Bruinisse achter plan voor recreatie Geslaagd aan de ambachtsschool Goes Bevorderingen chr kweekschool Zeeland Overgangen rhbs en mms te Middelburg 10 C. Kik: boerenland in boerenhand BRUINISSE WIL INDUSTRIENET ALS ZIERIKZEE Ruggesteuntje voor stichting bij te weinig geld voor het feest Verkeers maatregelen in raad Westdorpe Kijkt u rustig rond bij uw horloger UITREIKING DIPLOMA'S RMLS SCH00NDIJKE DIPLOMA'S LTS MIDDELBURG RAAD BAARLAND GAAT AKKOORD MET NIEUWE BOUWVERORDENING PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 1 JULI 1968 COMPENSATIE VERLIES MOSSELS BRUINISSE Dp gemeenteraad van Brutnis&e heeft vrijdagavond de eerste beslissing genomen, die moet leiden tot compensatie voor de gemeente voor het verloren gaan van de mossel- en oestercultuur: men verklaarde zich in principe akkoord niet de richtlijnen, zoals die in liet schetsontwerp recre atie terrein Bruinisse door de Gront- mij zijn getrokken. Het ontwerp is ge maald in opdracht van de gemeente. Het Is een ruim opgezet plan, waarin onder meer is opgenomen een tweede grote jachthaven, een kampeerterrein, een wandelpark met een roeivijver, golf- en tennisbaan, een bungalowter rein en het wandelpark heeft men een stuk grond aangegeven als agrarisch gebied. Tegen het plan was het sgp- raadslid C. Kik. Hij was van mening, dat men geen recreatieve bestemming op boerengrond moet leggen. Burge meester C. H. van de Linde: ,U moet van het idee af. dat de boeren maar zonder meer het bos ingestuurd wor den. Dit plan za.l echt niet zomaar in een paar jaar ten uitvoer worden ge bracht. Wethouder S. A. Jumelet stelde dat de volgende generatie toch meer heil zal zien in de recreatie dan die van niu. Een gloedvol betoog hield de raads voorzitter voor het plan van de Grontmij. ,Over 15 jaar herken je Bruinisse uiet meer door de ver anderingen in de recreatieve sector. We moeten een ruime visie hebben ten aanzien van de recreatie. We dienen ons in te stellen op een enorme ontwikkeling. Het ontwerp van de Grontmij kwam in discussie samen met het rapport over de toekomstige ontwikkeling van Schouw en-Duivel and en de structuur schets van de stichting recreatieplan Grevelmgenbekken. Voor het rapport over Sohouwen-Duiveland had de heer L. Becu (wd) geen goed woord meer over. .Het geeft helemaal niets nieuws', vond hij. ,We kunnen er werkelijk niets uithalen, dat we al niet wisten". Over de omvang van het plan van de Gront mij vond burgemeester Van de Linde: ,We kijken tegen 25 miljoen aan. maar dat het op een lange termijn zal wor den gerealiseerd'. Overigens stelde hij, dat bijvoorbeeld de jachthavens qua omvang toch niet te ruim zrjn opge zet: ,Het rijk projecteert echt geen jachthavens die niet rendabel zouden zijn'. Overigens was de raad met b en w van mening, dat men de realisering van het plan met een zeer groot bungalowterrein het liefst ziet ter hand nemen door particulieren en in eerste instantie door de grondbezitters. rADVERTENTIE BRUINISSE Ook Bruinisse moet worden betrokken In de zeehavenont wikkeling in het deltagebied, zij het op Ideine schaal. Tot die visie is do gemeenteraad van Bruinisse vrijdag gekomen bij de bespreking van het rap- Krt inzake de ontwikbelingsmogelijk- den voor zeehavens in het deltage bied. Men was met burgemeester C. H. van de Linde van mening, dat. de kansen voor vestiging van Industrie in Bruinisse gunstiger liggen dan in Zierikzee, mede om de Schelde-Rijnverbinding. De Schouwse centrumstad is in het rapport wel aangegeven als een kern, waar industrie kan komen en Bruinisse niet. Met name de heer M. J. van de Velde (pvda) was van mening dat Bruinisse een bescheiden industrieter rein kan ontwikkelen, dat gunstig ligt ten opzichte van water- en wegverbin dingen. Bovendien stelde de heer Van de Velde: ,Wij worden het eerst ge troffen door de uitvoering van de delta werken en onze havenaccommodatie is beter dan die van Zierikzee'. Men was overigens niet van mening, dat het aan gegeven industriegebied van Zierikzee naar Bruinisse zou moeten worden ver plaatst, maar dat men naast Zierikzee bok Bruinisse kansen moet geven voor ontwikkeling van havenindustriegebied. BRUINISSE De gemeenteraad van Bruinisse heeft vrijdag na enige dis cussie besloten de stichting viering 500 jaar Bruinisse een ruggesteuntje te ge ven als men door ongunstig veer finan cieel niet zou uitkomen bij de feestelijk heden. Garantie voor een bepaald bedrag werd niet gegeven, maar de raad ver klaarde zich wel bereid om, in het geval, dat door calamiteiten tekorten zouden ontstaan met het stichtingsbe stuur rond de tafel te gaan zitten om te zien, wat daaraan gedaan zou kunnen worden. Wethouder W. van Gilst toonde zich aanvankelijk niet zo ingenomen met de aanvraag van de stichting. ,We heb ben al twee maal f 