Waterleiding Midden-Zeeland' akkoord: één Zeeuws bedrijf Havenuitbreiding kan niet langer wachten' BILT Terneuzen krijgt een christelijke scholengemeenschap Brandnetels in Goes Noord prikken' fel Logiesdienst VVV Nog alles mogelijk zeeuws 2 VOORWAARDE: ,ZEEUWS-VLAAMSE BEDRIJVEN FINANCIEEL GEZOND' CHANEL PARFUMERIE VAN RIEMEN ALMANAK Met ingang van 1 augustus SCHOLIER DOOD ONDER TRACTOR IN SCH00NDIJKE ZOMERKAMP VOOR ASTMATISCHE KINDEREN IN SCHWDEBEURS Nieuw orgel in Sint-Jacobskerk ZEEUWSE VW IN EEN NIEUW ONDERKOMEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 28 JUNI 1968 AANDEELHOUDERS NAMEN PRINCIPE BESLISSING: Gecompliceerd auto ongeluk op viaduct 's-H.-Arendskerke [Drie auto's werden zwaar bescha-j Idigd en één persoon licht gewond bij een gecompliceerd auto-onge luk op het viaduct te 's-Heer- Arendskerke, donderdagmiddag omstreeks half vier. GOES Een dag nadat hetzelfde in Zeeuwsch-Vlaanderen was ge beurd heeft de vergadering van aandeelhouders van de NV Water leidingmaatschappij Midden-Zeeland' zich donderdag in principe ak koord verklaard met de oprichting van één waterleidingbedrijf, dat de gehele provincie zal omvatten, zowel wat betreft de drinkwater voorziening als de industriewatervoorziening. Het was een unanieme beslissing op een unaniem door de raad van commissarissen opge steld voorstel. Overigen» heeft de aandeelhoudersver gadering van de waterleidingmaat schappij .Midden-Zeeland', die in .IK Korenbeurs' te Goes bijeen was tege lijkertijd nadrukkelijk enkele voorwaar den uitgestippeld. En die zijn: de inbreng van de Zeeuws-'Vlaamse bedrijven (de NV waterleidingmaat schappij .Zeeuwsch-Vlaanderen' en de XV Industriewatervoorziening Z. Vlaanderen dus) zal slechts op fi nancieel gezonde basis kunnen den geaccepteerd: do vestigingsplaats van het nieuwe Zeeuwse waterleidingbedrijf zal Goes (moeten) zijn; de feitelijke integratie van drijfsvoering (fase I). die aan de juridische totstandkoming van de nieuwe naamloze vennootschap moet voorafgaan, zal worden opgedragen aan de directeur van de waterlei dingmaatschappij .Midden-Zeeland' (ir T. Verheul), in overleg met de waarnemend-directeur van het Z. Vlaamse bedrijf (ir P. Stoter), met verantwoording tegenover de beide raden van commissarissen. In dit verband werd tijdens de verga dering van aandeelhouders nog meege deeld. dat de raad van commissarissen woensdagavond in Vlissingen overleg heeft gepleegd met de zogenaamde begeleidingscommissie over in de eerste plaats de feitelijke fusie-integratie van de beide bedrijven en in de tweede "we, ene Zeeuwse waterleidingbedrijf hebben de aandeelhouders zich op het standpunt gesteld, dat zij niet willen gaan als gevolg van voorgaande fu- Kamerleden 1 juli naar Zeeuwse mosselplaatsen ■\~LISSIXGEN Maandag 1 Juli aan slaande zullen de tweede kamerleden J. A. van Bennekom, voorzitter van de vaste commissie voor de visserij in de tweede kamer, dr G. J. ter Voorst, plaatsvervanger van drs Dusarduyn, die wegens ziekte verhinderd Is, mr J. F. G. Schlingemann, Ir H. van Rossum en <■- F. van der Peijl, een bezoek brengen aan enkele Zeeuwse vissenjganeenten, namelijk Thoien, Yerseke, Bruinisse- Zierikzee. De gemeentebesturen van deze plaatsen zullen de kamerleden ontvangen, waar na besprekingen zullen worden gevoerd met deze besturen en vertegenwoordi ger» van visserijorganisaties alsmede oester- en mosselkwekers en -handela- Als onderwerpen van gesprek komen in aanmerking de binnenkort verschij nende schaderegeling ex art 8 van de Deltawet, moeilijkheden met betrek king tot toepassin» van de interim-re geling inzake schadevergoeding voor de oesterkwekers en problemen waarmee de betrokken gemeentebesturen worden geconfronteerd ten aanzien van het wegvallen van belangrijke bestaans- bronnen. Kortom