Zeeuwse prijs jong beeldend' talent OUD PAND VIER WEKEN LANG KINDERPARADIJS Kasporgo' terug uit Turkije 2 Snel varen op Veer se Meer maar op twee plaatsen toegestaan VOOR DERDE KEER JEUGLAND IN MIDDELBURG Weer rumoer in huis Zuster Dop MAATSCHAPSVISSERS BENADEELD MET WET ARBEIDSONGESCHIKT ALMANAK Uitschieters op Jeugdland WEG MIDDELBURG-ZUIDSLOE NIET GEREED NA BOUW KANAALBRUG Diefstal 4000 uit hotelslaapkamer in Zoutelande Politie Middelburg zoekt automobilist PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 16 JULI 1968 TER AANMOEDIGING MIDDELBURG Gedepu teerde staten van Zeeland hebben besloten de .aan moedigingsprijs jong Zeeuws talent op het ge bied van kunsten of we tenschappen' in 1968 toe te kennen in de sector beeldende kunsten, voor zover daartoe behoren de schilderkunst, de grafi sche kunst en de beeld houwkunst. Daarvoor hunnen in aanmerking komen beroepsbeoefenaren van die takken van kunst, die in Zeeland wonen en zijn geboren in 1983 of later. Ook kan de prjjs worden toegekend aan een jonge kunstenaar, die in Zee land heeft gewoond. In dat geval moet echter een duidelijke band met deze provincie kun nen worden aangetoond. De aanmoedigingsprijs zal bestaan uit een geldbedrag van 1500. Aan de besteding ervan kun nen bepaalde voorwaarden worden verbonden. Dit houdt verband met het karakter van de prijs, die in de eerste plaats is bedoeld als een financiële ruggesteun bij het opbouwen van de loopbaan. Gedacht kan worden aan een bijdrage in de kosten van een studiereis, aan het aanschaffen van gereed schap of materiaal, aan het in richten van een atelier, enz. £n het reglement op de toeken ning van de aanmoedigings prijs wordt onder andere ge zegd, dat gedeputeerde staten elk jaar, nadat de Zeeuwse Cul turele Raad advies heeft uitge bracht, het gebied van kunst of wetenschap bepalen, waarin de prijs zal worden toegekend. De toekenning zelf geschiedt op voordracht van een elk jaar in te stellen commissie ad hoe van drie op het aangewezen ge bied deskundigen. Ook de be noeming tot lid van deze com missie geschiedt na ingewon nen advies van de Zeeuwse Culturele Raad. Inmiddels is prof. dr A. M. W. J. Hammacher te Den Haag be noemd tot voorzitter van de commissie, en zjjn mevrouw dra J. V. A. Hefting en mr J. C. J. van Schagen te Domburg tot leden van de commissie be noemd, Het secretariaat berust op de provinciale griffie van Zeeland te Middelburg. Jonge Zeeuwse beeldende kunste naars, geboren in 1933 of later kunnen zich aanmelden of aan gemeld worden als gegadigden voor de aanmoedigingsprijs 1968 bij gedeputeerde staten van Zeeland te Middelburg, door het schriftelijk aanvragen van een aanmeldingsformulier, uiterlijk tot 25 augustus 1968. MIDDELBURG Sinds 14 juli is het op het Veerse Meer voor motorboten met of zonder waterskiërs verboden om harder te varen dan 16 kilometer per uur met uitzondering van twee ge bieden. In het westelijk gedeelte van het Veer- j se Meer tussen de denkbeeldige lijn j getrokke ntussen de otrens van de her-; vormde kerk van Vrouwenpolder en de gereformeerde kerk van Gapinge! en de voormalige veersteiger van Kam-I perland is het in de een strook van 500 meter breed ten noord-oosten van de betonnlngslijn wel toegestaan om zo hard te varen als men zelf wil. Dit is ook toegestaan in het meest oostelijk gelegen gedeelte van het Veerse Meer. Dit gebied wordt begrensd door de westelijke dijk van de Zuidvlietpolder oostelijk van Wolphaartsdijkse veer en een lijn 200 meter ten westen van de Zandkreekdam en dan ten zuiden van de betonningslijn. De verordening .Beschikking snelle motorboten Veer se Meer' werd in de staatscourant var 12 juli geplaatst. (ADVERTENTIE) ZONNIG? KIES EEN GOEDE ZONNEBRIL bij opticien Scbrtrdte een naam in brillen St-Jacobsstraat 14. Vlissingen. tel. 2398 Lichaam van vermiste man nu geborgen TERNEUZEN