2.500 uitgetrokken voor het feest', stelde hij en ,men komt nu wel erg laat met deze aanvraag'. Uiteindelijk was de wethouder toch wel bereid om over eventuele tekorten te praten. Burgemeester C. H. van de Linde maakte duidelijk, dat de ramingen pas Kinds kort bekend zijn. Het besluit of de winkels in Bruinisse tijdens de feest- week al dan niet 's avonds geopend zul len mogen zijn werd gedelegeerd naar b en w. De raad was overigens van mening, dat men de winkeliers het bes te hierin kan vrijlaten. Burgemeester Van de Linde deelde eerder in de ver gadering mee, dat b en w per 1 janua ri 1969 aan de PTT de huur van de lokalen die in hetzelfde gebouw als het gemeentehuis zijn heeft op gezegd. Men zal door de centrale dienst Noord-Zeeland ©en plan laten maken voor een verbouwing aan het gemeente huis, dat te klein is. Met de politie, die ook ln hetzelfde gebouw het kantoor heeft en ook met de PTT zal over deze zaak nog contact worden opgeno men. In de raadzaal zal tijdelijk een deel van de secretarie worden onder gebracht en men wil de ramen van de raadzaal vergroten. ZOMERAVONDCONCERTEN IN N-H KERK KLOETINGE KLOETINGEIn de komende maan den worden in de Nederlands her vormde kerk te Kloetinge weer een aantal zomera.vondconcerten gehouden. Dit door de Kloetingse cantor Izaak Ruissen in 1966 genomen Initiatief gaat daarmee zijn derde seizoen in. Voor deze concerten bestond over het alge meen goede belangstelling, reden voor de heer Ruissen om er mee door te gaan. De nj wordt dit jaar geopend met het Nederlands Kamermuzieken- semble. Het gezelschap bestaande uit ongeveer 25 jonge zangers en instru mentalisten heeft zich in de vier jaar van zijn bestaan, onder leiding van Meti Smit-Duyzendkunst, opgewerkt tot een graag géhoord geheel. Begin dit jaar kreeg het ensemble een stich tingsvorm met het doel kerkmuziek en in het bijzonder koormuziek te pro- paganderen. Men tracht dit te berei ken door overal in het land kerkconcer- ten te geven. Het gezelschap trad ook reeds enkele malen op voor de radio. Grafiek Guido Eckhardt in J '34 Temeuzen TERNEUZEN Met een inleiding die voor ©en l>elangrijk doel handelde over de ontwikkeling van de verschillende grafische technieken heeft vrijdag avond de heer P. Boeren, rector van het Hulster Janseniuslyceum, in Galerie J'S4 te Terneuezn een expositie geopend van werk van de graficus Guido Eck hardt. De tentoonstelling die tot en met 18 juli duurt omvat etsen en kleuretsen. Het was de heer Boeren opgevallen dat Eckhardt op een persoonlijke, eigen tijdse wijze gebruik weet te maken van eeuwenoude verworvenheden. Hij komt daarbij vaak tot verrassende re sultaten. De functie van de grafiek is, naar de mening van de inleider, in de loop van de jaren wel veranderd. Ging het in oorsprong om werk dat door collectioneurs ijverig in albums werd bijeen gebracht iet bekijken was zoiets als een staekum genot'), momenteel is grafiek geïnteresseerd in het inte- Eckhardt heeft zich daarbij aangepast, hij lijstte zijn werk in, om aan een wand te hangen. Wel blijft de moge- ljkheld bestaan om ook deze prenten wat nader te bekijken. De expositie is elke dag van 2 tot 6 open. Woensdags en vrijdags kon het publiek bovendien 's avonds van 7 tot 9 terecht. WESTDORPE Onder voorzitterschap burgemeester G. H. E. M. van Waes, besloot de raad van Westdorpe openbare vergadering, om van de Bernhardstraat een voorrangsweg te maken. Hieraan ging een uitgebreide discussie vooraf, waarbij vooral ier spra ke kwam het verschil in voorrangs kruisingen en voorrangsweg. Gezien de geringe lengte van deze straat achtte de rijkspolitie te Sas van Gent, voorrangskrtiisingen het meest voor de hand liggend. Daar overigens geen bezwaren tegen een voorrangsweg werden aangevoerd, meende de raad hieraan de voorkeur te moeten geven, temeer omdat dit niet alleen overzichtelijker zou zijn, maar' vooral ook omdat met minder borden zou kunnen worden volstaan. Daarbij besloot de raad, overeenkom stig het in het rapport uitgebracht ad vies, om de kruisingen Bernhardstraat- Lindenlaan en Bemhardstraat-Wilhel- minastraat van stopborden te voorzien. Eveneens conform het voorstel van de rijkspolitie werd besloten om in de gehe le Bernhardstraat aan beide zijden vanaf Emmasbraat tot aan Molenstraat een parkeerverbod in te stellen. In verband met aanleg van diverse we gen in het ruilverkavelingsgebied werd aan de raad ter discussie aangeboden een lijst met namen en daarbij beho rende tekening, waarop alle wegen, in dat gebied waren aangegeven. Bij het voorstel werd door de commissie, die zich met de voorbereiding hiervan had belast, zoveel mogelijk aangesloten op de historie. De volgende namen werden aan de twaalf daarin liggende wegen toege kend: Kreekdreef, Mddenweg, de Piet, Nieuwe