Persleiding op Walcheren te verkiezen boven een serie zuiveringsinstallaties Burg in Souburg op monumentenlijst 10 OM RECREATIE REDENEN Slager weigerde keuringsdienst de toegang Openluchtbal te Vlissingen was té luchtig en té open DIPLOMA-UITREIKING VLISSINGSE HANDELSAVONDSCHOOL BURGPLAN - AL TIEN JAAR OUD - NU OP ZEER LOSSE SCHROEVEN Verdedigingswerk uit Noormannentijd OPGAVE VAKANTIEADRES PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 22 JUNI 19, VOOR AFVOER RIOOLWATER NAAR WESTERSCHELDE MIDDELBURG De aanleg van een centrale afvoerleiding voor het rioolwater van de Walcherse gemeenten met een tweetal lozin gen op de Westerschelde is te ver kiezen boven de bouw van een aantal kleine zuiveringsinstallaties Dit niet alleen uit een financieel oogpunt, maar vooral omdat door een sterk wisselende belasting van de rioleringen, veroorzaakt door de vele recreanten in de zomer maanden, de werking van zuive ringsinstallaties te wensen over laat. Tot deze conclusie komt een adviescom missie, die zich over de aanleg van deze centrale persleiding beraden heeft. Geadviseerd wordt de leiding met een westelijke en een oostelijke arm aan te leggen. De kosten van beide leidingen met koppelleiding zijn globaal geraamd op 5 miljoen gulden, terwyl de aan sluiting van de dorpskernen met ge malen I» begroot op 3 miljoen gul den. Bij deze bedragen is niet be grepen de grondverwervlngskosten, aansluiting op de nutsbedrijven, schadevergoedingen enz. De kosten van bet alternatief zuiverings installaties zijn begroot op 10 MIDDELBURG Economische poli tierechter mr P. ran Empel heeft don derdagmiddag de slager F. B. uit Clin- ge bij verstek veroordeeld omdat hij weigerde zijn zaak te laten inspecte ren door de keuringsdienst van waren. Dit gebeurde later toch wel maar toen was er politie bij. B. kreeg een geld boete ran 150 opgelegd. Ter zitting bleek dat er nog heel wat deining was ontstaan. De mensen van de keu ringsdienst werden uitgemaakt voor1 alles wat lelijk was. Ter zitting werd gevonnist conform de eis van de offi cier van justitie mer T. Lebret. Vertoopen van consumptieaardappelen «Be niet voldeden aan de kwaliteits eisen kostte R. B. uit Kloosterzande 30 boete, Twee melkhandel aren moes ten terecht staan wegens het verkopen van melk voor een hogere prijs. W. F. D. uit Terneuzen was er een van. Ge- butge-deskundige J. Veertioek kwam dit ter zitting bevestigen. D. vond ech ter dat er geen bewijs was geleverd. De rechter dacht er anders over. Hij veroordeelde D. conform de eis tot f 125 boete. A. L. uit Breskens zei zich niet bewust te zijn teveel te heb ben gerekend. Maar dat wilde er toch niet in bij mr Van Empeü. Hij legde in deze zaak 75 boete op. De eis Luid de: 125 boete. G. uit Sluis had een bierkelder niet in goede staat van onderhoud gehad. Dat"kwam hem op 60 boete te staan. Wegens overtreding van de wet auto vervoer goederen kreeg A. C. uit Veere drie geldboetes opgelegd, voor een to- taal van 125. Opper G. Krijnsen uit Kapelle adjudant te Middelharnis KAPELLE Opperwachtmeester G. Krijnsen te Kapelle is met ingang van 1 juli bevorderd tot adjudant bij de rijkspolitie en tevens benoemd tot groepscommandant te Middelharnis. Opper Krijnsen, die in 1917 te Waarde werd geboren, kwam in augustus 1950 bij de rijksveldwacht, brigade Den Briel met als standplaats Nieuwen- hoorn. In maart 1943 werd de rijksveldwacht opgeheven en kwam de heer Krijnsen als wachtmeester in dienst bij «ie ma rechaussee, later weer staatspolitie. Tot aan in 1945 werd de heer Krijnsen te werk gesteld in Den Briel, Roozen- burg. Ouddorp, Ridderkerk en Alphen aan de Rijn. Na de bevrijding werd «Ie heer Krijnsen wachtmeester le klas in de groep Barendrecht waar hij met een onderbreking