vraagstukken, welke verband houden met de ophanden zijn de afsluiting van de Grevelingen en op een later tijdstip die van de Ooster- echelde. Verder alle andere problemen die van de zijde van de gemeentebestu ren en van het bedrijfsleren naar vo ren zullen worden gebracht- De kamer leden zullen hun besprekingen des och tends om 10 uur in Thoien aanvangen om deze om 14 uur in Yerseke en om 17 uur in Bruinisse voort te zetten. De dag wordt om 18.30 uur besloten met (ADVERTENTIE) PARFUM EAU DE COLOGNE LOTION TALC ZEEP Exclusief bij Klokstraaf 10 - Goes leeuwse Slapjes Na r.eit lichte operatie had die jonge moeder uit Souburg het ziekenhui.? weer mogen verlaten. Maar vader moest nog immer oiidraalen voor de afwas, het han teren van de stofzuiger en het manipuleren met thee- en koffie kannen. En de twee nog zeer prille kleuters van het gezin wer den iat het huis van een bevriende kennis vooralsnog op veilige af stand gehouden omdat hun tome loze energie de moeder ad te teer zou afmatten. Waarom mogen we nog niet naar huist', infor meerde de oudste, een pienter knaapje dat wis en waarachtig al ontdekt had dat mama weer in huis was teruggekeerd. .Ach', sprak de gastvrouw, .je moeder is nog wat sla/pjes na die ope ratie'. Na. dat bericht leefde de uitbestede junior helemaal op en adviseerde glunderend: .Laat ze dan zo slapjes blijven, dan slaat ze tenminste niet zo hard'. sies met de waterleidingbedrijven op Walcheren, Thoien en Schouwen-Dui veland. Het besluit, dat onlangs Goes en Zierikzee is genomen óm te komen tot een fusie tussen .Midden- Zeeland' en de NV waterleidingmaat schappij .Schouwen-Duiveland' is gis termiddag in Goes juist formeel be krachtigd. De aandeelhouders werd dan ook op gewezen en zij namen dat standpunt over dat mét die bindingen is rekening gehouden bij de aanvankelijk voorgestelde samenstel ling van de raad van commissarissen. .Midden-Zeeland' gaat er echter van uit, dat de samenstelling van deze raad breekpunt zal zijn. Letterlijk werd - n de vergadering namelijk gefor muleerd: ,Een en ander neemt niet weg, dat wij de overtuiging hebben, dat op dit punt overeenstemming za,l wor den bereikt.' Zoals gemeld heeft de aandeelhouders- -a-ring van de maatschappij in ih-Vlaanderen besloten dat de raad van commissarissen zal bestaan uit: 2 leden van gedeputeerde staten (ADVERTENTIE) STUDIO' techn. fotografie goes - st-jacobstraat 50 - tel. 7093 Zeeland, 1 lid van de gemeente Terneuzen, 1 van Vlissingen. 2 leden uil overig Zeeuwsch-Vlaanderen o uit overig Zeeland met Brabant. Het aanvankelijke voorstel van .Midden- Zeeland' was: 2 leden van gs, 1 Ter- neuzen. 1 Vlissingen cn zeven leden nar evenredigheid wtrdeeld over d vroegere voorzieningsgebieden Namens de raad van eommissarissc is er gisteren in de aandeelhouders vergadering t.e Goes nog eens nadruk kelijk op gewezen, dat ten aanzien vim de bouw van een nieuw hoofd kantoor te Goes in de vergadering van 16 mei jongstleden duidelijk liet vol gende is gesteld: .Alleen dan zal hiertoe opdracht worden verleend nadut over leg is gepleegd met de NV waterlei dingmaatschappij .Zeeuwsch-Vlaande ren' en de NV' waterleidingmaatschap pij Schouwen-Duiveland'. De in Zeeuwsch-Vlaanderen bestaande indruk dat tot aanbesteding van een dergeljjk project door .Midden-Zeeland' zou zijn besloten en dat aldus .onfat soenlijk' zou worden gehandeld, werd volstrekt onjuist genoemd. Via deze verklaring distaneïeerde de raad van comniIasariRsen van .Midden-Zeeland' zich nadrukkelijk van een publikatie in de PZC van 20 juni, waarin deze indruk werd weergegeven. Ook wilde men nog duidelijk vaststellen, liet on eens te zijn met de opvatting dat ge deputeerde A. J. Kaland inzake de procedure, die moet worden gevolgd om de twee waterleidingbedrijven - één Zeeuws bedrijf te doen opg* een tweeslachtige houding zou hebben ingenomen. ,We zijn ervan overtuigd dat de heer Kaland nimmer een ambiva lente houding kan en mag worden ver weten', zo werd gisteren namens de raad van commissarissen meegedeeld. Van deze zijde werd namelijk betreurd dat het artikel in de PZC van 20 juni door de Zeeuws-Vlaamse maatschappij niet in het openbaar is bestreden. Thans kon aan de aandeelhouders een brief van de Zeeuws-Vlaamse maatschappij worden voorgelezen, waarin deze dui delijk afstand nam van het bewuste ar tikel. De letterlijke tekst van die brief luidde: .Wij verklaren, mede uit naam van de burgemeester van Temeuzen, publikatie, geheel buiten ons me deweten tot stand gekomen, ernstig te betreuren. Wij menen ten stellig ste dat bedoelde publikatie indruist VOOR HAVO, MAVO EN ATHENEUM TERNEUZEN Met Ingang van 1 augustus gaat. in Terneuzen een chris telijke scholengemeenschap voor mavo, havo en atheneum van start. De menwerking waarbij ongeveer leerlingen direct betrokken zijn geldt de huidige dependance Terneuzen van het christelijk lyceum voor Zeeland in Goes en de christelijke uloschool. De gemeenschap is in het leven ge roepen door de besturen van de ver eniging voor christelijk m en vlio voor Zeeland en de vereniging voor christe lijk onderwijs te Terneuzen. Zij ver enigden zich hiervoor In de stichting christelijke scholengemeenschap havo- De nieuwe onderwijskundige eenheid houdt In dat de leerlingen van het klas mavo, de tweede klas havo of de tweede klas atheneum. Daar naast bereikt men, dat de doorstro ming van scholieren van het ene naar het andere schooltype soepeler verloopt, doordat de diverse mogelijkheden zioh binnen één gemeenschap bevinden. De combinatie maakt voorlopig ge bruik van de bestaande gebouwen: de ulo aan de Grenulaan en het lyceum aan het Mozarthof. Men streeft er echter naar om het geheel onder te brengen in één complex In het uit breidingsplan Zeldenrust. De gemeente wees intussen al grond toe. De leiding van ae scholengemeenschap is tweehoofdig: de heer A. van Dijk momenteed conrector van de depen dance) en de heer M. 'Luteyn, hoofd van de uloschool. Tijdens een bijeenkomst in het iyceum zeiden beiden bijzonder ingenomen te zijn met de nieuwe constellatie. De onderhandelingen waren al geruime tijd aan de gang, maar sinds 16 mei is er pas ,hard gewerkt' om tot de voorgestelde opzet te komen. De heer Van Dijk ziet als belangrijk 'oordeed de rationalisatie van het on- Onfortuinlijke rit KAPELLE De heer A. W. D. Utrecht maakte een onfortuinlijke rit, toen hij woensdagnacht omstreeks ê&a derwijs. De scholieren krijgen les vai hetzelfde team leraren (26), er is uni formiteit in de onderwijsmethoden mo gelijk. een zaak ook die met name de brugklas geldt, ook wedijver tussen de diverse schooltypen loomt binnen een gemeenschap volledig te vervallen. Teneinde de ingrijpende veranderingen zonder moeilijkheden te kunnen op vangen za.l het lyceum in augustus worden uitgebreid fnet 6 lokalen, waar door men over 9 theorie en 3 vak- lokaHen beschikt. Bij de uloschool is deze verhouding respectievelijk 8 en 2. Voorlopig vin den de havo en atheneumafdeling on derdak aan de Mozarthof, het mavo- onderwijB wordt gegeven in de ulo. Het bestuur van de stichting christe lijke scholengemeenschap havo-mavo is als rolgt samengesteld: dagelijks be stuur: voorzitter L. Cnossen, Krab- bendijlce; secretaris A. de Ruiter. Ter neuzen: penningmeester A. den Ouden, Terneuzen en algemeen adjunct ds L. Berger, Terneuzen. De overige bestuurs leden: de heren M. den Doelder, Axel; H. Groenenboom, Axel: L. H. Heikens, Terneuzen: W. G. Simons, Terneuzen en W. Smflde, Terneuzen. Het dage- Sks bestuur draagt in deze beginpe- ode een voorlopig karakter. SCHOONDIJKE