Debussyconcertb en w handhaven standpunt M.I. Hoste: ,Je moet hier echt wel wat voor voelen' De krant kunt U niet missen KRITIEK OP PUBLICITEIT Temperatuur Terecht Uniek Eerder KAMPEERDERS HIELDEN TOMBOLA VOOR ZONNEVELD GEEN DAG 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 23 JULI 1968 PvdA-raadslid ir Mol: Liever temperatuur van Golf van Biscaye' MIDDELBURG ,Ik ben zeer beslist met b en w meegegaan en wel om het eerder door dit college genoemde motief. Het zon voor de uitvoerende kunstenaars zeer on aangenaam zijn geweest op te tre den voor 34 bezoekers en nog wat genodigden'. Dit verkondigde Mid delburgs wethouder M. A. L. Hu- bregtse (pvda) als het standpunt van het college, waarom het De bussyconcert, dat eind vorige maand in het kader van het Hol land Festival in Middelburg gege> ven zou worden, afgelast werd. In de Middelburgse raad van maan dagmiddag rommelde het rumoer om deze zaak nog even na toen in eerste instantie ir J. Mol (pvda) inhaakte op vragen van het ch- raadslid drs H. W. Hietkamp over de afgelasting en het antwoord van b en w daarop De heer Hubrertse, die niet aanwezig was toen het college zijn beslissing over de afgelasting nam, was nu bij ultste- digheid van mr J- J. van der Weel (pvda) de wethouder voor culturele zaken door het lot aangewezen om het stand- Eunt van het college te verdedigen. De eer Hubregtse voegde er in eerste in stantie onder meer nog aan toe, dat kortgeleden bij een concert in Diligentia in Den Haag, waar eveneens maar een 35-tal bezoekers was, het optreden op verzoek van de kunstenaars zelf .An deren dan die in Middelburg optraden', deelde de wethouder mee afgelast werd. De publiciteit over deze zaak en de daarby geuite kritiek op het Middel burgse cultuurbeleid zat de heer Mol niet lekker. Zelfs al zou de te late afgelasting (een dag vóór het con cert) een minder gelukkige beslissing zijn geweest, dan nog zou het volgens ir Mol beter zyn geweest ,als een be paalde krant met een grote kop had meegedeeld wat de temperatuur in de Golf van Biscaye is dan het de hoog ste tyd te vinden om het cultureel be leid van Middelburg aan de kaak te stellen'. De heer Mol wees er voorts op. dat er in Middelburg op cultureel gebied veel gebeurt. Jn de PZC, zo merkte hij op. .vult de agenda hierover tien procent van een kolom'. Tot 26 juni gaat volgens het PvdA-raadslid alles goed, maar plot seling wordt het wegblijven van een eve nement met grote koppen in de kranten gemeld, de zaak haalt zelfs de tv en de landelijke pers. Deze geringe belangstel- I ling ligt volgens de heer Mol niet aan Middelburg, maar het is een voortvloei sel van de wet van de grote getallen. Het college had volgens hem beter gedaan een programma te kiezen, dat meer belangstelling zou trekken, maar volgens ir Mol hebben b en w het concert terecht niet laten door gaan. .Men moet het niet zo zien als een fout van grote orde ten opzichte van de uitvoerende kunstenaars'. De heer Mol was er van overtuigd, dat, wanneer voor de 34 personen een subsi die van 100 per bezoeker zon zijn uit getrokken, ook dat in bepaalde persor ganen kritiek zou hebben ontmoet. Drs Hietkamp zei het eens te zijn met wat de heer Mol over de publiciteit ten aanzien van het cultuurbeleid opgemerkt jhad. Het CH-raadslid zei grote waarde ring te hebben voor de wethouder voor cultuurzaken. .Toch blijf >k Itet betreuren, dat deze be slissing is gevallen. Ik geloof, dat deze zaak de stad geen goed doet- Hij wees ook op het effect van de beslissing op de bevolking. ,Er is gesteld', aldus