PROFESSOR BEPLEIT: ZET MES IN ONS BELASTINGSTELSEL zmëmm ZELANDICA 4 INKOMSTENBELASTING IS INBREUK OP PRIVÉ-LEVEN Forse hard ingreep nodig Jubileum van ,Bitumineuzen' in Goes P. Goossen lost duiven in Londen RAAD KL0ETINGE BOEKTE FINANCIËLE MEEVALLERS law-" i water kgêen. ass Geen bomen op de tweede kering van Nieuw-Vossemeer Examens aan Goese rmlts PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 5 JULI 1968 (Van een onzer verslaggevers) Prof- dr D. Brüll, die onlangs is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in het belasting recht aan de katholieke hoge school te Tilburg, acht de tijd rijp om eens flink het mes te zetten in het gehele Nederland se belastingstelsel. De jonge hoogleraar is van mening, dat zich thans een unieke gelegen heid voordoet om deze chirur gische ingreep uit te voeren. Immers, zo zegt hij 1. alle Euromaxkt-landen moeten vóór 1 januari 1970 hun omzet belasting vervangen door een heffing op toegevoegde waarde de zogenaamde btw) 2 onze vennootschapsbelasting staat op de helling, haar rechts- karakter wordt aangevallen en 3 onze inkomstenbelasting heeft zichzelf onmogelijk gemaakt. Het Nederlandse belastingstelsel rust thans op drie pijlers: de loon- en inkomstenbelasting, de omzetbe lasting met accijnzen en de vennoot schapsbelasting, die te zamen bij na negentig procent van alle rijks belastingen opbrengen. Prof. Brüll, die het woord .slachten' letterlijk in de mond neemt, heeft er bezwaar tegen, dat de wetgeving er vaak toe leidt, dat de fiscus naar zich toe rekent. In zijn moderne visie die hij geheel los van een politieke ge dachte of overtuiging heeft ontwik keld pleit de Tilburgse hoogle raar voor het verleggen van de be lastingheffing van de inkomsten naai de uitgaven van de belastingplich tigen. In het door prof. Brüll ontworpen systeem, mag de overheid voor de drie aan haar toebedeelde taken ook drie soorten belasting heffen, name lijk: A. één uitgavenbeiasting. te verwe zenlijken door een progressieve btw met een top-progressie van bij voorbeeld 50 procent, hetgeen neer komt op één derde aan de top in dien het inkomen geheel wordt be steed. Het eersté levensonderhoud dient hierbij te zijn vrijgesteld. Met deze uitgavenbelasting kan de over heid de rechtspleging financieren, waarvoor ook een heffing naar draagkracht past; B. eén zogenaamde rent-belasting met hoog, proportioneel tarief, gelijk voor alle ondernemingen, voor ver mogensopbrengsten boven een zeker percentage van de investering en ook voor arbeidsinkomsten boven «en zeker niveau. Hieruit dient de culturele sector te worden gefinan cierd, en C. tal van profijtheffingen, die de vergoeding voorstellen voor de pres taties van de overheid in het econo mische leven. Met deze, in zijn inaugurele rede vervatte aanval op het huidige be lastingstelsel, presenteerde de te Amsterdam woonachtige prof. Brüll te Tilburg een sprekend visitekaart je. Omdat de in deze openbare re de behandelde materie alleen voor deskundigen gesneden koek is, ben wij de hoogleraar gevraagd en ander nader toe te lichten. Tij dens een pauze tussen de colleges op de Nederlandse economische ho- Van de door prof. Brüll voorgestel de nieuwe vormen van de belasting heffing zal de btw zij het in een afwijkende toepassing op korte termijn in Nederland worden inge voerd. Deze belasting op de toege voegde waarde (waarvoor wij voorts willen verwijzen naar onze informa tiepagina van zaterdag 26 novem ber 1967) is namelijk door de EEG n Wet op 1 januari 1968 van kracht. Ne derland zal deze regeling met in gang van 1 januari 1969 invoeren, van de zes lidstaten van de EEG is Frankrijk de enige, voor wie dit soort belasting niets nieuws on der de zon is. De btw komt namelijk sterk overeen met het belastingsy