■AGENDAb Tweede Thoolse Dag met 2000 bezoekers Beneluxraad over de Wester schelde goed geïnformeerd 5 Sinds jaren geen regen DE BEVELANDEN Zoet water NOORD-ZEELAND Jaarvergadering veiling Stavenisse VEEL OCHTMANPRIJZEN OP G0ESE AMBACHTSSCHOOL UITGEREIKT Sportdag te Groede Kerncentrale maandag 1 juli 1968 WBSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN provinc.ale zeeuwse courant KLEIDUIVEN EN SPRINGCONCOURS THOLEN l>p tweede Thoolse Dag heeft zaterdag een kleine tweeduizend bezoekers naar ,I> Plulmpot' in Scher- penisse gelrokken, die daar de prestaties bewonderden van de leden van de Thool- se jagers vereniging. die een wedstrijd kleidnivensehieten hielden en van een 140 landelijke ruiters. Die twee ele menten vormden de hoofdmoot van het afwisselende programma voor de twee de Thoolse Dag, die voor het eerst sinds jaren zonder regen Kon worden gehouden. Na een wat druilerige ,dag van de levende have' was het zater dag een dagje zonder regenjassen ei met heel veel om naar te kijken. Behalve de landelijke ruiters en de kleiduivenschieters waren er, zoals langzamerhand traditioneel begint te wonden, de versierde ponywagens, een stoelendans door leden van de Thoolse pony-club en een attractie nummer met pony's. En voor wie tussen het springconcours en de dressuur door de landelijke ruiters even iets anders wilde, was er de tent. waar de Thoolse middenstand acte de présence gaf. De koninklijke harmonie .Concordia' uit Tholen zorgde de hele dag door voor muziek op de momenten dat dit ge wenst was. Zoals gewoonlijk werd aan het eind van de tweede Thoolse Dag de rally voor auto's gehouden en in de veiling hal in Tholen was 's avonds voor de nóg niet vermoeiden, een optreden van Sjaakie Schram en The Three Jacksons. Zoals gezegd: de tweede Thoolse Dag werd goed bezocht. Voor de financiën was dat ook wel nodig, want op de dag van de veekeuringen passeerden maar een vierhonderd personen de kas- een groot aantal kinde- Uitslagen De uitslagen van dev^pring- en dres- suurwedstrijden op de tweede Thoolse Dag zijn als volgt: achttallen: 1 Oran jeruiters, Willemstad: 2 Walcheren, Nieuw eri Sint-Joosland: 3 Oranje zon." Oostkapelle; 4 Eendrachtrulters, Oud-Vossemeer; 5 Schouwse Ruiters. Schouwen. Dressuurproef viertallen: 1 Graaf En- geflbecht, Kruisland; 2 Juliana ruiters, Zaamslag; 3 SchouWse ruiters, Drei- schor. Individuele dressuurproef jeugd: 1 H. Bom. Oranjeru:ters. Willemstad met Belinda: 2 M. Dielenian, Oranje ruiters, Axel met Bonaparte; 3 mej. A. Bom, Oranjeruitcrs, Willemstad met Chlqui- ta. Individuele dressuurproef Wlas M-Z: 1 C Steendijk, Walcheren met Felix; 2 P. Breure, Oranjeruiters. Willem stad met ApacheB S Wittebols Prins Auvergne, Halsteren met Furloso. Individuele dressuurproef klas I.: me vrouw Bom-van de Hil, Oranjeruiters, Willemstad mefr,.Dandy; 2 H Ardon, De Paardebloem, -'^joes met Frits: 3 A Bruere, Oranjeruiters, Willemstad met Soraje. Individuele dressuurproef klas L: 1 J. Munters, Oranjeruiters, Willemstad met Monsigneur; 2 mej. G. Parlevllet, Wal cheren, Nieuw en St-Joosland met Flic- ka; 3 C. A. Abrah&mse, Oranjezon, Vrouwenpolder met Diana. Individuele dressuurproef klas L: 1 mej. A. Baartmans. Prins Auvergne, Halste ren met Furioso: 2 L A. Testers, Graaf Engelbrecht, Kruisland met Quikcky (zelfde aantal punten): 3 C. Steendijk, Walcheren met Frida. De uitslag van het .eilanden springen'; MAANDAG 1 JULI DOMBURG Markt: kermis. KOUDEKERK It Hotel Rijckborst. 30 u vergadering voor gehuwde rlhgrijders. MIDDELBURG Molenwater. 9-22 uur: i nlaluur Walcheren. OOSTKAPELLE BiMfelrarld, strandfeest. RENESSE Dorpshuis. 20 uur-' Just married soul machines. '*W DOMBURG Badhotel: tentoonstelling wer ken Joop Dam GOES Weeshuis, Singelstraat, 10-12 en 14- 17 uur' tentoonstelling stads, en dovpsgezich- ïm tu Noord- en Zuid-Bevéland. MIDDELBURG Rijksarchief Zeeland. St- Pieterstraat :i8, 9 30-12 30 en 13 30-17 :10 uur tentoonstelling 100 laar spoorwegen In Zee land. .IJzeren wegen langs dammen en kre- Vleeshal stadhuis, 10-17 i t oog v i de n stelling Van Benthom en Jutting. 10-17 uur: tentoon «telling van oude landkaarten, stads- en dorpsgezichten van Nederland. België, Lux emburg en het vroegere Frans-Vinanderen. SI NT-ANN -\ TER MXJ1DEN Voormalig raadhuis. 10-12 en 14-17 uur: tentoonstelling werken Jos But en baron R. de Meester de SI.UIS Randhulskelder. 10-12,30 en 14-19 uur: tentoonstelling werken Frans Bakker. TERNEUZEN Galerie J 31. Schoolweg 7. 11-18 uur: tentoonstelling werken Guido Eckhardt. VRKRR -Schotse Huizen. 