Grootse plannen voor nieuw sportpark NIEUWE PLATEN ELPEE-BESPREKING CAMP BLIJFT STIJGEN... De zoon van de keizer is koning... Nieuwe platen Elpee-bespreking Schoondijke laat zich niet intimideren Ruim 3 ha VRIJDAG T? JULI 1968 ZEEUWSCH-VLAANDEREN BEAT - K&B - ZANG - BEAT - JAZZ - R&B ONZE TOPTIEN 1 Ich bau dir ein Schloss (Heintje) 2 Young girl (Union Cap) 3 Camp (Sir Henry his butlers) 4 .Jumpin' Jack Flash (Rolling Stones) 5 Summertime blues (Blue Cheer) 6 Honey (Bobby Goldsboro) 7 Times were when (Oats) 8 You don't know what you mean to me (Sam Dave) 9 Muffin' man (World of Oz) 10 Mrs Robinson (Simon Garfunkel) Deze week drie splinternieuwe nun» mers op onze hitlijst. Voorlopig wel iswaar in de onderste regionen maar daar komt zeker verandering m. Het gaat om .You don't know what you mean to me'. Sam Dave. .Muffin' Man' van de World of Oz en het lettewat zoetige .Times were when', van onze eigenste Volendam- se Cats. Verder een vrij stabiel beeld. Heintje onveranderd 1. Union Cap bleef op de tweede plaats maai Camp van meneer Henry en aan hang ging fors naar boven: aanvan kelijk 5 nu 3. Dat had weer tot ge volg dat de daaropvolgende num mers .Jumpin' Jack Flash' en Sum mertime Blues' een treetje moeste: dalen. Bobby Goldsboro handhaafdt zich met z'n .Honey* op 6, op 7 kwam het nieuwe nummer van de Cats binnen, 8 wordt ingenomen door Sam Dave en de World of Oz deed zijn glorieuze intree op num mer 9. Teleurstellende resultaten voör Simon Garfunkel: vorige week 8 nu 10. Nieuwe kanshebbera: .Hurdy Gurdy Man', een nogal ge mengd ontvangen nummer van Do novan, Herb Alperts' .This guy's in love with you', .Sunny girl* van de Hep Stars "en Manfred Mann's ,My name is Jack'. Enfin, verschillende nummertjes vind je terug in de pla- tenbespreking deze week. THE MONKEES - D.W. WASH- BURN-IT'S NICE TO BE WITH YOU Dat de Monkees een weinig origine le "roep is wordt weer eens over duidelijk bewezen door hun nieuwe single D. W. Washburn is een num mertje in de twintigerjaren stijl en dat zou allemaal niet zo erg zijn als het niet zo verdacht veel leek op .Daydream', een hit van enkele ja ren geleden van de Lovin' Spoonful. De Amerikaanse teenyboppers zijn er echter weer eens in getrapt, want het nummer staat hoog op de top 100. De achterkant is een Bee-Gees- immïtatie maar dan op aanmerkelijk lager niveau. THE PEBBLES - GET AROUND 40 MILES De eerste Belgische groep die het «•el eens internationaal zou kunnen gaan maken. Zelfs John Lennon was onder de indruk toen hij een studiosessie van deze jongens in Londen bijwoonde. Beide kantjes van de plaat zitten in het (op het ogen blik zeer commerciële) Bee-Gees- idioom, maar zijn kwalitatief zo goed dat menige nedertopgroep er sen punt aan kan zuigen. The Peb bles verdienen met deze plaat een flinke hit, ook in ons landje JIMI HENDRIX - UP FRO.i THE SKIES-ONE RAINY WISH Tja. deze plaat kan je beter maa- üet kopen. Van Jimi's laatste elpe< rijn uitgerekend net de slechtste lummers op single uitgebracht. Eer. vat onsamenhangende geluidscollage net daarboven uit weinig geïnspi reerd gitaarspel van Jirni. De b-zijde s van het zelfde laken een verve lend confectiepak. Hendrïx-fans kun nen beter even wachten tot de nieu we single verschijnt- HERB ALPERT - THIS GUY'S IN LOVE WITH YOU-QUIET TEAR Dlt is natuurlijk gewoon te gek. Herb kan een aardig deuntje op de trompet toeteren, maar zangen kan hij niet en dat doet hij uitgerekend op deze plaat wel. De backing zit uitstekend in elkaar, maar die stem! Toch staat dit werkje op de eerste plaats in Amerika. Op de achter kant horen we Herb weer op zijn toeter en dat gaat hem aanmerke lijk beter af. Overigens is dit num mertje ook geen hoogvlieger. MANFRED MANN - MY NAME IS JACK-THERE IS A MAN Manfred