Wolfshohl na rif-der-tactiek de nieuwe gele truidrager IS Janssen maar op 2 min. 21 Tourkiassementen Amateurdefinitie ruimer geworden ANNIE DE REUVER TREKT ALLER OGEN IN KN0KKE DE ORGANISATIE WAS ROND K0RTCHN0I won 2-kamp ZO PAST PUZZEL IN ELKAAR Twee titels voor Nash Jeugdbeleid in Middelburg over jaar zichtbaar INVLIEGEN ZEER GEZOND ZOWAAR DE SLAG 8 MINUTEN Beveland won van Schutters uit Z.-Vlaanderen Andere zaken WEER ZEEUWSE KOLONIE NAAR DE JEUGDVIERDAAGSE GORKUM Jarenplan Gelijk 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 16 JULI 1968 AURILLAC (GPD) Eindelyk dan toch was de organisatie rond. Eindelijk hadden de onderhandelaars elkaar knipogend de hand ge schud, de afspraken nog eens herhaald, de taakverdeling nadrukke lijk vastgesteld. Er was geen onzekerheid over datum en plaats: de 16e etappe van de tour, gerekend van de 10de kilometer af. En de alliantie werkte voortreffelyk. De verbonden troepen sloegen toe, alsof aan de opmars een degelijke oefening was voorafgegaan. Elkeen kende zijn taak en de waarnemers hadden hun werk uitste kend gedaan. De vijand, genaamd Frankrijk, bleek precies zo zwak als de verwachtingen hadden gewild. En de opportunist in de gele trui reageerde zo zwak als mocht worden aangenomen, nu zijn posi tie van volkomen onverwachte zijde werd ondergraven. In Aurillac tenslotte prees men ook nog de weervoorspellers, die het gelijk aan hun zijde hadden, toen de opmars in regen en wind werd ingezet. De doorstoot naar de top van het algemeen klassement, eindigde in de zon. En de gevechtstuniek, die Rolf Wolfshohl blij mocht weg werpen, vertoonde het slijk van het slachtveld. Precies zó had het moeten zijn. Het gebaar, dat Jan Janssen 's morgens in de richting van een groepje Spanjaar den had gemaakt, sprak voor ae nauw lettende toeschouwer boekdelen. Het was het al zo oude manuaal, dat de renners gebruiken, als duidelijk moet worden femaakt, dat er hard gereden zal wor- en: met een vermoeide grijns trekken aan een denkbeeldig stuur. De Spanjaarden knikten Janssen be grijpend toe. Ze wilden wél. Terzijde meldde Evert Dolman een ander on derdeel van het strijdplan: ,Het zit er in, dat de mannen van de Franse B-ploeg er vandaag invliegen'. Ter verduidelijking: ,De ploeg van De Muer'. Het zat er niet alleen in, het was Dat bevestigde Lucien Aimar een aantal intimi vlak voor de start. Er viel, aan de voet van de kathedraal van Albl, trou wens nog meer te signaleren. Wie de ogenschijnlijk onbelangrijke feiten bij eenraapte, kon er een mooie prognose voor de 16de etappe van bouwen. Daar waren bijvoorbeeld de Italianen, die zich opmerkelijk uitgerust by de pro- viandpost meldden. Zij, zo stelde men vast, hadden bepaald niet geleden onder de gebeurtenissen van de vorige dag. Zij voelden niet de stramme, bijna op pijn gelijkende trek in de benen, die Roger ingeon al in de vroege ochtenduren moet hebben gevoeld. De Italianen na melijk, hadden zich afzijdig gehouden. Ze waren niet achter Pingeon aange hold en ze hadden Raymond Poulid - niet geholpen. Voorts zag men in Albi een nog altijd zeer gezonde Walter Godefroot in ge sprek met de wat grimmiger dan doorgaans optredende Ferdinand Bracke. Men begreep: de fout van Bracke, die onwillig maar machte loos in het spoor van de gevallen Poulldor was geraakt, moest worden hersteld. Men constateerde in Albl tegelijk ook, dat George van den Berghe van een vro lijke Vlaming was geworden tot een wat benepen lachende heerser, die weet dat hij nog slechts in naam mag rege ren, omdat