van ruim drie jaar als militair naar Indonesië, bleef tot mei 1958. Na bevorderd te zijn tot opper wachtmeester vertrok hij naar Rilland- Ba t>y waar hij het politiekorps diende tot 1 apnl 1964, om tenslotte als plaats vervangend groepscommandant naar de groep Kapelle-Bièzelinge te komen. Ooper Krijnsen doorliep de opleidings school voor politie te Hilversum, vol tooide met goed gevolg de recherche school te WoLfheze en behaalde de vereiste politiediploma's, waaronder die van de vormingscusrus voor aanstaan de groepscommandanten te Arnhem. De groep Middelharnis omvat verschil lende dorpen en woonkernen met een inwonertal van omstreeks 18.500 zielen. Algemene vergadering veiling Kapelle KAPELLE De veilingvereniging .Kapelle-Btezelinge en Omgeving' zal donderdagavond 27 juni om half acht in de kantine van de veiling haar algemene vergadering houden. rekening en verantwoording van afgelopen boekjaar staat op de agenda de benoeming van een lid van de finan ciële commissie, vaststelling contribu te en veilingpercentages. Het bestuur stelt voor om voor grote veiling voor leden een percentage te heffen van «Irie procent, voor kleine veiling en contractprodukten vijf pro cent en voor boomgaarden twee pro cent. Gastveilers zullen, met uitzonde ring van boomgaarden, twee procent meer moeten betalen. Het tarief .gro te veiling* zal alleen worden toegepast voor die produkten, die niet op het veilingterrein worden aangevoerd. De agenda vermeldt verder nog medede lingen over de regelingen van koel-, sorteer- en pakstationtarieven, alsme de «lie voor emballage. TRACÉS miljoen gulden, waarbij de jaarlijkseeen koppclteiding tussen de porapgeiua- kosten vam deze installaties 1 ton Ien hij Middelburg eu Souburg aange-1 hoger zullen zijn dan van een pers- legd worden. Op nader vast le stellen leiding. plaatsen moet een aantal gemalen en j waarschijnlijk ook enkele tussengema- len worden gebouwd. Gelet op de urgentie moeten de werken in fasen worden uitgevoerd. De eerste fase omvat volgens het advies een deel van de westelijke leiding van de Wes terschelde tot een te bouwen gemaal bij Koudekerke. De uitvoering van dit leidingdeel za! spoedig moeten gebeu ren. omdat Vlissingen reeds een uit gewerkt plan heeft voor een leiding vanaf Souburg. Verder heeft Valkenis- se een plan klaar liggen voor de bouw van een zuiveringsinstallatie voor het gehele gebied van deze gemeente. Het tracé van de westelijke leiding is als volgt gedacht: van de Wester schelde tot het te bouwen gemaal in Souburg volgens de Vlissingsc beslaan de plannen, verder via een zinker onder het kanaal door Walcheren tot een be ginpunt, dat is gelegen in de driehoek, die Westkapelie, Aagtekerke en Dom burg vormen. Op deze leiding kunnen worden aangesloten: Souburg, Ritthem, Vlissingen-Noord, Valkenisse, Marie- Hot tracé van de oostelijke leiding: vanaf een aansluiting op het pounpge- maal in Middelburg via zinkers onder de Ame en het kanaal door Walcheren naar Veere, even ten zuiden van de Grote Kerk. Op deze leiding kunnen worden aangesloten: Arnemuiden, Kle- verakerke, Gapinge, Serooskerke, Vrou wenpolder, eveneens met recreatieter reinen. K0PPELLE1DING Teneinde van de afvoer verzekerd te zijn wanneer door de een of andere oorzaak een der uitmondingen in de Westerschelde gestremd zal zijn, moet Crescendo' wil van hoge naar lage stemming DREISCHOR De harmonie .Crescendo* te Dreisehor is van plan om binnen afzienbare tijd van de hoge naar de lage stem ming over te gaan. Deze plan nen bestaan alweer enige tijd, maar zi i verkeren nu in een vergevorderd stadium. Het is na. melijk de bedoeling en ook wel noodzakelijk om de klarinetten en saxophoons in het Dreischorse muziekkorps door nieuwe te ver vangen. De overige