Maximum snelheidsovertreders bezorgen justitie puzzels ONDERNEMERS CONTRA NVV Parijs gesprek zonder resultaat Russische troepen Verbalisant: ,Geen twijfel mogelijk' POLITIEKE TOEKOMST POMPIDOU Grafkrans Tegenstrijdig Miljoen dennetjes verdwijnen VLIEGDENNEN BEDREIGEN RUIM 1200 HA VAN DE HOGE VELUWE Totaal nieuw landschap hakken KATHOLIEKEN IN COMMISSIE VOOR GELOOF ,In Zeeland steeds wat nieuws zien' LOONSVERHOGING 1969: Publieke opinie Man komt om bij brand in bar VEERTIEN POLITIEMANNEN SPOORDEN TIEN DONORS OP Obstakels Aanslag op woning gouverneur Reagan Onjuist VERONICA START UITZENDINGEN OP MALL0RCA Nierdonor maakt het uitstekend Kritiek op geweld in de Belgische tv INDONESIË WIL OOK TELEVISIE Waarschuwing paus tegen aanbassing van geloof BELGISCHE WEGENBOUW TIEN JAAR ACHTERSTAND Aanval Tn^ftAa/icU'd DONDERDAG 11 JUL? PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 TWEE ZAKEN MET VRAAGTEKENS MIDDELBURG De intensieve snelheidscontrole op rijksweg 58 zorgt niet alleen voor een reeks naslepen op het kantongerecht in Middelburg. De heren achter de groene tafel in het gebouw aan de Balans houden er ook puzzels aan over. Twee vrijwel identieke zaken riepen tijdens de wekelijkse zitting van woensdag de nodige vraagte kens op. Men kwam er zelfs niet uit, zodat kantonrechter mr A. Veenhoven besloot tot aanhouding van de zaken om de verbalisanten als getuigen op te roepen. Daar was allereerst de zaak van J. H. B. uit Yerseke. Hij zou op rijksweg 58 Inplaats van het maximum van tachtig kilometer met eon snelheid van 110 km hebben gereden. Uit zijn dagrapport las de man dat hij op het door de poli tie aangegeven tijdstip van signalering van de overschrijding niet op de be wuste plaats kon zijn geweest. Toen zat ik thuis'. De man was wel voorbij die plaats ge komen. Maar op een eerder tijdstip. Volgens de verbalisant, opper J. S. uit Wolphaartsdijk was er geen reden om te twijfelen. Twee man politie had het verbaal opgemaakt. Dan zouden wij ons allebei moeten hebben vergist in het kenteken en het merk', zo stelde de verbalisant. Raadsman mr F. W. Adriaanse wees erop dat een vergissing in een cij fer al voldoende is om de aandacht op een andere automobilist te doen vestigen. De raadsman bracht ver der naar voren dat kinderen van zijn cliënt hadden opgemerkt dat er in deze contreien een soortgelijke auto rondrijdt van dezelfde kleur. Een auto waarvan het kenteken nau welijks verschilt van de wagen van De kantonrechter vond in deze zaak voldoende twijfels aanwelzg om de zaak nader aan te houden De officier van justitie mr H. Spreij vorderde in deze zaak 100 boete. De kantonrechter vond in deze zaak voldoende twijfels aanwezig om de zaak nader aan te houden. Getracht wordt de bestuurder van de andere auto op te sporen. Verdachte zelf wist het nummer nog te noemen, dus op dit punt hoeft er niet zo lang gespeurd te worden. De vertegenwoor diger J. C. uit Dubbeldam speelde de hoofdrol in een soortgelijke zaak. Ook hem werd verweten zo en zo laat op rijksweg 58 de maximum snelheid te hebben overschreden bil Rilland-Bath. Maar uit de overgelegde gegevens jr het dagrapport van de man bleek, dat hij helemaal niet in Zeeland zou zijn geweest op de bewuste dag. Vergissing in het nummer van de wagen kon er eigenlijk nauwelijks zijn. De cijfers stonden er zo duidelijk op dat de grif fier, die op verzoek van de kantonrech ter de straat op ging om te kijken of het nummer van de op de Balans ge parkeerde wagen van C. goed leesbaar was op een afstandje. Uiteindelijk werd toch de behandeling van de zaak ge schorst om de verbalisant erbij te kun nen balen. Bij het afslaan van de Lange Delft naar de Markt sneed de Middelburgse automobilist