TOURKILOMETERS BRACHTEN VIANEN ZEGE IN YERSEKE Zette peloton bijna op ronde WATERP0L0TEAM WON IN IEPEREN WEER ZEGE VOOR KEES PRIEM JACQUES DRAAIDE RONDJES Solo van vijftig kilometer in Yerseke en Horst De Harder komt terug Ronde Sluiskil KROONEN KREEG GEEN LOON NAAR WERKEN Wim Ewertse winnaar Geslachts- en doping onderzoek in Mexico Keetie won 8 SANTOS LEED WEER VERLIES PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 15 JULI 1968 en Huub Zilverberg het sein om de ach tervolging in te zetten. Maar het pelo ton onder aanvoering van De Roo en Post bleef niet ver achter. Kosten en Zilverberg kwamen nog wel bij het lei dende tweetal, maar de grote groep had er inmiddels zo veel vaart achter gezet, dat er van een voorsprong nau welijks meer sprake was. En toen acht te Vianen zijn tijd gekomen Beslissend Met Hugens, rlie al eerder in de aan val was gegaan, ging Vianen er vandoor. Dat- gebeurde in de 43e ronde. Het bleek de beslissende ont snapping te zijn. Bart Zoet en Piet van der Lans waren de eersten, die achter de koplopers aangingen en even leek het erop, dat het hen zou lükkën, maar de grote groep reken de snel met hem af. Van der Lans probeerde het nog een keer alleen, maar het liep, net als bij Cees Zoon tjes enkele ronden later, op niets uit. Ook Jacques van Brummen en Bart Zoet deden nog een poging, maar toen was de voorsprong al bijna een minuut. Even leek het erop of Vianen Hu gens was inmiddels door een lekke band teruggevallen de enige zou worden, die met voorsprong op het pe loton zou finishen. Riny Wagtmans, Huub Harings en Leo Duyndam dach ten er anders over. Zij haalden als eer sten Hugens in. En toen organiseerden Jo de Roo, Bart Zoet, Norbert Hill een nieuwe jacht, die tot gevolg had, dat negen man een voorsprong op het pe loton namen. Onder aanvoering van Wagtmans, Steevens en De Roo tracht te deze groep er nog iets van te ma ken. De zes anderen in het jachtgroep- je waren Jan Harings, Cees Zoontjes, Bart Zoet, Sjef Brummen, Piet de Wit en Cor Schuring. In het peloton wer den ook nog wel pogingen gedaan, waarbij onder anderen Peter Post, Ger ben Karstens, John Brouwer en Hans Vogels waren betrokken, maar het mocht niet meer baten. In de laatste vijftien ronden nam het groepje van negen een voorsprong van een halve minuut. Intussen reed Vianen rustig op zo'n honderdvijftig meter achter het peloton onbedreigd naar de overwin ning. In de spurt van het groepje van negen toonde Harrie Steevens zich de rapste, VERSEKE niemand langs het parcours in Yerseke wist, dat diezelfde zaterdagmiddag nog Jacques Anquet.il voor een maand zou worden gesehorst De vijfvoudige, tourwinnaar \va voor veel geld naar Yerseke ge komen om daar te starten in (li 100 kilometer lange wegwed slrnil. Anquetll werd voor dc wedstrijd begon uitvoerig gehul digd. Een grote pot mossels, eei bloemenhulde en zoenen var Maddie Verschuure en Carta Pe kaar waren in Yerseke zijn deel Ook Peter Post. de .keizer' de zesdaagsen, en Jo de Roo. wien prestaties voor een opleving va de Zeeuwse wielersport zorgder kregen mossels, bloemen ne zo< Het zou voorlopig de iaatsl wedstrijd van de Franse coureu worden. Hij kreeg zaterdag ee startverbod van een maand (to 12 augustus) in alle bij de UC aangesloten landen. Anqueti heeft zich op 23 juni niet- ondei worpen aan een dopingcontrol- na een wedstrijd