Meningen verdeeld over een moderne badplaats Walcheren D£ BILT Ambulances Beveland naar de 1500 ritten Slachtoffer ongeval te Axel dinsdag in Terneuzen overleden RAAD SCHERPENISSE GARANDEERDE 225 AARDGAS-AANSLUITINGEN Korenmolen naar gemeente ZIERIKZEESE VADER BEPLEITTE ZWAARDER STRAF VOOR ZOON -eeuwse R. Buitenhuis te Kloetinge overleden Speelgoedtrein op Goes' station PBOVINCIAIE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 27 JUNI !9ij BIJVAL EN AFWIJZINGOPMERKINGEN MR SCH LIN GEM ANN ZEEUWSE VVV-DIRECTEUR: MEER HEIL IN EEN MODERNISERING VAN DE GEHELE KUST MIDDELBURG ,Ik geef de voorkeur aan een rustige ont wikkeling langs de hele kust'. Dat is de mening van burge meester F. G. Sprenger van Domburg naar aanleiding van opmerkingen, onlangs in de sta tenvergadering gedaan door mr J. F. Schlingemann. Hij pleitte voor de aanwijzing van een plaats op Walcheren, die kan uitgroeien tot een moderne bad plaats. Dat kan Zoutelande zijn, dat kan Domburg zijn, zo meen de heer Schlingemann. Burgemeester H. Koevoets van Val kenisse voelt wel voor bet idee van de heer Schlingemann. Dus aanwij zing van een plaats als Zoutelande tot moderne badplaats. .Maar dan. zo stelt hij met nadruk, met de nodige waarborgen zodat de badplaats niet gaat lijken op hetgeen er in België van gemaakt, wordt. De heer Koe- \octs ziet aantrekkelijke mogelijkhe den in een hadplaats Zoutelande met meer allure. Maar, zo benadrukte hij weer. .het begrip rust moet in alle vormen van accommodatie terug te vinden zijn'. Geen concentratie Directeur J. P. de Rest van de vinciale Zeeuwse VVV ziet n heil in een modernisering van de gehele kust dan van een concentratie in een moderne badplaats. ,Die mo dernisering moet overigens niet in houden dat van een hele duinenrij een boulevard gemaakt moet worden, wamt dat zou een verarming bete kenen'. De te spreiden moderne voorzienin gen zouden onder meer kunnen be staan uit goede hotelacconimodatie met liefst wat hoogbouw. De archi tecten zijn tegenwoordig zo knap. Zij zullen een gebied heus niet ver knoeien', meent de heer De Regt. kunnen geven. Mogelijk wil h|j de eniusemeaitsvoorzieningen in een piaats geconcentreerd zien? De heer Sprenger: Dan zou je ook de mensen weer dwingen om naar die plaats toe te komen. Laat iedere plaats toch zoeken naar een vorm van amuse ment die is aangepast aan de plaat selijke behoefte en die is opgezet naar eigen inzicht. Er komen ver schillende categorieën mensen. De meesten zijn er voor rust, stilte en mooi weer. Een andere groep wil beperkt amusement in de vorm van een concert of een filmvoorstelling. En dan is er nog een groep die volop amusement wil. .Deze laatste groep kunnen wij althans voorlopig niet opvangen'. Burgemeester Sprenger acht een ontwikkeling van de kustgenieenli-n in een eigen vorm, elk voor zich, van grote betekenis. Dan blijft er naar hij meent een competitie-ele ment. bestaan, waardoor elke bad plaats probeert een zo gunstig 1110- geljjk verblijfskliniaat te scheppen. Positief Burgemeester H. Koevoets van VaL kenisse stelt zich positief op tegen over de uitlatingen van de heer Schlingeanann. JQc ben', zo verklaart de burgemeeste-r. .nader geneigd om te zeggen dat bepaalde gemeenten aan de kust deze ontwikkeling die nen te overwegen. Er is nu een ont wikkeling op gang gekomen, die niet alleen meer is op te vangen door het plaatselijke initiatief en door de gemeentelijke overheid. Er is ook een belangrijke provinciale begelei ding nodig. Wanneer een plaats als Zoutelande zou worden aangewezen, zou de belangstelling van de provin cie ook metterdaad voelbaar moeten zijn, want die aanwijzing zal beteke nen. dat