Na boeiende strijd bleef Middelburg ook tegen DCG thuis ongeslagen VAN SPRINGEL EINDELIJK IN GLANSROL: GELE TRUI DIRK NIJS,HET WAS GEWELDIGE STRIJD!' UITSLAGEN VAN TOUR DCG bleef 2 punten voor BRAZILIË VERSLAAT PORTUGAL RUMOER PROTEST Wielerrace door Vlissingen ja of nee? MAANDAG 1 JULI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 MIDDELBURG Hel ongeslagen thuisrecord ran Middelburg in de enorm zware competitie om het amateurlandskampioenschap van Neder land is niet gebroken! Ook het sterke Amster damse DCG, de grootste kanshebber voor de ti tel, slaagde er niet in zaterdagavond voor 5500 toeschouwers (onder wie enkele honderden Am sterdammers) de groen-witte barrière te nemen. Deze buitengewoon boeiende wedstrijd eindigde tenslotte onbeslist: 32. Middelburg boog daar bij een al zeer snel opgelopen 10 achterstand na de rust om in een 21 voorsprong, waarna DCG een kwartier voor tijd de Zeeuwen van vijf thuisoverwinningen afhield. Het was zonder twij fel de beste wedstrijd, die Middelburg in deze kampioensstrijd gespeeld heeft. ,Een geweldige wedstrijd', was het commentaar van KNVB-be- stuurder Dirk Nijs, die mét de duizenden langs de kant met volle teugen genoten had. En de be stuursleden van beide verenigingen waren het na afloop volledig met elkaar eens, dat dit van beide teams de beste was van de negen tot nu toe ge speelde ontmoetingen. We durven déze vergelij king maken: de strijd in Middelburg was een klasse beter dan in Amsterdam. En dat kan dunkt ons toch voor een belangrijk deel op reke ning geschreven worden van de fraaie Nadorst- grasmat, waarop knap en technisch goed voet bal mogelijk is. En Middelburg én DCG voetbalde deze avond dan ook bijzonder knap. Het was een wedstrijd, die alles had. Van de eerste tot de laatste minuut fascinerend, omdat de aanvallen in een verbazingwekkend hoog tempo afwisselend naar de beide doelen golfden. Van begin tot eind boeiend, omdat de 22 spelers met een verbluffend sterke inzet speelden en daarbij kans zagen op technisch hoog ni veau te voetballen. Van begin tot eind ook aantrekkelijk, omdat de sportivi teit deze avond hoogtijd vierde ondanks de grote belangen, die zeker voor DCG op het spel stonden. De 2-2 eindstand gal de verhouding goed weer. De Amsterdammers vonden elkaar in de opbouw van het aanvals- spel Iets beter, waardoor het beter klopte, maar de Middelburgse aanval len hadden iets meer inhoud. We telden zeker een handvol acties, «lat het pre dikaat briljant zonder meer verdient. Dat warer weer aanvallen uit de glans- tyd van de kampioenen: bal laag over de grond, van man nqar man, zonder «lat een tegenspeler er ook maar iets tegen kan ondernemen. GEEN AFWERKING Dat uit deze fraaie aanvalsacties geen doelpunten ontstonden pleit in eerste instantie voor de DCG-defensie. ander zijds hebben de Middelburgers nog steeds geen oplossing voor een betere afwerking gevonden. Het was boven- «ben in de eerste helft, veel pech wat de afwerkingsklok sloeg. Een fel startend DCG zette Middelburg al na vijf minuten op een achterstand. Fred Mulder bereikte na een snelle run langs de zijlijn Jan Pelsma, die raak kopte. We dachten aan buiten spel. maar scheidsrechter De Bruin uit Rotterdam en de grensrechter waren zeer beslist oie mening niet toegedaan, zo verzekerden ze ons. Koelbloedig ving Middelburg deze klap op en drukte DCG terug. In do Amsterdamse defensie waren inter national Cor Mel en Ton Groot •me struikelblokken, die de af- r uitstekend organiseerden. In de twaalfde minuut kreeg Bert Pen- tury