De zestienjarige Al- bert P. H. M. Lamers uit de Gelderse plaats Batenburg is donderdagmiddag in Scboondijke óm het leven gekomen toen hij onder een kantelende tractor terechtkwam. De jongeman, leerling van de middelbare landbouwschool in Oss, was voor een week op cursus in de land- bouwpraktijkschool in Schoondijke. Hij leerde tractomjden en was met. drie andere cursisten op weg naar de school, nadat zy hadden gewerkt op het bedrijf van de heer A. Risseeuw. Het ongeval gebeurde omstreeks half vier. De vier tractoren, eigendom van de school .waarvan de jongeman er één bestuurde, waren op weg naar de school. De instructeur R, van Westein de reed vooraan. Het leren bedienen van landbouwwerktuigen, inclusief trac toren, hoort bij de praktijkcursus van een week. Vermoed wordt dat de scholier de macht over het stuur is verloren toen één van de achterwielen in de berm raakte. De tractor kantelde, waar na de bestuurder er onder raakte. Bij aankomst In het Sint-Anthoniuszieken- huis overleed het slachtoffer. Zijn va der, de heer J. M. Lamers, is landbou wer in Batenburg (Land van Maas en Waal) In de gisteren gehouden vergade- r.ng werd tenslotte herbenoemd als lid van de raad van commissarissen drs D. Roemers, burgemeester Vlissingen en de heer A. de Kam, burgemeester van Veere. Opnieuw een mijn in netten van Zeeuwse visser VLISSINGEN Binnen korte tijd heeft opnieuw een Zeeuwse visser een zeemijn in de netten gekregen. Ditmaal was het de schipper Van Belzen van de Arm. 25. die dit oorlogstuig donder dagmorgen in Vlissingen binnenbracht. Dé mijnendemonteerploeg van het wachtschip te Vlissingen heeft deze Duitse invloedamijn van hettype GC. in de laatste wereldoorlog gelégd, des middags op de Westerscnelde vernietigd. met zwaailicht aan het wegdek. De eerste auto van een file u:t de richting Middelburg moest stoppen. De derde auto uit de rij, bestuurd door de vertegenwoordi ger P. B. uit Den Haag, bemerkte de vertraging te laat en reed op zijn voor ganger. De auto van de heer B. werd gedrukt. De wagen werd hier bij totaal vernield. De heer B. Mep en kele hoofdwonden op; dokter A. H Zonnevylle verleende eerste hulp en liet het slachtoffer per ambulance naar het Bergzichtziekenhuls te Goes brengen. Later kon hij de reis naar 's-Graven- hage per trein vervolgen. Toen het wrak werd weggesleept ont stond weer een file, en ook deze keer kwam er een aanrijding van. i vrachtauto bestuurd door de heer J. uit Meliskerke ramde de voor hem rijdende personenauto, bestuurd door de vertegenwoordiger H. W. S. uit Dordt. Ook deze auto's werden flink bescha digd, maar geen van beide bestuurders liep verwondingen op. Het verkeer on dervond heel wat vertraging. met zijn personenauto door de heg [De cursus van een week aan de prak- bij de hofstede van de heer W. in Dijk- tijkschool voor landbouwtechnieken en wel schoot en tegen een boom tot stil-1 arbeidsratlonalisatie In Schoondijke was stand kwam. Hét gevolg was. dat hij de afsluiting van het schooljaar. Het ernstig everwondlngen aan het hoofd i slachtoffer was leerling van de eerste opliep en naar het ziekenhuis St.-Joan na moest worden overgebracht. D. die vanaf het dorp Kapelle in de richting van rijksweg 58 reed. ging door het natte wegdek aan he slippen. Dokter Kersten uit Kapelle verleende eerste hulp. De personenauto werd zwaar be schadigd. klas van de middelbare landbouwschool! in Oss. Van deze school waren totaal twintig leerlingen in Schoondijke, bo vendien zijn er acht van de monteurs- opleiding. VAM. De cursus zou vandaag eindigen, lessen voor vandaag zijn in verband met het ongeval afgelast. ADVERTENTIE UW REISwaar ook naar toe begint met een KOFFER van BIJOU Lange Delft 44/Segeersstraat 4 a - Middelburg VOORLICHTING OVER ROTTE KIES' SCHUDDBBEURS Voor