steem, zoals de Fransen dat nu reeds kennen. Volgens prof. Brüll zouden ook het zegel- en registratierecht (die deel uitmaken van de nog resterende 10 procent aan belastinginkomsten van het rijk) in de btw kunnen overgaan. .Onmogelijk' Prof. Brüll stelt, dat de inkomsten belasting zichzelf onmogelijk heeft gemaakt. Het .faillissement van de Inkomstenbelasting' wordt door hem met niet minder dan negen argumen ten gestaafd: 1. de gecompliceerdheid van de wet, waardoor zij een aanhang sel vereist van toezeggingen, de legaties, resoluties en schikkin gen. Hierdoor verliest zij haar rechtskarakter; 2. tal van prohibitieve bepalin gen leiden tot het In geijkte vor men gieten van het maatschappe lijk leven. Hierdoor gaat haar voordeel ten aanzien van indirec te belastingen die de contri- buabelen minder vrijlaten in hun bestedingspatroon verloren; 3. steeds zwaardere inbreuk op het privé-leven. Dit is strijdig met de menselijke waardigheid. Hierbij horen ook de te hoge ei sen, die aan de belastingmoraal worden gesteld; 4. voor zover zij als vóórheffing (loonbelasting) wordt geïnd, ont trekt zij de bijdrage van de werknemer aan diens bewustzijn; 5. van de lagere aanslagregelen- de ambtenaren wordt teveel ge- eist, waardoor het gevaar van knevelarij ontstaat; 6. de ingewikkeldheid heeft hoge perceptiekosten tot gevolg; 7. het blijkt onmogelijk c ontgaan van belasting vooral om het door vermogens te beletten; 8. ontgaan lokt een gouverne mentele houding van de rechter uit, waardoor het vertrouwen in zijn onafhankelijkheid wordt on dermijnd en tenslotte 9 er bestaat grote onzekerheid of de top-inkomstenbelasting voor arbeidsinkomsten niet wordt afgewenteld. Dit zou internatio naal bij de invoering van de btw desastreus uitpakken Naar de opvatting van de Tilburg se hoogleraar in het belastingrecht tracht men met de inkomstenbelas ting al te veel doeleinden te verwe zenlijken De inkomstenbelasting dient volgens hem te worden .ge slacht' en getransformeerd tol een draagkrachtbelasting zonder herver deling der inkomens Dit beginsel van de draagkracht kan worden gereali seerd door een afzonderlijke btw met een licht progressief tarief. Hierbij zou voor luxe méér en voor primaire behoeften géén belasting moeten worden geheven. Deze btw zou aldus dienstbaar wor den gemaakt aan het rechtsbeginsel. Een gunstige voorwaarde hierbij is, dat de EEG zowel tarief-differentia tie als heffing bij particulieren toe laat. Elke vorm van persoonlijke inkom stenbelasting is voor prof. Brüll ta boe. Voor de duidelijkheid gaat hij zelfs zover te zeggen, dat zelfs bij een miljoen winst nog geen inkom stenbelasting mag worden geheven. De heffing moet geheel aan de uit gavenkant liggen. Eerst wanneer men iets van dat miljoen besteedt, mag belasting btw worden ge heven, omdat men dan immers pas beslag legt op een deel van de maat schappelijke koek. Overigens moe ten ook investeringen en beleggin gen in dit verband als uitgaven wor den gezien, terwijl men dit afzien van een inkomstenbelasting niet mag losmaken van een uitbreiding van onze huidige belasting op nv-winsten. Ten aanzien van de op de helling staande vennootschapsbelasting hul digt prof. Brüll de opvatting, dat deze moet uitgroeien tot een zoge naamde rent-belasting. Met ,rent' wordt hier bedoeld de winst die over blijft nadat alle kostenfactoren zijn betaald. Het Engelse begrip ,rent' wordt in Nederlands meestal ver taald als .overwinst'. De 47 procent vennootschapsbelas ting van nu mag in het nieuwe stel sel van de Tilburgse hoogleraar op lopen tot zeker 50 a 60 procent, om dat de continuïteit van het economi sche leven niet in gevaar komt. Een groot nadeel, dat aan de huidige ven nootschapsbelasting kleeft is, dat be loning van eigen