NIET OVERDADIG DRUK BILT Directeur provinciale VVVJammer' Goese kunstmarkt geopend Groot alarm afdrijvend vlet bleek loos alarm Aardenburgs streekmuseum 2 BIJ KORTGENE 17 AUTO'S VAN DE WEG Mortiergranaat op strand bij Cadzand STRANDKERK ,DE ARK' RENESSE OFFICIEEL IN GEBRUIK GENOMEN Behalve kerk ook voor ontspanning LICHAAM VAN VERMISTE MAN IS ZONDAG GELOKALISEERD ALMANAK Bromfietser Goes werd gegrepen bij oversteken J. OP 'T HOF WEMELDINGE KREEG EEN ELEKTRONISCHE KUNSTHAND ,Je hoeft je niet meer gehandicapt te voelen...' PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 15 JULI 1968 VLISSINGEN - I)e vrees bij de po litie werd vrijdagavond vreugde, de hoop bij de toerïsme-exploitan- ten en de VW's veranderde in de loop van bet voorbije weekeinde in een lichte teleurstelling. Zee land wachtte al sinds het vroege voorjaar met grote spanning de loop van de gebeurtenissen in juli af. Voor het eerst immers zouden de grote vakanteis in Nederland en het Duitse Ruhrgebied samen vallen. Het onvermijdelijke gevolg daarvan behoorde een welhaast niet te verwerken stroom toeris ten te zijn. Die stroom is uitge bleven. Reeds vrijdag-avond meld-de de politie, dat er op de grote Zeeuwse wegen geen overdreven drukte te bespeuren viel. Zaterdag werd het drukker, zowel het binnenkomende als het uitgaande ver keer groeide aan tot een dichte stroom. De nieuwe stoplichten op de rijksweg 58 bij Kloetinge veroorzaakten korte fi les. die echter weer vrij snel werden verwerkt, Zondag was het niet drukker en niet minder drulk dan normaal _in deze tijd van het jaar. Een redelijk gro te hoeveelheid verkeer van Brabant naar Schouwen veroorzaakte zaterdag bij liet veer Zijpe wachttijden van meer dan twee uur. Lang» de Zeeuwse kusten zitten de campings practiseli vol. Een uitzonde ring vormt Breskens. waar nog vol doende plaats is. Ook hotels en pensions langs de kust hebben een goede bedden- bezetting. Hier vormt Vlissmgen een uitzondering met nog een flinke hoeveelheid lege bedden. Buiten de kust is overal nog plaats, de toeristen toonden weinig be langstelling voor een meerdaags ver blijf in Oost-Zeeuwsch-Vla anderen, Zuid- Beveland, Zierikzee of Middelburg. De provinciale WV heeft vrijdag avond en zaterdagmiddag gewerkt met het centrale logieobureau. Men had niet overmatig veel moeite met het vinden van bedden voor vakantie- .Jammer', zegt provinciale VW-direc- leur J. P. de Regt hiervan. ,De ac commodatie moet optimaal benut kun nen worden en dat is nu niet het geval De heer De Regt ziet het nog niet al te somber in. ,Het is pas half juli, er kun nen nog veel mensen komen. Laat het eerst maar eens mooi en warm weer worden.' Hoewel hevig betreurd door de VW-di- recteur. heeft de storm van vorige week toch nog een gunstig neveneffect ge had: vele badgasten, die aanvankelijk tot het weekeinde wilden blijven zijn een paar dagen eerder naar huis getrok ken. Het gevolg hiervan is, dat het zater dag op kampeerterreinen niet tot opeen hopingen van Icomende en gaande va kantiegangers is gekomen. De heer De Regt verwacht vandaag en morgen nog een kleine toe risten stroom, maai- of Zeeland werkelijk helemaal vol zal lopen wordt nu toch wel betwijfeld. ,Hel is tegengevallen', vertelde een woordvoerder van de Provinciale Stoom- bootdiensten over de drukte op de lijn GOES Waarnemend burgemeester drs J. Dijkgraaf heeft, zaterdagmor gen op het sfeervolle pleintje bij het vroegere weeshuis de vierde Goese kunstmarkt geopend. En daai mee opende hij tegelijk de toeristi sche dagen, die de Goese midden stand centrale tot en met 3 augus tus organiseert om de Beveland se centrumstad in de aandacht van de vakantiegangers te brengen. Be langrijkste elementen van die .toe ristische dagen' zijn ditmaal: de kunstmarkt en het Internationale folklore-feest, dat de volksdansv eniging .Kasporgo' tussen 27 juli en 3 augustus in de stad