Afsluitingsmonument deltadam Veerse Gat Breskens brengt 26 juli massale vismaaltijd Fusie Zeeuwse Confectie/He ka: betere resultaten Irendeels matige wind uit oo9tel|jke richtingen. Iets hogere middagtempo- raturen dan donderdag. 2 DIEFSTALLEN UIT AUTO'S TE WESTKAPELLE Avondvaartochten op Oosterschelde DE STRIJD VAN WIND EN WATER ALMANAK ZESHONDERD GASTEN.... ,ZESKAMP'-PLOEG GAAT VANDAAG NAAR VEURNE SLUIS TERNEUZEN: STROP VOOR MIDDENSTAND Nederlands kamerorkest PRODUKTEN NOG ONDER DE EIGEN NA AM OP MARKT PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 5 JULI 1968 MEVROUW DÏBBITS VERRICHTTE ONTHULLING WESTKAPELLE In de nacht van woensdag op donderdag zijn bij een kampeerterrein tussen Westkapelle en Domburg drie geparkeerde personen auto's opengebroken. De daders namen tal van waardevolle gebruiksvoorwer pen, kleding en auto-onderdelen uit de auto's mee. Van de daders is nog geen spoor. In dezelfde nacht werd een geparkeerd staande auto aan de Westkapelseweg tussen Zoutelande en Westkapelle ont vreemd. Ook hier ontbreekt tot nu toe elk spoor. De politie wijst in verband met de eerstgenoemde misdrijven op het risico, dat men loopt als men vooral 's naohts waardevolle goederen in de op openbare weg geparkeerde auto's laat liggen. Voorts waarschuwt de politie voor de mogelijkheid, dat goederen zoals scheerapparaten, transistorradio's, zon- nebedden en dergelijke, die te koop worden aangeboden, gestolen zijn. VANUIT COL1JNSPLAAT COLÏJNSPLAAT Zaterdag 6 juli zal voor de eerste maal vanuit Colijns- plaat des avonds bij opkomende maan een vaartocht met, de salonboot .Schou- wen-DuiveJand' van de RTM over de Oosterschelde worden gemaakt. Het schip vertrekt des avonds om acht uur uit de vissershaven van Co- lijnaplaat en gaat afhankelijk van het weer in de richting Noordzee of in de richting Beugen op Zoom. Om tien uur meert het schip weer af in de visserahaven, doch tot twaalf uur 's avonds kan er aan boord nog gedanst worden. De organisatie berust bij de watersportvereniging Noord-Beveland'. Totaal 150 personen kunnen de tocht meemaken. Wanneer er voldoende be langstelling blijkt te bestaan, is het de bedoeling meer van deze avond- vaartodhten te organiseren, len VEERE Zeeland is een mo nument rijker. Mevrouw Dib- bits-Colenbrander, echtgenote van ir E A. M. C. Dibbits, heeft donderdagmiddag even na twaalf uur op de Veerse Gat Dam het vrjf meter hoge monument onthuld dat de Am sterdamse beeldhouwer Carel Kneulman in opdracht van het ministerie van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk en de nv Dijkbouw te Den Haag heeft vervaardigd. Voor de korte plechtigheid was slechts een handjevol personen, die recht streeks bij de afsluiting van het Veerse Gat betrokken zijn geweest uitgenodigd- Het ministerie van crm werd vertegenwoordigd door het hoofd van de hoofdafdeling kunst mr J. F. H. J. Jansen, de NV Dijksbouw door de heer W. A. Fischer lid van de raad van bestuur. Voorts waren aanwezig leden van de raad voor de kunst, de adviescommissie, water staatsmensen, vertegenwoordigers van de polder Walcheren en het wa terschap Noord-Beveland, Het Veerse Meer. de burgemeesters van Veere en Wissenkerke, A. de Kam en R. J. Scheele (wnd) en de dis trictscommandant van de rijkspoli tie overste A. J. van Thiel. Ir J. Volkera, hoofdingenieur-direc teur van rijkswaterstaat, hoofd van de Deltadienst, heette het gezelschap welkom. Dat gezelschap werd even later aangevuld met de heer Kneul man, die door het drukke gebruik dat momenteel van water- en we genbouwwerken gemaakt wordt, iets was verlaat. Ir