kapitaal niet af trekbaar is. Deze heffing zou ook van toepassing moeten zijn op in komsten uit arbeid. Bij een arbeidsinkomen per jaar van zeg 150.000,- dienen de eerste 30.000,- te worden vrijgesteld. De resterende 120.000,- is een buiten- kansbate en daarvan gaat 60.000,- tot 72.000,- naar de staat. Het ontvangen van een dergelijk hoog sa laris kan Immers geen persoonlijks verdienste zijn, zo redeneert prof. Brüll. Hij ls van mening, dat de op- GOES ,De asfaltproduktie is in de I afgelopen jaren zeer snel toegenomen.! Als asfalteurs mogen we zeggen, dal: we (le mechanisatie in de wegenbouw goed hebben gevolgd'. Dat stelde ir. G. Slotboom, voorzitter van de vereniging voor bitumineuze werken woensdagmid dag in zijn openingstoespraak bij een bijeenkomst ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van die vereniging in ,De Prins van Oranje' in Goes. Daar bij waren aanwezig leden van de VBW Uit Zeeland en Noord-Brabant, Ir. Slotboom maakte duidelijk, dat de snelle ontwikkeling in de toepas- j van asfalt in twee fasen is verlo pen: door de watersnoodramp in 1953 in Zeeland, waarbij men met name in de waterbouwkundige sector werkte en door de gewijzigde constructie van we gen in de zestiger jaren, waarbij men ook voor de fundering asfalt gebruikt. De heer Slotboom was van mening, dat men niet binnenkort nog een zo grote sprong in de toepassing van het ppodukt kan verwachten. De VBW-voorzitter zette in zijn ope ningswoord nog eens uiteen welke de doelstellingen zijn van de vereniging: propagande maken voor het produlct en er kennis over verspreiden. Over de snelle mechanisatie zei hij: ,In de af gelopen tien jaar zijn de loonkosten p.er vierkante meter asfalt tot de helft teruggelopen. Een Ioom-onde kost ons minder dan een Suez-crisis'. Tijdens de jubileumbijeenkomst hield ir. K. Wester, directeur van het Studie Centrum Wegenbouw een lezing over de recente ontwikkelingen in de asfalt- wegeabouw in de Verenigde Staten. ,Na een bezoek aan Amerika kan men met trots vaststellen, dat op dit gebied Ne derland de vergelijking met Amerika goed kan doorstaan', stelde hij. De heer Wester gaf voorts een technische uit eenzetting over de verschillende con structiemethoden bij het gebruik van brengsten uit deze heffing ten goe de moeten komen aan overheidsac tiviteiten voor het culturele leven. Bij goed functioneren van deze rent- belasting zouden heffingen als belas ting op successie, vermogen en schenking wellicht kunnen verval len. Dat de overwinst naar het cul turele leven moet terugvloeien, is volgens prof. Brüll een logische con sequentie van het feit, dal bijvoor beeld het onderwijs onze beste, maar tevens grootste investering is, «lie de mensen voortbrengt, waaraan wij overwinsten te danken hebben. PROF. DR D. BRÜLL de tijd is rijp Tevens werd een lering verzorgd door de heer A. G. M. Boost, oud-secretaris van ,Het Nederlandsche Wegencongres', die met dia's en een korte film ri~ drukken over een reis naar Japan gaf. Na afloop van de bijeenkomst werd in hotel ,De Korenbeurs' een koud buf fet gebruikt. Zaterdag reist de heer P. Goossen iut Westdorpe op uitnodiging van de White Bread brouwerij naar Londen. Hij maakt dit uitstapje als voorzitter van het concoursvei'bond voor postdui ven in Zeeland samen met de organisa toren van het Belgische derbyverbond .Dender en Bovenschelde'. En Engeland zullen rij de lossing voor bereiden van de jaarlijkse vlucht op Londen. De White Bread verleent aan deze vlucht haar medewerking en schenkt onder meer als prijs een Sunbeam personenauto. De heer Goossen en zijn Belgische col lega's worden zaterdagmiddag om 3 uur op het vliegveld Zaventem opgehaald met het privévliegtuig van de direc teur van de White Bread. Zij zijn voorts te