de eerste maal wordt dit jaar in Zeeland een therapeutisch kamp voor astmatische kinderen gehouden. Dat ge beurt van morgen (29 juni) tot 10 augustus op het landgoed ,Mon Piais-.r1 te Schuddebeurs bij Zierikzee. In totaal 18 kinderen in de leeftijdsgroepen van 8 tot 12 jaar zullen daar in zes tenten verblijven. Het doel van de zomerkampen is de algemene gezondheidstoestand van de kinderen verbeteren, onder meer door fysiotherapie, sport .spel en een maximum aan gezonde buitenlucht, persoonlijkhe.dsontwikkeling, hobby-ontwikkeling, liet stimuleren van normale contacten met leeftijds genoten en milieuverandering. De leiding van het kamp is in handen van de heer en mevrouw Jones te Renesse. In totaal zullen deze zomer 200 kinderen met astma- en bronchiale aan doeningen op medisch advies in deze kampen verblijven. Naast Schud debeurs worden ze ook georganiseerd in Arcen. Breda. Driebergen, Oister- wijk. Renkum. Terschelling en Winterswijk. Slot van pagina 1 De plaatselijke VW's moeten dus van ieder, die bedden verhuurt, te weten komen welke ruimte nog be schikbaar is in de volgende catego rieën: hotel, pension, bungalow, zo merwoning, gemeubileerde kamers, logies-onjtbytadressen. kampeerter reinen. Na die te hebben doorgege ven aan het provinciaal kantoor kan er daar een totaaloverzicht van ge maakt worden. Indien een VW op een bepaald mo ment nog aanvragen krijgt en de beschikbare logiesruimte In die plaats is uitgeput, dan moet deze VW het Zeeuws kantoor bellen. Het Zeeuws kantoor hoopt dan te kunnen meedelen, dat er in'een nabijgelegen Ïiiaats nog wel ruimte is. De betref- ende VW moet dan met de andere VW contact opnemen. Buurman GOES De Goese wethouder drs E. J. Prins lieeft donderdagavond behoorlijk wat te verduren gehad. Want de inwoners van de Ganze- stad, die in .drommen' naar de Prins van Oranje waren getogen om de voorlichtingsavond over het bestemmingsplan Goes- Noord bij te wonen maakten het hem af en toe niet gemakkelijk. Soms richtten ze zich zelfs grimmig tot de wethouder, die echter met een stoïcijnse kalmte reageerde. Om misverstanden te voorkomen: de. meeste sprekers hadden grote waardering voor het plan, dat en kelen van hen .uitstekend' noem den. Het hete hangijzer was, vooral voor de zakenmensen uit het be stemmingsplan, de lange tijd die met de uitvoering gemoeid zal zijn. Verschillende sprekers ver weten vorige colleges waaraan overigens de heer Prins part noch deel had de .rotte kies', .zoals Goes-Noord genoemd werd te hebben laten zitten. Laten we één van de aanwezigen in dit verband aan het woord: ,De vorige colle ges lieten Goes-Noord alléén zit ten. 't Was altijd, we hebben geen geld. Maar ze bouwden volop ln Zuid, West en Oost. Nu is er een bestemmingsplan en het duurt nóg lang. Laat de gemeente nu eens wat in Noord aanpakken'. Dr» Prins verzeerde de inwoners, dat de bouwactiviteiten nu toch wel dnideljjk van Zuid, Oost en West naar Noord verlegd wor den. Hjj maakte duidelijk, dat een dergelijk bestemmingsplan niet van vandaag op morgen gereali seerd kan worden. Enerzijds Is het bovendien een kwestie van de gemeente, anderzijds van de za- enmensen in de wijk. Tot nu toe is. zo merkte de wethouder op, niets vanuit het gebied zelf ge beurd. Af en toe viel er ook een kwink slag. waarin goedmoedige zelf spot doorklonk. Toen opge merkt, dat er tot nu toe nog niet veel voor Goes-Noord ge- daan is, zei één der winkeliers uit dit gebied: ,We hebben nog maar pas elektriciteit'. BRANDNETES Enorm .prikt' de bewoners ook, zo bleek tijdens de besprekingen, de .metershoge brandnetels' in de omgeving van de M. Smallegan- f'ebuurt. Een der bezoekers merk- e daarover op: ,Dat ls cle groot ste vuilnisbak van Goes. De men sen schamen zich er voor om er door te komen. Waarom moet