F. J. van L. een bromfiet ser de pas af. Ter zitting betoogde de man dat hij al zover door de bocht was dat de bromfietser hem tijdig genoeg had kunnen zien. De officier van justi tie mr H. Spreij corrigeerde hem even later met de mededeling dat de bromfietser helemaal niet gehinderd had mogen worden. De gevorderde geld boete van 40 werd uiteindelijk terug- :ebracht tot 30. lijdend in een leswagen was mevrouw Den T. uit Souburg op rijksweg 58 achter op een tractor met aanhangwa gen gebotst. Ter zitting betoogde de rlj-instructeur dat de tractor buiten verkeersnoodzaak plotseling was ge stopt. Ter zitting bleek dat de tractor bestuurder T. E. uit Arnemuiden echter op het punt had gestaan om af te slaan. Hij zou al hebben voorgesorteerd en bovendien zou hij reeds richting heb ben aangegeven. Vermoedelijk was het teken evenals de stoplichten van de tractor niet gezien vanwege de felle zon. zo werd gesuggereerd tn het proces-verbaal. Kantonrechter mr Veenhoven kwam tot de conclusie dat de aanrijding voor een deel is te wijten aan de onervarenheid van de bestuurster die pas aan haar derde les toe was. ,Een beetje riskant om met iemand die pas aan de derde les bezig is op rijksweg 58', zo liet de kantonrechter nog weten. In deze zaak werd oen geldboete van 50 opgelegd. ERNSTIG H. B. uit Hoedekenskerke maakte een heel ernstige verkeersfout door te Kwadendamme op een kruispunt geen voorrang te verlenen. Bij de botsing vielen gewonden. B. zelf had er zeven weken voor in het ziekenhuis moeten doorbrengen. De officier wilde deze verkeersfout graag bestraft zien met een geldboete van 75. Maar de kan tonrechter ging nog iets verder. Hij legde naast de geldboete van 75 ook dne maanden ontzegging van de rijbevoegdheid op. Overtreding van de rijtijdenwet kwam G. V. uit Middelburg te staan op 15 boete. De Middelburger M. P. die voor een soortgelijk feit moest terechtstaan kreeg eveneens een geldboete van 15 opgelegd. J. M. uit Souburg beoordeelde een verkeersteken van een politieman verkeerd. Daardoor kon het gebeuren dat hij op de kruising bij de Lange- j vielebuitenbrug doorreed terwijl dat1 niet mocht. In dit geval achtte de kan tonrechter een geldboete van 30 boe te op zijn plaats. De officier van ju stitie had 30 boete gevorderd. De zaak van A. P. uit Hansweert werd aangehouden. Hij zou zich niet hebben gehouden aan de bepalingen, die gel den voor het vervoer van mensen met een busje voor personenvervoer. Bo vendien verdiende de wagen dé naam auto niet meer. Mr Spreij: ,Het was een wrak. Meer dan schandalig om met zo iets op de weg te komen? Te hard rijden kostte C. S. uit Aagtekerke 30 boete. De zaak van de Middel burger W. C. J. die ontkende te hard te hebben gereden op de Vlis- singse Singel werd voor nader on derzoek aangehouden. De Goese me vrouw S. kreeg een voorwaardelijke boete van 100 omdat zij een zoon tje gedurende vier weken van school had thuis gehouden. (Slot van pagina 1 Zo spreekt do brief van De Gaulle ook van het verzoek dat Pompidou hem zou hebben gedaan, van zijn taak als premier ontlast te mogen worden. Het schreven echter waarin de oud-pre mier zijn constitutioneel verplichte ontslag aanbiedt, geeft daarentegen nadrukkelijk te kennen, dat hij de keuze van een nieuwe regeringschef geheel over laat aan de president der republiek. De onzekerheid over het toekomstige lot van de ex-premier wordt bovendien ver hoogd door het precedent dat Michel Debré hem heeft geboden. Toen Debré in 1962 als premier de laan werd uitge stuurd, ontving hij eveneens een brief vol loftuitingen uit het Elysee, maar daarna moest hij dan toch vijf lange ja ren wachten alvorens weer een minis tersportefeuille te mogen ontvangen. En