dreef, Groene dijk, Canisvliet buiten, Verkavellngsweg, Stekkerweg, Anthoniedreef, Bekkendreef. Spuitvak- weg en Groene dreef. Voor drie in de Autrichepolder liggende wegen, werden op voorstel van genoem de commissie de namen gekozen: ge meenschappelijke weg, Autrlcheweg en Papeschorremenneken. In dezelfde vergadering werd vervol gens besloten om de van overtieidswege gegeven richtlijnen voor de bezoldiging van de gemeente-ambtenaren, per 1 mei 1968, van overeenkomstige toepassing te verklaren. Met het voorstel van b en w om over te gaan tot aankoop van een grasmaai- maehine werd akkoord gegaan. Aange kocht zal worden een motorgazonmaai- er voor de prijs van 6085. Op verzoek van de heer Van Passel zal op de Leidinglaan (wijk Stroodorpe) een bord aangevende maximumsnelheid 50 kan, worden geplaatst. Hij adviseert u graag en vrijblijvend, ook al wilt u niet meteen beslissen Aanrijding le Wemeldinge In de Wilhelmïnastraat te Wemeldinge ontstond een aanrijding tussen twee per sonenwagens. De auto bestuurd door de heer C. A. uit Wemeldinge, kwam ach teruit een uitrit uit toen de heer S. de uit Goes, met zijn wagen naderde. Deze kon ook door naar links uit te wijken een aanrijding niet meer voor komen. Beide wagens liepen nogal scha de op. EXAMENS Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaats-examen psychologie de heer A. J. Verhoeven uit Spijkenisse. Aan de TH t^ Eindhoven slaafde voor het doctoraal examen scheikundige technologie de heer A. Labruyère te Domburg. Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaag de voor het tweede gedeelte van het doctoraal examen arts' de heer M. W. Kunst te Middelburg, voor het kandi daatsexamen psychologie mejuffrouw J. I. Cruson te Breskens en mejuffrouw C. A. Beneder te Middelburg. Aan de landbouwhogeschool te Wage- nïngen slaagde voor het examen cultuur techniek (waterzuivering) de heer E. C. W. A. Geuze te Poortvliet en voor het examen landbouwwerktuigkunde de heer A. van Oosten te 's-Heer-Arendskerke. jp Vrijdag 19 juli treedt het gezelschap op in de Nederlands hervormde kerk te Kloetinge. Het concert begint om 8 uur. Het programma, wordt samenge steld uit werken van onder andere S weel ine k, Schütz. Scheinn. Hassler, puree 11. Brahms, Vic Nees, Reda, Dist- Ier. Pepping en Bach. Tussen de vocale door worden instrumentale werken ertolkt op onder andere fluit, orgel i viool, waardoor het programma zeer jvarieerd wordt. GOES Aan de volgende geslaag den werden de getuigschriften uitge reikt van de ambachtschool te Goes: Afdeling timmeren: C. J. Berman te Krabbendijke, A. Bouwense te 's-Heer-Arendskerke. A. Clement te Krabbendljke, F. J. Dom- manschet te Hansweert. M. Dijkwel te Yerseke, M. G. Eckhardt te Kruiningen, A. Fokke te Goes, M. C. van Gilst te Goes, J. van Hekke te Yerseke, C. van Iwaard en te Kruiningen, D. J. Jansen te Kruiningen, G. de Jonge te Wemeldinge, W. Chr. Koster te Krab bendljke, J. J. Kriekaard te Krabben- dijke, H. Lammere te Goe3, J. Meyer te Yerseke, J. A. Moutliaam te Schore, L. Openeer te Kruiningen, H. W. Ste- vense te Hansweert, A. J. den Toon der te Hansweert, W, M. Vossen te Wemeldinge, M. J. P. Wondergem te Kruiningen, A. N. Zonnevylle te Nlsse en D. A. Zuydwegt te Wemeldinge, A. C. Beuns te Goes, H. P. van Boven te Yerseke, J. P. van Gilst te Wissen- kenke, P. van Gi'ist te Colijnsplaat, J. B. Hofs te Goes, C. L. Huibregtse te Wissenkerke, M. -C. Jeronimus te Wis- senkerke, H. J. J. Karman te Colijns- 8laat, M. Kloet te Woifaartsdijk, J. C, iopmels te Goes, L. de Kraker te Wolphaartsdtjk, J. M. de Loof te Kort- gene, L. Minnaard te Goes, A. Nljsse te Wolphaartsdijk, M. Rijn te Goes, A. Slabbekoorn te Kapelle. P. J. Sonke te Wilhelmmadorp, C. M. Tazelaar te Kats, K, M. Tazelaar te Colijnsplaat, J. P. Verburg te Kortgene, A. C. Ver sluis te Colijnsplaat en D. Vos te Kortgene. A. J. Braam te Waarde, W. J. Dek te Borssele, C. J. de Goffau te Waarde, P. Gorsse te 's-H, H. Kinderen. J. Heu- seveldt te Driewegen, M. Jacobusse te '8-Gravenpolder, J. A. van Liere te Nieuwdorp, J. Meyvogel te Kapelle, P. F. M. Pleters te Goes, C. J. Prieir te Goes, F. P. M. de Punder .te Kwa- denda/mme, N. A. Slaakweg te Drie wagen, W. M. Sommeyer te Oude- lande, W. G. Traas te 's-Heerenhoek, Uitterhoeve te Hoedekenskerite, van de Vliet te F Wisse te Kattend!jke Hoedekenskerke Geen getuigschrift: 4. Afdeling metaal bewerken C. v. d. Berge te Krabbendijk, A. Boone te Yerseke, C. J. van Boven te Yerseke, J. M. de Bruyn te Rilland- Bath, A. A. van de Burcht te Yerseke, J. Dommisse te Krabbendljke-, G. D. J. Duinkerke te Hansweert, D. W. den Herder te Goes, R. R. A. Lavooy te Hansweert, L. A. Minnaard te Rilland- Bath, M. J. A. Mijn8bergen te Goes, J. A. Nieuwdorp te Wemeldinge, J, M. Noordhoek te Hansweert, M. J. Quist