Volkers noemde de onthulling en de totstandkoming van het monument evenals de afsluiting van het Veerse Gat' een strijd tegen de tijd'. Mr Jansen (crm) ging daarna uit voerig in op de nogal bewogen ge schiedenis, die dit monument heeft gehad. In 1960 werd al over een gedenkteken voor de deltawerken gesproken. Deelnemers aan dat eer ste gesprek waren het toenmalige ministerie van okw. rijkswaterstaat en de NV Dijksbouw, de aanne- mingsmaatsohappij die tussen 1958 en 1961 de werken tot afsluiting van het Veerse Gat heeft uitgevoerd. In 1962 was het pas zover oat men aan Carel Kneulman, die inmiddels naam had gemaakt met enkele zeer fraaie monumentale werkstukken, de opdracht kon verstrekken tot het maken van een ontwerp. Ongeveer een jaar later leverde Kneulman zeven ontwerpen af. Men koos er eentje uit dat echter spoedig door een ander werd vervangen. .Maar', aldus de heer Jansen', toen kwamen de zorgen pas goed. We Leeuwse AUTOMATIEK Rond elf uur in de avond wan delde dezer dagen een man een Middelburgse automatiek binnen om na inworp van een kwartje een bal gehakt te kunnen bemach tigen. Andere kwartje» brachten hem vervogenin het bezit van een santje, een croquet, een fri- candel, nog een slaatje, een hard gekookt. eieen reep chocola en een rol zuurtjes. Juist was hl) bezig om een nieuw kwartje in een van de gleufjes naast de hakjes achter glas te stoppan of de exploitant betrad dc hal en sommeerde de man te ver trekken omdat, de hal zon vtorden gesloten. .Hè toe. laat me nou nog even', drong de man aan, terwijl hij een nieuw getrokken hard gekookt, ei in zijn broekzak stak. Jk hm nu net. zo lekker aan hét win nen'. dachten dat we niet zouden rondko men met de financiën. De gietkos- ten van deze nornie bronzen plas tiek kwamen erg hoog uit. Daarom hebben we in overleg met de kun- ontwerp kleiner dan was begroot te laten uitvoeren.' Het was intussen al 1966 geworden. Enige tijd geleden kwaan net beeld voor de gieterij gereed. Het moest toen echter nog naar Parijs om te worden vergroot. De heer Jansen droeg namens crm ,de heerste helft' van het beeld ter onthulling over aan mevrouw Dibbits en gaf voor de andere helft het woord aan de heer Fisöher vandde NV Dijksbouw. De heer Fisaher keek In het verle den en merkte op dat het monument een historische plaats markeert. wilde. Als ik goed kijk, staat het monument precies op de plaats waar we dat bange moment be leefden. De heer Fisaher prees het goede samenwerkingsverband, dat de gi gantische afsluitingen in Zeeland mogelijk heeft gemaakt en hoopte dat ze de basis hebben gelegd voor nog grotere en nog moeilijker afslui tingen. ,Ik hoop dat de mensen die straks het commando overnemen hun les uit dit verleden zufflen trekken'. Nadat beide helften van het monu ment sprekend waren samengevoegd verrichtte mevrouw Dibbits-Oolen- brander de onthulling. OnmiddelMljk daarna werd het beeld door crm en Dijksbouw aan rijkswaterstaat, de beheerder van de dam, overgedragen. Ir Volkers nam het geschenk aan, en dankte meivrouw Dibbits voor de onthulling en zei dat men mede hierdoor grote waardering heeft willen laten blij ken voor het stuwende werk van ii kunnen zicli vrydngavoi juli in Breskens tegoed doen aan een garnalensalade, gebakken long met brood en boter en een consumptie naar keuze (koffie, bier, mineraalwater of iets van dien aard I)at kan die dag in Breskens voor een bedrag van f 8,En dan blijft liet nog niét eens bij eten en drinken, want de maaitijd wordt muzikaal omlijst, er wordt een .miss toerist' verkozen en (en- slotte wordt de avond besloten