ZELANDICA SUPKA SUPRA Turnonderwijs in St.-Laurens en Nieuwland maar povertjes Loodswezen Vlissingen heeft Ernstig ongeluk op eerste van twee nieuwe boten Mariniers gaven f10.000,- en voor u \flü G* 1 CERTINAQ/ Voor u f1.000,- of Trotse bemanning bracht Capella naar Vlissingen Brigdamme Landbouwer uit Nieuwerkerk 17i. „aar Oostelijk ^ptoe in Vlissingen Flevoland REGEN WAS SPELBREKER ae bank waar ook zich thuis voelt WOENSDAG 19 JUNI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 WETHOUDER HUBREGTSE IN RAAD MIDDELBURG BESTE OPLOSSING:IN VERENIGINGSGEBOUW TiGOiStJUC MIDDELBURG Met het gym nastiekonderwijs in Nieuwland en Sint-Laurens is het maar pover-! tjes gesteld, 's Zomers kunnen de: scholieren nog gebruik maken van! de sportvelden, 's winters gaat het gewoon niet door. Deze sombere geluiden liet wethouder M. A. L. Hubregtse (pvda) gistermiddag in de Middelburgse raad horen toen de ETI-rapporten over beide gemeenten, opgemaakt als aan vulling op het rapport Middel- burg-Vlissingen, in behandeling kwamen. De wethouder voegde eraan toe, dat Mwel Nieuwland als Sint-Laurens te klein is voor een eigen turnlokaal. Ken oplossing is om de leerlingen van heide gemeenten naar Middelburg te laten komen, maar daarvoor is bijster weinig enthousiasme. Verreweg de beste op lossing voor heide gemeenten is ge bruik te maken van het verenigings gebouw. Voor Sint-Laurens is deze zaak. al be keken; voor 50.000 is een plannetje uit te voeren. Het wordt dan wel geen echt turnlokaal, maar er kan behoor lijk geturnd worden, verklaarde de wet houder. En ook voor Nieuwland wordt geijverd voor een verenigingsgebouw met een turnlokaal erin. Verder werd er naar aanleiding van het rapport uitgebreid gesproken over mogelijke woningbouw in beide kernen. De burgemeester, mr J. Drij- ber, liet daarbij de heer M. Vinke (chi horen, dat de voorzieningen in beide gemeenten zonder het rapport op geen enkele manier opgehouden zijn ,Het ETI-rapport heeft beves tigd. dat we in de juiste richting werkten'. Mr Drijber liet onder andere dc heren Vinke én W. Rentier (sgp) weten, dat ?en bescheiden groei van Sint-Laurens het best kan worden gerealiseerd ten oosten van Brigdamme, omdat het bouwterrein in de kern zelf ,op' :s en het plan om de noordkant af te ronden ;e duur zal uitkomen. Kr is thans opdracht gegeven voor een bestemmingsplan Brigdamme, dat door een groenstrook van het pl.m-Klaren- heek gescheiden zal moeten blijs en In overleg met de gevestigde winkeliers i« ook gedacht aan enkele winkelvoor zieningen. Ten aanzien van Nieuwland is in over leg met de algemene woningbouwver eniging een plan-Noord (dat al eerder door de vroegere gemeenteraad is uit gewerkt) voorbereid, waarin 20 wonin gen gebouwd kunnen worden. Gehoopt wordt, dat er nog 12 woningen via een; plaatselijke aannemer gebouwd kunnen worden. Ook in dit opzicht wees burgemeester erop, dat het woongebied! scheiden moet blijven van het industrie gebied van Middelburg en Vlissingen Oost. De heer Drijber liet ïr J Mol (pvda) welen, dat er nog niet gedacht is aan de rijksregeling voor woning verbetering. teneinde de inwoners van slechte woningen in slaat te stellen aantrekkelijker huizen te bie den. Gewacht wordt op het onder zoek naar de toestand van de wo ningen, dat gemeentewerken samen (ADVERTENTIE) met de directie Zeeland van volks huisvesting en bouwnijverheid uit voert. Burgemeester Drijber Het ir Mol voorts nog weten, dat b en w niet dc ETI- mening onderschrijven, dat men voor-| zichtig moet zijn met het creëren van I omvangrijke woongebieden oostelijk, van bet industneterre.n van Middel-1 burg en Dij Vhss.ngen-Oost in verband' met eventuele luchtverontreiniging .Onze mening is', zo stelde de burge-1 