Geen akkoord over vestiging achtste medische faculteit EEG-ministerraad beraadslaagt zaterdag verder Zuivelmarkt EEG is nu vrijwel rond ROME HOUDT DE ROKKEN KORT 7 Van acht steden vier afgevallen IN LAPLAND IS HET WEER WINTER... Botergesprek op 22 en 23 juli West-Irian open voor journalisten SOWJETDICHTER PAOESTOVSKY OVERLEDEN RUSSEN TREKKEN ZICH TERUG Wintermode geïnspireerd op vamp met voile uit 1940 Weer hearing over benoeming van een Haagse burgemeester Zwart, beige en veel roestbruin Sf DINSDAG 16 JULI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT COMMISSIE-VAN WALSUM NOG NIET EENS OVER PLAATS eu 1 lei ten in Maastricht moet overgaan. Wanneer dit niet gebeurt, zou een medische afdeling In Zuid-Limburg ver schralen. Afgevoerd DEN HAAG (GPD) De com missie-Van Walsum, die de rege ring advies moet uitbrengen over de vestiging van een achtste medi sche faculteit in ons land, is het nog niet eens over de vestigings plaats van die medische afdeling. Dit blijkt uit een maandag gepubli ceerd rapport met voorlopige con clusies van de commissie. Wél heeft het adviescollege na een uit voerige studie besloten Zwolle, De venter, Apeldoorn en Zutphen van de kandidatenlijst te schrappen. Men zal thans een keuze moeten maken tussen Twente, Maastricht, Eindhoven en Tilburg. Over deze kandidaten is de commissie- Van Walsum sterk verdeeld. Men is het met name niet eens over de maat staven, die men voor de uiteindelijke vestigingsplaats moet hanteren. Ben groep uit de commissie meent, dat de belangrijkste voorwaarde, waaraan de vestigingsplaats moet voldoen, de mo gelijkheid Is tot een sterfte integratie van de medische wetenschappen met de technische wetenschappen en de maatschappijwetenschappen als sociolo gie en psychologie. De leden van deze groep twijfelen tussen Twente en Eind hoven of Tilburg. i Twente Sommigen kiezen voor Twente, omdat de integratiemogelijkheden daar prak tisch het best uitvoerbaar zijn. Zij er kennen dat de situatie voor de vesti ging van een academisch ziekenhuis in Twente minder gunstig is, maar I als de keus op Twente valt dit zou ongetwijfeld verbeterd kunnen worden. Ken grote groep in de commissie-Van Walsum bepleit een samenvoeging var de hogescholen van Tilburg en Eind hoven. Niet alleen kan een integratie van wetenschappen daar met de vesti ging van een medische faculteit uil- stekend verwezenlijkt worden, maar bovendien is do ziekenhuissituatie er uiterst gunstig. De Tilburgse hogeschool zou in deze gedachtengang in zijn geheel naar Eind hoven moeten worden overgeplaatst. omdat de afstand tussen beide scholen Zwolle. Deventer. Apeldoorn organisatorisch en onderwijstechnischiDhen zin grote bezwaren oplevert. Wanneer de keus zou gaan tussen Til burg en Eindhoven, dan verkiest een groot aantal leden Tilburg als vesti gingsplaats. De stimulerende invloed op sociaal-economisch gebied, die van een medische faculteit uitgaat, is voor Tilburg aanzienlijk belangrijker dan voor Eindhoven, menen zij. Deze groep commissieleden, die voor één Brabant se universiteit stemt, is overigens be reid wanneer een dergelijke samen voeging niet tot stand zou komen om Twente als vestigingsplaats te steunen. Tilburg Maastricht Weer een andere groep hecht weinig waarde aan de eerder genoemde voor waarde van integratie van wetenschap pen. Zij stemmen voor Maastricht. Voor waarde daarbij is echter, dat de rege ring binnen korte tijd tot de vestiging van een universiteit met meerdere fa de voorkeur, die het provinciaal be stuur van Overijssel heeft uitgesproken voor Twente. Twente is zonder twijfel hel belangrijkste stedelijke zwaarte punt in Overijssel en Omstreken. Een belangrijk punt acht de studiecommis sie