Nieuwe brug in gebruik ,Die oorlog is verschrikkelijk' CLAXONRUZIE VOOR DE rfchtrank LEWED0RP 'S-H-ARENDSKERKE SLUITEN AAN OP AARDGASNET PRIJZEN BRADERIE UITGEREIKT Ierse non uit Nigeria in Vlissingen FOKVEEDAG EN SPRINGCONCOURS HOOGTEPUNTEN THOOLSE DAGEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 22 JUNI 19Ó8 Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde, zorgzame vader, behuwd- en grootvader, de heer PIETER VAN LOO op de leeftijd van 79 jaar. Middelburg: M. van Loo-van Loo G. van Loo J. Ie Duovan Loo A. Ie Due N. van Ldere-van Loo L. van Liere Breda: J. van Loo C. van Loo-van de Berg Middelburg: H. P. van Loo Meerveldhoven: P. van Putten-van Loo A. van Putten En kleinkinderen Middelburg, 21 juni 1968 St-Jansgang 20 De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van het Gasthuis. Bezoekuren zijn dagelijks van 10.00-11.00 uur en van 18.00-19.00 uur. De begrafenis vindt plaats woensdag 26 juni om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Mid delburg. Na afloop van de plechtigheid, gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats. Liever geen bezoek aan' huis Heden overleed, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, onze geliefde vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder ELISABETH RIEMEN S echtgenote van Janus Melse, in de ouderdom van 84 jaar. Uit aller naam. Oostkapelle. 21 juni 196S Molenweg 29 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuren dagelijks van 10.00-11.00 en van 18.00-19.00 uur. De begrafenis zal DV plaatsvinden juni te 13.00 uur, vanuit zaal van d meen te te Oostkapelle. taandag 24 geref, ge- Heden is in het ziekenhuis .Bethesda', na een langdurig, geduldig gedragen lijden van ons heen gegaan. onze lieve, onvergetelijke moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoeder F BANC IN A JOHANNA BUTLER weduwe van Willem Hendrik Pieters, in de ouderdom van 83 jaar. Vlissingen: J. Willemse-Pieters A. M. Willemse TemeuzenT. de Bruijne-Pieters Vlissingen: J. Pieters-Schipper Kleinkinderen en achterkleinkind Correspondentieadres: Paul Krugerstraat 74 Volgens de wens van de overledene heeft de begrafenis in alle stilte plaatsgehad. Heden werd, door een noodlottig ongeval, uit ons midden weggeno men, onze innig gelief de zoon en broer TONNY op de jeugdige leeftijd van 16 jaar. I. A. Schoonen M. Schoonen- Goudswaard Dorien O.- en W.-Souburg, 20 juni 1968 Molenweg 17 De teraardebestelling is bepaald op dinsdag 25 juni, des namiddags 2 uur, op de algemene begraafplaats te Oost- Souburg. Heden overleed, na een langdurig geduldig ge dragen. smartelijk lij den, onze lieve vader, groot- en overgrootva der JACOBUS JONCKMAN op de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam, J. Schroevers- Jonckman kinderen, klein en achterkleinkinderen Vlissingen, 21 juni 1968 Margrietenlaan 51 De begrafenis zal plaatsvinden op maan dag 24 juni. om 14.00 uur. Vertrek Molen straat 5. Vlissingen. Met diepe droefheid ge ven wij kennis van het overlijden van mijn lie ve vrouw, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder geboren Smit in de ouderdom van 74 jaar. Vlissingen: M. de Nooijer Hoogvliet: G. Eakker-de Nooijer G. Th. Bakker Vlissingen: J. den Boer de Nooijer P. L. den Boer Hoek van Holland: L. Jochp.ms Klein- en achter kleinkinderen Vlissingen, 21 juni 1968 Leliënlaan 14 De overledene is opge baard in de rouwkamer van het ziekenhuis .Bethesda'. De teraardebestelling zal plaatshebben maan dag 24 juni op de alge mene begraafplaats. Vertrek van huis om 13.00 uur. Met ontroering vermel