dat nu zo lang duren'. Drs Prins ver zekerde, dat hij daarvan goede nota had genomen. Grote bezwa ren hadden verschillende bewo ners ook tegen het feit, dat al zo veel is afgebroken .rnaar dat er niets voor in de plaats is geko men. ,Ik zit al vanaf 1951 tegen lege plekken aan te kijken', merkte één van hen verbitterd op. Maar ondanks alle kritiek en op merkingen op het plan waren de aanwezigèn niettemin verheugd, dat de gemeente nu eindelijk wat voor Goes-Noord zal gaan doen. Wethouder Prins was er van overtuigd, dat het plan de reis via de raad en de gs zeker zal ha len. In augustus a s kan het in de raad behandeld worden. Hiermee kan voorkomen worden, dat de plaatselijke VW's veel tijd en geld vergende telefonades moeten plegen. Hiermee kan ook voorkomen worden, dat de toeristen naar heinde en ver doorgestuurd worden, terwijl! de buurman nog plaats heeft. .Alle circa honderdduizend vakantie gasten, waarmee de Zeeuwse bevol king zes weiten lang uitgebreid wordt, kunnen dus aan een bed geholpen! worden. De Ideale toestand: alle bed den vol, acht VW-dlrecteur haast onmogelijk. ,Maar wellicht, dat we het nu meemaken', oppert hij. Mits alle Iogiesverstrekkers en VW's meewerken verwacht, de VW-direc- teiir goede resultaten van deze co ördinatie. Temeer omdat dit niet een plotseling opgekomen plannetje is: direct na het hoogseizoen van vorig jaar is er al aan een oplossing ge dokterd en vele VVV'« zogden direct VLISSINGEN In tegenstelling wat eerder werd gemeld, zal vanavond vrijdag bij de ingebruikneming van het nieuwe orgel in de Sint-Jacobs kerk te Vlissingen geen gelegenheid zijn voor organisten tot nadere kennis making met het orgél. Hiertoe kan eventueel op een latere datum nog ge legenheid worden geboden. Aan het concert dat voor iedereen toegankelijk is zal ook medewer king worden verleend door een combi natie van vier koren onder leiding van Bart Leijnse, namelijk het hervormd kerkkoor Vlissingen, het gereformeerd kerkkoor Souburg, Soli Deo Gloria, Kamperland en het Middelburgs kamer koor. Marianne Leijnse verzorgt de be geleiding op het elektronisch koororgel. TERNEUZEN SE RAAD IN MOTIE: Beroep op minister om medewerking TERNEUZEN De gemeen teraad van Terneuzen heeft gisteravond zonder hoofdelijke stemming een motie aanvaardt, waarin de minister van verkeer en waterstaat en de volksver tegenwoordiging ernstig wordt verzocht om, vooruitlopende op de gemeentelijke herindeling in Zeeuwsch-Vlaanderen en de totstandkoming van een haven schap Terneuzen, gelden be schikbaar te stellen voor het verlengen en verdiepen van de Zuiderkanaalhaven en de Zeve- naarhaven. De motie werd in gediend door de heer P. J. Hüij- brecht( pvda) en was mede on dertekend door de heren H. A. M. A. de Meijer (kvp) en D. M. Ollebek (ch). In de motie wordt ingehaakt op de verklaringen, die de minister van verkeer en waterstaat blijkens de dagbladen aflegde tijdens zijn laat ste bezoek aan Zeeland en waaruit ondermeer bleek, dat de totstand koming van een havenschap Terneu zen zal worden bekeken in samen hang met de gemeentelijke herinde ling. De raad zegt van oordeel te zijn dat na het openstellen van de nieuwe slui zen de kanaalzone nagenoeg geen voordelen van de kanaalverruiming zal genieten wegens het ontbreken van aan de schaalvergroting aange paste laad- en losplaatsen binnen de sluizen. Wil de kanaalzone en daar door geheel Zeeuwsch-Vlaanderen meeprofiteren van het door het Ne derlandse volk geïnvesteerde kapi taal in kanaal en suizen, dan dient onverwijld te worden overgegaan tot verlenging en verdieping van de Zui- der- en Zeven aarhaven, waarvoor de plannen al geruime tijd gereed lig gen. .Het begint er steeds meer op te Hj- Huy- brecht in een uitvoerige toelichting op zijn motie. Hy zei de indruk te