voorts, dat Twente de mogelijkheid tot een grote integratie van wetenschap pen biedt, die in de andere noordelijke kandidaten niet gerealiseerd kan wor den. Deventer en Zwolle hebben welis waar het voordeel van een centrale lig- gmg en een gemakkelijker bereikbaar heid voor patiënten, maar deze facto ren wegen naar het oordeel van de commissie minder zwaar dan de voordelen van Twente. Het belangrijk ste nadeel van Apeldoorn en Zutphen is het ontbreken van voldoende mogelijk heden voor de bouw van een adequaat academisch ziekenhuis. De commissie-Van Walsum zal op 16 augustus een openbare hearing houden, waar de kandidaat-gemeenten hun standpunt uiteen kunnen zetten. Pas| daarna zal een definitief advies aan I de regering worden uitgebracht. (Van onze correspondent) STOCKHOLM Nederlandse toe risten, <lie hun vakantie in Lap land doorbrengen, zijn door een onverwacht koude tegenslag ge troffen. De meteorologische dienst in Jokkmokk (Lapland) waar schuwde zondag al dat liet einde van de zomer in zicht was en maandag lag er reeds een laagje sneeuw van zo'n vijf centimeter, terwijl de temperatuur tot rond het nulpunt daalde. Onder norma le omstandigheden is liet in Lap land in deze tijd van het jaar circa 30 graden eeieius en is de lente begonnen, terwijl de middernacht zon 34 uur per (lag aan de horizon staat. De stroom van toeristen, die an ders doorreist naar de Noordkaap. moest nu onverrtchterzake terug keren naar warmere delen van Zweden bij gebrek aan winterkle- ding. Rondvaartboten voor de toe risten op een der grote meren in Lapland zoeken zelfs hun weg tussen ijsschotsen terwijl er vraag is naar skies. Het is 13 jaar gele den dat iets dergelijks is gebeurd in Lapland, waar de zomer over het algemeen genomen en zeker gemeten naar Nederlandse maat staven, ongewoon kort is. Dit jaar heeft de zomer jammer genoeg verstek laten gaan en nu is men weer aan de w inter begonnen. FRANSE MAATREGELEN VOORSTEL TOT .WEDERZIJDSE BIJSTAND' Vader en 2 dochters Drie Nederlanders verongelukt op Autobahn UTRECHT (ANP) Op de auto bahn by Din slak en in Duitsland zijn naar eerst thans bekend is geworden vrijdagmiddag bij een ernstig verkeersongeluk drie Nederlanders om het leven geko men. Het zijn de 49-jarige verze- kerïngsinspecteur van de Bovemij in Den Haag, de heer P. van Beek uit Zutphen en zijn beide dochters, de 21-jarige Ineke en de 8-jarige Ariaimc. De vrouw van de inspec teur en zijn 11-jarige dochter Pe tra zijn zwaar gewond in het zie kenhuis in Zutphen opgenomen. Over de toedracht van het ongeluk tast de Duitse politie bij gebrek aan getui gen nog in het duister. Vermoedelijk heeft het slachtoffer bij het oprijden van de Autobahn bij Dinslaken geen acht geslagen op het verkeer op deze voor- rangsweg. Vast staat, dat de Nederland se personenauto in botsing is gekomen met een Duitse vrachtwagen. Dé chauf feur ervan en zijn zoontje, dat naast hem zat in dc cabine, zijn met verwon dingen opgenomen in een ziekenhuis in Dinslaken.' De heer Van Beek maakte vrijdag met zijn gezin een vakantietochtje door het Ruhr-gebied. Zijn vrouw zat naast hem terwijl zijn drie dochters op de achter bank zaten. Omstreeks vier uur vrijdag middag reed hij bij Dinslaken de Auto bahn op. De heer Van Beek overleed in het ziekenhuis in Dinslaken, terwijl twee van zijn drie dochters eveneens kort na het ongeluk overleden. DORDRECHT (ANP) De 17-ja- rige C. B. Herwich uit Dordrecht \s overleden aan de gevolgen van een ver keersongeluk op 12 juni. Hij reed toen met zijn bromfiets tegen de achterbum per van een personenauto, waarna hij onder een hem tegemoet komende vrachtauto terecht kwam. De jongen werd in bewusteloze toestand opgeno men in het gemeenteziekenhuis