den wij het overlijden van onze vriend en col lega THEO JELLEMA Namens het bestuur van de N.B.H.P., afde ling Middelburg-Vlis- singen, A. Sohier, secretaris Vlissingen, 20 juni 1968 De diaconie der gere formeerde kerk van Middelburg deelt hier bij mede, dat God tot Zich heeft geroepen haar medebroeder, de heer J. BALJKU Wy gedenken met dankbaarheid de vele jaren dat hij met volle dige inzet van zijn per soon de diaconie heeft gediend. Sterke God zijn gezin en verdere familie in dit zo plotse ling verscheiden. Middelburg, 20 juni 1968 De Heere nam plotse ling tot Zich in Zijn heerlijkheid, onze ge achte voorzitter, de heer J. BALJEU. De zekerheid, dat zijn geloof mocht overgaan in aanschouwen, moge zijn familie tot troost zijn. Directie, bewoners en personeel geref, rusthuis, Branderijmolen- gang 22, Middelburg. 20 juni 1968 Geheel onverwacht overleed heden in het verpleeghuis ,Ter Valc- ke', onze geliefde vader, behuwd-, groot-, over groot- en betovergroot vader PIETER EVERTSE weduwnaar van J. v. d. Durpel, in de ouderdom van 92 jaar. Goes: J. C. de Wee- Evertse P. de Wee Yerseke: C. J. Paauwe- Evertse L. Paauwe Klein- en achter kleinkinderen Goes. 21 juni 1968 Verpleeghuize .Ter Valcke' De begrafenis zal DV plaatshebben op dins dag 25 juni, om 14.00 Heden overleed in het Gasthuis te Middelburg, onze lieve zuster, be huwdzuster en tante, mevrouw E. S. JONGEN"ELEN- BUUS Familie Buijs Middelburg, 21 juni 1968 Condoleantieadres Veerseweg 2 De begrafenis vindt plaats dinsdag 25 juni 1968, om 12.00 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg, Hiermede geven wij kennis van het overlij den van onze broer, zwager en oom, de heer PIETER VAN LOO in de ouderdom van 79 jaar. C. W. van Loo C- L. van Loo- de Steur M. Damman-van Loo G. Damman E. C. van Loo-Schuit W. H. Wenteler van Loo C. P. Buys-van Loo H. J. van Loo Neven en nichten Middelburg. 21 juni 1968 Heden is na een lang durige ziekte van ons heengegaan, onze lieve man. vader, behuwd-, groot- en overgroot vader JACOBUS JONCKMAN op de leeftijd van 72 jaar. Uit aller naam, J. P. Jonckman- Adriaanse De teraardebestelling is bepaald op maandag 24 juni. Vertrek Molen straat 5 des namiddags 2 uur Alleen woningen in bebouwde kom Parkeerterrein in kom Lewedorp '•-HEER ARENDSKERKE De raad van 's Heer Arendskerke heeft in zijn vergadering van donderdag besloten om bij het gemeentelijk verenigingsgebouw te Lewedorp een parkeerterrein te la ten aanleggen. Dit zal de gemeentekas naar schatting 20.800 kosten. Aan de noordzijde van de Oude Rijks weg bij 's-Heer Arendskerke-dorp, op bet punt waar de Slotstraat op de Oude Rijksweg uitkomt, zal de gemeente een uitwljkstrook laten maken. Ook het be stemmingsplan voor 's-Heer Arendsker ke-dorp kwam ter sprake. De gemeente zal een perceel weiland aankopen van de heer M. E. J. F. van Dissel te Goes dat aan het bestemmingsplan grenst. Daarmee waren de aankopen vai raad niet gedaan. Men besloot ook een .saneringswoning' te kopen van de heer J. Schipper. Deze woning staat op het industrieterrein van 's-Heer Arendsker ke. Op voorstel van de heer C. Verdonk (kvp) besloot de raad er bij gs van Zeeland op aan te dringen dat de industriële vestiging in het Sloe zich niet te ver in noordelijke richting zal bewegen waardoor het recreatie gebied Het Veeree Meer in de knel zou kunnen komen. Bij toetreding tot de gemeenschappe lijke regeling gezondheidsdienst voor de Bevelanden. waarbij voorlopig alleen de ambulancedienst betrokken is. sprak de raad de wens uit dat ook andere reeds bestaande diensten zoals de schoolartsen dienst en de schooltandartsendienst in de regeling zullen worden opgenomen. Op verzoek van de muziekvereniging .Excelsior' te 's-Heer Arendskerke om een garantie voor het houden van een taptoe op 10 augustus (ter viering van het 75-jarig bestaan van deze muziek vereniging) besloot de raad in zijn ga rantstelling niet verder dan f 500.