SPINAZIE Structuurschets Grevelingen ter beoordeling Zeeuwse staten NIEUWE 006ST 600"V99 VLISSINGSCHE NUTSSPAARBANK Ontsluiting met railverbinding en kanaal Bevorderingen aan opleiding kleuterleidsters te Mirtd^burg BEVORDERINGEN AAN DE MIDDELBURGSE ,RIJKSKWEEK' Groede subsidieert Rode Kruis en de kindervakantieweek Ere-zilver voor A. Walhout te Terneuzen Zeeuwse Collecte bracht in 1967 3009 meer op DONDERDAG A JULI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT II morgen feestelijke opening bijkantoor Paauwenburg van de Vlissingsche Nuts- spaarbank ADVERTENTIE goed nieuws voor alle inwoners van Paauwenburg! Morgenochtend 9 uur opent de Vlissingsche Nutsspaarbank een speciaal bijkantoor voor Zodat u vanaf morgen vlèkbij al uw bankzaken kunt afwikkelen! Desgewenst terwijl u in uw auto blijft zitten. Want het bijkantoor te Paauwenburg is het eerste in Zeeland met een zogenaamde drive-in: u rijdt daar met uw auto tot vóór het loket. Dat is uiteraard voor weinig-tijdrovende zaken ideaal! Hebt u echter zaken af te wikkelen, die iets meer tijd In beslag nemen, dan zijn daar de ..gewone" loketten voor. In dat geval kunt u profiteren van de parkeerruimte, die in ruime mate bij het bijkantoor aanwezig is. f60.000.000,- inleg! De Vlissingsche Nutsspaarbank. die zojuist een totaalinleg van 60 miljoen gulden bereikte, biedt alle spaarders ook via dit nieuwe bijkantoor èlle service die zij gewend zijn. Spaarbankboekjes - termijnrekeningen met hogere rente - dagelijkse rentevergoeding - salaris- en pensioenbetaling - buitenlands geld - reis- en bagage-verzekeringen - effectenzaken kluisloketten - gepremieërd sparen Zilvervloot. Premiespaarplan - bijzonder aantrekkelijke hypotheek-mogelijkheden (met snelle afwikkeling)! welkom! Mogen wij u uitnodigen om morgen het nieuwe bijkantoor eens te bezoeken? Ter gelegenheid van de feestelijke opening bieden wij u graag een consumptie aan. Deze uitnodiging geldt niet alleen voor onze Paauwenburgse spaarders (en dat zijn 2h van het aantal inwoners), maar ook voor de niet-spaarders. die interesse hebben, of zomaar eens willen komen kijken' bijkantoor: PAAUWENBURG Alexander Gogelweg 1 (hoek Vlissingsestraat) openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00-12.30 uur; 14.00-16.00 uur extra: vrijdagavond 18.00-20.00 uur BASIS VOOR VERDER UIT TE WERKEN PLANNEN MIDDELBURG Gs vragen de staten van Zeeland in beginsel akkoord te gaan met de globale structuurschets voor de ontwik keling van het Grevelingen bek ken. In 1966 besloten de staten reeds tot deelneming van de pro vincie Zeeland in de stichting re creatieplan Grevelingenbekken. Participanten in deze stichting zijn de provincies Zuid-Holland en Zeeland en gemeenten op Goeree- Overflakkee en Schouwen-Duive- land. De schets kan wanneer zij de instemming verkrijgt van de participanten in de stichting de basis vormen voor de verdere uit werking van de plannen en voor de structuur- streek en bestem mingsplannen. D estructuurschets sluit aan op het structuurplan voor het Grevelingenbekken van de commissie inrichting deltawa teren. Voor de ontsluiting van het Grevelln- genbekken zal volgens de structuur- recreatiegebied schets een railverbïnding tussen de E[. 