Ingrijpende wijzigingen in het stadsbeeld kom Terneuzen BILT Record-drukte bij het tiende in Bruinisse mosself eest Expositie Reimond Kimpe in Hulst INBRAKEN IN GOES: ƒ3200 VERDWENEN ,Ze maken de stad helemaal kapot' PEREVUUR IS BEDWONGEN EXAMENS STERKE DRANK IN VERLOF-A- ZAAK TE GROEDE Paspoort nodig voor tocht met de Kometa' DIEF GEEFT GUEDEN FOOI NA STELEN VAN ƒ565,- POLITIE ZOEKT MAN DIE UIT GENT VERPLEEGSTER ONTVOERDE TERNEUZENSE ORDER VOOR FIGEE TOT 31 JULI OPEN ALMANAK PROF FLORQUIN VERRICHTTE DE OPENING Peter de Jong en Jan Haas PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 JULI 1968 Ouderen hebben er vaak moeite TERNEUZEN Vele Terneu- zenaren en dan met name de ou deren onder hen, blijken nogal moeite te hebben met de enor me veranderingen welke zich de laatste maanden voltrekken in het noorden en westen van deze levendige Scheldestad. Die ver anderingen behoren bij de slot fase van de verruimingswerk zaamheden aan het kanaal van Terneuzen naar Gent. Zoals bekend heeft één grote schutsluis voor de binnen scheepvaart in volle continu dienst, de twee bijna 150 jaar oude oost- en middensluis ver vangen. In de eerste plaats om dat die twee oude sluizen door hun vorm, maar vooral door de beperkte schutcapaciteit, niet meer voldeden aan de eisen van de moderne binnenvaart en voorts omdat men die dingen nu eenmaal graag uit het centrum van de oude stad wilde laten verdwijnen. Maar voor de Temeuzenaren en de passanten van die stad was het toch wel hei meest belangrijk dat de twee beruchte flessenhalzen (Axelsebrug en middenslmsbrug) uit het stads beeld verdwenen. Wat die aan scha de en vooral wrevel veroorzaakten door de lange wachttijden van het verkeer, mag als bekend worden be schouwd en is uitvoerig beschreven. Voorts is al jaren bekend dat de twee buiten gebruik gestelde slui zen, de voorhavens, een paar stuk ken ka.naalarm volgespoten en aan gepast zouden worden aan een sterk gewijzigd stadsbeeld. Maar juist dat aanpassen blijkt, nu men alles met eigen ogen aanschouwt, een toch wel moeilijk verteerbare zaak. Voor al voor de al wat oudere en de ge- boren-Terneuzenaren. Van hen hoort men regelmatig schampere opmerkingen als ,ze ma ken Terneuzen helemaal kapot' en ,er blijft van het oude Terneuzen niets meer over'. Opmerkingen, wel ke een behoorlijke grond van waar heid bevatten maar waarbij men zich toch ook moet afvragen of de .tpe-. stand, die velen van hen nooit an ders hebben gekend, nu wel de ide ale was. Toen rond de laatste eeuw wisseling het Terneuzense bmnenha- ventje van de Markt moest verdwij nen was er ook volop kritiek. Niet verheffend Overigens moet toegegeven worden dat de situatie rondom de oude kom van Terneuzen geen verheffende aan- blik vertoont. Nauwelijks waren de twee oude sluizen buiten gebruik ge steld of slopers wierpen zich er op. terwijl de betrokken ka.uaalarmen en voorhavens met zand werden volgp- spoten. Uiteraard moeten die zand- massa's geruime tijd .doorzakken of .inklinken" zodat het weer enige tijd duurt eer men die zaken kan Geen heffing meer voor bestrijding DEN HAAG Het produktschap voor groenten en fruit heeft besloten dat voor het komende seizoen de peretelers geen heffing meer verschuldigd zijn voor de bestrijding van het perevuur. In het seizoen 1967 moest 0,5 pet van de opbrengst van de peren betaald wor den aan het