- te Aardgas Lewedorp en het dorp 's-Heer Arends kerke zullen aardgas krijgen. Het ver zoek van de NV Zegam om de aan sluiting tot stand te mogen brengen werd gunstig beschikt. De raad besloot de gevraagde garantie van 75 per jaar op de niet aan te sluiten percelen te verlenen: De heer A. C. de Kooning (k\m) juichte de aansluiting van beide dorpen op het aardgasnet toe. maar zei in één adem te betreuren dat de percelen, die niet in de bebouwde kom liggen van aan sluiting verstoken zullen blijven. ,Bij latere aansluiting kan dat voor de ge meente én de betrokkenen heel wat meer gaan kosten', aldus de heer De Kooning. Tot slot zei de raad de medewerking toe bij de inrichting van het derde les lokaal van de christelijk nationale school te Lewedorp. VLISSINGEN De oorlog tus sen Nigeria - Lagos en Biafra laat ook de christenen in die lan den, zoals de rooms-katholieken en de protestanten van diverse denominaties, niet onberoerd. Maar men praat er liever niet teveel over. Dat ondervonden wij in een gesprek met een Ierse non, van Lagos op weg naar de Ierse havenstad Cork. Haar schip, de ,Batu' van de Holland-West-Alri- kalijn deed Missingen aan. Deze religieuse, hoofd van drie .prima ry schools', lagere scholen, in de Nigeriaanse hoofdstad Lagos, trok zich de oorlogstoestand wél aan, mn.nr: ,ik zeg er liever niet teveel over, want ik wil weer terug naar dit land. waar ik sinds 1929 heb gewerkt'. Deze .reverend sister was nu op weg naar Cork voor een Euro pese vakantie van drie maanden, na sinds 1956 niet meer in het westen te zijn geweest. De meer dan 2000 scholieren op de scholen in Lagos liet zij werigens niet onverzorgd achter. Die scholen zijn het eigendom van de Nigeri aanse staat, die alles betaalt, na dat in 1960 bij de onafhankelijk heid van Nigeria het onderwijs werd overgenomen door de staat. De regering geeft nooit moeilijk heden, aldus deze religieiuse. De rooms-katholieken vormen een sterke meerderheid in Nigeria. Daarnaast zijn er diverse prote stantse kerken en mohammeda nen. .Wrijvingen? Nooit van ge hoord. Er zijn ontmoetingen van rooms- katholieken en protestanten, maar daarvan weet ik echt met veel af De regering Iaat de kerken htir ,Gcon foto van voren, ik icil te rug naar Nigeria'. {Foto PZC gang graan'. Het onderwijs is mo dern. Er wordt gebruik gemaakt Verschrikkelijk De ooriog. .het is een delicate kwestie, er zijn verschillende kan ten aan. Het gaat tussen de Ibo's in Biafra en de Nigerianen. In Lagos zelf merken we er niets van, maar het is verschrikkelijk. Was 't maar voorbij. De kranten informeren er voldoende over, clacht ik, maar er is natuurlijk wel controle van het gouverne ment, want er heerst een nood toestand. Aanvankelijk kwamen er nog vluchtelingen (foor, nu niet meer. Alle hulp gaat via het Rode Kruis, het Zwitserse Rode Kruis. Ook uit Amerika, van de Catholic Relief Service komt er hulp'. Nigeria is een rijk land. Er zijn palmolie. ïn het noorden is men wat behoudender dan in het zui den van de federatie. De Roonis- Katholieke Kerk volgt de ontwik kelingen na het tweede Vaticaanse concilie, de Jeken' doen mee in de diensten en praten over de ontwikkelingen. Maar er is oorlog. Geen strijd tus sen blanken