organiseert. De opening van de kunstmarkt speel de zich af in de kring van GMC-, gemeente- en museumbestuurders, de vooral jonge exposanten en de eerste vroege toeristen, die PROVINCIALE GLIJBAAN' KORTGENE .Provinciale glybaan'. Zo noemen vele Noordbevelanders het eerste deel van de provinciale weg van Kortgene naar Geersdijk. In de eerste bocht van die weg hebben de laatste twee jaar al 15 auto's de strijd met de gladheid verloren. Het afgelopen week einde steeg dit getal tot 17. Zaterdag- niiddag om vier uur vloog de Duitser K. J. P. D. met zijn personenauto uit de bocht en in de nacht van zaterdag op zondag, rond twee uur werd hij gevolgd door de lieer J. v. d. M. uit "Wissen kerke. In beikie geval ben de den zich, net als de vorige 15 keer, geen persoonlijke ongelukken voor. Wel wer den de auto's weer flink beschadigd. De politie te Kortgene noemt de be ruchte bocht ,een weggedeelte, waar geregeld iets mis gaat'. Ook het pro vinciaal bestuur is- al eens komen kï, ken, wat er toch aan de bocht bij Kor gene mankeert. Tot nu toe heeft men pas één maatregel genomen, er is een bordje .slipgevaar' geplaatst. .Niet vol doende', menen plaatselijke weggebrui kers. JDe bocht is te gilad, het wegdek moet ruwer worden, anders vallen er nog slachtoffers. Dat dat nog niet ge beurd, is te danken aan het prikkel draad langs de weg, dat slippende auto's steeds heeft opgevangen'. Duidelijk is, dat de we» niet goed te berijden is met regen. De politie geeft toe, dat alle ongelukken steeds gebeu ren bij nat weer. Ook te hard rijden lijkit niet de oorzaak. Het laatste slacht offer, een Inwoner van Wissenkerke, was plaatselijk goed bekend en volgens de politie heeft hij zeker niet te hard gereden. C ADZ AND Op het strand bij Cad zand is zaterdag weer een mortiergra naat gevonden. Het ging ditmaal om een vrij klein exemplaar, zoals werd gebruikt vanuit vliegtuigen. Bij Cad zand vindt men nog regelmatig oorlogs tuig uit de tweede wereldoorlog. Ook spoelen er no gveelvuldig mijnen aan. die indertijd op de paalhoofden werden bevestigd om landings boten te weren. De granaat die zaterdag door badgasten werd gevonden, is zolang op de camping .De Zwinhoeve' gedeponeerd. Vandaag - maandag wordt het tuig opge haald door de opruimingsdienst. door de vlaggen voor het pleintje en het bord .Antiek- en Kunstmarkt' werden aangelokt. Na. een welkomst woord van GMC-voorzitter A. L. Kampman constateerde dia Dijk graaf, dat de jeugd op de kunst markt goed vertegenwoordigd is. Hij zag er de bevestiging in. dat in een tijd van doorgaande massifi catie met name bij de jeugd de be hoefte aan kunstig handwerk toe neemt en stond verder nog stil bij de verschillende schakels, die elkaar VLISSINGEN Radio IJmuiden, het station dat zaterdagavond na liet bekend worden van het vage bericht over een afdrijvende mo- torvlet met zes man aan boord een omvangrijke speurtocht te land, ter zee, en in de lucht co- ordineerde neemt aan met een ,loos alarm' te maken te hebben gehad. .Waarschijnlijk heeft de een of de ander een streek uit willen halen. Het is misdadig zo iets te doen', de chef van de sein- dienst gisteravond. slirandreddingbrigade van Valke- ving bij Dishoek zaterdag in het l>egin van de avond via de walkie- talkie een bericht op, waaruit werd opgemaakt dat een motorvlet met zes man aan boord met motorstoring te kampen zou hebben gekregen. De vlet zou op het moment van de berichtge- i-( zee. oord. i het .eeuwse hier Belgen hebben betroffen. De reddingsbrigade meldde het bericht aan radio Vlissmgen waarna een groot scheepse actie op gang kwam. Van de vliegbasis Valkenburg steeg een vlieg-1 tuig op om het kustgebied te onderzoe ken. De te Breskens gestationeerde red dingboot Javazee voer uit, vanuit Oost ende vertrok een boot, de kustwacht, te Vlissmgen ging nauwkeurig uitkijken en passerende schepen voor de Wal- cherse kust