11-12 en 11-17 uur: tentoonstelling werken Hannte van Til-Tu- lein Nol then lus. WF.STDORPE Galerie Troutzaerte. 9-18 1 Graaf Engelbrecht. Kruisland; 2 Een- draahtrulters, Oud-Vossemeer; 3 Wal cheren. Nieuw en St-Joosland. Bij do versierde ponywagens waren de eerste drie: 1 Piet en Kees Hage uit Stavenisse; 2 Aimeriet en Jolanaa Geluk. Oud-Vossemeer; 3 Hans Hage, Tholen. De eerste drie winnaars bij het klei- öuivenschieten werden: 1 M.'Punt, Oud- Vossemeer met 210 punten: 2 J. Kooi man, St-Annaland. 170 pnt en 3 Wim van Doorn, Poortvliet, 170 pnt. Dan werd zoals gewoonlijk op de Thool se dagen een telkenwedstrijd gehouden onder de leerlingen van de verschillende scholen, We vermelden in elke leef tijdsgroep de eerste prijswinnaar: meis jes 8 tot 10 jaar: Nellie Priem van de openbare lagere school, St-Maartens- dijk. Jongens 8 tot 10 jaar: Jan Goede- geburre van de openbare lagere school. Meisjes 11 tot 12 jaar: Lenie de Graaf van de school met de bijbel te St- Maartensdijk. Jongens van 11 tot 12 jaar: Dig Kleppe van de openbare lagere school te Scher- penisse. MIDDELBURG. Aan onze bezorger, de heer P. C. Schroevers, met wie wij gedurende 28 jaar op aange name wijze mochten samen werken, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 1 juli 1968. Adm. P.Z.C. Meisjes van 13 tot 15 jaar: EHy van Boven van de ulo Tholen. Jongens 13 tot 15 jaar Henk Mabélis van de ulo Tholen GroepspnjzenMeisjes 8 tot 12 jaar: school met de bijbel. St-Annaland. Jongens 8 tot 12 jaar: cis St-Maartens- dijk. 12 tot 15 jaar: lts Scherpenisse Wisselbeker: 8 tot 12 jaar: openbare lagere school, Tholen. 12 tot 15 jaar: ulo Tholen. BERGEN OP ZOOM Lu pllchtc liefde, 18 Jaar. Roxy. 20 uur. Bertrand in c Ktlroerend goed. i Ledeltheatn TERNEUZEN - OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEK: G. V AN O O R S C H O T P/A PZC -VLISSINGEN - TEL. 01184-SI44 - TOESTEL 43 ELLEWOUTSDIJK Afscheid gemeentewerkman ELLKWOUTSDIJK Vrijdagmiddag namen de gemeenteraad van Elle- woudsdljk en enkele genodigden in hel M. J. van Nardenhuis afscheid van de heer W. Jeremiasse die wegei bet bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd zijn functie neerlegde. Hi, heeft de gemeente Ellewoutsdijk vanaf november 1944 gediend als wegwerker, klokluider, bode en grafdelver. Burgemeester D. Lodder releveerde in een toespraak het vele werk dat de scheidende gemeentewerkman had ge daan. Hij was ook havenmeester, zï; het zonder bezoldiging en hij trad ook wel als lijkdienaar op. Ook mevrouw Jeremiasse, die ln de bloe metjes werd gezet, bracht hij dank daar zij enige jaren schoonhoudster van de school was. De heer Jeremiasse kreeg van de raad en het gemeenteper- soneel een verrekijker. Namens het gemeentepersoneel sprak de heer Adriaanse, secretaris, waarde ring uit voor de omgang en collegiali teit tussen het personeel en de gemeen te en Jeremiasse in het bijzonder. Zijn opgolger, de heer J. Schog over handigde een bloemstukje. De heer Je remiasse liet bij zijn dankwoord de opgeschreven woorden in de steek en sprak spontaan tot de burgemeester, zodat allen een Indruk kregen van de goede verstandhouding die heerst lus sen burgemeester en personeel. Tenslot te wenste burgemeester Lodder de heer Jermiasse een rustige pensioentijd met vrouw, kinderen en kleinkinderen toe. Na afloop haalde men tijdens een ge zellig samenzijn nog wat oude herinne ringen op. WEMELDINGE De WEWICO te Wemeldinge organi seerde een reis voor de winnaars van eer winkelactie. Zij trokken naar Knokke- Oostende waar de lunch werd gebruikt. Via Gent ging men naar Antwerpen waar een diner werd aangeboden. Antwerpen werd nog een poos vertoefd waarna de reis naar Wemeldinge in eer goede stemming werd aanvaard. YERSEKE Voorgeul haven Yerseke uitgediept De werkzaamheden door de baggermo len .Plettenburg" van de firma Smeu- lens te Utrecht zijn na 14 dagen in de haven van Yerseke gebaggerd te heb ben beëindigd. De molen heeft de vaar geul uitgediept vanaf de ondiepte ach ter de nieuwe haven tot de ingang van de oude vissershaven, nu de jachthaven. De geul is op gelijke diepte gebracht als iie van de nieuwe haven. De baggermo- en is inmiddels vertrokken. De uitvoe ring stond onder supervisie van rijks waterstaat. De kosten waren begroot op 80.000,-. N1EUWDORP NCVB Nieuwdoip sloot vergaderseizoen Voor de laatste maal in dit seizoen kwam de NCVB afdeling Nieuwdorp in vergadering bijeen. De presidente, mejuffrouw C. op 't Hof, verzorgde de meditatie, waarna zij het woord gaf aan mevrouw Noordeener uit Krabben- dijke die enige aspecten naar