Tweede Thoolse Dag met 2000 bezoekers rtGENDte Beneluxraad over de Westerschelde goed geïnformeerd 5 KLEIDUIVEN EN SPRINGCONCOURS Sinds jaren geen regen WALCHEREN Kroonjaarviering in Schuttershof Ouderavond van de Zuidburch Zoet water VEEL OCHTMANPRIJZEN OP GOESE AMBACHTSSCHOOL UITGEREIKT OFFICIËLE PUBLIKATIES Kerncentrale Snortdag te Groede MAANDAG 1 JULI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT I-HOLEN De tweede Thoolse Dag heeft zaterdag een kleine tweeduizend bezoekers naar ,De Pluimpot' in Selier- penisse getrokken, die daar de prestaties bewonderden van de leden van de Thool se jagersvereniging, die een wedstrijd kleidnïvenscliieten hielden en van oei 140 landelijke ruiters. Die twee ele menten vormden de hoofdmoot van he afwisselende programma voor de twee de Thoolse Dag. die voor het eers! sinds jaren zonder regen kon worder gehouden. Na een wat druilerige .dag van de levende have' was hel zater dag een dagje zonder regenjassen met heel veel 0111 naar te kijken. Behalve de landelijke ruiters en de kleiduivenschieters waren er. zoals langzamerhand traditioneel begint te worden, de versierde ponywagens, een stoelendans door leden van de Thoolse pony-club en een attractie nummer met pony's. En voor wie tussen het springconcours en de dressuur door de landelijke ruiters even iets anders wilde, was er de tent. waar deThoolse middenstand acte de presence gaf. De koninklijke harmonic .Concordia' uit Tholen zorgde de hele dag door voor muziek op de momenten dat dit wenst was. Zoals gewoonlijk werd aan het eind van de tweede Thoolse Dag de rally voor auto's gehouden en in de veiling- hal in Tholen was 's avonds voor de nóg niet vermoeiden, een optreden van Sjaakie Schram en The Three Jacksons. Zoals gezegd: de tweede Thoolse Dag werd goed bezocht. Voor de financiën was dat ook wel nodig, want op de dag van de veekeuringen passeerden maar een vierhonderd personen de kas sa's. waarvan een groot aantal kinde ren. Uitslagen De uitslagen van de spring- en dres- suurwedstrijden op de tweede Thoolse Dag zijn als volgt: achttallen: 1 Oran- jeruiters, Willemstad: 2 Walcheren, Nieuw en Slnt-Joosland; 3 Oranje zon. Oostkapelle; 4 Eendrachtruiters, Oud-Vossemeer: 5 Schouwse Ruiters. Schouwen. Dressuurproef viertallen: 1 Graaf En- gèlbecht. Kruisland; 2 Julianaruiters, Zaamslag; 3 Schouwse ruiters. Drei- schor. Individuele dressuurproef jeugd- 1 H Bom. Oranjeraiters. Willemstad met Belinda: 2 M. Dieleman. Oranjeniiters. Axel met Bonaparte: 3 mej. A. Bom. Oranjeruiters. Willemstad met Chiqui- ta. Individuele dressuurproef kflas M-Z: 1 C Steendijk. Walcheren met Felix; 2 P. Breure, Oranjeniiters. Willem stad met ApacheSS.Wittebo-ls Prins Auvergne. Halsteren met Furloso. Individuele dressuurproef klas L: me vrouw Bom-van de Hil, Oranjeruiters. Willemstad met Dandy: 2 H. Ardon, De Paardebloem. Goes met Frits; 3 A. Bruere, Oranjeruiters. Willemstad met Soraje. Individuele dressuurproef klas L: 1 J. Munters, Oranjeruiters. Willemstad met Monsigneur; 2 mej. G. Parlevliet, Wal cheren, Nieuw en St-Joosland met Flic- ka; 3 C. A. Abrahamse, Oranjezon, Vrouwenpolder met Diana. Individuele dressuurproef klas L: 1 mej. A. Baartmans, Prins Auvergne, Halste ren met Furioso: 2 L. A. Testers, Graaf Engelbrecht, Kruisland met Quikcky (zelfde aantal punten): 3 Steendiik, Walcheren met Frida. De uitslag van het .eilanden springen': MAANDAG 1 JULI DOMBURG Markt: kermis. KOUDEKERKE Hotel Rljckborsi. 20 u vergadering voor gehuwde rmgrijders MIDDELBURG Molenwater 9-22 uur: i niatuur Walcheren. OOSTKAPELLE Badstrand. strandfeest. RENESSE Dorpshuis. 20 uur: Just married soul machines. DOMBURG Badhotel, tentoonstelling wer ken Joop Dam. GOES Weeshuis. Singelstrnat. 10-12 en 14- 17 uur: tentoonstelling stads, en dorpsgezich ten van Noord- en Zuid-Beveland. MIDDELBURG - Rijksarchief Zeeland. St.- Pieterstvaat 38. 9.10-12.30 en 1330-17.30 uur: tentoonstelling 100 Jaar spoorwegen in Zee land. .IJzeren wegen langs dammen en kre ken'. Vleeshal stadhuis, 10-17 uur: tentoonstelling .Het oog van de meester'. Van Benlhcm en Jutting. 10-17 uur: tentoon- stelling van oude landkaarten, stads- en dorpsgezichten van Nederland. België. Lux emburg en het vroegere Frans-Vlaanderen. SINT-ANNA TElt MUÏDEN - Voormalig raadhuis, 10-12 en 14-17 uur tentoonstelling werken Jos But en baron R de Meester de Botzenbroek. SLUIS -- Raadhuiskelder. 10-12.30 en 14-19 uur: tentoonstelling werken Frans Bakker TERNEUZEN Galerie J 34. Schoolweg 7. 14-18 uur: tentoonstelling werken Guldo Eckhardt. VEERE Schotse Huizen, 11-12 cn 14-17 uur: tentoonstelling werken Hannie van Til-Tu- teln Nolthonlus. WESTDORPE Galerie Trout-aerte. 