werden op de hoogte ge steld. Vanaf het strand tuurden leden van de reddingsbrigade met verrekij kers de omgeving af. Omdat de walkie talkie geen groter bereik heeft dan een kilometer of drie kon een bepaald vak worden uitgezet. Het toestel van de basis Valkenburg keerde even over negen terug naar het vliegveld. ,Als er waf. aan de hand was geweest hadden we zeker wat moeten zien', zo werd gesteld. De Javazee en andere schepen bleven nog verder zoe ken tot omstreeks tien uur. Br werd echter geen spoor van de motorvlet en de bemanning teruggevonden. |De reddingsbrigade kwam zondagmid dag nog in actie toen het visservaartuig Te'rneuzen 18- met twintig passagiers aan boord op het strand hep. De sleep boot Temt I trok het scheepje weer vlot, nadat de reddingsbrigade de tros had overgebracht. op de kunstmarkt treffen: kunste naar, middenstand en toerist. Voor een opmerkelijk onderdeel op de mankt zorgde de Goese experi mentele groep ,Recon'. Ben Kegge, Hans Milhous en Henny van Neer- wijk hebben op het pleintje aan de Singelstraat drie ,hout- en doektoe standen' neergezet, die aan de kunst markt een nieuw element toevoegen. Naast die experimentele werkstuk ken is er antiek. Verder bevatten de kraampjes langs de rand van het binnenplein soms opvallend schilderwerk en tekeningen van Pe ter van Bevaren uit 's-Gravenpolder, Peter Rosier uit Goes, Piet Broos en mej. Biele. Volkert van der Willigen ls present als pottenbakker en voorts bevat de mirkt een stand met sieraden. de kunstmarkt is tot en met 3 au gustus elke dinsdag, vrijdag en za terdag open tussen 10 en 5 uur. In de zaal boven de kunstmarkt loopt tijdens de toeristische dagen ook nog de expositie van s lateis- en rorpsgezïchten van oud-Goes en van de Bevelanden, van 9 tot 12 en 2 tot 5 uur. Tijdens die periode zorgt de GMC ook voor een vlaggengroet langs de traverse door Goes en bij het station en voor de verlichting van enkele markante Goese punten, zoals de Stenenbrug en de boom groepen en perken langs de traverse. In de periode van de toeristische dagen tenslotte is er een fotowed strijd door de GMC uitgeschreven Op de foto: waarnemend burgemees ter drs J. Dijkgraaf. GMC-voorzit- ter Kampman en wethouder J. H. Roose bekijken één van de houttoe standen, die ,Recon' op de kunst markt heeft neer gezet. (Foto P2JC) Door bisschop Van Breda Breskens-Vlissingen. Men heeft daar met drie boten" gevaren en dat wa« ruim voldoende. De veerboten konden hat aanbod ge makkelijk verwerken. Er bleven geen wachtende auto's achter. Opvallend was het geringe aantal Fransen, dat zich dit jaar per veerboot liet vervoeren. Particulieren zag men bijna niet, er waren slechts enkele autobussen. Op het veer Kruiningen-Perkpolder werden geen extra boten ingelegd. Men hield het normale vaarsohema aan en dat bleek volmaakt afdoende, omdat er op die lijn van extra vakanitiedrukte niels was te bespeuren. RENESSE De nieuwe strand- kerk van de rooms-katholieke stichting Toeristenzorg Zeeland in Renesse is zondagmorgen offi cieel in gebruik genomen. In de kerk die de naam ,De Ark' heeft gekregen ging de bisschop van Breda, monsigneur H. C. A. Ernst voor in een feestelijke eucharistie viering, die door honderden geno digden en toeristen werd bezocht: in de grote lcerkzaal stonden bij na evenveel bezoekers als er za ten. Biscliop Ernst richtte aan het be gin van de dienst een woord van dank tot diegenen, die ,aan dit prachtig bouwwerk' hebben mee gewerkt en stond in zijn toespraak stil bij het tliema ,WIJ zijn onder weg', waarbij hij zowel de Kerk als de toerist betrok. Zoals bekend is deze nieuwe dichte - strandkerk in de Schouwse Westhoek 1 sinds pinksteren officieus in gebruik. Behalve als toeristenkerk wordt het CLINGE In het Verdronken Land van Saeftinge heeft men zondagmid dag met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid de plaats kunnen lokali