ook Debré ging in de tijd van zijn premierschap algemeen door als de hoogstvermoedelijke opvolger van de president, een titel waarvan nu niemand meer rept. De bloemen waarmee ex-premier Pompi dou gisteren door het staatshoofd bedol ven werd, namen in veler ogen dan ook het aanschijn van een grafkrans die nu op zijn politieke tombe zou kunnen zijn gedeponeerd. De manier waarop Georges Pompidou nu de laan lijkt te zijn uitgestuurd, munt dan ook nauwelijks uit in elegantie en heeft ook in de gaullistische rijen giste ren de nodige consternatie verwekt. In de gaullistische kamerfractie die als lap je voor liet bloeden, de gevallen held tot erepresident benoemde, was Geor Pompidou het onderwerp van een drukkelijk-uitbundige huldiging, die zich Indirect dus tegen net Elysee scheen te richten. Pompidou heeft zich onmiddellijk veel moeite gegeven dat misplaatste enthou siasme wat af te dempen, met de opmer king dat niet een zijdelingse kritiek op het staatshoofd belangen van de repu bliek en ook van hem persoonlijk slechts ernstig zouden kunnen worden geselinad. APELDOORN (ANP) Op de Hoge Yeluwe moeten meer dan één miljoen vliegdennen verdwijnen. Een groot deel van ons grootste nationale park, dat meer dan 5400 ha meet, dreigt vol te goeien met dennen. De directeur van net park, ir N. van Medenach de Rooy, schat het bedreigde oppervlak op ruim 1200 hectare. Toen de familie Kröller Müller 60 jaar geleden zich bij de Harskamp vestigde en perceel na perceel wist aan te ko pen, kenmerkte de Hoge Veluwe zich als een letterlijk woest en verlaten land schap met eindeloze zandverstuivingen, grasvlakten en heidevelden. Grote delen van dit oorspronkelijk Veluwse land schap zijn de laatste 20 Jaar met vlieg dennen dichtgegroeid. ,Men kan hier inderdaad door de bomen het bos niet meer zien', 'aldus ir Van Mednach, die begonnen is het Otterlose zand in de oorspronkelijke toestand terug te brengen. .Wij noemen dit schilderen met de bijl', zo zegt hij. want met alle dennen verdwijnen, waar de bomen als dekking voor het wild dienen of waar zij de karakteristiek van het landschap accentueren, blijven zij behouden. deskundige leiding vaf een ANWB- mentor assisteren bij het uittrek ken van de allerkleinste boompjes. Uit mmdervalide arbeiders is in samen werking met de gemeentelijke dienst van sociale zaken te Arnhem op een tweetal plaatsen een ploeg mannen met dit werk belast. Als vrijwillige krachten helpen ook scholieren de parkdirectie bij deze vorm van landschapsarchitec tuur. Zo komt het Apeldoorns gymna sium deze zomer voor de tweede maal een werkweek op de Hoge Veluwe door brengen. Een moerassig terrein met een unieke flora is reeds van verstikking door vliegdennen gered. De oude boomgroepen geven nu een extra reliëf aan het vrijgekomen heu velland. Zo hakt een ploeg arbei ders op de Hoge Veluwe thans een totaal nieuw landschap. Het verwijde ren van naar schatting een miljoen vliegdennen is uiteraard een kostba re zaak. Elke zaterdag kunnen kam peerders op de Hoge Veluwe onder Tegenstrijdige berichten doen de ronde over de reden voor het ontslag van Pom pidou. Sommigen zeggen dat Pompidou in het geheel niet geestdriftig is over het plan van De Gaulle voor grotere deel neming door de arbeiders in het beleid en de winsten van de industrie, .inderen zeggen dat De Gaulle voelde dat pulariteit van Pompidou sterk toenam als gevolg van zyn krachtige behandeling van de stakingstoestand en het bewerk- stelligen van de gaullistische ovenvin- winning tijdens de verkiezingen. En er zijn ook onbevestigde berichten dat Pompidou in de tweede helft van mei. toen de stakingstoestand op zijn ernstigst was. voorstelde dat De Ga.ulle moest