Na bijna vier dagen intensief zoeken, waaraan meer dun 300 vrijwilligers hebben deelgenomen, is gis teren dan het stoffelijk overschot ge borgen van de 35-jarige R. van Water schoot uit Nieuw Namen die tijdens de hevige storm van j 1 donderdag in het Land van Saeftinge verdronk, toen hjj daar met zijn 11-jarig zoontje aan het Het lichaam van het jongetje dat even eens omkwam werd vrij spoedig na het ongeluk gevonden. Vrijdag werd door de rijkspolitie te water tot 's avonds laat gedregd op de plaats waar men het kind had gevonden. Zaterdag en zondag- boden zich meer dan 300 vrijwilligers uit Nieuw-Namen, Graauw en het Belgische Kieldrecht aan om de omgeving uit te kammen. Tevens werd de hulp van twee amateurduikers ingeroepen. Zondag avond kon de plaats waar het stoffelijk overschot zich moest bevinden, worden gelokaliseerd. Gisteren kon men het lichaam bergen nadat de brandweer uit Nieuw Namen eerst twee meter on der water een laag modder van een meter had weggespoeld. MIDDELBURG Het doortrekken van de Staten laan in Middelburg-Zuid en rijksweg 58 waardoor een rechtstreekse verbinding van Middelburg-Zuid en liet Zuid-Sloe wordt verkregen kan niet zjj" gerealiseerd op liet moment dat de tweede brug over het kanaal door Wal cheren in gebruik wordt genomen. Door de gewijzigde inzichten van rijkswater- slaat ten aanzien van de afstand tussen de aansluitingen van de Dammenweg en de weg Middelburg-Zuid-Sloe op rijks weg 58 moest het tracé van de van het Jeugdlandihuts. Mevrouw Scherft bedankte ook de gulle ge vers, zowel bedrijven als praticuiie- ren. De burgerij werd bedacht in de persoon van de heer Van Leeuwen van het colieetecomité. De stichting zomerzagels stelde eveneens een be langrijk bedrag beschikbaar. Daar werd een gedeelde van de in de tuin opgetrokken tnit voor gekocht. ,We zaten deze winter nogal in over Jeugdland, bekende burgemeester Drijber. Want men kon niet meer terecht op de oude plaats van Jeugd land. Het was dan ook een pak van burgemeesters hart toen men uit eindelijk de beschikking kon krij- MIDDELBURG Rondsjou wen in een kast van een huis, waar elke deur toegang geeft tot weer een ander kinderpara dijsje: dat kan vanaf gisteren op Jeugdland 1968. Zuster Dop zal het vermoedelijk nooit hebben gedacht dat het geluid van kinderstemmetjes nog eens de holle ruimten in het statige huis aan de Koude- kerkse weg zou vullen. Toch is het ervan gekomen. In de ietwat verwilderde, maar daarom juist voor de kinderen zo aantrekkelijke tuin van het oude Vijvervreugd waar kinde ren met afvalhout bezig waren een, getuige het opschrift,stad huis' te bouwen voor de jeugd landburgemeester, gaf de echte burgemeester, mr J. Drijber het startsein voor de activiteiten in het recreatieproject Jeugdland Zeeland. Hij deed d«t met het doorbranden -M vissen in maatschapsverban4 J hn ieder lid va.n de bemanning ee gen over het oude Vijvervreugd, waar Jeugdland', bekende burgemeester plezierig onderdak zal kunnen vinden. Maar ook buiten de Jeugdlandtijd is het pand goed te gebruiken. Er wordt, zo viel uit de woorden van mr Drijber te beluisteren, momen teel een bespreking gevoerd met Ambonese jongeren, hoe het ge bouw voor hun doeleinden zou kun nen worden gebruikt. Het gebouw krijgt in ieder geval een bestemming voor de jeugd, zo stelde de burge meester. Middelburg loopt daarmee weer een stukje achterstand in, die er bestaat op het gebied van accom modaties voor de jeugd. Jaarverslag Zevibel: Vrije' prijzen mossels vielen niet tegen VLISSINGEN Dat de maatschaps vissers volgens de per 1 juli 1967 in werking getreden wet op de arbeidson geschiktheid worden beschouwd als te zijn in dienstbetrekking, is naar de mening van het Zevibelbestunr funest voor de verhouding in maatschapsver- band. Dit blijkt uit het dezer dagen ver benen jaarverslag van de vereniging I bevordering