produktschap voor groen ten en fruit als tegemoetkoming in de kosten die de 'bestrijding van het pere vuur in het seizoen 1966-1967 had gevraagd. Toen er begin 1967 in enkele Zeeuwse boomgaarden perevuur werd geconsta teerd is deze gevreesde ziekte dras tisch bestreden en sindsdien zijn regel matige controles uitgevoerd en worden deze nog uitgevoerd. Nieuwe gevallen hebben zich echter niet meer voorge daan, zodat wordt aangenomen dat het perevuur in óns land thans bedwongen Aan de r-k universiteit te Nijmegen slaagde de heer W P, Neve uit Kloos- terzande voor het eerste gedeelte doc toraal examen tandheelkunde De heer M. Lindhorst te St-Annaland Is te Utrecht geslaagd voor het examen Nederlandse taal en letterkunde M O. GROEDE. De rijkspolitie van Groede heeft vrijdagmorgen in een vérlof A- zaak bij het strand in Groede. tien fles sen sterke drank in lies lag genomen. In een dergelijke zaak mogen alleen maar zwak alcoholische dranken, zoals bier, worden verkocht. De eigenaar van de flessen, met onder andere cognac en jenever, was die dag afwezig en kon nog niet worden ge hoord. Een plaatsvervanger wist var niets. De eigenaar W. wordt waarschijn lijk vandaag gehoord. De flessen waren verspreid in het etablissement, dat eigen dom is van V- d- H„ die de zaak in de zomermaanden heeft verhuurd aan W, De alcohol stond niet nadrukkelijk ver borgen in kastjes onder de toonbank en in een bijkeuken. De politie vond de flessen tijdens een routinecontrole. afronden. In die tussentijd worden diverse andere karweien uitgevoerd zoals het leggen van nieuwe riole ringen (door de oude oostsluis). Naast de restanten van de Axelse brug wordt de laatste hand gelegd aan een tijdelijke dam die nodig is om de Axelsebrug helemaal te kun nen opruimen waarna op die plaats een nieuwe dam zal worden aange legd. De Tijdelijke dam en de rueuwe weg naar de zuidelijke overgang van de (ook al weer nieuwe) binnen- vaartsluis, zullen kort na de bouw vakvakantie door het verkeer in ge bruik worden genomen. Daarna kan ook een begin worden gemaakt met de aanleg va.n een verbindingsweg vanaf de Westkolkstraat naar die nieuwe weg tussen Axelsedam en bi n nenvaartsluis Groot gemaakt Toch blijven velen het betreuren «lal liet scheepvaartverkeer uit het cen trum van liet oude Terneuzen is ver dwenen. ,En', zo vergeten de oudere Temeuzenaren niet er aan toe te voegen, ,dat heeft Terneuzen toch groot gemaakt'. Men vergeet dan wel eens dat het scheepvaartver keer gewoon door gaat, met meer .Kan ik op de reparatie wachten,' wilde de keurig geklede man we- tiN'. die zich met zijn gescheurde colbertje bij de Haamsteedse kleermaker E. C. Priester ver voegde. De kleermaker was wel bereid te helpen en verdween met liet kapotte kledingstuk de trap op, naar zijn werkruimte. De on bekende klant bleef geduldig ach ter in de paskamer. Zijn geduld werd gelukkig niet al tè lang op de proef gesteld: na tien miinuten overhandigde de kleermaker zijn zichtbaar gelukkige klant weer 'n direct draagbaar jasje. De nian gaf duidelijk uiting aan zijn dank baarheid; buiten de herstelkosten verraste hij de kleermaker nog met een gulden fooi, .voor een si gaartje,' zoals hij er grootmoedig bij opmerkte. De verrassing werd voor kleerma ker Priester echter nog groter Toen hij na het vertrek van de klant zijn eigen sje, dat in de paskamer was