aftreden. Volgens de berichten kan De Gaulle een dergelijke suggestie niet vergeven tenminste nu de toe stand sterk veranderd is. Wereldraad van Kerken: UPPSALA (AP) De assemblee van de Wereldraad van Kerken heeft woens dag in een zeer bijzondere beslissing ne gen katholieken aangewezen als leden van de belangrijke commissie voor het geloof. Deze zijn daarmee zeker van hun plaats in deze commissie als vandaag de officiële stemming plaatsvindt. Dit be tekent dat met toestemming van het Vaticaan rooms-katholleken voor Iie1 eerst volledig lid zullen zijn van een ichaam van de Wereldraad van Kerken. De nominatie van deze negen katholie ken wordt hier beschouwd als een bij zonder belangrijke uitbreiding van de samenwerking tussen de katholieke kerk en de wereldraad. De commissie is het belangrijkste lichaam voor de voortgezette studie van de theologie met als doelstelling de ob stakels voor grotere eenheid uit de weg te ruimen. ADVERTENTIE DRIE JONGENS ONTSNAPT AAN VERDRINKINGSDOOD PAESENS-MODDERGAT (ANP) - Drie jongens uit Paesens-Moddergat in Friesland, in leeftijd variërend tot veertien jaar, zyn dinsdagmiddag op de Engelsmansplaat onder Ameland aan de verdrinkingsdoor ontsnapt. Vanaf de Friese kust waren zij naar de zandplaat gelopen, waar ze door de op komende vloed werden verrast. De plaat werd geheel overspoeld, alleen het sinds jaren niet meer gebruikte reddingshuisje stak nog boven water uit. De jongens wisten het huisje te bereiken en klom men naar binnen. Toen de jongens 's avonds nog niet thuis waren, belden hun ouders schipper S. Zeeman van de reddingboot Gebroeders Luden uit Oost- mahorn. Deze voer uit met de redding boot, vond de Jongens op de Engelsman- plaat en kon ze veilig aan de wal bren gen. R-k waarnemer op conferentie humanisten DEN HAAG (ANP) Het secretari aat voor de ongelovigen van het Vati caan zendt op eigen initiatief een waar nemer naar de Europese conferentie van humanisten die van 14 ot 20 juli in Hannover wordt gehouden. De we reldraad van kerken zal niet vertegen woordigd zijn. .De reden hiervan is misschien de in ternationale conferentie in Uppsala. Het is minder begrijpelijk dat er in Uppsala geen plaats was voor een humanistische waarnemer'. .Dit heeft prof dr J. P. van Praag, voorzitter van het Humanistisch Verbond en van de .International Humanist and Etihical pesc delegaties wordt bijgewoond, komt aan de orde .de menselijke omgeving en de zelfverwerkelijking van de mens Dr S. Mansliolt zal de conferentie zon dag 14 juli openen. Dr Mansholt is vice-voorzitter van de EEG en zelf een actief humanist. Fam. Van Klaveren N1EUWDORP - Hij eet verschrik kelijk veel aardbeien en kan er maar geen genoeg van krijgen, dus wachten we maar evan als we hen komen opzoeken. Zij eet geen hap ijs; bij het zien alleeri al krijgt ze de rillingen, dus op haar behoeven we niet. te wachten. Na een ritje van een kwartier pra- ■m we met elkaar De eerste dag van onze vakantie zwerven we altijd een beetje rond. Een soort verkenningsreisje. Uit eindelijk zijn we ergens neerge strekenin Domburg, om daar wat uit te puffen. Klinkt onwaar schijnlijk, denk ik, maar ook al brengen we onze vakantie ieder iaar weer in Nieuwdorp door, toch i inden we Walcheren het mooiste eiland. Je hebt er zo wat vaat alles. Bossen, strand, gewoon voor elk wat toils. Is het niet, Riet f' ,Ja, je hebt gelijk, Herman, je raakt hier nooit uitgestudeerd.' Op het moment dat we deze eer ste flarden van het gesprek tus sen man en vrouw Van Klaveren uit Amsterdam noteren, bevinden we ons niet in Domburg noch in Nieuwdorp maar in eem kronkel van een landwegin het vizier van de gemeente Ovezande. Even wel liggen we niet uitgestrekt in het groen