instrumenten kunnen door ombouw in de lage stemming worden gebracht. Door middel van het uitschrij ven van een renteloze lening van f 3500,- onder de bevolking van Dreisehor hoopt men het be nodigde bedrag snel bijeen te krijgen. Men wil het nu opgezet te plan namelijk al in het ko mende najaar realiseren. De coupures van de onder de bevolking uit te schrijven lening sullen 10,- groot zijn terwijl elk jaar in de maand januari een bepaald bedrag aflosbaar zal worden gesteld. Het totale be drag van 3500,- hoopt men in hoogstens 10 jaar af te kunnen lossen. In de loop van de vol gende week zullen de leden zich gaan belasten met het aan de leiding, de zin en kanaal me in de oostelijke liet kannnl. dir g in de westelijke vers onder de Arm- sponrwegkniisingen tak, de zinker onder het waterschap Wal-1 Na VLISSINGEN Donderdagavond be iron de zoveelste festiviteit rond de Zweedse week: een openluchtbal op do Oude Markt te Vlissingen. I)e wind maakte de sfeer wat koel, waarschijn lijk daardoor dat «lc mensen ook wal koel hieven, want dansliistigen waren er nauwelijks. Wel ideeënbus voor ambtenaren, niei voor burgerij veel omhaal begoi ii lu uur ÉÉN BESTEK De tweede fase omvat de hele oos telijke persleiding. Overwogen dient te worden om in één bestek (bj| de zelfde aannemer) onder te brengen: de zinker onder het kanaal met de ziekgroep .The Varia- rond liet deltaplan aan- tions' zijn eerste nummertje te spelen, tiker onder de Ame, die Een twis>de en derde volgden. Jliisl op oberen in bet kader van de aanpas- de Missing. singswerken rond legt, en de zinker in hel raam van de .bescherming het moment dat het temperaniet vraterstaalsw.-rken in oorlogstijd^ er bij het vierde nummertje begon in aangebracht zal worden. te komen, kwamen luid blazend en boe- niend de leden van ,De Boerenkapel' uit Vlissingen In chaotische formatie hel: kleine Jaeobstraatje uitgelopen, recht op de muziektent af. Dit was voor .The Variations' het sein om onverwijld te stoppen mot hun rauziekproduktio. l>e plaatsen onder bet tentdoek worden ingenomen door ,De Boerenkapel'. De derde fase moet dan de bouw van het verdere deel van de westelijke leiding omvatten Aan de lozingsvergunning zal de voor waarde verbonden worden, dat het wa ter zal moeten worden voorgezuiverd als het de Westerschelde vervuilt. Dit impliceert, dat bij de monding van de leiding een mechanische zuivering ge bouwd moet kunnen worden, zodat daar voor een plaats bestemd moet worden. Het plan wordt nu voorbereid door liet technisch adviesbureau van de vereni ging van Nederlandse gemeenten. Deze voorbereiding kost f 25.000, waarvoor elke gemeente een deel zal bijdragen. •ngen Ook lijke zaken zal men deze coupu res kunnen kopen. In wijkgebouw 't Anker Wethouder overhandigde de diploma's VLISSINGEN Donderdagavond wer- Na een kwartiertje .Boerenkapel' was het weer de beurt aan ,The Variations'. De verdere avond wisselden deze mu- ziekmakers elkaar voortdurend af. Man mensen stonden inmiddels langs de touwen, gespannen rond het plein, te luisteren en te kijken. Een paar meis jes kregen de kriebel in de benen en maakten wat swingende «lansbewegin- Toch bleek het openluchtbal voor de mensen té open en te luchtig, want reeds ver voor half elf had de Oude Markt al weer zijn rustige leegte terug- Middelbare Handelsavondschool' uitge reikt door wethouder Ch. J. Gillissen Verschage. De heer L. F. van Geel, di recteur van de school heette in het bij zonder welkom de heren Gillissen Ver- schagen en Prins, oud-voorzitter van de gecommiteerden. De heer Gillissen Ver- sdragen zei dat het een traditie Is ge worden dat de wethouder van onder wijs de diploma's uitreikte. Hjj vond het een goede traditie. Zowel hjj als zijn voorganger waren