Smokkelaar-oplichter Willy René Verdurmen schreef een boek Middelburg heeft vast nog wat energie over EINDSTANDEN ZEEUWS ZATERDAGVOETBAL GEBOREN OP HOEVE IN HONTENISSE Als chirurg' opereerde hij mensen in ziekenhuis Wilma van de Berg evenaart record Betere accommodatie kunstij'sbaan in Deventer g5_ 30 SPANJAARDEN VOOR DE TOUR Ronde van Kruiningen voor profs Recorddeelneming aan vierdaagse 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 22 JUNI 1968 AMSTERDAM Hij wordt geboren op de hoeve ,Riet en Wul faartsdijk' in Hontenisse (Zeeuwsch-Vlaanderen). De eerste klas van de lagere school moet hij drie keer overdoen. Als hij de school verlaat is hij niet verder gekomen dan de vierde klas. In zijn mis dadige carrière als internationaal oplichter en smokkelaar speelt hij niettemin met succes de rollen van diplomaat, psycholoog, in genieur, priester, majoor en chirurg. Dertig jaar oud is hij wanneer hij in 1962 in België wordt aange houden en als .abnormaal gewoontemisdadiger' voor vijf jaar wordt ondergebracht in een psychiatrische kliniek. Een jaar la ter,- op 1 november 1963, wordt hij met de Haarlemse leraars dochter Cobi, die sinds zijn ontsnapping vrijwel onafgebroken aan zijn zijde is, na 120 overvallen op juwelierszaken en bonthandels in geheel Europa, in de bossen bij Renkum gegrepen. De Franse, Belgische, Westduitse en Nederlandse politie hebben dan het paar al maandenlang opgejaagd. Boswachter Barend van der Wouden ontdekt in de mistige morgenuren van die dag een uitte Mercedes, waarin een man en een vrouw liggen te slapen. Korte tijd later is de auto omsingeld door een legertje po litiemannen. Een rechercheur tikt met de loop van zijn pistool tegen de voorruit. De bestuurder start de auto en probeert weg te ryden. De rechercheur schiet zijn pistool leeg op de banden. Even later loopt de auto vast in het mulle zand. Weer even later ratelen de politiete- lexen: Willy René Verdurmen en zijn metgezellin zijn gepakt. Willy René (nu 36) wordt veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar. Cobi krijgt twee jaar en zes maan den. In de gevangenis trouwen zij met de handschoen. Willy schrijft er zijn .memoires". Onder da titel .De duizend levens van Willy en Cobi' verschijnen zij dezer dagen bij de uitgeverij .De Arbeiderspers'. Geheugen In het boek doet Verdurmen als sleu tel voor zijn .succes' een fabelach tig geheugen uit de doeken. Een oude encyclopedie, die hij kort na zijn mislukking op schooi van zijn grootmoeder krijgt brengt een groot vermogen tot het onthouden van feiten aan het licht. .Mijn leeslust was onstuitbaar. Tot diep in de nacht ging ik door in vreemde werelden binnen te drin gen en het gekke was. dat ik bijna alles wat ik las onthield'. Niet geremd door enige bescheiden heid schrijft hij verder: .Binnen en kele jaren kon ik boeken lezen in drie talen, kon ik namen en data op wetenschappelijk, litterair en ar tistiek terrein correct opdreunen. Ik ben er nu zeker van dat mijn ken nis niet onderdeed voor die van een pas afgestudeerde gymnasiast en die waarschijnlijk ruim overtrof'. derscheppen en te verkopen. Hij wordt aangehouden en krijgt een ge vangenisstraf van vijf maanden. Ver volgens pleegt hij, volgens zijn ver haal, met een alarmpistool een over val op een bank. De buit is groot genoeg om twee Jaar in Utrecht te gaan studeren. Hij laat zich inschrij ven als student in de psychologie. Naar diploma's of papieren wordt niet gevraagd. Tegen het eind van het tweede jaar is hij vrijwel platzak. Hij gaat op naam van instituten van de universi teit grote partijen boeken bestellen, die hij zelf afhaalt en ijlings bij antiquariaten in Amsterdam