een fraaie kans op de gelijk maker, maar hij trapte over een lis- lig door Jan Bostelaar genomen vrjje trap heen. Na een prachtige aanval en goed voorbereidend werk van weer Pentnry kopte Jan Boste laar in de 15e minuut, in de handen van DCG-keeper Albert de Rijk. DCG nam het initiatief weer over, maar de uiterst geconcentreerd spelen de Middelburgverdedigers konden de snelle Amsterdamse aanvalsacties, meestal geleid via de uitstekende Wlm Spiekerman, uitstekend ontrafelen. In de 22e minuut werd het gevaarlijk toen Pelsma een voorzet van Theo v. d. Voort naastkopte. eerste fase zeker her beste van het spel had. In de zesde minuut stopte De Rijk een .loeier' van Wim Groenewe- gen, die een groot aandeel ha«l In de opbouw vail de acties, maar in de 17e minuut was de DCG-keeper toeli dui delijk een geslagen man. Waarom hij heftig protesteerde toen Tonnie Hen- drikse een aanval doeltreffend afrond- Doelman But moet de bal nazien: Pelsma heeft een voorzet van Mulder ingekopt, (Foto PZC 1. De Vlaeminck (Belg-B) 5.31.41 (5.31.21); 2. Genet (FrankrMk-A) 5.31.42 (5.31.32); 3. Pintens (Belg-A) (5.31.37); 4. Echevarria (Sp) 5.31.43; 5. Houbrechts (Belg-B) zt; 6. Mon- teyne (Belg-B) 5.31.50; 7. Van Rijcke- ghem (Belg-A) 5.31.55; 8. Vianen (Ned) 5.32.05; 9. Schutz (Lux) zt; 10. Bitossi (It) zt; 11. C zt; 12. Poulidor (F Sprlngel (Belg-A) zt; 16. Janssen Ned.) zt; 21. 1 Aimar (Fr-B) zt; 26. in de a i achter de doellijn. GEEN 2-0 In de 28e minuut zagen we het 2-0 worden. Fred Mulder knalde tegen de paal en Van der Voort knalde de terugspringende bal langs Johnny But. Maar arbiter De Bruin beslis te: buitenspel, omdat op het mo ment, dat Mulder schoot een andere DCG-er buitenspel stond. In de 35e minuut stond keeper De Rijk goed opgesteld bij een kopbal van wim de Vos na een magnifieke aanval. Nog feller was na rust de inzet, nog sneller de uitvoering van «Ie aanvnls- patronen, waarbij Mi-Melluirg in de Het was gelijk. De spanning In en rond het veld bereikte het kookpunt en ze ontlaadde zich in heftige aanmoedigin- £en van beide kanten. Middelburg en 'CG bleven het accent op de aanval leggen, maar de groen-witte acties ble ven wat verrassender. In de 24e mi nuut namen de Zeeuwen de leiding: mei een fantastische zweefduik kopte Jan Bostelaar een vrije trap van Wim de Vos langs de kansloze De Rijk: 2-1. DCG gaf zich nog niet gewonnen. Het drukte «Ie Zeeuwen opnieuw terug en 14 minuten voor het eind bereikten ze de zeker verdiende gelijkmaker. De kant halfs zorgden er voor: Bert Ko ning knalde oen voorzet van Piet Hek man onhoudbaar lang* But. Het bleef tot de laatste scoorde enorm spannend, maar tevens gelijk. DCG is van zijn gelijk spel (22) te gen Middelburg niet slechter gewor den. Want evenals de Zeeuwen tegen de Amsterdnmers deed ook Enunen zijn sportieve plicht en wel tegen DVS, «Ie concurrent van DCG. Het duel in Leiden eindigde eveneens onbeslist: 1- I, zodat DCG zijn twee punten voor sprong behield. Zaterdag aanstaande volgt in Amster dam het treffen tussen de beide kop lopers en dan kan dus de ontknoping volgen. De ontmoeting tussen Rheden en Almania werd met 21 door Rhe den gewonnen, dat daarmee na 5 ne- derlagen-in-successie weer eens het zoet der overwinning mocht smaken STAND DCG 9 6 3 0 15 22-10 (JVS 9 5 3 1 13 23-7 .Middelburg 9 4 1 4 9 14-22 Rheden 9 4 0 5 8 13-22 Emmen 9 3 1 5 7 14-13 Almania 9 0 2 7 2 10-22 LOURENCO MARQUES (ANP) Het Braziliaanse voetbalelftal heeft zondag in Lourenco Marques voor 60.000 toeschouwers met 20 van Por tugal gewonnen