leerlingen van de school geweest. Hierna ging de wethouder over tot de uitreiking. Voor de vijfjarige cursus en voor de driejarige cursus werden eerste prijzen en tweede prijzen beschikbaar gesteld. Bij de vijfjarige cursus werd de eerste rijs gewonnen door de heer C. C. de 'eth uit IJzendyke en de tweede door _e heer C. Roose. Bij de driejarige cur sus werd de eerste prijs gewonnen door J. J. A. Reijnders en de tweede door P. Aarnoutse. De heer Gillissen Verschage vestigde bjj de uitreiking speciaal de aandacht op de heer E. J. Klaassen die op 35 jarige leeftijd aan de cursus is begonnen en nu het diploma van de driejarige cursus behaalde. Na de uit reiking dankte de heer W. J. de Regt namens de leerlingen van de vijfjarige VLISSINGEN .Onaanvaardba re consequenties' komen volgens b en w van Vlissingen voort uit het feit, dat de minister van cul tuur, recreatie en maatschappe lijk werk de Burg te Oost-Sou burg in zijn geheel tot archeolo gisch monument heeft bestempeld en op de ontwerp-lijst heeft ge plaatst. De voormalige gemeente Souburg had al in 1959 een bestemmingsplan ,De Burg' vastgesteld. De verwerving van Andere regelingen winkelsluitingen groot-Vlissingen VLISSINGEN In de gemeenteraad van Vlissingen komt een voorstel van b en w om de diverse winkelsluitingen in de diverse delen van groot-Vlissin gen meer met elkaar in overeenstem ming te brengen. Het voorstel is* maandags na een uur 's middags sluiting van slagerijen, he renkappers, dameskappers, alles voor Vlissingen en Oost-en West-Souburg en Ritthem. Dinsdags na één uur: krui deniers en brood- en banketbakkers, dit voor Vlissingen en Ritthem; woens dagsmiddags moeten dan sluiten; tex tielhandelaren. kruideniers, kantoor boekhandel. Deze sluiting geldt voor Vlissingen en heel Souburg. De momenteel in Vlissingen geldende halve dagsluiting wordt dus ook van toepassing op Souburg en Ritthem. Een volgend voorstel betreft een ver ordening op een latere openstelling van dames- en herenkapoers. die van maan dag tot en met vrijdag dan tot acht uur 's avonds open mogen blijven, zo wel in Vlissingen als Souburg. In Rit them is geen kapper. Bovendien wordt gewijzigd een verplich te vakantiesluiting voor de bakkers van kracht, als de raad akkoord gaat. Deze regeling van Vlissingen zal niet gelden voor Souburg en Ritthem. De verplichte vakantiesluiting van de krui deniers zal na een wijziging eveneens niet gelden voor Ritthem. De verordening op de verplichte vakan tiesluiting voor kapperszaken wordt thans zo; zes dagen sluiting, zowel in Vlissingen als Souburg; de verplichte vakantiesluiting voor slagerijen zai niet gelden voor Souburg en Ritthem. De verplichte winkelsluiting voor groente en fruitzaken (zes dagen) zal gelden voor Vlissingen inclusief Souburg. De kiosk op het gemeentelijk sportt rrein te Souburg mag de straathandel wel uitoefenen op de, tijden, dat er wordt getraind of gesport, ook op zondag. de benodigde gronden verkeert in een vergevorderd stadium, zodat spoedig na de totstandkoming van de herzie ning van dit plan kan worden begon nen met de verwezenlij king van het geheel. De minister noemt de Burg een zeer belangrijk, archelogisch monument ,In Oost-Souburg zijn, aldus monumen tenzorg, in het terrein, verscholen ach ter een ringvormige rij huizen, de over blijfselen aanwezig van een vroeger* laat negende- of tiende-eetiwse Kar lingische volksburcht. De burcht van Souburg is na die van Burgh op Schou wen, in Nederland het fraaist bewaard gebleven voorbeeld van een verdedi- ginswerk uit de tijd van de invallen der Noormannen'. Op die manier mag er niets worden veranderd aan de Burg. Het hele plan ligt daamee op zijn rug. Door aankopen en onteigeningen is er de afgelopen jaren overigens