en Nigerianen. Maar een strijd tussen Ido's en Nigeri anen. Deze Ierse non heeft er geen idee van hoe het staat met haar collega's en de missiemensen in Biafra, dat wordt uitgehongerd en uitgemoord. Lagos weet weinig rn de oorlog Tiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimmmiiiiitiii De Goese middenstand centrale heeft vrijdagmiddag de prijzen uitgereikt aan de deelnemers, die hun etalage of stand voor de braderie ir de winkelstraten het fraaiist hadden versierd of ingericht. De wisselbeker van de PZC en fa Fabe- rij de Jonge ging naar de zaak .Bohe mia', Lange Vorststraat, van de heer P. de Bruine, die zijn stand geheel had ingehaakt op het motto .Zie Zeeland'. De beker werd hem in aanwezigheid van een G. M. C.-deputatie. uitgereikt door PZC Hersenschudding na val met motor CLINGE J. L. uit Kuitaart heeft donderdagmiddag een zware hersen schudding en een schouederblessure op gelopen bij een val met zijn motor. Het ongeluk ontstond doordat de motor in de berm van de weg terecht kwam. Hij werd overgebracht naar het St-Lidui- naziekenhuis te Hulst. Dokter J. Cas- parie uit Hulst verleende de eerste hulp. inspecteur buitendienst, de heer G. Schout. De tweede prijs was voor de heer P. Spe ller, die zijn winkel in oud-hollandse stijl had ingericht, terwijl de bloemenzaak van mevrouw De tiroot de derde prijs heeft gewonnen. De jury, de heer en mevrouw De Graaf, had tenslotte lof voor de wijze waarop de stands waren ingericht, maar wees er op dat het van groot belang is tot het welslagen van een braderie dat zoveel mogelijk midden standers deelnemen. Op de foto: de uitreiking van de eerste prijs voor de braderie deelnemers aan de heer P. de Bruine- Nieuw raadslid van Temeuzen TERNEZEN Wegens het bedanken van de heer H. A. M. A. de Meijer als lid van de KVP-fractie in de Te- lid van de KVP-fractle in de Terneu- zense raad is benoemd verklaard' tot lid van de gemeenteraad de heer W. H. A. van Alphen te Temeuzen. TERNEUZEN De afbouw van de zeesluis bij Terneuzen is vrij dagmorgen met de ingebruikne ming van een van de twee sluis bruggen in een nieuw stadium gekomen. Met de brug, die twee rijbanen voor gemotoriseerd ver keer en twee fietspaden breed is, werden namelijk de nieuwe toevoerwegen van de brug voor het verkeer open gesteld. De ge leiding van het verkeer via de nieuwe brug maakt-het moge lijk de verbinding tussen de zee sluis en de nieuwe buitenhaven tot stand te brengen. De werk zaamheden zijn vrijdagmorgen, onmiddellijk na de afsluiting van de oude weg. begonnen. MIDDELBURG Stop nu onderhand eens met dat gemier. Dat is kinderwerk en daar ben je bovenuit gegroeid'. Dit advies gaf de president van de recht bank mr P. van Empel vrijdagmorgen aan de 47-jarige J. F. J. C. uit Aarden- burg. Hij zou er een gewoonte van heb ben gemaakt, met zjjn auto luid elaxone- rend voorby de woning van zjjn volle neef te rijden. Een merkwaardige manier van .jennen', waarvoor de kantoreohter te Oostburg onlangs al een geldboele van 50 en een week voorwaardelijke heeli- tenisstraf had opgelegd. ,Hij rijdt al drie jaar toeterend voorbij kwam neef A. J. C. ter zitting vertellen. En ik leg hem toch niks in de weg De claxonerende neef zette uiteen waamm hij die laatste keer claxonerend voorbij het huis van A. J. C. was gereden, .lit was er op attent gemaakt, dat zijn zoon boven voor het slaapkamerraam met een windbuks in de aanslag stond. Ik ben toen een rondje gaan rijden om even la ter te kijken of dat wel waar was. Toen ik claxoneerde kwam hij inderdaad te voorschijn'. De officier