zijn ministers de politiek ver der zullen bepalen. Voor wie zich dat allemaal realiseerde, was duidelijk, dat het verbond van ver enigde aanvallers nu ook in werkelijk heid bestond. En men vreesde voor Frankrijk. In Albi kon al worden speld, dat in Aurillac de tour opnieuw een ander gezicht zou hebben. De insiders grinnikten dan ook, toen 10 kilometer na de start Julio Jimenez een demarrage plaatste. De naar de rangen der knechten teruggetuimelde Julio was de eerste, die de bedoelingen duidelijk maakte. Pingeon en de vry ernstig ge kwetste Poulldor mochten niet rusten, nu al niet meer. De demarrage die volgde, kwam van Gandarias en zowaar: ook van Michel Grain, een stille zwoeger uit de Franse B-formatie. De berekeningen klopten, het wachten was nu slechts op de hoofd macht, op de bevelhebbers, die hun ver kenners naar voren hadden geschoven om een bruggehoofd te vormen. Er kon, zo vroeg in de koers al, niet meteen worden toegeslagen, uiteraard. Men diende gedurende een fiks aantal kilo meters net tempo hoog te houden, om de krachten van de vijand zodanig te slo pen, dat een tegenaanval onmogelijk zou zijn. En zo kor.den Gandarias, Grain en de enige meerijder die Frankrijk had kun nen afvaardigen, Bernard Guyot, naar vijf minuten voorsprong ryden, terwijl bet peloton nu eens niet berustte. Integendeel: het verschil werd zeer scherp in het oog gehouden. De sprong mocht immers niet te lang worden. Na 95 kilometer gebeurde het. De re gen vlaagde over de nydige hellingen, over de smalle paden waarlangs de karavaan zich, huiverend opeens, een weg zocht. Almar en Bitossi sloegen het eerst t-oe. Ze draafden de ruimte ln en het peloton wachtte de reactie van de Franse knechten af. Maar die kwam niet. Enkele kilometers verder testten Janssen, de brutale Wolfs hohl, een verbeten Bracke, Godefroot, de frisse Italianen Vicentini en Co lombo en alweer een Franse B-rijder, Bolley, het verweer van de Franse nationalen. Opnieuw geen reactie. Zwoegend klamp ten Genet, Novak, Riotte, Raymond zich aan de staart van het in hoog tempo marcherende peloton vast. Een laatste aanval. San Miguel, Gomez del Moral en Van Springel rukten zich los. Weer kon geen in driekleur gehulde renner volgen. Weer waren de reserves van Pingeon on voldoende. De grote slag was gevallen. George van den Berghe reed berustend mee, in de eerste rijen van het peloton, die op slag bestonden uit remmende, weigerachtige vazallen van de oprukken de coureurs. Daarna, in de 90 kilometers vol kronke lingen, stijgingen en verraderlijke boch ten, heeft men zich nog slechts behoeven af te vragen, wie in Aurillac de nieuwe drager van de gele trui zou zijn. Terwijl Pingeon en Poulidor eenzaam streden in een groepje achtervolgers, terwijl hun ploegleider Bidot zijn enige betrouwbare luitenant, Bernard Guyot, uit de kop groep haalde om de verslagenen te gaan assisteren, verdeelde men vooraan voor lopig de buit. r ST-ETIENNE **^^|Paulhaguetg| /jf St-Flour AURILLAC .1 Bitossi en Wolfshohl draafden een kleine minuut vooruit, tenslotte, om de eigenlijk onbelangrijk geworden etappezege te betwisten. Lucien Ai- mar haakte, na werkzaamheden die hy eigenlijk boven zijn macht had verricht, nog hijgend af. En in Auril lac stonden de tijdwaarnemers klaar om via 8 minuten te registreren wét de verenigde aanvallers allemaal had den bewerkstelligd. Een verhaal, dat al in de ochtenduren, ln Albi, verteld had kunnen worden. Een verhaal, dat past in de geschiedenis van de Ronde van Frankrijk, die leeft van het