Tweede Thoolse met 2000 bezoekers ■AGENDA* Beneluxraad over de Westerschelde goed geïnformeerd KLEIDUIVEN EN SPRINGCONCOURS Sinds jaren geen regen ZEEUWSCH-VLAANDEREN Chr. ulo Terneuzen nam afscheid van mej. S. A. Versluis Zoet water VEEL OCHTMANPRUZEN OP GOESE AMBACHTSSCHOOL UITGEREIKT Sportdag; te Groede Kerncentrale WlumlZ^iwi-VInndv» PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 THOLEN De tweede Thoolse Das heeft zaterdag een kleine tweeduizend bezoekers naar Plulmpot' in Schcr- penisse getrokken, die daar de prestaties bewonderden van de leden van de Thool se jagersvereniging, die een wedstrijd kleiduivensohieten hielden en van een 140 landelijke ruiters. Die twee ele menten vormden de hoofdmoot van het afwisselende programma voor de twee de Thoolse Dag, die a oor het ei sinds jaren zonder regen kon worden gehouden. Na een wat druilerige .dag van de levende have' was liet zater dag een dagje zonder regenjassen en met heel veel om naar te kijken. Behalve de landelijke ruiters en de kleiduivenschleters waren er. zoals langzamerhand traditioneel begint te worden, de versierde ponywagens, een stoelendans door leden van de Thoolse pony-club en een attractie nummer met pony's. En voor wie tussen het springconcours en de dressuur door de landelijke ruiters even iets anders wilde, was er de tent, waar de Thoolse middenstand acte de présence gaf. De koninklijke harmonie .Concordia' uit Tholen zorgde de hele dag door voor muziek op de momenten dat dit ge wenst was. Zoals gewoonlijk werd aan het eind van de tweede Thoolse Dag de rally voor auto's gehouden en in de veiling hal in Tholen was 's avonds voor de nóg niet vermoeiden, een optreden van Sjaakie Schram en The Three Jacksons. Zoals gezegd: de tweede Thoolse Dag werd goed bezocht. Voor de financiën was dat ook wel nodig, want op de dag van de veekeuringen passeerden maar een vierhonderd personen de kas sa's. waarvan een groot aantal kinde- Uitslagen De uitslagen van de spring- en dres- suurwedstrijden op de tweede Thoolse Dag zijn als volgt: achttallen: 1 Oran- jeruiters, Willemstad: 2 Walcheren, Nieuw en Sint-Joosland: 3 Oranje zon. Oostkapelle; 4 Eendrachtruiters, Oud-Vossemeer; 5 Schouwse Ruiters, Schouwen. Dressuurproef viertallen: 1 Graaf En- geflbecht, Kruisland: 2 Julianaruiters, Zaamslag: 3 Schouwse ruiters. Drei- sehor. Individuele dressuurproef jeugd: 1 H. Bom. Oranjeruiters, Willemstad met Belinda: 2 M. Dieleman, Oranjeruiters, Axel met Bonaparte: 3 mej. A. Bom, Oranjeruiters. Willemstad met Chiqui- ta. Individuele dressuurproef kllas M-Z: 1 C. Steendijk, Walcheren met Felix; 2 P. Breure, Oranjeruiters. Willem stad met Apache: 3 S. Wittebols Prins Auvergne, Halsteren met Furioso. Individuele dressuurproef klas L: me vrouw Bom-van de Hil, Oranjeruiters, Willemstad met Dandy; 2 H. Ardon, De Paardebloem. Goes met Frits; 3 A. Bruere. Oranjeruiters. Willemstad met Soraje. Individuele dressuurproef klas L: 1 J. Munters. Oranjeruiters, Willemstad met Monsigneur; 2 mej. G. Parlevliet, Wal cheren, Nieuw en St-Joosland met Flic- ka; 3 C. A. Abrahamse, Oranjezon, Vrouwenpolder met Diana. Individuele dressuurproef klas L: 1 mej. A. Baartmans, Prins Auvergne, Halste ren met Furioso; 2 L. A. Testers, Graaf Engelbrecht, Krui.41 and met Qulkckv (zelfde aantal punten): 3 C. Steendijk, Walcheren met Frida.. De uitslag van het .eilanden springen': 1 Graaf Engelbrecht, Kruisland; 2 Een drachtruiters, Oud-Vossemeer; 3 Wal cheren. Nieuw en St-Joosland. Bij tic versierde ponywagens waren de eerste drie: 1 Piet en Kees Hage uit Stavenisse; 2 Anneriet en Jolanda Geluk, Oud-Vossemeer: 3 Hans Hage, Tholen, De eerste drie winnaars bij het klei- duivensohleten werden: 1 M.'Punt. Oud- Vossemeer met 210 punten: 2 J. Kooi man, St-Annaland, 170 pnt en 3 Wira van Doorn, Poortvliet, 170 pnt. Dan werd zoals gewoonlijk op de Thool se dagen een tekenwedstrijd gehouden onder de leerlingen van de verschillende scholen. We vermelden in elke leef tijdsgroep de eerste prijswinnaar: meis jes 8 tot 10 jaar: Nellie Priem van de openbare lagere school, St-Maarlens- d: jk Jongens 8 tot 10 jaar: Jan Goede- geburre van de openbare lagere school. Meisjes 11 tot 12 jaar: Leme de Graaf van de school met de bijbel te St- Maartensdijk. Jongens van 11 tot 12 jaar: Dig Kleppe van de openbare lagere school te Scher- penisse. MAANDAG 1 JULI DOMBURG Markt: kermis. KOUDEKERKE Hotel Rijckborst, 20 vergadering voor gehuwde ringrijders. MIDDELBURG Molenwater 9-22 uur: mi niatuur Walcheren. OOSTKAPELLE Badstrand. strandfeest. RENESSE Dorpshuis. 20 uur: Just married soul machines. DOMBURG Badhotel: tentoonstelling wer ken Joop Dam GOES Weeshuis. Singelstraat. 