te Dor drecht en is sindsdien niet meer bij ken nis geweest. APELDOORN (ANP) De 80-Ja- rige K. Huizinga uit Verwerd, die zon dag 14 juli in Locnen bij een aanrijding tussen twee personenauto's op de hoofd weg ernstig gewond raakte, is aan de opgelopen verwondingen in het zieken-1 huis overleden. De heer Huizinga zat in| een aulo die bestuurd werd door de 21-! Jange J. M. uit Groningen. AFGEDREVEN OP RUBBERVLOT DE COCKSDORP (ANP) Maandag- niiddag omstreeks half vier is een rub- bervlot niet daarin een jongen van I!) jaar bi) de vuurtoren van Texel afge dreven. De vuurtorenwachter zag liet rubber vlot. waarnaast hy een arm bo ven het water zag steken, ongeveer 400 meter van de kust. liet rubber vlot is later bij de vuurtoren aangespoeld, van de jongen ontbrak echter elk spoor. D jongen is de in Winschoten woonachti ge -lurgen Draaier. De reddingboot van De Cocksdorp en een Neptune van Val kenburg stellen een onderzoek in. (Van onze correspondent) BRUSSEL De ministers van landbouw van de EEG zijn het maandagavond in Brussel eens ge worden over alle uitvoeringsver ordeningen met betrekking tot de gemeenschappelijke markt voor zuivel en rundvlees, die nog door de raad van ministers moesten worden vastgesteld. Het is nu vrij wel zeker dat in elk geval de ge meenschappelijke zuivelmarkt op 29 juli zal kunnen ingaan, al zijn er ook nog verordeningen die de commissie nog moet vaststellen. het rundvlees ligt de zaak iets on gunstiger, aangezien de Franse delega tie, daarin bijgevallen door de Neder- AKKOORD IN BRUSSEL landse minister Lardinois, geen begin wil maken met het gemeenschappelijk rundvleesbeleid als er niet tegelijkertijd een eerste aanzet voor een veterinair beleid tot stand komt. Op dit punt echer veroorzaken de Ita lianen grote moeilijkheden. Zij willen besluiten over veterinaire kwesties, zoals het sluiten van grenzen bij vee ziektes, door de ministerraad laten nemen, hetgeen dus zou betekenen dat één lidstaat de vrije markt van rundvlees kan verstoren als de raad het niet eens wordt. De overige lan den willen de beslissingsbevoegdheid bij de commissie leggen, die dan eerst een permanent veterinair comité zou moeten raadplegen. Boler Op 22 en 23 juli gaat men opnieuw over deze kwestie praten. Dan komt ook het voorspel van de commissie aan de orde om 150.000 ton van het boteroverschot tegen verlaagde prijzen af te zetten. De commissie wil 20.000 ton bestemmen voor bepaalde groepen consumenten, zoals bijvoorbeeld bejaar den, 40.000 ton voor verwerking in de voedingsmiddelenindustrie, 25.000 ton voor de bereiding van boterconcentraat (keukenboter), 40.000 ton voor kalfs- voeding en 25.000 ton voor ontwikke lingshulp. DJAKARTA (RTR) West-Iriai staat weer open voor journalisten heeft de Indonesische minister van voorlich ting. vioe-maarsehalk Boediliartojo, maandag meegedeeld. Het gebied was sinds de overdracht in 1963 voor ver slaggevers gesloten. MOSKOU (AFP) Een van de voor aanstaande Sowjet-diehters en verdedi gers van de liberale zaak, Konstantin G. Paoestovsky, is zondag op 76-jarige leeftijd overleden. Paoestovsky, die doorgaat voor een van de grootste dichters van Rusland, is in 1892 in Moskou geboren. In de eerste wereldoorlog is hij twee jaar onder de wapenen geweest. Daar na oefende hij verschillende beroepen uit, zoals zeeman, fabrieksarbeider en journalist. Toen hij in de burgeroorlog in het Rode Leger streed, besloot Paoe stovsky zich geheel aan de literatuur te wijden. Hij Laat een rijk oeuvre na. waaronder bundels fijnzinnige poëzie, novellen en monografieën van Russische schrijvers en andere kunstenaars. Hoe wel hij in zijn gedichten de prestaties van het Sowjetrusslsche bewind bezon gen