en Den Haag verkoopt. Dan gaat hij naar Groningen, waar hij ongeveer twintig landbouwers oplicht door hen te la ten betalen voor grondonderzoeken, die hij a!s .landbouwkundig inge nieur, verbonden aan de landbouwho geschool in Wageningen' verricht. Als de grond hem te heet onder d« voeten wordt verdwijnt hii naar Bel- fië. Daar licht hij als .mijnbouwkun- ig ingenieur" een paar mijneigena ren op. Via een vroegere smokkel- kennis gaat hij vervolgens auto's ste len, die hij levert aan een interna tionale bende. In Wageningen (1958) wordt hij bijna gearresteerd. Twee spectaculaire ontsnappingen geven hem de kans uit te wijken naar een contactadres in Zwitserland, waar hij wapens gaat smokkelen voor de dan actieve Algerijnse vrijheidsbeweging. Doktersfilm Oplichten leuk Als hij zestien is gaat Willy Ver durmen voor vijftig gulden in de maand In Amsterdam bij Fokker werken. Dan so Ui oi teert hij op een advertentie, waarin een dumphandel een assistent-boekhouder vraagt. ,Ik werd aangenomen en kreeg 110 gul den per maand, die ik ha luttele weken aanvulde door kleine malver saties en knoeierijen in de boeken. Alles bij elkaar leverde het niet meer op dan 240 gulden en "5 cent. maar het eerste schaap was over de dam. Ik vond het leuk de boel opgelicht te hebben en nam mijn ontslag voor er een spoor naar mij kon wijzen'. In die tijd leest hij in de kranten veel berichten over smokkel aan de grens tussen Belgisch en Nederlands Vlaanderen. Willy Verdurmen: ,)k dacht, ik ken die omgeving daar op mijn duimpje. Misschien viel er voor mij ook eens genoeg te verdienen om aan de betere dingen van het leven te gaan ruiken'. In Antwerpen maakt hij kennis met een beruchte smokkelaar. Binnen en kele weken rijdt hij in een gepant serde wagen met boter, kalveren en nylons over de grens. Jk had de drempel naar spanning en opwinding overschreden. Zonder die spanning kon ik niet meer leven. De eerste politie-achtervolging: kogels die als regendroppels tegen de car rosserie slaan, de nacht één groot pakhuis met gevaar en bedreigingen, de topsn el heden zonder licht over slingerende wegen, de angst, een mij altijd vergezellende, maar nooit in zijn macht krijgende vogel'. Studie Tassen de bedrijven door licht hij een textielfirma op door op naam van en andere firma goederen te hestel len en deze voor de aflevering te on- Arrestatiebevel Dan ziet hij op de televisie de dok tersfilm ,De Glorie van het leven'. Als een razende gaat hij boeken op het gebied van de geneeskunde ver slinden. Hij laat films over operaties uit Parijs komen en is spoedig zo ver dat hij een wapensmokkelaar, die een schotwond heeft opgelopen, met succes kan behandelen. Hij ver trekt naar België. Daar wacht hem wat hij nu ,de meest serieuze rol van mijn leven' noemt. Hij solliciteert naar de functie ran hoofd van de traumatologisehe af deling van een ziekenhuis in Ant werpen (liet Stuyvenberg-zleken- liuis). Hij wordt aangenomen. Naar diploma's of papieren wordt niet ge vraagd. Hij weet ook een baan aJs mi litair geneesheer te krijgen, waar voor hij van de directie van het zie kenhuis twee dagen per week vrij krijgt. Als hij een oude kennis uit Zeeland te behandelen krijgt, die bei de benen heeft gebroken verwisselt hij het Antwerpse ziekenhuis voor een kliniek in Mortsel. Daar ver richt hij zijn eerste blindedarmope ratie. Verdurmen schrijft: ,Ik heb de ana tomie grondig in mijn hoofd. Er kan niets mis gaan, maar ik kon per on geluk de dikke darm raken en dat adertje dat altijd springt. Zouden mijn steken het houden? Dan voel ik het scalpel in mijn hand. De narco- tiseur knikt. Alle blikken zijn op mij gericht'. ,Met vaste hand