10-12 en 14- 17 uur: tentoonstelling stads- en dorpsgezich ten van Noord- en Zuid-Beveland. MIDDELBURG - Rijksarchief Zeeland. St.. Pieterstraat 38. 9.30-12.30 en 13.30-17 30 uur tentoonstelling 100 Jaar spoorwegen In Zee land. .IJzeren wegen langs dammen en Vleeshal stadhuis. 10-17 uur- tentoonstelling .liet oog van de meester' Van Benthem en Jutting, 10-17 uur: tentoon, stelling van oude landkaarten, stads- er dorpsgezichten van Nederland. Belglé. Lux emburg en het vroegere Frans-Vlaanderen. SINT-ANN A TER MUIDEN - Voormalig raadhuis. 10-12 en 14-17 uur tentoonstelling werken Jos But en baron R de Meester de Betzenbroek. SLUIS Raadhuiskelder. 10-12.30 en 14-19 uur: tentoonstelling werken Frans Bakker. TERNEÜZEN Galerie J 34. Schoolweg 7, 14-18 uur: tentoonstelling werken Guldo' EckhardL VERRE Schotse Huizen. 11-12 en 14-17 uur: tentoonstelling werken Hannie van Til-Tu- t.ein Nolthcnius. WESTDORPK Galerie Troutzaerle. 9-18 uur: tentoonstelling werken van 7 knuste- ZIERIKZEE Tuin Weeshuls, 10-17 uur: ten toonstelling hedendaagse Nederlandse plas tiek. ZAAMSLAG Schoolreis CVO De klassen 3, 4, 5 en 6 van de school voor CVO te Zaamslag maakten dit jaar een reis naar Dinant. De heenreis werd gemaakt langs Brussel. In Dinant werd een bezoek gebracht aan de grot .La Merveilleuse', waarna een boottocht op de Maas werd gemaakt. Vervolgens werd de Citadel met het kabelspoor bestegen en werden de kinderen daar rondgdleid. De terugreis voerde langs Leuven en Mechelen. Kinderen en on derwijzend personeel kunnen op een goed geslaagde reis terugzien. Judoclub opgericht Het actiecomité sportvereniging Zaam slag belegde voorlopig de laatste bij eenkomst om secties op te richten. Het ging hier om de zesde sectie namelijk judo. Ook hier was goede belangstelling voor. Zowel volwassenen. die deze sport willen gaan beoefenen in Zaam slag als de ouders van kinderen, die waren opgegeven, toonden hun belang stelling. Na behandeling van ontwerp statuten en huishoudelijk reglement werd overgegaan tot verkiezing van het sectiebestuur. Dit werd als volgt samengesteld: P. de Jonge, Driewegen, voorzitter P. den Hamer, secretaris en F. Buijze. penningmeester. Namens de ouders zal mevrouw Cappon-Scheele als adviserend lid deel uitmaken van dit sectiebestuur. Op de voordracht voor commissaris werden geplaatst de heer H. Koekkoek en L. de Putter. Het sec tiebestuur zal onderzoeken op welke wijze de club de beschikking zal kun nen krijgen over een judomat. Deze is namelijk niet inbegrepen in de inven taris van het nieuwe gymnastieklokaal. Het bestuur wil verder trachten op kor te termijn een demonstratie-avond van judo in Zaamslag te houden. Het aantal leden van deze groep bedraagt momen teel 32. Op donderdag 4 juli des avonds acht uur zullen alle leden van de diverse secties uitgenodigd worden in De Poort om da.n gezamenlijk de sportvereniging een definitief bestuur te geven met één commissaris voor elke tak van sport. Organisatorisch is dan de zaak rond. Het actiecomité heeft door deze opzet de basis gelegd voor alle activiteiten, die in het toekomstige gymnastieklo kaal en aangrenzende terreinen kunnen worden ontplooid. Voor het definitieve bestuur blijft de taak om het enthousi asme. waarmee al deze voorbereidingen zijn aangepakt, vast te houden en de voorgestelde plannen te realiseren. TERNEÜZEN Jubileumschieting Naar aanleiding van het 30-jarig kei- zerjubileum van de heer Jozef van Es- broeck organiseerde de handboogmaat schappij ,De Westersohelde' te Terneu- zen een jubileumschieting op de staande wip, waaraan 64 schutters deelnemen. Onder de aanwezigen waren niet allen Zeeuws-Vlamingen, maar ook schutters uit België en Zuid-Beveland. De uit slag luidde: eerste hogevogel. niet af- Ïeschoten; tweede hogevogel, M. 'luym (westdorpe); eerste zijvogel, A. v. Vooren (Assenede B); tweede zijvogel, niet afgeschoten; eerste kal, A. Roose (Axel): tweede kal, niet af geschoten. De uitgeloofde beker, die verbonden was aan de eerste hogevogel, zal een vol gende maal ter beschikking worden ge steld. ,Lydia' besloot vergaderseizoen De hervormde vrouwenvereniging ,Ly dia' te Terneuzen hield dezer dagen de laatste vergadering van dit seizoen. De leiding berustte bij presidente, mej. De Bruin. Nadat de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze was geopend bracht mevrouw De Kraker-Goulooze de no tulen ter tafel. Mevrouw Loof-Servaas deed verslag ran de op 20 juni gemaak te reis naar Gouda, Utrecht en Lage Vinircnhp V.r <Hn o-pt» 48 IpApti mpp TVfi Afscheid onderwijzers Hinkelingeschool Afgelopen