van al deze festiviteiten: de be drijfsruimte van de coöperatieve aan koop vereniging Breskens (CA V), welke ruimte gratis ter be- schikking is gesteld. Binnenkort zijn bij de WV-kan toren in West - Ze e uwech-Vl aa nd e- ren en eventueel ook ln Oost- Zeeuwacli-Vlaanderen de menu kaarten voor 8,per stuit ver krijgbaar. Deze menukaarten, die in een oplage van ongeveer 600 stuks zullen worden gedrukt, ge ven toegang tot alle festiviteiten. De hal biedit zitplaatsen aan 600 personen, maar het is sledhts mo- ii gelijk om met 100 personen tege- H lijk aan te zitten aan de maal tijd, zodat men, in geval alle me nu's verkocht worden, wel zijn beurt zal moeten afwachten. Bij de gezellige muziek die ten ge hore zal worden gebracht, mag dat geen bezwaar heten. De ovens waarop de tong wordt gebakkeen (gasovens), worden speciaal voor de gelegenheid gebouwd door de Gebr. Cruson te Breskens. derdeel van het programma is de verkieing van de ,Miss Toerist'. De verkieing begint om ongyeer half tien. Hieraan kunnen meisjes deelnemen van 18 tot en met 22 jaar, terwijl de nationaliteit geen enkele rol "speelt. Meisjes die menen, hetzij uit ei gen overtuiging, hetzij overtuigd door anderen, oen kans te maken om met de eer te gaan strijken, kunnen zich tot en met 24 juli opgeven bij het VW-kantoor aan cie Grote Kade 16 te Breskens. In de middag van de 26ste Juli wordt eerst een voorselectie ge houden, zodat tenslotte acht meisjes ziullen overblijven voor de eindstrijd, die tijdens de maaltijd zal worden gehouden. De acht fi nalisten mogen gratis meegenie ten van de garnalensalade en de tong. Voor dè eerste drie prijswin naars (de miss en haar secondan ten) zijn bekers en een sjerp be schikbaar gesteld. De vis voor de maaltijd wordt be schikbaar gesteld door de vissers van Breskens, de vishandelaren van Breskens en zeer waarschijn lijk ook door de vissers van Urk. Tussen de vissers van Urk en Breskens bestaat namelijk een vrij nauwe band. De avond wordt besloten met een groot bal tot twee uur in de nacht. Het muzikale gedeelte daarvan wordt verzorgd door de Breskense band ,The Rythme Kings'. Dit hele feest komt min of meer in de plaats voor de visserjjdageii dia jaarljjks in Breskens werden gehouden. De Stichting Visserij- dagen heeft het dit jaar evenwel niet kunnen bolwerken, want een van de belangrijkste onderdelen, het bloemencorso, bleek niet meer te realiseren. De feestavond op 26 juli wordt evenwel door de stichting met, materiaal en man kracht gesteund. Geldelijke steun is er van de VW, van de winkeliersvereniging, van de NV Zeebad, en van de visserij- vereniging ,Ons Belang'. Het is waarschijnlijk dat ook de gemeente (die dit alles een warm art toedraagt) een subsidie zal verlenen. Voorts wordt medewer king verleend door de muziekver eniging ,Uit het volle, voor het volk', het interkerkelijk comité en de Oranjevereniging. II1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIII lllllllllllllllllllllllllllll zeil. dat het monum en t gen aan nieuwsgierige blikken onttrokken heeft.. (Foto PZC). haar, eveneens bij de plechtigheid aanweige, echtgenoot, ir H. A. M. C. Dibbits, die indertijd als hoofd Del tadienst-Zuid de supervisie op de totstandkoming van de Veeree Gat- Dam heeft gehad. Beeld Carel Kneulman heeft tn het monu ment de worsteling van wind en wa ter willen uitbeelden. Het grote beeld heeft ln de bron*voering de beeld la een momentopname uit die worsteling geworden: in de wind verwaait een grote wolk sneeuwwit schuim. Hoge boven de lage hortaon- tale lijn van de dam steekt deze schuimvlok een