te Rllland-Bath, K. Saman te Kruiningen, A, H. Schouten te Krab- bendijke. M. J. Soesbergen te Goes, Chr. Steketee te Yerseke, R, Sturm te Goes. J. G. W. den Toonder te Hans weert, P. G. H. Vermerris te Rllland- Baith, P. J. Vogelaar te Wemeldinge en M. Wisse te Yerseke. J. H. de Bad te Wilhelmmadorp, A. van de Blom te Goes, A. Braamse te Heinkenszand, M. C. Eckhardt te Yer seke, H. A. Goeree te Biezelinge, J. Janse te 's-Heer-Arendskerke, J. G- Jansen te Goes, I. A. de Kok te Lewe- dorp, J. A. Koster te Borssele, A. M. M. Maartenae te Kwadendamme, V. Ma.rchellinus te Goes, P. W. Oosthoek te Ellewoutsdijk, J. C. Platteeuw te Kortgene. C. van Ruiten te Wolphaarts dijk, C. Schikker te Borssele, P. C. J. Tleleman te Goes, G. Toorenaar te Kapelle, D. M. Smallegange te Elle woutsdijk, G. J. van 'tVeen te Goes, J. P. Verfmlst te Colijnsplaat, A. D. Verschuur te Wolphaartsdijk en W. Vis te Kloetinge- Geen getuigschrift: 5. Afdeling elêctrotechniek: A. L, van Antwerpen te Nieuwdorp, J. van de Bliek te Goes, M. J. Dekker te Wilhelminadorp, G. van de Dool te Goes, W. J. Hamelink te Kloetinge, Aan zeventien geslaagden Met hoge gemiddelden SOHOONDI.IKE ,een klas met een bijzonder plezierige sfeer. Leerlingen met een buitengewone mentaliteit en gevoel voor samenspel. Een eenheid waaruit bijzondere initiatieven naar vo ren zijn gekomen'. Dit was vrijdag avond in Sclioondijlce de lof van ir ■I. Roest, directeur van de rijksmiddel bare landbouwschool, voor 17 leerlin gen aan wie hij liet einddiploma uit reikte. Dit gebeurde tijdens een bij eenkomst met ouders en vertegenwoor digers van gemeentebestuur, landbouw organisaties, -jongerenorganisaties en overige plaatselijke scholen. Zoals ieder jaar overhandigde de heer Roest de diploma's ook nu weer met enkele persoonlijke opmerkingen aan het adres van de geslaagden. Voor de uitreiking had waarnemend voorzitter J. B. Becu van de commissie van toe zicht een welkomstwoord uitgesproken. Later op de avond overhandigde hij de dr Hulzmga-medaille, de onderscheiding die de school ieder jaar aan de best- geslaagde uitreikt, aan Frans Haver- beke uit TJzend beke uit IJzendijke die een eindgemid delde van 8,55 behaalde. ,Voor zover ik weet het allerbeste resultaat dat ooit op deze school is behaald', aldus de heer Becu. Waarnemend burgemeester J. E. de Feyter bood namens het gemeente bestuur van Schoondijke gelukwen sen aan. Hij vertelde bil deze gele genheid dat het gemeentebestuur er in is geslaagd de grond te verwer ven voor de uitbreiding va.n de sport velden. Het gemeentetoestuur denkt voor een iets verdere toekomst ook aan de bouw van een openluchtzwem bad en de aanleg van tennisbanen, aldus de heer De Feyter die over de hoofden heen een beroep deed op het Vrije van Sluis aan de gemeen telijke plannen medewerking te ver lenen. J. Hoogstrate te Yerseke, A. Janssen te Kruiningen, H. F. Kloet te Waarde, W. de Leeuw van Weenen te Kruiningen, J. J. van de Plasse te Yerseke, J. M. Rooze te Lewedorp, J. J. de Smidt te Goes, A. J. Visser Le Goes, J. van Weele te Borssele en J. A. H. Witkam te Ovezande. Geen getuigschrift: 3. Afdeling schilderen. B. C. Ërwich te Rilland-Batli. J. van Hese te Goes, M. de Jonge te Wemel dinge, L. de Kok te Goes, J. Kwekke- boom te Goes, J. I. de Looff te Kortge ne, P. G. Otte te Nieuwdorp, P. Penne TE Kruiningen, J. P. van 't. westende te Borssele en A, C. Weststrate te Goes. Geen getuigschrift: 1. Afdeling lamdbou wiverktuigherstOjVen C. J. Gouw te Kloetinge, J. Heynsdijk te Goes, M. de Leeuw te Rilland- Bath. M. W. de Leeuw van Weenen te Kruiningen, A. W. Marcusse te Wis senkerke, P. Nieuwenhuyse te Krui ningen, S. A, Nijsten te 's-Heerenhoek, M. A. Otte te Kruiningen, P. Potter te St-Maartensdljk, en J. A. Schouwenaar te Wemeldinge. Afdeling autoherstellen: Geen getuigschrift: 5. C. Beenhakker te 's-Heer-Arendskerke J. C. Bom te Waarde, G. Chr. Boone te Borssele, G. Brouwer te Kloetinge, C. de Bruyne te Baarland, C. A. Geus te Ovezande, J. P. Goetheer te Drie wegen, G. L. Griep te Yerseke, A. W. de Groene te Goes, D. H. M. de Jonge te 's-Heerenhoek, P. J. de Jonge te Ove zande, E. L. Maat te Ellewoutsdijk, Mol te 's-H, H, Kinderen, H. L. van Mourlk te 's-H. H. Kinderen, J. van Sabben te Goes, W. F. G. Schrij ver te Goes, A. Slabbekoorn te Bieze linge, G. H. Smits te Heinkenszand en M. J. van Zweeden te Schore. Geen getuigschrift: 1. Afdeling brood-banketbakker Dek te Kruiningen, T. H. J. Franken te Kloetinge, W. N. Gouderjaan te Kapelle, G. N. H. J. G. Griffioen te Goes, F. D. Groenleer te Kapelle. C. J. Kuyper te Kruiningen, J. C. Loeve te Goes, R. E. W, Mohr te Goes, J. P. L. Moreauw te Heinkenszand, A. J. Re- mijn te Ovezande, M. J. Reynhout te Goes, W. I. Rijn te Goes, J. I Walraven te 