gast in het Vxctoriahotel in Londen. De lossing van de duiven vindt plaats zondagmorgen om 8 uur op het dale van de brouwerij, 40 meter hoog. Het is voor deze vlucht inkorven op vrijdagavond in diverse Zeeuwse in- korfeentra. Uit begrotingsjaren vóór 1967 n i i leerlingen op de school worden gehand- ouDsiüies aan haafd die goede vorderingen maken. (Het subsidie aan het Zeeuws consulta ry P nrnp tiebureau voor alcoholisme te Middel- LI1V4C burg zal worden vei'hoogd van 50,- KLOETINGE De raad van Kloetinge tot 125,-. De heer H. J. Colijn (ar), kreeg tijdens de woensdagavond gehou- vond de verhogixxg wel bijzonder hoog den vergadering enkele financiële mee- en vroeg nadere motivering'. Wethouder vallers gepresenteerd. De raad kon aan F. B. M. van Nieuvvexxhuijze deelde mee de saldi reserve een bedrag van 8239,12; dat b en w zich hierbij hadden laten lei gulden toevoegen als voordelig verschil den door het feit dat dit bureau binnen uit inkomsten en uitgaven die betrek-1 de Kloetingse gemeenschap heilzaam king hadden op dienstjaren die vooraf werk heeft verricht. Wethouder D. gingen aan 1967. Bovendien kon de post1 Schipper had voor deze instelling veel onvoorzien van de gewone dienst met waardering. De raad onthield rijn goed- bijna 1250,- worden verhoogd. De keuring aan het subsidieverzoek van de hoofdoorzaak van deze gunstige uit-1 Nederlandse Hartstichting omdat de komst van het dienstjaar 1967 moet noodzaak van subsidiëring naar het ge worden gezocht in de meerdere inkom-1 voelen van de raad niet vaststaat, sten als 6618,- uit het gemeentefonds, f 1521,- uitkering grondbelasting, een bedi •drag van 2336,- uit verhoging pe sonele lasten en bijna, 900,- uit meer dere bouwleges. Verder bleven de netto- kosten verbonden aan de uitvoering van (1e algemene bijstandswet ca. 5500,- bemeden de raming. Tegenover deze meevallers staat de af voering van de bijdrage van 5000, van de kapitaaldienst aan de gewone dieiist, die niet meer nodig is omdat deze laatste sluit. De financiële commis sie gaf een overzicht van de wijze waar op de boekwaarde van de investeringen per 31 december 1967 was gefinancierd. Het totaal aan investeringen bedroeg 3.658.527,06, welk bedrag als volgt was gefinancierd: saldireserve 44.073,71, eigen kapitaal 242.339.57, reserve 195.887,98, waarborgsommen 3050,-, vaste geldleningen 2.786.922,58 en kas geld c.q. rekening-coui'ant-krediet ten bedrage van 386.253,22. De raadsleden xxamen er tevens kennis dat de minister van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk in begin- el een subsidie van 17.500,- heeft toe- ekend voor de aanleg van de spo-rtvel- De raad hechtte rijn goedkeuring ver der aan het voorstel, van mw. I. M Radermacher-Schorer te Leusden 14 m2 grond te kopen bij de bejaardenwonin gen aan de Zomerweg voor 1,50 per m2; dit was ook het geval met enkele perceeltjes grond aan de Opril. Met betrekking tot de voorgestelde verho ging van het subsidie aan de Zeeuwse Muziekschool van 2500,- tot 2750,-, waarmee de raad overigens akkoord ging vroeg drs. S. Duvekot (chu), om dat niet alle Kloetingse gegadigden kun nen worden toegelaten, aan b en w rijn invloed aan te wenden dat alleen die Uitweg t-TRïXI* A c. ven v-Att VJn spronR eoi6e ben* water.1®* „(«uit* heL„,va ïjyUW, t'irechwc nieiua° (te coronR pnige Krant en televisie brengen dagelijks de dood in onze huiskamers. Andermans ongeluk is voor ons een lees-en kijk-consumptie. We nemen er oppervlakkig kennis van en gaan over tot de orde van de dag. We zijn er aan gewend geraakt, dat wij er toch niets aan kunnen doen. Maar op een dag gebeurt het voor onze ogen. Niet in woorden op papier of in beelden op de buis - maar echt. We horen hulpgeroep. We zien een mens in doodsnood. Dramatische