ringer op. Aan de ene kant het Veerse Meer. aan de andere kant de Noordzee. Kneulman heeft met dit beeld nog eens de faam bevestigd die hij over hield aan zijn grote monumentale werken in binnen- en buitenland. Kneulman (52) is onder meer de maker van het beroemde monument in het voormalig concentratiekair Dachau. Er staat een groot beel_ van hem in Joegoslavië. Voorts zijn er werken te zien in Den Haag, Am sterdam (Het Lieverdje), Arnhem en Vlaardingen. In behandeling zijn werken voor de th te Eindhoven, een ziekenhuis in Kampen en een monument voor het kunstenaarsver zet. De opdracht aan Kneulman was het maken van een monument dat de herinnering aan da afsiuitingwwerk- zaamheden levendig moet houden. MIDDELBURG De .Zeskamp'-ploeg reist vanavond (vrijdag) naar het Belgische Veurne om zich voor te bereiden op het televisietoemooi, dat za terdagavond ln deze stad zal plaatsvinden. De Belgische televisie geeft er za terdagavond een rechtstreekse uitzending van. De NCRV heeft op die avond echter geen zendtijd. Vandaar dat beeluen van de wedstrijd op een andere avond, op het scherm zuilen komen. Dat gebeurt maandagavond van kwart voor negen tot omstreeks tien uur. De Middelburgse Zeskampploeg onder leiding van de heer W. Z. C. Hinderks bestaat uit J. J. Bostelaar. A. Coppeians. P. C. Fllpse, W. Kaljouw, H. A. J. van Lennep, mej. E. M. Mellefste, M. A. Mondeel, E. de Poorter, mej. A. Scheers, W. C. Schoonen, P. J. de Voogd, C. Willeboordse, mej. H. M. Wil- lemsen en P. Zwartepoorte. Drs H. Ulrich zal weer trachten de denkvragen van goede antwoorden te voorzien. Een werkcommissie uit ,Uit het volk voor het volk' bestaande uit de heren A. van der Knaap, J. J. de Looff en J. Bostelaar is druk bezig geweest met het bij elkaar garen van materiaal voor het beoefenen van de proeven. Middelburg staat ln de stedenrangschik- king op de vierde plaatst. Na Veurne komt Sliedrecht aan de beurt; De laagst geklasseerde ploegen van belde landen één zullen dan afvallen. Daarna volgt een demi-finale waarbij ook weer twee ploegen zullen afvallen. In Zutphen wordt op zeventien augustus tenslotte de finale gestreden. Burge meester mr J. Drijber en echtgenote reizen zaterdag naar Veurne om liet spel en dan met name het aandeel van de Middelburgers op de voet te volgen. Weer mijnen in Zeeuwse wateren onschadelijk VLJSSINGEN De mijnoprulmings- ploeg van het marine-wachtschip ïti VHssingen heeft woensdag af kunnen rekenen met een aantal mijnen ln de Zeeuwse wateren. Bij Colijnsplaat werd een exemplaar gemeld, dat achteraf geen mijn, maar een Duitse markeer- anaat uit de tweede wereldoorlog eek te zijn. Hef. projectiel werd .hadeliik gemaakt. De Breskens 42 kreeg een Engelse mijn uit dezelfde oorlog in de net'en ter hoogte van de Rampsbank. Ook dit oor logstuig werd onschadelijk gemaakt, hetgeen eveneens geschiedde met een Duitse landmijn, die bij Cadzajid door de rijkspolitie was gemeld. Slot van pagina 1) Ook anderen Behalve de volledig op de scheeps vaart georiënteerde bedrijven heb ben ook anderen de weerslag onder vonden van de ingebruikname van de nieuwe sluis. Dat geldt onder meer voor de zaken in de Noordstraat, waar vroeger veel schippers duurza me gebruiksartikelen kochten. Deze artikelen worden nu veelal in andere plnutsen gekocht. In Zeeuwsch- Y'laamleren profiteert daarvan voor al Sas van Gent. Overigens is het handeldrijven bij de wachtplaatsen voor da nieuwe bin- nenvaartsluis, waarop verschillende Terneuzense bedrijven zich nu toeleg gen, officieel niet toegestaan. Rijks waterstaat laat het oogluikend