's-GravenpoIder, J. L. C. Weymans te Goes, A. L. de Wilde te Colijns plaat en M. C. Witkam te 's-Heeren- hoeik. Afdeling koper- lood- mi zinkbewer- king: C. I. Elenbaas te Baarland, Chr. C. Hartoog te Yerseke. L. A. Hoekman te 's-Gravenpolder, M. J. Hoogstrate te Heinkenszand, A.. C. Jansen te Hans weert, W, J. de Jonge te 's-Heeren hoek, A. D. ICoppejan te Middelburg, W. J. G. A. Koppejan te 's-Graven polder, P. A. Lookman te Wilhelmina dorp, M. J. Nee'ls te 's-Gravenpolder, J. J. Nijsse te Kloetinge, S, J. van de Schraaf te Kapelle-Biezelinge, H. M. Schrijver te 's-Hcer-Arendskerke, J. M. Vermue te Heinkenszand, W. E. Wagenaar te Krabbendijke, A. J. Wal- HOUT TE Wolphaartsdijk, en M. P. van Zweeden te Goes. Geen getuigschrift: 2. Afdeling metselen: J. C. Beye te Goes, C. P. Bogaert te Hansweert, A. J. L. M. van de Boog te Goes, B. P. A. van de Borgt te Hans weert, M. C. Braarn te 's-Gravenpolder, J. F. Buyze te 's-H. Abtskerke, C. van Dalen te Kapelle, C. M. Duinkerke te Yerseke, C. B. van Eenenaam te Hans weert, A. Eggebeen te Wolphaartsdijk, M. Eggebeen te Wolphaartsdijk, W. Flip- se té 's-Heer-Hendrikskinderen, L. J. Heinsdijk te Goes, P. J. Hoondert te Heinkenszand, J. Lukasse te Hoede kenskerke, P Lukasse te Hoedekens kerke, .J A. van Liere te Kapelle, M. CJir. Olivier te Goes, H. J. Quinten te Goes, W. Remijnse te Oudelande, J. J Rijn uit Goes. G. .J Schouten te Krab bendijke. K. N. van de Stolpe te Goes en L J. Zweedijk te Krabbendijke. Geen getuigschrift: 2. Aan de christelijke kweekschool voor Zeeland te Middelburg werden de vol gende leerlingen bevorderd: Van klas 1 naar 2: Jan-Willem Antheu- nisse, Laus Bosselaar, Kees Brouwer, Wilna van Damme, Jaap Geelhoed, Henk Griffioen, Gerrit Heuseveldt, Hanny Heijnsdijk, Koos op 't Hof, Jan de Ja ger', Wim Jansen (voorw.), Jan Kamer mans, Marijke Koeman, Jos de Koeijer, Ella Merkens, Han Miehielsen (voorw.), Bram de Muijnck, Magda Nieuwenhuijse, Bert Pentury, Klaas Sijp, Conny Torbijn, Joke Vermaat, Kees Vijfhuize, Leo Adri- aanse, Paul Adriaansens, Kees Assche- rnan, Elian de Boevere, Jannie Boone, Frans Doppegieter, Dik van Dijke, Tan- ny Geerse, Otto Huijsman, Regien Knuijt, Nel Melse, Jan Pais, Rudi Pos, Els de Rijke, Peter van Sabben, Jaco Schouwenaar, Janwim van Soelen, Thijs Soeting, Peter Wolf, Ans de Wolf. Ei konden 6 leerlingen niet worden bevor derd. Van klas 2 naar 8: Kees Berger, Ella Bosselaar, Wim Catshoek, Gerard var Damme, Jaspert Dieleman, Josje Dlele- man, Heieen Duijnhouwer, Theun van Elsëcker, Jaap van Gilst, Adri de Groo- te, Bram van 't Hoff, Cor van 't Hoff, Sjaak de Jonge, Els van den Kieboom, Heieen Lafeber, Otto Maris, Setske Moorman, Jaap Paauwe, Elly Sanderse Willy Scheele, Willy Timmerman, Kees Toorenaar, Rien Tres, George Will. Rlno Abrahamse, Aafke Beïmers, Han Corne- lissen, Peter van Gemerden, Joop Hanse, Plet Lokker, Ronald van Mill, Arend Milnheer, Lies Provoost. Rineke Roelse, Willy Schoe, Marie-Elize van Strien, Addy Stroo, Paula Stroosnijder, Lou Verhage, Dolf de Voogd van de Stra.aten, Jan Wierlnga. Voor 1 leerling Is de be slissing uitgesteld. Er werden geen leer lingen afgewezen. Van klas 3 naar 4: Bram Boer, Toon Capello, Ineke Ceulemans, Bram le Clercq, Connie Dooms. Olga Hogen- liout, Jan Huijskens, Wim Jacobse, Plet .Tasperse, Ad Kole, Mayk van der Maale, Atie. Maartense, Hans Nonnekes, Era Overduive, Annie de Putter, Henk Ran ter, Bart Schwartz, Joop Tholenaar, Josco Timmermans. Lucy Versteeg. Jaap Wieles, Plet de Wild, Elma van Wuyckhuyse, Corrie Zuijdweg, Anneke Alewijnse, Coen Beimers, Jaap Beun, Ton de Bree, Chris Dees. Jannie Geel hoed, Agnies Goeman, Sjaak Joosse, Rob Kats, Simon Kole, Nielc van der Laar, Nel van Liere, led van der Linden, Da vid Marinissen, Bram van Melle, Albert Oosterhuis, Henk Plomp, Yvonne Ri chard, Annet Riemens, Nel Simonse, Le- nle Slager, Dré Swart, Gerard Verschel ling, Nelly de Visser, Rinus de Boer, Gert Boonstra, Harry Boot. Marja Bos selaar, Leen de Broekert, Hans Diele man, David Geuze, Joke Grootemaat, Jannie van de Guchte, Wilrna Hame link, Jan Heuseveldt, Theresia de Jeu, Marijke de Kam, Elly Kamp, Fineke van Klinken, Wim Kostense, Magda Kwekke- boom, Elly de Ligny, Bram Louws, Leo de Oude, Lenle Scherpenisse, Maryke Suurmond, Rinus de visser en Maarten Westerweele, In klas 3 werden alle kan didaten bevorderd. voerde namens de 3 landbouworganisa ties. Hij sprak bij deze gelegenheid de hoop uit dat aan de middelbare land bouwschool ook een middelbare oplei ding tuinbouw zal worden verbonden. Felicltaites kwamen eveneens van de heer E. Ferket, die de vereniging van oud-leerlingen vertegenwoordigde. Namens de leerlingen sprak Paul van de Vijver een dankwoord. ,We hebben hier de fundamenten gelegd, we moe ten nu bewijzen wat