Mann staat altijd borg voor uitstekende muziek, die afwis selend wel en geen hit wordt. Na de voltreffer .Mignty Quinn' en het be scheiden hitje ,Up the junction' zou deze laatste plaat het best wel weer eens goed kunnen gaan doen. In .My name is Jack1 (geschreven door Paul Simon, je weet wel van Simon Garfunkel) is uitstekend ge zang te horen, opvallend drumwerk en een jazzy fluit: een geluid dat staat als een huis. .There is a man" is een soort ballade, niet erg sensa tioneel. maar toch ook weer geen stoplap. Overigens gaan er geruchten dat de zanger van de groep, Mike d'Abo, van plan is op de solotoer te Soul en undergroud- tof icesicoast- of psychedelische-) muziek liggen hier in Nederland nogal goed in de markt. Dit blijkt reel uit de enorme hoeveelheden elpees met deze gen res muziek die hier uitkomen. Daar zit natuurlijk heel wat goed werk bij, maar soms krijg je de indruk dat de platenbazen in ons landje alleen maar naar de koestekst kij ken en als ze dan de woorden soul of underground tegenkomen maar aan het importeren of persen slaan De elpee van Larry Williams en Johnny Watson, getiteld .Two for the price of one', is zo'n bedroevende verzameling nep-sou.l; een plaat die ronduit slecht, is en waarvan je je afvraagt waarom die zo hoognodig in Nederland moest worden uitge bracht. Jioulparty no 1', een al waf. oudere elpee van Sam Dave ligt sinds kort in de etalages maar als hij inderdaad gekocht wordt, zal dat alleen te danken zijn aan de goede naam die dit soulduo heeft. Bet werk dat op deze leng speler te belui steren valt, is uitermate eentonig en vervelend en mist de dynamiek van latere opnamen. Ook in de sector underground-muziek is het soms kui len geblazen. Op het MG M-lab el zijn ren drietal elpees uitgebracht met de zogenaamde Bostonsound, muziek die drijft op psychedelische, gimmicks die er met de haren zijn bijgesleept. Het betreft hier elpees van Orpheus, Ultimate Spinach en The Beacon Street Union, groepen die door hum maatschappij op een Monkeesachtige wijze door enorme reclamecampagnes worden geplugd. Trap er niet in, het is erg oninteres sante muziek. Na al deze droeve woorden toordt het tijd voor een Cliever geluid. De soulliefhebbers non hun hart ophalen aan de verr- samelelpee JHver deep mountain high' van Ike and Tina Turner. Een uitstekende plaat vol dynamische soul met als hoogtepunten de titel song, ,Save the last dance for me' en ,A love like pours'. Voor de mensen die het op under ground-muziek hou den wijzen we op de nieuwe releases van Moby Grape, The Velvet Under ground, Buffalo Springfield en The Crazy World of Arthur Brown. Ook de elpee van Tiny Tim (die kerel met dat hoge stemmetje weetjewei) komt binnenkort in Nederland uit. Ook de liefhebbers van de elektrische blues weten nu wat ze met hun geld moeten doen, wamt sinds enkele we ken liggen de nieuwe langspelers van John Mayall (Bare Wires) en van Cuby and the Blizzards Trip- pin' thru a midnight blues) bij de platenhandelaren. Mayall heeft zich. na zijn wat pretentieuze dubbelelpea met weinig interessante muziek, dui delijk gerehabiliteerd. .Bare Wires' Is ongetwijfeld de beste plaat die Mayall an zijn Bluesbreakers ooit hebben gemaakt, een plaat vol sfeer volle blues met als uitspringer het nummer jrire', waarin John laat horen dat hij ook het experiment niet schuwt. En dan natuurlijk de nieuwe Cuby, een lamgspeler waar heel bluesmtnnend Nederland maan denlang naar heeft uitgekeken. Het is een elpee geworden die zeker niet ander doet voor wat er internatio naal op bluesgebied wordt gepres teerd. Cuby zingt beter en geênga- qeerder dan ooit en Eelco's solo- werk komt ook tot ongekende hoog ten. Als Window of your eyes' op single wordt uitgebracht is een plaats in de