blijv,... hangen, aan trok. merkte hij, dat daaruit een bedrag van 565 gulden was ver dwenen. Het geld had de kleerma ker eerder die dag op het plaatse lijke postkantoor gelild. Het werd de heer Priester onmiddellijk dui delijk, dat de helaas onbekende, klant zich in de paskamer niet had verveeld, Jammer genoeg kon hij zich van de nian niets meer her inneren dan zijn rossige haarkleur. De familie Priester heeft nog in het dorp gezocht, zonder resultaat. ntinu- TERNEUZEN Naast de oi blljfselen van de Axelsebrug Terneuzen wordt, momenteel de laatste hand gelegd aan een tij delijke dam. over de oostelijke ka- naalami. Na de ingebruikname van die dam (na de bouwvakva- kantielam de Axelsebrug hele maal worden opgeruimd. (Folo PZC) en grotere schepen, bovendien Ier dan vroeger en i dienst. (Een andere v of iedereen daar even blij meg is...). Maar een feit is toch, dal men niet het oordeel of Terneuzen nu al dan niet helemaal kapot wordt gemaakt, heter even kan wachten tol de wa terpartijen in de Oostkolk en Heren gracht geheel gereed zijn, de nieuwe en brede Axelsedam voltooid is, de situatie nabij de oude vtuchthaven en de Sehependijk geheel is aange past aan de gewijzigde omstandig- j heden en tot Terneuzen er een puar benodigde parkeerplaatsen hij heell GOES In de nacht van donderdag op vrijdag zijn in Goes twee inbraken gepleegd, waarbij in totaal ongeveer I' 3200 is ontvreemd. Bij café Flora van de heer J. F. I.nijk werd uit de kassa ongeveer f 1400 gestolen en hij de radiozaak YV. H. van den Broek 1800. vermoed wordt dat de Inbraken door dezelfde persoon zijn gepleegd. Bij de heer Luijk 'is de dader binnengekomen via een raam aan de achterzijde van het land. Het slot van de lade met geld werd geforceerd en een spaarpot werd weggenomen. Bij de firma Van den Broek werden enkele sloten van deuren vernield. De vingerafdrukken van de .da der waren uitgewist. Bejaarde man door auto geschept en zeer ernstig gewond 'SHEER-ARENDSKERKE De 67- jarige YV. A. Smit uit 's-Heer-Arends- Icerke is vrijdagmiddag op zijn brom fiets door een bestelauto geschept, toen hij plotseling de rijksweg in zijn ge meente overstak. De man werd met een soliedelbasisfraotuur en een beenbreuk per ambulance naar ziekenhuis Bergzicht in Goes overgebracht. Zijn toestand vrijdagavond laat zeer ernstig. Het ongeval ontstond op de kruising met de Kerkweg. De heer Smit kwam van de Kerkweg. De bestelauto reed uit de richting Goes en werd bestuupd door W. Th. S. uit Delft. S. kreeg verwon dingen aan zijn handen door glas van de vooiTuit. De auto kreeg zware schade, de bromfiets werd meters weggeslin gerd en vernield. Dokter Rasker en wijk zuster Chr. de YVolf verleenden eerste hulp. Kort tevoren had op dezelfde plaats een ander ongeval plaatsgehad, waarbij een veertienjarige scholier slechts licht werd gewond. Deze, S, J. C. M. K. uit Heinkenszand, stapte op de kruising op zijn fiets om de rijksweg over te ste ken. Hij werd gegrepen door een uit de richting Goes komende auto, bestuurd odor P. de M. uit Ai-nemuiden. De jongen kwam op de motorkap terecht en viel tegen het wegdek. De voorzijde van de auto werd flink beschadigd, de jongen kon met zijn kapotte fiets i (Van een onzer verslaggevers) GENT-SAS VAN GENT Een briefje met erop geschreven ,Y an Geertson, Carla, Antwerpse SI een weg, Gent, vertrekt twee dagen naar