we gaan bouwen', zei hij. Na afloop van de diploma-uitrei king waren de ouders nog in de gele genheid een tentoonstelling te bekijken van creatief werk, dat de leerlingen in hun vrije tijd vervaardigden. De ge slaagden vierden hun diplomering op een door de vereniging van oud-leerlin gen aangeboden feestavond in zaal Wijf fels. De geslaagden zijn: b-richting: A. Bar- bé, Philippine, C. Bonte, en E. Bonte, Aardenburg; J. Dees, Ca.dzand; J. Due- rink, Temeuzen; F. Haverbeke, IJzen dijke; A. Jansen. Sluiskil: J. de Jonge, Biervliet; P. Lako, Groede; F. Sturm, Waterlandkerkje; P. van de Vijver, Hoek; T. van Waes, IJzendijke. Voor de e-riohting slaagden: M. Dekker en D. Dieleman. Zaamslag, J. Lambregts, Aardenburg; P. de Maer- telaere, Groede en J. Ramondt, Sas va.n Gent. Bén kandidaat werd afgewezen. Aan de lagere technische school te Mid-i Arnemuiden, J. de Visser, Rltthem, J P. delhurg werden gediplomeerd: de Wa.ele, Middelburg, S. Wattel, Se- 1 rooskerke-W. Timmeren 3A: J. Baayens, Arnemuiden, B. van Bel- zen, Arnemuiden, P. C. Boone (prijs), Arnemuiden, P. Conpoolse, Oostkapelle, I. A. Cornelisse, Nieuw- en Sint-Joos- land, J. A. Crucq, Oost- en West-Sou burg, H. Heijt, Westkapelle, W. Hoe vers, Middelburg, M. S. ae Jonge, Oost en West-Souburg, P. Jongepler, West kapelle, M. Kallernein, Middelburg, K. Kleinepier, Domburg, G. A. van de Kre- ke, Middelburg, J. de Lange, Oost- en West-Souburg, G. L. van de Linde, Mid delburg, D. Moelker (prijs), Seroosker- ke (W.), J. Oreel, Arnemuiden, W. Pou- welse, Westkapelle, P. J. Schipper, Mid delburg, J. Westerbeke, Westkapelle, L. A. Witte, Veere. Timmeren 3B: C. J. Bouterse, Kamperland, J. C. Bou- terse. Kamperland, A. Brasser, Koude- kerke, G. Grootjans, Arnemuiden, J. de Hamer (prijs), Oost- en West-Souburg, J. Hoeflcens, Sint-Laurens, H. de Jong, Middelburg, J. van Loon, Middelburg, A. H. Maljaars, Oostkapelle, J. Mal- jaars, Oostkapelle, P. Moens, Nieuw- en Sint-Joosland, W. F. Murg, Domburg, B. de Ridder, Arnemuiden, C. Roelse, Meliskerke, J. J. Roest, Middelburg, J. Schroevers, Arnemuiden, A. Tramper. Officieus ontwerp voor industrieterrein SCHOONHEIDSCOMMISSIE IN UITZONDERLIJKE GEVALLEN INSCHAKELEN' BAARLAND Alleen raadslid H. de Vriend stelde vrijdagavond tijdens de Baarlandse raadsverga dering een paar vragen in verband met de nieuwe bouwverordening. ,Ik kan toch aannemen dat het lij vige stuk door b en w is doorgeno men met de gemeentearchitect?' ,Om ii eerlijk de hebben wij er weinig tijd voor gehad, maar ach, we kunnen toch wel aanne men dat het ontwerp juist is samen gesteld, want de nieuwe bouwverorde ning is van toepassing in heel Neder land. dus...' verontschuldigde waarne mend burgemeester \V. N. van Liere zich. ,Dan wil ik toch even iets weten', peerde de heer De Vriend hierop, ,ln verordening staat dat men alleen langs de openbare weg mag bouwen, Maar we leven hier in een agrarisch gebied. Hoe valt het te rijmen, wanneer een landbouwer ergens een huisje wil laten neerzetten?' ,Ik meen toch dat dit allemaal wel geiregeld is in de artikelen', gaf bur gemeester Van Liere ten antwoord. De secretaris beaamde meteen stellig, dat dit inderdaad in juiste banen geregeld is, mits de plaatsing van de woning estetisch verantwoord is. Moteen herinnerde raadslid De Vriend het college van b en w er aan, dat men indertijd er voor had gestemd fjceii schoonheidscommissies in Baar- andse aangelegenheden te laten roeren. Overgang aan de rljksliogereburger- school en middelbare school voor mela- te Middelburg. feevorderd vain klaa naar klas 2: Géke de Boer. Karien van Boven, Joyce van Duyne, Annette Heljboer, Adri Herwegh, Aad v. d. Hoven, Liesbeth Kodde, Mar- janne Kole, Edith Kreiken, Jan Paul Loeff, Kees Maas, Sonja Maas. Onno van der Mei, Ko Noordhoek, Gerdjan Otten, Karin v. d. Schans, Kees Schreij- enberg, Rudolf Vermeulen, Ilse Vogels, Gena Petiet, Liesbeth v. Boeyen, Frank Duden, Bis van Est, Chris Gabrlëlse, Frank Kelderman, Hans Laroes, Nelle- ke v. Lierop, Rudi Manni, Kees Meijler, Hanneke Oreel, Bennie Pluymers, Pety Poll, Ira Reyerse, Jenny Vader. Coen Valokenier, Gerard Verstegen, Ellen Wierner, Jeannette Wierenga, Peter Wolf, Gisella. Bergman, Jan Bogerd, Wim Gutteling. Dick Henderikse, Jan Krijger, Pim Krommenhoek. Augusta. Lantsheer, Paul Maessen, Peter Mal- jers, Tom Moermond, Marja Mulock Houwer, Ewoud Plomp, Marjolein Rij ken, Hans Rljkse, Peter Schouten, Ria. Tuik, Ellen v. d. Veen, Joke Vis, Albert de Vries, Joep Wiegel, Niet bevorderd vijf leerlingen. Bevorderd van klas 2 naar klas 3: Jan Jaap van Almenkerk, Maarten v. Alphen, Hens v, Arkel, Albert Boogaard, Peter Brand, Lia Dekker, Wim Flipse, Evelien Frerika, Rik Helm, Arend Jan v. Houte, Johan Joosse, Jacob Arie de Ligny, Paul Nouwen, Letty de