de heer Hietkamp, ,dat de bevolking er niet by betrokken is, maar toevallig betekent bevolking ook samenleving en die kan er een bepaalde beeldvorming van krij gen'. De heer Hietkamp achtte het van belang by dergelijke manifestaties te waken voor een bepaald niveau. Anderzijds Zy meende ook. dat op meer indringende wijze de aandacht van de bevolking op een dergelijk gebeuren moet worden ge vestigd. De affiche vond zij .uitermate povertjes, niet; duidelijk voor de opper vlakkige voorbyganger'. Ook de taak vn de culturele adviescom missie werd door mevrouw Van den Boo- gert en de heren Mol en Hietkamp aan de orde gesteld- Wethouder Hubregtse verzekerde hen desgevraagd, dat de pro grammering in dze commissie zal wor den besproken. pleitte hij voor het stimuleren van zoge naamde toeleidingsacties, zodat het pu bliek de manifestaties beter begrijpt. De heer Hietkamp zag hier werk voor de vakorganisaties en de ZVU liggen. EXAMENS Te 's-Hertogenöosch slaagde voor het examen coupeuse-leidster-A, mej Ma rian Fel&us te Goes. Aan het Nederlands opleidingsinsti tuut voor het buitenland, stichting Nij- enrode te Breukelen, slaagden de heren J. J. Hoogendoorn te Goes en A. Olq- slager te Axel- Voor het examen leermeestergezel in de typografische afdeling slaagde de heer B. de Graaf te Waarde. De heer A. de Bruijne uit Oostkapelle is geslaagd voor het examen Nederlands mo-A. De heren J. J. P. den Hertog uit West- Souburg en L. Verhulst uit Terneuzen slaagden voor het examen Frans mo-A. Snelheidscontrole in de Bredestraat Zaterdagmiddag en zondagmorgen hield de rijkspolitie snelheidscontrole in de Bredestraat te Oostburg. Zoveel jaar na de instelling van een 50 km snelheid. Op deze invalsweg voor Oostburg, zo wel door een bord als door een geschil derde aanduiding op de rijweg aangege ven, blijken er toch steeds weer auto mobilisten te zijn, die de maximumsnel- van zaterdagmiddag werden 32 en zon- heid overschrijden. Tijdens de controle dagmorgen 37 overtreders van de maxi mum snelheid geverbaliseerd. Het over grote deel van de bekeurden was Ne derlander. Duitse zweefvliegers op bezoek bij Schouwse collega's Evenals vorig jaar brengt de zweef vlieg club uit Moers in West-Duitsland een be zoek aan westelijk Schouwen. Ze brach ten twee toestellen, een lier. een terrein wagen en wat kleiner onmisbaar mate riaal mee. Ze zijn de gastra van de VZAC en logeren ra de buurt van het vliegveld op een camping. Naast de dagelijkse vliegoefeningen wordt een aantal uren aan het strand doorgebracht. Vrijdag arriveerde era zweefvliegtuig van bijzondere makelij van deze Duitse club op het Haamsteeds vliegveld. Er is namelijk era VW-motor ingebouwd zodat ook motorisch gevlogen kan wor den. Jammer genoeg kreeg het toestel letje pech bij era landing waardoor de schroef werd beschadigd. De VZAC zelf vliegt dagelijks met haar eigen leden die in era zomerkamp tijde lijk op het vliegveld zijn gehuisvest. Voor de verre leden uit Zuid-Holland is dit een mogelijkheid om eens wat lan ger op het vliegveld te blijven want nor maal komen deze jongelui slechts met de weekends aan de beurt waarbij de verre rit altijd een nadeel blijft. Voetbal in Gapinge tegen badgasten GAPINGE Het jeugdvoetbalteam van Gapinge heeft dezer dagen met 7-5 ge wonnen van een team samengesteld uit de in Gapinge vertoevende vakantiegas- 1 ra. De ruststand was 5-2 in het voor deel van Gapinge. Daar er veel belang stelling was heeft men besloten op don derdag 25 juli v/eer een wedstrijd te spelen. Mevrouw