al heel wat gelvesteerd in het Burghplan. B en w vinden daarom, dat de raad de minister van cultur, recreatie en maatschappelijk werk in overweging moet geven alle binnen de .Karolingi sche burcht* gelegen percelen van de ontwerplijst van beschermde areheolo- fische monumenten af te voeren. Het urgplan is een tamelijk fors opgezet woonhuizen- en winkelplan. Op de lijst staan ook vliedbergen, en w hebben daartegen geen bezwaar. Alleen menen zij dat een perceel grond ten noorden van Ritthem is verwis seld met een lap grond ten zuiden van Ritthem. In eerstgenoemd perceel ligt wél een vliedberg, maar die is niet op de lijst te vinden. Het andere perceel is vlak, maar staat weer wél op de lijst. Dat moet maar ter kennis van de minister worden gebracht, vin den b en w in hun schrijven aan de cursus en mej. P. J. Kusse namens de leerlingen van de driejarige cursus, de leraren voor het genoten onderwijs en overhandigden de heer Van Geel de klassefoto s. Namens de gecommiteer den wenste de heer J. C. Verkerk de geslaagden succes met de diploma's. Ook de heer Boel, de conciërge van de school die door de leerlingen eveneens met geschenken werd bedacht, wenste de cursisten veel succes. Geslaagd voor het 5-jarig diploma: C. J. van Belols, A. L. van Gils, M. Jan sen, A. P. C. de Lijser, B. J. de Nooijer, E. A. van Oosten, W. J. de Regt, C. Roose, J. Schout, W. L. A. van Sorge, en C. C. de Vetli. Geslaagd voor het 3-jarig diploma: P. Aarnoutse, 2e prijs, P. J. van den Bergh, M. Compeer, H. G. Gehrmann, W. D. Gideonse, A. J. van Hulzen, E. J. Klaassen, 35 jaar, T. Kopmels, P. J. Kusse, P. J. Mechielsen, P. M. Meijers, A. Pattenier, E. Pattenier, J. G. van de Rafelaar, J. J. A. Rennders, le prijs, W. van der Vliet en P. W. Willeboordse. Voor het diploma machlneschrijven: Ne derlands 120 aanslagen: A. F. G. Aar noutse, A. Baak, M. J. Bal, C. J. van Belois, A. W. Blokland. V. M. Bode. R. R. Bos, J. C. Bosselaar; F D. S. Coninck, S. F. Christiaansen, E. J. Faas, P. S. Fliers. J. P. A Haan, A. H. Heij- in, A. J, van Huizen, S. W. Keijmél, AL de Koek, T. Kopmels, S. E. v. d. Laar, W. M. de Lange, A. M. Latuheru, T. P. de Leeuw, A. C. I. AI. Lockefeir, J. A. AI. Menheere, P. AL Meijers. T. de se, M. Schot, AI. S. Simpelaar, Stroo, J. AI. Verboom, P. H. Vreeke, J. S. W. v. d. Waay, Y Weeland en P. W. Willeboordse. Nederlands 175 aanslagen: P. Blaauw, J. C. Bosselaar, C. E. van Ham, M. N. v. d. Heijden, E. J. C. Hoorn, J. J. D'Jong, P. Kats, R. E. C. de Keizer, T. P. de Leeuw, Y. AL Monnier, W. Roelse, L. AL Rusman, P. Stam en D. A. A. Tahitu. Engels 120 aanslagen; A. P. Barten, R. G. A van Dixhoorn, M. N. v. d. Heijden, E. AI. Jansen, J. J. D'Jong, P. Kats, T. P. de Leeuw, A. C. I. M. Lockefeir, Y. M. Monnier, E. A. van Oosten, A. Pattenier, M. A. Plantefeber, W. Roelse, J. J. van Rotten. Engels 175 aanalagn: P. Blaauw en S. A. v. <1 Hiele. Frans 120 aanslagen: P. Aarnoutse, R. G. A. v. Dixhoorn, B. J. Hekkebus. S. A. v. d. Hiele, S Huizen, J. AI. J&nse, E. AI. Jansen, A. Pattenier en J. J. van Rotten. Frans 175 aanslagen: J. J. D'Jong en M. A. Plantefeber. Duits 120 aanslagen: S. van Hulzen, J. M. Janse, J. J. D'Jong, Y. M. Monnier, A. Pattenier, M. A. Plantefeber en L. M. Rusman. Duits 175 aanslagen: A. P. Barten, B. J. Hekkebus en S. A. v. d. Hiele. Voor het evamen stenografie 130 letter grepen slaagden: B. J. Hekkebus, J. Mangold en J. Melaard-de Vos. VLISSINGEN - Geen ideeënbus voor de burgerij, wel een voor het gemeen- tepersoneel. Dat Is de conclusie van b en w van Vlissingen In hun antwoord op een betreffende vraag van het raads- lid A Lorier. Het college wil de raad een voorstel doen voor een ideeënbus voor het per soneel, nadat men hierover het advies van de