meester, .alles te doen orn sohone in dustrieën op het Middelburgse terrein te krijgen. Een groene zone tussen werk- en woongebied moet', zo liet mr Drijber weten, .dienen om te voor komen dat beide gebieden aan elkaar groeien, niet om luchtverontreiniging te voorkomen, want die mag er niet zijn.' rijksweg Breda- Etten ETTEN Op erkeersweg ip de grote Breda-Elten maandagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de 14-jange J. Ruyzcnaars uit Wernhout zeer ernstig werd gewond De jongen stak. terwijl de verkeerslichten voor hem op groen stonden, de rijksweg over. toen hij door een vrachtauto, be stuurd door J. van I. uit Kruiningen, werd gegrepen en meegesleurd. De auto is waarschijnlijk door het rode licht gereden. De jongen werd met een sche- delbasisfractuur en verscheidene ern stige verwondingen naar het St-Igna- tiusziekenhuis n Breda vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd- Heemkundige kring naar Scheldebron De heemkundige kring West-Zeeuwsch- Vlaanderen maakte een tocht naar de bronnen van de Schelde, in Noord- Frankrijk bij het dorp Gouy. Tijdens de tocht werd bovendien een bezoek gebracht aan enige opmerkelijke pun ten in het stroomgebied van deze ri vier, onder andere bij Kerkhove en Bossuit. Tegelijkertijd werd kennis ge maakt met de Scheldegothiek als ui ting van de middeleeuwse kunst in Vlaanderen de kerk van de Lieve Vrouwe v; Pamele nabij Oudenaarden en de ka' al te Doornik). De voor zitter v heemkundige kring, de heer J. L Leeuwen, die deze tocht uitstekend id voorbereid, gaf tijdens de reis enige toelichting. De loop van de Sabelde werd op de heenreis zo nauwkeurig mogelijk gevolgd. De heer A A. Hoolhorst. bestuurslid van de kring, bracht aan het einde van de tocht dank voor de wijze waarop de voorzitter de leden had ingelicht. Op de terugreis werd in Oudenaarde de gemeenschappelijke maaltijd gebruikt en een bezoek gebracht aan het fraaie stadhuis. Vakantie zonder ECHTE KOFFIE is als een zee zonder zon. kant cn klaar gemalen altijd vacuumvers: óók op rei» Raad Cadzand wacht uitgebreide agenda CADZAND De gemeenteraad vi Cadzand, die donderdagavond 8 uur in openbare vergadering bijeenkomt, wacht weer een uitgebreide agenda. De raad zal zich moeten uitspreken over een voorstel van b en w inzake het verhogen van het recht voor het plaatsen van strandcabines van 15,- op 20.- per seizoen. B en w willen voorts de mening van de raad c verlenen van een crediet van 1000,- als bijdrage in de kosten van verbete ring door het waterschap van de oprit nabij hotel .De Blanke Top', en over een crediet van 2820,- voor het aan brengen van een trottoir langs de Prinsestraat. B en w willen ook over eenkomstig de wet op de ruimtelijke ordening de verklaring, dat een be stemmingsplan wordt voorbereid. Aan de orde zal komen de verkoop van grond aan J. la Gasse-Van der Lijke laan de Prins Willem Alexanderstraat) en aan A. D. van Houte (aan de Nieuwleusenerstraat). B en w willen ook de subsidie aan het Roode Kruis voor ziekenvervoer verhogen tot 0.50 per inwoner. De geloofsbrieven van de heer L. Tack zullen in verband met zijn benoeming tot raadslid in de vacature De Bruijne worden onder zocht. Kleiduiven- schietwedstrijd in Kamperland De Noordbevelandse jagersvereniging hield haar jaarlijkse kleiduivenschiet- wedstrijd op een terrein in Kamperland- De wedstrijd was gesplitst in één voor leden en één voor niet-leden. De wed strijd voor de leden werd gewonnen door de heer A. J. v. Dijke uit Colijns- plaat De verdere prijzen vielen als volgt: 2e prijs, P. de Bruine. Colijns- plaat: tie. J. M. de Regï, Kets: -ie. J H. de Kam. Kamperland: 5e W. M. Klompe, Kloetinge; 6e. J. H. Ztiijdweg Wissen- kerke; 7e. I. L. J. v. d