werkelijkheid, maar hoevelen van ons kijken er naar als naar een film? Zijn wij zó afgestompt door drama's uit de tweede hand, dat het eenvoudig niet bij ons opkomt om iets te doen? Het lijkt er op. We kijken en wachten - als poppen van plastic. Tot er - goddank - één mens naar voren komt die voelt dat een mensenleven meer waard is dan een nat pak. Wij hopen, dat die mens zult zijn de eerste de beste keer dat een medemens hulp van u verwacht. Publikatie aangeboden door dit blad - in samenwerking met de Stichting ideéle Keclame. DEN HAAG De kroon heeft bij koninklijk besluit het beroep, dat was ingesteld door de ambachtsheerlijkheid van Oud- en Nieuw-Vossemeer en Vrij- berghe NV tegen een besluit van ge deputeerde staten van Noord-Brabant, waarby het verboden was om gaten te graven voor liet planten van bomen langs de Nieuw-Vossemeersedijk, gegrond verklaard. Het betreft hier volgens de kroon de tweede waterkering, die ongeveer 600 meter achter de eerste waterkering is gelegen. ,Het is zowel in het alge meen belang als an het bijzonder be lang van het water-schap ,De Brabantse Bandijk', noodzakelijk, dat deze dijk een goed waterkerend vermogen heeft. Dit brengt mee, dat boombeplanting op en bij dijken zoveel mogelijk dient te worden geweerd. Gelet op de erva ringen, welke bij de stormvloed van 1953 zijn opgedaan, moet geen ont heffing worden verleend voor het gra ven van gaten en het planten van bomen', aldus het koninklijk besluit. De kroon zegt voorts, dat in dit geval het landschapsschoon ondergeschikt is aan de waterkerende belangen. Hoe wel in de toekomst door sluiting van de Oosterse helde de dijk weliswaar als derde zeekering zal gaan fungeren, kan nu het planten van bomen niet worden toegestaan. Misschien zullen de genoemde bezwaren na het afsluiten van de Oosterschelde niet meer gelden, zo meent de kroon. Een aantal particuliere bouwers aan de Ds. Boersmastraat krijgt het recht van uitweg over het voetpad ten zuiden van de woningwetwoningen aan die straat omdat de raad akkoord ging met het stellen van een erfdienstbaarheid. Goedkeuring kreeg verder het voorstel van b en w zich garant te verklaren voor een door de woningbouwstichting Kloetinge aan te gane hypothecaire geldlening van 80.000,- met de spaar bank te Delft. Bij de rondvraag drongen de heren Co- lijn en Duvekot er bij b en w op aan te bevorderen dat de verkeerslioliten- installatie op liet kruispunt van rijks weg 58 met de Lewestraat en de Buijs Ballotstraat op korte termijn volledig in werking wordt gesteld, dit met het oog op de op handen zijnde vakantie- drukte. Burgemeester P. Daniëise zeg de toe terstond met de betreffende in stanties contact te zuUen opnemen. De heer H. P. Maas (pvda) informeerde naar de stand van zaken met betrek king tot de bouw van garages achter de woningwetwoningen. Wethouder Schipper stelde dat de stukken bij bouw en woningtoezicht zijn gedeponeerd en dat bij de volgende raadsvergadering de plannen ter tafel zullen komen. Hij vond dat belangstellenden nu reeds een vergunning konden aanvragen. ,Er moet echter rekening mee worden gehouden dat de bebouwingsvoorschriften zullen moeten worden gewijzigd'. ADVERTENTIE CARBOVIT tegen maag- en darmstoornissen. MUGOLIN (reukloos) ter voorkoming van muggebeten. OPREIS GOES Voor het eindexamen aan de rijksmiddelbare land- en tuinbouw school te Goes rijn de volgende leerlin g-en geslaagd: afdeling landbouw B- richting: C. J. van Gorsel, Oud-Vosse- meer; L. J. Klompe, Dreischor; W. J. J. Mdjs, Den Bommel: C. Neels, Oolt- gensplaat; J. van Soelen, Goes; J. J. Vermue, Ni-sse; G. M. Wisse, Anna- Jacobapolder. Afdeling landbouw E-richting: A. N. M. van Stee, Heinkenszand. Afdeling tuinbouw: J. M. Bolle, Oos- terland; G. R. Dees, Terneuzen: A. I* J. Dominicus, Borssele; R. J. M. Du- sarduyn, Groede; A. G. Geerse, Seroos- kerke; L. Janse, Vlissingen; C. de Land meter, O.