ln een vrien«ls<diappe- lijke wedstrijd. Voor de rust werd niet gescoord. Rivelino (56) en Tostao (87) maakten de Braziliaanse doelpunten. José Augusto miste voor de Portuge zen, die zonder de van een knieoperatie herstellenden Eusebio aantraden, een strafschop. De zweefduik van Jan Bostelaar, ROUBAIX, zondagavond Herman van Springel durfde het ei genlijk niet zo rechtuit te zeggen. Maar onafscheidelijke koersvriend Jos Huysmans knikte: ,ja, zo is het wel'. En van Springel, beschei den, zoekend naar woorden: ,Als ik in de komende dagen net zoveel voor die trui moet doen als vandaag, dan kom ik kapot bij de bergen aan. Als morgen iemand het geel onverwacht pakt, dan ben ik ze ker niet rouwig. Er komen nog zoveel dagen'. Niettemin zat Her man van Springel in dat verre hoekje van de immense perszaal op een tafeltje uiterst trots te wijzen op het gele gewaad. Ex-diamant bewerker Van Springel, eindelijk gegroeid naar de rol van de renner, die het supporterslegioen geeft waar het om vraagt: successen. In rond Vlaams, zachtjes pratend: ,Ja, ik was eigenlijk al eerder bezig geweest om de beloften in te lossen. AI twee jaar. Maar dat wilde maar steeds niet lukken: geen eindsprint, ziet n? En daarom heb ik alleen nog maar de omloop van het Volk en Gent-Wevelghem ge wonnen. En dat van Wevelghem is al twee jaar geleden'. Pingeon (Fr-A) zt; 46. Samyn (Fr-A) zt; 52. N(jdam (Ned.) zt; 58. JLminez (Sp) zt; 65. Dolman (Ned) zt; 74. Bracke (Belg-B) zt; 75. Den Hartog (Ned) zt; 82. Zil verberg (Ned) 5.32.38; 83- Grosskost (Fr-B) zt; 85. Beugels (Ned) zt; 92. Ottenbros (Ned) zt. 1. Belg-A 2.27.21,5; 2. Frankrijk-A 2.29.02,5; 3. Spanje 2.29.28; 4. België -B 2.29.38; 5. Italië 2.31.41; 6. Neder land 2.33.21; 7. Gr-Brittannië 2.34.49; 8. Duitsland 2.37.37,5; 9 Frankrjjk-B 2:38.16; 10. Zwitserland-Luxemburg 2.38.26; 11. Frankrijk-C 2.43.41,5. De uitslag van het tweede deel van de derde etappe een rit van Vorst naar RoubnLx over een afstand van 112 kilo meter luidt: 1. Godefroot (Belg-B) 2-37.53 (met bon 2.37.33); 2. Janssen (Ned) zt (2.37.43 met bon); 3. Lemeteyer (Fr-B) zt (2.37.48 met bon); 4. Ottenbros (Ned) 5. Van Rijckeghem (Belg-A); 8. Van (Belg-A); Schepers (It); 33. Aimar (Fr-B); 38- Pingeon (Fr-A); 42. Poulidor (Fr-A); 68. Den Hartog; 75. Vianen; 78. Beugels; 84. Nydam; 88. Zilverberg; 94. Dolman allen Ned., in dezelfde tyd als Gode froot. De Belg Ward Seis (gevallen en naar een ziekenhuis vervoerd) en Herger van de Zwitsers/Luxemburgse ploeg hebben de strijd gestaakt. De Italiaan Guerra verscheen niet aan de start. Na de derde etappe luidt het algemeen klassement: 1. Van Springel (Belg-A) 1253.15; 2. Grosskost (Fr-B) op 15 sec; 3- Zilioli (It) op 22 sec; 4. Guyot (Fr) op 28 sec; 5. Samyn (Fr-A) op 29 sec; 6. 51 sec; 9. De Vlaeminck (Belg-B) op 52 sec; 10. Janssen (Ned) op 57 sec; 11. Genet (Fr-A) op 58 sec; 12. Pouli dor (Fr-A) op 1.00 sec; 13. Van Rijcke ghem (Belg-A) op 1.02 sec; 24. Aimar (Fr-B) op 1.29 sec; 25. Brancke (Belg- B) op 1.31 sec; 32- Pingeon (Fr-A) op 1.37 sec; 37. Schepers (Ned) op 1.42 sec; 40. oa Den Hartog (Ned) op 1.45 Ploegen klassement van de 3e etappe: 1. Nederland (Janssen, Ottenbros en Schepers) 7.53.36 (21 pnt); 2. Frank rijk-B zt (25 pnt); 3. België-B zt (37); 4. Groot-Brittannië zt (42); 6. België- A zt (66); de andere ploegen hadden dezelfde tijd als Nederland. De tour huldigde in Roubaix opnieuw een bescheiden deelnemer in het veld van vele kanshebbers als leider. Zoals Grosskost zich uiterst onwennig de dagelijkse manipulaties