er miljoenen moeten worden geïnvesteerd in zo'n plan. Er zal. zo redeneert hij verder, dan een re creatiezaal moeten worden gebouwd, misschien een dorpshuis met allerlei opvangmogelijkheden. De heer Koevoets praat in dit verband liever niet over een ver- maakcentrum. .Dat is een te be last woord. Dat geeft zo gemak kelijk negatieve gedachten. .De lieer Koevoets denkt verder aan openlucht re ereati evoorzi en i ngen zoals tennisbanen. Er zouden bij een eventuele aanwij zing van Zoutelande betere strand- loegangen moeten komen, parkeer terreinen. de gedeeltelijk dichtge- waaide duinpaden over de duintop pen dienen hersteld te worden en de hotelaccommodatie moet op een hoger peil komen. Over dit laatste heeft de burgemeester van Valkenis- se overigens zo zijn eigen gedach ten. .Ik vraag me af of het streek plan Midden-Zeeland voldoende mo gelijkheden biedt, temeer omdat er wat de hoogte van de bouw betreft, stringente bepalingen bestaan, be palingen die de ontwikkeling op dit gebied afremmen.' Verder denkt de heer Koevoets aan meer woninigbouwmogelijkheden meer woni nghou wmoge Ij klieden, waardoor een grotere binding kan ontstaan met verbiijfsrecreanten en de kern wat minder gevoelig wordt voor het begrip dagtoerist. Burge meester Koevoets meent dat, wan neer men van Zoutelande een mo derne badplaats zou willen maken, daar de gehele gemeente Valkenis- se bij betrokken dient te worden. .Valkenisse heeft tien kilometer zui- derstrand'. zo luidt een belangrijk verkoopargument T weesprong Enkele stemmen uit de recreatie- industrie. De heer D. F. Hoegen. pre sident-commissaris van de NV Bad hotel Domburg juicht het idee van de lieer Schlingemann toe. Met be houd van de standing en alle goede dingen die deze badplaats heeft, zou Domburg kunnen uitgroeien tot een moderne badplaats, Domburg staat volgens de heer Hoegen op een tweesprong. Het kan óf op de oude voet verder gaan, óf de kans aan nemen een grote toekomst tegemoet te gaan. De heer Hoegen ziet grote nioge- hikheden tot dit laatste in de reali sering van een project van de Voor- burgse architect ir Geistdorfer. Ge- ruime tijd geleden kwam dit groot se plan al m de openbaarheid. Het gaat hier, zoals men zich wellicht kan herinneren, om de bouw van een torenhote! met bovenin een riant GOES uitzichtgevend restaurant en con-1 heer Burgemeester optimistisch over deelname ook <1<- Imitciileiding in rekening wordt gebracht. Duidelijk werd. dat SeherpeiilSMe in de loop \an de ko. mende winter over aardgas kan be schikken. Burgemeester D. Bouwen, se wees erop. dat Scherpenisse on geveer 350 woningen telt in dr lie- liouude kom. Hij toonde zich opli- oiistiseh ten aanzien van het aan. tal aansluitingen, met het oog op de ervaringen, die In andere gemeen, ten zijn opgedaan. plaatsstructuur wordt aangetast. Volgens burgemeester Sprenger van Domburg doet men er beter aan de kustgemeenten zich in een eigen vorm te laten ontwikkelen. ,Laat de mensen in hemelsnaam wat meer vrijheid', zo zei hjj. Als er een ba. plaats op Walcheren wordt aangew„ aten. betekent dat, naar de mening van de heer Sprenger dat de overheid gaat uitmaken waar een vakantie ganger heenmoet. Hij vroeg zich af of bij de eventuele aanwijzing van een kern als moderne badplaats de andere vakantiecentra zullen moeten worden bevroren. Dat zou te ver gaan. meent de heer Sprenger. Hij verwacht daardoor te grote concentraties op een te smal strand. De burgemeester van Domburg meent nog een andere uitleg aan de woor den van de heer Schlingemann te ADVERTENTIE Zitting kantongerecht .GEEF MAAR ANDERHALF JAAR VOORWAARDELIJK' ZIERIKZEE Voor het kantongerecht Z.erikzee heeft