-Souburg: L. C. Meeuwse, Ou- delande; J. Mol, Nisse; J. J. Reinhoudt. Wolphaartsdijk; M. A. van Strien, Mid delburg; P. Wiskerke, Wilhelminadorp; M. J. Zweedljk, Krabbendijke. Afgewezen: geen. Een 30 tot, 50 cm dikke cultuurlaag met een voor de Romeinse tijd dikwijle zo ty pische tóodachtigbmine kleur vol met puin- resten en fragmenten van gebruiksvoorwerpen, bevestigden wederom dat er in de Se en 3e eeuw in Aardenburg iets belangrijks aan de hand, moet zijn geweest. In de roodbruine laag werden de grondsporen en het bomvpwin aange troffen van eau aanzienlijk Romeins gebouw In de pas verschenen berichten van de rijksdienst voor het oud heidkundig bodemonderzoek (1965-1966) doet ir J. A Trimpe Burger verslag van een in 1965 voortgezet onderzoek op het terrein van de Aardenbui'gse gasfabriek. Niet alleen van de Romeinse t(jd, ook van de latere middeleeuwen (13e en 14e eeuw), toen Aardenburg eerst als koopmansstad en later als bedevaartsplaats van veel betekenis was, waren vondsten aanwezig. Cultuürover- blijfselen uit de tussenperiode de Merovingische en de Ka rolingische tyd - ontbreken vrijwel geheel. Een gi'oot ongerief voor het tegenwoordig bodemonderzoek noemt de schrijver de ge woonte de vroegere Romeinse gebouwen als natuursteengroeve te gebx-uiken in de tijd dat er nog geen baksteen beschikbaar was. Vele vondsten zijn in het nieuwe en mooi ingerichte gemeente museum van Aardenburg te bewonderen. In de nu gepubliceerde vondstberlchten worden middeleeuwse vondsten besproken, waar bij ook wordt gewezen op een in dezelfde berichten voorkomend artikel van Duixning over middeleeuwse pottenbakkerswaar en natuurstenen nxortaria (vijzels). De bij dit ax-tikel geplaatste verspreidingskaarten geven een goed inzicht in de handelsbetrek kingen die er in de 13e en 14e eeuw bestanden tussen de buiten landse havens langs de Noordzee en Aardenburg. De in die tijd gevonden strijkglazen zouden in verband kunnen worden gebracht met de bloeiende lakenindustrie. ,ln onze tijd gebruikt men strijk- glazen nog voor het bewerken van hoedranden, boerinnekappen en -mutsen en dergelijke. Het is dus wel een voorwerp dat eeuwen lang in vorm en gebruik ongewijzigd is gebleven!' De berichten openen met een overzicht vaxx de periodisering van de Nederlandse prehistorie met als uitgangspunt de grote behoefte die aan een algemeen aanvaarde periodisering bestaat, .gezien de welhaast abylonische spi-aakverwarring die op dit punt in ons land bestaat'. Hierna volgen een viertal artikelen over Friesland, waarvan wjj alleen het artikel van H. Halbertsman over ,The Frisian Kingdom" willen noemen, omdat hierin Zee land meermalen ter sprake komt. Er wordt gesproken over de zuidgrens van het gebied der Friezen, het Sinkfal of Zwin, genoemd al in een verzameling wetten die in 802 op bevel van Karei de Grote zijn gebundeld, in het latijn de Lex Frisionum ge noemd. Het gebied was in een drietal kustdistricten verdeeld, van het Zwin tot het Vlie, van het Vlie tot de Lauwers, en van de Lauwers tot de Weser. Verder wordt er gesproken over burchten tegen de Noormaxxnon, zowel in Vlaanderen als in Zeeland, maar de schrijver denkt hierbij ook aan Burg op Texel en er zijn zekere aanwijzingen dat ook Rijnsburg hiertoe moet worden gerekend. Bij de plattegronden worden Burgh op Schouwen en op Texel bij elkaar geplaatst, terwijl achterin een luchtfoto van Middel burg voor 1940 wordt gereproduceerd. Aan het slot van het om vangrijke artikel worden de bij verschillende schrijvers genoemde relaties tussen Zeeland en het Gudrunlied vermeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4