seren waar zich het lichaam van de sedert vorige week donderdag vermiste R. van Waterschoot moet bevinden. Vandaag maandag hoopt men het stoffelijk overschot te kunnen bergen. Naar de vermiste werd zondag een grootscheepse speurtocht op touw ge- 1 er dan 200 vrijwilligers uil Clmge, Nieuw-Namen, Graauw en het Belgische Kleldrecht deelnamen, tn alle kerken werd vam de kansel op geroepen om bij het zoeken assistentie te gaan verlenen. Zondagmiddag haalde men uit de kreek, waar men reeds vrijdag het lichaam van de vermiste vermoedde, enkele kledingstukken van de heer Van Waterschoot, op. Het stoffelijk overschot ligt vlakbij de plaats, waar ook de 10-jarige zoon werd gevonden. gebouw ook geëxploiteerd als ontspan ningscentrum: de afgelopen weken zijn er diverse dansavonden georganiseerd, terwijl het de bedoeling is, dat het in de winter een functie krijgt in Renesse voor bepaalde feestelijke gelegenheden. Na de dienst was er in de kerkzaal een ontvangst, waarop voorzitter L. J. van 't Westende nog eens de motivering voor de gedachte aan een nieuwe strandkerk in het Schouw»e gebied aan haalde: ,Het bestuur probeert waar no dig en mogelijk is de Kerfc naar de toerist te brengen om het contact met de mensen te houden'. Hij toonde zich bijzonder erkentelijk voor de medewer king, die men bij dit project heeft ge had van bisschop Ernst en richtte voorts woorden van dank tot de talrijke in stanties, die hebben bijgedragen aan de realisatie van de kerk. Mét de heer Van 't Westende vond Westerschouwens burgemeester H. P. Everwijn de nieuwe toeristenkerk ,een aanwinst en een verrijking voor het gebied'. In dit verband complimenteerde hij architect Sturm en stelde: .Door de snelle groei van het verblijfstoerisme' voldeed de kerktent niet meer. Ondanks kritiek die er op is uitgeoefend, ben ik blij, dat het dit terrein geworden is, waar de kerk kon verrijzen. Het is een fraai geheel geworden'. Al kan het naar de mening van burge meester Everwijn voor sommigen nog een vreemde gedachte zijn hij was er blij mee, dat het gebouw behalve els kerk ook als ontroa.nningsgebouw kan fungeren. Wel zal daarbij naar zijn mening wel geselecteerd moeten wor den. De voorzitter van de beheerscom missie, de heer H. Duindam, ging in een toespraakje nog nader in op die verschillende functies van de zaal. Hij zag er ook nog mogelijkheden in als opvangcentrum voor dagtoeristen bij voorbeeld en als soort sporthal. Gelukwensen waren er voorts nog na mens de Duitse toeristen in de West hoek, die het gebouw als ontspannings centrum zal exploiteren. Hij bood een geschenk onder couvert aan voor de kerk. Aardrijkskunde Jk heb een acht-en-half voor aardrijkskunde op mijn rapport', zei een jongetje in het Beveland-se dorpje, dat vroeger met Oostker- ke werd aangeduid tegen een oom uit de Randstad. Ja-ja, zei de oom, ja-ja. Als ze bij mi) komen met goeie cijfers voor aardrijkskunde, dun vraag ik altijd: vreet jij wel hoe de hoofdstad van Bmten-Mongolië heet?' het. jongetje keek wat beteuterd, hij wiet het niet. fiat ia Oelan Batorzei de Rand- stadse oom, met iets van triomf in de stem. Oom en tante maakten aanstalten om weer weg te rijden. Naar Beb gie. fi'og al ver', zei de oom. .Nee, zei de pa van het, jongetje, ,als 't mee zit in drie kwartier van Goes naar de grens. Rij maar richting Bergen op Zoom', fiee', zei de tante, door de echt verbonden aan de aardrijkskundige oom. fiaar België moet je over de bruggen! .Oom-uit-de- Randstad knikte bevestigend, fioe maar goed je best, jochie', zei hij tegen het jongetje. Hij trapte op het gaspedaal en draaide ae weg naar de Zeelandbrug op— GOES Bij een verkeersongeluk op; de Goese traverse is zondagmiddag een inwoner van Goes vrij ernstig ge-i wond. De man, W. B.. kwam op zijn bromfiets over de overweg hij Ocken- j burgh en slak tussen een file stilstaande auto'» de rijbaan over. Uit de