plaatselijke commissie georga niseerd overleg heeft ontvangen. De er varingen met een dergelijke bus voor de burgerij zijn elders in het land ken nelijk met om te juichen geweest. B e w willen namelijk geen voorstel doen ovor een burgerij-ideeënbus, omdat zij hebben kennisgenomen van die ervarin gen. .Indien inwoners bepaalde ideeën heb- leefbaarheid van de gemeente ten goede komt, dan, zo is gebleken, weten zij de wegen te vinden waardoor deze te juis ter plaatse bekend worden, aldus b en w. Daarom: een ideeënbus voor de bur gerij is ,niet noodzakelijk'. Monumentenlijst Goes De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompë, heeft de definitieve monu mentenlijsten vastgesteld voor de ge meente Goes. In Vlissingen tiental auto's beschadigd VLISSINGEN In de nacht wissers omgebogen of afgebroken. H-t gaat hier om auto's die stonden gepar keerd op de Koudekerkseweg. Singel Schuifcvaart gracht Overdracht wegen VLISSINGEN -- B en w van Vli*. singen stellen de raad voor ten br- hoeve van het ontworpen bestemming», plan Souburg-Noord enkele weggedetu ten aan te kopen van het waterschap Wegschap Walcheren. Het gaat ond- andere om een deel van de Abeel»». weg-Oost, die buiten de bebouwde kom is komen te liggen. De gemeente mo<$ onder andere ook het onderhoud over- nemen van de Ba skenburgweg fc>:. meel), en van delen aan de Zwaan- Galge- en Vllssingse Kleiweg. Stof- en geluidshinder in gemeentewerkplaats VLISSINGEN Om stof- en geluid*, hinder in de gemeentelijke werkplaats tegen te gaan stellen b en w van Vlissingen de raad voor een stoftsf. zuiging aan te brengen en door tve« plafond-luchtverwarmers aan te bres. gen. De kosten worden geraamd oo respectievelijk 6300 en 2500. en w noemen deze voorzieningen zat urgent in verband met de van het werkplaatspersoneel. Geen studie in staatsrichting bestuursschool VLISSINGEN Het dagelijks be stuur van de bestuursschool Zeeland heeft b en tv van Vlissingen le kennen gegeven, rial men het niet raadzaam acht de opleiding voor de akte staats inrichting in.o. in het rooster van de school op te nemen. In de raadsvergadering in Vlissingen van 29 december vorig jaar had de heer Joustra de vraag gesteld, of deze oplei ding aan voornoemde school kan den gegeven. Volgens een opgave van het dagelijks bestuur hebben in de jaren 1964, 1965, 1966 en 1967 respectievelijk twee, vijf, één en vijf kandidaten zich slechts bij de examencommissie gemeld voor het afleggen van het examen staatsinrich ting m.o. Het bestuur van de bestuursschool Zee land is van mening, dat uit de getal len blijkt dat de belangstelling te ge ring is en dat de kosten aan de studie verbonden hiermee parallel lopen, der halve heeft men negatief gereageerd op het verbinden van de opleiding voor de akte staatsinrichting aan de be stuursschool Zeeland. Zegam-enquête in Cadzand CADZAND Burgemeester A. Leenhouts deelde tijdens de donderdag avond gehouden vergadering van de raad van Cadzand mee, dat de begro ting 1968 met inbegrip van de eerste drie wijzigingen door gedeputeerde sta ten is goedgekeurd. Hij deelde voorts mede dat de ZEGAM een enquête heeft voorbereid met betrekking tol. de even tuele aanleg van aardgas. De burgemees ter zei dat de enquêteformulieren nog niet allemaal zijn ingeleverd. Voorts hoopte hij dat binnenkort een voorlich tingsavond zal kunnen worden gehouden. De geloofsbrieven van de heer L. Tack, die is benoemd in de vacature, ont staan door de ontslagname van de heer P. C. de Bruijne (chu), werden door een commissie van onderzoek in orde bevonden, waarna tot toelating werd besloten. Besloten werd het recht tot het plaatsen van een strandcabine te verhogen van 15.