week namen bestuur, leden en enkele genodigden in het cultureel centrum te Krabbendijke afscheid van het hoofd van de Hinkelingeschool de heer J. A. H. Ellermeljer wegens ver trek per 1 augustus naar Utrecht en van de heer C. Nijsse onderwijzer, wegens zijn benoeming in Middelburg per 1 september. De voorzitter van de schoolvereniging de heer Dommisse opende de bijeenkomst en heette allen welkom. Hij releveerde hoe de Hinkelln- feschool thans zijn eerste jaar achter e rug heeft en bracht alle leerkrach ten dank voor de wijze waarop ze in het afgelopen jaar hebben medege werkt om de beide vroegere scholen tot één hechte gemeenschap te doen samenvloeien. De heer Ellermeljer werd in het bijzonder dank gebracht voor zijn manier van leiding geven aan de school en de prettige samen werking met het bestuur. Dank werd gebracht aan de heer Nijsse. Als blijk van waardering werd hen respectieve lijk een projectorscherm en een hengel aangeboden; de dames vingen bloemen. Verwelkomd werd het nieuwe schoolhoofd met echtgenote, de heer en mevrouw Eibers uit Bennekom en aan de heer Van Es uit 's-Heer-A- rëndskerke als onderwijzer. Nadat de scheidende onderwijzers elkaar had den toegesproken voerden de beide on derwijzeressen het woord, waarbij me vrouw Van Tooren-Engelse het af scheidswoord sprak en mej. Van Hek ken een welkom aan de nieuwe leer krachten. Hierna volgden een rij van sprekers, onder andere de voorzitters van de vroegere schoolverenigingen de heren H. M. de Looff en H. J. van Ham, ds G. van Noordennen voor hervormde gemeente, de heer A. Busch namens de collega's van andere leeftijd de school verliet. Het hoofd van scholen en wethouder J. MaBekote voor de ulo, de heer M. Luteijn opende de! het gemeentebestuur. Reeds 's middags bijeenkomst. De heer Van Dne liet de1 waren alle leerlingen bijeengekomen MIDDELBURG. Aan onze bezorger, de heer P. C. Schroevers, met wie wij gedurende 28 jaar op aange name wijze mochten samen werken, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 juli 1968. Adm. P.Z.C. Meisjes van 13 tot 15 jaar: EJly van Boven van de ulo Tholen Jongens 13 tot 15 jaar: Henk Mabélis van de ulo Tholen. Groepsprijzen: Meisjes 8 tot 12 jaar: school met de bijbel, St-Annaland. Jongens 8 tot 12 jaar: ols St-Maartens- dijk. 12 tot 15 jaar: lis Scherpenisse. Wisselbeker: 8 tot 12 jaar: openbare lagere school, Tholen. 12 tot 15 jaar: ulo Tholen. leerlingen op originele wijze een bloe menhulde aanbieden. De bijbehorende fedichten waren op een aparte oorkon- e geschreven. De 46-jarige periode die mejuffrouw Versluijs doorbracht bij het onderwijs kwamen aan de orde middels de heer Hanekamp, die daarvoor de hulp had ingeroepen van enkele oud-colle ga's. Mevrouw De Putter liet in een vraag en antwoordspel de laatste school jaren de revue passeren. Namens de leerlingen werd een boekenkast aange boden. Van de collega's was er een ver rekijker, overhandigd door de heer Meertens. Dit cadeau werd nog gecom pleteerd met de aanbieding van een dagboek. De zang tijdens dit afscheid stond on der leiding van de heer Janse. Nadat mejuffrouw Versluijs een dankwoord had gesproken eindigde de heor De Vast (oud schoolhoofd) de bijeenkomst. Na afloop kregen de leerlingen een trac- tatie. In de bovenzaal van .Monopole' namen 's avonds bestuur en personeel afscheid van de onderwijzeres. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer De Ruijter sprak met veel waardering over haar werk en haar houding buiten de school gemeenschap. Ook hier was er voor mejuffrouw Versluijs een geschenk. Ook verschillende andere sprekers brach-1 ten haai' dank voor haar werk. hun hoofd met echtgenote in de bloemetjes te zetten. Na een welkomst lied bij aankomst aan het zaaltje, bood van elke klas een leerling bloe men aan. Het afscheidscadeau was een diaprojector. Hierna werden de rapporten uitgereikt aan de 6e klas- sers. ,0ns Genoegen' op reis De reisverenlging Ons Genoegen Krabbendijke maakte ook dit ja weer de jaarlijkse bustocht, waaraan ditmaal 25 personen deelnamen. De eerste pleisterplaats was Grave. Het hoofddoel van de reis was Holten, waar allen genoten van de prachtige uit zichten vanaf de Holteberg. Na een koffiemaatijd in Lochem ging het op Arnhem aan waar gelegenheid was om te winkelen. Het gezelschap di neerde in Apeldoorn. De laatste aan legplaats was Breda. Toelating brugklas P. H. Lyceum Terneuzen TERNEUZEN Aan de lijst van leer lingen die z(jn toegelaten tot de brug klas van het christelijk lyceum voor Zeeland, dependance Terneuzen, moeten nog de volgende leerlingen uit Zaamslag worden toegevoegd: Henk de Bruvne, Thonie van Cadzand, Dirk Dekker, 'Le- Uitreiking diploma's Veilig Verkeer Klaas Deinum uit Coevorden. Bram Veefkind uit Axel en Rina Aerens uit Terneuzen. SLUIS BERGEN OP ZOOM Luxor. 