Maas, Kats. De wedstrijd voor niet-leden werd ge wonnen door de heer J. Wiegel te Mid delburg. D Nadere Reformatie Is een Nederlandse kerkelijke beweging uit de 17e eeuw. Zij uegon m Zeeland, destijds de meest gerefor meerde provincie, en verspreidde zich door heel de Republiek. Vooral van Utrecht is door middel van Voetius de grootste invloed uitgegaan. liet was de bedoeling om in aansluiting aan de ge zegende Reformatie een verdere, een nadere re formatie door te zetten in de vaderlandse kerk en in heel het volksleven.' In het proefschrift van J. de Boer; De verzegeling met de Heilige Geest volgens de opvatting van de Nadere Reformatie, neemt Zeeland een belangrijke plaats in. De aanduiding Nadere Reforma tie is afkomstig van Jacobus Koelman, in aansluiting aan de Schot se terminologie .Second Reformation.' Koelman kreeg als predi kant een conflict met de magistraat over het vraagstuk van de zelfstandigheid van de kerk. De militante dominee werd op de duur geschorst en uit de Generaliteitslanden gebannen. Sedert 1675 zwierf hij het land door. ,Geen storm of buy hoe groot-Dee hem zijn coers verandren.' De grondlegger van de Nadere Reformatie is Willem Teellinck, 1579-1629, in deze rubriek al meer dan eens genoemd. In 1613 werd hij predikant te Middelburg. Zijn in 1627 uitgegeven boek .Noodwendigh Vertoogh aangaende de tegenwoor dige bedroefde staet van Gods volck' bevat het program van de Nadere Reformatie. Hij stelt duidelijk dat wfl moeten wederge boren worden, nieuwe creaturen zijn, anders kunnen wij geen troost putten uit de belijdenis van ons geloof. Hij verwerpt het verwijt alsof hij de reformatie niet voldoende vindt. Na Teellinck wordt Godefridus Udemans. 1581-1645 behaindeld. Hij beschrijft in de Ladder Jakobs de nm e weg naar de he mel in acht trappen. De eerste drie trappen zijn ootmoed, kennis met liefde en een oprecht geloof in God door Jezus Christus. Ude mans kan op een lijn gesteld worden met Willem Teellinck. Hoe wel de Nadere Reformatie, ook wel piëtisme genoemd, het ging om een vroom christenleven, sterk de invloed van de Engelse puri teinen en praktikalisten heeft ondergaan, staan Teellinck en Ude mans geheel zelfstandig tegenover het Engelse piëtisme. De Zeeuw Petrus Wittewrongel, 1609-1662, die predikant te Amsterdam werd. heeft daar krachtig voor de beweging der Nadere Reformatie gepleit Vondel, die hem beslist niet mocht, dichtte het volgende epigram: .Trompetter van de Zeeuwen-Gy tergt een nest vol spreeuwen.' In het middelpunt staat bij Wittewrongel de gevoelige vroomheid. Over de christelijke huishouding schreef hij twee dikke delen met als onderwerpen het huwelijk, de regering van het huis gezin, de bijzondere deugden, waarin alle christelijke vaders en moeders hun huisgenoten behoren voor te lichten. Laten wij beslui ten met enkele regels van Cats die kenmerkend zijn voor de geest van de Nadere Reformatie: Geloof en waer berou. vereelt met goede we reken. Dat kan door Uwen Geest een swacke ziel verstereken. Schip moet over twintig jaar nog modern zijn BOLNES-VLISSINGEN Zei- den heeft een schip /.o snel achter elkaar drie verschillende beheer ders gehad als maandag de .Ca pella', het nieuwe Vlissingse loodsvaartuig. Voor 12 uur was het nog bouwnummer 963 by de gebr. Pot te Bolnes onder Rotter dam. Werfdirecteur G. J. Boele droeg het schip toen over aan de vlagofficier Materieel van de marine, die hiervoor kapitein ter zee B. Reitsma had afgevaardigd. Deze gaf de Capelle direct door aan de directeur-generaal van het loodswezen, schout bij nacht J. F. Drijfhout van Hooff. De direc teur-generaal zorgde er voor, dat de loodsboot terecht kwam waar hij moest zijn: bij de directeur van het loodswezen Vlissingen, de