in Italië. D schorsing is uitgesproken doo de Italiaanse wielerbond. In Yei seke verklaarde Anquetll, dat h op 23 juni helemaal niet op d hoogte was van het. feit, dat een dopingcontrole was. In Yerseke konden de wielerlie hebbers dus voor de laatste ke voor 12 augustus van de verrit! tingen van de grote Jacques g nieten. Na tien ronden was h wel duidelijk: de Franse yedeli was gekomen om zijn startge! te incasseren. Daarvoor moes hij wél de koers uitrijden. En da heeft Jacques Anquetll gedaan in de staart van het peloton draaide hij rustig zijn rondjes, zonder ook maar een keer waai' voor zijn geld te leveren. Jan Harings werd derde en Jo de Roo vierde. De sprint van liet peloton werd uitgevochten tussen Gerard Koel en Gerben Karstens. Eerstgenoemde klop te de Leidenaar met een half wiel Wim Dubois, die geen opvallende wed- slrjjd reed, legde beslag op de derde plaats van liet peloton en de dertïendi in de eindrangschikking. De uitslag luidt: 1 G. Vianen uil Kockenben, 104 kilometer in 2 uur 22 min. 15 sec; 2 H. Steevens uit Elsloo op 1 min. 22 sec; 3 Jan Harings uit Maashoek; 4 Jo de Roo uit Kruiningen; 5 Riny Wagtmans uit St-Willebrord; 6 Cees Zoontjes uit Tilburg; 7 Bart Zoet uit Waarde; 8 Sjef Brummen uit Sibbe; 9 Piet de Wit uit Wormer; 10 Cor Schuring uit Amsterdam; 11 Ge rard Koel uit Amsterdam op 2 minu ten; 12 Gei-ben Karstens uit Leiden: 13 Wim Dubois uit Zuidzande; 14 Jan van der Horst uit Haarlem; 15 Maarten Breure uit Rotterdam: 16 Peter Post uit Amstelveen; 17 Jo van Seggelen uit Budel; 18 Hans Vogels uit Haarlem; 19 John Brouwer uit Rotterdam; 20 Cees Haest uit Rosbergen. DEN HAAG (GPD) Bertus de Har der (48) komt volgend jaar terug naar Nederland. De man die als linksbuiten van VUC en later ooit van Holland Sport op de Haagse velden triomfen heeft gevierd wil in ons land verder bouwen aan zijn in Frankrijk zo suc cesrijk begonnen trainerscarrière. De Harder, die vorige week op Duinhorst heeft gekampeerd, is via Limburg naar het Franse Arras teruggekeerd, ,11c heb het daar als speler/tramer al speel ik zelf niet meer zo vaak heel goed naar mijn zin', vertelt hij. .maar Ne derland blijft trekken. Ieder jaar kom ik met de vakantie bier naar toe en als ik dan weer weg moet kost het me echt moeite.' SLUISKIL De grote animator van de ronde van Sluiskil voor amateurs was de Dordrechlse renner Bob Krov- nen, die in de finale van deze boeiende st rijd geen loon naar werken kreeg met syn derde plaats. Het was een magere i roost voor de Dortenaar, die van de 40e tot de 55e ronde in zijn eentje voor de groep reed en die vier ronden voor liet einde in een alles-of-niets-poging de beslissende ontsnapping forceerde. Vijfhonderd meter voor de finish werd hij echter ingelopen door Wim Evertse uit Zierikzec en Peter Vonck uit Hei kant. In de eindsprint was Evertse de snelste voor Vonck en de moegestre den Kroonen. Na 15 van de 80 ronden kwam de eer- __.i de Smit uiit Hoofdplaat voegde zich enige tijd later ook bij de kopgroep. In het peloton was men kennelijk va,n me ning. dat in dit groepje te veel serieuze kanshebbers zaten en onder leiding van Ko de Vrieze werd de jacht geopend. Enkele ronden later was het gehele gezelschap weer bij elkaar. Halfkoers juist toen er boven YT5R8RKE De drl.e vedettenin de Ronde van Yerseke tijdens de huldiging, die aan het startschot vooraf