toe. TERNEUZEN De nieuwe bin- nenvuartsluis te Terneuzen, voor de schippers een uitkomst, voor de middenstanders een strop. (Foto PZC). De heer C. Ribbens, voorzitter van het comité handelsbelangen scheep vaart Terneuzen, zegt echter niet meer te verwachten dat het nog tot een formeel verbod zal komen. .Rijks waterstaat heeft indertijd als motief aangevoerd, dat het afleveren produkten op de schepen vertraging bij het schutten zou veroorzaken, Dat blijkt in de praktijk absoluut niet zo te zijn'. Hij voegt er aan toe dat hij wel volledig begrip op kan brengen voor het verbod op de sluis zelf handel te drijven. ,Dat zou trou wens levensgevaarlijk zijn'. VENNOOTSCHAP GAAT ,VENECO' HETEN HOLLAND-FESTIVAL MIDDELBURG, BURGERZAAL ln het kader van het Holland-Festival 1968 heeft het Nederlandse Kamer orkest onder leiding van David Zinman gisteravond in de Burgerzaal van het stadhuis te Middelburg een concert ge geven, waarbij door de Zeeuwse mu ziekliefhebbers het juiste antwoord werd gegeven op de vervelende aangelegen heid van het vorige met-doorgegane concert in genoemd leader: de zaal was tot de laatste stoel bezet. Het begin en het slot van het program ma waren werken van W. A. Mozart. Het kamerorkest toonde zich meester in deze muziek. Kon in 1950 nog een bekende encyclopedie schrijven dat van Mozarts eenenveertig symfonieën al leen de laatste vier regelmatig tot uit voering kwamen, hoe zeer is dat ver era na het Mozartjaar (1956). De 29e (K 291), .waarmee het Hollands Kamerorkest begon is een van die wer ken die de laatste jaren grote bekend heid hebben gekregen. En terecht: toen Mozart kort voor zijn achttiende jaar deze symfonie als vierde van een serie schreef schiep hij een rijp, elegant en zeer intelligent werk. Intelligent en ele gant dirigeerde David Zinman de sym fonie, waarin de inventieve geest van de grote componist nieuwe elementen bracht. Zinman trof in het Allegro moderato al dadelijk het juiste tempo, zodat alle sprankeling van de voor die tqd ongewone inzet er meteen was. Het werd een feestelijke muziek, liefelijk in het Andante en het Menuet, blij en ener giek ln de boekdelen. Van het zeer geliefde pianoconcert in A (K. 488) heeft Mozart in een van zijn brieven geschreven dat dit een van de werken is, die hij graag voor zichzelf wenste te houden of voor een kleine kring van muziekliefhebbers en -kenners. In de beslotenheid van de Burgerzaal met het zeer aandachtige publiek gezeten rond het podium was het alsof aan deze wens volledig werd voldaan. Met veel liefde en overgave speelden Jan ine Dacosta en het kamer orkest dit pianoconcert, waarbij het in nig- droefgeestige en bijna troosteloze adagio zo ten diepste werd gerealiseerd, dat Mozarts wens begTijpelfjk was. De nieester heeft zijn innerlijk verraden, iets was hij zelden deed, waardoor hij b\j velen nog vaak alleen als de maker van zonnige muziek bekend is. Inder daad wist hij zijn neerslachtigheid steeds weer te overwinnen, getuige ook het slot van dit pianoconcert, waarbij de stemming in haar tegendeel omslaat en tot uitbundige vrolijkheid wordt. Met veel vrouwelijk charme en grote tech nische bekwaamheid gaf Janine Da costa, daarin zeer accuraat gesecon deerd door Ztnman en de zijnen, een onvergetelijke uitvoering van dit con cert, waarin talrijke verrassende tour nures en subtiele trekjes in de harmonie de kenners tot op vandaag verrukken. Met uitbundig applaus dankte het pu bliek. Twee toegiften (Debussy het schaamrood mocht hier en daar de ka ken kleuren) gaf Janine Dacosta aw erkentelijkheid. Voor de pauze speelde Piet