der Zeeuwse visserijbelan- .en .Zevibel'. De vloot van oester- en mosselvaar tuigen liep vorig jaar met zeven vaar tuigen terug tot 203. Bruinisse (met 41) en Yerseke (met 136 schepen) ble ven veruit de belangrijkste havens. De resultaten van de leveringen van mos sels namen ook vorig jaar weer af. In tonnen van 100 kg: 249.571 te 483.944 in het seizoen 1966-1967. Het aantal schepen voor de vangst op vis en garnalen nam vorig jaar toe met 4 tot 76. Breskens en Arnemuiden hadden elk 22 schepen. Vorig jaar wer den in Zeeland 1.728.233 kg consumptie- ga,raaien aangevoerd, die 3.948.624 opbrachten. In 1966 waren deze cijfers 1.515.812 kg en 4.212.344. van een touw, dat met een klap een hord met het «oord Jeugdland' te voorschijn toverde. Dat doorbranden geschiedde met een fakkel, die in een estafetteloop vanaf het stadhuis door kinderen naar Vijvervreugd was gebracht. Deze handeling maakte meteen duidelijk dat Jeugdland deze zomer In het teken staat van Olympische spelen. De brandende fakkel was tevens een teken van het laaiend enthousiasme waarmee deze winter het nieuwe programma voorbereid. Mevrouw Scherft-Van Andel de stichting Jeugd-vakantievreugd maakte er gewag van in een inlei dend praatje Daarin bedankte zij allerlei instanties, die hun medewer king verleenden aan de organisatie van dit project dat nu voor de derde keer draait en waar de kinderen voor de somma van vijf kwartjes per dag hun hartje kunnen ophalen, tot en met donderdag 8 augustus. Zij wees daarbij op de activiteiten van hoofd leider Kees de Vries, die terzijde wordt gestaan door John Broosens, Hans Zuidema. Frans Veijgen, Ron nie van Raalten en Joop Rottier. Veel waardering was er voorts voor - secretaresse mevrouw An neke van den Berg-de Droog. .Zonder u was jeugdland niet ge worden wat het n.u is', zo zei mevrouw Scherft. En een harte lijk applausje begeleidde haar woorden. De plantsoenendienst maakte een speciaal pad vanuit Toorenvliedt, zodat de kinderen geen gebruik be hoeven te maken van de vooringang leeuwse Naatregelen MAATREGELEN Enkele weken geleden verscheen m dit dagblad een enthousiast, ge schreven verslag over de ZLM- tentoonstelling. We hebben hei nog eens goed nagelezen, voorn nu ,Vrij Nederland' hieruit eer aardige passage heeft geciteerd Er waren op deze expositie onde meer kostbare Zeeuwse sierader te zien. Waren er wel veiligheids maatregelen getroffen? Onze verslaggever nam alle ver ontrusting weg: Iedere nacht slagen er twee bewakers bij'. W. P. van der Hooft 25 jaar bij de NV ,De Hoop' bij ieder lid van de bemanning een con tractueel vastgesteld deel van de be somming ontvangt, achten de samen stellers van het jaarverslag een grote stimulans voor een rendabele bedrijfs voering. Ze maken melding van een fel verzet tegen de voor maatschappers ge wraakte bepaling in de wet. Van een wijziging van het ministeriële stand punt valt, aldus het jaarverslag, mo menteel niets te merken. Volgens het jaarverslag van Zevibel is er eerder sprake van het tegendeel, nu de maat schap nog meer op de proef wordt ge steld door het voorstel ze te betrek ken in de wet inzake het minimumloon en een minimum vakantietoeslag. Dit wordt ,ten enenmale onaanvaardbaar' genoemd. De samenstellers van het Zevibel-jaar- verslag vinden het voorbarig nu al Zeeuwse plaatsen te noemen, waar even tueel een geconteerde vissershaven zo'i komen. In het jaarverslag wordt aan dacht gevraagd voor de menselijke as pecten. die aan dit probleem zijn ver bonden. De mening van de Arnemuidse vissers, die voor de tweede keer wor den genoodzaakt van haven te wisse len, is. aldus het verslag, van groot gewicht. Over het nieuwe systeem van ,vrije' prijsvorming bij de mossels is men niet ontevreden en de prijzen zijn gestegen. Ook nu weer vraagt de Zevibel aandacht voor de gevolgen van de inkrimping van het aantal