Bpektakel. Een verhaal ook, waarin niet alleen de brute kracht van sterke renners een plaats krygt, maar waarin ruimte moet worden gelaten voor de tactiek, voor de onderhandelingen, voor het ,spel' dat elke grote onderneming van beroepsvvielrenners begeleidt. En waarom niet Rolf Wolfshohl, gehuld in de gele trui, zal de laatste zijn, die er zich over beklaagt. Zo min als ieder an der lid van dat merkwaardige verbond, dat de tour opnieuw in opschudding bracht en dat het staat vast bin nen een etmaal weer uiteen zal vallen. Maar Frankrijk is verslagen, dat wel. MOSKOU (ANP) De Rus Viktor Kortsjnoï heeft maandag in Moskou de tweekamp voor de halve finales van het kandidatenschaaktoernooi tegen zijn landgenoot: Mikhail Tal gewonnen. De tiende en laatste partij, die zondag was afgebroken, eindigde na 61 zetten in remise. De eindstand van de wedstrijd is daardoor 5 Vi -4 'i voor Kortsjnoi. Hij ontmoet in de volgende ronde de winnaar van de partij Larsen-Spasski, die momenteel in Malmö gehouden wordt. 15JUU 16e RIT AURILLAC 5t-Mome\ Afo/iüa'/JPMontsalvy tl 199 km DRieupeyroux jffort-di-la-Buu ©ALBI o»||—li "S _i_jA De officiële uilslag van de zestiende etappe van de Ronde van Frankrijk Albi-Aurillac over 199 km luidt: 1 Bitossi (It.) 5.39.09 (met bon. 5.38.49); 2 Wolfshohl (Did.) zt (met bon. 5.38.59) 3 Godefroot (Belg. B) 5.40.14 (met bon. 5.40.09); 4 Janssen (Ned.); 5 Vicentini (It.); 6 Van Springel (Belg. A); 7 Go mez del Moral (Spanje): 8 Gandarias (Sp.); 9 Colombo (It.); 10 Bracke (Belg. B(11 San Miguel (Sp.) zt; 12 Aimar (Fr. B) 5.41.22; 13 Houbrechts (Belg. B) 5.46.32; 14 Bel lone (Fr. B) 5.47.16; 15 Guyot (Fr. A) 5.48.05; 16 Beugels (Ned.) zt; 17 Van Ryckeghem (Belg. A) 5.48.10; 18 Pintens (Belg. A); 19 De Vlaemynck (Belg. B); 20 Ducas- se (Fr. B); 21 Hoban (GB); 22 Brands (Belg. A): 23 Dumont (Fr. C): 24 Lopez Carril (Sp.); 25 Gonzales (Sp.) allen dezelfde tijd 5.48.10; 28 Poulidor (Fr. A) 5.48.10; 29 Pingeon (Fr A); 41 Jimenez (Sp.); 42 Grosskost (Fr. B); 44 Den Hartog (Ned.) allen dezelfde tijd 5.48.10; 49 Dolman (Ned.) 5.53.49. Het algemene klassement na de zestien de etappe is: 1 Wolfshohl (W.-Dld.) 92.09.53; 2 San Miguel (Sp.) op 50 sec.; 3 Bitossi (It.) op 1.17; 4 Van Springel (Belg. A) op 2.09; 5 Bracke (Belg. B) op 2.10; 6 Gandarias (Sp.) op 2.18: 7 Janssen (Ned.J op 2.21; 8 Gomez del Moral (Sp.) op 3.08; 9 Colombo (It.) op 3.59; 10 Go defroot (Belg. B) op 4.10; 11 Van den Berghe (Belg. B) op 4.25; 12 Aimar (Fr. E) op 4.48; 13 Vicentini (It.) op 4.49; 14 Schlavon (It.) op 5.59; 15 Parauello (It.) op 7.51; 16 Pingeon (Fr. A) op 8,26; 17 Pintens (Belg. A) op 8.38; 18 Lopez Carril (Sp.) op 9.34; 19 Hou brechts (Belg. B) op 9.40; 20 Poulidor (Fr. A) op 9.43; 21 Bellone (Fr. B) op 10.02; 22 Grosskost (Fr. B) op 10.22; 23 Gonzales (Sp.) op 10.26; 24 Chïappa- no (It.) op 12.15; 25 Poppe (Belg. A) op 12.33; 29 Guyot (Fr. A) op 23.14; 30 Jimenez (Sp.) op 25.37; 32 Den Hartog (Ned.) op 26.45; 49 Beugels (Ned.) op 48.29: 64 Dolman (Ned.) op 1.08.39. Het ploegenklassement van de zestiende etappe is": 1 Italië 16.59.37; 2 Spanje 17.00.42; 3 België B 17.07.00; 4 Nederland 17.16.29; 5 België A 17.16.34. Algemeen ploegenklassement: 1 Spanje 278.57.24; 2 Italië 278.59.01; 3 België B 279.04.34: 4 België A 279.15.00; 5 Frankrijk B 279.22.28: 8 Nederland 280.09.07. Bergklassement 1 Bitossi (It) 46 pnt; 2 Gonzales (Sp) 45; 3 Jimenez (Sp.) 35; 4 Gandarias (Sp.) 32; 5 Poulidor (Fr.) 29. Het puntenklassement: 1 Godefroot 205 pnt; 2 Bitossi 184; 3 