NHIand, concertmeester van het orkest, het viool concert in D van Johann Helmich Ro man (1694-1758), de vader der Zweed se muziek, een vooraanstaande verte genwoordiger van de toonkunst van zijn tijd. Zijn stijl beantwoord aan de smaak van die tijd; toch ia er een grote zelf standig scheppende meester aan het woord. Het was belangwekkend met dit concert, dat Ntfland mooi speelde te- izamën met het in kleine bezetting op tredende orkest, kennis te maken. Toch Is het misschien hier de plaats de op merking te maikén: waarom in dit con cert Holland-Festival geen Ne derlands weric geplaatst, temeer omdat het Hollands Kamerorkest zich juist dezer dagen met de muziek van eigen bodem heeft beziggehouden? Na de pauze hoorden we nog .Study in Sonority' van de Amerikaanse compo nist Riegger, gecomponeerd in 1927, een werkje voor tien violen, waarbij de G- snaar lager gestemd wordt tot E waar door de klankkleur van de viool een mogelijkheid erbij krijgt. Als modern werk, volkomen atonaal, is deze compo sitie van opmerkelijke vorm; met vela pizzicatie en de kinhouder als slagwerk gebruikend wordt een fel kleurrijk klankpalet gevormd. Volgen» de com ponist heeft het werk geen andere pro grammatische betekenis dan die in da verbeelding van de toehoorder kan zijn. Iemand zag tien muizen van achter da gobelijns der Burgerzaal komen en rondspelen; zelf dacht ik aan de maskera van de schilder James Ensor. Velen zullen deze muziek verschillend ervaren hebben. Gewaardeerd werd de vaardige uitvoering zeker, het applaus als graad meter nemend. Aan het slot waren er bloemen en een fruitmand voor Janine Dacosta en bloe men voor David Zinman en Piet Njj- land met de Middelburgse kleuren. Zeeland heeft een goe.d aandeel gehad in het Holland-Festival! v. M. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG ,Het is ver heugend te kunnen vermelden dat de samenwerking tussen de NV Zeeuwsche Confectiefa brieken en de NV Confectiefa briek Heka, voorheen H. J. van Heek reeds duidelijk vruchten afwerpt. Dit wordt meegedeeld in een bericht aan de aandeel houders van de NV Zeeuwsche Confectiefabrieken'. Lieten de eerste vier maanden van 1968 zich voor de Zeeuwsche als zeer moeilijk aanzien, mede als gevolg van de samenwerking is het bedrijf deze periode prac- tisch zonder verlies doorgeko men. Momenteel 1* het zo, dat alle bc- ilrljvén zowel de Zeeuwsche als Heka. en liaar dochterbedrijf Sal land redelijk goed tot zeer goed van orders zijn voorzien. Ondanks de «cherpe prijzen wordt voor al le bedrijven een beter resultaat verwacht dan In 1967. In het na jaar zullen hierover nadere mede delingen worden gedaan. Hoewel de naam van de vennootschap zal worden veranderd ln NV Neder landse Confectiebedrijven .Veneco' zullen de produkten onder de naam Zeeuwsch, Heka en Salland in de markt blijven Het is de bedoeling dat alle drie bedrijven met een eigen col lectie uitkomen, die evenwel m nauw overleg zulen worden samengesteld en geproduceerd. Ook op de buitenland se markt zullen de krachten worden gebundeld. Het artikelenpakket Zeeuwsch be- i'eft jongens kleding, te weten jon gensjasjes. coats, blazers, regenman tels, anoraks, jaqueta jonger)epakjet en sportieve wevendt jacks. Heka fa briceert pantalons in het sportievr genre voor dames, heren, meisjes er jongens, als-mede mantelpakjes vooi meisjes en anoraks. Bovendien heefi Heka een apart produktiebedrijf voor bedrijfskleding. Salland is in het bij zonder fabrikant van anoraks én jackets en produceert ook coats en ineiajesmantels- Voor de tot stand koming van de fu sie wordt in de