2aJ geej^ of functie toegedacht. Ir. het bijzonder als gelegenheid te geven te voet de lig-, rust- en picknickplaats voor de! zeezijde van de Brouwersdam te be- watersport. Daarvoor zullen steigers en reiken is vlak tegen deze dam een eventueel toilertjgebouwen nodig zijn. watersportsteunpunt gedacht. Bij de uitmonding van het voor de Als watersportcentrum van de tweede RAAD 'S-GRAVENPOLDER OVER INDUSTRIETERREIN watersport zeer gewenste Halskanaal in het Grevelingenbekken is een gebied geprojecteerd dat door een sterke af wisseling van eilanden en betrekkelijk kleine wateroppervlakten geschikt is voor de kleine watersport. Bij goed weer kan deze kleine watersport te zamen met de grote uitzwermen over grote wateroppervlakten. Indien te zij ner tijd in het oostelijk gedeelte van het Grevelingenbekken een spaai-bek- ken wordt aangelegd zullen daar om heen randmeren ontstaan van een schaal die ook voor de kleine water sport geschikt is. Langs de randen van het bekken zal een volgend pa troon ontstaan Dagrecreatie De plaat van Oude Tonge zal een zeer druk bezocht punt voor de dag recreatie gaan vormen. Een steunpunt voor de watersport is hier aan het uiteinde van het watersportgebied ge wenst. Bruinisse wordt een watersport- centrum van de eerste orde met ver schillende vormen van overiiaohtings- aocomniodatie binnendyks en een strook voor dagrecreatie buitendijks. De be staande en de nieuwe haven van Brou wershaven zullen tezamen niet watersportgebraik van de werkhaven Den Osse. van Brouwershaven ook een watorsportgebïed van de eerste de maken. Tussen Brouwershaven en Den Osse is een overnachtingsgebied gedacht met centraal daarin een complex van voor zieningen voor dagrecreatie die ook by minder mooi weer de mogelijkheid tot activiteiten geeft Ten oosten van Brouwershaven bevindt zich reeds een kampeerterrein dat voor uitbreiding vatbaar is. Scharendijke kan zich ont- ikkelen tot een watersportcentrum 'S-GRAVENPOLDER Vanavond (donderdag) komt de raad van 's-Gra- venplder bijeen om onder meer de ver koop van" percelen grond te behandelen. Voorts wordt er voorgesteld deel te ne men aan de gemeenschappelijke rege ling gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst en de gemeenschap pelijke regeling bestrijding luchtver- ontreinlging. De bouwverordening met zeezijde van de Brouwersdam te be- 6011 3"ta' wijzigingen komt eveneens :tan de orde. Tenslotte wordt een pnncipe-uitspraak gevraagd over het ontwerp bestem mingsplan bedrijfsterrein Schoorkens- zandweg en het bestemmingsplan van 's-Gravcnpolder 1968. Het eerste plan dient als vervolg op het plan aan de Schuitweg, terwijl het laatste een aan tal plannen en wijzigingen daarop (in totaal 10 besluiten) dient te vervangen. Burgemeester en wethouders wijzen er op, dat de verscheidenheid aan voor schriften en plannen de praktische toe passing bemoeilijkt, zodat zij voor de kom en omliggend gebied één plan met één stel voorschriften wensen. orde zijn aangeduid Zonnemaire, Kabbe- laarsbank, De Val en Battenoord. De watersport heeft ook behoefte aan vluchthavens waar men gelegenheid heeft om benzine en olie te tanken en waar eenvoudige inkopen te doen zijn. Als een dergelijk watersportsteun punt zijn aangegeven plaatsen als een punt op de Plaat van Oude Tonge, een punt aan de zuidzijde en aan de noord zijde van de Brouwersdam. Ouddorp ha ven en twee punten op de slikken van Flakkee. Kampeercentra Een centrum voor dagrecreatie van de eerste orde is geprojecteerd op de plaat van Oude Tonge, op de mossel- banken bij Stellendam, op de punt van Goeree, op de Kabbelaarsbank en bij de Zoute Haard te Ellemeet. Ook in het grote gebied van de Slikken van Flakkee is een centrum voor de dag recreatie van de eerste orde op zijn ■laats. Frontale botsing met gewonden te Kloetinge KLOETINGE - Bovenaan «ie oprit der! Noordelijk bij