9-13 uur: tentoonstelling werken van 7 kunste- S5TE BERGEN OP ZOOM Luxor, 20 uur: Ver plichte liefde, 18 Jaar. Roxy, 20 uur: Bertrand In ondiroerend goed. 14 jaar. GOES Grand, 20 uur: Arizona Colt. 18 Jaar. MIDDELBURG City, 20 uur: Fotomodellen van Marokko. 14 Jaar. OOSTBURG Ledeltheater. 20 uur: Love In Las Vegas, 14 Jaar. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: Het 25e uur. 14 Jaar. VLISSINGEN Alhambra. 20 uur: Doktor Dolittle. alle leeftijden 1 Graaf Engelbrecht. Kruisland: 2 Een drachtruiters. Oud-Vossemeer: 3 Wal cheren, Nieuw en St-Joosland. Bij de versierde ponywagens waren de eerste drie: 3 Piet en Kees Hage uit Slavenisse: 2 Anneriet en Jolanda Geluk. Oud-Vossemeer: 3 Hans Hage. Tholen. De eerste drie winnaars bij het klei- duivenschieten werden: J M. Punt. Oud- Vossemeer met 210 punten: 2 J. Kooi man, St-Annaland, 170 pnt en 3 Wim van Doom. Poortvliet. 170 pnt. Dan werd zoals gewoonlijk op de Thool se dagen een tekenwedstrijd gehouden onder de leerlingen van de verschillende scholen. We vermelden in elke leef tijdsgroep de eerste prijswinnaar: meis jes S tot 10 jaar: Nellie Priem van de openbare lagere school. St-Maartens- dijk. Jongens 8 tot 10 jaar: Jan Goede- geburre van de openbare lagere school. Meisjes 11 tot 12 jaar: Lenie de Graaf van de school met de bijbel te St- Maartensdijk. Jongens van 11 tot 12 jaar: Dig Klcppe van de openbare lagere school te Scher- penisse. MIDDELBURG. Aan onze bezorger, de heer P. C. Schroevers, met wie wij gedurende 28 jaar op aange name wijze mochten samen werken, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 juli 1968. Adm. P.Z.C. Meisjes van 13 tot 35 jaar: Elly van Boven van de ulo ThoJen. Jongens 13 tot 15 jaar: Henk Mabc-lis van de ulo Tholen. Groepsprijzen: Meisjes 8 tot 12 jaar: school met de bijbel, St-Annaland. Jongens 8 tot 12 jaar: ols St-Maartens dijk. 12 tot 15 jaar: lts Scherpcnisse Wisselbeker: 8 tot 12 jaar: openbare lagere school, Tholen. 12 tot 15 jaar: ulo Tholen. MIDDELBURG OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEK: G, VAN OORSCHOT P/A I PZC - Vl ISSINGEN - TEL. 01184-5144 - TOESTEL 43 MIDDELBURG Naar oude Zeeuwse traditie werden in het dienstencentrum .Het Schuttershof' te M'burg de ver jaardagen van de heren J. A. Bakker en A. de Leeuw gevierd. Beiden zijn 85 jaar geworden. De heer J. W. Ei sing nodigde de bezoekers in de con versatiezaal en de heer Chr. de Bruin sprak de beide jarigen toe. De trouwe verzorging van de planten in het cen trum door de heer Bakker werd gere leveerd en het goede humeur van de beide jarigen. Tijdens dit feestje werden ook de be kers van de biljartcompetitie uitge reikt. De heer D. Taal ontving de wis selbeker vaar het hoogste aantal pun ten en de heer Loenhout voor "het hoogste gemiddelde. De beide jarigen tracteerden royaal alle bezoekers op een consumptie. een tof de laatste plaats bezetö aula vond aan de vooravond van de akantie een onderavond van de openbare lagere school ,De Ztiidbureh' plaats. De voorzitter van de oudercom- missie, de heer J. >1. Thierry, sprak een welkomstwoord tot de ouders en de ■crige genodigden: mevr. Van Dijk van de ouderraad, leidsters en ouder- commissieleden van de kleuterscholen ,De W'antewevers en ,De Krabbeljacht' onderwijzend personeel van ,De Zee- bureh'. de godsdienstonderwijzers Ha- verbeeke en Lavooij en de nieuw be noemde onderwijzeres mej. J. de Smit. De aandacht werd gevestigd op een in opdracht van het gemeentebestuur Middelburg door de heer F. Bliek vaardigde wandschildering, die volgens de heer Thierry ,echt een bli(ek) waardig Is'. Hierna deed het hoofd der school, de heer F. J. Sehreuders, enige medede lingen met betrekkingen tot het reiken van de rapporten in het nieuwe cursusjaar en het stopzetten van de Franse les in verband met de mam moetwet. Hij sprak voorts het vertrou wen uit dat in de toekomst een hechte samenwerking met ,De Zeeburch' stand mag komen. De hoofdschotel van de avond stond in het teken van een uit 15 punten tellend afscheidsprogramma, dat werd verzorgd door de leerlingen van de 6e klas, onder regie van de heer Sehreu ders. Er werden zangnummers ten ge hore gebracht, toneelstukjes en gedich ten voorgedragen, muzieknummers op de accordeon en blokfluit gespeeld en de ouders konden zich verdiepen in het oplossen van door de leerlingen gespeel de woordraadsels. Namens alle 6e klassers bood Anneke v. d. Woestijne de heer Sehreuders een platenbon en een boeket bloemen aan: namens de ouders overhandigde me vrouw Kopp een tweetal boekenbonnen. Tot besluit van deze zeer geslaagde avond, ontvingen alle 32 leerlingen van de oudercommissie een herdruk met inscriptie van het uit 1885 versche nen boek .Uit het Zeeuwsche Volksle