top-tien verzekerd. JAZZ - R&B - ZANG - BEAT-JAZZ-R&B OOSTBURG De koninklijke fa milie van Oostburg: zo zou je met een beetje fantasie en dan den kend in termen van de bolsport, dc Rieteco's kunnen noemen. En de lieer M. A. Aalbrcgtsc, de man die in Zeeuwseh-Vlaanderen het hollen zijn oude plaats hergaf, schroomt niet om te zeggen: .Ja. deze familie geeft hier momenteel wel de toon aan als het op hollen aankomt'. De feiten: vader J. C'. Rieteco, een potige metselaar van 56 zomers, mag zicli sinds vorig jaar krulbulkeizer van Nederland noemen. En laat zoon Ko afgelo pen zaterdag op de bolbanen aan het Oosthurgse Grote Gat nu de koningstitel halenIn een hele spannede competitie met broers Bennie en Frans, die van de fina les letterlijk een familiezaakje hebben gemaakt. Ko stond aan vankelijk nog bjj Frans achter maar in een sportieve wedstrijd wist hij zijn negatieve puntennan- tal om te zetten in een positief. Vader Rieteco (,ik bol mijn hele leven') keek glunderend toe. Want bij hem is het tenslotte allemaal begonnen. Ofzelfs ver vóór hem. want de Rieteco's hebben al sinds mensenheugenis een fors party t je krulbol weggegeven .Vroeger bolde je om een biertje, maar sinds meneer Aalbregtse zich ermee ging bemoeien wordt cr hier een competitie met Belgi sche clubs gespeeld. Het spel gaat over van vader op zoon. Ik ben al een hele tijd lid van de vereniging in Oostburg. Die telt zo'n dertig liefhebbers en er komen er regel matig bij". De heer Aalbregtse geeft toe da de sport de laatste jaren steed: meer in de belangstelling is komei te staan. Er worden nu ook ont moetingswedstrijden tussen toeris ten en de Oostburgse bevolking georganiseerd, waaruit, naar men noopt, vriendschapsbanden zullen groeien. Het weer zat de organisa toren tijdens de wedstrijden van het afgelopen weekeinde niet mee, maar dat werd ruimschoots goed gemaakt door het interessante Dc lieer Aalbregtse overhandigt Ko Rieteco de koningsbeker terwijl vader Rieteco toekijkt. spel. .Ik denk dat ik zoiets nooit meer meemaak: een vader en drie zoons, allemaal op dit niveau by dc bolsport betrokken', zegt Aal bregtse, die zich nog herinnert dat Ko zijn broer Frans na zijn over winning letterlijk rond de nek vloog. Hun puntentotalen maak ten dan ook niet zoveel uit: Piet had 32, Frans 31. broer Bennie be reikte een totaal van IS. En dan zitten ze by Rieteco opnieuw in spanning: 17 augustus komen de koningen van de Zeeuwsvlaamse clubs alsmede de keizer '67 bijeen om uit te maken wie de eretitel dit jaar mag dragen. Theoretisch zit er een kansje in dat Ko tegen zyn vader moet spelen. Maar daarover laat niemand zich uit. En ook daarvoor heeft de heer Aalbregtse een pasklaar antwoord: ,Net Ceu- lemans, die biljarter: je helemaal in stilte concentreren zonneweide met speelveld, twee ten nisbanen, een zwembad en een ge bouw met onder andere kleedruimten, een filterkamer voor de zuiveringsin stallatie en een ruimte voor de bad meester. Het hele complex, dat met de parkeerplaats een oppervlakte van ruim drie ha zal krijgen, is gepland in het bestemmingsplan noord-west. Het komt te liggen langs de Tragel. Het nieuwe zwembad krijgt een L— vorm, waarvan de lange poot een lengte krygt van ongeveer dertig me ter en de korte poot ongeveer acht tien meter. De diepte gaat variëren van dertig cm tot twee meter. In het lnstructiebad, dat twintig bij acht meter groot is, is de grootste diepte honderavyftig centimeter. Dit bad is zodoende niet geschikt voor het afzwemmen voor het zwemdiploma. Bovendien is dit lnstructiebad ook al leen toegankelijk voor kinderen van de lagere scholen. De plannen voor het nieuwe sport veldencomplex lopen al enige jaren. Men zat ln het begin echter met de moeiUjkheid dat dioor het bestem mingsplan