maak ik een tien centimeter lange snee over de on derbuik. Ik klem snel de bloedvaten af. Met grote voorzichtigheid snijd ik het buikvlies open. Voor mij opent zich een geheimzinnige wereld. Met vaste hand beweeg ik mij door het labyrinth van de buikholte. Dan valt op de schaal het stukje darm. dat kan beslissen over leven en dood'. .Met gelijke en vaste steken naai ik de lagen een voor een dicht. Het zweet staat op mijn voorhoofd. Er heerst een verstikkende temperatuur. De verpleegster bet mijn voorhoofd. Als ik de gummihandschoenen uit trek weet ik dat de operatie prach tig is verlopen. Ik voel me gelukkig'. operatie wordt lk aan de telefoon geroepen. Een stem zegt: Dokter Verdurmen, er is zojuist een arre statiebevel tegen u uitgeschreven. Maak dat u weg komt'. Het klikken van de hoorn. Wezenloos sta Ut met de telefoon in mijn hand. De woor den dringen in pijnigende repetitie tot me door. Arrestatie. Een leven ts voorbij. Een leven gaat beginnen'. .Binnen enkele seconden heb ik mij omgekleed. Zonder een woord te zeg gen en zonder op of om te zien ver laat ik het ziekenhuis. Ik heb ten minste een voorsprong, dank zij de anonieme tipgever. Misschien een collega, die in de kans op mijn ont snapping ook een kans ziet het schan- t maatschappelijk leven gebaseerd is. De burgemeester had het gezegd. Dus was het waar. Van deze erva ring maakte hij later, toen hij alles in het werk ging stellen opdat ,dat domme jongetje van de lagere school' evenveel kon bereiken als zijn vroe gere klasgenoten, dankbaar gebruik. Gemakkelijk Cobi ,Korte tijd later komt het einde voor Verdurmen de chirurg: Juist als ik nie gereed maak voor een nieuwe Een reeks oplichtingen als notaris en priester leidt hierna tot een ar restatie en een verblijf in een psy chiatrische kliniek. Na zijn ontsnap ping gaat bij Italiaans goud en sie raden smokkelen en ontmoet hij in Amsterdam Cobi ,de eerste vrouw tegen wie ik helemaal eerlijk was". Cobi gelooft niet veel van zijn ver halen. Met een kleine overval op een benzinestation weet hij haar te overtuigen. Samen gaan zij verder. Zich ondertussen in Den Haag en verschillende Duitse steden uitgevend voor diplomaat berooft Verdurmen in twee jaar tijd niet minder dan 120 juwelierszaken en bonthandels. Een ontmoeting met een Duitser in Parijs leidt nog tot een kort inter mezzo, waarin hij uit Turliije ver dovende middelen naar West-Europa smokkelt. Hoogtepunt in deze periode is een ontSapping uit Engeland, waar Wil ly en Cobi heengaan om valse pas poorten te laten maken, die hun de mogelijkheid moeten verschaffen uit te wijken naar Zuid-Amerika. In Zuid-Engeland opereert hij een gewonde gangster. Bij een inval van de politie in het huis aan de kust waarin dit gebeurt ontkomen Willv en Cobi in een motorjacht. Dit slaat op de kust van het eiland Wight te pletter. Vandaar vluchten zij naar Frankrijk in een tweemotorig vlieg tuig. Voordat de twee hun valse paspoor ten. die naar Duitsland gestuurd zijn, kunnen ophalen en in een vlieg tuig naar Zuid-Amerika kunnen stap- Cvalt het doek in de bossen bij ïkum. Willy en Cobi Verdurmen wonen nu in Zandvoort. Hij werkt voor een Am sterdams bureau, dat zich bezighoudt met marktonderzoek. Verder houdt hij zieli bezig met schrijven ,een doktersroman'. In een Haarlems café geeft hij enige toelichting. Hij zegt: ,Ik heb het natuurlijk ge daan om het geld- Maar het was ook een spel. Dat bad ik al toen ik nog heel jong was. Wij werden in 194-1 be vrijd. In een school in de buurt wa ren paarden van het Duitse leger on dergebracht. Tussen de middag gin gen wij daar kijken. Ik wilde een van de paarden hebben. Mijn vader zei dat ik het maar