voren bracht betreffende haar ervaringen als zendingsvrouw in Borneo. Na de pauze vertoonde zij nog enkele dia's, waarna zij de avond sloot met dankgebed. OVEZANDE Bejaarden Ovezande op reis De bejaarden van Ovezande hebben de zer dagen hun jaarlijkse tocht gemaakt. Ditmaal via Rotterdam, waar een rit n de metro werd gemaakt naar vlieg- ■eld Zestienhoven, waarbij ongeveer 20 bejaarden de kans waarnamen om te vliegen, wat zoals uit hun latere ge sprekken bleek, een bijzondere beleve nis voor hen was. Van hieruit ging het diverse plaatsen naar dc molentocht in de Alblasservvaard en verder naar de Kop van 't land in de Biesbosch, waar koffie werd gedronken. Vandaar werd overgevaren en via Dordrecht en Breda naar Bosbad Hoeven, waar een diner werd gebruikt. Om half negen was men in Ovezande. Er waren met begeleiders totaal 80 per sonen, onder leiding van de voorzitter van het bejaardencomité, burgemeester Mooyman. KRABBENDIJKE Vergadering NCVB Voor de laatste maal in dit seizoen kwam de NCVB te Krabbendijkc bij een. Geopend werd met het zingen van psalm 73 vers 14. waarna de pre sidente mejuffrouw P. van Hekken 2 Kon. 2 vers 23-25 las. Na dc meditatie besprak mevrouw Van der Lelle-Este- rik uit Hansweert op boeiende wijze het boek .Het kruis in de asfaltjungle'. De eerstkomende vergadering zal ge houden worden op 11 september waar bij de plaatselijke presidente zal spre ken over Massa, media en democratie. Daarna volgt dan de streekvergade- ring te Yerseke op 26 september en op 9 oktober het reisje naar de Femtna in Rotterdam en onder andere een rondvaart door de havens. Na het zingen van gezang 121 sloot mevrouw Van der Lelie de avond met gebed. Afscheid kleuters De kleuters van de Henri Dunant- kleuterschool te Krabbendijke beslo ten hun lesjaar met een etentje m de school. Dit ln plaats van de traditionele moedermiddag. In twee klasjes wer den pannekoeken gegeten met limonade erbij en aardbeien toe. terwij! de ande re twee klassen werden getracteerd op frites met worstjes en een vlaflip. De kinderen genoten heerlijk, maar ook de leidstérs: van de stralende gezichtjes. Miede door de spontane hulp van enkele moeders werd het een zeer geslaagd kleuterfeest. Tevens namen 69 kinderen afscheid, die in au gustus naar de lagere school gaan. Schoolreis schooi te Krabbendijke maakten Eet jaarlijkse uitstapje. Als laatste groep waren klas drie en vier aan de beurt, die naar Arnhem trokken om het openluchtmuseum te bekijken. Op de terugreis werd de Westerbouwing be zocht, waar de kinderen ook echt ge noten. Reeds eerder waren klas een en twee naar Blijdorp geweest, ter wijl ze ook een kijkje namen op de Euromast. De hoogste klassen gingen naar Zuid-Limburg, waar m Valken burg de grotten werden bezocht en de forellenkwekerijen. Met het drielanden punt in Vaals had men het verste punt van de reis bereikt. Afscheid onderwijzers Hinkelingeschool Afgelopen week namen bestuur, leden en enkele genodLgden in het cultureel centrum te Krabbendijke afscheid van het hoofd van de Hinkelingeschool de heer J. A. H. Ellermeijer wegens ver trek per 1 augustus naar Utrecht en van de heer C. Nljsse onderwijzer, wegens zijn benoeming in Middelburg per 1 september. De voorzitter van de schoolvereniging de heer Dommisse opende de bijeenkomst en heette allen welkom. Hij releveerde hoe de Hinkelin geschool thans zijn eerste jaar achter de rug heeft en bracht alle leerkrach ten dank voor de wijze waarop ze in het afgelopen jaar hebben medege werkt om de beide vroegere scholen tot één hechte gemeenschap te doen samenvloeien. De heer Ellermeijer werd in het bijzonder dank gebracht voor zijn manier van leiding geven aan de school en de prettige samen werking met het bestuur. Dank werd gebracht aan de heer Nljsse. Als blijk van waardering werd hen respectieve lijk een projector scherm en een werp hengel aangeboden: de dames ont vingen bloemen Verwelkomd werd het nieuwe schoolhoofd met echtgenote, de heer en mevrouw Eibers uit Bennekom en aan de heer Van Es uit 's-Heer-A- rendskerke als onderwijzer. Nadat de scheidende onderwijzers elkaar had den toegesproken voerden de beide on derwijzeressen het woord, waarbij me vrouw Van Tooren-Engelse het af scheidswoord sprak en mej. Van Hek ken een welkom aan de nieuwe leer krachten. Hierna volgden een rij van i sprekers, onder andere de voorzitters van dc vroegere schoolverenigingen de heren H. M. de Looff en H. J. van Barn, ds G. van Noordennen voor de hei-vormde gemeente, de heer A. J. Busch namens de collega's van andere scholen en wethouder