F 5000 voor bestemmingsplan recreatiegebied waterleiding L. Evertse start zijn zilveren 4-daagse 7 GESLAAGDEN VAKOPLEIDING BOUWBEDRIJF Agrarische dagen Walcheren bieden veelzijdig programma HONDERDEN BELGISCHE DUIVEN KONDEN TERUGBEZORGD WORDEN ZEEUWS TECHNISCH INSTITUUT GOES: RUIM DERTIG GESLAAGDEN Van der Hooftprijs ingesteld Geslaagden EXAMENS Flying Junior Week te Wolphaartsdijk DINSDAG 9 JULI 1968 PROVfNClXCE ZEEUWSE COURANT Raad Sint-Jansteen 1 'Mm xe&jwi t MG BEGROTING VERMOEDELIJK DEZE MAAND NIET GEREED SINT-JANSTEEN De raad van de gemeente St-Jansteen nam zonder hoof delijke stemming het voorstel van b en w aan om adhesie te betuigen aan het besluit van de raad van de gemeente Tholen aangaande de woningwet en de wet op de ruimtelijke ordening. Nadat burgemeester mr J. J7 B. Reuser had geantwoord op de vraag van de heer P. Stevens dat in het plan ook ge dacht was aan een openluchtzwembad keurde de raad eveneens een voorstel goed om 5000 te voteren als aandeel van de gemeente St-Jansteen in het maken van een bestemmingsplan re-j creatiegebied op de terreinen van de] Waterleidingmaatschappij .Zeeuwsch- j Vlaanderen'. Op voorstel van b en w keurde de raad de uitgave van 6000 goed voor het aankopen en plaatsen van op diverse plaatsen in de gemeente op te stellen speelwerktuigen. Op del vraag van de heer F. Dobbelaer zei burgemeester Reuser te zullen bekijken of hier ook de Heerstraat kon worden ingeschakeld. De raad kon zich verenigen met het] b en w-voorstel om aan de afdeling St- Jansteen van de Katholieke Nationale] Bond voor EHBO een extra subsidie) i 500 toe te kennen het schrijven van het bestuur van de r-k huishoudschool ,St-Martha' te Hulst, om een gedeelte van de vglo-school voor een termijn van 3 jaar aan dat be stuur te verhuren. In de rondvraag vroeg de heer G. En gels hoe ver het stond met de begro ting. Burgemeester Reuse zei. dat het een moeizame affaire was en dat de be groting vermoedelijk deze maand nog niet klaar zal zijn. Op een vraag van de heer P. Stevens om ingelicht te worden aangaande de waterleidingmaatschappij .Zeeuwsch- Vlaanderen', antwoordde burgemeester Reuser dat alle raadsleden waren uitge nodigd op de vergadering in Terneuzen, waar zij over een en ander konden dis cussiëren. De heer Stevens meende, dat de burgemeester als commissaris van Dit jaar üoor de zestiende maal VRIJDAG EN ZATERDAG de waterleidingmaatschappij en de heer MIDDELBURG Veertig leerlingen R. van Acker als afgevaardigde van de van de stichting v. raad van het bestuur van de leidingmaatschappij toch nog enige inlichtingen konden verstrekken. Burgemeester Reuser zei in een volgen de vergadering hierop nader terug te ko men. Duiuenrubriek GOEDE ZEEUWSE KANS OP LONDENVLUCHT (Van onze duivensportmedewerker) de~kosten I BIERVLIET Het rampweekend van van aanschaffing van een lichtkas met! 16 juni Is nog steeds actueel. In feite 8laten. zijn uu pas de naweeën van een der- a een uiteenzetting van burgemeester] gelijke ramp op de hokken merkbaar. Reuser verklaarde de raad zich akkoord In de eerste dagen na de ongelukkige met het b en w-voorstel tot toetreding tot de gemeenschappelijke regeling In zake de bestrijding van de luchtveront reiniging boven het grondgebied van de provincie Zeeland. Er moest echter worden voldaan aan twee voorwaarden, nl dat de bijdrage van de provincie Zeeland 25 procent van de netto lasten moet bedragen, zon der dat daarvoor een minimum van t 50.000 per jaar mag gelden en ook dat de bijdrage van de gemeente St- Jansteen in de netto lasten niet meer mag bedragen dan 0,50 per inwoner per jaar. De raad kon zich ook verenigen met MIDDELBURG Er zijn er niet zo vreselijk veel, die het de heer L, Everse kunnen nadoen: dinsdag as start deze 57-jarige vitale en ge bruinde Middelburger voor de 25e keer in de Nijmeegse vierdaagse. En er hoeft niet aan getwijfeld te worden, dat de heer Everse na afloop van de over vier dagen verdeelde 160 kilometer de lauwertak (rond het getal 25 heen) op gespeld zal krijgen. Hij heeft na ruim 6000 vierdaagse- en andere lange afstandkilome ters wel geleerd wat doorzet ten is. Samen met een vriend uit z|jn ge boorteplaats Rotterdam, de heer H. J. M. Schaap, begint de heer Everse dinsdag aan zijn .zilveren" vierdaagse. Overigens