woensdagmorgen een Zierikzeese vader... een zwaardere straf voor zijn zoon bepleit. Het ge beurde toen de zaak tegen de 19-jarig( J. C. B. in behandeling was, die terechl stond omdat hij in de Meelstraat met een opgevoerde brommer te snel had gereden. Toen de officier van justitie, mr T. Lebret, een eis van 100 of 10 dagen cel met teruggave van de in beslag genomen brommer liet horen, vroeg de vader het woord. Dat mocht van kantonrechter mr A. Nouwen, waarop de heer B. zei: .Ik heb al meer aan de poltie ge vraagd of ze dat ding in beslag zouden willen nemen. Hij luistert niet en doet maar raak. Kunt u hem niet anderhalf jaar voorwaarde lijk geven?' Mr Nouwen betoogde, dat het kanton gerecht moet kijken naar de overtre ding als zodanig en daar de strafmaat op moet baseren. Hij vonniste conform, nadat de verdachte nog had gewezen op een naar zijn mening onjuistheid in de dagvaarding: de brommer kon maximaal met 9ó. maar 75 kilometer halen. A. V. uit Renesse ontkende, dat hij op 26 januari in de duinen van Renes se had gestroopt: hü liep op het ter rein van zijn schoonvader en keek juist naar een pen in de grond, toen jacht opziener P. K. uit het struweel te voorschijn kwam, zo verklaarde hij. Maar getuige vertelde, dat hij V. was gevolgd, dat hij hem enkele keren had zien knielen en dat hij bij de betreffen- een valse naam had opgegevener naar zijn verklaring gevraagd naar de eigenaar van de grond en die naam had hij opgegeven. Voor het stropen Echt brandje voor brandweerploegen op avondoefening werd conform een boete van 100 Verder verschenen woensdag nog aantal verkeerszondaren voor de groene tafel. T. A. J. kreeg een gelat* j van 100, omdat hy - - nog zonder 1 rijbewijs in een auto had gereden op het Zierikzeese Kraanplein ,om wat te (oefenen voor het examen, waarvoor ik ook slaagde', en 75, omdat er aan ide auto een gladde band zat. Van de s-HEER-ARENDSKERKE - De brand-1 eis 40 of 4 dagen deed kantonrech- weren van 's-Heer-Arendskerke en Hein-ter Nouwen 15 af in de zaak tegen I kenszand die woensdagavond ijverig aan p. M. v. d. O. uit Ouwerkerk: hij het oefenen waren in de kom vanwas aangehouden, omdat hij in Zierik- Arendskerke konden meteen praktijk zee zonder uitlaat in zijn auto reed. opdoen bij een begin van brand in een .Onderweg er af gevallen', zei de ver- bejaardenwoning. Het vuur was overi- dachte, die erop wees dat hij nog de gens met een blusapparaat snel^ door de zelfde dag naar een garage was Fnturum afzuigkap met uniek, «patenteerd afzuigsysteem en luchtgordijn De enige afzuigkap met *en capaciteit van 440 ms per uur bezoekt onze showroom LOUWERSE DE PRIESTER N.V. «aBwiSgasa"- B'odaCrogMijk68,Tal (01600)-237-44 I L&P imannen van Arendskerke bedwongen. De schade was nieit zo erg groot. De brand was in de door C. J. K. be woonde bejaardenwoning bij .Poelwijk' ontstaan doordat K. een elektrische kookplaat had laten aanstaan en ver volgens op bezoek was gegaan. Een overbuurvrouw, mevrouw De K.t waar schuwde de brandweer. .Vrije van Sluis' leverde dijkvak op BRESKENS Bij Breskens is woens dagmiddag het tweede deltawerk van formaat van het waterschap ,Het Vrije van Sluis' opgeleverd. Kwam in 19i>8 de versterking van de Zwindijk ge reed, ditmaal ging het om het 2,5 km lange dykvak dat zich uitstrekt van het dorp Breskens tot aan de afwa- teringssluis Nummer 1. De oplevering werd onder meer bijgewoond door de commissaris der koningin mr J, van Aartsen, de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in Zeeland, ir •J. Zuurdeeg en het hoofd van de natte afdeling* van de provinciale waterstaat, ir De Grauw. Ook de burgemeesters van Hoofdplaat en Groede, het