Nederland, daarna binnen drie dagen Baden-Baden, Duitsland' erop heeft vrijdagavond geleid lot een grootscheepse opsporingsactie in Zeeuwsch-Vlaanderen. Een Belgische douanier kreeg liet briefje van een man en alarmeerde de rijkswacht. De Gentse politie liet een opsporingsbericht; uitgaan naar een Mercedes met Duitse nummerbord, waarin een Joegoslaaf een Gentse ver pleegster zou ontvoeren. Op liet moment, dat hel opsporingsbericht de Zeeuwse politie bereikte kwa men ook de ouders van de 21-jarige juffrouw van Geertson met het verzoek de Joegoslaaf aan te houden. Vrijdagavond laat was de Duitse auto nog niet gevonden. De verpleegster zou wel vrijwillig met de Joegoslaaf die zij al enige tijd kent, mee zijn gegaan, maar zjj weet niet, dat de man, de 31-jarige Atica Refik, getrouwd is en een kind heeft. Mej. Y'an Geertson ls In Amsterdam geboren. Het paar is omstreeks kwart voor elf de grens Zelzate-Sas van Gent gepas seerd, waarhij de Joegoslaaf het briefje gaf. '/rmimm/miiiimi/rMmii/irmmmmum/mmmmmmmmmmmmmmmm/mmm/mam ADVERTENTIE Y LISSINGEN Naar men ons van de zijde van «1e VVV te Vlissingen mede deelt, stelt de bemanning van de Rus sische draagvleugelboot .Kometa' als dat de passagiers in bet bezit zijn een bewijs van Nederlanderschap of een paspoort. De passagiers die vandaag zaterdag .zondag ol maandag de tocht met de .Kometa' van Vlissingen naar Antwerpen zullen niaken, dienen dus. om teleurstelling te voorkomen, in liet beril te zijn deze grenspapieren. HAARLEM (ANP) NY' Maehinefa. brielt Figee heeft twee grote opdrachten ontvnngen voor de levering van hijs- werktuigen tot een gezamenlijk bedrag van rond f 4 miljoen, aldus deelt Figee mede. Voor het overslagbedrijf .Ovet' NV te Terneuzen gaat Figee een drijvende gnjpkraan bouwen met een hefcapaciteit van 16 ton, bij een maximum vlucht van 30 meter. Aan boord van de ponton waarop de grijperkraan zal worden ge plaatst zullen tevens geplaatst worden wee dieselgeneratoren." elk 320 pk en 1 liulpdieselgenerator circa tien pk voor de verlichting, verwarming en voor de aandrijving van de dekwerktuigen. De tweede opdracht die Figee heeft ont vangen betreft een loopkraan met 750 ton hefvermogen en een overspanning van 30 meter voor de Rotteraamsehe Droogdok Maatschappij te Rotterdam, i:jde Rijn-schelde. werkplaats worden opgesteld, binnenkort voor de vervaardiging van uitzonderlijk grote drukvaten o m voor kerncentrales zal worden gebouwd. .eeuwse Verwijt Hoe zou nu een du.rnrn.er zich voe len die de was de deur uitdoet 1 Om geen blaam te werpen op de naam van de wasserijen: het w een oud. uit Goes stammend ver haal. Want het gaat om een on tevreden dammer die het betrok ken bedrijf vergaande slordigheid verweet. Hij was een wat nurkse vrijgezel, die zich mateloos kon opwimlen als hij eens een knoop je aan een overhemd m,iste. Jul lie springen te roekeloos met de witte schijven om' schreef hij eens. Toen dat niet hielp nam hij krachtiger maatregelen. Hij boor de gaten in zijn damschijven, ver wijderde de knoopjes van het over hemd en naaide er de schijven voor in de plaats. Hij deed er een keurig briefje bijprobeer die maar eens van het bord te krijgen'. De wasserij reageerde correct. Alles bleef ditmaal heel. Men had zelfs keurige, op de damschijven berekende knaopsgar ten aangebracht. HULST. „Men moet de natuurvor men Ieren dromen