doet de heer Schaap niet voor zijn wandel makker onder: ook hij loopt de Nijmeegse vierdaagse voor de 25e keer. Het wandelen ls de heer Everse die trainer van de Nederlandse wandelsportbond is en voorzitter van de afdeling Rotterdam van de ze bond was bij wijze van spre ken met de paplepel ingegoten. In 1936 begon hij ermee: hij liep toen meteen de Nijmeegse vierdaagse alsmede de mars Rotterdam-Brus sel over 150 km. Nog 23 vlcrdaag- sen volgden er: in 1937, 193S en 1939, daarna omdat de marsen tjidens de tweede wereldoorlog niet georganiseerd werden van 1946 tot vorig jaar met. onderbre kingen in 1953 en 1958. In 1951 verwierf hij dus het gouden kruis voor de tiende vierdaagse. De mars Rotterdam-Bi-ussel liep de heer Everse nog vijf keer. alle v(jf malen als leider. Dergelijke marsen liep hij non-stop (alleen pauzes voor de maaltijden) en hij had er dan zo ongeveer 26 uur voor nodig Israëli's Tweemaal liep de heer Everse ook dc vierdaagse van Israël. Dat ge beurt. daar overigens onder moei lijker omstandigheden dan in de Nijmeegse dreven. In Israël is het een pelgrimstocht, waarhij dc deel nemers de route volgen, die hel bevrijdingsleger vechtend heeft afgelegd. De heer Everse liep In Israël in 1962 en ook in 1066, toen hij er met. zjjn echtgenote 6Ms week niet vakantie was en .even' vier dagen uittrok voor deze pelgrims tocht Overigens heeft de heer Everse zich niet alleen met wandelen be ziggehouden: hij deed aan korf bal, tennis, atletiek (hij vefwierl met de tienkamp het HLO-vadi- digheidsdiploma van het NOC en hij was voorts een enthousiast mo- Carlo, waarmee hij een gouden medaille en drie bronzen medailles veroverde. lossingen had ieder nog hoop dere van zijn verloren gegane duiven terug te krijgen, doch voor de meesten is deze hoop ydel gebleken, aangezien de weersomstandigheden van dien aard bleven, dat een terugtocht na de ont beringen onmogelijk bleek. Bovendien kenden we na die ramp weer reeds enkele vluchten, welke geteis terd werden door abnormaal hoge ver liezen. Duizenden duiven zwei-men daarom nu nog steeds rond. We komen praktisch geen enkele liefhebber tegen, die geen verliezen leed en bovendien niet in een hokje apart diverse aanvliegers zitten heeft, welke net als zijn eigen duiven elders, in een dusdanige staat verke ren, dat op eigen kracht naar huis keren onmogelijk is. Was dit enkele weken later gebeurd, dan zouden de dwalende duiven er heel wat beter aan toe zijn, want dan zou het veld hen zoveel bieden, dat ze na enkele dagen de terugtocht zouden aankunnen. Nu echter biedt de nieuwe oogst hen praktisch nog niets. We kennen een liefhebber Nieuwvüietse duinen, die samen met zijn kampeerders reeds meer dan 50 duiven verzorgde en de vogels, nadat ze weer in goede conditie verkeerden, met een briefje aan hun poot vrij liet. Vele brieven van dankbare melkers kon hij ons tonen. Er zitten bij hem nog e.en dertigtal duiven welke nog niet vol doende conditie hebben, maar ook deze zullen straks de vrijheid krijgen. Dit is melkersplicht! Geheel in contrast hiermee is da hou- (Nng van een ander deel van de lief hebbers', die met manden vol de onge lukkige beestjes naar de poelier bren gen en uit de rampdagen een slaatje trachten te slaan. We kunnen rustig vaststellen, dat in de laatste weken duizenden duiven bij de diverse poeliers binnengebracht ztjn. Duiven» toebehorende aan een ander en toch zonder blikken of blozen verkocht worden. De heer De Letter uit Clinge slacht we kelijks enkele duizenden duiiven of laat deze slachten. Na de ramp kwam bij hem een oud-melker uit het naburige De Kiinge. de heer C. Buijsse, die meende langs dé weg van de poelier zelf vele duiven te kunnen redden. Door samenwerking met de bestuurders van de. Belgische duivenbond te Gent, werden bij poelier De Letter, die on middellijk medewerking verleende, op twee dagen tijd respectievelijk 254 en 261 Belgische duiven uit de poeliers manden gehaald en tegen de kostprijs overgenomen. Na ae wekelijkse marktdag in Rotter dam zaten er in de manden weer liefst meer dan 250 Belgische duiven, waar van een zeer groot gedeelte met de gummiringen. de zogenaamde concours- ringen nog aan. Jammer genoeg waren deze feiten voor sommige Belgische duivenbladen aan leiding om in grote koppen te schrij