buitengewone algeme ne vergadering van aandeelhouders op 17 Juli ln Amsterdam een voorstel tot wijziging van de statuten voorgelegd waarolj onder andere de naam van do vennootschap zal worden gewijzigd in NV Verenigde Nederlandse Confectie bedrijven Veneco. De doelomschrij ving wordt gewijzigd en verruimd, 't maatschappelijk kapitaal zal wor den verhoogd tot vier milj gild ter wij) de priorlteltsftandeelhouders hun reohten zullen overdragen aan een speciaal voor dit doel in het leven geroepen Beheersstichting Veneco, die dan het recht van prioriteit zal gaan uitoefenen. Na goedkeuring van de statutenwij ziging zal het gehele geplaatste aan delenkapitaal van de NV confectie fabriek Heka, voort)een H. J. van Heek ad nom. 820.000 door de NV Verenigde Nederlandse Confectiebe drijven worden overgenomen vooi welke onderneming aan dc aandeel houders van de NV confectiebedrlj: Heka voorheen H. J. van Heek nom .1 3.530.000 uit te geven aandelen NV Verenigde Nederlandse Confectiebr drijven Veneco ter beschikking zul len worden gesteld- Besturen van bei de vennootschappen z!|n bij het be palen van bevengenoemde ruilverhou ding welke is vastgesteld in overleg met het accountantskantoor uitge gaan van de jaarcijfers van 1967 er hebben rekening gehouden niet dc bedrijfseconomische rentabiliteit dei beide vennootschappen, alsurede met de verwachting ten aanzien hiervan voor de toekomst. Na de uitgifte van de voor de overname ter beschikking testellen aandelen ad nom. 1.530.00 zal het geplaatste aandelenkapitaal van de NV Verenigde Nederlands' Confectiebedrijven Veneco nominaal f 2-330.000 bedragen, waai-voor note ring ter beurze van Amsterdam z;> worden aangevraagd Het geplaatste gewone aandelenkapl taal NV Zeeuwsch Confectiefabrie ken bedroeg na de uitgifte in februa ri van dit jaar van nom. 300.000 nom. f 800.000. De nom. f 10.000 pri- iriteitsaandelen NV Zeeuwse Con- rectiefabrielten zullen nu torugbetn- 'ing worden ingetrokken. De NV Zeeuwse Confectiefabrieken te Mld- lellnirg moest vorig jaar de verlies- 'ii winstrekening afsluiten mei een nadelig saldo van f 55.184- Het bestuur van de nieuwe Vennoot schap zal als volgt worden samenge teld: comnrissarisen prof. mr P. San ders, voorzitter en prof. dr E. H. van der Beugel- Onder voorbehoud van goekeuring door de aandeelhouders vergadering voorts ook mr W. F. Hendriks. De diroctle wordt gevormd door de heren H. ,J. van Heek, L. de Mooijer en P. H. Wille mars. HET WEER IN EUROPA London, zwaar bewolkt 20 graden Brussel, half bewolkt 24 graden Luxemburg, zwaar bewolkt 21 graden Parijs, /.waar bewolkt 22 graden Nice, liolit bewolkt 29 graden Berlijn, zwaar bewolkt 22 graden Zürïch. half bewolkt 24 graden C.enève, lioht bewolkl 24 /raden l.ocarno, zwaar bewolkt 26 graden Wenen, onbewolkt graden Innsbruc-k, zwaar bewolkt 28 graden Belgrado, onbewolkt 29 graden Athene, half bewolkt 30 graden Rome. onbewolkt 29 graden Barcelona, onbewolkt 26 graden Madrid, zwaar bewolkt 33 graden Mallorca. onbewolkt 28 graden Lissabon, zwaar bewolkl. "7 graden STRANDVERAVACHTIN O (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag nog flinke zonnige perioden i bij een iets toenemende zuidoosten wind. Temperatuur van 20 tot 22 graden. Zeewater 38 graden, i VOORUITZICHTEN: iets wannier en zo- niers strandweer, waarbij zaterdag de kans op een onweersbuitje door een j warmtestoring boven Frankrijk wat gro- I ter wordt. OOSTELIJKE WIND Droolc en overwoflend zonnig weer. Mo- Zon op 04 28 onder 21.0.1 Maan op 17.27 onder 00.49

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2