Janssen 162; 4 Van den Berghe 148; 5 Van Ryckeghem 142. Klassement combinatie: 1 Bitossi 6 pnt; 2 San Miguel wt; 3 Janssen 26. Klassement gouden pijl 1 Pintens 62 pnt; 2 Bolley 42; 3 Leman 34. Dit is het verhaal van Jan Janssen over hoe de belangenvereniging tot stand was gekomen. .We wisten, dat we vandaag moes ten toeslaan, want Poulidor en Pingeon zou het allemaal teveel krachten kosten als er hard werd gereden. En dan: als de tour zo ver is als nu, met nog zes dagen te rijden, weet iedereen zo ongeveer wel waar hij aan toe is. Er zijn mannen, die weten, dat zij niet veel succes meer zullen boeken. Kijk, ik kan natuurlijk niet zo maar tegen de renners van Pel- forth, van mijn merk, zeggen: Ga in de aanval. Maar er zijn natuur lijk renners te vinden bij andere landen, die toch al kansloos zijn en die het een en ander voor me wil len doen. Dat hoort nu eenmaal bij de tactiek in zo'n ronde. Zeker als je zelf een zo kleine ploeg hebt, als de onze nu is. Hoe geweldig de jongens ook rijden. Daarnaast wa ren er natuurlijk ook coureurs, die er alle belang bij hadden, dat een paar mensen naar achteren wer den gereden. De Spanjaarden in de eerste plaats. Maar ook zo'n jongen als Wolfshohl. die prima rijdt. En een Bitossi. die graag op de rode trui aast. En Walter Go defroot weet heus wel. dat die gele trui van Van den Berghe niet houdbaar was. Hij rijdt zelf voor de rode trui en hy steunt tegelijk Bracke. Dat is hün kandidaat voor de eindzege. Kijk, zo krijg je nou zo'n groep als vandaag. Misschien is hij nog te groot. Maar de ber gen komen nog. Er vallen er nog wel wat meer af. Deze klap is in ieder geval raak geweest. Ieder een weet nu heel precies, wie er nog een kans maken en wie niet'. LONDEN (ANP) De Zuidafrikaan met liet. britse staatsburgerschap Paul Nash heeft zaterdag tijdens de open Britse atletiekkainpioenscliappen, die ln Londen werden gehouden, twee titels veroverd. Hij won de 100 yards in 9.9 sec en de 220 yard in 21.2 sec. Nash heeft zich daarmee gekwalifi ceerd voor de Britse slcctiewedstrijden die over uitzending naar rle Olympi sche Spelen beslissen. Zoals bekend is Zuld-Afrika uitgesloten van deelneming aan de spelen. De voornaamste uitslagen van zater dag zijn: 110 yards: 1 Nash (Z.A.) 9.9 sec, 220 yards: 1 Paul Nash 21.2 sec, 440 yards: 1 Winbolt Lewis (GB) 46.9 sec, 880 yards 1 Carrol (Ierl.) 1.50.0 aec, 5000 meter: 1 Sawald (Jap.) 13.45.6, 2 Rushmer (G.B.) 13.46.4, 120 yards horden: 1 Pascoe (G.B.) 14 sec, 440 yards horden: 1 Hemery (G.B.) 50.2 sec (nieuw Brits record), 2 Sherwood (G.B.) 50.8 sec, 3000 meter steeple: 1 Jones (G.B.) 8.36.2, 2 Jackson (G.B.) 8.37.8, 3 Her- riott (GB) 8.39.2. Hoogspringen: 1 Mendenhall (V.S.) 2.08 meter. Ver springen: 1 Davies (G.B.) 7.93 meter. Polshoogt 1 Dlonisi .(ItL) 6.03 meter. De provinciale Zeeuwse schuttersbond hield dit weekeinde baar jaarlijkse schieting tussen een geselecteerd 24-tal van Zeeuwseh-VIaanderen en één van Zuid-Bcveland. Zuid-Beveland wist deze eerste ontmoeting in Ovezande te win nen met 42 tegen 38 punten. Hoogste schutters waren C. Raas 8 punten, Eug. de Wit 6 punten, Jac. Doene en Joh. Claessens ieder 5 punten. Het kamploens 4-tal van Zeeuwseh-VIaanderen wist met 10 tegen 8 punten van Zuid-Beveland te winnen. Ook persoonlijk kampioen van Zuid-Beveland L. Meyaard moest met één punt verschil hel ioodje leggen tegen A. de Beleir uit ZeoUwsch-Vlaan deren. Deze uitslagen worden na de tweede wedstrijd welke te Kloosterzande plaats heeft op 10 augustus aanstaan de definitief. Dan worden de kampioe nen voor 1968 bekend. Willem-Teil te Ovezande gaf voorts een gewone schieting op beide wippen. Uit slag van de eerste wip: Hoofdvogel Jac. de Baar van Willem-Teil te Ovezande. lste zijvogel; Alb. Goethals van West- dorpe. 