J. Mal'lekote voor het gemeentebestuur. Reeds 's middags waren alle leerlingen bijeengekomen om hun hoofd met echtgenote in de bloemetjes te zetten. Na een welkomst lied bij aankomst aan het zaaltje, bood van elke klas een leerling bloe men aan. Het afscheidscadeau was een diaprojector. Hierna werden de rapporten uitgereikt aan de 6e klas se rs. ,0ns Genoegen' op reis De relsverenlglng Ons Genoegen te Krabbendijke maakte ook dit jaar weer de jaarlijkse bustocht, waaraan ditmaal 25 personen deelnamen. De eerste pleisterplaats was Grave. Het i hoofddoel van de reis was Holten, waar allen genoten van de prachtige uit zichten" vanaf de HoLteberg. Na een koffiemaatijd in Lochem ging het op Arnhem aan waar gelegenheid was om te winkelen. Het gezelschap di neerde in Apeldoorn. De laatste aan legplaats was Breda, PASTOOR ZANDER VAN BIERVLIET NAAR ETTEN BIERVLIET Pastoor F. Zander (56. te Biervliet is tegen l augustus be noemd tot pastoor in Etten (NB). Pas toor Zander, die in Bergen op Zoom werd geboren, ontving .n 3937 ztjr priesterwijding en was sinds 1965 ïr. Biervliet. Na zijn priesterwijding was hij achter eenvolgens werkzaam in het agglome raat Brussel, in Cllnge, Lepelstraat (NB), waarna hij via het geven van godsdienstonderwijs op diverse scholen In Breda moderator werd en vervolgens pastoor in Biervliet. Pastoor Zander is onder andere secretaris van het pas toresconvent ln Zeeuwsch-Vlaanderen, een overlegcommissie van predikanten en geestelijken. Hij is voorts betrok ken bij het werk der kerken m het recreatiegebied De Braakman, waar in gezamenlijke diensten in dc kantine G, F. H. Kelling hervormd in het eerste deel. de dienst des Woords. de predikatie houdt en waarin pastoor Zan der in het tweede gedeelte, de dienst, der offerande voorgaat Beide pastores j wisselen elkaar af achter het orgel Een dergelijke dienst was er ook on langs in Biervliet zelf bij de ingebruik neming van de gerestaureerde r-k kerk. Daarbij werd voor de plechtigheid gebruik gemaakt van zowel de hervorm de kerk als de r-k kerk. SAS VAN GENT Op het kruispunt Tramstraat-rijksweg verleende de Bel gische automobilist P. van de N. zon dag geen voorrang aan de bromfietser T. uit Westdorpe. T. liep lichte schaafwonden op en kon na behandeling door dokter J. Puylaert uit Sas van Gent naar huis terugkeren. Beide voer tuigen werden flink beschadigd. Slot van pagina 1 .Onze zorg is, dat we tc lang moeten wachten op de agglomera- tlevormlng. We bemerken bij de regering een aarzeling in het ten vofle aanvaarden van de conse quenties van het uitgestippelde ruimtelijke beleid en het gecentra liseerd induBtnespreidingsbeleid. Nog een aantal jaren hebben we extra aandacht van de regering nodig, totdat die industrie-agglo meratievorming is bereikt.' Zwaar ook woog liet nadeel ran zee- liaveiiaccnmmodatic bij Moerdijk voor de zoetwatervoorziening In het del tagebied ook bij drs Westerhout. Hij! zei er dit van: ,Dc vraag moet op een bepaald ogenblik worden ge steld en dan moet het bestuur ook .nee' durven zeggen of de1 gevolgen voor de zoetwatervoorzie- ning niet onaan\uardbaar zijn. Niet alleen voor Zeeland, maar ook voor België. We kunnen het ons niet per mitteren, dat het bedrijfsleven ons gaat voorschrijven hoe landen Inge richt moeten worden. Met alle res- Ook schepen L. Del walde (havenza ken Antwerpen) deed nog een duit in het zakje, toen de zaak Shcll- chemie in bespreking kwam. .Tegen wil en dank is Antwerpen betrokken geraakt bij wat over deze vestiging in Nederland aan de gang Is.' En inhakend op de term .moordende con current! e" van VÜsslngens loco-burge meester voegde hij eraan toe: .Ant werpen staat met open vizier tegen over de Nederlandse mededingers in deze zaak We hebben niets te ver bergen. En als het bedrijf dan in Nederland moet blijven dan spreken wij ln Antwerpen onze voorkeur uit voor het Wcsterscheldebekken Want Zeeland. Vlissingen en Antwerpen liggen in dit Westcrscheldebekken nu eenmaal naast elkaar.' ZLM op reis Begunstigd door prima weersomstan digheden maakten de leden van de ZLM te Krabbendijke met htm perso neel en dames het jaarlijks uitstapje. Met 50 deelnemers vertrok men 's mor gens acht uur naar het Evoluon in Eindhoven. Na daar de koffie te hebben gebruikt en alles was bezichtigd werd de reis voortgezet naar het Euro- strand in Valkenswaard. Hier wachtte het gezelschap een Brabantse koffie tafel. Het laatste reisdoel was Ant werpen. OOSTERLAND Verkiezing ambtsdragers OOSTERLAND In verband met het aftreden van vijf notabelen in de her vormde kerk te