ven', van de auteur F. Nagtglas. Aan de opleidingsschool voor het chr. kleuteronderwijs te Middelburg werden de volgende leerlingen bevorderd: Van klas AI naaf A2; Els Abrahamse. Anette de Bart, Anje Dalebout. Dien van Drïel, Riek Duljnhouwer, Nel den Hamer, Edmee Hendriks (voorw.), Cor- ry den Hollander, Wilma Karman, Con- ny Labruyère, Corry van Liere, Lenie van Liere, Ria. Lokerse, Mats Maris, Ma rijke Nagelkerke, Adrie Pieper. Ria Pii- pelink, Thea Ransljjn, Liesbeth de Regt, Hanna Reinhoudt, Carla Schflf. Emma Spaans (voorw.), Hannie van Stel, Ria Stobbelaar, Marlies de Waard, Hannie van Wingen. Carla Aerssens, Hannie Baijens, Addy van den Bosse, Nanne Brouwer, Suus Dekker, Joke Dinge- manse, Lonneke van Es, Ada Everse, Petra Fraanje, Willy Harthoorn, Ma rianne Hermsen. Margreet van Huis, Santha Jongepier. Anke Kauffmann, Nelleke Lokerse, Maaike Lorier. Mieke Louwerse. Lies Mastenbroek, Marijke Post, Willy Puqpe. Lia van de tPutte, Ineke Rottier. Willy de Rqke, Ineke Slimmen. Lien de Visser. Afgewezen geen. Van klas A2 naar A3: Marjoan Baaijens. Hanny Bliek. Ria Brouwer. Marijke Caan, Henny Ellenkamp, Riet den En gelse, Betsy Ha,melink, Mar ja van Hove, Nel Huigc, Heieen Kamp, Matty Luike naar, Christ! van Mansfield, Annie Nijs- sen, Inge Oostdijk, Lenny Overdulve, Hermien Pruiksma, Jenny Roggeband, Rita de Rooij, Anke Slager, Marleen SpelieiHenny Sterk, Nella de Valk, An nie van Willegen, Suus de Witte. Anke van de Waal. Ria Arendse. Marlic Bai- demann, Ada Coppoolsc, Marjo Fran- <;oys, Janneke Gideonse, Anneke den Hollander, Marijke Huijsman, Rian Job- se. Pauly de Kuiper, Frederlek van Laar, Ankie Lampert, Janneke Lems, Leny de Looff, Wilma Louwerse, Edith Mesman, Ineke Pieterse, Willy Prins, Nel Segeler, Lia Suurmond, Yvonne Traas, Matty Ventevogel, Ria Verstraetcn, Leny van de Vrede, Trudy Weeland, Nel Wisse en Wil van Zweeden. Er behoefde nie mand te worden afgewezen; voor 3 leer lingen is een uitgesteld examen mogelijk. het oude stadje werd de reis voortge zet naar Rozenburg om vandaar over te steken naar Maassluis. Dwars door het Westland bereikte de bus. waarmede- de tocht gemaakt werd Den Haag. waar het Panorama Mesdag werd bezocht. Een rit langs de boulevard van Sche- veningen was het volgende doel, waar na via Roosendaal naar huis gereden werd. In laatstgenoemde plaats werd de avondmaaltijd gebruikt. RITTHEM Ouderavond BIGGEKERKE Bejaarden op reis De bejaarden van Biggekerke maakten dezer dagen hun jaarlijkse reis Via dammen en bruggen ging de tocht eerst naar Briele. waar de middagmaal tijd werd gebruikt. Na bezichtiging van Dezer dagen hield de kleuterschool de .Klvertjes' te Ritthem een ouderavond. De voorzitter, de heer W. de Visser, opende de vergadering met een woord van welkom in het bijzonder de heer Heij, brigadier van gemeentepolitie. Na enkele mededelingen door mejuf frouw Struijck hoofdleidster van de kleuterschool, gaf de voorzitter het woord aan de heer Heij, die een cause rie hield met lichtbeelden over .De kleu ter in het verkeer". De heer Heij werd dank gebracht voor deze causerie met lichtbeelden. Na de sluiting door de voor zitter kreeg men gelegenheid om in de kleuterklas een kijkje te nemen op de tentoonstelling .de kleuter in het verkeer'. OOSTKAPELLE Kerkdiensten in Duitse taal Ten behoeve van de in Oostkapelle ver blijvende Duitse vakantiegangers wor den in de maanden juli en augustus in de Nederlands hervormde kerk kerk diensten in de Duitse taal gehouden. Zij vinden plaats iedere zondagmorgen, met ingang van 7 juli. om 8.45 uur. In juli - voorganger Pfarrer W. Deterding Oberhausen; in augustus Studiën- inspektor W. Höhne van Pullach. Bejaardenreis Dezer dagen maakten de bejaarden van Oostkapelle hun jaarlijks reis. Met twee autobussen vertrok het gezelschap via Breskens en Aardenburg waar koffie werd gedronken naar Gent Daar werd in de .Raadhuiskelder' de middagmaaltijd gebruikt. Vervolgens ging de reis naar Brussel met rondrit door deze stad. De terus werd genomen via Antwerpen en gen op Zoom waar de avondmaaltijd plaats vond. Om plusminus negen uur arriveerden de bejaarden, die een bij zonder geslaagde reis maakten weer in Oostkapelle, begroet door de muziek vereniging .Crescendo'. De voorzitter van het comité de heer L. YVondergem dankte alle medewerkenden m het bij zonder burgemeester F. G. Sprenger die ter begroeting aanwezig was er sinds het ontstaan van deze jaarlijk se reizen de leiding van het comité had. doch zich daarvoor niet langer ter beschikking kon stellen VLISSINGEN DIPLOMA'S MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL TE VLISSINGEN VLISSINGEN Aan de gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool te vlis- ji.n?en