voltallig dagelijks be stuur van het waterschap, vertegen woordigers van de aannemersfirma en nog een aantal medewerkers van resp. rijks- en provinciale waterstaat waren aanwezig. Met de werkzaamheden die onge veer 6 miljoen hebben gekost maak te het Haagse aannemersbedrijf A. J. van Haafte in september 1965 een be gin. Het eerste dijkdeel ongeveer Al AAAAIAI/i meter aan ae westzijde, langs ZX I /\/l Z\ Z\ K Elizabethpcider tot het zogenaamde ZiLJ V l/\l v \ÏN .Duivelsnoekje' kreeg een hoogte die 1 varieert van 3 tot 5 meter boven NAP. Het tweede deel van de werkzaam heden omvatte de aanleg van een nieu we dijk door het zogenaamde ,Schor- retje' bij Nummer 1. Een deel van de oude zeedijk doet nu dienst als eerste binnendijk. Door dit karwei kon het voormalige bochtige traject worden rechtgetrokken. De dijkhoogte bedraagt nu 10,5 meter. In de werkzaamheden BON te zenden aan bovenstaand aores in gesloten enveloppe met 20 ct postzegel. Gaarne ontvang ik folder over Futurum Afzuigkap Naam: Straat: Plaats: ■eest voor herstel. M. C. S. uit teloord werd veroordeeld tot een boete van 15 subs. 2 dagen, omdat hij bij een gele streep Ln Zierikzee had geparkeerd. S. voerde aan, dat de streep op klinkers was getrokken en niet onderbroken was, maar kantonrechter Nouwen had gezien, dat de streep toch duidelijk te herkennen was. A. K. uit Zierikzee werd veroordeeld tot een boete van 40: hij had medio maart om half acht 's avonds met i zijn trekker op de Stolpweg gereden, terwijl de achterlichten niet goed zicht baar brandden. De eis was 50. subs. 5 dagen. W. J. P. uit Zierikzee kreeg een boete van 10, subs. 1 dag opge legd. Hy had op de stoep van de notaris gezeten en dat mag niet in Zierikzee. Kalender Een bekend, Zeeuws bedrijf, dal zo groot is dat het koninklijkis en zo bekend dat het eigen kalenders uitgeeft, heeft wat moeite met da gen teUen. Het bedrijf maakte april een dagje langer, king size zogezegd en dat bracht zo de nodige moeilijkheden Een van de heel oude ex-werkne mers, die elk jaar nog een rente- tie ontvangt, reclameerde bij de directie toen hij de afrekening over april kreeg. Dat deugde niet. Hij, het beste paard van stal, had een dag te weinig uitbetaald ge kregen. De directie stuurde geen centen maar wel een briefje met de raad de bedrijfskalender maar de be drijfskaJender te laten en een ou dere aan te schaffen. Tijd hoeft niet persé geld te be tekenen, nietwaar. onderdeel van de tertiaire route Bres kens. Hoofdplaat, Biervliet. Ook de glooiing van het als buitendijk te hand haven deel van de oude zeewering onderging een vernieuwing. Een deel van de werkzaamheden resulteerde hier onder de waterkering van de calami- teuze pokiers Hoofdplaat en Thomaes. Men gebruikte voor realisering van het werk 120.000 kubieke meter klei en 900.000 kubieke meter zand. De officiële oplevering van het ver nieuwde dijkvak is, nadat het gezel- Binnenkort krijgt Domburg gele genheid om de door de NV Bad hotel aangereikte kans te benut ten wanneer het herziene plan wordt ingediend bij de gemeente en later een principebesluit Itan worden gevraagd bij gedeputeei-de staten. Het project is door de herziening wat minder massaal en .grootsteeds' geworden. Door het minder hoog te maken en de vormen meer te doorbreken is de nieuwbouw beter aan te passen bij de huidige bebouwing in Dom burg. ,Ik voel voor een mondaine badplaats' zegt de heer Hoegen. .niet in de zin van ,voor de lol', maar ik voel voor een betere klasse outil lage met allerlei moderne voorzie ningen, zoals centrale verzorging, zwembaden en saunabaden en der gelijke. ,Br moet een betere outil lage komen. De enorme aandrang vraagt