hebben, dat liet provinciaal bestuur en het departement van verkeer en waterstaat uitsluitend aan het Sloe denkt en over liet Sloe praat, als het om Zeeuwse havenaangelegenheden gaat. Zo constateerde h|j dat Vlissingen havenaccomodatle krijgt en Ter neuzen niet, terwijl er toch in beide gevallen sprake is van een haven schap in oprichting. ,Wat is dan het verschil tussen de haven van Vlis singen en van Temeuzen?' wilde hij weten. De heer Hunbreoht bleek in dit verband eens te hebben nage gaan, wat er ln Temeuzen al alle maal voor het krijgen van betere havenoutillage was gedaan. Hij her innerde aan het rapport uit 1953 en het plan Snijders uit 1962. ,Als we nu met de uitbreiding van de havens moeten wachten op een havenschap dat weer moet wachten op de her indeling, dan zullen we heel wat T riest De lieer De Meyer benadrukte van zijn kant nog eens liet trieste ver loop van de geschiedenis van de Ter- neuzense havenuttbreidilng. Hij zei, dat het Terneuzense college al voor de ondertekening van liet traktaat naar Den Haag was geweest om de wensen ten aanzien van havenac commodatie naar voren te brengen. ,Toen hebben we officieus de toe zegging gekregen dat de zaak tijdig zou worden aangepakt', herinnerde hij zich. De 20 die Nederland bij draagt ln de kanaalverruiming is inmiddels opgelopen tot ongeveer 50 miljoen, zo hield de heer De Meijer de raad voor- .Als Nederland daar van profijt wil trekken, dan zullen er nog een paar miljoen bij moeten om onze havens te vergroten. Hij sprak tot slot zijn ernstige bezorgd heid over de gang van zaken, .om dat we op dit moment toch ai één of twee jaar te laat zitjn, zelfs als we direct beginnen'. Burgemeester J. C. Aschoff zei de motie te zien als een steun voor de activiteiten van het col lege bij hot streven naar betere havenaccommodatie. Hij verklaar de er volledig achter te staan. .Temeuzen heeft er recht op te profiteren van de hoge investerin gen die er zijn gedaan', zei hij. Woningbouw De Terneuzense raad werkte de korte agenda, die gisteravond aan de orde was, in snel tempo door. Zo werd be sloten tot verkoop van grond ln het exploitatieplan Sluiskil aan de wo ningbouwvereniging .Werkmamsbe- lang'. De heer D. Moret (ch) deed een beroep op het college alles in het werk te stellen om de plannen voor woningbouw in Sluiskil werkelijkheid te maken. De raad verleende eervol ontslag aan de heer R. T. Peters als hoofd van de Zuidlandschool. Wet houder F. AL Berbers deelde desge vraagd mee, dat er nog geen opvol ger ls. Besloten werd tot aankoop van percelen in de saneringsgebieden .Java' en .Zuid' en tot verkoop van stukjes bouwgrond ln plan .Kats- polder'. De vereniging voor christe lijk onderwijs en het r-k kerkbestuur St-Willibrord werd medewerking ver leend voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen in verband met de invoering van het mavo-onderwijs. De vereniging voor christelijk volks onderwijs werd medewerking ver leend voor het aanschaffen van meu bilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de hei-vormde school aan de Leeuwenlaan. voor de zeer gevaarlijke situatie op de kruising St-Anne. Hij vroeg b en w er bij de provincie op aan te drin gen een stopbord te plaatsen op de noord-zuid route. Tenslotte nam de raad formeel afscheid van de heer H. A. M. A. de Meijer, die heeft bedankt voor het raadslidmaatschap. Hij ver klaarde, dat hij zich heeft terug getrokken omdat hij is aangezocht voor het voorzitterschap van de vereniging van havenbelangen. ik heb toen overwogen dat liet raads lidmaatschap daarbij op sommige momenten een hinder zou kunnen zijn. Het kan nameiyk nodig zijn om in discussie te treden met de raad en het gemeentebestuur'. Burgemeester Aschoff zei volledig begrip te heb ben voor het motief van de heer De