ziJn geslaagd voor het 5-jang diploma: C. J. van Belois, A. L. van Gils, E. M. Jansen, A. P. C. de Lijser. B. J. de Noo- iler, E. A. van Oosten, W. J. de Regt, C. Roose, J. Schout. W. L. A van Sorge. C. C. de Veth. Voor het 3-jarige diploma slaagden: P. Aarnoutse, P. J. van den Bergh, M. Compeer, H. G. Gehrmann. VV. D. Gi deonse, A. J. van Huizen, E. ,1. Klaas- sen. T Kopmels, P, J. Kusse, P Me- chielsen, P. M. Meijers, A.Patten ier, Pattenier, J. G. van Rafelaar, J. J. Reijnders, W. van der Vliet. P. W. Wllleboordse. Voor de leerlingen met de beste exa menresultaten konden ook dit jaar weer pr(jzen beschikbaar gesteld worden, dank zij de bijdragen van enige be drijven in Vlissingen. Van de 5-jarige cursus ontvingen de pr(js: C. C. de Veth (56 punten voor 7 vakken) en C. Roose (54 punten voor 7 vakken). Van de 3-jarige cursus: J. J. A. Reijn- ders (53 punten voor 7 vakken) en P. Aarnoutse (49 punten voor 7 vakken). Afscheid onderwijzers Hinkelingeschool Afgelopen week namen bestuur, leden en enkele genodigden in het cultureel centrum te Krabbendijke afscheid van het hoofd van de Hinkelingeschool de heer J. A. H. Ellermeïjer wegens ver trek per 1 augustus naar Utrecht en van de heer C. Nijsse onderwijzer, wegens z;jn benoeming in Middelburg per 1 september. De voorzitter van de schoolvereniging de heer Dommisse opende de bijeenkomst en heette allen welkom. Hij releveerde hoe de Hinkelin geschool thans zijn eerste jaar achter de rug heeft en bracht alle leerkrach ten dank voor de wijze waarop ze in het afgelopen jaar hebben medege werkt om de beide vroegere scholen tot één hechte gemeenschap ie doen samenvloeien. De heer Ellermeijer werd in het bijzonder dank gebracht voor zijn manier van leiding geven aan de school en de prettige samen werking met het bestuur. Dank werd gebracht aan de heer Nijsse. Als blijk van waardering werd hen respectieve lijk een projectorscherm en een werp hengel aangeboden: de dames ont vingen bloemen. Verwelkomd werd het nieuwe schoolhoofd met echtgenote, de heer en mevrouw Eibers uit Bennekom en aan de heer Van Es uit 's-Heer-A- rendskerke als onderwijzer. Nadat de scheidende onderwijzers elkaar had den toegesproken voerden de beid? on derwijzeressen het woord, waarbij me vrouw Van Tooren-Engelse het af scheidswoord sprak en mej. Van Hek ken een welkom aan de nieuwe leer krachten. Hierna volgden een rij van sprekers, onder andere de voorzitters van de vroegere schoolverenigingen de heren H. M. de Looff en H. J. van Harn, ds G. van Noordennen voor de hei-vormde gemeente, de heer A. J. Busch namens de collega's van andere scholen en wethouder J. Mal'lekote voor het gemeentebestuur. Reeds 's middags waren alle leerlingen bijeengekomen om hun hoofd met echtgenote in de bloemetjes te zetten. Na een welkomst lied bij aankomst aan het zaaltje, bood van elke klas een leerling bloe men aan. Het afscheidscadeau was een diaprojector. Hierna werden de rapporten uitgereikt aan de 6e klas sers. ,0ns Genoegen' op reis De reisvereniging Ons Genoegen te Krabbendijke maakte ook dit jaar weer de jaarlijkse bustocht, waaraan ditmaal 25 personen deelnamen. De eerste pleisterplaats was Grave. Het hoofddoel van de reis was Holten, waar allen genoten van de prachtige zichten vanaf de Holteberg. Na koffiemaatijd in Lochem ging het op Arnhem aan waar gelegenheid was om te winkelen. Het gezelschap di neerde in Apeldoorn. De laatste aan legplaats was Breda. Fusie Raiffeisenbanken Per 1 juli heeft er een fusie plaatsge vonden tussen de Raiffeisenbanken .KIoosterzande-Hengstdijk' en .Lams- vvaarde'. Vanaf deze datum werken zij samen onder de naam Coöperatieve Raiffeisenbank .Kloosterzande e o'. De directie bestaat uit de heren B. KuQpers en J. B. van Acker. De besturen van beide banken hebben gemeend, dat de ze fusie zal leiden tot een rationelere bedrijrvoering en tot verdere uitbreiding van het dienstenassortiment. De bank beschikt thans over kantoren te Hengstdijk. Kloosterzande en Lams- waarde. De administratie zal verzorgd worden op het hoofdkantoor te Kloos terzande op een daar geplaatste kleine computer. Per 1 juli bedroeg het totaal van de aan deze bank toevertrouwde middelen 23.000.000. PASTOOR ZANDER VAN BIERVLIET NAAR ETTEN BIERVLIET Pastoor F. Zander (56) j te Biervliet ls tegen l augustus be noemd tot pastoor in Etten (NB). Pas toor Zander, die in Bergen op Zoom werd geboren, ontving m 1937 zijn priesterwijding en was sinds 1965 in Biervliet. Na rijn priesterwijding was hij achter eenvolgens werkzaam in het agglome- raat Brussel, in Clinge. Lepelstraat j (NB), waarna bij via het geven van f;odsdlenstonderwijs op diverse scholen j n Breda moderator werd en vervolgens pastoor in