ka- pitien ter zee G. van der Graaf. Schout bij nacht Drijfhout van Hooff i roemde de comfortabele inrichting van het schip. .Dat moet ook wel. Het is ,n de eisen van de toe- (ADVERTENTIE) Camping, caravan, zomerbuis, bergen, bossen, zee, neem - kant en klaar - van thuis ECHTE KOFFIE mee! kant en klaar gemalen altijd vacuumvers: óók op reis komst. Over 20 jaar moet de .Capella i nog een luxueus vaartuig zijn Nu i* dat schip het zeker, .Het ijkt vel een kasteel', merkte matroos F. Veldman uit Breskens tijdens de tocht van Bol nes naar Vlissingen op. Vlissingen is nu de thuishaven van de .Capella'. Het eigenlijke werk doet het, schip op zee. voor de monding van de Westerschelde. Daar worden de lood sen afgezet voor de schepen, die van en naar de Vlissingse rede komen. Het loodswezen heeft voor dit werk nu drie vaartuigen, binnenxort komt er 'n vier de bij: de .Wegna, nu in aanbouw bij Vuyck te Capelle aan de IJseL De ,We- ga' Is 'n schip van hetzelfde type als de .Capella.' De vaartuigen zijn door de marine ontworpen onder suoervisle van ir W. P H. de Jongh. De .Capella' (1000 brt) heeft totaal rond zes miljoen gulden gekost. Daarbij Is inbegrepen een uiterst moderne technische uitrusting. Zo heeft het schip een interne telefoon- instalatie en een dubbele radar-ap- paratuur. De vier loods jollen kun nen volledig aan boord worden ge hesen met een hydreaulisch-elec- trische installatie. Het vaartuig is, met 't oog op de toekomst, voorzien van een helicopterdek. De bemanning bestaat uit 27 personen. Er is aan boord nog plaats voor een kleine 30 loodsen, die op het achter schip hun eigen verblijven en 2-per- soonshutten hebben. In iedere hut is warm en koud stromend water Operatiekamer De kombuis lijkt volgens de trotse kok F. Blommaert uit Viiss.ngen. wel .een operatiekamer'. De kok kan be schikken over alle mogelijke hulpmid delen, al had hij liever gezien, dat er inplaats van een broodsn;jmach:ne een aardappelschil-installatie had gestaan. Het eten wordt meegenomen in twee eicellen en e Werfdirecteur G JBoele en kapi- icm-ter-eee B Beitmna tekenen n de Capell ■rij'ial van overdracht Bij de uitgifte van landbouwbedrijven in de nieuwe polder Oostelijk Flevo land. zijn een akkerbedrijf en een weide- bedrijf in erfpacht uitgegeven aan de heer C. J. van Westen te Nieuwerkerk. In totaal wei-den in deze poldei recen telijk uitgegeven: 33 ukkerbouwbedrij- ven in pacht en drie fruitteelttedrijven in erfpacht. De heer Van Westen is de enige landbouwer van Schouwcn-Duive- land, die een bedrijf ginds kreeg toe gewezen. ADVERTENTIE Voor jou, m'nzoon... omdat je met glans door die lastige studie bent gekomen. Omdat ik weet dat je heel wat pleziertjes hebt moeten missen. En omdat moeder en ik gewoon een beetje trots op je zijn... voor jou een Certina Opdat jij je dit succes nog vaak zult herinneren En weet dat we altijd aan je denken... voor al die momenten dat je het beste wilt geven. VLISSINGEN Het Vüssingse stadhuisplein was maandagavond een muzikaal strijdperk, afgeba kend door dranghekken. Precies ihalfnegen ging gerommel lang zaam over in getrommel en ver schenen de Marinierskapel der koninklijke marine en de tam boers en pijpers van het korps mariniers, beide uit Rotterdam, in slingerende bochten om de hoek van het stadhuis. majoor-directeur Laro af. Het witte papier omhulde een trofee als aan denken voor de Marimerskapel: een houtsnede van de Vlissingse fles in tegelvorm. Rechtsomkeert en onder schetterto- nen van de .Swannymars' van Al Jol- son verdwenen de Mariniers weer uit het zicht. Er waren op zijn minst enige honder den belangstellenden voor dit spectacu laire schouwspel. De genodigden en de mariniers kwamen na afloop in de on dergrondse