20 uur: Ver- plichte lierdo, 18 Jaar. Roxy. 20 uur: Bertrand in oudlroercnd goed. 14 jaar. GOES Grand. 20 uur: Arizona Colt, 18 jaar. MIDDELBURG City, 20 uur: Fotomodellen van Marokko. 14 jaar. OOSTBURG Ledeltheater. 20 uur: Love In Las Vegas, 14 Jaar. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: Het 2,ïo uur, 14 Jaar. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Doktor Dollttle. alle leeftijden. OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEK: G. VAN OORSCHOT P/A PZC - VLISSINGEN TEL. 01184 5144 - TOESTEL 43 Vuursche. Er gingen 48 leden mee. Na afwikkeling van deze huishoudelijke za ken konden de dames hun krachten me len m een quiz, geleid door mevrouw Oppeneer-Ollebek. Tijdens de tweede koffiepauze werden de prijzen van de verloting bekendgemaakt. Met het zin gen van het federatielled en .Ons eigen lied' besloot de vereniging deze avond. Schoolreis chr. lyceum Dezer dagen maakten leerlingen van de eerste en tweede klassen van de depen dance Terneuzen van het christelijk ly ceum hun traditionele schoolreis. Voor lopig eindpunt was het vestingstadje Woudrlchem, vanwaar de scholieren overstaken naar slot Loevestein. Het doel van de reis was in tweede instantie de Efteling, waarna men vervolgens Breda aandeed. Tn de stromende regen bereikte het gezelschap tenslotte Ter neuzen, nadat eerst leerlingen uit Axel ?n Zaamslag waren afgezet. TERNEUZEN De leerlingen van de christelijke ulo-school in Terneuzen hebben dezer dagen in gebouw .De Schakel' afscheid genomen van mejuf frouw S. A. Versluijs. die wegens het be reiken van de pensioengerechtigde Wedvluchten De postduivenhouderevereniging .Recht voor Allen' deed met 82 duiven mee aan een prijsvlucht uit Orleans. De hoog ste snelheid bedroeg 1130 meter per mi nuut en de gedetailleerde uitslag luidt: 1, 4 en 10 J. van Ommen, 2 en 3 H. Coppens, 5 en 9 A. le Clercq, 6 M. van den Bussche, 7 J. de Zutter. 8 P. de Smit. De uitslag van een gehouden 6- daagse voor oude duiven luidt: 1 G. de Meijer en P. de Smit 25 p, 2 C. van der WaÜe en J. Focke 21 p, SO.deMeijer en F. de Kaestecker 21 p, 4 J. van Om men en O. Marteijn 19 p, 5 J. de Zutter en A. le Clercq 18 p. Vanaf volgende week begint er een nieuwe zesdaagse voor jonge duiven. De Sluiskilse reisduif nam met 78 jon ge duiven deel aan de vlucht uit Moes- csoen, waarvan de uitslag: 1 P. Claes; 2 J. Picavet; 3 J. Picavet; 4 W. de Smet; 5 P. Claes; 6 J. Maes; 7 J. Maes; 8 J. Pijcke; 9 J. Pijcke en 10 P. Lavoir. De uitslag op Moescroen met 95 oude duiven luidde al6 volgt: 1 J. Maes; 2 A. van Bouchaut; 3 J. de Maaijer; 4 M. de Smet; 5 J. v. DoeseHaar; 6 P. Bles- broeck; 7 C. van Biezen; 8 J. v. Doese laar; 9 M. de Smet en 10 J. van Doese laar. Raad Aardenburg vergadert dinsdag In de raadszaal van het stadhuis van Sluis vond de uitreiking plaats van de diploma's van de Vereniging voor Veilig Verkeer. Dit geschiedde door burgemeester P. F. van Hootegem, na een inleidend woord van de neer Ch. J. A. Bukkens, voorzitter van de plaatselijke verkeerscommissie. Bij de uitreiking waren aanwezig opperwacht meester G. Ultee, brigade-commandant J. Coert. ds C. Balk, pastoor J. Hoole- man en het volledige college van b en w. Adjudant Coert wees in een korte toespraak nog op het grote nut van een juiste verkeersopvoeding. Door een samenloop van omstandigheden vond er dit jaar alleen een theoretisch exa men plaats. De uitslagen luiden: scholen 1 rk-meis- jesschool (3,55 strafpunten); 2 christe lijke school (3,93 strafpunten); 3 open bare school (5,00 strafpunten); 4 rk- jongensschool (5.16 strafpunten). 'Ereprijzen: Gertruud Roozen en Ka- trien Vermue (beiden meisjesschool) en Marie Warmerdam (chr. school). Diploma's en of speldjes: Ludwien Aernoudts, Monique Aernoudts, Man grot Bloemers, Monique Boogaard, Dien de Bruine, Marian van Damme, Pia Eeden, Greet Aernoudts, Denise Lempereur, Marian van Winsberg'he, Carla Cuelenaere, Marianne van Dam me, Maria Hermans. Jeaninne Moens, Marjo Ohms. Marleen Temmerman, Sonja Verhamme, Lilian Verleije, Ria van Vooren, Christiane van Winsberghe, Jakkelis Dekker, Jolian du Fossé, Ma rian du Fossé, Hans de Graaf, Sjaak Quaak, Ineke Quaalc, Trudie Roos, Her man Dekker, Piet Haak, Ina Jansen, Marijke van der Knaap, Eddy Smalle- gange. Ina Verhage, Peter Versprille, Trudy Mieras, Addie van Espen, Sjaak Louweret, Joke van Hoeij, Jan Bodderij, Kees van Aart, Frank de Badts, Eddy Clijncke, Patrick van Daele, Walter