M. A. v. d. Boogert-Selhor3t (wd) ging er van uit, dat ,het Hol land Festival een uniek gebeuren is en moet blijven. Een dergelijke manifes tatie moet er één van cultuur zijn', al dus mevrouw Van den Boogert, die als zodanig geen bezwaar zei te heb ben tegen een Debussy-programma. De wethouder gaf toe, dat aan deze programmering het oen cn ander geschort heeft- ,Er moet', zo stelde de heer Hubregtse, .eerder met het Hol land Festival gesproken worden, zo dat uit een groter aanbod gekozen zal kunnen worden'. Hij voegde er nog aan toe: ,Het is gebleken, dat een Debussy-avond voor Middelburg min der geslaagd is. We hadden ons Waar schijnlijk óver een Chopinavond min der ongerust hoeven te maken'. De wethouder veronderstelde evenals de heer Mol, dat bij het doorgaan van een concert voor de 34 bezoekers er even eens ingezonden stukken in de kranten zouden zijn versdienen, waarin b en w gevraagd zou zijn of ze wel op doel matige wijze gemeentegelden besteden' ziebschool. ,We kunnen de mensen niet dwingen er heen te gaan. 15jj een Hol land Festival moet men niet proberen de mensen op te voeden', aldus de wet houder. OOSTKAPELLE Een aantal enthousiaste en actieve kam peerders plus een natte en tries te vakantieweek is samen, bijna achthonderd gulden. Acht honderd gulden voor het zee hospitium .Zonneveld' te Oost kapelle; van de beheerders en kampeerders van camping .Dis hoek'. Het begon allemaal een paar weken geleden. Zoals altijd werd ook dit jaar weer era werkcomité onder de kampeergasten gekozen, een panne- koekenwedstrijd voor heren gehouden. De pannekoeken werden verkocht en de opbrengst werd bestemd voor de stichting sportfonds Zonneveld. Dit idee vond navolging. Men besloot een tombola te organi seren. Dat was vrijdagmorgen. Een dag later was het zover. Er was een rad van avontuur in elkaar geflanst, iedereen droeg een steentje bij. en vanaf half drie tot tien uur 's avonds was de bazaar geopend. Het (slechte) weer werkte mee: er was veel be langstelling. Een deputatie van 't werkcomité toog maandagmorgen op weg om de op brengst van de tombola naar het zee hospitium te brengen. Spreekbuis was de heer P. Duinkerke, die administra teur C. Francke een speelgoedautoo tje met caravan aanbood, waarin een briefje met het bedrag: 785,-. De dank was groot. De heer Francke sprak namens alle kinderen, die ni' bijna allemaal met vakantie zijn. Hi vertelde era en ander van Zonneveli en van de uitbreidingsplannen. Het geld gaat naar het ontspannings fonds, de pot waaruit ieder jaar de prijzen van de jaarlijkse .kermis' worden betaald de verjaardagcadeau tjes, aanvullingen voor discotheek en bibliotheek, een ijsje en dergelijke extra zaken. In Terneuzen: oud wethouder van Langevelde (67) overleden TERNEUZEN Zondag is in Ter neuzen op 67-jarige leeftijd overleden de heer M. van Langevelde. De heer Van Langevelde heeft van 6 septem ber 1949 tot 30 september 1965 deel uitgemaakt van de gemeenteraad van Terneuzen als lid van de AR-Partij. Van januari 1957 tot september 1958 was hij bovendien wethouder van fi nanciën. Voorts was de heer Van Lange velde onder meer bestuurslid (penning meester) van de woningbouwvereni- Werlunansbelang te Terneuzen. begrafenis zal plaatsvinden op fmiddag 3 uur op de zuider- laats te Terneuzen. er dagen kwamen twee auto's met elkaar in botsing in de Paul Kruger- straat te Nisse. De heer A. N. uit Hein- kenszand die van Nisse naar Heinkens- zand reed kwam in een bocht op de lin ker weghelft terecht en reed tegen een tegemoetkomende auto. bestuurd door