Oosterland werd dezer en een lidmatenvergadering belegd iet hervormd verenigingsgebouw, die onder leiding stond van de president kerkvoogd, de heer H. J. van de Zande. Omdat zij zich met de tegenwoordige gang van zaken niet te best meer koh- len verenigen hebben de heren Matith. Bal Pz. C. van Dijke. Jac. van den Houten. J. Kwaak en M. J. Zeijler hun mandaat ter beschikking gesteld. De slechts 23 aanwezigen kozen in hun plaatsen de heren A. L. Bakker, Cors. Boogert Lz, L. van Dtfke Az, L. M. Meerman Jz en H. A. van der Werf. Afgewacht zal nog moeten worden of deze gekozenen hun benoeming aanvaar den. Eindfeest kleuters De kleuters van Oosterland brachten voor de laatste keer een middag door op de kleuterschool .Radda Barnen'. De hoofdleidster, mejuffrouw M. K. Beije, heette op deze feestelijke dag ook veel moeders welkom. De kinderen zongen en maakten muziek en keken naar een filmpje van .Pukkel en Sukkel op bezoek bij de elfenkoningin' en daarna vertoon de de leidster, mevrouw S. Dalebout-van Dijke een aantal kleurendia's van het kleuterschoolleven Mevrouw A. Rotte-Beije sprak na afloop de ouders een dankwoord aan de leidsters. Drieëntwintig kinderen verrui len dit jaar hun plaatsje in de kleuter school voor de schoolbanken in de lagere school. STAVENISSE ln café .Smits' te Stavenisse hield dc veilingvereniging .Stavenisse en Om streken' dc jaarlijkse ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. C. de Rooïj zei dat deze vergadering in een enigszins feestelijke stemming stond, aangezien het tien jaar geleden was. dat tot we deroprichting besloten werd Hij gaf een overzicht van het afgelopen jaar en merkte op. dat de hele op brengst bijzonder hoog, maar de prijzen, vooral van aardappelen en uien. abnor maal laag waren. De veilingmeester, de lieer P. M. Westdorp gaf in zijn jaar verslag een nadere uiteenzetting van de Door directeur C. J. Buurman Bijeenkomst in de .Oranjezaal' GOES In een feestelijke bijeenkomst in de ambachtsschool in Goes is vrij dagavond een indrukwekkend aantal Ochtmanprijzen' en getuigschriften uit gereikt. Vóór de leerlingen die kregen uit handen van de directeur van de school, de heer C. J. Buurman werd het woord gevoerd door burgemeester mr F. G. A. Huber van Goes, die zich ver heugd toonde over de b uiten gewooi grote belangstelling van de kant van ae ouders. De heer D. Ochtman uit Rotterdam. kleinzoon van één van de oprichters van de school, zette in een korte speech uiteen, wat de bedoeling is van de .Ochtmanprijzen'. Ze worden uitgereikt aan leerlingen, die qua gedrag, ijver en karakter zich onderscheiden. Het if dus geen kwestie van prestatie. .Menta liteit is vaak veel belangrijker dan rak kennis', aldus de heer Ochtman. De heer Buurman, die de prijzen uitreikte had voor elk van zijn leerlingen een persoon voorzitter zag gaarne dat hierin anderlng gebracht werd. De veiling doet alles wat zij doen kan, de produkten, voor de hoogst mogelijke prijs kwijt te! raken. De provisie werd vastgesteld voor leden op 5 procent, voor niet-leden 7 procent. Contributie 1,en entree geld 5.De kisthuur voor de telers op 12 cent en van de koper op 2 cent per kist. Benoeming ter secretarie Aanrijding te Westkapelle lijk woord. Naast de .Ochtmanprijzen' werden prijzen van de vereniging ,De N'ederlandsche Baksteenindustrie', van BOVAG, van de Gawaldo-commissie schilders-prijzen uitgereikt. De namen van de leerlingen, die een prijs kregen zijn: OCHTMANPRIJZEN. WESTKAPELLE In de nacht van zaterdag op zondag zijn twee elkaar tegemoet komende automobilisten op de weg tussen Westkapelle en Zoutelande op onverklaarbare wijze met elkaar in botsing gekomen. De bestuurders waren A. M. J. de V. uit Vlissingen en F. W. A. M. H. uit Tilburg, De wagens werden Met ingang van 1 juli aanstaande is I vrij zwaar beschadigd, er was geen per tot typiste ter gemeentesecretarie van soonlljk letseL Sfmejuffrouw Ria I AVO-collecte stemd voor het Avi volwaardïgen) bracht 57,15 op. BROUWERSHAVEN Waarheid of leugen aan het ziekbed' BROUWERSHAVEN De Nederland se bond van plattelandsvrouwen afde ling Brouwershaven besloot het ver raderseizoen met een lezing van de leer A. J. v. d. Hoorn, Internist te Zie- rikzee over het onderwerp .Waarheid of leugen aan het ziekbed'. Dokter v. d. Hoorn stelde hierbij voor op dat er voor deze titel geen pasklaar antwoord klaar ligt. De patiënt ligt daar met zijn vraag, de dokter moet hier antwoord op geven. Het is vaak niet eenvoudig als een dok ter, die dus eigenlijk een vakman is. iets moet uitleggen aan een zieke in begrijpelijke