- tot 20.. per sei zoen. Aan J. la Gasse-van der Lijke werd een perceeltje grond verkocht voor de bouw van een bungalow aan de Prins Willem Alexanderstraat voor de prijs van 25,50 per vierkante meter, terwijl aan de heer A. D. van Houte even eens werd verkocht een perceeltje grond naast zijn woning voor de som van 15,- per vierkante nieter. De raad stelde een krediet va.n 1000,- beschikbaar als bijdrage in de verbetering van de oprit nabij hotel ,De Blanke Top'. Ook werd een 'krediet van 2820,- beschikbaa gesteld voor de verlenging van he trottoir vanaf de vrije evangelische kerk tot aan de Mariastraat. De begro ting 1967 werd zodanig gewijzigd dat bedrag van 30.000,- aan de alge mene reserve werd toegevoegd, terwijl de begroting 19C8 werd gewijzigd met inachtneming van de in deze raad ge nomen besluiten. De subsidie aan he* Nederlandsche Roode Kruis afdeling W. Zeeuwsch-Vlaanderen voor het zieken- vervoer werd met ingang van 1 januari 1968 tot wederopzegging verhoogd tot 0,50 per Inwoner. Mevrouw E. Adri- aa.nsen.de Neef (pvda) informeerde of het bekend was of er animo bestaat voor bejaardenwoningen, waarop voorzitter mededeelde dat wanneer behoefte inderdaad bestaat, deze zaak welwillend zal worden bekeken. De heer J. C. Basting (chu) vroeg aandacht voor verschillende voorzieningen aan de toren van de Nederlandse hervormde kerk, hetgeen nader zal worden opgeno men. terwijl de heer Basting eveneens informeerde hoever het staat met de straatverlichting aan de tertiaire weg Cadzand-Retranchement. LIESBETH KOSTENSE en LUDO SCHRIER delen namens wederzijdse ouders mede, dat zij voor nemens zijn op dinsdag 2 juli 1968 om 14.00 uur ten stadhuize te Biervliet, in het huwelijk te treden. Om 14.30 uur vindt de ker kelijke bevestiging plaats in de Ned. herv. kerk te Bier vliet. Receptie in restaurant .Braakman' van 17.00-18.30 uur. Toekomstig tijdelijk adres; Bungalow no. 34, recreatie centrum ,De Braakman', Hoek. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons 60-ja- rig huwelijk ondervonden, zeggen wij, mede namens onze kinderen, klein- en achterkleinkinderen, harte lijk tlank. Cz Op woensdag 26 juni 1968 hopen onze gelief de ouders en groot ouders D. SYVINT 3 en M. SWINT-LE FEBER de dag te herdenken dat zij 50 jaar geleden zijn getrouwd. Dat zij nog lang ge- j spaard mogen blijven is de wens van hun kinde ren en kleinkinderen. Aledina (Australië): D. Swint S. Swint-v. A&rtsen Ron, Marlies Assen: E. P. Sloots-Swint G. Sloots Geert - Matty - Dick - Tije Vlissingen: H. J. de Kok-Swint W. de Kok Jan - Dick, Gelegenheid tot felicite ren van 15.00 tot 18.00 uur in 't Anker, Bone- dijkestraat, Vlissingen. Geen bezoek aan huis. Vlissingen, Juni 1968 Alargrietenlaan 19 Voor de zeer vele bewijzen van medeleven, «lie ik mocht ontvangen na het overlijden van mijn man, betuig ik mijn oprechte dank. Inzonderheid dokter Bom. dokter Van Ligten en de zusters van het St-Joseph- ziekenhuis. J. van Zalen-van Oorschot Vlissingen, juni 1968 Hurgronjestraat 6 M. Burger-Dekker Voor de overstelpend vele bewijzen van deelneming die wij ontvangen hebben na het overlijden van onze ge liefde dochter, zuster en verloofde CORRIE LAMAIN wij heel hartelijk Wolphaarts«Hjk, juni 1968 In het huwelijksgoederenre gister, gehouden ter griffie van de arrondissements rechtbank te Aliddelburg, is op 17 Juni 1968 een uittrek sel uit de akte van huwe lijksvoorwaarden. staande huwelijk gemaakt door de echtelieden J. Meenken-N. J. Komijn se beiden te Kapel le, ingeschreven. J. C. Kram, notaris. Voor de zeer vele bewfjzen van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden onze geliefde vader A, G de Konlnk- Naerebout A de Konlnk Vlissingen, juni 1968 Voor de bewijzen van deelne ming na het overlijden van onze lieve broeder en oom JOHANNES JACOBUS TIMMERMAN