ven, dat de Nederlanders de Belgische opvangers naar de poelier brachten. Daarmee generaliseerden zij In wel zeer ongunstige zin. Het is in ieder geval een blamage voer ieder, die zich duivenliefhebber durft te noemen en op een dergelijke wijze van een rampvlucht profiteert. Bovendien worden op deze wijze de meest kostbare vogels voor een bedrag van soms nog geen gulden verkocht voor de slachtbank. Londen internationaal Meer dan honderd duiven meer dan in 1967 deden mee aan de internationale vluoht vanuit Londen. De vlucht waarop de Witbread Bierbrouwerij gratis een auto deed vervliegen. Volgens de gegevens maken de Zeeu wen dit jaar een beste kans om met de voornaamste prijzen te gaan lo pen. Aangezien echter de onderlinge af.standsverschillen geheel anders liggen dan op de vluchten, ven-lo gen vanuit <le normale zuidwest richting, is het moeilijk een prog nose te maken. De strijd om de provinciale zege zal echter op de rekentafels uitge- voehteii worden, want de duiven van De Ruljter uit Vlissingen en J. van Spaandonck uil Souburg werden om 11.18 uur en 11.17 uur geconstateerd. Andere zeer vroege duiven zijn die van J v. d. Broecke te Breskens (11.22 uur). Bij de eerste meldingen zien we verder: 11.28 uur Goossens. Cadzand; 11.35. 11.36 en 11.48 uur. A Merelaar, Groede; 11.33, 11,41 en 11.45 uur G. Dusarduijn te Groede: 11.38 uur v. <1. Linde-du Puy, Biervliet, 11.39 uur J. Mangnus. Biervliet. Eveneens 11.39 u. J. Haak. Hoek: 1135 uur M. van Hee. Cadzand: A. de Zutter, Aardenburg. 11.30 uur; A. de Poorter. Sehoondijke. 11.37 uur; F. de Bakker. Terneuzen, 11.44 uur; Lenssen de Visser, Axel, 11.51 uur; J. de Smidt, Terneuzen, 11.37 uur en 11.45 uur. Zeer vroege duiven en vooral belang rijk, omdat het zijn twee eerst ge tekende duiven betreffen, zijn die van gebroeders Elegeert, Koewacht om 11.50 uur en 31,52 uur. Eveneens een vroege serie draaide W, v. d. Sllkike uit IJzendijke om 11.30 uur en 11.45 fers: Souburg 258 km. Groede 251 km, Hoek 269 km, Terneuzen 273 kin en Axel 279 km, Krabbendijke 292 km. Internationaal Barcelona Meer dan 5000 duiven werden vrijdag morgen te Barcelona gelost voor de zwaarste fondvlucht van het seizoen. Hieraan namen duiven deel uit Enge land, Nederland, Duitsland, België cn Noord-Frankrijk. De 5348 duiven werden in vrijheid ge steld bij ideaal vliegweer, doch aange zien dit een tweedaagse vlucht is, was dit nog geen waarborg voor een vlot verloop. Helaas was het de tweede dag van 's morgens vroeg tot 's avonds laat regen en nog eens regen. Zaterdagmorgen vielen de eerste dui ven om 9.49 en 9.59 uur te Sulkbach en Euskirch in Duitsland. Van de 2398 Belgische duiven werd de eerste prijs gewonnen door Victor Janssen uit Ohe- ratte om 11.32 uur. In Engeland kwam er geen enkele duif door en in Neder land ongeveer 35 stuks, waarvan drie Zeeuwse mededingers, namelijk om 18.21 uur bjj A. CoLpaert te Klooster- zande, om 18.30 bij J. Haak te Hoek en om 19.05 uur in Oostburg bij Jansen. Op zondag meldde men er slechts twee bij, namelijk om 14.10 uur uit IJzendij ke van Reg. Thornaes en om 16.14 uur bij G. Dobbelaere te Sehoondijke. Zo wel nationaal als internationaal kon de prijskamp op zondag niet gesloten worden. akopleiding bouwbe- -ater- j drjjf 24 voor timmeren en 16 voor el metselen hebben tjjdena een bijeen komst ïn «Ie lagere technische school te Middelburg hun diploma ontvangen. Dit kostbare papier werd hen uitgereikt door de voorzitter van de examencom missie, de heer J. Stoppels te Middel burg. Na de diploma-uitreiking werd het woord gevoerd door de adjunct-di recteur van de lts. de heer H. M. de Bokx en de voorzitter van de plaatse lijke vakopleidingscommissie Walcheren, de heer J. M. Goede mond. De consulent voor Zeeland van de stichting vakoplei ding bouwbedrijf, de heer J. Provoost, dankte tot slot de schooldirectie en de examencommissie. De geslaagdenlijst ziet er als volgt uit: Timmeren: C. Baas, Nw. en St-Joosland, C. Blok, Lewedorp; J. K. de Rruyne, Middelburg: J. Dekker, Aagtekerke; C. Dingemanse, Koudekerke; J. Duine, Middelburg; A. C. C. de Fouw, Colijns- plaat: J. Franse, Koudekerke: H. Job- se, Serooskerke: Th. A. de Kam, Kam perland: J. Kwekkeboom, Nw. en St- Joosland; C. Laban, Wolphaartsdijk (4e prijs); L. Langebeeke, Gapinge; A. Mal jaars. Serooskerke (3e prijs): A. Mar- kusse. 