taal. Een patiënt reageert heel anders dan een gezond mens, is vaak angstig en is daardoor vaak ach terdochtig en moeilijk te overtuigen. Men moet ook nooit fluisteren aan een ziekbed met anderen, want altijd denkt de patiënt dat het over hem gaat. De .heilige' leugen bij een ongeneeslijke pa tiënt is vaak het omzeilen van dé moei lijkheden. Nooit smoesjes verteleln, dit is verwerpelijk en bij niets zeggen gaat het vertrouwen in de arts weg. Maar hoe dan? Aldus spreker. Bij een nor male zieke op eenvoudige wijze vertel len wat hij mankeert en hoe men denkt de kwaal te genezen. Bij ernstige ziekte, niet cru zeggen ,nu ga je dood'. Dit brengt reuze risico's met zich mee. Men moet zich altijd laten leiden door naastenliefde. Dit houdt in, balans per 30 april 1968. Deze werd het recht te weten hoe de toestand is. —stgesteld met een bedrag van In het ongewisse laten is principieel te 471.935,23 en een nadelig slot van veroordelen. Maar wel moet iedere situ- 1.347,50. Momenteel zijn 129 leden ingeschreven, Dc exploitatierekening over het boek jaar 1968 sloot met een bedrag van 151.327,12. De heer P. v. Beveren werd als be stuurslid herkozen, terwijl in de plaats van de heer M. J. de Wilde de heer M. Klipnel gekozen werd als lid financiële commissie. uarieiyit voor zijn ooeiena oecoog er De voorzitter deelde ntede, dat zeer overhandigde hein hiervoor een boeken- waarschijnlijk binnenkort door de vijf bon. veilingen op het eiland Tholen, getracht zal worden tot oprichting van een zoge naamde top-coóperatïe, voor het veilen van late aardappelen. Dit hangt echter af van de medewer king van de teler; atie apart bezien worden. Dit alles is uiterst moeilijk en grote voorzichtig heid is geboden. Dit waren enkele belangrijke punten uit de boeiende causerie. Na de pauze wer den nog enkele vragen gesteld, die door dokter Van den Hoorn op kundige wijze beantwoord werden. De presidente, me an de vrouw Jansen-Kroon. dankte de spreker hartelijk voor zijn boeiend betoog en Officiële publikatie Op 2 juli as wordt te Scherpenisse een vergadering gehouden, waarbij alle te lers van aardappelen uitgenodigd zijn. Wanneer hieraan medegewerkt wordt, kan straks op elke datum een zeer groot kwantum aardappelen afgevoerd worden. Breedvoerig werd gesproken over de veilingsplicht van de uien. Elk jaar. al dus de voorzitter, wordt een gedeelte van de uitgezaaide uien, z\j het dan nog klein, bullen de veiling om verkocht. Dit brengt geen winst mee voor de veiling, niaar wel verlies. Bovendien is zulks reglementair niet toegestaan. De De burgemeester van Zierikzee maak: kend. dat met ingang van 2 juli 1968 gedu rende een maand ter gemeentesecretarie ter Inzage zal liggen het ontwerp-bestemmings- plan West I. II en ITI (betrekking hebbende op het gebied tussen de Boerentveg, Laan van St.-Hltslre. Havenkanaal en Levensstrijd- dijk 1 met de daarbij behorende voorschriften en toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het ontwcrp-P'an Ir.dlenen bij de ge meenteraad. Zierikzee, I Juli 1968 De burgeineestet voornoemd. D. W. Kastelein. Auto in de sloot bij Wilhelminadorp WILHELMINADORP Door onbe kende oorzaak raakte de 71-jarige be stuurder B. D. uit Rotterdam zondag morgen met zijn auto in de sloot langs de provincialeweg 10 te Wilhelmina dorp. D. en zijn echtgenote werden bel den voor nader onderzoek naar het St- Joannaziekenhuis te Goes overgebracht. Duitse jongeman ging te ver in zee VALKENISSE Een Duitse jonge man is zondagmorgen omstreeks half tien voor de Walcherse knst bij West duin in moeilijkheden gekomen toen hij zich te ver in zee waagde. Een onder stroom belette hem vermoedelijk de kust weer te bereiken. Een vriend, met wie de jongen was zwemmen, probeerde hem kelflk op de rug te nemen; dat lukte echter maar even. Gewaarschuwd door hulpgeroep voeren de Eindhovense gebroeders Jansen met hun boot vanaf het strand naar de plaats en namen de Duitser aan boord. De vriend kon zwemmend het strand be reiken. Bromfietser kwam te vallen TERNEUZEN Door nog onbekende ooi-zaak kwam de bromfietster M. I. v. d. A. uit Westdorpe zaterdagmorgen omstreeks half negen te vallen op de rijksweg bij de dokken te Terneuzen. Zij raakte hierbij licht gewond. Na be handeld te zijn door dokter J. J. J. v. d. Griek te Terneuzen kon zij naar huis gaan. GROEDE Op het gemeentelijk sport- terrein te Groede werd de schoolsport dag gehouden waaraan werd deelgeno men door de lagere scholen uit Bres- kens en Groede. In totaal waren er 220 kinderen uit de 4e. 5e en 6e klassen. De wedstrijden omhelsden 60 m hard lopen. verspringen, hoogspringen, kas- tiebal, grote bal werpen en hindernislo pen. Bij slagbal sleepte de r-k lagere school uit Breskens de wisselbekèr in de wacht. Tweede werd de openbare school uit Breskens: derde r-k stfiool te Groe de en4e openbare school uit Groede. Bij de estafette was de uitslag: Jongens: 1 christelijke school Breskens. 