Ridder, Jan Schreijenberg, Lena Schreijenberg, Peter Smolders, Rob Spaanderman, Chris Starrenburg, Elvira, v. d. Valk, Adriaan Vreeke, Patrick Angenent, Eva Breepoel, Jan Willem Catshoek, Rob van Est, Kees Henderlkx, Sjaak Louws, Ella. Luijtjes, Nelleke Moerman, Theo Richel, Gertjan v. d. Slikke, Henk Straks. Willem Thttne, Jeannette Ver donk, Elly de Vos, Rymke Wiersma, Maryke de Zwart, Ria Roose, Rob Kopp. Niet bevorderd tien 'en. Bevorderd van klas naar klas 4: Ingel Baaljens, Betty Flipse, Tilly I wegh, Toos v. d. Hoek, Ingrid Human, Johan de Jager, Conny Kip, Wim Min naard. Ria Noordhoek, Mieneke Pouwel- se, Daan Rijckborst;, Elly vd. Sande, Anneke Scheele, Jan de Witte, Mark de Bokx, Gils Wagensveld, Danny v. Aken, Marjan Bokhorst, Rien Drost, Jacque line v. Dijk, Peter Huysse, Joke de Ka ter, Marina Keessen, Brik Lebret, Ger Loo, Jenneke Nederlof, Guus v. Nu- nen, Rudi Rijnberg, Anneke v. Santen, Arfchie Schimmel, Coen Volp, Rob de Vos, Edith Wink. Niet bevorderd vijf leerlingen. Herexamen twee leerlingen- Bevorderd van klas 4 A naar klas 5 A: Joost Bellaart, Henk Grool, Plet Hui bregtse. Peter van Loo, Karei Meertens, Johan Sanderse, Yntze Zijlstra, Dick Hoitsma, Rob Huybrecht, Niet bevorderd één leerling. Bevorderd van klas 4B naar klas 5 Harry van Beek. Peter Frima., H. Geldof, Suus Hubregtse, Rudi Kraak. Frans van Kruiningen, Pleter Jan Kui per, Stefan Lievense. Tonny Maranus, Robert Jan Meerman, Adri Phaff, Ber- tus Postma, Marjam te Roller, Truus Step, Jan Verstegen, Peter Wierenga en Dick Woudenberg. Niet bevorderd drie leerlingen. Herexamen één leerling. Bevorderd van klas 2 M naai klas 3 M Irene Toussaint, Ineke de Vos en Diana Puls. Niet bevorderd drie leerlingen. Bevorderd van klas 3 M naar klas 4 M: Fen de Boer, Margot Corporaal, Caro- llen Dieleman, Fransje Flscheroux, Hen- ny van Herwijnen, Cara Jongepier, Anja. Keller, Ada v. d. Kreeke, Annelies Lan- su, Nicolet Loeff, Christien Telapary, Christa Vermeulen, Els Verstraten, Frouke Vis, Ria de Wolf en Jolande Wolf. Niet bevorderd geen. Bevorderd van klas 4 M naar klas 5 M: Irene Louise Alfons, Marja Bergman. Mirjam Boerwinkel, Gerrie Bógexd, ger, Vivian Lampe, Lottie Meijer, Marjo Moens, Hester Otten, Noortje Vader, .Indien dJt een vereiste is. dan hoop ik dat ii wel in de notulen wil laten vast leggen, dat de schoonheidscommissie in uitzonderlijke gevallen wordt ingescha keld'. Verdere problemen en vragen leverde de aanname van de nieuwe bouwverordening niet op. Alle raads leden stemden voor. Na een korte explicatie van de burge meester kon de raad zich verenigen, met de wijziging in het bestemmingsplan, teneinde tot een officieus ontwerpplan van het Baarlands industrieterrein te komen. Dit gebied ligt geprojecteerd tussen de Oude Dierikpolderweg en de Westerschelde. Schoolkrediet Het voorstel het krediet voor de school op 15,000 te brengen werd snel aan- In feite had de inspecteur van he£ on derwijs zijn fiat gegeven aan een te besteden bedrag va.n 11.600. De som gelds zal worden gebruikt voor inventa ris, leer- en hulpmiddelen. Voorts besloot, de raad unaniem verhoging' van de pachtprijzen per ha. Op een "enkele uitzondering na de betreffende personen kunnen eventueel in hoger beroep gaan is de pacht algemeen met 60 per ha. verhoogd, Enkele verzoeken van de plaatselijke afdeling van de WV wei-den nader dooi de raadsleden bekeken. Onder meer vond de WV het; nuttig een betere aftekening voor de zwem mers tn de Westerschelde aan te laten brengen. Men had gedacht aan gekleurd koord met drijvers, De burgemeester zag echter weinig heil in deze afbake ning en meende, dat men na een storm deze betouwing wel eens zou moeten ophalen in Breskens of Vllssingen. ,We hebben daarom maar nieuwe vlaggen van dikke rode stof geplant, iets gro ter da.n de vorige. Laten we het daar voorlopig maar "mee proberen', zo vond waarnemend burgemeester Van Liere. Op het kampeerterrein is het verboden honden los te laten lopen. Mocht het rondschrijven, dat onlangs is uitgedeeld en waarin staat dat honden niet anders dan op eigen terrein mogen loslopen, niet baten, dan zal de raad een nieuwe verordening uitvaardigen, die Inhoudt dat het ook verboden is honden op het zomerwoningterrein in vrijheid te laten ron dscharr eleii Het laatste punt op de agenda betrof de vaststelling van de slotwijziging in de begroting 1967. Uit de getallen die de secretaris voorlas, bleek dat de wij zigingen nogal gunstig lagen; hetgeen raadslid De Vriend békrachtlgde door te zeggen: ,we boeren niet slecht, secre taris'. Verklaring voor praktijk: A. de Korte, Aagtekerke. Metselen: van der Dussen (prijs), Middelburg, Francke, Goes, N. W. van Haveren. Kloetinge, P. Jobse, Koudekerke, C. Joosse, Nieuw- en Sint-Joosland, J. H. Meerman, Arnemuiden, J. de