en dan maar wach ten op de speelman'. Deze woorden van Reimond Kimpe klonken door ii de inleiding van de Leuvense profes sor Louis Florquin, toen hij vrijdag avond in de Burgerzaal van het stad huis te Hulst een expositie opende van werk van deze Middelburgse kunstenaar. Tot 31 juli zijn er tal van nog nooit geëxposeerde schilde rijen, tekeningen en enkele ontwerpen voor gebrandschilderde ramen te rien- Prof. Florquin stelde in zijn toespraak dat er allicht misverstand zou kun nen ontstaan over het feit dat een Vlaming over werk van een Vlaming spreekt. H11 zag zich In dit verband echter uitsluitend als ,de schoon- heidszoekende mens'. Jk heb', aildus de Inleider, ,het werk van Kimpe ont dekt tildens de voorbereiding van een aan hém gewijds tv uitzending. Wat hij doet en wat hij maakt ls authen tiek. Authenticiteit is een van Kim- pe's voornaamste eigenschappen. Prof. Florqutn had voorts verband ont dekt tussen het dichterschap en de schilderkunst van Reimond Kimpe. ,Als karakteristiek ven dit werk kun nen twes achtergronden gelden i ver beelding en exactholt, die echter nooit karakteristieke karaktertrekken zul len overheersen'. Hij vond dat Kimpe die als vriend va.n Timmermans grote Invloed had op diens werk niet was onder te brengen in welk -isme dan ook. Alle stijlen kan men in zijn werk ont dekken. De kunstenaar heeft zich nooit verschanst in een bepaalde stijl. Het figuratieve bleef in zijn abstracte werk alterneren. En zo kan het ge beuren dat een abstracte en een figu ratief doek van Kimpe elkaar uitwe kend verdragen'. Van uitermate veel belang voor ae ontwlkkdling van Rei mond Kimpe die aanvankelijk slechts literaire activiteiten ont- 6looide en die debuteerde met een undel aforismen is zijn verblijf in Zeeland en speolaal in Middelburg, dat hem de kans gaf landschaps- en stedeschoon op waarde te schatten. Naar de menwng van prof. Florquin zal het werk van de kunstenaar steeds nieuwe generaties aanspreken. ,We hebben hier te maken met een Zeeuw se schilder van internationaal S haar 500-jarig besla: Het welkomstwoord op deze bijeenkomst werd gesproken door wethouder J. H. Stolte van Hulst, tevens voorzitter van de plaatselijke kunstkring ,Van den Vos Relnaerde', die tekende voor de organisatie van deze expositie. YVethouder P. J. Brand verrichte hij afwezigheid van burgemeester Molt- hoff de officiële opening. Tijdens de inleiding van prof. Florquin zhn er enkele gedichten van Helmond Kim pe voorgedragen, BEELDHOl'YVYVKRIv EN GRAFTEKi ZE El YY'S Ml SKI M YIIDDELBIRG In hel Zeeuws museum aan de Wage- naarstraat te Middelburg is deze maand een tweemansexpositic te zien; men bracht beeldhouwwerk van de Mid delburger Peter de Jong samen met grafiek van de Vlissinger Jan Haas. Twee kunstenaars, twee werelden. We relden, die weinig met elkaar gemeen hebben. De Jong zoekt in zijn beelden en sculpturen naar de fraaie, nobele vorm en liet beschouwen van het re sultaat is een puur estetisch genoe gen, ontspannend; Jan Haas tekent zijn wereld van mensen en kinderen met een grote psychologische interesse, het is een mystieke, soms bijna demonische wereld, wie er in wil doordringen moet zich buitengewoon inspannen. Een apart compliment voor de Inrich ters: zij wisten dit werk van een zo verschillende geaardheid zo te schikken, dat een evenwichtige expositie ont stond, een harmonie