Biervliet. Pastoor Zandi-r is onder andere secretaris van het pus- toresconvent in Zeeuwscto-Vlaanderen. een overlegcommissie van predikanten en geestelijken. Hij is voorts betrok-' ken bij het werk der kerken in het recreatiegebied De Braakman, waar in de gezamenlijke diensten in de kantine cis G. F. H. Kelling hervormd in het eerste deel. de dienst des Woords. de predikatie houdt en waarin pastoor Za ri der in het tweede gedeelte, de dienst der offerande voorgaat Beide pastores wisselen elkaar af achter het orgel. Een dergelijke dienst was er ook on langs in Biervliet zelf bij de ingebruik neming van de gerestaureerde r-k kerk. Daarbij werd voor de plechtigheid; gebruik gemaakt van zowel de hervorm- de kerk als de r-k kerk. SAS VAN GENT Op het kruispunt Tramstraat-rijksweg verleende de Bel gische automobilist P. van de N. zon dag geen voorrang aan de bromfietser B. T. uit Westdorpe. T. liep lichte schaafwonden op en kon na behandeling door dokter J. Puylaert uit Sas van Gent naar huls terugkeren. Eeïde voer tuigen werden flink beschadigd. Slot van pagina 1 moeien wachten op de agglomera- tlevormlng. We bemerken bij def regering een aarzeling ir het ten volle aanvaarden van de conse quenties van het uitgestippelde ruimtelijke beleid en het gecentra liseerd Industrie.spreidihgsbelefd. Nog een aantal jaren hebben wc extra aandacht van de regering nodig, totdat die tndustrie-agglo- mcratievorming is bereikt.' /waar ook woog het nadeel van zce- liavenaccommodatie bij Moerdijk voor de zoctwatervoorzienlng in lift del-I tagebled ook bij drs Westerhout. Hij zei er dit van: ,Dc vraag moet op een bepaald ogenblik worden ge-1 Meld en dan moet het bestuur i ook .nee' durven zeggen of de gevolgen voor de zoetwatervoorzie- inng niet onaanvaardbaar zijn. Niet j alleen voor Zeeland, maar ook voor België. We kunnen bet ons niet per mitteren, dat het bedrijfsleven ons gaat voorschrijven hoe landen inge richt moeten worden. Met alle res pect voor de initiatieven, die van deze kant komen'. Ook schepen L. Del walde (ha vestza ken Antwerpen i deed nog een duit in het zakje, toen de zaak Shell- chemie in bespreking kwam. .Tegen wil en dank Is Antwerpen betrokken geraakt bij wat over deze vestiging in Nederland aan de gang is.' En inhakend op de term .moordende con currentie.' van Vüs-singens loco-burge meester voegde hij eraan toe: .Ant werpen staat met open vizier tegen over de Nederlandse mededingers in deze zaak. We hebben niets te ver bergen. En als het bedrijf dan in Nederland moet blijven dan spreken wij in Antwerpen onze voorkeur uit voor het Westerscbeldebekken Want Zeeland. Vlissingen en Antwerpen liggen in dit Westerschcldebekkcn nu eenmaal naast elkaar.' Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 27-6-1968: King- ham van Barcelona. Vlissingen vertrokken op 27-6-1968: Alaric naar Antwerpen; Kingham naar Glomfjord. Gepasseerd naar Antwerpen op 27-6-1968: Ko rendijk van Rotterdam: Hilversum van Ham burg: Aardenburgh van Rotterdam; Texel- stroom -.-311 zee: op 28-6-1968: Vedette van Rotterdam: Schelde Lloyd van Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen op 27-6-1968: Spo- Ie sto naar zee; Taras naar Rotterdam: Die- vertje naar Lissabon: Leuvehaven naar Rot terdam: op 28-6-1968: Triton naar Rotterdam; Achilles naar Rotterdam; Meeuw naar Wes ton Point van Gent. Bejaarden op reis Dezer dagen maakten de bejaarden van Meliskerke hun jaarlijkse uitstapje, dit maal naar Rotterdam. Een ritje met de Metro en wandeling over de Lijn baan stonden op het ochtendprogram ma. 's Middags bezochten de bejaar den de vlieghaven Zestienhoven. En kelen hebben tijdens een korte rond vlucht de Maasstad ook vanuit de lucht bekeken. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Zang- en dia-avond voor bejaarden Door directeur C. J. Buurman Bijeenkomst in de .Oranjezaal' GOES In een feestelijke bijeenkomst in de ambachtsschool in Goes is vrij dagavond een indrukwekkend aantal .Ochtmanprijzen' en getuigschriften uit gereikt. Voor de leerlingen die kregen uit handen van de directeur van de school, de heer C. J. Buurman werd het woord gevoerd door burgemeester mr F. G. A. Huber van Goes, die zich ver heugd toonde over de buitengewooi grote belangstelling van de kant var de ouders. De heer D. Ochtman uit Rotterdam, een kleinzoon van één van de oprichters van de school, zette in een korte speech uiteen, wat de bedoeling is van de .Ochtmanprijzen'. Ze worden uitgereikt aan leerlingen, die qua gedrag, ijver en karakter rich onderscheiden. Het is dus geen kwestie van prestatie. .Menta liteit is vaak veel belangrijker dan vak kennis', aldus de heer Ochtman. De heer Buurman, die de prijzen uitreikte had voor elk