor de vrouw is er bij Riref weer keus uit charmante pakjes met peüe- rlnes, uiteraard gemaakt van Pipart'* favoriete grijze prince-de-galles. Over lange wijde pantalons, liet hij uiterst simpele tuniekjurkjes en daar over heen weer bolero's dragen. .Ideaal voor nw koude winters', zo vertrouwde Pi- part niij na afloop san de show toe. .Dj vind dat iedere Hollandse vrouw zoiets zou kunnen dragen, vooral om dat tuniekjurkjes zo afkledend zijn'. Bij Ricci kan men voor comfortabele kleding terecht. Wervelend wijde cases bijvoorbeeld, die door de enorme grote opgestikte zakken toch praktisch zijn. Tuniekjurkjes namen voor overdag, sa men met mantelpakjes met lange, bijna driekwart trenchcoatjasjes, de belang- rikste plaats in de wintercollectie in. De mannequins, onder wie de '28-jarige uit Den Haag afkomstige Edith Wete- mans, droegen er flanel sjaalhoedjes met een aangeknipte klep bij. Waren zwart, bruin en beige de kleu ren voor overdag, voor 'savonds koos Gerard Pipart veel goudbrocaat en paars fluweel. Het zeer diepe v-hals décolleté beleefde bij Ricci's première een glorieuze come-back. Om er voor te zorgen dat de draagsters niet al te veel van hun fraaie vormen hoeven bloot te geven, laat hij hen een klein het décolleté dragen. ,Wüt u mij even volgen', verzocht een van de rechercheurs en voor al voor de wat oudere Haagse da mes brak toen een moeilijk mo ment aan. Tussen politiemannen ging het naar ouiten, waar wit te VW-busjes gereed stonden om de zestien arrestanten naar het hoofdbureau te brengen. Tien rechercheurs drongen onverwacht woning binnen DEN HAAG (GPD) na een in het diepste geheim voorbereide bliksemactie heeft de Haagse po litie dinsdagavond om kwart voor twaalf een inval gedaan keurige bovenwoning aan de Ge vers Deynootweg. waar achter met luxaflex geblindeerde ramen de roulette lustig draaide. Onder de bezoekers waren enkele al oudere dames. Ze gilden van angst en schrik, toen tien rechercheurs de - ning binnendrongen en spelers en b houder volkomen verrasten. Het witte balletje rolde nog en er was juist een het bureau bijzondere wetten. De actie heeft drie weken voorbereiding gekost. De politie vermoedt, dat de speelgele- genheid tenminste al zeven maanden na genoeg avond aan avond in vol bedrijf is geweest. er de dertien bezoekers waren ze- oudere dames, van wie de meesten voor de oorlog In het voormalig Neder- land-Indië hebben gewoond. De leefttij- den lagen tussen de 50 en 73 jaar. Ver der waren er een 64-jarige winkelier, een 58-jarige antiquair, een 43-jarige arbeider, een 60-jange confectionair en een 27-jarige student." Enkele van de oudere dames zijn al eens eerder op heterdaad betrapt, toen zij enkele jaren geleden bij een politie- inval op een adres in een andere keu- De dood op de weg BRASSCHAAT (ANP) Dinsdag middag is op de grote varkcea-sweg van Breda naar Antwerpen onder de ge meente Brasschaat een Nederlandse au to. bestuurd door de 33-jarige B. Jans sen uit Breda bij het passeren van een auto tegen een tegemoetkomende vrachtauto gereden. De wagen van d: heer Janssen reed vervolgens tegen een boom en werd totaal vernield. De be stuurder werd naar het ziekenhuis in Brasschaat overgebracht. Hij overleed daar aan de opgelopen verwondingen. AMSTERDAM (ANP) De 79-jari- hanlr" =e Ita!:aan G. Russo. die dinsdagavond in Amsterdam werd aangereden door een personenauto, is na enkele uren overleden. Het ongeluk gebeurde toen de voetganger de NieuwezTjds Voorburg wal bij de Raadhuisstraat