U. uit Nisse. Er was vrij veel materiële schade. RODE-KRUISMAN WORDT 70 JAAR OOSTBURG Als ze in Oostburg vroeger om een se cretaris van een zang-, korf bal- of wat voor organisatie dan ook verlegen zaten, dacht iedereen direct aan ,de meester', 't Zal wel wat voor de meester zijn', zeiden de enthousiastelingen van het eerste uur in zo'n geval en dat bleek steeds een goede gok. Meester M. I. Hoste vond het allemaal best en zo gebeurde het, dat hij in het bestuur van een stuk of tien organisaties belandde. Mees ter Hoste is intussen gewoon .meneer' dat krijg je als je vrijdag 70 wordt en op advies van de dokter bleef hij slechts één van zijn func ties trouw: die van secreta ris van de afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van het Nederlandsche Roode Kruis én lid van het kringbe- stuur. Vier medailles hield hij eraan over en een heleboel plezierige contac ten in en buiten de streek. Zijn devies: ,je moet het graag doen, anders liever nooit aan zoiets be ginnen". De 500 West-Zeeuiws- Vlaamse Rode-Kruisleden uit de eerste naoorlogse iaren groeiden uit tot het respectabele aantal van 5400. Een reuze-administratie .on getwijfeld'. Maar ja: ook in dit geval waren er omstandigheden die de heer Hoste ertoe brachten om ja' te zeggen toen er een bestuurs functie openviel. ,In maart '45 ben ik secretaris geworden. De man van onze secretaresse was omge komen bij een ongeluk, dius zij kon het werk niet meer doen. Toen heb ik a sen zagen je toen ais een soort sinterklaas. We haddra van alles bij ons. Vijftien broden, slaolie, bo ter. Er zijn toen heel wat mensen geholpen'. Distributie Nu waren er voor ra tijdens de oorlog al banden met het Rode- Kruiswerk. Hoste maakte name lijk deel uit van een EHBO-colon- ne, die in de oorlog verschillende keren hulp verleende bij calami teiten. .Nee, we waren niet gedi- ons met zo'n diploma op zak zou den vorderen. Er is heel wat werk verzet in dSe jaren. In 1944: bij voorbeeld, bij het bombardement van Breskens. Ik heb me nog nooit zo klein gevoeld. De mensen die zeggen dat ze toen niet bang wa ren. draaien om de waarheid heen. Iedereen had namelijk angst. Je zat In een eenmansputje en je zat in een eenmansputje en Je nep naar je kameraad, die in net zo'n putje bivakkeerde, of hij nog leefde. Midden in de nacht kwam ik thuis. Alleen om te zeggen: zie je, ik leef nog'. Hij herinnert zich hoe hij op 3 inei '45 een paar dagen voor de Duitse capitulatie met Sjef van Dongen per auto door Neder land toerde om Rode-Kruisbrief- formulieren vaak het eerste con tact tussen familieleden te be zorgen. .Een hele moeilijke tocht was dat. We hadden wel papieren van het militair gezag, maar je moet niet vergeten aat Neder land toen nog niet volledig was bevrijd. In Assen hoorden we van de capitulatie. Nou, toen konden we Groningen en Friesland verder gemakkelijk binnenrijden. De men- Een tijdlang deed het huls van de familie Hoste aan de Oude Haven dienst als opslagruimte. Toen de oorlog ten einde was, moest in Oostburg en omgeving een dis tributieapparaat op gang worden gebracht om de bevolking van het hoognodige te voorzien. ,Een druk ke tijd. Je moest alles verdelen: fietsbanden, boter, zeep. melk. sla olie. Enfin, als mijn wouw min der gemakkelijk was geweest had ik het nooit voor elkaar kunnen krijgen. Je hele huis stond vol spullen. Dat gebeurt nu overigens nog wel eens, maar dan gaaf het om een speelgoedactie'. In het laatste oorlogsjaar is in West-Zeeuwsah-Vlaanderen ook de kiem gelegd voor de huidige am bulancedienst. De