richting Bergen op Zoom naderde op dat mo ment juist een door C. van O. uit Ka- pelle bestuurde auto, die de bromfietser schepte. De bestuurder van de personenwagen probeerde nog door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen, maar dat luk te niet. Het slachtoffer werd negen me ter meegesleept en liep een gecompli ceerde beenbreuk en een hoofdwond op. Hij werd na eerste hulp door dokter Van de Feen In bewusteloze toestand naar het ziekenhuis ,St-Joanna' ver voerd. Er deden zich dit weekend in Goes nog enkele kleine botsingen voor, waarbij in de meeste gevallen lichte schade aan de betrokken voertuigen, ontstond. Vrij aanzienlijk was de schade bij een aan rijding op de Patljnweg. zondagmiddag tegen half vijf. toen een automobilist uit Onntwedde achterop een remmende auto reed. Slot van pagina T) stuur van Aardenburg legde dit bi drag vrijwel alleen op tafel. Voor de inrichting van het museum deed men een beroep op de architect A. Ver hoeven uit Den Haag, een man met grote mu.seumervaring. Misschien wel hierdoor is de inrichting bijzonder geslaagd. Ir Trimpe Burger meent zonder overdrijving te kunnen zeg gen dat Aardenburg rnet zijn museum in Zeeland bijzonder goed voor de dag komt. Dat het publiek dezelfde mening is toegedaan, bewijst het met dc dag toenemende bezoek. Er zijn daarnaast, volop aanvragen van lycea en besturen van heemkundige kringen voor een collectief bezoek aan en een rondleiding door het mu seum. BIJ de inrichting van hel: museum is vertrek de vroegere keuken v de tuin achter het gebouw niet ver geten. Ir Trimpe Burger is daar be zig een bijzonder plan uit te wer ken. Ilij wil van de museumtuin een kruidentuin maliën, zoals die vroeger te vinden was bij kloosters. Met de \em-e#'lijklng van dit plan is men al een flink eind gevorderd. De tuin is toegankelijk voor Iedere museum bezoeker. Bij de indeling van het museum zelf heeft men de vondsten uit de Romein se en de middeleeuwse periode in afzonderlijke vertrekken onder bracht. Het .Romeins' heeft een plaats gekregen in de grote zaal, sa men met een collectie munten en penningen (die nog geen definitieve vorm heeft) en enkele prehistorische vondsten. In de aangrenzende zaai is de collectie .middeleeuws' bijeen- men wat voorwerpen bijeen brengen die thuishoren in een oudheidkamer. De inrichting hiervan is echter nog In het beginstadium. Op het gemeentehuis in Aarden burg is men bijzonder ingenomen met het gereedkomen van het museum. Aardenburg wil zich na melijk graag ontwikkelen tot een recreatieve gemeente met de na druk op het culturele element. Men heeft in verband hiermee ook plannen om een landbouwmu seum in te. richten. Met de volle dige inrichting van het oudheid kundig museum denkt ir Trimpe Burger dit najaar klaar te komen. De officiële opening staat tegen oktober op het programma. Eén van de eerste Nederlanders WEMELDINGE Jan op 't Hof (31) uit Wemeldinge raakte vorig jaar bij een on geluk met een trein op het ter rein van de Hoogovens in IJmuiden twee vingers van zijn rechterhand en zijn hele linkerhand kwijt. Sinds vrij dag valt zijn drievingerige rechterhand meer op dan zijn linkerkunsthand: als een van de eerste Nederlanders kreeg hij in het Amsterdamse revali- datieinstituut een elektroni sche kunsthand, waarvan de beweegbaarheid en het nut veel groter zijn dan van de gangbare mechanische kunst hand en waarvan de moge lijkheden weinig onderdoen voor eeri normale hand. hollandse, Akersloot wonend, maar een weekend op bezoek in We meldinge: ,het functioneert uit stekend. Het belangrijkste is, dat een invalide zich zo niet meer ge handicapt hoeft te voelen. De prothese is een kosnietlsche vleeskleurige handschoen, die de kunstliaiid veel minder accentu eert. Er is bijna geen verschil mei een normale hand meer'. Bij de Hoogovens was Op 't. Hof rangeerder, toen he-t ongeluk ge beurde. Na zijn