's-Heer-Arendskerke; J. Th. P. Nuyten, Heinkenszand: A. A. Pak, Ka- pelle (le prijs); L. de Ridder, Vlissin gen: L. Sanderse, Westkapelle; J. Slab- bekoorn, Yerseke; A. J. Theune. Vlis singen (2e prijs): J. v. d. Wart, Oost- Souburg; (9e prijs): G. J. de Witte, Wolphaartsdijk; A. Wondergem. Arne muiden. 8 afgewezen. Metselen: J. Ph. van Aalst. Terneuzen; A. v. d. Bliek, Goes: G. H. Bliek, Ar- nemuiden: E. J. Hamelinck, Lamawaar- de: G. W. Huige. Oost-Souburg; S. Maljaars, Middelburg; H. Meulmeester. Arnemuiden; J. de Ridder. Arnemuiden ((2e prijs); H. Schieman, Philippine; R. R. Sittrop, Middelburg; C, W. van Ta- tenhoven. Hoek (le prijs); C. J. Ver- helst, Terneuzen; M. de Visser (3e prijsSerooskerke: J. Voois, Goes: A. W. van Waarde, Nïsse; P. C. Witte. Axel. 6 afgewezen. Brand in Stavenisse Omstreeks negen uur zaterdagmorgen loeiden de sirene in Stavenisse. Begin van brand was ontdekt in een schuurtje behorende bij de woning van de heer P. van Oeveren, in de Koning Haakon- straat. De brandweer was in een mini mum van tijd aanwezig en kon de brand in de kiem smoren. De oorzaak was vermoedelijk oververhitting. In de Ko ning Haakonstraat staan alleen houten woningen. IN OOSTKAPELLE OOSTKAPELLE Vrijdag ea zaterdag worden voor de zestiende maal de ^Agrarische dagen Wal cheren' gehouden. Dit jaar ge bruikt het organiserende comité het vier ha grote terrein van de heer A. Maljaars aan de Duinweg te Oostkapelle. De hoofdpunten van het programma zijn de vee keuringen, paardesport en wed strijden voor landbouwjongeren. De dagen worden vrijdagmorgen om half tien geopend door burge meester F. G. Sprenger van Dom- burg. Na de opening kunnen belangstellenden vrijdag genieten van veekeuringen. De keuringen worden afgewisseld met en kele demonstraties van kampioensdieren. \s Middags om tien voor vier staat een demonstratie machinaal melken met melkleiding en tank met diepkoelappa- ratuur op het programma. De tweede agrarische dag begint zater dagmorgen al vroeg. Tussen 8 en 12.30 uur is er een voorkeuring concours lan delijke ruiters. Van 9 tot 10 houden landbouwjongeren een wedstrijd in vee beoordeling. Andere landbouwjongeren doen tussen 9 en 12 uur mee aan wed strijd In trekkersbehendigheidOp de eerste wedstrijd veebeoordeling, d' schriftelijk geschiedt, volgt om tien ui een tweede, mondelinge, wedstrijd. Van 10 tot 12 worden de geiten gekeurd- Vrijwel de hele zaterdag kunnen de land bouwjongeren meedoen aan een wed strijd ïn het gewlchtechatten van rund vee. Middagprogramma Het concours landelijke ruiters 's mor gens wordt georganiseerd door de Lan- Oprichting van wielercomité Sluis Voor het eerst sedert vele jaren is er te Sluis weer een wielercomité. Het voorlopig bestuur bestaat uit B. Graaf (voorzitter), J. Cortvriendt (se cretaris) en W. Westerweeie (penning meester), terwjjl als technisch adviseur werd aangewezen de heer H. Warmer dam. Getracht zal worden een wedstrijd voor adspiranten en nieuwelingen te houden in de nieuwe buurt. Op de be volking van Sluis zal een financieel be roep worden gedaan om deze koers op 24 augustus be kunnen houden. Ook zal spoedig een begin worden gemaakt met het werven van donateurs. Van het vroegere comité waren bij de op richting aanwezig de heren H. War merdam en G. de Meijer. Zoeken naar inpassing mammoetwei GOES Het Zeeuws technisch inati- tuur te Goes heeft het afgelopen cur susjaar 33 geslaagde kandidaten voor weg of waterbouw afgeleverd. Zaterdag morgen kregen zij in ,De Prins van Oranje' hun diploma's van ZTI-dlree- teur \V. van der Hooft. Dat gebeurde op een bijeenkomst met leerlingen, ou ders en docenten, waarbij ook de rap porten aan de bevorderde leerlingen erden uitgereikt. Voorzitter C. van Oord van het stich tingsbestuur wees tijdens de bijeen komst nog eens op het persoonlijke stempel, dat directeur Van der Hooft op het instituut heeft gezet. Hij noemde zijn manier van leidingge- i briljant en zei, daarbij doelend haar toekomstig bestaan: .Helaas zal het persoonlijke karakter van de school in de toekomst waarschijn lijk niet meer helemaal bewaard blij ven. We zoeken naar mogelijkheden om de opleiding In te passen in de mammoetwet, in samenwerking met de gemeente