van justitie, mr P. Roscam Abbing, vond het alles bij elkaar maar een reuze kinderachtig ge doe en ook mr Van Empel meende, dat J. C. met zijn 47 jaren toch zo langza merhand zijn wilde haren kwijt moet zijn. Overigens vond de officier de door de kantonrechter opgelegde voorwaar delijke hechtenlsstraf voor een dergelijk feit niet juist. Die wilde hij dan ook niet opgelegd zien. Wel vroeg mr Roscam Abbing verhoging van de boete tot 250, vervijfvoudiging dus van de eerder op gelegde boete. Na 't beëindigen van de twee-jarige cursus van de stichting vorming be- drijfsjeugd Walcheren ontvingen der tien cursisten te Vlissingen en zes cur. sisten te Middelburg in de eindles hun getuigschrift. Aan de universiteit van Oregon Le Eu gene (VS) behaalde de heer J. de Voogd uit Vlissingen de .Bachelor's degree business administration'. Aanbesteding werkplaats Oostburg OOSTBl'RG In het gemeentehuls te Oostburg is door het Oostburgse archi tectenbureau I,. W. Rosenkranz namens het bestuur van de regionale werkplaats .West-Zeeiiwseli-Vlaanderen' in het openhaar aanbesteed het bouwen van een werkplaats met bijkomende werken .houwinhoud ra 9500 in3) op een terrein gelegen in het industrieterrein. Stani- pershoek' te Oost burg. Er waren veertien inschrijvingen, A. M. C. van Loon Tilburg, 734.750, 2 Leenhouts' aannemingsbedrijf Sluis 782.700, 3 fa. Van Kerkchoven en zoon Kloosterzande 794.500. 4 Breda se betonaannemersmij Breda 805.000, 5 W. Mooijaart Oude Tonge 809.000, 6 fa V. d. Welle. Den Bommel f 830.000, 7 L. J. Krieckaert Hengstdijk 839,000, 8 Firma De Munck en Petri Vlissingen 841.750. 9 Firma Gebr. W. B. en B. Christiaansen Oostburg 855.000, 10 W. F. Christiaansen Vlissingen 862.000, 11 Gebr. Vj.-) der Peel Ter- neuzen 883.400, 12 Fi. na Bossand en Zoon Oostburg 891.994, 13 Hamelink NV Temeuzen 903.400 en Firma F. Strijdonk en Zoon Oostburg 922.000. De gunning werd aangehouden. Twee drukke dagen in Scherpenisse Gevarieerd programma SCHERPENISSE De Pluimpot te Scherpenisse zal vrijdag en za terdag 28 en 29 juni het toneel zijn van de Thoolse dagen 1968. Daar zullen de keuringen van rundvee, paarden en schapen plaatsvinden; in totaal 225 dieren uit Tholen en Sint-Philipsland zul len onder de keurende ogen van de juryleden komen. De voorzitter, de heer M. C. J. Kosten, zal vrijdagmorgen om half negen de Thoolse" dagen officieel openen. De eerste dag Is de officiële fokveedag met in de morgenuren de keuringen en 's middags een défilé van de kam pioenen en de beste groepen en prijs uitreikingen. Om hall vijf worden de tenten gesloten, tot zaterdagmiddag half twee. Dan begint een groot concours hippique waaraan 130 ruiters deelnemen. Dit springconcours is georganiseerd door de Eendrachtruitersruiters uit Zeeland en West-Brabant springen in de klassen licht, middel en zwaar. Om vier uur wordt de parade gereden en nog later is er een wedstrijd voor groepen van drie ruiters om het hoogste aantal pun ten in een bepaald concours te halen. Op het programma staat verder: een wedstrijd kleiduivenschieten, een rol- schaats-demonstratie, een pony-at- tractienummer, een wedstrijd en de- filé van versierde ponywagens en een autorally. De Thoolse Dagen Rally gaat om Auto vliegt uit bochttwee gewonden OOSTBURG Op de provinciale weg Oostburg-Waterlandkerkje is vrijdag middag om ongeveer drie uur een Bel gische personenauto uit de bocht gevlo gen en totaal vernield. De bestuurder, de 55-jarige K. L. uit Antwerpen liep enkele lichte verwondingen op, maar zijn echtgenote, de 57-jarige J. L.