de T-splitsing Xoorddijk- Krukweg-.Maneeweg in de gemeente Kloetinge ontstond dinsdagmiddag om streeks vijf uur een frontale botsing tussen twee personenauto's, waarbij en kele gewonden vielen. Zowel automobilist H J. van E uit Yer- seke als bestuurder W. B. uit Yerseke bemerkten elkaar te iaat. De meeste inzittenden van beide auto's konden naj doktersbehandeling huiswaarts keren. Behalve bestuurder Van E, automobilist B. en zijn 12-jarig zoontje, deze werden 1 naar het Bergzichtziekenhuis te Goes vervoerd. Van E. kon na onderzoek 's avonds het ziekenhuis weer verlaten. Dokter H. J. Entink uit Kloetinge ver leende ter plaatse de eerste hulp Fietser aangereden door personenauto SEROOSKERKE - Dinsdagmiddag werd de heer C. A. A. uit Serooskerke op zijn fiets met aanhanger door onoplet tendheid op het tegemoetkomende ver keer op de Vrouwenpolderseweg te Se rooskerke aangereden door een perso nenauto, bestuurd door de heer G. W. plaats. Uitgaande van de wenselijkheid het ei-| uit Middelburg. De fietser kwam hier- land Dwars in dc weg' tot een goed'door te vallen en liep enkele schram- toeganbelijb schiereiland te maken door metjes op. De fiets werd danig vernield, het door middel van een veer met Dokter G Schep uit Serooskerke ver- de vaste wal te verbinden en van de leende de eerste hulp. mogelijkheid Brouwershaven en omge ving tot een zeer belangrijk zwaar tepunt voor de recreatie uit te bouwen lijkt ook daar een centrum voor de dagrecreatie van de eerste orde op zjjn plaats. Centra voor de dagrecreatie van de tweede orde zijn geprojecteerd bij Bruinisse, Zonnemaire. ten oosten van Ouddorp-haven, bij Battenoord en op de zeer aantrekkelijk gelegen. In het water vooruitspringende landtong ten oosten van de monding Halskanaal. Als kampeercentra van de eerste orde zijn plaatsen aangegeven op de mossel van de eerste orde met een verblijfs- banken ten oosten "van Oiiddorp-haven tussen het oude land en de Dammen- randstad en Zeeland door liet delta- Sebied van groot belang zijn om it verwacht mag worden dat dez« spoorlijn grotendeels parallel met de middenweg zal lopen. Een aanslui ting via Ooltgensplaat aan het oordbrabant se spoorwegnet zou een directe verbinding in oostelijke rich ting kunnen gev Kanaal 0 einig recrea- tiegrond aan het water beschikbaar komen. Bij de Zoute Haard is ech ter recreatie aan het water moge lijk. Ook om de watersporters de ADVERTENTIE Duitse auto vast op strand en onder water gelopen VLISSINGEN Op het strand bij de tweede overgang (tussen Westduin en dej marinepost op grondgebied van Valke-I nisse), is in de nacht van maandag op dinsdag de auto van C. G. uit Krefeld vastgelopen en door het opkomende wa-< i ter ondergespoeld. De bijna nieuwe auto) werd dinsdagmorgen omstreeks half, acht door een takelwagen uit het water! gesleept en meegenomen om schoon te maken. G. was omstreeks drie uur met, zijn auto het strand opgereden en had; toen de motor afgezet. Na enige tijd be-; merkte hij dat het water opkwam. Hij probeerde toen weg te rijden, waarbij de wagen vast raakte. Omstreeks half vijf j toen hij zag dat hij de auto zelf nieti meer los kreeg, is de Duitser op zoekj gegaan naar een telefoon. Door allerlei i misverstanden duurde het nog al lang! zodat de takelwagen pas omstreeks ze ven uur bericht ontving. Bij aankomst van de takelwagen omstreeks kwart over zeven, bleek de auto aJ helemaal onder water te staan. Ter plaatse is het voor auto's verboden om te rijden. GESLAAGDE MDS-ERS FUIFDEN HUN DOCENTEN MIDDELBURG De eindexamenklas! van