mosselpercelen door de afsluiting van de Grevelingen en de aanleg van het Schel de-Rijnkanaal. De vorig jaar reeds gesignaleerde ver andering van het patroon in de vang sten van de kottervisserij heeft zich in 1967 voortgezet. De visserij op tong werd uitgebreid en die op garnalen in gekrompen. In het verslagjaar waren de prijzen voor tong en garnalen goed. ■Men behoefde in Zeeland practisch geen beroep te doen op uitkering uit vis- en garnalenopvangfondsen. AANVARING IN ZEVENAARDOK TE TERNEUZEN MIDDELBURG - Voor kinderen van 4-15 jaar is Jeugdland Zee land een dorado. Ze kunnen er spelen en knutselen naar hartelust. Naast de vaste activiteiten staan er elke week enkele .uitspringers' op het programma. Donderdagmid dag komt de rijkspolitie een de monstratie verzorgen. Dat. be gint om twee uur. Er zullen vijf politiehon den worden ingezet. Bij die gelegenheid zullen de verschillen de werkmethodes van de dieren worden gedemonstreerd. De poli tie zelf zorgt voor een toelichting. Het programma van deze week ziet er uit als volgt: vandaag, dinsdag 9.30 uur koken (voor jongens en meisjes); 14.00 uur, bezoek aan koninklijke ma rine Vlissingen; woensdag 17 juli: 14.00 uur grote feestmiddag met clowns, estafettes (in de tent): donderdag 18 juli: 9.30 uur, film ochtend; 9.00 uur, Poppenkast; 14.00 uur, demonstratie met poli tiehonden; vrijdag 19 juli: 14.00 uur excursie naar Middelburgse brandweer. Voor kinderen die van ver komen loopt er een autotreintje naar Vij vervreugd. Vertrek uit Nieuw- Middelburg: 's morgens om negen uur vanaf de Zacharias Jansen- straat bij de telefooncel. Vertrek uit Middelburg-Zuid 's morgens om negen uur vanaf de hoek J. W. Thibautstraat bij de bungalows en vertrek uit jeugdland naar beide stadswijken steeds om vier uur 's middags. De regeling is als volgt: dinsdag 16 juli: Middel burg-Zuid; woensdag 17 juli: Nieuvv-Middelburg: vrijdag 19 ju li: Middelburg-Zuid; maandag 22 juli: Middelburg-Zuid; dinsdag 23 juli: Nieuw-Middelburg; woens dag 24 juli: Middelburg-Zuid: vrij dag 26 juli: Nieuw-Middelburg; maandag 29 juli: Nieuw-Middel burg; dinsdag 30 juli: Middel burg-Zuid: woensdag 31 juli: Nieuw-Middelburg; vrijdag 2 au gustus: Middelburg-Zuid; maan dag 5 augustus: Middelburg-Zuid; dinsdag 6 augustus: Nieuw-Mid delburg; woensdag 7 augustus: Middelburg-25uid Jonge bromfietser drie weken na ongeluk overleden KAPELLE De zestienjarige G. J. Lepoeter uit Kapelle, die op 22 juni op de Schoorse Oudedijk onder Bieze- linge, bij een verkeersongeval was be tvakken is in de nacht van zondag op maandag in het Wiühelmina Gasthuis te Amsterdam aan zijn verwondingen overleden. De jongen slipte met zijn bromfiets bij het inhalen van een trac- torcomibinatie. Hij viel en werd door twee aanhangwagens overreden. DESKUNDIGEN UIT VS BEZOCHTEN SANATORIUM VIERSPRONG HALSTEREN BERGEN OP ZOOM Een gezelschap Amerikaanse deskundigen op het ter rein van de geestelijke volksgezondheid heeft afgelopen week een bezoek ge bracht aan het neurose sanatorium ,De Viersprog' in Halsteren. De .Vier sprong' dat uitgaat van de stichting tot clirlsteUjke verzorging van neurose patiënten, gevestigd in Middelburg, is één vau de weinige en meest vooraan staande neurose sanatoria in ons land. De - 27 Amerikanen, waarbij medici, psychiaters, psychologen en maatschap pelijke werkers, brachten in het kader van een Europese tudiereis een be zoek aan ons land. Bezocht werd ook de kliniek ,Hulp en Heil' in Leiösdhendam. Op de .Viersprong' werden de Ameri kanen wegwijs gemaakt door de staf van dit neurosesanatorium en georiën teerd in de werkwijze. Men toonde zich geïnteresseerd tijdens de reis in ons land, vooral omdat ons land en West-Europa over het algemeen een goede coördinatie en integratie kenit van organisaties en instellingen op het gebied van de geestelijke volksgezond heid. Hetzelfde