met trui, bloe men en meisjes moest laten welgeval len, zo acteerde ook Herman van Springel wat benard by soortgelijke ta ferelen, eerst in Brussels voorstad Vorst, vervolgens op de piste van Rou baix. Aan de voet van de immense flatgebouwen aan de rand van de Bel gische hoofdstad, was de verrassing overigens eerder by het publiek dan b'y de renner aan te treffen: een ogen- schynlyk ongevaarlijke tydrit gaf de Belgische A-ploeg de gelegenheid Van Springel als een vorst naar de troon te dragen. De gerenommeerde tempospe- cialfsten wensten zich de bonificatie voor de snelste ploeg toe te eigenen. Twintig seconden minder in het per soonlijk klassement voor de winnaars had «ie tourorganisatie bepaald en die twintig seconden waren voor Herman van Springel precies voldoende om Charly Grosskost aan het slot van twintig keiharde kilometers 15 secon den vooraf te gaan. Van Springel: ,Ja, we zijn natuur lijk wel gestart met de bedoeling voor mij die trui te pakken, dat wel'. Jos Huysmans, aanvullend: .Herman Is altijd erg bescheiden. Hij kan veel meer dan de mensen zeggen, en weten. Dat heeft hij vanmorgen ook laten zien. We za ten te hijgen aan zijn wiel. Ik hoop, dat hij er definitief door komt. nu. Hjj heeft de kwaliteiten van een gro; Wal >te'. ./at in België al lang bekend ls Maar het geloof in die kwaliteiten werd altijd overschaduwd door de bedenkingen: ,Van Springel kan zo hard rijden als hij wil, als er een kopgroepje van twee aan de streep komt. is Herman altijd de tweede'. Toch kan men. zonder de glorie van een ritzege, óók in de gele trui rijden. En Herman van Springel bereed die lange, omslachtige weg. Voor hoe lang nog? Vraag dat aan Charly Grosskost: .Helemaal niet zo erg. dat ik die trui nu ben kwijtgeraakt, Wat denk je. dat ik allemaal heb moeten geven om die paar seconden voorsprong te behou den En wat zo'n ploeg daarvoor alle maal moet opofferen Let op, nu kun nen we nog helemaal meedoen. Lucien Aimar en ik'. Grosskost vertelde dat terzijde van het erepodium, op de zinderend hette zon- 41.13.32; 5. Italië 41.13.50; 6. Neder land 41.16.82; 7. Gr.-Brittannië 41.19.23. Het dagklassement van de gouden pijl was: L Ottenbros (Ne«l) 10 punten; 2. Sa myn (Fr-A) 6; 3. Desvages (Fr-C) 4: 4. Bolley (Fr-B) 2; 5. B. Guyot (Fr-A 1 Stand na drie etappes: 1- Samyn (Fr-A) 16 punten: 2. Pintens (Belg-A) 12; 8. en 4. Ottenbros en Vianen (Ned) 10. Het pnntenklssement na de derde etap pe is: 1. Grosskost ,Fr-B) 34 punten; 2. Gode froot (Belg-B) 32; 3. Janssen (Ned) 28; 4. Van Springel (Belg-A) 25; 5. De Vlaeminck (Belg-B) 25; 6. Bitossi (Italië) 24. «iie eer diepe bres had geslagen Nederlandse ploeg. Slechts vijf re finishten in het eerste oranje-groepje, dat toch nog een zesde plaats bevocht: Janssen en Ottenbros, die een machtig brok werk hadden verzet Dolman, Sche pers en Viane-, die vele honderden me ters had .gezwommen' in de ruimte achter de .trekpaarden' en op wie ge wacht moest worden om in ieder geval met het benodigde aantal renners te kunnen finishen. Zilverberg, Beugels, Niidam en Den Hartog waren in die volgorde het contact kwytgeraakt, enerzijds door het tempo, dat vooral Jan Janssen ontwikkelde, anderzijds door een gebrek aan stuurkunst op «Ut uiterst bochtige parcours. ROUBAIX Rumoer rond de smaUe wielerbaan van Roubaix, eindpunt zo vaak van helse wielerkoersen, strydto- neel even vaak voor vedetten, voor de groten van de wielersport. Zoals op de hete, laatste zondag van juni twee vaandeldragers van de tourkaravaan eikaar dc ritzege betwistten: Jan Jans sen en Walter Godefroot. Bonkige sprinters, allebei stuurvaste vakmensen wilskrachtige wegrenners zonder scru- Sules. En het was juist de botsing van ie karakters, die het wielervolk tot juichen en joelen bewoog. Een botsing, letterlijk en -uurlyk, die Janssen ver lies bracht in dubbel opzicht: de bloe men voor Godefloot, een Nederlands protest afgewezen. Toen het vrijwel complete peloton zich na een korte, maar uiterst jachtige koers tussen Brussel en Roubaix op de cementen piste stortte, leidde de Belg George Vandenberghe de meute naar de eindstreep. Aan zijn wiel had zich vol gens de geldende tactische regels Wal ter Godefroot genesteld. De Belgische orijssprinter liet zich door zijn ploeg- akker lanceren, zoals dat behoort. Maar hij werd tóch verrast, door Jan Janssen. De Nederlander zette al op het voorlaatste rech te einde zijn aanval in. Godefroot ving hem bekwaam op. stuurde naast Vandenberghe en dook de bocht in. Met Janssen angstig dicht .boven' hem. Zo dicht, dat Godefroot tegen Vandenberghe dreigde te rijden. Waarop de Belg het enige gebaar maakte, dat in zo'n geval een valpartij kan vermijden: een .zwieper'. Janssen moest omhoog sturen, verloor snelheid en gunstige uit gangspositie, en daarmee de sprint. Allemaal aanleiding tot boze taal in het Nederlandse kamp. En een protest: Godefroot heeft Janssen gehinderd. Maar de overtuigingskracht van de Janssen- en Geldermans-argumenten bleek niet voldoende. Niet voor de ju ry, zeker niet voor Godefroot: .Ik zag hem komen, ging mee en toen dook hij boven op me. Ais Ik hem niet wat om hoog duw. val ik zo tegen Vanden berghe aan'. Janssen daarentegen: ,Ik probeerde aan de kop te komen. Precies zoals ik toen die sprint na Parijs-Roubaix reed. Toen ik naast Godefroot kwam, duwde hij me weg-1. Een visie, «iie voldoende twijfelachtig was om Godefroot de bloemen te la ten, na een rit die kort maar erg krach tig was. Geen seconde heeft het pelo ton tussen Anderlecht en Roubaix rust gekend. Het parcours keien, smalle, bochtige wegen stond dat ook niet toe. Het was té aanlokkelijk, mede gezien de korte afstand, om niet tenminste een vluchtpoging te wagen. Dat deed de Brit Hoban dan ook na negen kilometer en Vandenberghe, de Spanjaard Gonzales, de Duitser Wolfs- hohl en de Fransman Le- tort sloten zich bij hem aan. Een groepje, dat net voldoende kwaliteit had om lange tijd in de ruimte te dar telen. Hetgeen dan voor het peloton de mogelijkheid met zich brengt in ge strekte draf en binnen schootsafstand te volgen. De grote groep benutte die kans gre tig, en Van Springel, als verdediger van het geel. Bitossi en de Godefroot belastten zich voornamelijk met het onderhouden van het tempo. Het kop- 3uintet kwam op die manier niet ver- er dan anderhalve minuut en dat was precies genoeg orr van de 112 kilometer de inhaalmanoeu vre moeiteloos te voltooien. Toen was het meteen tijd om aan de posities voor de eindsprint te gaan den ken. In het duwen en dringen tijdens de laatste kilometers kwam Harm Ot tenbros nog goed weg: 4de. De kleine Noordhollander: ,Een zware etappe. Het zat er in, dat het een massasprint zou worden. Ik zorgde, dat ik mee voorin kwam. Toen Janssen aanviel kon ik hem natuurlijk niet dwarsbo men. En toen dat gerommel in die laatste bocht begon, kwam lk er ook niet goed meer langs'. (Van ome sportredacteur) lerronde worden gehouden...,.! Met die vraag houden enkele Zeeuwse organi satoren van wielerwedstrijden en de Vlissingse politie zich bezig De or ganisatoren aarzelen geen moment: Als het tn noem maar op elke andere plaats wel kan, waarom zou het tn Vlissingen dan niet kunnen t', zeggen zij. Maar een woordvoerder van de plaatselijke jtolitie wierp tegen: Jlet is in Vlissingen zeer moeilijk een ge schikt parkoers te vinden'. Het is al weer een jaar of tien geleden dat er in Vlissingen op een parkoers er gens tussen de Koudekerkseweg en de Van Woelderenlaan een wielerronde (voor profswerd gehouden. Als we het. ons goed herinneren zegevierde Piet Rentmeester toen. Toen was het dus (nog) wël mogelijk! Nu gaat het om een avonddriedaagse voor amateurs waarvoor de organisa toren gedacht hadden aan de data £9, 30 en SI juli. Maar we zouden er ook mee akkoord kunnen gaan als we data kregen toegewezen na het toe ristenseizoen, bijvoorbeeld eind augus tus', vertelde een can de organisatoren de heer Wim Jeremiasse tut Heinkens- zand ons. De organisatoren hebben voor deze driedaagse (twee keer tachtig en een keer honderd kilometer) alles al rond: toestemming van de KNWU, het ron- nersveld inclusief deelname van de Zwitserse Olympische ploeg: Walter Kurman, Walter Richard, Jürgen Schneider en Arthur Schlatter). Ook hebben de organisatoren zich al ver zekerd van de medewerking (onder meer financiële medewerking) van de Stichting Sportbelangen in Vlissin gen. Een woordvoerder van de Vlissingse politie liet echter weten zeer scep tisch' tegenover dit plan te staan. Deze woordvoerder vertelde ons: Jn plaat sen, die volkomen wiclerminded zijn, zoals bijvoorbeeld S tnt-Willibrord, is het begrijpelijk dat nven veel laai wijken voor een wielerwedstrijd. Maar Vlissingen is niet wielerminded. Dat bewijst toch de belangstelling bij bij voorbeeld de doorkomst van de ronde van Midden-Zeeland Daarom behoeft 1 in Vlissingen niet alles te laten parkoers te vinden. Op voor 't verkeer zeer belangrijke straten als de boule vards. de Badhuisstraat, de Wolstraat, het BeUamypark, de Paul Kruger- straat de President Rooseveltlaan, de Koudekerkseweg en noem maar op kan het toch met. En ook sta ik scep tisch tegen het opnemen vari straten als de Bloemenlaan en de Irislaan in het parkoers Niettemin willen we pleiten voor ds wielersport. De belangstelling in Vlis singen bi) de laatste Ronde van Mid den-Zeeland was niet maatgevend: het regende immers dot het goot. Boven dien: ook in plaatsen als Sint-Willi- brord is het met de eerste wedstrijd begonnen. Anders gezegd: eerst moe ten er wedstrijden komen voor er be langstelling kan zijn. Soortgelijke drie- daagsen worden ook gehouden in toe ristenplaatsen als Eg mond aan Zee, Castncum en Harderwijk. Ook daar tal het niet zo eenvoudig zijn een parkoers te vinden, maar ook daar gaat het door. En ook nog dit: een wieier avonddrie daagse is toch ook een aantrekkelijk evenement voor een misschien niet on belangrijk deel van de toeristen in Vlissingen. Wim Jeremiasse liet wel doorschemeren dat men ook tevreden is met een parkoers bijvoorbeeld in Paauwenburg. Waar een wil is, is een wielerweg. Als alle betrokkenen ds plattegrond van Vlissingen nog eens gaan bestuderen is er ongetwijfeld een 'trajectje te vinden (,want zo lang be hoeft het niet te zijn', aldus Jeremias se). Middelburg heeft al twee wieler koersen per jaar. Vlissingen kan dan toch niet ach terblijven De Belg Eric de Vlaeminck heeft de tweede etappe van de Tour de Fran ce gewonnen. Op de foto gaat als eerste over de eindstreep gevólgd door de Fransman Gehet die tweede werd en de Belg Piniehs, die Se werd-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7