heeft, wist Paoestovsky toch altijd zijn onafhankelijkheid te bewaren. Zo gebruikte hij zijn moreel gezag om de Russische schrijvers Pasternak en Doe- dintsev. de auteur van: ,De mens leeft niet bij brood alleen' te verdedigen. Kort geleden nam hij het nog po voor de auteurs Soljcnitzyn en Sinjavsky. (Van onze correspondent BRUSSEL De voor v vastgestelde bijeenkomst voor de raad van ministers van de Euro pese gemeenschappen over de maatregelen die Frankrijk per 1 juli heeft genomen (beperking van de invoer van bepaalde goe deren en subsidiëring van de uit voer) is uitgesteld tot zaterdag. Dit houdt verband met het feit dat de commissie maandagmiddag pas gereed kwam met het formuleren van een voorstel aan de raad tot het verlenen van zogenaamde we derzijdse bijstand. De permanente vertegenwoordi gers van de regeringen hebben naandag in Brussel langdurig ver gaderd over de vraag van de Ita- Het valt niet te verwachten dat de aan beveling tot wederzijdse bitstand in de raad moeilijkheden zal opleveren. De ze bijstand houdt in de eerste plaats i) dat m de overige lidstaten de groei- politiek wordt voortgezet, waardoor de vraag naar Franse artikelen tevens wordt bevorderd Met name voor Duits land en Italië zou dat een lichte toe neming van de inflatie met zich mee kunnen brengen. In de tweede plaats zal het disconto tarief in de overige staten relatief laag moeten blijven, m de derde plaats wil de commissie dat de politieke overwegingen natuurlijk een oelangr.Jke rol spelen. Met name van Nederlandse zijde is men het echter in wezen oneens met het soort maatrege len dat Frankrijk nu heeft genomen. Men :s bang dat het verlenen van een machtiging door de commissie een pre cedent zal scheppen en ook ia men er in Nederlandse kringen niet gerust op dat de maatregelen inderdaad maar tot het eind van het Jaar van kracht willen I zijn (en het contingent voor auto's tot 1 november) Precedent Het gevaar voor een precedent klemt te meer nu het volstrekt twijfelachtig is of de Franse maatregelen gebaseerd kunnen worden op artikel 108 en 109. Bovendien koestert men van Nederland se kant ook zuiver economische bezwa ren, omdat de beperking van de invoer tot prijsstijgingen in Frankrijk aanlei ding kan geven Niettemin zullen ook minister De Blode van econom.sche za ken en staatssecretaris De Koster van buitenlandse zaken zaterdag wel bereid zijn tot medewerking, mits de maatre gelen van zo kort mogelijke duur zijn (zoals ook het monetair comité heeft aanbevolen), liefst korter dan de Fran sen hebben aangekondigd. emissies en tenslotte la er de steun van 1.3 miljard dollar die reeds door een groter gezelschap dan de EEG-landen is toegestaan aan de Franse bank Het hete hangijzer ligt bij de interne Fran se maatregelen: de contingentering van de invoer en de subsidiëring van de uitvoer bovendien is eind mei reeds een deviezencontrole ingesteld). De commissie is wel geneigd hiervoor alsnog machtiging te verlenen, waarbij Verder koestert n*n zelfs in kringen van de commissie wel twijfel of de con tingentering van textielproduktcn moet worden toegestaan. De textielindustrie verkeert overal in structurele moeilijk heden en met een beroep op de Franse betalingsbalans zijn de maatregelen dan ook moeilijk te verdedigen. Bovendien zijn de jongste verwachtingen van de organisatie voor economische samen werking en ontwikkeling (oeso) voor de lopende rekening van de Franse be talingsbalans helemaal niet ongunstig. Slot van pagina 1 Prchlik heeft ook gezegd dat Tsjecho- Slowakije grotere nadruk wil zien ge legd op de" gelijkwaardigheid der ver- lianeil of de tijd van voorbereiding Z-^n aan" voor de ministers nu niet te kort schap zal kunnen hebben' Prchlik, die