van eem weilandge zeten achter glazen sprankelfris kijken we door de ramen van het plat telamdscafOosthoek aan de Noordweg naar buiten. FAMILIE Mevrouw Van Klaveren steekt niet onder stoelen of banken, waarvoor ze Zeeland verkiest bo ven toelk plekje ook. Ze vertelt ronduit: zolang we getrouwd zijn gaan we al naar Zeeland. Mtm familie woont namelijk in Zee land, daarom komen we ook elk jaar hier naar toe en echt hoor, ik wil best bekennen, dat ik gek ben op mijn familie. Per slot van rekening kunnen roe niet elke dag vanuit Amsterdam overwippen. Nu we sinds kort een auto hebben, gaat het iets makkelijker dan vroeger. Tegenwoordig gaan we ook nog wel 's een weekendje. Eigenlijk is dat veel te kort, mdbr vooruit maar,. Vóór het tijdperk van de luxe wagen ging echtpaar Van Klave ren uitsluitend op de erkende feestdagen naar Zeeland en m de vakantie natuurlijk ,Het buitenland trekt ons hele maal niet. Twintig jaar gaan we nu al naar Zeeland toe, maar het verveelt ons niks. Wel hebben we plannen misschien volgend jaar een uitstapje buiten dé grenzen te maken'. Een voorstel, dat de heer Van Klaveren nou niet be paald positief lanceert, want hij zegt er meteen achteraan: ,een Rijnreisje lijkt me wel leuk, maar of er ooit iets van terecht komt weet ik nog niet'. Ja, naar die wilde wijnfeesten zeker, hè. Van Klaveren', zegt me vrouw er bots bovenop, BOKSEN Zou die Van Klaveren een broer van Bep, de bekende boksexpert zijn f Hoeveel keer ze me dat ai in mijn leven hebben gevraagd! Vorige week was ik bij de dok ter, die vroeg het ook al. Be slist, ik ben geen familie van hem, tenminste niet naar ik weet. Mis schien heel ver we-g, want ik heb wel veel haar op mijn borst3, merkt Herman van Klaveren grinnikend op. Ook de loopbaan van de heer Van Klaveren heeft geen enkele ver wantschap mot de bokssport. Wel goochelt hij hele dagen met. ge tallen in de boeken van het In- tem BedrijfsMagazijn. Na een jaar van intensief admini streren krijgt hij zijn vakantie, de fabrieksvakantie. ,Ik kan icel op een ander tijdstip van het jaar gaan, maar ik heb niet die vast gestelde vakantiedagen vrede. Waarom zou ik andere toeken ne men. dan stuur ik alleen maar het hele werkschema wi de war'. Zo weinig als de Van Klaverens een hekel hebben vrije tijd in Nieuwdorp bij familie in huis door te brengen, des te meer af schuw hebben ze van een huisje van zeildoek: ,mij zien ze niet in een tent'. BRANDEND ZAND .We gaan naar het strand zolang het weer het toelaat. Lekker zon nen en zo. Een jxiar keer heb ben we tot. nu toe overgeslagen, want het teas niet te harden met dat brandende zand onder je voet ten, net een kookplaat', aldus de heer Van Klaveren. .Toen zijn ue voor de afwisseling fijn gaan .stat ten' in Vlissingen. Ik vind het een reuze leuke stad', meent me vrouw Van Klaveren oprecht. Uit alles blijkt, dat echtpaar Van Klaveren Zeeland zonder meer een ideaal oord vindt. ,Er is steeds wat nietrtcs, voor ons in ieder geval voor op zijn minst nog een eeuw'. NIJMEGEN Nijmegen bereidt zich voor op het komende vier daagse festijn: tn Heumesoord is een legerkamp verrezen, waar de militairen, die meelopen, onderdak zullen vinden. Op het ogenblik wordt aan de inrichting van het kamp de laatste hand gelegd. Interpretatie van cijfer onjuist HARRIMAN BLIJFT OPTIMISTISCH PARIJS (RTR) De Amerikaanse en Noord Vietnamese onderhandelaars in Parijs hebben elkaar woensdag voor de twaalfde maal ontmoet- Het gesprek duurde iets minder dan drie uur. De Amerikaanse hoofdonderhandelaar Averell Harriman, zei tegenover ver slaggevers dat beide partijen volgende week op dezelfde tijd bijeen zullen ko men. Harriman heeft het aanbod van president Johnson aan Hanoi