Goes'. Voor de eerste maal werd tijdens een diploma-uitreiking van het ZTI een prijs uitgereikt, die op initiatief ran exa minatoren en docenten is ingesteld. De prijs Is voor de beste leerling en is genoemd naar de directeur wellce naamgeving spontaan applaus bij de aanwezigen ontlokte. De W. van der Hooftprijs ditmaal een boek over sluizenbouw werd uitgereikt aan de heer P. J. Walraven, die hem qua pres taties en qua karakter waard was, al dus de heer Van der Hooft bij de uit reiking. De rapporten en de getuigschriften wer den door de directeur aan de leerlingen overhandigd met een persoonlijk woord. Felicitaties aan het adres van de ge slaagden waren er voorts van het stich tingsbestuur bij monde van voorzitter Van Oord en van de examencommissie, waarvoor de heer A. W. M&thijsse uit Middelburg het woord voerde. Direc teur Van der Hooft wees er nog op, dat het ZTI een zwaar examen heeft, maar meende, dat een dergelijk .neutraal ex amen de waarde van het diploma al leen maar kan verhogen.' Bromfietsers botsten uur. Toen de heer A. A. uit Terhole avond per bromfiets huiswaarts keerde, werd hij aangereden door een hem tege moetkomende andere bromfietser. A. kwam bij de botsing te vallen, waarbij hij een bloedende verwonding opliep aan zijn linkerhand en zijn kleding in ernstige mate werd vernield. A. moest zich onder doktersbehandeling stellen en werd voor verdere behandeling ver voerd naar het ziekenhuis te Hulst. De bromfietser, die A. aanreed, op heden onbekend gebleven. In Krabbendijkc, dat een afstand 292 kilometer speelt, begon men 11.55 uur. de late Om een idee te geven van de onderlin ge afstandsverschillen de volgende cij- De Jubileum De heer R. van Eek uit Sint-Janstecn herdenkt vrijdag 26 juli het feit, dat h(j dan precies 25 juar geleden in dienst trad van de PTT De neer Van Eek is tot gedurende die 25 jaar brievenbesteller m 9int-Jansteen geweest. delburg, P. v. Beveren Zierikzce, S. Ber- revoets Tholen, D. C. Beulens Baarland. D. J. M. Boonman 's-Heerenhoek, H. van Dijlce St-Annaland, J V. v. Dooren Ossendrecht W, Ent Broek in Water land, A. M. Hoogesteger Wemeldinge, P. Klaassen Terneuzen, J. A. P. de Koning om I Goes, M. .J Korstanje. Kapelle. D. J. de Leeuw Middelburg. J- C. J. v. Malde- gem Goes, J. Naeije Terneuzen. A. M. F Oome Made, D. C. Rijk 's-Heerenhoek, L. Rijk Goes, M. Rijk kwadendamme, J. Schipper Goes, Ch. Schraver Zierik- zee. M. F. Sinke Kapelle, C. J. Swcnne Krulningen, W. A. M. v. Tilborg Ber gen op Zoom. .J A. Ver-burg, Goes, H. Verscnelling Breskens, R. Visser Vlissin gen. P. C. v. d. Vliet Hansweert, J. W. v. Wallenburg Middelburg, P. J. WaJ- rave Rilland-Bath (met toekenning van de ii Van der Hooft-prijs) A. L, Water- Terneuzen. Voorwaardelijk P. A_ M. Heese Kloosterzande. Afgewezen 3 kan didaten. De examencommissie bestond uit de heren A. J. W. Mathijssen oud directeur gemeentewerken Middelburg, D. Keur ing Waterbouwkundige van de waterstaat te 's-Hertogenbosch, W. Ba- rentsen ing oud waterbouwkundige var de waterstaat te Haarlem, J. Schalk- oort Breda en J. Rus Middelburg, bei den waterbouwkundige waterstaat en P. V1jn oud-directeur de Ruijterschool Vlis- be- Bevorderingen eerste studiejaar vorderd naar II a: F. G. M. Ars Ovezan- de, M. H. de Ban Hoedekenskerke, J. d. Boomgaard Rilland-Bath, W. D. Kempen Middelhamis. J. de Klerk Kloetinge, J. v. Oosten Kapelle, H. W. Pleune Poortvliet, P. M. Schuerman Nieuw Namen, J. J. Vroonland Baar land, J. M. Tierie Nieuwerkerk. afge wezen 8 kandidaten. Eerste sudejaar b, bevorderd naar II b: P. C, A. M. Backx Hoogerheide, P.S. Brand 's-Heerenhoek, A. j. Buijs Goes, Oh. P. v. Harn Krabbendijke, M. Hoef- snrit Geleen, P. J. M. Krips Zierlkzee, J. J. de Leeuw Waarde. M. J. Martens Ovezande. F. K. J. M. Mous Ossendrecht, C. Nelemans Zevenbergen, H. A. Ringel- berg Scharendijke, K. Sanderse Goes. M. J. Veerhoek Krabbendijke, A. J. Vleer Rotterdam en W. J. Wijsman Zie rlkzee. Naar 11 a C. L. v. Dongen Haamstede. Tweede studiejaar a bevorderd naar UI a (praktisch jaar): R. P. Baarends Goes. C. L. Boot Haamstede. L. M. de Jonge Baarland, M. A. M. v. Oijen Breda, P. A. J. Pacillv Bergen op Zoom. W. P. v. Schaaik Goes, P. G. v. d. Solu-aaf. Kattendijke, A. de Gronlcel Koewacht. H. Spierenburg Utrecht. Naar TirT