-V. moest vrij ernstig gewond per ambulan ce naar het St-Antoniusziekenhuis te Oostburg worden vervoerd. Vrijwel di rect daarna werd zij voor verdere be handeling naar het ziekenhuis in Knok- ke gebracht. Een hondje dat zich ook in de wagen bevond was zo ernstig ge wond dat het door de Oostburgse die renarts W. van Veen moest worden af gemaakt. Het ongeluk gebeurde in de bocht even voorbij de bebouwde kom van Water landkerkje. De bestuurder raakte waar schijnlijk de macht over het stuur kwijt en kwam in de links liggende sloot te recht na eerst twee bomen en twee bermplankjes te hebben geramd. De auto reed in de richting Oostburg. half zes op de Hoge Markt te Scher penisse van start; de finish is in de veilinghal Tholen. De Thoolse da gen 1968 worden muzikaal omlijst door de koninklijke harmonie .Con cordia' uit Triolen. Op het terrein ,De Pluimpot' staat een grote tent waar de middenstand arti kelen tentoonstelt. Daar zijn ook de winnende tekeningen van de Thoolse schooljeugd te zien. Vierhonderdvjjftig leerlingen van twaalf scholen hebben hun beste werkstukken voor een teken- en boetseerwedstrijd ingestuurd. Tussen vier uur en half vijf worden de prijzen uitgereikt. Zaterdagavond om half acht begint een amiusementsavondprogramma in de veiling Tholen waarin onder an dere Sjaakie Schram en The Three Jack sons optreden. Om half elf is de prijs uitreiking van de rally en van de ver- keerswedstrijden die in de loop van za terdagmiddag zullen worden gehouden. Om half twaalf sluit men de deuren van het veilinggebouw. Daarmee is men dan aan het slot van de Thoolse dagen 1968. EXAMENS Aan het r-k gymnasium van het Juve naat te Bergen op Zoom slaagde voor het diploma gymnasium A H. van Geesbergen uit Zierikzee en F. Knegtel uit Terneuzen. Officier van justitie: Gevaarlijk inhalen komt te vaak voor' MIDDELBURG Het komt de laat ste tijd helaas maar al te vaak voor, dat men in gevaar komt door inhalen, de automobilisten, die meer haast heb ben dan haast. Er zijn vele, narrow escapes, en in dit geval is het zelfs mis gegaan. We moeten automobilis ten, die op een zodanige wijze zich zelf en anderen onnodig aan risico's blootstellen op een rigoureuze wijze aan het verstand brengen, dat dit niet kan. En wat hen dan het meeste aanpakt, is de ontzegging van de rij bevoegdheid'. Dat zei officier van justitie mr P- Roscam Abbing vrijdagmorgen tijdens de zitting van de rechtbank bij de behandeling van de appèlzaak tegen de Vlissmger W. H. D., verschenen bij zijn gemachtigde mr H. Peeck. Hij ging m hoger beroep tegen een von nis van de Middelburgse kantonrech ter, die hem een geldboete van 150 en een jaar niet rijden had opgelegd. De man kwam op 4 november vo rig jaar op de Nieuwe Vlisslngseweg uit een file om in te halen óp een moment dat or uit de tegenovergestel de richting een auto naderde. Deze naderende auto week uit, kwam in een slip en ramde een andere auto. D. reed gewoon door. Hij stelde zich later op het standpunt dat er niets bijzonders was geweest en dat de naderende automobiliste overdreven had gehan deld en had getuigd weinig koelbloe digheid in heit verkeer te bezitten. Vol gens mr Peeck was zijn cliënt wel weer wat gaan inschikken. Mijn cliënt is tot inkeer gekomen. Hij is accura- ter geworden. Hij is duidelijk zijn le- v'en gaan beteren. Mr Peeck vroeg een zo kort mogelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. Hij informeerde naar de mogelijkheid van een deels voorwaardelijke ontzegging. Over veer tien dagen zal de rechtbank beslissen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 26