de Middelburgse chr. middelbare de tailhandelsschool heeft haar vreugde over de uitslag van het eerste landelijk I examen sinds het korte bestaan van de- ze scholen, niet onder stoelen of banken MIDDELBURG Aan de rijksoplei dingsschool voor kleuterleidsters te M-.ddelburg werden de volgende leer weg en op de Slikken van Flakkee. |jn2en Gevorderd- Kampeercentra van de tweede orde zijn geprojecteerd bij Bruinisse, Zon nemaire. Brouwershaven, Scharendijke en Herkingen De verbinding te water betekent v Rotterdam of Hellevoetsluis een mede door de sluis in het Volkerak MIDDELBURG Aan de rykskweek-PoortvlietFrans v. Dixhoom. Vlis- grote omweg. Het wordt daaromschool te Middelburg werden de vol- smgen; Wim de Grave. Souburg: Jan u. u„. noordengende leerlingen bevorderd: 1 van Haneghem, VII in gen: Nelleke gewenst geacht vanuit het IB.„ over een meer directe verbinding te:VAN KLAS 1 NAAR KLAS 2: Piet beschikken. Daarvoor ligt een gun- Bazen, Sint-Maartensdijk; Annie Deur- Taap VI stig punt tegenover Hellevoetsluis. een van de hoekpunten van de randstad. Hierbij zou gebruik gemaakt kunnen worden van het Zuiderdiep en een nieuw kanaal door het smalste deel van Goeree-Overflakkee. Dit zogenaam de Halskanaal kan de kortse verbin ding geven met een grote bevolkings concentratie. Via het Zuiderdiep en het Halskanaal bedraagt de afstand van Hellevoetsluis naar hef Grevelingen- Middelburg; Jaap Gesink. Viissingen, John Hage, Breda: Els Marinissen, Middelburg; Anneke Ochtman, Zierik- zee; Henk Pieters. Vlissingen; Arno v. cl. Plank. Teraeuzen: Marlike Pol dermans. Zierlkzee; Rian Risseeuw, Oostburg; Kees Roest, Goes: Frans Schrijver. Goes; Hans Zonruiter, Yer seke; Wim Bakker. Yerseke; Paul Be- zuven, Zierikzee; Marian_ de Bruine, bekken ongeveer acht kilometer. Via Baarland: Christiaan den Dekker. Hoe- het Volkerak en de Bruinisser sluis is dekenskerke; Jan Everwijn, Zierikzee; dat 53 kilometer Voor een optimaal Nick Flipse, Wolphaartsdijk; Nan Gi- gebruik van het watersportgebied van si us. Vlissingen, Mare Groosman, IJzea- het Grevelingenbekken is behalve de chjke; Marja Hofstee, Goes; Ruud Jan toegang via "de sluis by Bruinisse een tweede toegang noodzakelijk via een kanaal door de nals van Goeree. Voor de structuur van het Grevelin genbekken ontstaat het volgende beeld. Afhankelijk van het waterpeil ont staat een kleinere of grotere opper vlakte land in de vorm van buiten dijkse gronden of eilanden. Van de eilanden zal te zijner tijd een deel se. Vlissingen; Harm Tom v. d. Linde, 's-Heer-Hendrikskinderen;. Frans Meui- meester. Middelburg: Raymond Ram- meloo. Sas van Gent: Ineke Remeus. Goes; Lem Roelse, Vlissingen; Jan Roo- se, Goes; Paul Scherbeijn, Hoofdplaat; Willy Spinnewijn, Hoofdplaat; Gert Jan Verburg. Souburg; Rini van Vugt, Terneuzen; Lia Wcsterweele. 's-Hee- tl !y..J l.j« renhoek6 leerlingen niet bevorderd; tot recreatiegebied worden bestemd: 3 leerlingen voorwaardelijk bevorderd, de Hompelvoet. da Veermansplaat en BEVORDERD VAN KLAS 2 NAAR de platen van Bommenede worden voor- KI,AS 3: Leo van Aken, Vlissingen; lopig als natuurgebied beheerd. lEnk Boorsma, Breskens; Cor v. Dinte- De overige eilanden is een recreatieve ren, Terneuzen; Tonny Doeland en Jan Kees Dommisse te Vlissingen; Jaap Geurand. Koudekerke; Berty Hunders- marek, Kapelle; Wanda Lipowski, Sou burg; Cees Nooijens, Vlissin "en; Ema Oranje, Vlissingen; Jan de Oude. Bier vliet: Kees de Rijk, Schoondijke: Kees van Terheijden. Oostburg; Toby Visser, Middelburg; Piet v. d. Vlies, Sint-Phi- lipsland: Kees de Vries, Middelburg; Marie-Louise Wijffels. Schoondijke; Eddy de Smit, Oostburg; Rien Dume, Oud-Vossemeer; Lia Holiestelle, Kort- gene; Tonny van Iersel. Domburg; Karin Klopmejjer, Goes: Rijk v d La- gemaat. Middelburg: Lian Minderhoud. Westkapelle; Jenneke Mouthaan, Zie rikzee, Han v. Popering, Sint-Anna- land; Peter Theunls, Vlissingen; Jan v d. Velde, Tholen; Gerda But en Ma rianne But. Vlissingen; Els v. Dalen, ADVERTENTIE IphTlTps batte m Jen i 11551 die móéten ivel j -goed zijn VAN KLAS 1 NAAR KLAS 2: Jobien Boonman, Rilland-Bath; Susette Bos- sand, Oostburg; Henny Burgier, Bres kens; Sarie Flohil. Noordgouwe; Janny de Groote, Sint-Maartensdijk; Rosa van Gurp, Sluis: Barbara de Jonge, Axel: Ria v. Klinken, Zonnemaire: Rita Lal- kens, Breskens; Els Meijer, Middel burg; Marion Minderhout, Renesse; Wilma Nolden, Vlissingen, Loes v. Schaik, 's-Heer-Hendrikskinderen: Jo ke van Schelven. Dreischor; Dimph Schetters. Goes; Maaike v. d. Velde. Dreischor: Marianne v. d. Vliet, Hans- weert; Marian v. d. Weele, Kloetinge: Mattie Zeijler. Oosterland; Corrie v d- Berg. Middelburg: Mariette Bouw. Goes; Annemarie Christiaanse, Koude kerke; Ankie Demoet, Ouddorp; Willy Dieleman, Westkapelle; Lya v. Eene naam, Vlissingen; Inge Goedegebuure. Vlissingen; Suus Hartman, Goes: Jan- Gymdemonstratie te Grijpskerke Zaterdagavond 6 juli organiseert dei gymnastiekvereniging in samenwerking' niet de plaatselijke WV en de Oranje vereniging een openluchtdemonstratie op, de speelweide. Deze avond begint om 7 uur met een optocht van alle gymnasten door het dorp. Voorafgegaan door tam-j boers van de muziekvereniging EMM uit Serooskerke. Op de speelweide zal] de gymnastiekuitvoering afgewisseld worden door muziek van EMM. In de pauze organiseert de WV een vossen-, jacht. Het verdere van deze avond zal worden gevuld met vrolijke muziek. Holster. Kruiningen; Leo van Houte, Waarde; Jan v. Iwaarden. Heinkens- zand; Ton Mol, Tholen; Wim Note- oaart. Wemhout; Leen Poot, Sint- Maartensdijk: Ada van Staalen, Ma rian Van Staalen, Dreischor; Rinus Va- .r~r- iv, w der, Souburg; niet bevorderd 5 leer- ny v. d. Kettery Vlissingen; Levien i:j.iji i Ho (pwiu- Joke van Liere. Goes: de Leeuw, Goes; Joke van Liere. Goes: Ria Louwerse, Westkapelle: Anneke van Maaren. Middelburg; Jannie de Nooijer. Vlissingen; Marijke Overweel, Nieuwland; Joan de Quartel, Middel burg; Lies Reijnierse, Midde/burg: Marjan v. Rooijen. Westkapelle; Joke Sehrier. Goes; Wilma Smit, Vlissingen; Gerda Welleman, Kortgene; niet be vorderd 4 leerlingen: "voorwaardelijk bevorderd 2 leerlingen. BEVORDERD VAN KLAS 2 NAAR KLAS 3: Hernuen van Amstel. Sas van Gent: Loes Breur, Sommelsdijk; Lian Caljouw. Steenbergen: Sary Sij- lingen; voorwaardelijk bevorderd 1 leer- ling. BEVORDERD VAN 3 NAAR 4: Ellen Bakkes, Middelburg; Marijke Dienkx, Vhssfngen. Henk v. Koeveringe, Hans- weert; Edward Malicki, Vlissingen: Wim v. cl Meer, Zonnemaire: Olga de Meurichy, Vlissingen; Koosje Moer land, S:nt-Annaland."Piet Penne, Axel; Wim de Pundert, Kwadendamme; Da vid Schilleman, Biervliet; Rob Stra- ting, Goes; Mieke Sundquest, Vlissin gen; Joop Uil. Zierikzee; Jos Vos. Kort gene; Piet Vreeke. Domburg; Antonia Weering, Vlissingen; Jaap den Engels-1 souw, Cadzand; Monique van Damme, man. Kloetinae; Harry de Greef. Oost- IJzendijke; Irene Dusarduyn. IJzendij- burg; Ank Hemelaar." Vlissingen; Don-!ke: Nelly Hoogerhuis. Renesse: Ca- nie Hollevoet, Gerard v. d. Hoven, Goes;|roIien Huurling, Zierikzee; lngrid Lip Sjaak Joziasse, Vlissingen; Betsy