ging. Van link* nam- recht*: Jo de Roo, Jacques Anquetll en Peter Post.. (Foto PZO) YERSEKE Kectle Hnge loonde zich dit weekeinde twee koer de sterkste \an de vaderlandse fietsende meisjes. Zaterdag won ze gemakkelijk in Yer seke en zondag zegevierde ze in Hors» in Limburg. Iii Horst werd haar zusje Bella tweede. In Yerseke bleef de groep van ruim twintig meisjes vrij langdurig bijeen. In de 24e van de 30 rónden sloegen Keetie Hnge, Tinie Smulders en Elly Meskens echter een gat. Daarvoor wa ren er wel enkele pogingen geweest, maar de groep reageerde steeds te ac curaat om een scheiding tot stand te brengen. Keetie Hage was van alle meisjes wel het actiefst en ze kwam de meeste keren als eerste over de fi nish, wat haar de prestatieprjjs ople verde. In de eindsprint bleek ze ge makkelijk dc baas over Tlnie Smul ders. Elly Meskens spurtte niet. mee om de eerste plaats en eindigde als derde. Jannic Jonkers won de spurt van het peloton voor Bella Hage, die vijfde werd, De rest van de uitslag: ■i. Truus van de Plaat; 7. Riet Heems- ferk; 8. Corrie Boon, 9. Irene Paul: 10- Nellie van Dijk. Dc tijd van Keetie .vas 1 uur, 3 min, 50 sec. in Horst was Keetie nog wei een keer uit de groep ontsnapt, maar later weer Ingelopen. In de spurt, ging Hennie Hondeveld aan de icon van het peloton, maar Keetie passeerde dit meisje ruim en ook Bella ging nog voor Hennie over de meet. De start by de profs op het zonnige en zeer druk bezochte parcours in Yerse ke verliep wat rommelig. De Zeeuwse favoriet Jo de Roo was er de oorzaak van. Toen het startschot weerklonk bleek, dat z'n stuur niet goed vast stond en daarom werd er loze ronde gereden. Toen de vijftig renners weer aan de start kwamen reed Marinus Paul toch in een kalm gangetje door. Commentator Chris Delbressine vond het toen niet meer de moeite waard om de officiële start te vertragen en daar door kon Paul de eerste van de onaf zienbare ry premies in zijn zak steken. Getweeën Leo Duyndam, Maarten Breure. Kees Zoontjes en Jan Hugens waren de eer sten, die probeerden weg te springen uit het peloton. Dat gebeurde in de der de ronde en lichtjes afgescheiden hiel den ze het vier ronden vol. Piet de Wit en Leo Duyndam namen het roer in de zevende ronde over en zij bemachtig den een voorsprong van zo'n twintig seconden. Vijftien keer gingen ze ge tweeën voor het peloton over de streep en daarmee hadden Duyndam en De Wit hun onkosten er weer uit. Ze ble- 1 IJRSEKE Gerard Vianen was m de Ronde van Yerseke oppermachtig en ging met bijna een ronde voor sprong op alle andere renners zegevie rend over de finish. (Foto PZO ken uiteindelijk niet bestand tegen het toen fel jagende peloton waar de Wil- lem-fl-ploeg met De Roo, Post Van der Lans, Steevens en Zilverberg er hard aan trok. Er kwamen wel enkele spel- deprikjes van renners, die wel de vrije ruimte in wilden, maar te weinig steun kregen. Pogingen van Rinus Hooger- land .die zeer actief Was, Jan Hugens, Jo de Pmo. Bart Zoet en Huub Harings leverden in eerste instantie geen resul taat op. Duynman moest in de 25e ron de Piet de Wit laten gaan en hij liet zich terugvallen op de grote groep, waar Hoogerland en Huub Harings het initiatief tot de achtervolging wel wil den nemen. Lang duurde dat echter niet. Piet de Wit sleepte premie na pre mie in de wacht, terwijl achter hem Jan Harings. Jan van