van uitersten. Het werk van beeldhouwer Peter de Jong behoeft weinig introductie: hij treedt daar ook nu weer uit te voor schijn als de solide, integere kunstenaar, die zich in zijn artistieke visie ge- geschraagd weet door ervaring en vak manschap. Dat betekent, dat hij tech nisch zelden voor problemen komt te staan. Hij heerst over zijn materiaal en kan zowel in hout (houten torso, no 17) als in hardsteen (staande vrouw. no. 19) een vorm bereiken, zoals hij die zich in zijn mentale ontwerp voorstelt. Zijn meest geliefde materiaal is het muschelkalksteen en ditmaal toont hij daarin enkele fraaie werk stukken als .Zittende torso' (n. 18) en .Zittend meisje' (no. 21;). Interessant zijn ook, door het ambachtelijke aspect, twee composities in muscheLkalksteen (no. 16). .Zittende torso' behoort met .Staande vrouw' tot het beste van zijn inzending. Het laatste werkstuk munt uit door de fraaie, ruimtelijke stilering, in .Zittende torso' bewondert men de fraaie vlakken, die bij een lichte facet- terlng hun klassieke grondvorm behiel den. Jan Haas bevestigt met deze tentoon- telling, dat hij tot de grootsten onder het jonge Zeeuwse talent behoort. Zijn grafiek bestaat uit een reeks psycho logische verkenningenHaas komt er uit naar voren als een man, die met een gepaste vooringenomenheid mensen observeert en het uiteraard sub jectieve resultaat beweegt zich tussen ontluistering en meededogen. Soms ook heeft dat resultaat een wat luguber karakter, overheerst het de monische element, zoals in .Carnaval I' (no. 6). Een andere keer domineert het satirieke element, tekent hij leeg heid door het vlak geheel te vullen met de koppen van dansende figuren (.Lo vers against the wall", no. 14 j. Knappe grafiek, maar een intrigerende wereld vol mysterie, waarin men moeilijk doordringt. Zoals gezegd; Haas observeert mensen en het valt hem kennelijk niet mee. tentoonstelling in het Zeeuws museum is tot eind van deze maand te zien. Het-is de tweede in een serie van drie zomerexposities van werk van le den van de stichting Zeeuwse beeldende kunstenaars. In juni waren in dezelfde •uimte doeken te zien van Liesbeth Binkhorst en Pieter de Bodt; in Augus tus is de expositieruimte voor Piet Bulthuis Middelburgen Ad en Tessa Braat (Zierlkzee). H. H. Geparkeerde auto vernield door stuurloze wagen SI VLISSINGEN Volkomen vernield werd vrijdag de geparkeerde auto van S de Vlissinger YV. K., toen zijn wagen werd geramd door de auto van YV. F. v. d. B. uit de Scheldestad. Dat ge- beurde op de kruising Bloemenlaan- Van Goghlaan, waar v. d. B. geen voor- rang gaf aan J. C. D. uit Delfzijl. V. d. S B. raakte na de eerste botsing de macht J over het stuur kwijt en ramde de stil- 5 staande wagen van K, en vervolgens g de ook rechts van de weg geparkeerde auto van de Vlissinger C. J. M. B. Alle auto's kregen schade, maar de wagen i W. K. kon naar de schroothoop. J Bij de voetgangersoversteekplaats 'ter g hoogte van het stadhuis op de Paul Kru- g gerstraal ontstond een kettingbotsing g tussen de auto's van YV. van S. (Vlls- S singen), D. S. ook uit de Scheldestad 5 en H. S. uit Schoondijke. YV van S. g was gestopt voor de VOP, dat deed ook S., maar H. S. stopte te laat. Hij j duwde de wagen van D. _S. tegen het mobiel van Van S. Er was schade. huis. BRUINISSE Het lek. toch heel wat schepen van- naar Bruinisse