herstal is hij met een door het. ziekenfonds ver strekte mechanische kunsthand op het kantoor bij de Hoogovens toredhtgekom en Particulier heeft hij daarna vla het TNO in Utrecht in het Am sterdamse revalidatiecentrum een elektronische kunstarm laten aan brengen. Hij ia er niet voor naar het buitenland gegaan, al is zijn arm wel van buitenlandse make lij: het »aat om een kunstarm, ontwikkeld volgens het Oosten rijkse Viennetone-systeem. dat in Nederland verder ontwikkeld wordt De hand werkt op een klein, maar sterk elektromotortje, dat reageert op de impuls van de polsspier, ter wijl tussen spier en motortje een versterker zit. die de impuls an derhalf miljoen keer versterkt. Beweegbaar zijn de duim, de wijs- en de middelvinger van de hand. In het Amsterdamse revalidatie- 1 nst.it/uut geldt voor het gebruik van de efektronisehe kunsthand een trainingsperiode van een paar maanden. Óp 'L Hof: ,Ik kon de hand al vrij snel gebruiken en ze hebben me vrijdag laten gaan. Lk ken Iemand, die naar Rusland I» geweest voor een nieuwe hand maar hij is ook met een mecha nisch stuk teruggekomen. Als ik tot nu toe ergens ging eten, dan zit je altijd met dat ene handje. r.k lean ze nu allebei gebruiken, ik kan met mes en vork eten, het is mogelijk een flesje bier of er een loop koffie mee op te tlllem.' Op het gevoel ran in'n spieren kan ik nu ook hard of zacht druk ken met drie vingers van de kunsthand en zo ving of lang zaam ais lk zelf wil. Er komt ook bj], dat je. deze elektronische, hand in alle standen kunt bewegen. Als ill met m'n vorige arm omhoog wilde, dan kon dat niet. Nn gaat het wel. klik ik kan er zo mee aan m'n achterhoofd pokken. Ik heb er zelfs at mee geschreven, eigenlijk ben ik links, maar na het ongeluk heb ik ook geleerd het recht» te doen. Misschien komen er nog kinderziektes, maar bet gaat nu fantastisch'. De voorziening van een elektro nische kunsthand is een particu liere zaak. Een kostbare zaak ook: Op 't Hof noemt een bedrag tus sen de 4500 en 5000 gulden. ,Dat bedrag moet je zelf opbrengen, via het ziekenfonds kun je het niet kirijgen. Voor mijn aflossing staan de Hoogovens garant, maar ik ken bijvoorbeeld een vrouw, die nu een mechanische hand heeft en met zo'n arm als ik goed zou kunnen werken. Ze kan het niet betalen. Et ben een van de eereten, aan wie particulier zo'n hand verstrekt is. Het gekke is. 'dat het ziekenfonds bijvoor beeld geen aanvulling voor iets dergelijks kent. Het hulpmiddel is er. maar iemand die het niet kan betalen, heeft er geen kans op. Die belemmeringen heb je nu niet meer, je kunt kracht zetten met je vingers, je kunt eigenlijk gewoon weer meedoen in het da gelijks leven. Te zorgen dat ie mand, die zo'n kunsthand nodig he aft er ook één kan krijgen dat is eigenlijk een stukje ont wikkelingshulp in eigen land'. HET WEER IN EUROPA Londen mvaar bewolkt, Brussel zwaar bewolkt. Luxemburg regen. Parijs regenbui. Nice licht bewolkt, Berlijn regen, ZiiHch onweer. Genève zwaar bewolkt. Locarno onweer, Wenen zwaar bewolkt Jnnsbruok half bewolkt. Belgrado onbewolkt, Athene onbewolkt, Rome onbewolkt. Barcelona onbewolkt Madrid licht bewolkt, Mallorca onbewolkt. Lissabon onbewolkt, 25 gr. STRAND VERWACHTING. Een lagedrukcentrum komt vandaag dicht bij ons land te liggen, waardoor onstabiele lucht enkele regen- of on weersbuien, afgewisseld door opklarin gen zal brengen. Wind: zwak, later ma tig tussen zuid en west. Temperatuur ongeveer 00 graden. Zeewater 18 gra den. Vooruitzichten: in het midden van de week stabieler door een bij Ierland nade/rende rug van hoge druk VERWACHT. BUIEN Veranderlijke bewolking niet op de meeste plaatsen enkele buien, waarvan sommige met, omveer. Matige, af on toe Krachtige wind, aanvankelijk zuidelijk, later draaiend naar richtingen tussen west en noord. Lagere middagtempera- ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2