2de zijvogel; F. v. Loenhout van Jac. v. Beieren te Goes, bij loting, lste bovenkal; A Herman uit Axel, 2<!e bo venka!; A. de Jonge-Rijk van Willem- Teil tc Ovezande. lste onderkal; J. Boon man van Concordia te "s-Heerenhook. 2de onderka'; J. Dobbolacre uit IJzendijke, bij loting, lste klep; L. de Jonge van Concord:a te 's-Heerenhoek. 2de klep: H. v. Iwnarden van Aarden burg. 3de klep: C. D. Raas van Willem-Teil te Ovezande. 4de klep; A. Meert uit IJzen dijke. 5de klep F. v. 't Westeinde van ADLM te Kwadendamme. Uitslag van de tweede wip: lste hoofd vogel; N. de Nys van Koewacht. 2de hoofdvogel; E. Savooy van St- Jansteen. lste zij vogel; J. v. d. Walle van Vios te 's-Heerènhoek. 2de zijvogel; P. Blondeel van Aarden burg. 3de zijvogel; Kronenburg van Zuid- dorpe. 4de zijvogel: C. Lous van Edele- Handboog te Oudelamde. lste kal: Sj. v. Waes van Westdorpe. 2de kal: F. Claeys van Edele-Handboog te Oudelan- de, 3de kal: mevr. Steenaert van ADLM te Kwadendamme. 4de kal; E. Jonkheim van Kloosterzande. Slot van pagina 1 ..iet het jeugdwerk, de sport en de bemoeienis op cultureel gebied, voor zover het de jeugd betreft. Bij de voorbereidingen van dit rap port heeft de commissie een aantal zaken besproken, dat wel voor het te voeren jeugdbeleid van belang is, maar dat niet te rekenen was onder de opdracht, zoals die door b en w gegeven was. Daarom leek het de commissie wenselijk om naast de al gemene aanbevelingen aan b en w Gunning De sloop van de tien stenen noodwo ningen aan de Oude Haven te Oostburg is gegund aan de fa gebr De Jong te Borssele. De aannemer is met de sloop werkzaamheden van deze zogenaamde anibtenarenwoningen, die ruim 20 jaar dienst hebben gedaan, juist voor de bouwvakvakantie begonnen. In Oost burg staan nu nog 58 noodwoningen, waarvan er nog 10 bewoond zijn. GOES Er zal ook dit jaar een forse groep jeugdige wandelsportliefhebbers uit Zeeland present zijn, als op woens dag 31 juli in Gorkum voor de zeven de maal' een jeugdvierdaagse van start gaat. Het aantal Zeeuwse inschrijvin- dat bij de heer J. van de Parel Kruiningen is binnengekomen, is de honderd al ruim gepasseerd. En dat be tekent, dat er dinsdagmiddag 30 juli weer bussen vol jongelui uit Zeeland zullen vertrekken voor een .vijfdaagse vakantie' in Gorkum. De wandeltochten worden gehouden op woensdag 31 juli, donderdag 1, vrij dag 2 en "zaterdag 3 augustus. Het gaat om afstanden van 15 en 20 kilome ter per dag. Evenals in vorige jaren worden de deelnemers uit Zeeland on dergebracht bijpleegouders. De jeugdvierdaagse van Gorkum wordt georganiseerd door de Zuidhollandse wandelsportbond en staat onder auspi ciën van de NWB. De Zeeuwse wan delsportbond ven-zorgt de organisatie rond de deelname van jongelui uit Zee land. Tot nu toe bewoog die deelname zich elk jaar in stijgende lijn: in 1964 waren er 69 Zeeuwse jongens en meis jes in Gorkum van de partij, in 1965 waren het er al 135, het jaar daarna 185 en vorig jaar kwam men tot een totaal van 188. Er wordt in Gorkum in de week van de vierdaagse niet alleen gewandeld. Er staan ook talrijke andere activiteiten voor de deelnemerstjes op het program ma. Nadat 's morgens 15 of 20 kilo meter zijn afgelegd, zijn de middag uren gereserveerd voor ontspanning. Zo zijn er woensdagmiddag