dit.' De heer F. P. J. Christiaansen uit de gemeente Valkenisse: zijn ideeën gaan zover, dat er naar zijn mening nu we toch een nieuwe gemeente hebben gecreëerd het best een nieuwe kern gesticht kan worden, vlak achter de duinen. De heer Christiaansen denkt daarbij aan het groeperen van hotels, café restaurants, desnoods warenhuizen rondom een overdekte markt a la Flevoland. In deze markthal zou bij minder goed weer amusement en al lerlei andere vormen van recreatieve activiteiten te brengen zijn. ,En la ten we dan', zo gaat de neer Chris tiaansen verder, ,het seizoen uitbou wen tot diep in het najaar en vanaf het vroege voorjaar. We moeten niet meer streven naar een seizoen van vier maanden, maar naar een winterperiode van vier maanden. La ten we ook onze noordwestenwind gaan verkopen. In de overdekte markthal zou dan bij koud najaars weer of guur voorjaarsweer van al les te doen kunnen zijn. We kun nen best voor een kunstmatige ver warming zorgen. Als men de grote jaarbeurshallen kan verwarmen, moet dat in die hal ook mogelijk zfln. De kosten van een overdekte marktplaats zouden, zo heeft de heer Christiaansen becijferd, vier miljoen kunnen bedragen. ,Met grote hotel- bouw en warenhuizen is dan de bouw van zo'n martplaats zelf te finan cieren'. verwacht de heer Christiaan sen. Hij ziet in zijn idee ook aan trekkelijke mogelijkheden voor het aantrekken van congressen in het winterseizoen. ,Men "zegt nu wei: die komen niet naar Zeeland, maar die komen nu niet in die tijd naar Zeeland, omdat we hen niks te bie-l den hebben. Dat zou allemaal an ders kunnen zijn met zo'n modern ingerichte recreatiekern', aldus ho telhouder Christiaansen, die een voorstander is van een casino. .Maar dan wel streng gereglementeerd'. TERNEUZEN In liet Juhanazieken-.gQHERPENISSE De raad va Bakker uiPAxei11 in de foo^vfn d'ins^ Scherpenisse heeft dinsdagmiddai besloten, dat er in het dorp aard stig gewond bij een verkeersongeval op;gag kan komen. Men ging er mee;De stemmen staakten dinsdag over het de provinciale weg Axel-Teraeuzen. De ™maPnte een totaal meerdcrheulsvoorstel van het college heer Bakker was weduwnaar. lakkooia als gemeente een totaali Havenweg ten behoeve van het van 225 aansluitingen op het aard- recreatie verkeer "vat te verboteren: on-. ij-i. afhankelijk van het standpunt, dat men gasnet te garanderen: als dit &&n~| jmneeeiiu aanzien van recreatie, kaa tel niet wordt gehaald zal de ge-Ie™ .5^"™''™" meente voor f 75 per ontbrekende'De drie man sterke SGP-fractie Stem.' de tegen, de heer L. Elenbaas (wd) wa» ,niet aanwezig. Akkoord ging de raad Wel met het instellen van éénrichting», lïe heren namen ilie beslissing, na- verkeer en een parkeerverbod op dt «lat zij van de zijde van de Zegam Havenweg uitvoerig waren voorgelicht over de De cschietvereniging .Prinses Juliana* mogelijkheden. Daarbij werd erop kan rekenen op een gemeentelijke sub- Ansichtkaarten naar weeshuis Goes De ansichtkaarten - t Goudzwaard te Goes, die op aansluiting garant staan. gres ruimte. Behalve het hotel biedt de ZLM-tentoonstelIing te zien waren, net plan ruimte voor de bouw van /jUnen ook in juli en augustus nog zijn ZoO drie- en vierkamerflats. ,e bezichtigen. De kaarten ziin naine- te bezichtigen. De kaarten zijn name lijk overgebracht naar het vroegere weeshuis aan de Singetetraat, waar tot 31 augustus de tentoonstelling van stads- en dorpsgezichten op Zuid- en Noord-Beveland is ondergebracht. gewezen, dat, een latere aansluiting op het net aanzienlijke extra koste met zich zal brengen, omdat dan lancedienst veland heeft sinds de oprichting in 1965 elk jaar te maken gekregen met een toenemend aantal