Dumareij, Piet Mahu. Corrie van Neij- hof. Ricky Ruebens, Wilfried Scherbeljn, Guus Tanghe, Carlo Ultee, AJfons Bakx. Pierre Berckmoes. Peter de Broek, Herman Claerhoudt, Henk de Cleck, Florent Dusarduijn, Maurice Ghijzels, Mark Joziasse, Romaine Loete, Paul de Milliano, Eric van Pamelen, Jac ques Provo, Freddie van Rie en Wim Reijnders. De scholenprijs bestond uit een met de hand vervaardigd sier- bord. raad van de gemeente Aarden burg zal dinsdag 2 juli aanstaande een vergadering houden ter behande ling van een agenda bestaande uit 22 punten. Tot de agendapunten be horen onder andere een achttal sub sidie-aanvragen, verkoop van enkele percelen bouwgrond te Eede, beschik baarstelling van een bedrag van 3300 gulden ten behoeve van het vak han denarbeid aan de openbare lagere school, aanwijzing van een vertegen woordiger in het algemeen bestuur van-de Bestuursschool Zeeland en vast stelling van een bouwverordening. Benoemingen Mej. M. Bracke uit Biervliet is be noemd aan de r-k lagere school te Aar denburg tot onderwijzeres. OOSTBURG Schoolsportdag r-k hbs en ulo PASTOOR ZANDER VAN BIERVLIET NAAR ETTEN BIERVLIET Pastoor F. Zander (56) - te Biervliet is tegen 1 augustus be-| noemd tot pastoor in Etten (NB). Pas toor Zander, die In B«rgen op Zoom werd geboren, ontving in 1937 zijr. priesterwijding en was sinds 1965 in Biervliet. Na zijn priesterwijding was hij achter-- eenvolgens werkzaam in het agglome raat Brussel, in Clinge. Lepelstraat (NB), waarna hij via het gever, van I godsdienstonderwijs op diverse scholen I in Breda moderator werd en vervolgens pastoor in Biervliet. Pastoor Zand-.-, is onder andere secretaris van het pas toresconvent in Zeeuwsch-Vlaanderen, een overlegcommissie van predikanten j en geestelijken. Hij Is voorts betrok ken bij het werk der kerken :n het I recreatiegebied Dc Braakman, waar m| de gezamenlijke diensten in de kantine ds G. F. H. Kei ling hervormd in hrt eerste deel, de dienst des Woords. de- predikatie houdt en waarin pastoor Zan der in het tweede gedeelte, de dienst der offerande voorgaat. Beide pastores wisselen elkaar af achter het orge! I Een dergelijke dienst was er ook on langs in Biervliet zelf bij de ingebruik neming van de gerestaureerde r-k kerk. Daarbij werd voor de plechtigheid! gebruik gemaakt van zowel de hervorm-j de kerk als de r-k kerk SAS VAN GENT Op het kruispunt Tramstraat-rijksweg verleende de Bel gische automobilist P. van de N. zon dag geen voorrang aan de bromfietser T uit Westdorpe. T. liep lichte schaafwonden op en kon na behandeling door dokter J. Puylaert uit Sas van Gent naar huis terugkeren. Beide voer tuigen werden flink beschadigd. Slot van pagina 1 moeten wachten op de aggtomerêf-1 tievornilng. We bemerken bij dei regering een aarzeling in het ten volle aanvaarden van de conse quenties van het Uitgestippelde I ruimtelijke beleid en het gecentra-i liseerd Industriespreidmgsbeleld. j Nog een aantal jaren hebben we; extra aandacht van de regering nodig, totdat die industrle-agglo- mcratlevormlng Is bereikt.' Zwaar ook woog liet nadeel van zee-: liuvcnaeeommooHttc bij Moerdijk voor de zoetwater voorziening In het del tagebied ook bij drs Westerhout. Hij z.-l er dit van: ,De vraag moet op een bepaald ogenblik worden ge stold en dun mort het bestuur ook ,nee" durven zeggen of de gevolgen voor de zoet watervoorzie ning niet onaanvaardbaar zijn. Niet I alleen voor Zeeland, maar ook voor België. We kunnen het ons niet per mitteren. dat liet bedrijfsleven onS| gaat voorschrijven hoe landen inge- richt moeten worden. .Met alle res- Ook schepen L Del walde (havenza ken Antwerpen) deed nog een duit in het zakje, toen de zaak Shell- chemie in bespreking kwam. .Tegen wil en dank is Antwerpen betrokken geraakt bij wat over deze vestiging in Nederland aan de ganz ls.' En inhakend op de term .moordende con currentie' van VUssingeu loco-burge meester voegde hij eraan toe: .Ant werpen staat met open vizier tegen over de Nederlandse mededingers in deze zaak We hebben niets te ver bergen. En als het bedrijf dan in Nederland moet blijven dan spreken wij in Antwerpen onze voorkeur uit voor het Westerschcldebekken. Want Zeeland. Vlissingen en Antwerpen liggen in dit Westrsr-heldcbekken nu eenmaal naast elkaar.' Door directeur C. J. Buurman lijk woord. Naast dc .Ochtmanprijzen' •werden prijzen van de vereniging ,De, Nederlandsche Baksteenindustrie', van BOVAG. van de Gawal do-commissie en schilders-prijzen uitgereikt. De namen van de leerlingen, die et prijs kregen zijn: OCHTMANPRUZEN. Afdeling ITO. Klas AL 1; J. A. de Bruine, Kamper land; klas AL 2: W. P. v. Zweeden. Goes; B 