zang- en muziekwedstrijden in een grote tent, op donderdag voetbalt een team van de Zeeuwse deelnemers tergen de rest van Nederland, voor vrijdag bevat het mid dagprogramma een boottocht over de Merwede. Zaterdagmiddag komt de climax in het défilé met bloemen en vlaggen en me dailles. Daarbij kunnen ook nu de ouders van de Zeeuwse wandelaars weer pre sent zijn. Later volgt dan nog een op- teden van het jeugdcircus Elleboog voor de vierdaagse-lopers en is er de slotbijeenkomst van Zeeuwse deelne mers, ouders en pleegouders. nog de volgende aanbevelingen te doen voor de commissie van advies en bijstand, die b en w eventueel zullen instellen: A: Een onderzoek instellen naar de mogelijkheid van overleg over het jeugdbeleid in de regio' Vlissingen- Middelburg en met. het platteland van Walcheren B: Aandacht geven aan het vormings werk van de stamdorganisaties in het geheel van de jeugdbemoeienis. C: Het stimuleren van overleg ten einde het jeugdbeleid een plaats te geven in het geheel van een te voe ren welzijnsbeleid- D: Het houden van een bescheiden enquête met het oog op een voorzich tige raming van bedragen, die even tueel ten laste van de gemeentelijke overheid Icomen. De commissie geeft b en w in overweging om een meerjarenplan te ontwerpen voor jeugdaccommo- daties, met name inzake recreatie terreinen, sportaccommodaties en jeugdgebouwen. Voor zover er reeds plannen zouden zyn die sa mengevoegd moeten worden en zouden tevens onderlinge urgenties aangebracht; moeten worden- Daarbij zal volgens de commissie aan dacht besteed moeten worden aan de vraag in hoever bestaande jeugd gebouwen ook die in particulier bezit door verbeteringen bruik baar kunnen worden gemaakt. De stichting van jeugdgebouwen voor 16-jarigen en ouder krijgt van de commissie de hoogste urgentie. Daar bij moeten passende organisaties en bestuursvormen gevonden worden. Verder zou een subsidieregeling in gesteld moeten worden voor orga nisaties en verenigingen, die be moeienis hebben met de jeugd. Het doel van deze subsidie is de kwa liteit van de verschillende werkvor men te verbeteren. Daarbij wordt gepleit voor een zoveel mogelijk gelijke subsidiëring vanuit de ge meentelijke overheid aan alle orga nisaties en verenigingen, die zich op het gebied van de vrije tijd voor de jeugd bewegen. B en w willen, zo verklaarde bur gemeester Drijber, alvorens hun standpunt te bepalen eerst de reac ties verzamelen van de jeugdorgani saties en verenigingen én jongeren aan wie het rapport wordt toegezon den. Deze reacties, graag ook kri tisch. verwacht mr Drijber omstreeks september/oktober binnen te heb ben. Tenslotte noemde de heer Den Hoedt deze aanpak van het jeugdbeleid uniek voor Zeeland. Het is, zo stelde hij, een bewuste poging om het hele veld te knnnen overzien, de proble men te onderkennen en hoe er aan tegemoet te kunnen komen. Poloteam Schelde wint met 3-1 van Ganze-Goes TERNEUZEN Wie vrijdag naar het Seheldebad kwam met het idee Schelde weer mei grote cijfers van Ganze te zien winnen, is wel bedrogen uitgeko men. Het Goese watorpoloteani liet zich ditmaal door de kampioenen niet overspelen. De Terneuzenaren stuitten op hevige tegenstand van een niet com pleet Gauze-team, waarin Korstanje het onder de lat goed deed. In de eerste speelhelft was er weinig krachtsver schil. Het spel golfde lieen en weer en voor beide teams kwamen er niet meer dan enkele kleine kansen. Direct na het herbegin zag De Pooter een dirukbal door de lat gestuit, maar na enige ogenblikken had Schelde