afdeling wist van het Rode-Kruishoofdbestuur ge daan te krijgen dat er een zieken wagen in Oostburg werd gestati oneerd. .Dat hebben we allemaal aan de offervaardigheid van de bevolking te danken. De mensen werken hier goed mee', vindt de heer Hoste. Nadat vanuit zijn woonplaats voedselpakketten naa.r Holland waren gezonden en na dat hij medewerking had verleend tan het ontspannings- en ontwikke lingswerk onder de arbeiders in .e wederopbouwkampen kon de af delingssecretaris zich opnieuw over de problemen van een distributie apparaat buigen. In '53 waren er in de streek 500 evacués uit Schouwen, die van allerlei mate riaal moesten worden voorzien. T roetelkinderen dekt hij twee .troetelkinderen': de M. I. HOSTE ...,dat is era a-groep'... (Foto PZC) ambulancedienst en de bloedtrans fusiedienst. die hij in 1 hadden eerst zo'n 25 donors, je kunt beter zeggen: mensen die zo af en toe eens wat bloed gaven. Momenteel zijn het er 550. In an dere afdelingen hoor je wel eens: we hebben 90 man opgeroepen en er kwamen er 45. Dat vindt men dan al een heel mooi resultaat. Maar ik ben pas tevreden als er van de 40: 36 of 38 verschijnen Wanneer er 32 zijn zeg ik: .dat is mislukt'. Hij weet nog, dat hij in het Le de [theater naar Wim Kan zat te kijken toen er plotseling een flin ke hoeveelheid bloed nodig was. Hij heeft de voorstelling op de tien laatste minuten na gemist, maar de zaak kwam in orde. Jk ken de donors ook vaak per soonlijk. Ik weet wanneer ze triuis zijn of waar ik ze eventueel kan bereiken. Gek hé, maar soms zie k iemand lopen en dan denk ik: aha. dat is een bloedgroep A. Dan weet ik vaak helemaal zijn naam niet, maar dat van die bloedgroe pen blijft je bij'. Andere activiteiten uit de dicht beschreven zakagenda: dc fita- tournee (al sinds 1946, zo'n 17 voorstellingen door heel de streek), boottochten voor chronisch zieken, het beheer van het ram pendepot en nog een heleboel an dere zaken die nauw met de func tie van 'n secretaris verband hou den. I)e telefoon gaat. .Met Hoste. O. ziekenwagen voor Lelystad. Nou laat de tweede man dan maar rij den. Heeft hij al genoeg ervaring? I'robeer het dan maar..? En dan weten ze aan do andere Itant van de lijn dat hot goed -.It. Al meer dan 23 jaar trou- Aanrijding Concours-hippique Dezer dagen word in Dordrecht de gro te jaarlijks terugkerende landbouwten toonstelling gehouden. Op het concours- hippique, georganiseerd door de bond van landelijke rij verenigingen In Zuid- Holland, worden 's middags de provin ciale kampioenschappen voor Zuid-Hol land ra Noord-Brabant verreden. Ook de Zeeuwse landelijke rijverenigingen .De Schouwse ruiters" uit Dreischor. .Walcheren' te Nieuw- ra St-Joosland, .Oranjezon' te Vrouwenpolder, ,De Een- drachtruiters' te Scherpenisse en de .Oranjeruiters' te Willemstad, gaven acte de présence. De uitslagen voor de Zeeuwse ruiters waren als volgt: Springen M - K: 1ste prijs: H. Mal jaars met Zodiac van .Oranjezon'; 2e prijs: J. v. d. SI ikke met Hassan van ,De Eendrachtruiters'; 3e prijs: G. Quist met Trrako van .Walcheren': 4e prijs, H. Maljaars met Baron van .Oran jezon'. Springen L: 1ste prijs: A. Francke met Maarschalk van .Oranjezon': 3de prijs: G. Baas met Puck van .Walcheren'; 4de prijs: A. Maljaars met Flits van .Oran jezon'. dressuur M - Z: 1ste prijs C. Stc_. dijk met Felix van Walcheren'; éde prijs: G. Kloet met Appie van .Walche ren'. Dressuur L: 2de prijs mej. A. Bom met Chiquito van de .Oranjeruiters'; 3e prijs, J. K. Munters met Monsig- neur van de .Oranjeruiters'. Heden