aan de burge meester moest vragen'. ,Met een paar vriendjes ging ik naar het gemeentehuis. Ik staple naar binnen, maar ik bleef in de hal. Ik durfde niet. Ik liep weer naar buiten. Toen gebeurde liet. Ineens was hel eruit. Ik zei: ,De burgemeester heeft toestemming gegeven. Ik mag een paard halen'. Iedereen gelooide het. Ik kreeg een paard'. Het was de eerste keer dat hij merk. te hoe gemakkelijk het is misbruik te maken van het vertrouwen, waarop ,Het is mij een beetje te erg ge lukt de intellectuelen naar mijn hand te zetten en in mij te doen geloven, wat voor rol ik ook speelde. Zij had den eigenlijk beter moeten weten. Ik heb het te gemakkelijk gehad'. Over zijn optreden als chirurg, dat overigens voornamelijk heeft bestaan uit ingrepen op de afdeling waar slachtoffers van ongelukken werden binnengebracht, zegt Verdurmen: ,Dc speelde niet alleen dat ik dokter was. ik was ook dokter. Ut heb niet de minste fout gemaakt. Dat' moét ik tenminste aannemen. De Belgische po litie heeft op dit punt een onder zoek ingesteld en daarbij is niets ten nadele van mij aan het licht ge komen'. Hij voegt hieraan toe: ,Veel respect heb ik overigens niet voor de artsen gekregen. Er zijn enorme klungelaars onder. Ik ben een mens zonder ran cune. Ik had een dik boek kunnen vul len met stommiteiten die ik heb zien maken". Met de vergelijking die zijn uilgever ,er zijn plannen om liet boek le ver filmen' nu maakt met Bonny and Clyde is Willy Verdurmen hel niet helemaal eens. ,Er is een groot, ver schil. Wij hebben nooit wapens ge bruikt. Al bet geld van de wereld is mij geen mensenleven waard. Ik zei altijd: je mag alles doen, maar van een mensenleven moet je afblijv ,Maar ik had best zoals zij aan mijn eind willen komen. Cobi ook. Ik heb dikwijls gedacht dat het zo zou ge beuren. Ik was erop voorbereid. Daarom was er voor mij ook geen weg terug. Ik moest doorgaan'. Geen einde in een met kogels door zeefde auto. wel een arrestatie en nu een leven als eenzaam burger. Wïlley Verdurmen: ,Die aanhouding was voor.mij een geweldige bevrij. ding. Ik verlangde naar rust. Mis schien durfde lk het afscheid van Eu ropa niet aan en heb ik door via Bel gië en Nederland naar Duitsland te gaan onbewust die arrestatie ge zocht'. •Die mensen van de speciale briga de en de officier van justitie in Roer mond, die waren geweldig. Ik bad een enorme baat tegen de politie. Zij be handelden mij alsof ik een vriend was. Door gesprekken met hen heb ik besloten een ander mens le wor den. Ik heb een vrij lage straf ge kregen. Ik luid gerekend op zes of ze ven jaar. Maar de officier en de rechtbank geloofde in mij ik. die de zaak altijd zo bedonderd had dat doel je wal'. .Vroeger lachte ik om zekerheden, familie, een huis. een baan. een rus tig leven, maar nu niet meer. Ik yoel dat ik aan mijn anker lig. Vroeger was ik wat de Belgen een rollenman noemen, ik wilde duizend rollen spe len. Nu wil ik alleen nog maar een echte taak, geen pseudotaa.k'. Spijt ol' berouw heeft hij echter niet ,Ik heb bier en daar wel eens d( schijn moeten wekken, maar dat was valse schijn. Zo'n leven als ik heb geleid kun je nuiar één keer leven, ik had liet met willen missen'. Op een laatste vraag over de buit die hij maakte zegt hij: ,Op de boer derij versLopten we vroeger op ver. schillende plaatsen appels in het hooi. Die werden dan rijp en dan had je altijd nog eens wat. Moutenisjes noemden we dat'. Rollenman Ver durmen lacht hartelijk. Asser TT had te weinig strobalen AMSTERDAM (ANP) De or ganisatoren van de Asser TT doen elk jaar al liet mogelijk" om het eirruit de hoogste male van veiligheid te geven. Zij bren gen daarom altijd strobalen