herhaald, samen met andere landen in Zuidoost-Azië te profi teren van Amerikaanse hulp voor de we deropbouw en ontwikkeling van dat ge bied. Van Noordvietnamese zijde werd hierop niet gereageerd. Een Noordvietnamese woordvoerder zei dat op de zitting, evenals op de voorgaande 11, totaal geen vooruit gang was geboekt. Hij gaf de Ameri kanen hiervan de schuld, omdat zij de bespreking van een onvoorwaardelijke van de bombardementen (Van onze correspondent) WINTERSWIJK (GPD) In de Kie- keboebar. in Winterswijk, is gistermor gen in alle vroegte een fel uitslaande brand ontstaan, die aan één persoon bet leven heeft gekost, en voor vele tienduizenden guldens schade heeft aan gericht. De exploitant van het horeca bedrijf, de 35-jarige B. Kiekehosch, va der van tier kinderen, kwam in de vlammen om. Vermoedelijk is hij door de vuur zee overrompeld, toen hij bezig was zijn kostbare postzegelverzameling te red den. Zijn ecbtigenbte en drie kinderen konden ternauwernood aan de snel om zich heen grijpende vlammen ontsnappen. De vrouw liet vanaf de boven'verdieping de kinderen één voor één door een roam zakken, waar ze opgevangen werden door de inmiddels te hulp gesnelde po litiemannen. eHt raam bevond zich op ongeveer twee en een halve meter bo ven de begane grond. Daarfa verliet zij door hét raam, het toen reeds als een fakkel brandende huis. Snelle actie voor bloedtransfusiedienst UTRECHT (ANP) De Utrechtse politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een snelle actie op touw gezet voor de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis. Het Rode Kruis had met de meeste spoed vyf liter bloed nodig voor een ernstig zieke patiënte in het ziekenhuis Berg en Bosch in Bilthoven. I)e politie kreeg het verzoek, zeventien donors op te halen. Ze zette vijf auto's en veertien man personeel in. In verband met de vakantie kon ze maar tien donors bereiken, maar dat waren er juist genoeg. De bloed gevers werden in twee polltle-auto's naar Berg en Bosch gereden. De politic wachtte daar op hen en bracht hen later ook weer thuis. De patiënte maakt het redelijk. op Noord-Vietnam blijven ontwijken. ,De Amerikanen praten iedere keer de hele tiid over vleugjes hoop en an dere verzekeringen, alleen om de Amerikaanse publieke opinie gerust te stellen', aldus de woordvoerder. Ingaande op de Amerikaanse bewerlns dat men bereid is ,op het juiste ogenbliL en onder de juiste omstandigheden' alle bombardementen te staken, nad de chef van de Noordvietnamese delegatie. Xoean Thoey. herhaald dat de huidige omstan digheden en het ogenblik daarvoor beter geschikt zijn dan ooit. terwijl de onder handelingen al bijna twee maanden du ren en de wereldopinie steeds krachtiger staking van de bombardementen eist. Xoean Thoey legde tijdens het gesprek een lijst voor van vier obstakels, die de Amerikanen volgens hem .sinds het be gin van de onderhandelingen willens en wetens hebben geschapen om te verhin deren dat de besprekingen hun doel be reiken'. Door allerlei uitvluchten en het leggen van nadruk op zaken die niets uitstaan de hebben met de kwestie zelf (bedoeld worden onder andere de kwestie Laos en Cambodja) en het aandringen op .weder kerigheid' voor staking van de bombar dementen belemmeren zij het gesprek, maar ook door .onbeschaamd vervalsen van de fundamentele inhoud van de ak koorden van Genève. met ongekende wreedheid intensiveren van hun a gr ess' oorlog in de twee zones van Vietnam verspreiding van geruchten over zoge naamde punten van overeenkomst in de houding van beide partijen, tekenen van vooruitgang, nieuwe tendensen en nieuwe ideeën van Amerikaanse zijde', aldus de verklaring van Xoean Thoey. Ook Harriman zei na afloop dat de be