1: J. P. Kalle, Rllland-Bath; B 2: M. Kuypers, Hans weert. Algemeen leerjaar. Klas AL 3: D. G. v. d. Berge, Krulnin- gen; AL 4: A. M. C. de Jonge, Baar land: AL 5: J. A. v. d. Broeke, Wil- helmmadorp; AL 6: W. v. Elsacker, Krabbendijke; AL 7: J. F. v. d. Maas, Waarde; AL 8: R. Vermeule, Goes; AL 9: J. Roelof. Goes; AL 10: J. C. Stokman, Wissenkerke; AL 11: J. AL Hopmans, Goes. Afdeling timmeren. Klas B 3: J. H. v. Hoorn, Colijnsplaat 15 4: C. Slabbekoorn, Hansweert; Bijeenkomst in de .Oranjezaal' GOES In een feestelijke bijeenkomst in de ambachtsschool in Goes is vrij dagavond een Lndrukwekkend aantal .Ochtmanpryzen' en getuigschriften uit gereikt. Vóór de leerlingen die kregen uit handen van de directenr van de school, de heer C. J. Buurman werd het woord gevoerd door burgemeester mr F. G. A. Huber van Goes, die zich ver heugd toonde over de buiten gewoon rote belangstelling van de kant van le ouders. De heer D. Ochtman uit Rotterdam, een kleinzoon van één van de oprichters van de school, zette in een korte speech uiteen, wat de bedoeling is van de .Ochtmanprijzen'. Ze worden uitgereikt aan leerlingen, die qua gedrag, ijver en karakter zich onderscheiden. Het is dus geen kwestie van prestatie. ,Menta- liteit is vaak veel belangrijker dan vak-C. L. de Winter, Kwadendamme; C 3: kennis', aldus de heer Ochtman. De heer A. Bouwense, 's-Heer-Arendskerke; C Buurman, die de prijzen uitreikte had; 4: C. L. Huibregtse, Wissenkerke; C 5: -,i. i5f,n Ti i, A sm „t- voor elk van zijn leerlingen een persoon- AXEL Uitslag van tekenwedstrijd op boomfeestdag Naar aanleiding van de op 3 april jl gehouden boomfeestdag heeft het ge meentebestuur van Axel in samenwer king met staatsbosbeheer voor de deel nemende leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen een teken wedstrijd uitgeschreven. De uitslag van deze wedstrijd is als volgt: le prijzen: Rinus Dieleman, openbare lagere school; Ria Buyze, christelijke nationale school; Jos Langerak, r-k la gere school; Jaap de Pooter. bijzondere school Spui. 2e prijzen: Els Dobbelaar, openbare lagere school; Kees Kayzer, christelij ke nationale school: Marlies Boeding r-k lagere school: Pieter Paulusse, bij zonder school Spui. De prijzen, bestaande uit boekenbonnen, zijn inmiddels aan de leerlingen uit gereikt. '<l .OOSTERZANDE Fusie Raiffeisenbanken Ter afsluiting van het cursusjaar werd donderdag voor de leerlingen van de kath. hbs cn uloschool tc Oostburg een schoolsportdag gehouden. Voor dei middag was er een orients tierit voor Per 1 juli heeft er een fusie piaatSge. fietsers over een afstand van ongeveer;vonden tussen de Raiffeisenbanken km. Winnaars werden J. Vermue en .Kloosterziinde-Hengstdyk' en ,Lams- Ingels. Het verdere programma met waarde'. Vanaf deze datum werken zij -■ lliet nelemnnl atletiekonderdelen kon worden afgewerkt vanwege de regen. helemaal samen onder de Coöperatieve Weggelopen CAMELKLEURIG HONDJE luistert naar de naam Pini. Terug te bezorgen, tegen beloning van 25,-, bij C. Catsman, Schildersbedrijf. Brouwerijstraat 39, telefoon 2442j Oostburg. Raiffeisenbank .Kloostcrzande eo'. directie bestaat uit de heren B. Kuljpers en J, B. van Acker. De besturen van beide banken hebben gemeend, dat de ze fusie zal leiden tot een rationelere bedrrjfvoering en tot verdere uitbreiding van het dienstenassortiment. De bank beschikt thans over kantoren te Hengstdijk, Kloosterzande en Lams- waarde. De administratie zal verzorgd worden op het hoofdkantoor te Kloos terzande op een daar geplaatste kleine computer. Per 1 juli bedroeg het totaal van de aan deze bank toevertrouwde middelen j 23.Q00.00a Aanrijding te Westkapelle WESTKAPELLE In de nacht zaterdag op zondag zijn twee elkaar tegemoet komende automobilisten op de weg tussen Westkapelle en Zoutelande op onverklaarbare wijze met elkaar in botsing gekomen. De bestuurders A. M. J. de V. uit Vlissingen en F. W. A. M. H. uit Tilburg. De wagens werden vrij zwaar beschadigd, er was geen per soonlijk letsel. Auto in de sloot bij Wilhelminadorp WILHELMINADORP Door onbe kende oorzaak raakte de 71-jarige be stuurder B. D. uit Rotterdam zondag morgen met zijn auto in de sloot langs de provinclaleweg 10 te Wilhelmina dorp. D. en zijn echtgenote werden bei den voor nader onderzoek naar het St- Joannaziekenhuis te Goes overgebracht. Duitse jongeman ging te ver in zee VALKENISSE Een Duitse Jonge man is zondagmorgen omstreeks half tien voor de Walcherse kust bij West duin in moeilijkheden gekomen toen hij zich te ver in zee waagde. Een onder stroom belette hem vermoedelijk de kust te bereiken. Een vriend, met wie de jongen was gaan