Meijer, die hij een man met een ge heel eigen stijl noemde. Hij zei overi gens van mening te zfln dat het bij discussies tussen de vereniging van havenbelangen en het gemeentebe stuur nooit over het doel zal gaan. De heer De Meijer, die bijna 10 jaa.r raadslid was waarvan 8' jaar wet houder, za.l worden opgevolgd door de heer W- H. A. van Alphen. De ge loofsbrieven van de heer Van Alphen werden tijdens de vergadering onder zocht MIDDELBURG Het adres Stroo- poortgang 8 aanwijzen zal zelf* ou dere .Middelburgers wel eens inoel- Delft en Walplein naast Vroom Dreesmann en de eerste verdie ping van nummer drie is boven da Bata gevestigd. Waarom zo in ex- fcenso op nummer drie ingegaan? Omdat daarin in de nabije toekomst het nieuwe kantoor van de provin ciale VVV in Zeeland ingericht wordt. Het is, vindt provinciaal WV-dl- recteur ruimtelijk gezien in verge- antoor jn ,je i^an- grandioze verbe- V-staf de beschikking over een groot werkvertrek en over twee klei nere kamers. Zeer waarschijnlijk wordt er eind augustus, begin sep tember verhuisd. Het is verder de bedoeling, dat de staf wordt uitge breid; dit punt ls momenteel nog in onderzoek bij het bestuur van de pro vinciale VW. De werkzaamheden groeien directeur De Regt en zijn staf al geruime tijd boven het hoofd; er ls dan ook een chronische achterstand. Daardoor ko men de contacten met de overheid en de ANW een beetje in het ge drang. Bovendien moet de Zeeuwse staf gegevens verzamelen voor de studie, die landelijk gemaakt wordt over de structuur en de werkwijze van het VW-wezen. MTDDELBURG - ,Er ls nog van alles mogelyk*. Dat is de conclusie na <le momentopname over de nog beschikbare logles- accommodatie in Zeeland, die liet provinciaal WV-bureau gister morgen aan (le hand van gege vens van plaatselijke VW's kon samenstellen. Zekér, het was een Indicatie, maar er bleek door heel Zeeland nog ruimte, varië rend van .nagenoeg hezet' en .be perkt' tot; ,er ls plaats' en zelfs ,vele vry'. Dat laatste had dan betrekking op Oostbung, waar in de hotel- pensionsector nog ,vele logics- plaatsen' vrij waren. Op verschil lende campings was er nog plaats, onuer meer Nieuwvliet, Oostburg. Oostkapelle. Scharen- dijke, Sluis, Westkapelle: beperk te ruimte was er in Cadzand, Groede. Serooskerke, Vrouwen polder en Zoutelande. Ook ln de sector kamers met logies en ontbijt is er nog wel enige ruimte: Zoutelande meldde zelfs ruimte voor 114 personen. Plaats was er ook nog in West kapelle, Vrouwenpolder, Nieuw vliet: voldoende plaats was er ln Oostburg en Oostkapelle, diverse kamers werden er gemeld uit Aagtekerke, Cadzand. Domburg: beperkt was de aanbieding uit Groede. Scharendyke en Seroos kerke. Ook in de hotel-pension sector was er nog .muziek': Zou telande kon nóg 30 personen hebben, voldoende was er ook in Oostkapelle, Sluis en Axel; ,ve!o vrij' dus in Oostburg, plaats in Nieuwvliet en Scharendijke. Slechts in de zomerwoningensec tor zijn er weinig mogelijkheden meer. In Zuid-Beveland en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen daarente gen waren nog veel adressen vry voor logies-ontbljt. (ADVERTENTIE) HET WEER IN EUROPA Londen regenbui, Luxemburg regenbui, Parijs zwaar bewolkt. Nice half bewolkt, Berlijn zwaar bewolkt, Ztirich zwaar bewolkt. Genève Jicht bewolkt, Locarno geheel bewolkt, Wenen licht bewolkt. Innsbruck zwaar bewolkt Athene onbewolkt. Rome licht bewolkt. Barcelona onbewolkt. Madrid onbewolkt. Mallorca onbewolkt. Lissabon onbewolkt. 28 gr 27 gr 29 gr VERWACHT. Vrij veel bewolking met tydelyk regen. Aanvankelijk matige, later overwegend krachtige wind lussen zuid en zuidwest. Weinig verandering in temperatuur. ZON EN MAAN juni Zon op 04.23 onder 21.04 Maan op 07.38 onder 23.31

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2