b: S. Blommaard Kloetinge, J. J. M. Ruijgers. Breda. M. C. Ste- veninck Yerseke, L. M. J. Struijk Zie- rikzee en H. W. Frummel Goes. Naar T. W. Moerland St-Annaland. Afgc- n 7 kandidaten. Tweede studiejaar b. bevorderd naar III b (praktisch jaar)- D. M. L. v. d. Bergh Hoogerheide. J. P. Brulot Bergen op Zoom. J. P. Bustraan Kamperland. C. Dijkgraaf Vlissingen. W. J. v. d. Eijnden Ossendracht, J. C. Hamelink Terneuzen, J. P. M. Hulsman Walsoor den, L. A. J. Luteijn Wemeldinge, A. Meeuwse Wolphaarsdijk, P. Melis Krab bendijke. Th. M. v. Pul en' F. A. E. M. v. Pul Rilland-Bath. W. Riedijk Yerse ke. Th. J. Schuren Boschkapelle. L. G.M. Verbart 's-Heerenheok, J. C. Versteeg Goes. F. P. Witkam Ovezande, P. S Blanters 's-Heerenhoek. Afgewezen 2 kandidaten. Bevorderd naar vierde studiejaar a. (praktikanten): A. J. C, Beckers Boxtel, P. Bom Waarde, E. L. Dorst Bergen op Zoom, J. A. v. Gorp Vlissingen, J. J. Kwaak Zierik7.ee. M. M. Moerland St- Annaland, .J W. B. Nieuwenhuis Goes, D. Priester Kats.J. J. v. Rosevelt Bres kens. P. W. J. v. d, Schraaf Assen, F. E. E. Soethaert Westdorpê, W. P. de Visser 's-Gravenpolder, W. E. v. Vossen St-Annaland, E. G. v. Bergen Middel burg. J. W. Christiaansen Koudekerke (W), C. M. Fransen Assen. C. W. Noo- tenboom Zierikzee, P A Pekaar Yer seke. C. M. Veerhoek 's-Gravenpolder. Bevorderd naar IV de studiejaar b (praktikanten): C. v. Dijlce St-Anna land, L. A, M. v. Geertruij Lamswaarde, H. C. Glerum Yerseke. H. B. Hendrikse Zierikzee, F. J. H. d'Hondt Huist. J. M. Huiszoon Missingen, W. E. Kolff Vlis singen. J. P. de Maat Graauw. W Mlnnard 's-Heer Abtskerlte. P Robbe- mondt Ulvenhout, C. H. Sentse Rilland- Bath. J. A. de Visser Oostburg en J. J. Het zaterdagmiddagprogramma ls Iets lichter opgezet. Vanaf half twee treedt een muziekvereniging op. De Landelijke Rijverenigingen organiseren om 13.40 uur een springconcours klasse L., om 14.25 uur en "springconcours klasse M. 15.00 uur een parade met prljautt- ng T>~ v-«-« voor I strijd stoeltjerijden op het programma staan en om 15.25 een vossejaent. Om 16.35 organiseren zij een kousengevecht en een wedstrijd tonnetje steken. De Landelijke Ruiters zorgen om 16.10 uur voor een attractienummer, om 16.20 uur is er weer een springconcours, klasse Z. 's Middags om 15.45 uur geeft de pony club ,De Gouwe Rijers' uit Serooskerke een demonstratie. De beide agrarische dagen worden verbonden door een ont spanningsavond in de consumptietent op het terrein, georganiseerd door de plat telandsjongeren organisaties .Streek Walcheren man Krabbendijke en R 1. Wieland de Vriend Walsoorden Aan de rijksuniversiteit in Utrecht zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid: mej. J. V. Müller, Waterlandkerkje; mej. T. H. A. C. van der Slikke, Ellemeet; en de heer M. de Koeijer, Nieuwdorp. Aan de technische hogeschool in Eindho ven zijn geslaagd voor het propadeutisch examen van de afdeling der scheikundige technologie: de heren P. J. J. de Meijer, Zaamslag, en H. L. Vader, Vlissingen. Voor het examen mo A Nederlands te Utrecht zijn geslaagd de heren L. de Kloet, Spijkenisse en E. Rammeloo, Phi lippine. Kampeerterrein ,Den Groten Of' reeds in gebruik Het nieuwe Sluise kampeerterrein, gele- n l>ü de speeltuin .Den Groten OF nog wel niet officieel geopend, maar reeds een groot aantal kampeerders heeft er zijn tent opgezet of de cara van neergezet. In vergelijking met de voorafgaande jaren is er een totaal nieuw e situatie ontstaan. Het beheer berust namelijk met meer bij het gemeentebestuur maar bij het be stuur van de Burgerlijke Godshuizen, een semi-gemeentehjke instelling waar van het kapitaal vroeger aangewend werd voor de armenzorg. Na de invoe ring van de bijstandswet kwam deze taak te vervallen. Het kapitaal dat men bezat diende dus op een andere wij ze aan de gemeenschap ten goede te komen. Het speeltuincomité zag geen kans, althans de eerste jaren met, deze speeltuin te exploiteren, wat tot gevolg had dat de accommodatie on voldoende bleef. Samenwerking tussen gemeentebestuur en Godshuizen heeft het nu mogelijk gemaakt om in enkele weken tijds een bouwwerk op te zetten dat mtt alleen in een toeristische behoefte voorziet maar ook voor de eigen bevolking een recreatieve func tie heeft gekregen. Een mooi terras