toch succes toen Weijland er na een vrije worp 1-0 van maakte. Ook in dit spel- deel was Ganze zeker niet de mindere. Toen De Pooter in de derde periode teruggetroicken werd m het beruchte gebied, benutte hij zelf de toegekende strafworp (2-0). Nu was Schelde toch wel iéts sterker, maar voornamelijk Weijland sprong enkele keren noncha lant met de kansen om. Het laatste speldeel begon met een panieksituatie op de Schel despeelhelft toen keeper Rijnhout ergens bij de middenlijn lag te dobberen. Ganze wist hiervan echter niet te profiteren, integendeel, de situa tie leverde een Scheldeaanval op met Peij vry voor keeper Korstanje, De Scheldespeler schoot echter hard in Korstanjes hamden. Hierna was het Ganze dat een strafworp kreeg toege wezen, die,Schop benutte «2-1), Schelde pakte even flink aan om toch de over winning veilig te stellen. Weer lcwam Peij alleen voor Korstanje. Ditmaal schoot hij hard op de lat. Even later maakte hij de gemiste kansen echter goed door met een hard schot de stand op 3-1 te brengen. Deze eindstand be zorgde de Terneuzenaren de negende overwinning in successie. BAARN (ANP; „Amateur is hij, die zonder betaling te ontvangen deelneemt aan officiële wedstrijden', is de ver strekkende amateurdefinltic, die dezer dagen door het in Luzern gebonden con gres van de OEB (Europese Biljart Federatie) is geaccepteerd. In feite komt deze nieuwe definitie neer op het vrijwel loslaten van de tot nog toe gel dende mening in de biljartenj, dat de topspelers geen geld mochten verdie nen door hun sport. Want buiten de officiële wedstrijden (dn de praktijk zijn dat alle kampioen schappen en 'het toernooi om de Coupe Simonis) mogen de biljarters nu geld ontvangen voor het deelnemen aan invitatietoermooien, voor het geven van lessen, voor het spelen van demon straties en via het poseren voor adver- tentaemediö. Uiteraard zyn de nationale bonden vrij om rich al dan niet achter de nieuwe internationale bepalingen te scharen. De 'Nederlandse bondsvoor zitter, de heer H. P. van Engelen, statuten- en reglementscoinmissie, die ritting had in de voorbereidende zei zaterdagochtend op een perscon ferentie te verwachten, dat Neder land de nieuwe bepalingen zal gaan hanteren. Hy meent dat dan echter door de KNBB limieten inzake de vergoedingen voor het spelen, het demonstreren en het lesgeven zullen worden gesteld. Voorts mag worden aangenomen, dat in ons land de daartoe geschikte topspelers tegen betaling zullen worden ingescha keld bij de instructie van veelbelovende jongeren. Ook voor de professionals in de biljarte rij staat de weg naar de amateurrijen nu weer open. Maar wie eertijds al als amateur zijn land had vertegenwoor digd zal dit nooit meer mogen doen wanneer hij inmiddels prof is geweest. De verruiming van de amateurdefini tie was het belangrijkste besluit van de CEB, die daarnaast nog enkele Interes sante beslissingen nam. Zo zal in febru ari 1969 in België als proef liet eerste worden gehouden, dat eventueel het eerste Europese kampioenschap neo ka der worden gehouden, dat eventueel het kader 47-2 van de kalender gaat ver dringen. In dit neo kader zijn bulten hot middenvak van het 47-2 alle overige lijnen van het biljart verdwenen. Voorts heeft men besloten definitief het Japanse systeem (een systeem me plaatsing naar gemiddelde) bij inter nationale kampioenschappen in 'te voe ren. Wel heeft men daarbij een eind gemaakt aan de bepaling dat landge noten elkaar al in de eerste ronde moeten bestrijden. Nieuw tenslotte is een