2 openbare school Breskens. 3 r-k school Groede. Meisjes: 1 christelijke school Breskens. 2 openbare school Groede. Groede. land: klas AL 2: W. P. v. Zweeden, Goes: B 1: J. P. Kalle, Rilland-Bath; B 2M. Kuypers, Hansweert. Algemeen leerjaar. Klas AL 3: D. G. v. d. Berge, Kruinin- gen; AL 4: A. M. C. de Jonge, Baar land; AL 5: J A. v. d. Broeke, Wil helminadorp; AL 6: W. v. Elsacker, Krabbendijke; AL 7: J. F. v. d. Maas Waarde: AL 8: R. Vermeule, Goes: AL 9: J. Roelof, Goes; AL 10: J. C Stokman, Wissenkerke; AL 11: J. C. M. Hopmans, Goes. Afdeling timmeren. Klas B 3: J. H. v. Hoorn, Oohjnsplaat B 4: C. Slabbekoorn, Hansweert; B 5 C. L. de Winter, Kwadendamme: C 3 Bouwense, 's-Heer-ArendskerkeC C. L. Huibregtse, Wissenkerke; C 5 G. D. v. d. Vliet. Kattendijke. Afdeling metaalbewerken: Klas B 6: P. J. Schrijver, 's-Heer- Arendskerke; Arendskerke: B 7: J. H. Back, Hans weert; B 8: J. M. Traas. 's-Heer-Arends- kerke; B 9: A. C. Hollestelle, Coüjns- I plaat; C 6: Chr. Steketee, Yerseke; C 7: G. Tooreziaar, ICapelle. Afdeling schilderen. Klas B 10: W. Kouwer, Kamperland; C 10: J. P. v. 't Westende, Borssele. Afdeling brood-banketbakken: Klas B 11: P. M. L. Smeur, Goes; C 11: Oir. J. den Dekker, Hoedekenskerke; D 11: F. D. Groenleer, Kapelle. Afdeling elektrotechniek: Klas C 12: J. M. Geelhoed, Colijns- plaat. Afdeling autoherstellen. Klas C 13: J. Goetheer, Wolphaarts- dijk; D 13; E. L. Maat, Ellewoutsdijk. j Afdeling landbomvwerktulgherstellen. Klas C 14: P. Rijk, Nieuwdorp: D 14: jC. J. Gouw, Kloetinge; L. Proost, Kloe- tinee. I Afdeling koper-lood-en zinkbewerken. Klas_ B 15: F. P. C. Paree, Ovezande; C. lo A. D. Koppejan, Middelburg. Afdeling metselen. Klas D 16: W. Remljnse, Oudelande. Prijzen vereniging ,De Nederlandse bak steenindustrie' waren voor: le prijs; A. Eggebeen. Wolphaartsdijk; 2e pnjs: C. B. v. Eenenaam, Hans weert; 3e prijs: M. Eggebeen te Wolp haartsdijk. .Bovag-prijzen'. Ie prijs: H. J. Mol, 's-Heer-Hendr.ks- kinderen; 2e prijs: C. de Bruyne, Baar land: 3e prijs: A. Slabbekoorn, ling- De heer Dehvaide ging verder nog Sn op een aantal havenzaken, die in Beneluxverband bezien zouden moe ten worden en tot Initiatieven uit gewerkt zouden kunnen worden. Hij vroeg zich af of het op het gebied van de kemcnerg.>: tussen Zeeland en België soms tot c r. coördinai zou kunnen komen. Ylissingen cn Doel (plaats van vestiging van de Belgische kerncentraleG liggen met verder dan vijftig kilometer van el kaar. Verder deed hij de aanbeveling om In affaires van haven beleid over en weer nog wat recht te trekken. Zijn concrete voorbeelden: srondprijzen. energieprijzen, havenrechten. En h:j kon tenslottcn niet nalaten om nog eens aan te dringen op een tijdige Nederlandse beslissing over de aan leg van het ln België vurig gewenste Baalhoekkanaal tossen de Wester- schedde bij het Land van Saeftinge en de linker Scheldeoever van .Ant werpen. Andere aanbevelingen op de ze slo'.bespreking van de Benelux raad. De heer w. P. G. Assmar.: .We moeten nagaan van welk belang het Westerscheldebekken is voor de gehele Benelux, we moeten het plaat sen in het grote geheel.' Ir M. A. Geuze: .We moeten zoeken naar de beste oplossing voor de toeganke lijkheid van de Westerschelde op lange termijn: de mogelijkheid on derzoeken van diepere toegangsgeu len tussen de Wielingen en het Oost gat in.' De heer M. Dewulf: ,Het gaat erom dat de politieke wil aan wezig is om de grens te overschrij den met onze wederzijdse belangen.' de Informatiereis van de interpar lementaire Beneluxraad is voor bij, Heeft de trip zin geliad? Of was het een leuk snoepreisje van een parlement, dat er ook wel eens een dagje uit wilde zijn? Drs Westerhout: .Beter dan wel ke rapportage het ons kan duide lijk maken heeft deze excursie on» geleerd dat hef Westerschelde bekken één groot havengebied Is, een economische eenheid'. En daarmee was de cirkel gesloten .Schilders'-prijs. J. v. Hese, Goes. Prijs Gawalo-commlssie. M. P. v. Zweeden, Goes. Bromfiets tegen auto bij St. Anna TERNEUZEN Toen de bromfietser P. S. B. uit Terneuzen zondagmiddag omstreeks half twee, komende uit de richting Axel, het kruispunt St.