zwemmen, probeerde hem aanvan kelijk op de rug te nemen; dat lukte echter maar even. Gewaarschuwd door hulpgeroep voeren de Eindhovense gebroeders Jansen met him boot vanaf het strand naar de plaats en namen de Duitser aan boord. De vriend kon zwemmend het strand be reiken. Bromfietser kwam te vallen TERNEUZEN Door nog onbekende oorzaak kwam de bromfietster M. I v. d. A. uit Westdorpe zaterdagmorgen omstreeks half negen te vallen op de -"'isweg bij de dokken te Terneuzen. raakte hierbij licht gewond. Na be handeld te zijn door dokter J. J. J. v. d. Griek te Terneuzen kon zij naar huis gaan. GROEDE Op het gemeentelijk sport terrein te Groede werd de schoolsport dag gehouden waaraan werd deelgeno men door de lagere scholen uit Bres- kens en Groede. In totaal waren er 220 kinderen uit de 4e, 5e en 6e klassen. De wedstrfjden omhelsden 60 m hard lopen, verspringen, hoogspringen, kas- tiebal, grote balwerpen en hindernislo pen. Bij slagbal sleepte de r-k lagere school uit Breskens de wisselbeker In de wacht. Tweede werd de openbare schoof uit Breskens: derde r-k school te Groe de en4e openbare school uit Groede. Bij de estafette was de uitslag: Jongens: 1 christelijke school Breskens. 2 openbare school Breskens, 3 r-k school Groede. Meisjes: 1 christelijke school Breskens. 2 openbare school Groede, 3 r-k school Groede. G. D. v. d. Vliet, Kattendijke. .Afdeling metaalbewerken: Klas B 6: P. J. Schrijver, 's-Heer- Arendskerke; Arendskerke; B 7: J. H. Back, Hans- weert; B 8: J. AL Traas, 's-Heer-Arends kerke; B 9: A. C. HollesteUe, Colijns plaat; C 6: Chr. Steketee, Yerseke; C 7: G. Toorenaar, Kapelle. Afdeling schilderen. Klas B 10: W. Kouwer, Kamperland: C 10: J. P. v. 'i Westende, Borasele. Afdeling brood-banketbakken: Klas BH: P. M. L. Smeur. Goes; C 11: Chr. J. den Dekker, Hoedekenskerke: D 11: F. D. Groenleer, Kapelle. Afdeling elektrotechniek: Klas C 12: J. M. Geelhoed, Colijns plaat. Afdeling autoherstellen. Klas C 13: J. Goetheer, Wolphaarts- dijk; D 13: E. L. Maat, Ellewoutsdijk. ■Afdeling landbouwwerktuigherstel]en. Klas C 14: P. Rijk, Nieuwdorp; D 14: C. J. Gouw, Kloet Lage; L. Proost, Kloe- Afdeling koper-lood-en zinkbewerken. 15: F. P. c. Paree, Ovezande; C. la A. D. Koppejaa, Middelburg. Afdeling metselen. Klas D.16: W. Remijnse, Oudelande. Prijzen vereniging ,De Nederlandse bak steenindustrie' waren voor: le prijs: A. Eggebeen. Wolphaartsdijk; 2e prijs: C. B. v. Eenenaam, Hans- weert: 3e prijs: AL Eggebeen te Wolp haartsdijk. .Bovag-prijzen'. le prijs: H. J. Mol, 's-Heer-Hendriks- kmderen2e prijs: C. de Bruyne, Baar land; 3e prijs: A. Slabbekoorn, linge. Schilders'-prijs. j J. v. Hese, Goes. Prijs Gawalo-commisste. M. P. v. Zweeden. Goes. De heer Delwaide ging vertier nog in op een aantal havenzaken, die ln Beneluxverband bezien zouden moe ten worden en tot initiatieven uit gewerkt zouden kunnen worden Hij vroeg zich af of het op hei gebied van de kernenergie tussen Zeeland en België soms tot een coördinatie zou kunnen komen Vlissingen c-n Doel (plaats van vestiging van de Belgische kerncentraleliggen niet verder dan vijftig kilometer van el kaar. Verder deed hij dc aanbeveling om affaires van havcnbeleid over en weer nog wat recht te trekken. Zijn concrete voorbeelden: grondprijzen, energieprijzen, havenrechten. En hij kon tenslotten niet nalaten om nog eens aan te dringen op een tijdige Nederlandse beslissing over de aan leg van het ln België vurig gewenste Baalhoekkanaa! tussen de Wester schelde bij het Land \ran Saeftinge en de linker Scheldeoever van Ant werpen. Andere aanbevelingen op de ze slot bespreking van de Benelux raad. De heer W. P. G. Assman: .We moeten nagaan van welk belang het Westerscheldebekken ls voor de gehele Benelux, we moeten het plaat sen in het grote geheel.' Ir AL A. Geuze: .We moeten zoeken naar de beste oplossing voor de toeganke lijkheid van de Westerschelde op lange termijn: de mogelijkheid on derzoeken van diepere toegangsgeu len tussen de Wielingen en het Oost gat in.' De heer M. Dewulf: ,Het gaat erom dat de politieke wil aan wezig is om de grens te overschrij den met onze wederzijdse belangen.' de informatiereis van de interpar lementaire Beneluxraad Is voor bij. Heeft do trip zin gehad? Of was het een leuk snoepreisje van een parlement, dut er ook wel eens een dagje uit wilde zijn? Drs Westerhout: .Beter dan wel ke rapportage het ons kan duide lijk maken heeft deze excursie ons geleerd dat het Westerschelde bekken één groot havengebied is een economische eenheid'. En daarmee was de cirkel gesloten Bromfiets tegen auto bij' St. Anna TERNEUZEN Toen de bromfietser P. S. B. uit Terneuzen zondagmiddag omstreeks half twee, komende uit de richting Axel, het kruispunt St.