verantwoordelijk ls tegen over het centraal comité voor veiligheid en landsverdediging, heeft op de pers conferentie vertelaard dat een speqiale resolutie over de landsverdediging op de agenda komt van het congres dat de communistische partij ln september gaat houden. was. Tenslotte besloot men tot uit stel, waarbij zaterdag de enige nog beschikbare dag bleek te zijn. De Franse maatregelen waarvan de Europese commissie op 24 juni in ken nis werd gesteld, zijn kennelijk geba seerd op artikel 109 van het EEG-ver- drag, dat een lidstaat machtigt, in ge val van een plotselinge crisis in de betalingsbalans' te zijner bescherming de noodzakelijke vrijwaringsmaatre gelen te treffen. In de ministerraad zal net zaterdag gaan om twee dingen: ten eerste een besluit over de aanbeste ding van de commissie aan de raad tot wederzijdse bijstand, zoals voorzien van de commisse aan de raad tot weder zijdse bijstand, zoals voorzien in arti kel 108 van het verdrag: ten tweede het uitspreken van een oordeel door de raad over de maatregelen die Frankrijk heeft genomen. Over de aanbeveling tot wederzijdse bijstand beslist de raad met gekwa lificeerde meerderheid van stemmen, terwijl de commissie zelf, nadat zij het oordeel van de raad heeft ge hoord, mag beslihsen of zij (achteraf) de reeds genomen Franse vrijwa ringsmaatregelen met haar goed keuring zal dekken (art. 108, 3de lid). Daarbij zal de commissie na tuurlijk terdege rekening houden met de meningen in de minister raad, al was het alleen maar omdat de raad in laatste Instantie de door de commissie verleende machtiging met gekwalificeerde meerderheid var stemmen weer ongedaan kan ma ken. DEN HAAG (GPDJ De commissaris der koningin in Zuid-Holland, nvr J Klaasesz, zal vanmiddag (dinsdag) orr half rijf op het provinciehuis alle frac tieleiders uit de Haagse gemeenteraad andermaal horen over de benoeming van een nieuwe Haagse burgemeester. Deze tweede .hearing' wordt gehouden op verzoek van vijf van de zeven frac tieleiders naar aanleiding van het weg vallen van drs A. Th. Bogaardt van Rijswijk als kandidaat voor de Haagse burgemeesterspost. Het is zeker, dat tijdens dit gesprek een aantal fractieleiders opheldering zal verlangen over de in een laat sta- tium bekend geworden beslissing van het kabinet om drs Bogaardt als kan didaat af te wijzen. .Dit ls een onver kwikkelijke kwestie' aldus KVP-frac- tieleider mr J. A. M. Borghols. ,het ka binet had veel eerder bekend moeten maken dat drs Bogaardt met aanvaard baar was. Er is te lang met zijn datuur gesold...' De opmerkingen van Prchlik kwamen op een moment dat de Sowjet-Unie de ln Tsjecho-Slowakfje aanwezige troepen ge bruikt om politieke druk uit te oefenen op het liberaal communistische bewind van Alexander Dubcek. De Russische troepen die na beëindiging van manoeu vres van het Warschaupact op 30 juni Tsjecho-Slowakije waren gebleven, worden nu geleidelijk teruggetrokken Zondag was de terugtrekking gestaakt, waardoor als excuus werd aangevoerd dat de konvooien het zondagsverkeer op de weg zouden hinderen. De commandant van de grensplaats Cinovee op de weg van Praag naar Dresden heeft meegedeeld dat in de nacht van zondag op maandag een Rus sisch konvooi de grens is overgetrok ken. Hij kon niet zeggen hoeveel wagen» liet konvooi telde, maar volgens Inwo ners van Cinovee ging het om 30 vracht wagens. Het officiële Tsjechoslowaak.se persbu reau CTK heeft bericht dat andere kon vooien via Nachod het land hebben ver laten. Maleisië verwerpt Philippijnse aan spraken op Sabah BANGKOK (RTR) Maleisië heeft maandag de Philippijnse aanspraak op Sabah verworpen en gezegd dat de on derhandelingen daarover, wat Maleisië betreft, voorbü