gelokt, af de wal, maar liet waren Vader slaat, je alleen maar, er niet genoeg om vrijdag- omdat hij niet wil. dat je in middag in Bruinisse alle het water valt', zei een zorgd. toeristen mee te nemen «lic moeder aan de haven t6f een plaatsje zochten. Brui- heeft in de week van Geen problematiek van- dag een eigen naar jenever huilend zoontje, dat om daag, we gaan feest wieren', ruikend lied. zijn roekeloosheid een dreun riep opgewekt één van de Ken ruwe schatting van de S tiende visserijdag gevierd Kennelijk niet de gerust- met een record-aantal be* stellende redding.' had gekregen De vader had organisatoren in een inlei- hoeveelheid publiek ln Brui- ding bot het gebruikelijke nisse bracht de ene organ: -oespraakje van de mossel- aator op 10.000 en de ande- 8 zoekers. De schepen van de stratrfe van de luchtmacht koningin, die dan ook opti- re op 15.000 of meer. Bruse vloot geassisteerd 'a morgens ln de haven ge- mist lach sprak over de toe- Veel mensen waren er in **-*■ """glnig van de minister, ieder geval en een deel C de regeling ex artikel daarvan deed 's avonds mee S 8 in het komende regerings- aan een massale mossel- Zierilczee, zien. Men liet daar even een zestigen tegenstelling zien van een edding van 500 jaar gele- S Verseke en Tholen 0 00 g ongeveer met ^"n zestigen den en één zoals^ dat nu jaar Jmjle kamer zal war- maaltijd op de haven, keek 0—c maaltijd van de bemanning ij S het Volke.rak, maar aan pende Bruenuar ruw aan nisse bij het tweede lustrum van de Bruse vloot daar en -- jantje 'g avonds opgewon-S den op muziek van Cuby S moesten val weiden wat spartelen- staan van het dorp wordt and the Blizzards, Shocking geconfronteerd was Inder- Blue, Full of Soul en de daad In de straten en aan Go-Go Girls. Daar tussen- nelijk stevig touw de heli- de haven niets te merken, door was er voor minnaars kopter van de koninklijke De Bruse vloot, die zoveel van andere muziek een S luchtmacht ingehesen. Met passagiers op zijn kotters show van ta-mboers pijpers S n majoretten. S met uitzwaaien doen. S De visserij dag S tenigewoon warm, S toch wel zonnig van heel Schouw- de mosselfeesten het honderdste van het be- ADVERTENTIE) wonen met ,:d allure... gabriëlse langèviele 23,middelburg lange vorststr. 42, goes westkolkstr. 52, terneuzen bellamypark 52, vlissingen VERWACHT.. TAMELIJK KOEL Zonnige perioden en slechts hier en daar een bui. Overwegend matige noordwes telijke wind. Tamelijk kool weer. STRANDVERYVACHTING. YVel af en toe zon, maar nog een te koele noordelijke luchtstroming. Tem peratuur ongeveer 18 graden; zeewater 17 graden. Vooruitzichten: iiet hoge drukgebied met veel zon en weinig wind boven Enge land aanwezig, komt zondag dichterbij met wat aangenamer strandweer-. HET WEER IN EUROPA Londen onbewolkt, 22 gr Luxemburg onbewolkt., Parijs licht bewolkt, 21 gr Grenoble licht bewolkt, 20 gr Nice zwaar bewolkt, 24 gr Münohen regen, 15 gr Genève licht bewolkt. 20 gr irno zwaar bewolkt, 26 gr en regenbui, 20 gr Innsbruck zwaar bewolkt. Hi gr Belgrado zwaar bewolkt, 20 gr Rome onbewolkt, 26 gr Barcelona licht bewolkt. 28 gr Madrid onbewolkt, 52 gr Mallorca half bewolkt, 26 gr Athene onbewolkt, 31 gr ZON EN MAAN juli Zon op 04.45 onder 20.46 Maan op 00.35 onder 18.26 juli Zon op 04.47 onder 20.45 Maan op 01.07 onder 19.27

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2