van zijn leerlingen een persoon lijk woord. Naast de .Ochtmanprijzen' werden prijzen van de vereniging .De Nederlandsche Baksteenindustrie', van BOVAG, van de Gawaldo-commissie en schilders-prijzen uitgereikt. De namen van de leerlingen, die een prijs kregen zijn: OCHTMANPRIJZEN. Afdeling ITO. Klas AL 1: J. A. de Bruine, Kamper land; klas AL 2: W. P. v. Zweeden. Goes; B 1: J. P. Kalle, Rilland-Bath; B 2: M. Kuypers, Hansweert. Algemeen leerjaar. Klas AL 3: D. G. v. d. Berge, Kruinin- gen: AL 4: A. M. C. de Jonge, Baar land: AL 5: J. A. v. d. Broeke, Wil- helminadorp: AL 6: W. v. Elsacker. Krabbendijke; AL 7: J. F. v. d. Maas, Waarde: AL 8: R. Vermeule, Goes; AL 9: J. Roelof. Goes; AL 10: J. C. Stokman. Wissenkerke; AL 11: J. M. Hopmans, Goes. Afdeling timmeren. Klas B 3: J. H. v. Hoorn. Colijnsplaat: C. Slabbekoorn, Hans-weert; B 5 C. L. de Winter, Kwadenaamme; C 3 A. Bouwense, 's-Heer-Arendskerke: C 4: C. L. Huibregtse, Wissenkerke; C 5: G. D. v. d. Vliet, Kattendijke. Afdeling metaalbewerken: Klas B 6: P. J. Schrijver, 's-Heer- Arendskerke; Arendskerke; B 7: J. H. Back, Hans- weert; B 8: J. HL Traas. 's-Heer-Arends- kerke; B 9: A. C. Hollestelle, Colijns plaat; C 6: Chr. Steketee, Yerseke; C 7: G. Toorenaar, Kapelle. Afdeling schilderen. Klas B 10: W. Kouwer, Kamperland C 10: J. P. v. 't Westende, Borssele. Afdeling brood-banketbakken: Klas B 11: P. AL L. Smeur. Goes: C 11: Chr. J. den Dekker, Hoedekenskerke D 11: F. D. Groenleer, Kapelle. Afdeling elektrotechniek: KIas_ C 12: J. M. Geelhoed, Oolijns- Dezer dagen gaf het dameszangkoor te Nieuw- en Sint-Joosland een zangavond en dia-avond voor de bejaarden, onder leiding van haar directeur, de heer v. d Berge. De presidente, mevrouw Jeras- Janse opende de avond en heette de talrijke aanwezigen, die ondanks het minder gunstige weer toch waren op gekomen, van harte welkom. Het koor zong een 12-tal liederen, welke door de oudjes aandachtig werden beluisterd en' met applaus werden beloond. Na. de pauze vertoonde mejuffrouw Do Nood een 100-tal dia's over het leven en wer ken van de Zwitsers. Ook het toerisme werd daarbij niet vergeten. Mejuffrouw De Nood kreeg een ruiker bloemen aan geboden en een hartelijk applaus var. Ie aanwezigen. De voorzitter van de be- jaardenbond. de heer J. Knuijt sr, sprak vervolgens zijn dank uit aan het zang koor en ook aan mejuffrouw De Nood voor de genoeglijke avond, die aan de bejaarden was gebracht. De voorzitster van het zangkoor, mevrouw Jeras-Janse sloot hierbij met een woord van dank voor de opkomst aan de aanwezigen en deelde mede dat te zijner tijd nogmaals een uitvoering zal worden gegeven. Aanrijding te Westkapelle WESTKAPELLE In de nacht van zaterdag op zondag zijn twee elkaar tegemoet komende automobilisten op de weg tussen Westkapelle en Zoutelande op onverklaarbare wijze met elkaar in botsing gekomen. De bestuurders waren A. M. J. de V. uit Vlissingen en F. W. A. M. H. uit Tilburg. De wagens werden vrij zwaar beschadigd, er was geen per soonlijk letsel. Auto in de sloot bij Wilhelminadorp WIL HELMINADORP Door onbe kende oorzaak raakte de 71-jarige be stuurder B. D. uit Rotterdam zondag morgen met zijn auto in de sloot langs de provlncialeweg 10 te Wilhelmina dorp. D. en zijn echtgenote wei-den bei den voor nader onderzoek naar het St- Joannaziekenhuïs te Goes overgebracht. Duitse jongeman ging te ver in zee Prijs Gawalo-commissie- VALKENISSE Een Duitse jonge-1 M- P- v. Zweeden. Goes. man is zondagmorgen omstreeks half tien voor de Walcherse kast bij West- duin In moeilijkheden gekomen toen hij zich te ver in zee waagde. Een onder stroom belette hem vermoedelijk de kust weer te bereiken. Een vriend, met wie de jongen was gaan zwemmen, probeerde hem aanvan kelijk op de rug te nemen; dat lukte echter maar even. Gewaarschuwd door hulpgeroep voeren de Eindhovense gebroeders Jansen met hun boot vanaf het strand naar de plaats en namen de Duitser aan boord. De vriend kon zwemmend het strand be reiken. MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen, speciaal voor de bewoners van de voormalige gemeenten Nieuw- en Sint-Joosland en Sin'-Laurens. Ier openbare kennis dat de hierna vermelde verordeningen der gemeente M-.ddclburg met ingang van 1 juli 1968 zullen gelden voor de bij de wet van 16 maart 1966 tol gemeentelijke berindeling van Walcheren enz. aan de gemeente Middelburg toegevoegde gebieden Titel verordening Datum vaststelling Algemene politieverordening voor de gemeente Middelburg 16 mei 1938 Verordening ter voorkoming, wering en beteugeling van besmet telijke ziekten in scholen en kindcrbowaarplaatscn 15 dec. 1941 Verordening op het bouwen en de bewoning 27 apr. 1959 Brandweerverordening van