-Anna nabij Terneuzen overstak, verleende hjj geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door A. C. M. AL J. uit Aalten. waardoor een aanrijding ontstond. De auto reed in de richting Zaamslag. B. werd met een gapende vleeswond ln de linker pols naar het ziekenhuis ver voerd. Na behandeld te zijn kon hij naar huis gaan. Er was lichte schade aar beide voertuigen. EXAMENS Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen tandheelkunde de heer F. Reijnierse uit Vlissingen. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het tandartsexamen de heer A. N. P. J. de Hullu uit Retran- chement. Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaagden voor het kandidaatsexamen ge neeskunde de heren M. D. van Fraassen uit Terneuzen en W. G. Goedvolk uit Vlissingen. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Bedankt voor Monster: W. Vroeglnde- weij te Katwflk aan Zee. GEREF. KERKEN Benoemd tot tegerpredikant in Middel burg: P. Wameltnk te West-Teschelling, die deze benoeming aannam CHR. GEREF. KERK Beroepen te Dedemsvaart: J. van Dt)- lcen. kand. te Biezelinge. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Haarlem en te Oostkapelle: A. Snoep. kand. te Utrecht; te Middel- harnis en te Veen: A. M. den Boer, kand. te Ridderkerk. Pleidooi voor samenwerking bij aardappelafzet GOES Het LCC (land- en tuinbouw coöperatie centrum voor zuidwestelijk Nederland) heeft haar jaarlijkse con tactdag voor de coöperatieve aardappel bewaarplaatsen in het zuidwesten ge houden op Voorne en Putten. Tijdens de ze bijeen komst hield drs C. v. d. Sluys, hoofdredacteur van ,De Boerderij' een inleiding over de aardappelafzet. Hij stelde dat het aardappeldrama 1967- 1968 een produkt was "van de goede groeiomstandigheden en een vergevor derde teelt- en bewerkingstechniek. De goede oogsten in het buitenland deden door beperking van de export de prijzen dalen tot een zeer laag niveau. Voor dergelijke omstandigheden be staat geen pasklare oplossing. Niettemin zijn er nog steeds een aantal voorwaar den welke in een hogere prijs voor onze aardappelen kunnen resulteren. De voor naamste hiervan is bundeling van afeet. Ondanks het steeds weer herhalen en aandringen hierop hebben veel aardap peltelers bezwaren. Zij prefereren een dagprijs met volledige medezeggen schap ondanks het feit dat gebleken ia dat een gemiddelde prijs tot betere in komens leidt en afzetzekerheid geeft. De heer v. d. Sluys concludeerde dat de landbouw zich verzet tegen vormen van samenwerking bij de aardappelaf zet onder het mom van haar zelfstan digheid en het niet zien van de finan ciële voordelen. Daarentegen stelt de industrie zich veel positiever op. ,We zullen alles in het werk moeten stellen om deze passieve houding te doorbreken omdat het hier gaat om een groter Inkomen, een groter deel van de prijs die de consument voor onze produkten betaalt', aldus de heer v. d. Sluvs. In het middagprogramma van deze con tactdag werd in autobussen een rondrit over Voome-Putten en Rozenburg ge maakt. Ook werd de Maasvlakte be zocht. In de bussen werd de si'uatxe in deze streek mondeling toegelicht. MARKTBERICHTEN ZUID-HOLLANDSE EILANDEN Do.-e grote 27-39; poters 20-27, ;<rie! eersteling gr 24-31; poter* 18-23; toiel barima gr 23-29; poters 15-22, kriel aanvoer 24 ton; andijvie 11-37; bloemkool IA 47-66; 8, 33-48; 10. 26-32; dubb bor.en 220- 280: snijbonen 230-270: tuinbonen 27-S4 Beu len 200-260; spitskool 11-17; postelein 2V-: rode kool 20-25: kroten 14-20; bospeen ST-.V; sla 5-i0; selderij 5-9; beauty IA 140-37:; ï3 100-140: Juin biood Ia 120-160; IB ;n- -.v rode bessen IA 34-43; 136-139 aardbeien 28-42: 104-151; IIA 72-108: perziken IA A 7:.- 49; IA 23-31: IB 17-21; ne tmeloen 8. 8. BH-m; 10, 89-98; tomaten IA 430-420; 420; IC 390-400. VEILING BERGEN OP ZOOAI Sla 5-S: rode kool 21-47; sav kool 4-9- waspeen 3i-65; bosselderij 5-7; selderij p kg 31-5S; andijvie 11-14- erwten 31-82; rijserwten l 59-1.68; dubb Jl12"2,97' rabarber 4-11; peulen 1.75-3.00: spitskool 18-23; postelein 53- kervel 1.90-2.10; bloemkool 15-1 OS- snli- bonen 58-2.04; tuinbonen 15-36: bospeen -6-53; spinazie 8-19: tomaten 4.00-4.1S- p krat jonathan 21-85: consumptie aard- teenllM.l#. II 70-1 03. Vénaf dins- dag 2 juli veiling van rode bessen voor industrie. Aanvoer in Zengabakken van T Amtvoer 's morgens van half 7 tot haL s. Aangezien de industrie nog geen frambozen in glas verwerkt, advise* ronwrtu de frambozen voorlopig in tuba te trekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 15