Kaat, rolien Huurling, Zierikzee: lngrid Lip- Kruiningen; Pieter Kalle, Middelburg; pens. Aardenburg. Annelieze Lobbe- Sjoerd "Kelder, Vlissingen; Ronnie de|zoo, Krabbendijke; Anneke Melse, Tho Koning, Axel; Kees Polderman, Goes; Men; Ria de Pan, Goes; Joke Pauw, Ronny v. Puialten, Terneuzen: Hanny I Rilland-Bath; Connv Polderman. Rll- Verpraet, Aardenburg; Nellie v. Waar-1 !and-Bath; Anneke Proos. Goes; Els de, Nieuwland; Gerda Westveer, We- Radewalt, Nieuwerkerk: Blly Rïs- «-»• seeuw, Cadzand; Annelies de Rooij, Utrecht; Marjolie 3ehipper, Vlissingen; Riet Zwagemaker, Tholen; Kok van Zijp, Sommelsdijk; Riet Brouwer. Vlis singen; Ineke den Dekker, Souburg: Betsy Dubois. s-Heer-Hendrikskmde- ren; Marian Gelok, Middelburg; Mieke Kempe. Vlissingen Betsy Kersten. Vlissingen; Cathrier Kole. Wemeldin- Ee; Bettie v. Liere Goes; Anja v. d. .inde. Middelburg; Sari van Marion. Vlissingen; Etty Meliefste. Mid delburg: Simkje Metz. Vlissingen: Ma rianne Monteau, Oostburg; Willemien Peters, Vlissingen; Els van Pinebroek, Terneuzen: Joke Provoost. Souburg: Ina Smits. 's-Heer-Arendskerke; Joke Steijn. Middelburg: Hannie Verhagen, Vlissingen; Suus Vermeulen, Vlissin gen: niet bevorderd 1 leerling. meldinge; Ruius Willemsen, Biervliet; Loes de Wolf, IJzendijke: Frans de Groote, Schoondijke; Joke Barens; Jeannette Borcheri. Vlissingen; Kees v. d. Bulck, Vlissingen: Marijke Joziasse, Middelburg; Ad Ka.llemein, s-Heer-Arendskerke; Ritha Kesteloo, Vlissingen: Johan Keukelaar. Kloetin ge; Gert Kooman, Kerkwerve; Marian ne Krakeel, Zierikzee: Piet Loekemeij- er, Vlissingen; Ellie Nederlof, Middel burg; Marjan v Nieuwenhuyzen, Oude- lande; Lenv Nonnekes. Goes: Frans Passenier. Domburg; Leen Schipper. Scherpenisse. Evert Simonse, Vlissin gen. Rens Vermeulen, Veere; Peter de Vos, Nieuwdorp; Gerda Westerhof, Nieuwerkerk; niet bevorderd 6 leer lingen; voorwaardelijk bevorderd 3 leer lingen. Bromped kan je de uitvinding ion deze twee Amsterdammertje* noemen, die een los hulpmotortje op hun step je monteerden. Of het verkeerstechnisch allemaal wel .snor' sit, is nog maar de vraay-z Alle docenten van deze opleiding werden met hun dames op originele wijze thuis opgehaald, namelijk met oude rijtuigen, voorafgegaan en gevolgd door 4 ruiters te paard, allen gestoken in keurig rij kostuum. Zo trok deze stoet verscheide ne keren door de Middelburgse straten met als einddoel de bovenzaal van het Nederlands Koffiehuis op de Markt. Daar volgde een geslaagde .gezellige avond' onder leiding van de nu ex-leer ling Jan Oggel. Er werd gedanst op mu ziek van het duo Groenewoud-de Vos, terwijl de laatste tevens als cabaretier optrad. Vooral zijn optreden als .leerling' waarbij hij enige docenten wat kritisch bezag, oogstte succes. Ook de docenten kregen gelegenheid de oude M3 klas nog eens nader te bezien. Aan het eind van de avond brachten de leerlingen, nu met auto's, hun docenten weer keurig thuis. HERBENOEMING KANTONRECHTER PLAATSVERVANGER j OOSTBURG De heer A. H. M. van i den Hoek is oer 9 juli herbenoemd als j kantonrechter plaatsvervanger in het I kanton Oostburg. GROEDE De gemeenteraad van Groe de ging dinsdagavond akkoord niet en kele belangrijke subsi dievoor» tellen van het college. IX' afdeling West-Zeeuw»ob- Vlaanderen van het Rode Kruis kreeg f 0,50 per inwoner als bijdrage in de kosten van het streekzieken vervoer. Voor de kindrrvakantlewi-ek (29 juli tot en niet S augustus) trok de raad f 225,- uit. De raad besloot eveneens tot adhesie betuiging aan de motie van de gemeen