de gemeente Middelburg 5 aug 1957 Verordening op de huisnummering en liet aanbrengen van straat naamborden en andere borden in de gemeente Middelburg 27 Juni 1949 Verordening op het kamperen In de gemeen te Middelburg 11 mei 1964 Verordening op de keuring van waren in de gemeente Middelburg 6 mrt. 1956 Regelen omtrent de toepassing van artikel 1 der woonruimlewet 1947, Stbl. nr. H 291 8 juli 1947 Verordening op het in bouwexploitatie brengen van gronden door particulieren 12 apr. 1937 Verordening verplichte aansluiting drinkwaterleiding 21 juni 1933 Winkelsluitingsverordening 23 mrt. 1964 Verordening ex artikel 30 van de leerplichtwet 23 dec. 1940 Verordening van de gemeente Middelburg op de destructie 23 jan. 1959 Bovenstaande bekendmaking geschiedt ter uitvoering van het. bepaalde in artikel 14, 3e lid der wet tot gemeentelijke herindeling van Walcheren enz. Middelburg. 28 juni 1 plaat. Afdeling autoherstellen. Klas C 13: J. Goetheer, Wolphaarts- dijk; D 13: E. L. Maat, EUewoutsdijk. Afdeling landbouwwerktuigberstellen. Klas C 14: p. Rijk, Nieuwdorp; D 14: C. J. Gouw, Kloetinge; L. Proost, Kloe- tinge. Afdeling koper-lood-en zinkbewerken. Klas^ B 15: F. P. C. Paree, Ovezande; C. 15 A. D. Koppejan, Middelburg. Afdeling metselen. Klas D 16: W. Remijnse, Oudelande. Prijzen vereniging ,De Nederlandse bak steenindustrie' waren voor: le prijs: A. Eggebeen, Wolphaartsdijk; 2e prijs: C. B. v. Eenenaam, Hans- weert: 3e prijs: AL Eggebeen te Wolp haartsdijk. .Bovag-prijzen'. Ie prijs: H. J. Mol. 's-Heer-Hendriks- kinderen; 2e prijs: C. de Bruyne, Baar land: 3e prijs: A. Slabbekoorn, Bieze- De heer Delwaide ging verder nog in op een aantal havenxakert. die in Beneluxverband bezien zouden moe ten worden en tot initiatieven uit gewerkt zouden kunnen worden. Hij vroeg zich af of het op het gebied van de kernenergie tussen Zeeland en België soms tot een coördinatie zou kunnen komen. Vlissingen en Doel (plaats van vestiging van de Belgische kerncentrale) liggen niet verder dan vijftig kilometer van el kaar. Verder deed hij de aanbeveling om in affaires van havenbeleid over en weer nog wat recht te trekken. Zijn concrete voorbeelden: grondprijzen, energieprijzen, havenrechten. En hij kon tenslotten niet nalaten om nog eens aan te dringen op een tijdige Nederlandse beslissing over de aan leg van het in België vurig gewenste Baalhoekkanaal tussen dé Wester scheid e bij het Land van Saeftinge en de linker Scheldeoever van Ant werpen. Andere aanbevelingen op de ze slotbespreklng van de Benelux raad. De heer W. P. G. Assman: .We moeten nagaan van welk belang het WesterscheJdebekken is voor de gehele Benelux, we moeten het plaat sen ln het grote geheel.' Ir M. A. Geuze: .We moeten zoeken naar de beste oplossing voor de toeganke lijkheid van de Westerschelde op lange termijn: de mogelijkheid on derzoeken van diepere toegangsgeu len tussen de Wielingen en het Oost gat in.' De heer M. Dewulf: .Het gaat erom dat de politieke wil aan wezig is om de grens te overschrij den met onze wederzijdse belangen.' de informatiereis van de interpar lementaire Benelnxraad is voor bij. Heeft de trip zin gehad? Of was het een leuk snoepreisje van een parlement, dat er ook wei eens een dagje uit wilde zijn? Drs Westerhout: .Beter dan wel ke rapportage liet ons kan duide lijk maken lieoft deze excursie ons geleerd dat het Westersehelde- bekken één groot havengebied is, een economische eenheid'. En daarmee was de cirkel gesloten Bromfietser kwam te vallen TERNEUZEN Door nog onbekende ooi-zaak kwam de bromfietster M. I. v. d. A. uit Westdorpe zaterdagmorgen omstreeks half negen te vallen op de rijksweg bij de dokken te Terneuzen. Zij raakte hierbij licht gewond. Na be handeld te zqn door dokter J. J. J. v. d. Griek te Terneuzen kon zij naar huis gaan. GROEDE Op het gemeentelijk sport' terrein te Groede werd de schoolsport dag gehouden waaraan werd deelgeno men door de lagere scholen uit Bres kens en Groedc. In totaal waren er 220 kinderen uit de 4e, 5e en 6e klassen De wedstrijden omhelsden 60 m hard lopen. verspringen, hoogspringen, kas- tiebal, grote balwerpen en hindernislo- nen. 5Ü slagbal sleepte de r-k lagere school uit Breskens de wisselbeker in de wacht. Tweede» werd de openbare school uit Breskens; derde r-k school te Groe de en4e openbare school uit Groede Bil de estafette was de uitslag: Jongens: 1 christelijke schóól Breskens. 2 openbare school Breskens, 3 r-k school Groede. Burgemeester en wethouders voornoemd. Meisjes: 1 christelijke school Breskens. de burgemeester, mr j. Drijbcr. o openbare school Groede, 3 r-k school de secretaris, mr T. Hofstraat (loco) I Groede. Bromfiets tegen auto bij St. Anna TERNEUZEN Toen de bromfietser P. S. B. uit Terneuzen zondagmiddag omstreeks half twee, komende uit de richting Axel, het kruispunt St.