-Anna nabij Terneuzen overstak, verleende hij geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door A. C. M. M. J. uit Aalteru waardoor een aanrijding ontstond. De auto reed in de richting Zaamslag. B. werd met een gapende vleeswond in de linker pols naar het ziekenhuis ver voerd. Na behandeld te zijn kon hij naar huis gaan. Er was lichte schade aan beide voertuigen. EXAMENS Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen tandheelkunde de heer F. Reijnierse uit Vlissingen. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het tandartsexamen de heer A. N. P. J. de Hullu uit Retren chement. Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaagden voor het kandidaatsexamen ge neeskunde de heren M. D. van Fraassen uit Terneuzen en W. G. Goedvolk uit Vlissingen. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Bedankt voor Monster: W. Vroeginde- weij te Katwijk aan Zee. GEREF. KERKEN Benoemd tot legerpredikant in Middel burg; P. Wamelink te West-Teschelllng, die deze benoeming aannam. CHR. GEREF. KERK Beroepen te Dedemsvaart: J. van Dij ken, kand. te Biezelinge. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Haarlem en te Oostkapelle: A Snoep, kand. te Utrecht; te Middel- rek schöoi harnis en te Veen; A. AL den Boer, kand. Ridderkerk. Pleidooi voor samenwerking bij aardappelafzet GOES Het. LCC (land- en tuinbouw oèperatic centrum voor zuidwestelijk Tederland) heert haar jaarlijkse con tactdag voor de coöperatieve aardappel- bewaarplaat sen in het zuidwesten ge houden op Voorne en I'utten. Tijdens de ze bijeenkomst hield drs C. v. d. Sluys, hoofdredacteur van ,De Boerderij' een inleiding over de aardappelafzet. Hij stelde dat het aardappeldrama 1967- 1968 een produkt was van de goede groeiomstandigheden en een vergevor derde teelt- en bewerkingstechniek. De goede oogsten in het buitenland deden door beperking van de export de prijzen dalen tot een zeer laag niveau- Voor dergelijke omstandigheden be staat geen pasklare oplossing. Niettemin z:jn er nog steeds een aantal voorwaar den welke in een hogere prijs voor onze aardappelen kunnen resulteren. De voor naamste hiervan is bundeling van afzet. Ondanks het steeds weer herhalen en aandringen hierop hebben veel aardap peltelers bezwaren. Zij prefereren een dagprijs met volledige medezeggen schap ondanks het feit dat gebleken is dat een gemiddelde prijs tot betere In komens leidt en afzet zekerheid geeft. De heer v. d. Sluys concludeerde dat de landbouw zich verzet tegen vormen van samenwerking bij de aardappelaf zet onder het mom van haar zelfstan digheid en het niet zien van de finan ciële voordelen. Daarentegen stelt de industrie zich veel positiever op. .We zullen alles in het werk moeten stellen om deze passieve houding te doorbreken omdat het hier gaat om een groter inkomen, een groter deel van de prijs die de consument voor onze produkten betaalt', aldus de heer v. d. Sluys. In het middagprogramma van deze con tactdag werd in autobussen een rondrit over Voorne-Putten en Rozenburg ge maakt, Ook werd de Maasvlakte be zocht. In de bussen werd de situatie in deze streek mondeling toegelicht. MARKTBERICHTEN ZUID-HOLLANDSE EILANDEN" Dore grote 27-38; poters 20-27; kriel 17-36; eersteling gr 24-31; poter» 18-23; kriel 11-22; barlma gr 25-29; poter» 15-22; kriel 17-21; aanvoer 24 ton: andijvie 11-17; bloemkool s. IA 47-66: 8. 33-43. 19. 26-32; dubb bonen 220- 280; snijbonen 210-270: tuinbonen 27-34, peu len 200-260: spitskool 11-17; postelein 29-34; rode kool 20-25: kroten 14-20; bospeen 37-.-?.; sla 5-10; selderij 5-9: beauty IA 140-170; IB 100-1-40: Juin Wood IA 120-163; rB lOO-"." rode beeaen LA 34-48; 136-159: aardbeien IA 28-42: 104-151; IIA 72-108; perziken IAA 23- 49: LA 23-3!; IB 17-21: ne tmeloen 6. 102-112: 8, 89-123: 10. 69-98; tomaten IA 410-420: IB 420; IC 390-400. VEILING BERGEN OP ZOOM Sla 5-8; rode kool 21-47; sav kool 4-9' usen 1S-49: waspeen 3i-65; bosseldern 5-.; selderij p kg 31-58: andijvie 11-14. erwten 31-S2; njserwten 159-1.68; dubb bonen 2.12-2.97; rabarber 4-11: peulen 1.75-3.00; spitskool 18-23; postelein 58; kervel 1.90-2.10; bloemkool 16-1.08; snij bonen 58-2.04; tuinbonen 15-36: bospeen 26-53; spinazie 8-19: tomaten 4.00-4.18; p krat jonathan 21-85; consumptie aard beien I 1.01-1.44; U 70-1-03. Vanaf dins dag 2 juli veiling van rode bessen voor industrie. Aanvoer in Zengabakken van 4 kg. Aanvoer 's morgens van half 7 tot half 8. Aangezien de industrie nog geen frambozen m glas verwerkt, advise ren wij u de frambozen voorlopig in tuba te trekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 13