zÜn- De voormalige Britse kolonie Noord- Borneo werd de staat Saban, toen zij in 1963 lid werd van de nieuwe Maleisi sche federatie. De Philippijnen maken aanspraak op het gebied, omdat volgen* dit land de sultans van Broene: en Soe- Ioe destijds in 1877-"78 niet het recht hadden het gebied over te dragen aan de Britse Noord-Borneo-maatschappij. Het werd in 1946 een Britse kroorikolo- nie. Een maand geleden begonnen Ma leisië en Philippijnen in Bangkok met onderhandelingen over deze kwestie, maar zij zijn geen stap verder gekomen De Philippijnen willen de zaak voor het internationale gerechtshof brengen. ROME (GPD) Mag het asfalt dan door een hittegolf op de stra ten smelten, rond het Piazza di Spagna waar de meeste Italiaanse modeontwerpers hun exclusieve winkeltjes hebben, wordt er bij temperaturen, die dicht bij de 40 graden komen, alleen aan de win ter gedacht. Zaterdag begon de Romeinse mo- deweek. Ruim 30 couturiers zul len de komende dagen laten zien in welke creaties de vrouw, de komende herfst en winter volgens hen het best gekleed kan gaan. Om u alvast gerust te stellen: de rok ken blijven kort. dat wil zeggen zo'n twee, drie centimeter boven de knie, dat bleek uit de shows waarmee Gre- goriana, de Barentzen, Ognibene, Cen- tinario en een aantal boutiekontwer- pers dit weekeinde voor het voetlicht traden Wel wisselt men in Rome de korte mantels met kuitlange af. Maar die zijn dan ook alleen bestemd voor meer exenlrieke uitjes. Zwart, beige en roestbruin staan bij de Italiaanse modehuizen als de favoriete kleuren voor het komende seizoen genoteerd. En wat de dessins betreft, koos men tot dusver veel beige-zwart geruite stoffen. De Italiaanse modeontwerpers inspi reerden hun jurken, mantelpakjes en jassen op de creaties uit de jaren veer tig, waarmee men de vrouw dan in een half jaar tijd van een gangster meisje a la Bonnie in een dame of een vamp met een voilehoed heeft getrans formeerd. Clara Centinario hulde haar mannequins in nauw aansluitende man telpakjes met zeer nauwe rokken en in groen zijde tzarina-jurkjes. Het boven lijfje en de manchetten rijkelijk met schitterende steentjes geborduurd. Patrick de Barentzen, een Amerikaan van Nederlandse afkomst, die tien jaar geleden in Rome een eigen modehuis begon, en sindsdien vrijwel alle jurken voor Jackie Kennedy maakt, hield het voor de komende winter op de succes volle creaties van Yves St-Laurent, dat wil zeggen dat alle donkerblauwe safaripakjes compleet met koperen ac cessoires nu in het zwart in Rome te koop zijn. De meest originele collectie van dit weekeinde was dan ook niet bij De Barentzen, maar bij Gregoriana te zien. Ontwerpster Silva Serza, een kleine nogal gezette vrouw van ver in de veertig bracht het van een eenvoudig kleermaakstertje tot. een invloedrijke couturière. Ze had bij zonder veel succes met haar spor tieve leren pakjes, waarvan ze do jasje« je moet maar op het idee komen met kleine metalen kast- slotjes uit de ijzerwinkel liet sluiten. Als centuur diende bij dit geheel een koekoeksklok-ketting. Gregori- ana's door eenvoud opvallende ja ponnen en mantels van beige, olijf groene en terra-cotta crêpe garneer de zij alleen met geraffineerd door gestikte ovaalvormige figuurnaden. De mooiste avondjurken showde Eono- ra Garnett. Ze had ze in alle variaties. Alle lang en in de prinsesiyn en van brokaat of geborduurde velours ge maakt. Zoals bij alle Romeinse ont werpers die totdusver hun collecties toonden, waren ook bij Ognibene de tailles sterk geaccentueerd door brede ceintuurn Hij liet zijn mannequins ech ter onder zijn nauw aansluitende man telpakjes wijd uitklokkende rokken dra gen en hij garneerde zijn mantels met knopen van