der Horst en Bart. Zoet zich afscheidden van de gro te groep. In de 38e rondé gelukte het Jan Harings zijn ploeggenoot De Wit te bereiken. Dit was voor Dies Kosten LAUSANNE (ANP) Alle deelneemsters aan de Olympische Spelen in Mexico zullen een geslachtsonderzoek moeten ondergaan voordat zy in de verschillende wedstrijden zullen uitkomen. Verder worden op elk nummer de eerste vjjf personen in Jiet eindldassement onderzocht op het gebruik van verboden stimulerende middelen. Dit liesloot de medische commissie van het internationale olympische comiié zaterdag In Lau sanne. Een woordvoerder van de uit negen man bestaande commissie verklaarde, dat men speekselproeven zal nemen by iedere deelneemster. Als er twijfel gevallen rjjzen, neemt men hormouentesten af. Lichamelijke onderzoe kingen zullen pas worden gedaan in het uiterste geval. Naast de eerste vyf deelnemers op eik onderdeel zullen andere gegadig den voor een dopingonderzoek volgens het lot worden aangewezen. IEPEREN' (ANP) Het Nederlandse waterpoloteam heeft zondag in Ieperen de jaarlijkse interlandwedstrijd tegen de Belgen met 8-4 gewonnen. De tus senstanden waren: 2-0, 0-4, 0-1, 2-3. Voor het eerst in elf jaar werd de Ne derlandse jeugdploeg verslagen. De Belgen wonnen met 3-2, waarbij Frans van Harten, die reeds eerder twee strafworpen had benut, by het nemen van de derde faalde. De tussenstanden waren hier: 0-0, J-I, 2-1, 0-0. De doel punten werden voor Nederland ge scoord door Frans van Harlen en voor de Belgen door Lievens, Bucholts en opnieuw Lievens. De Nederlandse herenploeg kwam aan vankelijk met 2-0 achter te staan door doelpunten van d'Oosterlmek. In de tweede periode zetten de gasten de achterstand om in een voorsprong van twee punten door Hoogveld. Van Dorp, Nico van der Voet (strafworp) en an- dré Hermsen. Bart Bongers zorgde in het derde part. voor 2-5. In de vierde periode liep de score op tot 4-8. Twee benutte strafworpen van d'Oosterlinck en Van der Voet betekende 3-6. waar na Van der Voet nog tweemaal scoor de en De Wilde eenmaal tegen doel puntte. De ontmoeting werd gespeeld in verwarmd buitenwater. YERSEKE Met een prachtige overwinning in de ronde van Yerseke heeft de tour-debutant Gerard van Vianen zaterdag middag bijna e gehele Nederlandse wielertop op een ronde ge zet. De tourkilometers vormden een hechte ondergrond om een halfkoers samen met Jan Hugens opgezette ontvluchting in zijn voordeeld te beslissen. Ronde na ronde kreeg het duo een grotere voorsprong op het niet al te serieus reagerende pelo ton, waar de ploegmaten van Vianen en Hugens het tempo zo veel mogelijk was drukten. Tien ronden werkten beide koplopers uitstekend samen en de voorsprong liep uit tot bijna een minuut. Toen was het met Hu gens gedaan: hij kreeg pech en het verwisselen van fiets kost te hem ruim een halve minuut. Vianen ging alleen door. Ge makkelijk rijdend liet hij zien, dat hij het ook wel in zijn eentje kon. Na zestig van de tachtig ronden van ruim 1400 meter keek Vianen tegen de staart van het peloton. Hij deed geen moeite meer om de grote groep te dubbelen. De premies voor de kop loper waren tóch voor hem. Sluiskil een onweer losbarstte ontsnapten eerst Van Campen en Kroonen en daarna Kroonen alleen. Meer dan 15 ronden behield Kroo nen een voorsprong' en daarmee werd hy de renner, die de meeste premies in de