op de baan aan om de renners, die uit een bocht vliegen, een grote re kans te geven er met weinig kleerscheuren af te komen. Voor het evenement van dit Jaar stonden zij echter voor het feit dat er onvoldoende strobalen van voldoende omvang te krijgen wa ren, veroorzaakt door de methode van oogsten, die tegenwoordig in Nederland wordt toegepast. Om de veiligheid te waarborgen heb ben de organisatoren het tekort aan strobalen nu opgevangen met door het TNO in Delft geteste vangnetten, die van een soort gaas zijn vervaardigd. MIDDELBURG Voorgoed van alle zorgen over liet behalen van een derde landstitel bevrijd kan tweevoudig landskampioen Middelburg mogelijk in de slotfase van deze uitermate zware kHmpioenscompetitic nog eens laten zien waarom het na felle strijd, vooral met TSC, afdelingskampioen werd. De supporters hebben nog twee revanches tegoedEentje op Rheden en centje op DCG. Zondag as komt Rheden op bezoek. In de eerste wedstrijden tegen deze Gel derse kampioen werden de groen-wilten na een 10 voorsprong eigenlijk een beetje beschamend weggezet naar een 31 nederlaag. Nu Rheden na drie overwinningen in de openingsfase van de competitie vier nederlagen in succes sie leed kunnen de Zeeuwen ongetwij feld gebruik maken van de kans om hun doelcijfers wat op te vijzelen. Want een saldo van 8 voor en 17 tegen is toch wel wat beneden de stand van de lands kampioen. Aan de voetbalkwaliteiten van de Mid delburgers zal het, ook in de slotfase, niet liggen. En als ze dan nog eens heel diep in de bagage tasten vinden ze vast nog wel een reservevoorraad energie en weerstand om de competitie klinkend te OOST-BERLIJN (ANP) Wilma v. d Berg, de Nederlandse kampioene op de 100 en 200 meter, heeft woensdag tij dens internationale atletiekwedstrijden in Oost-Berlijn het nationale record op de 100 meter geëvenaard met een tijd van 11.5 seconden. Wilma was al houdster van het record met Fany Blanlcers-Koen (1948) Puck van Duyne (1956). Wilma Berg liep vorig jaar op 10 september in Uden ook al 11.5 een tijd clie zij een maand later tijdens de voor-olym pische spelen in Mexico stad evenaarde. Duiveland naar nederlaasrtoemooi DEVENTER Er zal een bedrag van 350.000 gulden nodig zijn voor ac- rommodatievorbebering van de Deven ter kunstijsbaan om in 1969 het reldkampióensehap hardrijden voor ren naar wens ie kunnen laten lopen. De veranderingen behelzen on der meer de bouw van een perstribune met eenvoudige restauratie voor offi cials en wedstrydfunctionarissen. Met deze verbeteringen komt men te gemoet aan de voor de komende titel strijd gestelde eisen van de Internatio- De^ sportvereniging Duiveland uit Oos- i naj skating Union. De gemeente De- I jjtif venter heeft een subsidie van 150.000 gulden toegezegd. terland zal op zaterdag 6 juli staande met twee elftallen deelnemen aan het nederlaagtournooi, dat de voet balvereniging OFB te Ooltgensplaat deze zomer houdt, Duiveland n speelt om 4 uur tegen OFB n terwijl om 6 uur Duiveland 1 de strijd gaat aan binden tegen OFB I. Zomeravondvoetbal De wedstrijden gespeeld vanaf maan dag 10 juni tot en met vrijdag 14- juni voor de zomeravondcompetitie te Vlis singen hadden de volgende resultaten: Uiterton I Zeemacht I 3-0: VAW I COAL I 3-0; PZBM I SBLV I 2-2. TWE9DE AFDELING: VAW H LW I 0-2; RWS I Zeemacht 5.3; SSW I PVS EC 7-0; Uiterton H BW I 3-2. Europees record voor 14-jarige Franse zwemster MOURENX (ANP) Tijdens zwem wedstrijden in de Franse plaats Mou- renx heeft de 14-jarige Franenise Marie José Kersaudy donderdag het Europees record op de 100 meter vrije slag dat met een tijd van 4.45.2 op naam stond van de Zweedse Elizabeth Ljungren, verbeterd en gebracht op 4.44.3. Dominique Mollier, die achter Marie Jo sé als tweede aantikte, bleef met haar tijd van 4.45.0 ook onder het oude record van Ljungren. De eindstanden van de Zeeuwse zater dagvoetbalcompetitie zijn: EERSTE KLAS Meeuwen II Kloetinge I Middelburg V Hoek I VCK I Arnernuiden II 's-H.