ritten voor de zes over het gebied verspreide am bulance-auto's. Voor dit jaar wordt een totaal van ruim 1200 ritten Auto schept jongen: hersenschudding VLISSINGEN. Op de President Roo- seveltlaan te VTissingen is woensdag avond tegen zevenen de vijftienjarige scholier R. van D. door een auto ge schept. De Jongen kreeg vermoedelijk een hersenschudding. Hij is op advies van dokter A. H. van Dijk overgebracht naar ziekenhuis .Bethesda'. De auto, be stuurd door J. van L. uit Souburg kreeg lichte schade. De jongen stak bij de Jan Vermeerlaan plotseling weg over. Op de Rozengracht rende de bijna vier jarige kleuter A. C- J. de weg op. Het kind werd »eraakt door de auto van mevrouw MT L. R--S., maar het kind werd niet gewond. Aanrijding in Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM. Woensdagmid dag vind in de St-Jozefsstraat te. Ber gen op Zoom een aanrijding plaats tus sen een auto bestuurd dooi' W. H. uit Bergen op Zoom en een vrachtauto, be stuurd door J. H- te Scherpenisse. De aanrijding ontstond toen J. H. weg reed. De vrachtauto werd zwaar en de personenauto licht beschadigd wacht: de eerste vyf maanden 1968 maakte men 527 ritten. Dat bleek woensdagmiddag ln ,De Ko renbeurs' te Goes, op een vergadering van het algemeen bestuur van de ge meenschappelijke regeling. In 1964 in de oude toestand wer den 620 ritten gemaakt. In 1965 liep dat aantal op tot 845. in 1966 wa ren het er 1064 en vorig jaar kwam men tot een rittentotaal van 1131. Administrateur F. Boogert tekende er bij aan. dht die ontwikkeling samen hangt met het toenemend verkeer, maar vooral ook met de overbren ging van patiënten naar andere zie kenhuizen in verband met specialis tische hulp. Het algemeen bestuur stelde tijdens deze korte vergadering, onder voorzitter schap van mr F. G. A. Huber de be groting voor 1969 vast. Daarop staat êen post van f 60.000 als ontvangsten voor ritten. De gemeentelijke bijdra ge kon gehandhaafd blijven op f 0.42 per inwoner. De totale bijdrage van de Bevél&ndse gemeenten beloopt f 30.100. 'oor 1968 van ƒ100 in verband met het begrotingstekort, waarvoor al een contributieverhoging is ingevoerd, men verkocht een perceel bouwgrond aan de Beatrixlaan aan de heer J. Hage Jhz, en ging akkoord met d» verhuur van twee woningwetwoningen. Burgemeester Bouwense deelde mee, dat er vijf woningen beschikbaar ko men en dat er vijf aanvragen lopen, waarop de raad de verdeling van d» huizen aan het college overliet. Dan ging men er mee akkoord de korenmolen in de gemeente voor 10.000 over te nemen van de heer J. Rijstenbil en de molen te laten res taureren voor 21.500. Het college achtte overname verantwoord in ver band met het historische belang van de molen en de waarde als monument. De molen werd verhuurd aan de heer Rijstenbil. De bedoeling is, dat de ge meente bij pensionering van de huurder de vrije hand heeft met betrekking tot verdere bestemming VEEVOER OP WEG NA BOTSING IN SINT-ANNA TERNEUZEN. Eén rijbaan op het kruispunt St-Anna nabij Terneuzen is woensdagavond van half acht tot half elf gestremd geweest na een aanrijding met veel materiële schade. Een vracht autocombinatie, bestuurd door M. C. S uit Baarle-Nassau, geladen met veevoe der, was door de aanrijding gekanteld, met het gevolg dat de lading op de weg terecht kwam. De vrachtauto kwam over de provinciale weg in de richting Zaamslag aangereden. Uit de richting Terneuzen stak een personenauto met aanhangwagen, bestuurd door R. R. M. H. uit Sluiskil, het kruispunt in de richting Axel over. Toen de vrachtauto het kruispunt bereikte, was dat nog niet geheel vrijgemaakt door de personen auto. met het gevolg dat de vracht auto