-Anna nabij Terneuzen overstak, verleende hij geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door A. C. M. M. J. uit Aalten. waardoor een aanrijding ontstond. De auto reed in de richting Zaamslag. B. werd met een gapende vleeswond in de linker pols naar het ziekenhuis ver voerd. Na behandeld te zijn kon hij naar huis gaan. Er was lichte schade aan beide voertuigen. EXAMENS Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen tandheelkunde de heer F. Reijnierse uit Vlissingen. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het tandartsexamen de heer A. N. P. J. de Hullu uit Retran- chement. Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaagden voor het kandidaatsexamen ge neeskunde de heren M, D. van Fraassen uit Terneuzen en W. G. Goedvolk uit Vlissingen. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Bedankt voor Monster: W. Vroeginde- wefl te Katwijk aan Zee. GEREF. KERKEN Benoemd tot legerpredikant in Middel burg: P. Wamelink te West-Teschelling, die deze benoeming aannam. CHR. GEREF. "KERK Beroepen te Dedemsvaart: J. van Dij ken, kand. te Biezelinge. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Haarlem en te Oostkapelle: A. Snoep, kand. tc Utrecht; te Middel- harnis en te Veen: A. AL den Boer, kand. te Ridderkerk. Pleidooi voor samenwerking bij aardappelafzet GOES Hét LCC (land- en tuinbouw coöperatie een tram voor zuidwestelijk Nederland) heeft haar jaarlijkse con tactdag voor de coöperatieve aardappel- bewaarplaatsen in het zuidwesten ge houden op Voorne en Potten. Tijdens de ze bijeenkomst hield drs C. v. d. Sluys, hoofdredacteur van ,De Boerderij' een inleiding over de aardappelatzet. Hij stelde dat het aardappeldrama 1967- 1968 een produkt was van de goede groeiomstandigheden cn een vergevor derde teelt- en bewerkingstechniek. De goede oogsten in het buitenland deden door beperking van de export de prijzen dalen tot een zeer laag niveau. Voor dergelijke omstandigheden be staat geen pasklare oplossing. Niettemin zijn er nog steeds een aantal voorwaar den welke in een hogere prijs voor onze aardappelen kunnen resulteren. De voor naamste hiervan ls bundeling van afzet. Ondanks het steeds weer herhalen en aandringen hierop hebben veel aardap peltelers bezwaren. Zij prefereren een dagprijs met volledige medezeggen schap ondanks het feit dat gebleken is dat een gemiddelde prijs tot betere in komens leidt en afzetzekerheid geeft. De heer v. d. Sluys concludeerde dat de landbouw zich verzet tegen vormen van samenwerking bij de aardappelaf zet onder het mom van haar zelfstan digheid en het niet zien van de finan ciële voordelen. Daarentegen stelt de industrie zich vee! positiever op. .We zullen alles in het werk moeten stellen om deze passieve houding te doorbreken omdat het hier gaat om een groter Inkomen, cm groter deel van de prijs die de consument voor onze proaukten betaalt", aldus de heer v. d. Sluys. In het middagprogramma van deze con tactdag werd in autobussen een rondrit over Voorne-Putten en Rozenburg ge maakt. Ook werd de Maasvlakte be zocht. In de bussen werd de situatie in deze streek mondeling toegelicht. MARKTBERICHTEN ZUID-HOLLANDSE EILANDEN Dore grote 27-39; poters 20-27; trie! eersteling gr 24-31; poters 18-23; kriel ::-22; barima gr 25-29: poters 15-22; kriel :7-2lj aanvoer 24 ton; andijvie 11-17; bloemkool 5. IA 47-66: 8. 33-13; 10. 26-32; dubb bonen 220- 280; snijbonen 210-270; tuinbonen 27-31; pei len 200-260: spitskool 11-17; postelein rode kool 20-25; kroten 14-20; bospee» 33-53; sla 3-10; selderij 5-9; beauty IA 140-170: 13 100-140; Juin blood IA 120-160; IB :0o-]3ï; rode bessen IA 34-48; 1.38-159; aardbeien JA 28-42: 104-151; IIA 72-108: perziken IA A 33- 49; IA 23-31; IB 17-21; ne tmeloen 6. 202-; 5 j; 8. 89-128; 10. 69-93; tomaten LA 410-');'.); 13 420; IC 390-400. VEILING BERGEN OP ZOOM Sla 5-8: rode kool 21-47: sav kool 4-9- uien 18-49; waspeen 3i-65; bosselderij 5-7; selderij p kg 31-58. andijvie 11-14- erwten 31-82; rijserwten 1 59-1.68' dubb bonen 2.12-2.97; rabarber 4-11; peulen 1.75-3.00; spitskool 18-23; postelein 58- kervel 1.90-2.10; bloemkool 15-1.08; snij bonen 5S-2.04; tuinbonen 15-36; bospeen 26-53: spinazie 8-19: tomaten 4.00-4.1S; p krat jonathan 21-85: consumptie aard beien I 1.01-144: H 70-1-03. Vanaf dins- Aa-g 2 juli veiling van rode bessen voor industrie. Aanvoer in Zengabakken van 4 kg. Aanvoer 's morgens van half 7 tot half 8. Aangezien de industrie nog geen frambozen in glas verwerkt, advise ren wij u de frambozen voorlopig in tuos te trekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 5