-A.kerke I Kats I Zaamslag I Bevelanders I Beren I 22 15 2 5 32 71— 50 22 14 3 5 31 76— 43 22 15 1 6 31 58— 40 22 11 6 5 28 76— 52 22 11 4 7 26 58— 42 22 11 4 7 26 48— 37 22 9 4 9 22 44— 37 22 8 4 10 20 62— 53 22 6 4 12 16 47— 60 22 5 3 13 15 38— 56 7 1 14 15 45— 72 1 0 21 2 21—101 Meeuwen n wenst niet te promoveren. Beslissingswedstrijd KloetingeMiddel burg V 3—2. TWEEDE KLAS A Veere I 22 15 3 4 33 58—31 Duiveland I 22 13 2 7 28 77—43 WIK I 22 12 3 7 27 49—38 Oostkapelle I 22 11 4 7 26 59—37 Brouwershaven I 22 11 3 8 25 5351 Nieuwdorp II 22 10 2 10 22 62—54 T 22 8 5 9 21 53—51 22 9 2 11 20 45—63 22 8 3 11 19 50—72 22 7 4 11 18 41—50 22 6 2 14 14 52—66 22 3 5 14 11 TWEEDE KLAS B Zeel. Sport VU 22 16 3 3 35 56—24 22 16 1 5 33 8545 22 14 2 6 30 70—39 22 13 3 6 29 59—51 22 12 2 8 26 60—53 22 11 2 9 24 49—38 22 9 3 10 21 5145 22 9 2 11 20 58—56 22 8 3 11 19 50—58 22 5 4 13 14 48—61 22 3 4 15 10 35—76 22 1 1 20 3 16—91 DERDE KLAS A 18 16 1 1 33 118—18 18 16 1 1 33 80—22 18 10 1 7 21 53—44 18 9 3 6 21 45—40 18 7 2 9 16 56—51 18 7 2 9 16 31—63 18 6 3 9 15 49—51 18 5 3 10 13 30—54 3 2 13 8 20—73 1 2 15 4 23—89 mZSC Bruse Boys I Colpl. Boys I SKNWK I Serooskerke I Kloetinge UI Middelburg VI Rillandia H Nieuwdorp I Kapelle H Kloetinge II Tern. Boys II Borssele I Heinkenszand I Spui I SVD I Krabbendijke U Yerseke II DFS ra ZSC I Bruse Boys II Mevo II Duiveland II SKNWK I DFS IV Brouwersh. IT Brouwersh. III WIK II Beslissingswedstrijd DFS EH- 6—1. DERDE KLAS B Colpl. Boys II 16 15 1 0 31 98— 13 Wolphaartsd. II 16 12 2 2 26 104- SSV'H 16 9 1 6 19 70— 30 Bevelanders n 15 7 1 7 15 59— 49 Wolph.dijk III 16 6 2 8 14 39- Col.p. Boys in 15 5 2 8 12 43- Beveland. IH x 16 4 3 9 9 31— 61 Cortgene II 16 3 0 13 6 25—102 Wissenk. III* 16 4 0 12 6 30—108 Twee winstpunten in mindering Colpl. Boys IIIBevelanders II niet meer vastgesteld. DERDE KLAS C Vlïssingen VI 22 20 1 1 41 '105 Nieuwland H 22 15 2 5 32 99— VCK II 22 15 1 6 31 97— Arnernuiden III 22 14 3 5 31 95— 43 Serooskerke II 22 12 2 8 26 Krabbed. IH 18 11 1 6 23 65- Kruiningen IV 18 6 5 7 17 46— 45 Kloetinge IV 18 7 3 8 17 43— 53 Waarde H 18 5 6 7 16 35— 47 Rillandia EH x 18 8 2 8 16 48— 58 Kapelle IH 18 5 5 8 15 33— 48 Kloetinge V x 18 2 5 11 7 37- Kapelle IV 18 2 0 16 4 24- x) twee winstpunten in mindering. niRnv KT.AS T? DERDE KLAS F 18 14 1 3 29 66— IS 18 13 2 3 28 56— 15 62— 38 Sluis I AZW n Hoek H 18 12 1 5 25 Zaamslag II 18 9 4 5 22 Tern. Boys Hl 18 9 4 5 22 Oostburg IH 18 7 3 8 17 AZW IH x 18 5 4 9 12 Sluis n 18 3 3 12 9 Tern. Boys IV 18 3 2 13 8 Spui n 18 3 0 15 6 x) twee winstpunten in mindering. PROMOTIECOMPETITIE 3e KLAS Vlissingen VI DFS m Coi.pl. Boys n 's-Gravenp. I 3 3 0 0 Waarde I 4 2 0 2 Sluis I 3 0 0 3 's-Gravenpolder ISluis I 26 33— 33— 51 30— 78 31— 76 25— 68 4 3 0 1 4 112 3 14— 16 All Ready nam afscheid van Oebele Huitema ZEERIKZEE Na een verblijf in Zie- rikzee van 6 jaar gaat de ,AU Rcady'- korfballer Oebele Huitema deze Zierik- zeese korfbalclub verlaten. De heer Hui tema, die als leraar verbonden is weest aan de openbare ulo-school in rikzee, heeft een nieuwe betrekking vaard m Borger. Ja afloop van de korf balwedstrijd Brouwershaven I - All Rea dy I werd in het clublokaal van ,AL Ready" het .Duyvelants Koffiehuys' tc Zierikzee afscheid van het scheidende lid fenomen. Aanvoerder Rinus Kloet van et eerste twaalftal reikte