betuigen wij op deze wijze onze hartelijke dank. In het bijzonder verplegend personeel van het St-Joseph- ziekenhuis voor de Jaren lange, liefdevolle verpleging. W. J. Izeboud Vlissingen, juni 1968 Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na overlijden van onze ge liefde broer, zwager en oom KRIJN MELIS PZN, betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de familie, Z. M. Melis Serooskerke (W.), juni 1968 Woensdag 26 juni 1968 j hopen onze geliefde j j ouders, behuwd-, groot- j en overgrootouders A. DE VOS en S. DE VOS- JAKOBSEN hun 50-jarig huwelijk te j gedenken. i Dat ze nog lang ge- 1 spaard mogen blijven, is j wens van hun dank- bare kinderen, klein- j en achterkleinkinderen. I Driewegen, i Dorpsstraat 21 Gelegenheid tot felici- j teren van 7.30-8.30 uur het dorpshuls j Driewegen. Voor de zee vele blijken van belangstelling en de bewij zen van medeleven voor en het overlijden van onze lieve man, vader, behuwd- vader en opa JOSEPHS VAN HESE, zeg ik allen, mede namens de kinderen, hartelijk dank. Uit aller naam, mevr. Van Hese-van Waarde Goes, juni 1968 Juli anast raat 1 Met grote vreugde en dank baarheid geven wij kennis •an de geboorte van dochtertje en zusje PIETERNELLA WILLEMEN A (Petra) K. Huibregtse W. Huibregtse- van Vaardegem Leo A. H. STOLK, verloskundige AFWEZIG tot 6 juli. Mej. Van Ginkei, Pres. Rooseveltlaan 232, Vlissingen, neemt waar. Geen spreekuur. Dokter J. J. Okker, chirurg, PRAKTIJK HERVAT. In verband met foutieve be richtgeving ln andere bla den maakt de evangelisch lutherse gemeente te Mid delburg bekend dat op zondag 23 juni 1968 dienst wordt gehouden te 10.30 uur. Voorganger: DS T. RINKEMA. Tijdens deze dienst zal de Heilige Doop worden be diend. J. W. Oosterhoff arts, woensdagavond spreekuur vanaf 1 juli VERVALLEN. M. Weersma neurochirurg, Rotterdam AFWEZIG tot 1 Juli. Voor spoedgevallen teL 269126. C. IJ. Ponsioen uroloog Vlissingen AFWEZIG van 24 juni t/m 12 Juli. B. S. Oey, vrouwenarts, AFWEZIG tot en met 27 Juni 1968. De praktijk wordt waargenomen door H. H. MERKELIJN, vrouwenarts. MUTATIES IK UT DIRECT-MAIL 0T ADRES- SEERARDELINGT UT PONSPLAATJES BINNEN ENKELE DAGEN XLAAR. ALLE INLICHTINGEN DRUKXERIJ DEN BOER Markt 51 - Middelburg - Tel. 01180-3848 C. P. v. d. Velde r 40 jaar in ons bedrijf gekomen is. Receptie van half zes tot half zeven nm op 25 juni. R. J. DE KRAKER AXEL Hiermede bericht ik mijn geachte clientèle, dat ik met ingang van 22 juni 1968. mijn sigarenmagazijn ,PAUL KRUGER' beëindig. Ik dank u voor het in mij gestelde vertrouwen en beveel mijn opvolgers, de heer en mevrouw OVERHEUL-KESTELOO gaarne bij u aan. A. C. Kesteloo, Paul Krugerstraat 196. Vlissingen ln aansluiting op bovenstaande hebben wij de eer u mede te delen, dat wij m i v 25 juni 1968, het sigarenmagazijn ,Paul Kruger' hebben overgeno men en op dezelfde prettige wijze hopen voort te zetten. De heer en mevrouw Overheul-Kesteloo, Paul Krugerstraat 196. Vlissingen Wij verzoeken onze abonnees dringend hun vakantie adres tien dagen van te voren uitsluitend schriftelijk via onderstaande bon aan onze afdeling abonnementen ln te zenden Ter voorkoming van onjuiste adressering kunnen op drachten per telefoon niet in behandeling worden ge nomen. AAN DE AFDELING ABONNEMENTEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Middelburg Markt 61 HUIDIG ADRES: week- kwartaalabonnee thans bezorging per post/bezorger VAKANTIEADRES HOTEL/PENSION/ENZ.: Eventueel district of provincie vermelden. per luchtpost/niet per luchtpost Voor vakantieadressen ln Zuid-Europa of buiten Europa verdient toezending per luchtpost aanbeveling. Portokosten oultenland: 2,- per week. Doorhalen wat met v

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 10