de aanhangwagen raakte. Ook de aanhangwagen, die kledingstukken bevatte (de bestuurder kwam terug van de markt in Terneuzen), kantelde. De chauffeur van de vrachtauto kreeg een hoofdwondje. De schade was aan zienlijk. De provinciale waterstaat heeft de weg gezuiverd. Motorrijder brak been bij botsing te Lewedorp LEWEDORP Tn de Zandkreekstraat te Lewedorp deed zich woensdagavond omstreeks zeven uur een aanrijding voor tussen een personenauto en een motorfiets. De motorrijder, K. M. H. uit Middelburg, brak hierbij zijn been en f werd pc ambulance overgebracht naar het Gasthuis te Middelburg. Het onge luk ontstond doordat de automobolist J. D. de W. uit Lewedorp, naar rechts de ingang van zijn garage wilde inrij den en de motorrijder rechts ging pas seren. Beide voertuigen werden licht be schadigd. Flinke karper ln het viswater te Zestigvoet in de buurt schap ,Het Zeegat' te Clinge werd woensdag door de heer J. van Wijn gaard uit Antwerpen een karper ge vangen die 72,5 centimeter lang was en zeven kilo woog. KRUININGES' Deelgenoten m het huwelijksfeest van hoofdkleu- terleidster mejuffrouw M. O. Bie- rens uit Kruimngen waren woens dagmiddag uiteraard ook de kleu ters. Mejuffrouw Bierens trouw de met de heer J. P. Blok uit Borssele en haar leerlingen van de openbare kleuterschool ,De Berg' zorgden voor een fraaie erebooq bij het gemeentehuis. (Foto PZC Uit de lende kanten lot voor de manier, waarop de dienst functioneert. In dit verband kwam nog het vervoer per helikopter ter sprake, waarbij de heer Boogert be twijfelde of dit in het gebied van de Bevelanden vlotter zou gaan dan nu het geval is: de moeilijkheid zit voor al in het feit, dat men per helikopter met name in de bebouwde kommen niet zo dicht bij de plaats van assis tentie kan komen dan met de auto. Ten aanzien van de plannen van het mi nisterie van sociale zaken om rege lend op te treden inzake het zieken- koppeling van directeur-medicus ideaal is": hij wees daarbij ook met name op deeconomische en organi satorische kant van de zaak. KLOETINGE. Op de leeftijd van 85 lar is deze week overleden de heer E. uitenhuis ln Kloetinge. De heer Buiten huis vervulde, niet nanie voor de oorlog, talrijke functies in het kerkelijk en ver enigingsleven in Kloetinge «bi ook in Goes. De begrafenis Is bepaald op vrij- dag, op de algemene begraafplaats van Kloetinge. De heer Buitenhuis was drager van da eremedaille Ln goud. verbonden aan da Oorde van Oranje Nassau. Hij was on dermeer van september 1927 tot 1 sep. tember 1958 lid van de Kioetingse ge meenteraad. In 1923 werd de heer Bui tenhuis benoemd tot commies bij de raad van arbeid in Goes, terwijl hij van 1936 tot 1948 hoofdcommies van de raad van arbeid in Middelburg was. In Kloetinge bekleedde de heer Buitenhuis onder meer bestuursfuncties bjj het plaatselijk» Groene Kruis, de oranjevereniging, ter. vyijl hij ook ouderling van de gerefor meerde kerk in Goes is geweest. Voortij was hy voorzitter van de woonruimte commissie in Kloetinge in de periode van zijn raadslidmaatschap. Verder was hij jaren lid van het provin. ciaal comité van de A-R in Zeeland. Belgisch schip stootte lek op dukdalf TERNEUZEN Woensdagmiddag la het Belgische sleepschip .Druwa'. groot 1400 ton. en geladen met kalksteen voor Sluiskil, in aanvaring gekomen met - - 90k M sclllp zelf Dat gespeeld en gepraat over spel gebeurde in de ,Speelgoedtrem', die de ze week een tournee maakt door Ne derland. De tournee wordt gemaakt door de commissie speelgoed een in stituut, dat voorlichting voor speelgoed- handelaren verzorgd het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk en het Heymans-instltuut van de