hem een boe- kenbon uit voor de prettige manier, waarop Huitema de sportieve sfeer al tijd uitgedragen heeft. De heer Kloet memoreerde ook nog het vele werk voor de vroegere club .Unitas', waarvan Hui tema een jaar lang voorzitter is ge weest, maar die later ter ziele is ge gaan. Toen vorig jaar .All Ready' werd opgericht, was Huitema weer één van de eerste leden. Nederlaagtoernooi SV Duiveland De voetbalvereniging Duiveland houdt evenals vorige jaren weer een neder laagtoernooi, waaraan vier elftallen deelnemen. Het toernooi wordt gehou den in de periode van zaterdag 13 juli Serooskerke lil 22 12 9 25 58— 72 tot en met zaterdag 10 augusti Vlissingen VII 22 11 1 10 23 Oostkapelb II 22 10 0 12 20 60— 86 GPC II 22 4 5 13 13 30— 67 VCK IH 22 3 4 15 10 37— 97 Meeuwen III 22 3 3 16 9 36— 70 Veere H 22 1 1 20 3 23—135 DERDE KLAS D •s-Gravenp. I 22 20 1 1 41 173— 24 SSV I 22 19 1 2 39 128— 26 GPC I 22 16 3 3 35 110— 32 's-H.-A'kerke II 22 12 2 8 26 60— 54 Wissenkerke H 22 12 1 9 25 80— 71 Heinkensz. n 22 10 2 10 22 52— 63 Borssele II 22 10 1 11 21 87— 70 •s-Gravenp. II 22 9 1 12 19 53— 77 SVD II 22 4 4 14 12 39— 99 Beren II 22 3 6 13 12 27— 91 Hoedekenslc. 22 2 2 18 6 25—115 Nieuwdorp III 22 2 2 18 6 34—146 DERDE KLAS F, Waarde I 18 16 2 0 34 118— 25 Wemeldinge II 18 11 5 2 27 De vereniging welke het beste resultaat weet te behalen ontvangt een vaantje, terwijl verder alle spelers van de deel nemende elftallen een persoonlijk aan denken zullen ontvangen, hetgeen in houdt dat men van het traditionele prij zensysteem is afgestapt. Alle wedstrij den worden gespeeld op het sportter rein ,De Saêfe', gelegen aan de Sint- Joostaijk te Oost.erland. Voor deelname is ingeschreven door de verenigingen Mevo, Zierikzee, Kats en Nieuwdorp- Op zaterdag 13 juli aanstaande wordt het toernooi geopend met de wedstrijd tegen Mevo I waarna twee weken later de derde klasser .Zierikzee' naar Oos- terland komt. Op 3 augustus wordt de derde wedstrijd gespeeld tegen Kats I en Nieuwdorp I sluit de rij op zater dag 10 augustus aanstaande. Alle wed strijden beginnen 's avonds om 18.45 uur. besluiten. Het ,hogcr-op', waartoe bur gemeester nir J. Drijber de groen-wlt- ten tijdens het kampioensfeest aanmoe. digde, is zeker nog bereikbaar: de derdn plaats, vlak achter DCG en UVS, vóór Emmen, Rheden en Almania. In de voor DCG en UVS zeer enerveren- de slotfase zullen toch ook de laaLite loodjes zwaar wegen UVS moet naar een nog steeds naar de eerste zege dor stend Almania toe en zal het zeker nln gemakkelijk krijgen, terwijl DCG thuw ook nog niet helemaal zeker is van ón twee punten tegen Emmen, met de be nauwde uitzege nog in de gedachten. Emma heeft kennelijk ook wel zin d? de derde plaats. MADRID (ANP) De Spaanse ploeg, die zal deelnemen aan de Ronde van Frankrijk, bestaat uit de volgende ren ners: Antonio Ganrarias Albizu, Julio Jimenez. Aurelio Gonrclez Puente, Jo. se Manuel Lasa. Sebastian Elorza, Grc- gorio San Miguel. Carlos Echevarrig. Antonio Gomez del Moral, Jose Perez Frances en Vicente Ix>pez CarriL Voor de Ronde van Kruiningen, die op zaterdag 29 juni gehouden zal worden voor profs en nieuwelingen, zijn reed* een groot aantal renners ingeschreven, Met, uitzondering van de renners, <llo in de Ronde van Frankrijk van start zullen gaan, liebben alle reqners van de Caballero-ploeg bun contract gete kend, onder wie de drie wereldkam pioenen Tienion Groen, Gert Bongerj en Plet de Wit. Ook de bekende Lim burgers John Schepers. Sjef Drum men en de gebroeders Huub en Jan Harings zullen aanwezig zijn. Voorts is de hele ploeg van Theo Sijthoff met onder anderen Henk Cor- nelisse, Wim de Jager, Henny Mar.