overstak. Zwaar gewond aan het hoofd werd het slachtoffer overgebracht naar het Wil- helminaigastihuis. HEESCH (ANP) De 63-jange landbouwer J. van den Heuvel uit Oss is woendsdag overleden aan de verwon dingen, die hij dinsdag door een val met zijn rijwiel opliep De heer Van den Heuvel reed dinsdagmiddag .Wij zijn tot actie overgegaan, nadat een echtgenote van een van de betrok- kennen bij ons heeft hoofdinspecteur W. J. F klaagd'. de cnef Heesch op het rijwielpad langs de door deze gemeente lopende rijksweg. Toen hij door een bromfietser werd ingehaald. kwamen beide voertuigen met elkaair in aanraking, waardoor de heer Van den Heuvel kwam te vallen en in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondig ziekbed, gesterkt door de genademid delen der H. Kerk, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader JACOBUS BERNAKDUS PARIDAEN' echtgenoot van Emma Maria Hermie, op de leeftijd van 86 jaar Aardenburg: E. M. Paridaen - Hermie G. M. Paridaen M. Paridaen - Haers en kinderen J. M. Paridaen R. I. M. Paridaen- van der Schrieck en kinderen Sint-Kruis: R. Paridaen G. M. Paridaen - Vercruijsse en kinderen G. M. Paridaen Y. M. C. Paridaen-Waterloos en kinderen Aardenburg: M. M. Paridaen A. R. J. Paridaen - Hiel en kinderen Utrecht: M. M. Versteegen- Paridaen H. C. M. Versteegen en kinderen Oostburg: J. M. Paridaen J. M. H, Paridaen - Nauta en kinderen De plechtige uitvaartdienst wordt gehouden op vrijdag 26 juli om 10.30 uur in de parochiekerk te Aardenburg. waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden. Rozenkransgebed donderdagavond 7 uur, eveneens in de parochiekerk. RECTIFICATIE: De teraardebestelling van In zijn artikel refereert hij verder aan mededelingen, die hem werden gedaan door .een Amsterdammer, die een centrale positie inneemt'. Deze Nederlander zou hem te kennen heb ben gegeven, dat Luns' steun voor de EEG te worden toegelaten, niet is gebaseerd op zijn sympathie voor de joodse staat, maar voortspruit uit zijn haal jegens De Gaulle. Hij zou verder hebben verklaard, dat Nederland bij zijn houding ten aan zien van Israël zich allereerst door economische factoren laat leiden. .Drie grote Nederlandse concerns, van petroleum, chemicaliën en levensmid delen. om nog maar niet te spreken van scheepvaartondernemingen, oefenen invloed uit op de werkelijke betrekkin gen van Nederland met Israël', schrijft Dan, die in dit verband de Shell met name noemt. Boycot Heden overleed, na een kortstondige ziekte, tot onze droefheid, zacht en kalm, mijn lieve man en onze zorgzame vader en grootvader CORNELIS ABRAHAM DE VOS op de leeftijd van 67 jaar. Zierikzee: J. W. de Vos - Cashoek Delft: J. H. Geluk-de Vos G. J. Geluk Mare en Janine Zierikzee: F. J. de Vos K. de Vos - Olree Karin en Jacqueline J. C. de Vos De teraardebestelling zal plaatsvinden zaterdag 27 juli, des v m 11.00 uur, vanaf het Ned. her vormd verenigingsgebouw 't Vrije, Zierikzee. Gelegenheid tot condoleren in voornoemd gebouw, van 12.00-13.00 uur, na de begrafenis. Heden overleed onver wachts onze lieve zorgzame moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder PIETERNELLA VAN HESE weduwe van Dingenis Commee in de ouderdom van bijna 72 jaar. Kapelle: W. Commee J. Commee- Landman Vlissingen: B. Hooïting-Commee B. Hooiting Goes: J. Hogenhout- Commee C. Commee Katwijk aan zee: E. J. Hout- Commee P. Hout Vlissingen: L. Saija-Commee J. Saija Klein- en achter kleinkinderen De overledene ligt op gebaard in de rouwka mer van het ziekenhuis ,St. Joanna". De begra fenis zal plaatshebben op vrijdag 26 juli om 2 uur op de algemene be graafplaats te Goes. Heden overleed, in De Bilt, onze lieve zoon, broer, zwager en oom JACOBUS SINKE echtgenoot van Pieternella A. Boer, op de leeftijd van 51 jaar. Vlissingen: W. Sinke W. Sinke-Stroo Middelburg: P. de Looff-Sinke J. de Looff Souburg: M. Jagt-Sinke C. G. Jagt Vlissingen: W. Sinke E. M. Sinke-Back Op gezag van zijn Nederlandse zegs man beweert hij ook, dat vele Neder landse bedrijven zich aan de Arabi sche boycot hebben onderworpen en dat andere ondernemingen hun relaties met Israël uit vrees voor Arabische vergeldingsmaatregelen tot een mini mum beperken. .Toen Nederland', zo gaat hij verder, ,na de zesdaagse oor log een wapenembargo voor het Mid den-Oosten afkondigde, was dit in wer kelijkheid bedoeld als een anti-Israëli sche maatregel. Het embargo moest de Nederlandse belangen in de Arabische staten, en in het bijzonder die van de Shell, beschermen'. Heden overleed onze beste zwager, de heer op de leeftijd van 71 jaar. Oost-Souburg: Familie J. Prince Weesp: Fam. J. Dingemanse Oost-Souburg, 24 juli 1968 Heden is, na een kort stondige ziekte, van ons heengegaan, onze lieve vrouw en moeder KEELTJE VAN DER LINDEN geboren De Kreek in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, D. v. d. Linden Vlissingen, 24 juli 1968 Verkuyl Quakkelaar- straat 104 De teraardebestelling zal plaatshebben op za terdag 27 juli om 11.10 uur op de .Noorderbe graafplaats. LEES DE PZC Zijn het de laatste jaren steeds de talrijke depressies geweest, twee weken doet zich het bijzon dere verschijnsel voor dat een ho- gedrukgebied ons zomerweer be derft. In de afgelopen twee weken van ongeveer 20 uren te weinig zon, te veel regen en niet een dag met in De Bilt een temperatuur die boven het normale maximum vam 22 graden kwam. Oorzaak hiervan is de hardnekkige, te kou de luchtstroom tussen west en noord in stand gehouden door een hogedruk-centrum dat boven de omgeving van Ierland het spel letje speelt van .ik blijf zitten waar ik zit'. Langs de oostflank van dit hoge- druk°ebied, de barometer heeft al vele dagen een vrij hoge stand waarbij gewoonlijk het mooiste zomerweer is te verwachten, glij den zwakke storingen via Schot land met bewolking en af en toe buien naar West- en Midden-Euro pa. Tot diep in Frankrijk en in de Alpen wordt het zomerweer hierdoor bedorven. Ook de laat ste dagen van de bouwvakvakan tie zullen geen warme zomerda gen brengen. Wij blijven juist aan de .koude' kant van het ge noemde hogedru/kceaitrum liggen waarbij middagtemperaturen bo ven de 20 graden al bijzonder zijn en in het kustgebied al vele dagen een vrome wens blijven. Een bezoekje aan Den Haag met haar vele bezienswaardigheden en gezellige binnenstad begint latuurlijk bij Hulshoff op het Spui. Hier vindt U namelijk een fijne Internationale kollektie meubelen, grotendeels exclusief voor Nederland van maar liefst 5000 m2. BentU ook van plan de miniatuurstad Madurodam c.q. het Vredespaleis en de Scheveningse Pier te bezoeken? Als tegenprestatie voor het in ons gestelde vertrouwen zullen wij gaarne Uw toegangsbewijs en een consumptie voor onze rekening nemen. Begin Uw dagje "Den Haag" bij Hulshoff. De>i Haag, Centrum Spui 56 Filialen o.a. in Rijswijk, in het modernste shopping-centre In de Bogaard' en in Leiden, (Nieuwe Rijn 48) in het hartje van de oude historische binnenstad. Interieurbouwer"-"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4