sprekingen van woensdag niet bemoedi gend waren geweest en niet tot onmiddel lijke resultaten badden geleld. ,Ik blijf echter van mening dat er gunstige voor tekenen zijn', zo verklaarde hij. SACRAMENTO (AFP) Uit een pas serende auto is dinsdagavond een ruolo- towcoektall gegooid naar de woning van gouverneur Ronald Reagan van Califor- nië. De molotowcocktaïl kwam terecht op het gazon en is niet ontploft. Later deelde de politie mee hier eigenlijk niet van een de woning van de gouverneur kan spre ken. De molotowcocktail was toevallig in de tuin terechtgekomen. Br hadden zich ln een negerwijk in de buurt rel letjes voorgedaan, waarbij vooral een groepje jonge mensen dat in auto's rond- Ireed, actief was. Uit deze auto's werden stenen, flessen en molotovcocktails ge gooid. Een van deze molotowcocktails was op het gazon voor de woning van de gouverneur terechtgekomen. DEN HAAG (ANP) Het Ver bond van Nederlandse Onderne- mingen is het niet eens met de re cente uitlatingen van het NW over mogelijkheden tot loonsver hoging in 1969. Toen de regering onlangs in haar loon- nota' maatregelen voor het volgende jaar aankondigde, waren de centrale organisaties van werkgevers en werk nemers het erover eens dat pas ln het najaar voldoende inzicht ln de fei- I telfjke sociaal-economische ontwikke ling van dit jaar kon bestaan om te I bepalen wat ln 1969 wel of niet roo- gelijk zal zijn, aldus het bestuur van 1 het VNO. HILVERSUM )GPD) De com merciële sound van radio Veronica zal vanaf volgende week ook op Mal- lorca te horen zijn. Vanaf de vijf tiende juli, zal Veronica op dit Spaanse toeristeneiland twee uur per dag een muziekprogramma gaan verzorgen met reclamespots. Het programma zat afgestemd zijn op de vakantiegangers op het eiland. Er zal Engels worden gesproken, om dat negentig procent van de eiland bezoekers Engelssprekend is. De eer ste reclamespot die Veronica op Mal- lorca uitbrengt, is die van een Neder landse vliegchartermaatschappij (Martins' Air). Veronica kocht de zendtijd van radio Majorca. De heer Verwey, directeur van het commerciële station kon nog industriële produktie voor het eerste kwartaal van 1968 onjuist. Bovendien wordt naar het oordeel van het be stuur in de gegeven beschouwing ge heel voorbij gegaan aan de ontwikke ling in andere sectoren van het be drijfsleven. In de NW-publikatie wordt het totaalbeeld daardoor aanmerkelijk gunstiger voorgesteld dan het in werke lijkheid is en worden verwachtingen ge wekt die wellicht niet vervuld zuilen kunnen worden. Het VNO-bestuur hand haaft dan ook ten volle zijn standpunt dat over de mogelijkheden van 1969 pas in het najaar op een verantwoorde manier kan worden gediscussieerd. liankeltfk van het aanbod', aldus de heer Verwey, die ,als zich mogelijk heden voordoen' aan nog verdere in ternationalisering van zijn station denkt. ARNHEM (GPD) Johan van Wessel, de 44-jarige bouwvakker van het Noord pad in Arnhem, is na zijn geslaagde nieroperatie een gelukkig man. Dat heeft hy ons zelf telefonisch gezegd. Vanaf zijn ziekbed in kamer 450 van het Utah University Hospital in Salt Lake City belde hij om te vertellen dat hy zich prima voelde. Over der tien dagen hoop ik het ziekenhuis te verlaten en dan ga ik een licht baantje zoeken om wat geld te verdienen, want ik moet nog wel zeven of acht maanden hier bltfven voor onderzoek en nacon- trole' zei hij. BRUSSEL Een Vlaamse krant X>e Gazet van Antwerpen', heeft bij een enquête onder zijn lezers over geweld op het tv-scherm op zater dagavond ruim 1200 reacties ont vangen. 