wacht sleepte. Van Campen, Chris de Jonge uit Brui- nisse, Vonck en later Wim de Wilde uit Ellewoutsdijk, Frank Ouwerkerk uit Rotterdam," Ko de Vrieze. Jan Moelker uit Wemeldinge en Ernst Guidali sprongen naar de koploper. Met nog vier ronden te rijden zag het er naar uit, dat deze renners om de belangrijk ste ereplaatsen zouden gaan sprinten. Kroonen dacht, er echter anders over en weer nam hij het initiatief tot een ontvluchting. Evertse en Vonck belet ten echter, dat de zege naar Dordrecht zou gaan. De uitslag: 1. Wim Evertse, Zierikzee, 100 kilometer in 2 uur. 26 minuten en 10 seconden; 2. Peter Vonck, St. Jansteen; 3. Bob Kroonen, Dordrecht; 4. Frank Ouwerkerk. Rot terdam. op 15 sec; 5. Wim de Wilde, Bllewoutsdijk; 6. Ernst Guidali, Bazel; 7. Waldie van Campen, Hulst; S. Ko de Vrieze, Souburg; 9. Jan Moelker. We meldinge; 10. Peter Kisner. Heikant: 11. Bart Slings, Alblasserdam: 12. Ri nus van de Klooster, Rotterdam; 13. P. Schilperoord, Zwijndrecht; 14. P. Godde, Zwijndrecht; 15. Guido Pari- daen, St. Kruis. HOOFDPLAAT. Het wordt eento nig: Zondag bleek Cees Priem weer de sterkste bjj de nieuwelingen, die ditmaal In Hoofdplaat 70 kilometer, overdeeld over 24 ronden, moest rijden. Het werd de 21e overwinning voor de Goese nieuweling. Van de Parel uit Kruiningen en Smallegange uit Elle- woutsdyk gingen er in de zevende ron de vandoor en na twee ronden hadden ze een voorsprong van 30 seconden veroverd. Toen ging Kees Priem op jacht en haalde de twee koplopers te rug bjj de grote groep. NEW Y.ORK (ANP) Het Brazili aanse Santos heeft in het Newyorkse Yankee-stadion de tweede achtereen volgende nederlaag tegen een Noord- amerikaanse club geleden. Met 5-3 ver loren de Brazilianen van de New York Generals, die bij de rust reeds een voorsprong van 3-0 hadden. De bijna 16.000 toeschouwers zagen hoe de (En- verdediger Gordon Bradleen de llaanse stervoetballer Pede uit schakelde. Daarna was het de beurt aan Frans Kisner uiit Heikant om zijn geluk te beproeven. Onder leiding van Cees Bal uit Kiwadendamme reageerde zeer fel en in de tiende ronde was alles weer bij elkaar. Ongeveer 25 kilometer voor het einde viel de beslissing-, toen Kees Priem, Frans Kisner, Wim de Waal uit Axel. Peter Remijn uit Goes. Rokven uit Breskens. Cees Bal, Toine van de Bun der uit IJzendijke en de uitstekende rijdende Verstraten uit Hoofdplaat het hazenpad kozen, In de laatste tien kilometer voegden Mat van Leeuwen I uit Goes. Van de Parel en Smallegange ziich bij de kopgroep. In de eindsprint I bleef Priem de baa,s voor Oees Bal. dia tweede werd en Frans Kisner (3e). De verdere uitslag luidt" 4. Peter Re- mijn, Goes; 5. N. Rokven, Breskens; 6. A. van de Bundei'. IJzendijke; 7. H. Verstralen, Hoofdplaat; 8. D. Smalle gange, Bllewoutsdijk; 9. W. de Waal, Axel; 10. M. van Leeuwen, Goes; II. L. van de Parel, Kruiningen; 12. L. van de Waard, Heinlkenszand (op 20 secon- den); 13. J. de Vos. Zaamslag; 14. S. i Boeckhout, Terneuzen; 15- R. Lam mere, IJzendijke. SLUISKIL In de Ronde van Sluis- kil voor amateurs was Bob Kroonen de actiefste, maar niet de meest suc cesvolle renner. Wim Evertse wit Zie rikzee kwam op het juiste moment in actie en ging met de eerste prijs naar hwi-s. De foto geeft een beeld van de strijd in de straten van Sluiskil, Foto PZG)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 8