rijksuniversiteit in Groningen, dat zich toelegt op de verbetering van speel goed. Dit jaar richt men zich op de propagan da voor gespreide aankoop van speel goed en het ministerie van erm en het Heymans-instituut leggen zich toe op het vinden van aangepast speelgoed voor .vergeten groepen': kinderen uit woonwagenkampen en geestelijk gehan dicapte kinderen. In Goes werd woens dag voorlichting gegeven aan vertef- woordigers van woonwagencentra in Brabant en aan mensen, die te maken hebben met geestelijk gehandicapte kin deren. Omdat in Zeeland geen regionaal woon wagenkamp is en geen dagverblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen, dat onder het ministerie van erm ressor teert, werden in Goes leerlingen var de kleuterschool .De Bijenkorf' uitge nodigd om een middag te komen spelen. Functionarissen van de commissie .Goed speelgoed' gaven de genodigden voor lichting over de eisen, waaraan speel goed moet voldoen. Dat gebeurde onder meer met een serie dia's. De trein bestaat uit een ontvangstwa gon, een speelwagon voor kinderen er enkele wagons, waarin een tentoonstel ling van goed speelgoed wordt gegeven. Vanuit Goes is de trein woensdagmid dag vertrokken naar Rotterdam en als laatste plaats doet men vrijdag Utrecht Breskens 16 kreeg voor tweede maal mijn in het net VLISSINGEN. De Breskens 16 niet schipper Vermeulen, heeft in de nacht, van maandag op dins dag opnieuw een myn opgevist. Vorige week maandagnacht kreeg dit schip ook reeds een mijn in de netten- Was liet toen echter een Engelse zeemjjn uit de eerste, wereldoorlog, ditmaal betrof het. een Duitse ,invloedsmijn' uit de tweede wereldoorlog. Het oorlogstuig werd dinsdagmor gen op de zandbank voor Bres kens overboord gezet. Woensdag middag ging de opruimingsploeg van de marine uit vlissingen aan het werk om de myn op te rui men. Nadat een springlading was aangebracht op de op een meter of acht onder water liggende mijn die zelf een lading had van 900 kg springstof werd het gevaarte opgeblazen, hetgeen ge paard ging met een waterzuil van een zestig meter hoogte. door de kop werd gedrukt. Het gevolg daarvan was dat het voorschip van de .Druwa' water maakte. De sleepboot .Schelde' van de rederij Muller te Ter neuzen pompte het voorschip leeg waar na het na een provisorische reparatie de reis naar Sluiskil kon vervolgen. EXAMENS Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het doctoraal examen scheikunde de heer P C. Oele te Kloe tinge. HET WEER IN EUROPA Londen regen. Bruasel zwaar bewolkt. Luxemburg zwaar bewolkt Parijs licht bewolkt. Nice licht bewolkt, Berlijn zwaar bewolkt. Zürich zwaar bewolkt. Genèvê zwaar bewolkt, Locarno half bewolkt. Wenen half bewolkt. Innsbruck zwaarbewolkt. Belgrado onbewolkt. Athene half bewolkt. Rome licht bewolkt. Barcelona zwaar bewolkt. Madrid licht bewolkt. Ma 11 or ca half bewolkt. Lissabon onbewolkt. 23 ge 24 gr 25 r 27 *r VERWACHT. TIJDELIJK REGEN Meest zwaar bewolkt met tijdelijk re gen of motregen en weinig verandering in temperatuur. In het zuidoosten van het land mogelijk iets hogere tempera turen tijdens enkele opklaringen. Matige tot krachtige, aan de kust nu en dan harde wind ruimend van zuid naar zuidwest. STRAND VERWACHTING Aanvankelijk nog regenachtig, later wisselend bewolkt. Matige tot wij krachtige zuidwesten wind. In de voch tige lucht slecht richt. Ongeveer 18 gra den, zeewater 16 graden. Vooruitzichten: depressie trekt via En geland naar de Noordzee waarna tegen het weekeinde van de oceaan meer ho- gedrukinvloed is te verwachten. Dit ksn een langzame verbetering van het strandweer inhouden. ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2