marmer. De zusters Fontana, die gisteren hun creaties zouden showen, hebben op het laatste moment besloten om dat toch niaar niet te doen. Niet alleen omdat hun collectie door een staking van hun atelierpersoneel nog niet helemaal klaar was. maar omdat ze voorgoed een streep onder de haute-couture willen zetten en zich voortaan uitsluitend aan hun boetiek willen wijden nssengezette ttnllebanden in een ontrust erende, kleur vormen ook het. grote modenteuws bi} Baroc- co die dit model van dacron mank- Met vreugde en dankbaar heid geven wij kennis van de geboorte van ons doch tertje en zusje .ADR I ANA CHRISTINA J. de Buck A. C. de Buck-Goedbloed Jan Veere, 13 juli 1968 Nagelenburg, Zanddijkseweg 10 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze Innig geliefde va der, groot- en over grootvader JACOB ROOZE weduwnaar van Johanna Oele in de ouderdom van bijna 81 jaar. 's-Heer-Arendskerke J. Rooze C. Rooze-van Oosten Goes: M. Rooze J. Rooze-Kaaysteker Lewedorp: J. Rooze C. Rooze-v. Klooster Lewedorp: C. Rooze J. Rooze-Baavens Breskens: M. v. d. Dnes-Rooze 's-Heer-Arendskerke: N. Oreel-Rooze P. Oreel Klein- en achterkleinkinderen. 's-Heer-Arendskerke, 15 juli 1968 Nieuwe Rijksweg 26 De teraardebestelling zal plaatsvinden don derdag 18 juli, op de algemene begraaf plaats te Nieuwdorp. des nm 14.00 uur. Heden overleed ten ge volge van een nood lottig ongeval in het Wilhelminagasthuis te Amsterdam. onze Innig geliefde zoon, broeder, zwager en oom GERARD JOZIAS LEPOETER De Heere sterke ons in dit zo zware verlies. Kapelle: C. Lepoeter P. M. Lepoeter- Jobse Kapelle: J. W. Lepoeter D. Lepoeter- van den Dorpel Kees en Anja 's-Heer-Arendskerke: W. J. Lepoeter J. C. Lepoeter- Harthoorn Petra en Hans Kapelle: C. Lepoeter en verloofde L. A. Paauwe- Lepoeter L. Paauwe De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 18 juli te 13.00 uur vanuit de aula op de algemene begraaf plaats. Kapelle, 15 juli 1968. Na drie weken van spanning is tengevol ge van een droevig on geval overleden, onze geliefde kleinzoon en neef GERARD LEPOETER op de leeftijd 'van 16 jaar. Uit aller naam. W. Jobse Yerseke, 15 juli 1968 Postweg 2 Herenmode De -/.listers Fontana volgen daarmee liet voorbeeld van Graaf Emillio Pucci. De graat die bekend staat als de beste couturier van Italië, is zelf uit de bond voor modeontwerpers getreden, dat nl- les omdat hij haute-routure en het maken van jurken voor vele duizen den guldens belachelijk en niet meer passend in deze tijd vindt. Bij de 1940-creaties voor de vrouw ontwierp Angelo Litnco. 's werelds meest toonaangevende kleermaker, wij de ruim vallende colberts ln het klas sieke genre voor de man. De dubbel knoops jasjes voorzag hij van een ge bogen schouderlijn en bredere en hoge revers. De mouwen maakte hij iets nauwer bij de manchetten dan bij de schouder. De klepzakjes moeten wat Li tri co betreft deze winter afgerond zijn {let gestiUeerde bladmotief be hoort in Rome tot hef. favoriete winterstof dessin. Fabiam maakte er een wijde mantel van. en de pantalons mogen bij de gekledere! colberts van onderen hoogstens 40 cm menten en bij de sportieve pakken niet meer dan 20 cm meten. De nieuwe kleuren voor deze winter voor de man zijn rozenhout bruin, muisgrijs en olijf groen. Heden overleed, na een kort ziekbed, onze v behuwd- en grootvader PIETER HENDRIKSE in de ouderdom van ruim 93 jaar. Koudekerke: H. Hendrikse S. A. Hendrikse-Jonker Koudekerke: J. P. Hendrikse R. Hendrikse-Rinkema en kleinkinderen De begrafenis vindt plaats te Middelburg op don derdag 18 juli op plm. 14.30 uur. Vertrek om 14.00 uur vanaf het rusthuis ,De Griffioen'. Seis- singel 100 te Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7