noord-west de rondweg van rijkswaterstaat was geprojec teerd. Hierdoor was er te weinig ruimte voor een sportpark. Enige tijd geleden wijzigde rijkswaterstaat da plannen evenwel en werd de rondweg opgeschoven in de richting Veldzicht. Nu kwam er voor Schoondijke ruimte vrij om een sportpark te realiseren. Het geheel gaat ook door de aan koop van grond behoorlijk wat kosten, maar gezien de financiële toe stand van de gemeente is dat geen bezwaar. Ook gs hebben geen be zwaar ingediend tegen de Schoondijk- se plannen. Als alles naar wens ver loopt. hoopt men tydens het voorjaar van 1969 met de aanleg te beginnen. Medio 1970 zal het complex dan in gebruik kunnen worden genomen. Wanneer alles gereed is, zal ook het oude sportterrein nog in gebruik bly- ven als speelweide en ontspannings terrein. Dit terrein ligt namelijk aar» de andere kant van ae rijksweg dan het nieuwe complex. Het voordeel Ls dat lagere kleuterscholen niet telkens wanneer sport op het lesrooster staat de rü'ksweg behoeven over te steken. Er bestaat evenwel de mogelijkheid dat aan het oude terrein in de toe komst een nieuwe bestemming wordt gegeven, bijvoorbeeld voor de bouw van een nieuwe huishoudschool. Her indeling of geen herindeling, de ge meente. Schoondyke. blijft onverdroten voortbouwen aan de voltooiing van een leefbaarheid waar vele gemeenten jaloers op kunnen zyn. Schoondijke is sinds 1964 reeds in het bezit van een instructiebad, waarvan door de jeugd druk ge bruik wordt gemaakt. SCHOONDIJKE De op handen zynde gemeentelijke herindeling in Zeeuwseh-Vlaanderen speelt sommige gemeenten soms parten. Het zet soms een rem op de activiteiten. Want naast de gebruike lijke bedenkingen die aan een bepaald plan vooraf gaan, vraagt men zich nn ook af: heeft het nog wel zin? En: zuilen gs dit zo vlak voor de herindeling nog wel goedkeuren? Voor het burgemeesters ambt van de kleinere gemeenten in Zeeuwseh-Vlaanderen bestaat weinig belangstelling meer, omdat het een te geringe zekerheid biedt. Ook Schoondyke heeft met dit pro bleem te kampen gehad. Op 29 mei 1967 vertrok burgemeester J. C. Hoftijzer naar de Gelderse gemeente Llenden. Als waarnemend burge meester werd de burgemeester van IJzendyke, de heer J. J. M. Ficq, aan gesteld. Doch dit was slechts van korte duur, want op 12 februari van dit jaar vertrok de heer Ficq naar Limburg. Schoondijke heeft zich door dit alles evenwel niet laten intimide ren. Onder leiding van de tot waar nemend burgemeester benoemde wet houder J. de Feqter gaat de gemeente gewoon op de oude voet voort. Zo doende ligt er nu een pretentieus plan op tafel voor een nieuw sportpark. Schoondyke heeft zich op dit punt al eerder vooruitstrevend betoond, want in 1960 was men reeds in het bezit van een gymnastieklokaal en in 1964 kwam daar nog een instructiebad bij. Ook is men een sportveld rijk. De sterke concentratie van het land- bouwonderwys in Schoondyke, de drie lagere scholen en de kleuterscholen (in totaal minstens 450 leerlingen) vragen evenwel om meer sportaccom modatie. Vooral nu er op het lesroos ter meer uren voor de sport zullen moeten worden uitgetrokken. Het plan voor het sportpark, opge steld door de Heidemy, ziet er goed uit. Het omvat een voetbalveld, een Deze schets geeft de voorlopige plannen aan voor het nieuwe sportpark te Schoondijke. Links het voetbalveld, rechts het speelveld en zonneweide. Links boven het voetbalveld zijn de tennisbanen geprojecteerd, terwijl rechts daarvan het zwembad komt te liggen. Tussen de tennisbanen en het zwembad in heeft men het gebouw gedacht met de kleedruimten etc. Het gehele terrein zal worden omgezoomd door groenbeplanting, die min of meer dienst zal moeten doen als windscherm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 21