teraad van Tholen inzake de toepassing van de woningwet en de wet op de ruimtelijke ordening. Er was geen he rwaar tegen een verhoging van de le ges voor inlichtingen uit het bevolkings register. Deze waren sinds 1948 niet meer verhoogd. .We zitten nu nog aan de zeer billijke kant', verzekerde bur gemeester J. C Everaars de raad. Tenslotte ging men akkoord met voor atellen tot ruiling van een stukje grond met de heer J. de Meester en tot het verhogen van «Je uitgifteprijs van de bouwgrond. Burgemeester Everaars ver duidelijkte dat op deze verhoging door .Middelburg" is aangedrongen. .Ais het aan ons lag, zouden we liever om laag willen. Dat zou aileen maar de woningbouw bevorderen'. De (overigens geringe) verhoging heeft alleen betrek king op grond voor woningwet- en pre- miebouw en voor bungalows. De .vrije sector prijs* blijft ongewijzigd. TERNEUZEN Dezer dagen werd de heer A. Walhout, oud-schipper eo mo menteel corveeër, door de lieer F. M, Berbers, wethouder van Terneuzen, de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau opgespeld, ter gelegenheid van het feit, dat de heer Walhout 40 jaar in dienst is bij de NV De Hoop u.- Terneuzen. De bijeen komst vond plaats in de kantine lan de NV De lloop. De adjunct-directeur van de nv, de heer -J. van der Peijl, •stond uitvoerig stil by «ie loophaan van de jubilaris en hij sprak woorden van lof over de wijze waarop hy zijn werkzaamheden heeft verricht. De heer Berbers noemde het een voor recht om zoveel jaren in één bedrijf werkzaam te zijn Hij wees speciaal op het feit, dat vooral van een "schip per een grote verantwoordelijkheid wordt vereist. De heer Van der Peijl feliciteerde hierna de heer Walhout met zijn onderscheiding en dankte hem voor alles wat hij in die vier de cennia voor de NV De Hoop heeft verricht. Namens de vereniging van handelaren in bouwmaterialen in Nederland te Amsterdam overhandigde de heer Van der Peijl de jubilaris de zilveren ge denkpenning met lauwerkrans en de .daarbij behorende oorkonde Als blijk van waardering voor zijn werkzaamhe den werd de jubilaris een herinnerings- I geschenk aangeboden. Ook mevrouw Walhout werd niet vergeten. Tenslotte sprak de heer Walhout zijn dank uit voor de koninklijke onderscheiding en de overige blijken van belangstelling. VLISSINGEN De opbrengst van de Zeeuwse Collecte van 1967 was ruim drieduizend gulden hoger dan in 1966. De totaalopbrengst was 35.397,70. Na aftrek van de wervingskosten en de bijdrage van 18 procent voor plaatselij ke sociale doeleinden kwam «Jocr deze collecte ruim 26.000.- beschikbaar voor vakantieweken van gehandicap ten, vakantieweken van bejaarden en voor het Anjerfonds Zeeland. Deze doel einden werden vastgesteld in overleg met de afdeling Zeeland van de Neder landse Federatie voor Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening, die ook de or ganisatie van de co :ecte voor haar re kening heeft genomen. In drie gemeenten kon door bijzondere omstandigheden de collecte niet worden Shouden. De opbrengst was in 's-Heer- tskerke relatief gezien het hoogste. Daar werd het hoogste bedrag per in woner 47 cent "bereikt. Vogelwaar de kwam wat dit betreft het "slechtst uit de bus met een cent per inwoner. A. Bosselaar herbenoemd als lid pachtkamer MIDDELBURG De heer A. Bosselaar uit Middelburg is bij koninklijk besluit van 10 juni herbenoemd als eerste lid in de pachtkamer van het kantongerecht te Middelburg. De herbenoeming gaat 2 september in. (ADVERTENTIE) mi

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 11