is het geval met de samenwerking en relaties tussen me dische en sociale instanties. Deze en andere zaken betekenen voor Europa een pluspunt tn opzichte van de Ver enigde Staten. Het is ook daarom, dat de Amerikaanse deskundigen na Ne derland de Ito mende dagen een bezoek brengen aan Parijs, Tsjecho-Slowakije en Hongarije. In ons land werd de reis georganiseerd door het departement van sociale zaken en volksgezondheid, Vakantiegangers stalen jacks KOUDEKERKIO Twee zestienjarige jongens uit Venlo en Den Bosch hebben maandag van de kapstok in een strand- café in Koudekerke twee legerjacks ge stolen. De jongens werden in Missingen door de politie opgevangen. Ze verblij ven op een camping in Valkenisse. De legerjacks behoorden aan twee an dere cafégasten. .Middelburg-Zuid-Sloe worden gewijzigd, Eerst thans kan provinciale water staat met de voorbereidingen beginnen. B en w van Middelburg achten het van groot belang dat in ieder geval het gedeelte Torenweg-Statenlaan van de nieuwe verbinding spoedig gereed zal zgn. Daardoor kan het verkeer naar en van de nieuwe brug over de Schroeweg tot de Toreuweg en dan via de Toren- weg naar de Nieuwlandsë weg worden geleid. Dit betekent dat het dan nodig is dat de Torenweg ook zo spoedig mo gelijk gereed dient te komen, omdat aan liet verkeer uit Zuid en Dauwen- daele reeds gebruik kan maken van de route Staténlaan, Vrijlandstraat, Ro zenburglaan, Torenweg naar Nieuw- landeeweg. Naar verwacht wordt zal met de werkzaamheden aan de Toren weg binnenkort kunnen worden begon nen. Over de nodige eigendomsver wer vingen is in principe reeds overeen stemming bereikt. Het gehele werk zal worden uitge voerd in drie fasen. De eerste fase om vat de aanleg van het wegvak Toren weg-Statenlaan. De tweede fase omvat de aanleg van zandophopingen ten be hoeve van de aan te leggen kunstwer ken. De derde fase omvat de aanleg van de weg tussen de Torenweg en de weg Vlissingen-Zuid-Sloe. Dekosten va.n voorbereiding en aanleg komen voor de gemeente. Er wordt gerekend op een infrastructuurbijdrage van het rijk ter grootte van 95 pet. TERNEUZEN In het Zevenaardok te Ternenzen zijn maandagmorgen het Nederlandse binnenschip .Alma 3' en Deense coaster .Insula' met elkaar aanvaring gekomen. Liever gezegd, bei-i" de schepen werden tegen elkaar aan-i geblazen. Door de harde wind werd dejS Deen namelijk tegen het binnenschip S gedrukt. De schade is niet zo har g ooi. 5 (Van een onzer verslaggevers) BURSA/GOES terug. Zeer vermoeid maar voldaan heeft men TERNEUZEN De heer W. P. van der Hooft, transportarbeider bij de NV ,De Hoop' te Terneuzen, herdacht zondag het feit dat hij 25 jaar geleden bij deze onderneming in dienst trad. Ter gele-j genheid van dit zilveren jubileum werd de heer Van der Hooft maandag in de kantine van de NV .De Hoop' gehul digd, in aanwezigheid van zijn echtge note, zijn kinderen, de raad van be stuur en verdere genodigden. Ir J. van der Peijl, lid van de raad van bestuur, sprak de jubilaris toe. Hij schetste diens loopbaan en spark woorden van lof over de wijze waarop de heer Van der Hooft zijn werkzaamheden in de afgelopen 25 jaar heeft verricht. Namens de vereniging van handelaren in bouw materialen In Nederland overhandigde hij hem de bronzen gedenkpenning en de GOES Vanaf heden worden in de daarbij behorende oorkonde Als blijk veiling ,WZB' te Goes zure morellen i van waardering bood de heer Van der aangevoerd voor de industrie. Deze wor- Peijl de jubilaris een herinnenngsge- den zonder steel geleverd in de krat schenk aan. Ook mevrouw Van der met 5 kg netto inhoud, bruto gewicht Hooft ontving een verrassing. De heer; 6.25 kg. Opgave hiervan voor 10 uur Van der Hooft dankte tenslotte allen 's morgens bij de veilingmeester. Leve--, voor de blijken van belangstelling jring ook vóór 5 30 uur na de middag