rui me parkeergelegenheid, praktische hy giënische voorzieningen en een kam peerterrein dat in de toekomst (op aan wijzingen van de ANWB) voldoet aan de eisen de de toekomstige wetgeving aan de kampeerterreinen gaat stellen. De nadruk zal worden gelegd op de functie van familiekampeerplaats, maar daarnaast as zeker de mogelijkheid aanwezig voor gescheiden kamperen. Daarnaast is ook de tennisbaan in ex ploitatie genomen. Van het oude voet balveld zijn nu de tenten verdwenen, zo dat er een gescheiden voetbal- en kam peergelegenheid ontstaan is, De moge lijkheid is thans aanwezig het exploi tatietekort van de speeltuin in de na bije toekomst op te vangen door emo lumenten van het kampeerterrein. Voor een passenden beplanting bestaan even eens plannen. Kleine stijging leden bij ziekenfonds Z.-Vlaanderen TERNEUZEN Het aantal verzeker den bij het algemeen ziekenfonds voor Zeeuwsch-Vlaanderen in Terneuzen heeft over 1967 een bescheiden stijging j te zien gegeven. De cijfers waren res- j pectievelijk 27.817 verplicht verzeker- den. 4290 bejaardenverzekering, 7328 vrijwillig-verzekerden en 38.687 aanvul lend-verzekerden, alles per 31 decem ber 1967. Over dezelfde periode in 1966 j lagen deze getallen op respectievelijk 27.208, 4335, 7300 en 37.980. Een en ander blijkt uit liet recentelijk verschenen jaarverslag van het fonds. De werkzaamheden in zowel binnen- als buitendienst konden normaal worden 1 uitgevoerd en er deden zicht geen bij zondere ziektegevallen voor. De loon- j grens voor de wettelijke verzekering ging per 1 januari .1967 omhoog tot 12.400 (per 1 januari van dit jaar 13,200), een grens die tevens werd aangehouden voor de vrijwillige verze kering. In de loop van januari 1967i had dit enig verzekerdeverües tot gevolg. De vrijwillige verzekering boekte uit- eindelijk een overschot van 44.136.76. een bedrag dat ten gunste komt aan de preaniëverevening in het district, waaraan S fondsen deelnemen. De pre mie van de vrijwillige verzekering ging omhoog. De verwachting is. dat het zelfde zal gebeuren met die van de aanvullende verzekering. De balans laat. een totaal zien van 3.544.666.71, het i voordelig saldo van de winst- en ver- liesrekening over 1967 bedraagt 20.078.63. In de sector wettelijke verzekering. betaalde het fonds 7.634.413,87 aan verstrekkingen. Voor de sectoren vrijwillige en aan vullende verzekering lagen deze be dragen op respectievelijk 1.529 322,22 en 193.583,88. Plaatopname in kerk Stavenisse Door het centraal cultureel adviesbureau te Rotterdam ia zaterdagavond in de hervormde kerk te Stavenisse een twaalftal psalmen op een grammofoon plaat vastgelegd. Deze psalmen werden door de gemeente op de gebruikelijke manier gezongen en begeleid door de organist, de heer M. J. Leune. Het is de bedoeling dat deze plaat ln de handel gebracht wordt. Botsing tussen auto en brommer Op de Stoofweg te Noordwetle ontstond een aanrijding tussen een bromfiets en een personenauto. De bromfietster, me vrouw K. uit Renesse wilde met. haar brommer van het naast de rijbaan ge legen rijwielpad oversteken naar de Smldsweg ln Noordwelle. Zij werd daar bij gegrepen door een Duitse personen wagen. Belde voertuigen belandden in de sloot. Zowel mevrouw K als de be stuurder, W. R„ moesten na eerste hulpverlening door dr H. J. Simons uit Renesse naar het ziekenhuis worden vervoerd. De rijkspolitie heeft de schuld vraag in onderzoek. WOLPHAARTSDIJK Een receptie, aangeboden door de organiserende ver eniging, de Watersportvereniging Wol- 1 phaartadljk, maandagavond gegeven ln dc WSVW-soclëtelt, gaf de deelnemer* aan de Internationale Flying Junior Week de gelegenheid wat op adem te komen en reeds gelegde contacten te verstevigen. Twee dagen nu, zondag en maandag, zijn de zeilers in de Ilying- Juniorklasse al aan het zeilen op het Veerse Meer. Zondag werden er twee wedstrijden gevaren bij wisselende, win den. maandag was er sprake van een vaste wind en prima zeilweer. De eerste vier wedstrijden de oefenwedstrijd van zaterdag telt niet mee geeft ae vol gende tussenstanden te zien: 1. A. van Ravesteljn, Rotterdam: 2. R. C. van den Eijnden. Amsterdam; 3. D. van Waning, Gouda; 4. Br. de Wilde, Gouda; 5. E. Delsing, Loosdrecht. De nummers 1 en 2 lagen ook zondag al in die positie, maar