- nus en Joop Capteijn. van de partij, Tot nu toe zijn nog slechts twee Zeeu wen ingeschreven: de Caballero-man Dies Kosten uit Kapelle, en diens plaatsgenoot Rinus Hoogerland van Smiths. Of de plaatselijke wielrenner Jo de Roo met zijn Willem H-ploeg- genoten ook van start zal gaan, is nog niet bekend. Bij de nieuwelingen is het aantal inschrijvingen zeer groot. Ongeveer 90 jonge renners, onder wie vrijwel alle Zeeuwen, hebben zich aan gemeld. AZVV-Terneuzen 2-3 De laatste wedstrijd van het door AZW georganiseerd nederlaagtoernooi tegen een combinatie van de w Terneuzen eindigde na een behoorlijke gespeeld» eerste helft, maar na een matige twee de helft, in een 3-2 overwinning voor de bezoekers. De wedstrijd werd In stromende regen gespeeld. Bij de rust had Terneuzen een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Piet van den Hout. Kort na rust werd het 0-2 toen een van de AZW-achterspelers na vermeend buitenspel de bal in eigen doel werkte. Geelhoedt bracht de stand op 0-3 na goed voorbereidend werk van WisseL AZW, dat eveneens met enkele inval lers speelde, begon hierna het spel wat energieker aan .te pakken en kwam terug tot 2-3 door doelpunten van De Hartog en De Groote. Ruytenburg kreeg vlak voor het einde nog kans om de stand te vereffenen, doch zijn schot belandde in het zijnet. Schorsing voor Limburger die arbiter nat gooide GELEEN (ANP) De Limburger 0. Seholte zal tot 1 januari 1970 de ver richtingen van zyn favoriete club, SVM uit Geleen, niet meer kunnen volgen. De Koninklijke Nederlandse Voetbal bond heeft hem namelijk verboden in die periode de kleedkamers en de ter reinen van de Limburgse derde klasser te betreden, omdat de man t\jdens een in het afgelopen gespeelde wedstrijd zyn meningsverschil met een scheids rechter op nogal duidelijke wijze tot uiting had gebracht. Midden in de ontmoeting was Scholt* namelijk met een grote bak water ha veld ingestapt en voordat de scheids rechter hem had kunnen vragen wat hij met dat water wilde doen, had de .indringer' de bak al boven liet hoofd van de fluittist omgekeerd. De drijf natte arbiter was toen niet meer in staat de wedstrijd uit te fluiten. NIJMEGEN (ANP) 13.500 wande laars hebben reeds ingeschreven voor de Nijmeegse Vierdaagse, die van IS tot en met 19 juli zal worden gehou den. De organisatoren van dit wandelfesttjn verwachten echter nog vele inschrijvin gen uit het buitenland, en houden er ook rekening mee dat een recordaantal van veertienduizend wandelliefhebbers uit zeventien landen in de vroege mor gen van de zestiende juli van start zui len gaan. Wandeltochten in Biezelinge BIEZELINGE —Voor de wandeltoch ten die de wandolsportvereniging ,Stnp voor stap vooruit' te Biezelinge zater dagmiddag houdt hebben flink wat deelnemers Ingeschreven. Naast een groot aantal individuelen, hebben zich nok groepen aangemeld uit Rotterdam, Westdorpe, Zaamslag, Terhole, Honte nisse en Ovezande. Daaronder bevindt zich ook de wisselbekerhouder van vo rig jaar, Hontenisse. De start vindt plaats om half drie bij de hervormd christelijke schooi. De wandelaars zullen uitgeleide worden gedaan door het tamboers- en pijpers* korps Jonge Kracht' uit Biezelinge en de drumband van ,Ons Genoegen' te Kapelle. De 5, 10 en 15 kni-lnchtw» voeren door de omgeving van Kapelle en Biezelinge, terwyi de deelnemers aan de 25 km-tocht een route krijgen uitgestippeld die door de .bongerds' van Kapelle gaat naar Kattendyko om via Wemeldinge terug te komen naar Biezelinge. Voor elke deelnemer ls er een hcrinne- ringsmedaile beschikbaar, terwijl voor groepen aparte prijzen beschik baar zyn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 8