j||||||UllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIHIII en bij de familie Van Eikeren in Goes was er heuse soep. Kasporgo' uit Goes is weer Achteraf bekeken was Turkije eigenlijk wel een zeer goed land en aan de maag- en darmstoor- Aanvoer zure morellen in Goes gisteravond in de bus van Tilburg naar Goes de nissen werd op de terugreis al haast niet meer eerste verhalen gedaan aan vrienden en familie gedacht. na een reis, die zaterdagmorgen om vier uur in Op de foto: in de hoofdstraat van Bursa danst Bursa begon. Na drie dagen reizen bleek men .Kasporgo' bij de opening van het festival op maandag de problemen wel te zijn vergeten. Het verzoek nog maar eens ,De Zevensprong'. Op de was lekker fris in Nederland, in de trein kon weer echt .Europees' voedsel worden gebruikt reis naar en het verblijf in Turkije komen wij terug. (FotoPZC). iiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiimiiEiiiiimiif ZOUTELANDE Hoteleigenaren me vrouw H. A. van Riel van .Duinoord' in Zoutelande mist sinds maandagmorgen uit haar slaapkamer een geldkistje, haar handtasje en daarin totaal ongeveer vierduizend gulden. Er wordt gedacht aan insiuiperij, maar daarvoor zijn geen zichtbare sporen gevonden. Mevrouw Van Riel ontdekte maandag morgen tussen half elf en elf uur de diefstal. De diefstal moet in de nacht van zondag op maandag hebben plaats gevonden. MIDDELBURG De politie zou graag iet3 meer willen weten over de identiteit van de bestuurder van een witte of licht groene Volkswagen, die maandagmid dag omstreeks half een op de Kanaal- weg te Middelburg een bromfietser zou hebben aangereden. De automobilist bood de bromfietser J. W. die bij de aan rijding gewond raakte, aan een dokter in te lichten. Dat gebeurde inderdaad ook. maar de man keerde niet terug naar de plaats van het gebeurde. De politie ver zoekt getuigen van het ongeval zich te melden. Bromfietsers gewond na frontale botsing bij Westkapelle WESTKAPELLE Twee jeugdige bromfietsers zijn zondagavond laat ge wond geraakt bij een botsing tussen vijf bromfietsers nabij Westkapelle. De jon gens, de twintigjarige H. uit Breda en de even oude S. uit Zevenbergen wei-den in het ziekenhuis .Bethesda' te Vlissin gen opgenomen met resp. een hersen schudding en een kaakfractuur, vinger- breuk en vleeswonden. Uit de richting Westkapelle reed een bromfietser met een jongen achterop op het rijwielpad langs de Westkapelseweg. Van de andere kant kwamen vier brom fietsers aangereden. De voorste brom fietsers van belde kanten raakten elk aar, maar de volgenden botsten frontaal Ter plaatse is het rijwielpad erg smal. Er zijn daar meer ongevallen gebeurd. ADVERTENTIE UITDEUKEN EN SPUITEN IS SPECIALISTENWERK HET WEER IN EUROPA Londen regenbui, 19 gr Luxemburg regenbui. 14 gr Parijs licht bewolkt, 19 gr Bordeaux zwaar bewolkt, 18 gr Grenoble licht bewolkt, 20 gr Nice onbewolkt, 30 gr München licht bewolkt. 20 gr Genève regenbui. 19 gr Locarno licht bewolkt. 26 gr Wenen regenbui, 20 gr Innsbruck zwaar bewolkt. 16 gr Belgrado half bewolkt, 35 gr Athene onbewolkt. 32 gr Rome licht bewolkt.. 29 gr Barcelona onbewolkt. 27 gr Madrid onbewolkt, 28 gr Malloroa lient bewolkt. 27 gr Lissabon onbewolkt. 24 gr (Van onze weerkundige medewerker) STRAND VERWACHTING. De buien activiteit was gisteren in Zeeland heel wat minder groot dan in de andere hoek van ons land waar een onweersbui bij Delfszijl zeventig millimeter regen bracht. Vandaag flinke opklaringen maar nog wel een kleine buienkans. Matige zee wind. In de middag ongeveer 18 graden. Zeewater: 18 graden. Vooruitzichten: In het midden van de week een langzame verbetering met wat stabieler weer. KOEL WEER Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enkele buien, waarvan sommige met on weer. Overwegend matige wind tussen t en zuidwest. Koel weer. ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2