85 procent van deze kijkers keurden het geweld in de tv- progTamma's af. Slechts 8.5 procent verklaarde ronduit van harde gang sterfilms en westerns te houden. De overigen hadden een genuanceerd oordeel. DJAKARTA —Het Indonesische persbureau Antara meldt, dat nog deze maand waarschijnlijk, een over eenkomst tussen Indonesië en West- Duitsland getekend wordt over de bouw van een televisie-opleidigsce- trum in Djakarta in de loop van dit jaar. West-Duits land zou een volle dige televisie-studio leveren en ook deskundigen. Aan het einde van deze week gaan de technische bedrijfsleider van de televisie in Indonesië en de archi tect van het centrum naar West- Duitsland voor verdere besprekingen. VATICAANSTAD (RTR raas Pnu- lus heeft woensdag op een audiëntie gewaarschuwd tegen pogingen het rooms-katholieke geloof te veel aan do menselijke behoeften aan te passen. Volgens de paus is godsdienst van na ture gericht op God inplaats van op de mens.' ,Het voorrang verlenen in de godsdienst aan humanitaire tendenzen kan leiden den tot de transformatie van theolo gie tot sociologie', alidus paus Paulus BRUSSEL (ANP) België heeft op het gebied van de Infrastructuur en -ooral ten aanzien van de wegenbouw een achterstand van Hen tot twaalf jaar, zo heeft de minister van openbare wer ken, De Saeger, b(j de behandeling van zyn begroting In de senaat verklaard. Het zal jaren duren voor die achterstand is ingelopen, zo voegde hij hieraan toe, vooral omdat men in België bereid is meer belasting voor de wegenbouw te betalen. Er moet nu hoofdzakelijk met leningen worden gewerkt. De minister zei ook niet tevreden te zijn het onderhoud van de Belgische we gen. Het toale bedrag dat op zijn nieuwe begroting daarvoor is uitgetrokken, is slechts de helft van wat eigenlijk nodig Maar ook hier is niet meer geld be schikbaar. Slot van pagina 1 Een indirecte bevestiging van het bleven van de Russische troepen gaf woensdag de Tsjechoslowaakse gene- raal-majoor Vaclav Prchlik, Voor de televisie merkte hij op dat ,een nieu we toestand is ontstaan'. .Over de hele zaak wordt opnieuw onderhandeld. Ik kan op dit ogen blik geen commentaar leveren, mis schien morgen', aldus de generaal. .Literatoernaya Gazjeta'. het weekblad van de Russische schrijversbond, heeft een uiterst scherpe aanval gedaan op de .2000 woorden', het manifest waarin een zeventigtal Tsjechoslowaakse schrijvers en Intellectuelen vorige maand opriepen tot versnelling en verdediging "."an het democratiseringsproces in hun land. In het Russische artikel, van de hand de journalist Alexandrov, wordt in 2000 woorden het Tsjechoslowaakse ma nifest anti-communistisch en contra revolutionair genoemd, terwij! ook per soonlijke aanvallen worden gelanceerd op de schrijver van het manifest, Lud- vik VacuKk, en de ondertekenaars. Vaculik is volgens het artikel een der Tsjechoslowaakse schrijvers .die duide lijk hun gevoel voor matiging en realis me en verantwoordelijkheid voor hun eigen volk verloren hebben'. Vooral wordt het Vaculik kwalyk geno men dat hji zijn verklaring gepubliceerd heeft op een moment .waarop de schei ding tussen de gezonde krachten die het socialisme de vriendschap met de ftow- jet-Unle steunen en de anti-socialisti sche. in essentie con tra-revolution aire krachten in Tsjechoslowakije dagelijks steeds duidelijker wordt'. Doel van de ,2000 woorden' was volgens Alexandrov .samenbrengen van de op- Dositie tegen de communistische partij, hinderen van de gezonde krachten en het aan de macht brengen van de anti-socia listische krachten'. De .zgenaamde pers vrijheid' in Tsjechoslowakije betekent volgens hem niets anders dan belaste ring van de partij en het opwekken van krOïtiek p al haar activiteiten'. TA DVERTENTIE) HOOFDPIJN POEDERS KIESPIJN POEDERS Jf- werken verrassend

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 9