Nooijer, Sint-Laurens, L. de Nooijer (prijs), Ar nemuiden, D. Ridderbos, Gapinge, J. Rob, Middelburg, G. Schmitz, Middel burg, G. Spangenberg, Goes, C. L. Stit- zlnger, Arnemuiden, J. Wattel, Seroos- kerke-W., C. A. Zwemer, Kamperland. Niet gediplomeerd: 1 leerling. Schilderen: W. J. Duvekot (prys), Middelburg, T. W. Koole, Oost- en West-Souburg, D. Krijger, Middelburg, R. R. Leijtlng, Mid delburg', J. D. Manuhuwa, Middelburg, J. L. Rademaker, Vllssingen, G. S. Schip per, uostkapelle, A. Wattel, Seroosker- ke-W., W. P. de Witte. Koudekerke, rklaring voor praktijk: M. van de Pas, Middelburg, H. R. ..n Wezel (prijs). Middelburg. Metaalbewerken 3A: C. van Belzen, Arnemuiden, J. Boera, Middelburg, J. J. Brakman, Middelburg, A. P. Breel, Middelburg, A. Bijlsma, Middelburg, P. Geldof, Sint-Laurens, G. P. Goetheer. Nieuwdorp, H. J. Haze, Kamperland, A. A. Huiszoon, Kamper land, J. de Jong, Oost- en West-Souburg, F. Kasander, Middelburg, T. M. van Loon, Middelburg, M. Lopulissa (prijs). Oost- en West-Souburg, F. H. Masius, Sint-Laurens, P. Mesu, Vrouwenpolder, C. A. C. Mulder (prijs). Middelburg, A, Risakotta, Oost- en West-Souburg, I. K. Usinanlj, Middelburg, J. PI. Ver- duljn, Middelburg, J. Wisse, Middelburg, W. van de Woestijne, Middelburg, P. A. Wijkhuijs, Biggekerke. Niet gediplomeerd: 2 leerlingen. Metaalbewerken SB: F. A. M. Boller, Oost- en West-Souburg, A. Brasser, Biggekerke, W. J. van Da len, Nieuw- en Sint-Joosland, T. J, J. Geelhoed, Veere, F. Hilgers (prfls), Mid delburg', H. Jansen, Middelburg, J. J. Kamerling, Meliskerke. C. A. van de Ketterij, Arnemuiden, A. Kodde, Gapin ge, C. Kole (prijs), Sint-Laurens, G. Kramer, Oostkapelle, C. de Looff, Mid delburg, J. G. van der Meer, Oost- en West-Souburg, C. P. Mesu, Nieuw- era Sint-Joosland, K. Minekus, Middelburg, C. W. Pattipeilohy, Middelburg, L. J. Poortvliet, Middelburg', H. Ririhena, Koudekerke, G. S. Schaalje, Middelburg, J. B. Siwabessy, Koudekerke, E. L. To- masowa, Oost- en West-Souburg, C. J. de Wispelaere, Vlissingen. Verklaring voor praktijk: W. J. Meulenberg, Biggekerke, J. P. Saya, Oost- en West-Souburg. Niet gediplomeerd: 1 leerling. Metaalbewerken 3C: P. A. Aerts, Middelburg, C. van Belzen, Ritthem, S. Binimel, Middelburg, C. M. Boone, Oostkapelle, A. H. Bijlsma (prjjs), Middelburg, R. D W. Feher, Hoedekenskerke, P. Gilde, Middelburg, P. L. Kramer, Arnemuiden, A. Minder- houd, Westkapelle, M. L. Nijholt, Arne muiden, J. van Ouwerkerk, Middelburg. P. Slnke, Oost- en West-Souburg, M. J. Verburg, Kamperland, D. I. Versluis. Kamperland, J. de Wit, Sluis, A. H. Zwemer, Kamperland. Niet gediplomeerd: 1 leerling. Elektrotechniek E. H. M. C()souw, Nieuw- en Sint-Joos land, J. Gahriëlse, Westkapelle, C. J. Helthuis, Middelburg, J. Hendriks, Oost en West-Souburg, J. Hofman, Middel burg, L. Janisse (prijs), Westkapelle, J. L. Koole, Kamperland, H. L. van Loon, Middelburg, J .W. Louwerse, Mid delburg, J. W, Louwerse, Vrouwenpol der, P. J. Manni, Middelburg, M. ,T. P. Minheere, Nieuw- en Sint-Joosla.nd, J. H. Mul, Middelburg, J. Riemens, Seroos- kerke-W., J. J. Stoelhorst, Oost- en W.- Souburg, L. Verhage, Middelburg, G. van de Werfhorst, Middelburg. Niet gediplomeerd: 2 leerlingen. Autoherstellen 4A T. P. Albregtse, Breskens, C- de Buck. Veere. C. A. Buijs, Middelburg, P. Fran se, Middelburg, L. J. Geldof, Biggeker ke, C. J. Hack. Oost- en West-Souburg, A. Jacobse (prijs), Oost- en West-Sou burg, A. D. Lensen, Oost-, en West-Sou burg, ,J. A. Mol, Oost- en West-Souburg, E. S. Mual, Middelburg, M. van Sloo- ten, Middelburg, L. van der Vlugt, Mid delburg, P. ,1. Vrekc, Middelburg, C. Wagenaar, Grypskerke, W. J. de Zwart. Middelburg. Autoherstellen 4B: H. J. Folcherts. Oost- en West-Souburg. J. Jakobsen (prijs), Meliskerke, J. Jan- se (prijs), Nieuw- en Sint-Joo3land, A. de .long, Vlisslngen, E. D. Klaassen, Middelburg, K. Knuijt, Nieuw- en Sint- Joosland, G. A. Koelmr (prijs), Vllssin gen, A. J. Koole, Middelburg, F. Mazu- re, Middelburg, J. Minderhoud, Melis kerke, P. Telussa, Oost- en West-Sou burg, P. K. Verhage, Zoutelande, W. de Visser, Aagtekerke. Niet gediplomeerd: 3 leerlingen. Brood-banketbakken J. Beeke, Sint-Laurens, A. J. Bloks, Middelburg, F. G. Don, Middelburg, C. J. Hoogesteger, Westkapelle, A. Janse, Zoutelande, I. Jobse, Koudekerke, M. .1. Koene, Middelhurg, C. A. Maas, Mid delburg, J. M. W. Meulmeester (prijs), Vlissingen, C. Muller, Vllssingen, I. P. ,T. Neufëglise, Middelburg, A. Z. de Quel- joe, Middelburg, J. Rotte, Middelburg, J. E. van Sabben, Vllssingen. ,1. Schar- loo, Vllssingen, J. G. Stoel, Middelburg, N. W. Willemse, Middelburg. Verklaring voor praktijk: J. G. Rhkse, Middelburg. Niet gediplomeerd: 3 leerlingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 10