Van Waning en De Wilde zondag res pectievelijk nog 9 en 6 hebben kans gezien B. Zuidema (Amsterdam) en P. de Heer-Kloots Loosdrechtvan de der de en vierde plaats te verdringen. Dinsdag wordt nog tweemaal gestart, woensdag nog éénmaal, waarna na de prijsuitreiking de eerste Flying Junior Week in Zeeland weer tot het verleden zal behoren. Regeling opsporing kinderen op strand Het gemeentebestuur van Westerschou- wen neeft een regeling ingesteld, waar mee men wil voorkomen, dat er op de stranden onnodig gezocht wordt naar (kinderen, die hun ouders zijn kwijt ge raakt. Ieder, die een kind aantreft, dat naar de ouders zoekt, wordt verzocht het kleintje bii de dichtstbijzijnde con- sumptietent ln bewaring te geven. De exploitant van de tent ntjst dan een blauwe vlag met een wit vraagteken er in, waarmee hij duidelijk maakt, dat hij een .loslopend' kind onder zijn hoede (heeft. Ouders, die hun kinderen zoeken, kun nen dan in eerste Instantie bil consump- tietenten met een vlag terecht. De ten ten bij de duinovergangen Jan van Re nesse-,veg, Middenpad en Toledo's pad hebben telefoon. Als ouders een gevon den kind niet komen afhalen of als ou ders hun kind niet vinden bij de diverse tenten, wordt men verzocht contact op te nemen met de politie. In verband met ongeval kan ik deze week mijn klanten niet bedienen. C. DE KAM. Middelburg, Bellinkstraat 8 Met droefheid geven wij kennis van de ge boorte van een leven loos dochtertje. L. C. Wondergem J. M. Wondergem- Schutte Middelburg, 6 juli 1068 Schepenlaan 312 Heden werd geheel on verwachts van ons weggenomen, onze ge liefde broeder, zwager en oom op de leeftijd van 48 jaar en 6 maanden. Familie De Jonge Oudelande, 8 juli 1968 Zwinweg 6 De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 11 juli des mid dags om 12 uur, vanuit het verenigingsgebouw. Heden ls van ons weg genomen in alle rust en vrede, onze gelief de en zorgzame moe der. groot- en over grootmoeder weduwe van Albinus Lockef eér in de ouderdom van 85 jaar. Uit aller naam, D. Lockefeir Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Goes, 7 juli 1968 Molendijk 3 De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 10 juli des middags om 12 uur op de algemene begraaf plaats te Goes. Vertrek vanaf Maria Terweel om 11.45 uur. Heden nam God tot Zich, na een kort doch smartelijk lijden, onze geliefde man, vader en opa JAN ANTONIE VERMEULEN op de leeftijd van 70 jaar. Yerseke: E. L. Vermeulen- Bom D. Filius-Vermeulen J. Filiua Kees en Digna Alphen a/d Rijn: W. A. de Pijper- Vermeulen H. C. de Pijper Marcel en Irene De begrafenis zal plaatsvinden op heden, dinsdag 9 Juli 1968 op de algemene begraaf plaats te Yerseke om 13.00 uur, vanaf Dam straat 17 Heden nam God nog onverwacht van ons weg onze geliefde va der en grootvader weduwnaar van Cornelia Meyers, in de gezegende ouder dom van ruim 85 jaar. Jezus Uw verzoenend sterven blijft het rust punt van mijn hart. Alphen aan de Rijn: J. de Buck- Wondergem J. de Buck Oostkapelle J. Wondergem S. M. Wondergem- Leenhouts M. Maljaars- Wondergem A. Maljaars En kleinkinderen Oostkapelle, 7 juli 1968 .Duinoord', Duinweg 66 De begrafenis vindt plaats op donderdag 11 juli 1968 om 12.00 uur. op de algemene be graafplaats te Oost kapelle. I Algemene kennisgeving. Met droefheid geven wij kennis dat in de ouder dom van 90 jaren, gesterkt door de Genademid delen der H. Kerk, is overleden onze zorgzame vader, behuwd-, groot- én overgrootvader NICOLA AS JOHANNES MULDER weduwnaar van Maria Apolonia Janssen, Rotterdam: W. C. N. Mulder L. M. M. Mulder-Bakx kinderen en kleinkinderen Rotterdam: C. A. M. Kock-Mulder kinderen en kleinkinderen Rotterdam: C. J. N. Mulder J. G. A. Mulder-Vrijmoed kinderen en kleinkind Haarlem: A H. Sips-Mulder F. A. C. Sips kinderen en kleinkinderen Rotterdam: M. A. Schuurs-Mulder L. A. J. Schuurs en kinderen Rotterdam. 6 juli 1968 Straatweg 21 Dinsdag 9 juli om 7.15 uur een avondmis in de parochiekerk van Christus-Koning, Statenlaan v.m, Hillegersberg. De H. Mis van Requiem zal worden opgedragen woensdag 10 juli 1968 om 10.30 uur ln voormelde kerk, waarna de bijzetting in de familiegrafkelder op het r-k kerkhof .Crooswijk' om 11.45 uur zal plaatsvinden. Geen bezoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7