nam de Heere van ons weg, na een geduldig gedragen lij den, onze geliefde zus ter, schoonzuster, tan te en nicht NEELTJE MARTEIJN in de ouderdom van 76 jaar. Namens haar diepbe droefde familie J. J. Martijn Yerseke, 22 juli 1968 Vierstraat 22 De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 25 juli om 1.00 uur op de algeme ne begraafplaats te Yerseke vanuit het verenigingsgebouw Molenlaan 1. In het ziekenhuis .Bergzicht' ging zacht van mij heen, mijn zorgzame vader MARINUS PIETER VAN SPLUNTER weduwnaar van Johanna de Kok Hij was byna 84 jaar. Kamperland: S. L. van Splunter Kamperland, 21 juli 1968 Veerweg 164 De overledene ligt op gebaard in de rouwka mer van .Bergzicht'. De begrafenis vindt plaats donderdag 25 juli, te 2 uur, te Kam perland. Heden overleed, na een langdurige ziekte, onze lieve moeder, behuwd- moeder, grootmoeder en overgrootmoeder HENDERICA BROUWER- HAZELOOP weduwe van J. F. Brouwer, op de leeftijd van 88 jaar. Middelburg: M. C. Sakko-Brouwer Rotterdam: H. A. Hardon- Brouwer J, C. Hardon Amsterdam: F. J. Kool-Brouwer J. J. Kool van Nuys (Californië): H. A. Brouwer J. Brouwer-Ploeger Kleinkinderen en achterkleinkinderen Middelburg. 22 juli 1968 Bachtensteene no 1 Correspondentiea dres Langevlelesingel 28 De begrafenis vindt plaats donderdag 25 juli om 12.00 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Geen bloemen. Geen bezoek. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, onze lieve en on vergetelijke zuster, be huwdzuster en tante JANNETJE OREEL echtgenote van D. J. v. d. Broeke, op de leeftyd van 67 jaar. P. Oreel J. H. Oreel-Visser Kees Hannie Jan en Addy José Hiermede geven wij kennis van het overla den van de heer O. J. DE REGT waterbouwkundige van de provinciale water staat in Zeeland te Tholen. Wij verliezen in hem een gewaardeerde chef en collega, die wij met achting zullen geden ken. Het personeel van de provinciale water staat in Zeeland. Mlddelburg/Tholen, 22 juli 1968 Met grote droefheid delen wij mee, dat in zjjn Heer en Zaligmaker ls ontslapen, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, de heer MARINUS VAN LANGEVELDE echtgenoot van E. van Velzen, op de leeftijd van 67 jaar. E. van Langevelde - van Velzen Kinderen en kleinkinderen De teraardebestelling zal plaatshebben op woens dag 24 juli op de zuiderbegraafplaats, na vooraf gaande rouwdienst in de aula op de begraafplaats, welke zal aanvangen om 15.00 uur. Geen bloemen en geen toespraken. Algemene kennisgeving. Heden overleed, in haar Heer en Heiland, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve vrouw, moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JACOBA MELIS - DE TROYE echtgenote van P. Melis, eerder gehuwd met B. Klap, in de ouderdom van 76 jaar. ,Z1J is verlost, God heeft haar welgedaan' Souburg: P. Melis C. Klap J. Klap - Tange Nieuw- en St-Joosland: A. J. Mesu - Klap J. Mesu Middelburg: J. A. Huybregtse - Klap J. M. Huybregtse Souburg: J. Castel-Klap J. C. W. Castel B. Klap L. Klap En achterkleinkinderen Oost- en West-Souburg, 22 juli 1968 Marnlxplein 22 De teraardebestelling is bepaald op donderdag 25 juli. Vertrek vanaf het jeugdgebouw van de geref. kerk, Kanaalstraat 10, des namiddags 2 uur. Heden overleed, verwachtende de Grote Morgen der Wederopstanding, mijn lieve man en onze zorgzame vader en grootvader OTTO WICHER DE GRAAF gepensioneerd ontvanger van 's rijksbelastingen, ridder in de orde van Oranje Nassau, in de ouderdom van 84 jaar. Hulst: S. de Graaf-de Vries Hilversum: Zr G. de Graaf Oldenbroek: W. de Graaf-van der Wielen en kinderen Axel: D. H. de Graaf K. H. de Graaf-Slater en kinderen 's-Gravenhage: L. de Graaf J. de Graaf-Esselink en kinderen Winschoten: B. de Graaf C. de Graaf-de Boer Utrecht: L. de Graaf Delfzijl: D. L. Nykamp-de Graaf H. Njjkamp en kinderen De uitvaartdienst zal plaatsvinden op heden, dins dag 23 juli, in de gereformeerde kerk. Pironstraat, Axel, om 13.30 uur. Begrafenis op de algemene begraafplaats te Axel, om 14.15 uur. Daarna gelegenheid tot condoleren ten sterfhuize. Met grote verslagenheid hebben wij kennisgeno men van het plotseling overlijden van onze collega J. P. A. KIEBERT in leven zeeloods der le klasse Wij verliezen in hem een zeer gewaardeerd en trouw lid. Bestuur en leden der Ver. Sociëteit Nederlands Loodswezen te Vlisslngen J. P. DE PREE Zijn nooit aflatende zorg voor de bank, waarvoor hij alles heeft gegeven, zal bij ons in dankbare herinnering biyven voortleven. Bestuur, raad van toezicht en perso neel van de Coöp. Raiffelsenbanfc ,Co- lijnsplaat'. Colijnsplaat, 22 juli 1968. Heden overleed in het ziekenhuis te Zeist ons geliefd kleindochtertje en nichtje op de aanvallige leef tijd van 2 jaar en vier maanden. Meliskerke: Familie Riemens Aagtekerke: Familie Sturm Meliskerke, 22 juli 1968. Heden werd tot onze grote droefheid door een noodlottig ongeval plotseling van ons weg genomen. onze geliefde dochter, zuster, schoon zuster en tante, mejuf frouw MAGDALENA MARIA RIEMENS op de leeftijd van 30 jaar. Uit aller naam: S. P. Riemens- v. d. Broeke Aardenburg, 21 juli 1968. Herendreef 17. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 25 juli vanuit de geref. kerk te Aar denburg, aan de Sas- senstraat. Met diepe droefheid ge ven wij kennis van het overiyden van onze ge liefde zuster, behuwd zuster en tante SUZANNA HOLTHUIJZEN- DE BLAEIJ op de leeftijd van 64 jaar. Schoondijke: E. Verherbrugge- de Blaeij J. Verherbrugge Middelburg: G. de Blaeij S. A. de Blaey-Poppe D. de Klerck- de Blaeij A. R. de Klerck F. Antheunisse- de Blaeij W. H. Antheunisse E. de Graaff-de Blaeij Neven en nichten Middelburg, 21 juli 1968 Branderij Molengang 6 De overledene is opge baard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuren dagelijks van 10.00 uur tot 11.00 uur en van 18.00 uur tot 19.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 24 juli om 15.00 uur op de algeme ne begraafplaats. Ver trek van Branderij Mo lengang om 14.30 uur. Geen bezoek. Heden overleed, zacht en kalm, myn lieve SUZANNA HOLTHUIJZEN - DE BLAEIJ op de leeftijd van 64 jaar. C. W. Heydens Middelburg, 21 juli 1968 Branderij Molengang 6 Heden is, na een kort stondige ziekte, van ons heengegaan, onze lieve moeder en oma MAGDALENA VAN LOO weduwe van Thomas Lorier, op de leeftijd van 67 jaar. M. C. de Rooy-Lorler G. J. de RoolJ Gert-Jan Vlissingen, 21 juli 1968 Verkyl Quakkelaar- straat 60 Condoleantieadres Savornin Lohman- Iaan 19 De teraardebestelling is bepaald op woensdag 24 juli. Vertrek Ver- kuyl Quakkelaarstraat 60, 's mtddags 12 uur. Heden overleed onze lieve schoonzuster en tante, mevrouw MAGDALENA LORIER geboren Van Loo op de leeftijd van 67 jaar. Middelburg: T. P. Lorier Vlissingen A. F. Bulthuis-Lorier M. v. d. Ende-Lorier J. v. d. Ende Neven en nichten Met droefheid geven wy kennis, dat heden van ons heenging, onze lieve, onvergetelijke nicht, mevrouw geboren Van Loo op de leeftyd van 67 jaar. A. F. Baljeu W. Gabriëlse S. P. Gabriëlse- Baljeu Middelburg, 21 juli 1968 Selsbolwerk 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4