reglementswijzi ging, waardoor, behalve bij driehanden de persoonlijke vijfkamp, bij een re mise in één beurt beide spelers twee winstpunten krijgen. Dit is gedaan om dat het al eens is voorgekomen dat speler met een verliespartij kam pioen werd torwij! de tweede ongesla gen was door remises maar een lager moyenne had. (Van één onzer verslaggevers) KNOKKE In het Casino van Knokke springt Annie de Reuver van stoel naar stoel. Als ze twee meter loopt is ze door tien musici aangeschoten. Annie dc Reu ver is de hit van Knokke. Ais ze haar blonde Rotterdamse hoofd om de hoek steekt om even goedendag te roei gaat het orkest van Francis Bay zitten wuiven en wordt de aandacht voor de zangplocgen even verlegd naar Annie, die 33 jaar geleden voor bet eerst ach ter een microfoontje stapte en bet nu via een managerschap van Ben Cramer klaar speelt de echte, grootste hit van Knokke te worden. Die grote populariteit is minstens voor een deel te verklaren. Die drieëndertig jaar is tenslotte niet zo maar iets. Bo vendien heeft het echte stoere lied van vaderlandse bodem Annie ontelbare ma len over de zuidgrens gebracht. De Vla mingen, alles en iedereen die met muziek en zingen te maken heeft kennen haar zo'n beetje. Annie de Reuver verkoopt namens een grammofoonplatenmaatschappij een heel zware jongen ln Knokke. Het aanbod van dit artikel is gering de waag blijkt groot te zyn. Vandaar dat het weinig moeite koet om Ben Cramer to eiyten. Annie meent het ontzettend goed met haar jong talent; ,Hoe ze er nu bij ge komen zyn om my die plaatjes te laten produceren, joost mag het weten. Kijk, tot een jaar geleden zong ik zelf nog een beetje de snabbeltjestoer. Twee jaar terug heb ik myn laatste plaat gemaakt. .Een avondje uit met Annie de Reuver' heet dat ding en verkopen man. die plaat loopt'. Nu, toen ze my vroegen voor programmaleidster, dacht ik, dat wordt lachen jongens. Maar ja, je kan niet eeuwig blijven zitten met hier een zaaltje en daar een zaaltje, dus ik ben maar ingestapt'. Annie de Reuver vond Ben Cramer vo rig jaar, toen hy op een feestje samen met zijn eigen band te vondeling was gelegd. ,Ik dacht meteen, die knul heeft net. Wat heb lk Je gezegd, Ben doet het geweldig. Ben ls een hele goeie zanger, maar ook een jongen die een Bhowtje kan maken en af en toe eens lekker commercieel kan doen. Dat hebben we nodig, en ik geloof dat dergelijke figu- ,Het beroerde is dat we hem straks als ren ln Knokke op hun plaats zijn', alles naar verwachting gaat wel zullen kwytraken. De Duitse televisie zit al aan hem te trekken. Krachten als deze heb ben Immers in Nederland to weinig arm slag. In Holland is lief tegenwoordig van, elke avond in je autootje en dan maar weer eens een paar nummertje» gaan maken voor «Ie buurtvereniging. Willie Alberti heelt liet volgehouden, en misschien (of wel zeker) een goede bo terham verdient. Maar wie doet hem dat na'. KERKNIEUWS NEDERLANDS HERVORMDE KERK Beroepen te Vriezenveen: J. Dijkstra te Kampen; te Woubrugge: F. A. L. Franken te Veessen; te Zwolle als pre dikant voor bvv (bejaardenzorg onder gerepatrieerden in .Huize Zandhove): W. van der Hoek te Vroomshoop. Aangenomen het beroep der Generale synode tot zendingspredikant op Zuid- Oost-Celebes: J. van der Wal, kandi daat te Oegstgeest. OHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Sneek: J. van Dijken, kan didaat te Biezelinge. GEREFORMEERDE GEMEENTE Bedankt voor St-Annaland, Kandiadat A. M. de Boer uit Ridderkerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4