kantine van het stadhuis by- Tussen het gewoel van de vele Mari niers vertelde de heer Van der Grift ons nog: .Vanmiddag heeft 't bestuur van 't Vlissingse Actiefonds 'n lunch aan boord van het Zweedse fregat .VIshy* aangeboden gekregen. Als souvenir kregen wij een paar prachtige man chetknopen met inscriptie.' By deze woorden toonde hij de gouden knoopjes met naani en wapen van de stad Vtsby in Zweden. Bovendien was er 's avonds omstreeks zes uur een cocktailparty aan boord gegeven. door oppertamboer H. van Kapel, lie- pen de totaal vijfentachtig mariniers op de ereloge af aan de andere kant \an liet plein. Op een aantal stoeltjes I hadden burgemeester drs D. Roemers en echtgenote., beide, commandanten van de Zweedse marineschepen, Gönar Ro- 1 marc en Hugo Frithz, officieren van de Nederlandse marine en leden van liet VAF hadden plaatsgenomen. De taptoe in het kader van de Zweedse week werd geopend met de Radetzkyinars van Johann Strauss. Onder bet spelen van de marsen maak ten de musici verschillende figuren: in langgerekte rijen of in gesloten cordon. Na het verste nummer speel de de Marinierskapel telkens versterkt met het ritme van de tamhoerrs en pij pers onder meer een gedeelte uit .West Side Story' en liet stuk .Acht tien huzaren.' één van de oudste mar- sen, gecomponeerd in de achttiende SOLO-TROMPETTIST Een voortreffelijk gespeeld muziek stuk was de .Retraite Frangaise'. een compositie van de ex-dirigent van de Marinierskapel, majoor H van Lijn-' schoten In dit nummer blonk vooral de solo-trompettist, F. T. Mestrini, uit.' Helder en zuiver klonken zijn tonen boven de gedempte achLergrondbege- leiding uit. Ongetwijfeld zou de taptoe nog iets i langer hebben geduurd als de druile rige regen niet plotseling een onaan gename spelbreker was geworden. Tij dens het spelen van de Metromars,'t nieuwste nummer op 't repertoire van de Marinierskapel en op "notenschrift gesteld door majoor-directeur J. P. Laro. werden links en rechs de paraplu's opgesto' Nadat nvt Wilhelmus met weerkaat send geluid tussen de muren van de omliggende huizen had geklonken, viel er om negen uur een stramme stilte- Op dat moment stond de heer \V. J. van der Grift, voorzitter van het Vlis singse Actiefonds, op en liep met een i pakje onder zijn arm geklemd op de INBRAAK SINT-JAN-STEEN In de nacht zondag op maandag hebben onbeken den zich door het indrukken van een ruit toegang verschaft tot het kantoor van de vlasfabriek van P. D. te Sint- Jansteen. Hoewel verschillende papie ren door elkaar werden gehaald, bleek bij controle dat er niets werd vermist. De politie stelt een onderzoek in. ruim-bemeten koekelfe mL en een vries- De Capella kan In oorlogstijd onrnid- delijk geschikt worden gemaakt voor de kustbewakingsdienst. Er komen dan twee sndvuurkanoimen aan boord. Vrijwel de gehele bemanning bestaat uit reserve-marinepersoneel. De reis maandag van Bolnes naar Vlis singen was de laatste voor steward C de Nooijer uit Arnemuiden. Hij gaat met penssoen. na 23 jaar als visser en 20 jaar bij net loodswezen te hebben gewerkt. De steward ge noot van een reis bij rustig weer. ,Te rustig', volgens kapiteAn FT H. Lems, Hij had graag wat ruwer weer gehad, om de boot wat grondiger te testen. Kapitein Lems blijft niet op de Capel la, hij heeft dc proefvaart gemaakt bracht bet schip naar Vlissingen. Danr draagt bil h<-{ commando over aan kapitein 1.. Lupker. De hwr Lem» gaat zich met de nieuwe Weg-a bezig houden. Kapitein l.upker beschouwt bet commando over de C apella als «-.-n hoogtepunt In zijn loopbaan. Een langn loopbaan, hij heeft Jaren als stuurman bij de Holland Amerika I-IJn gevaren. .Ja, de mensen mogen l>e»t weten dat er vaklieden op de loodsboten varen', zegt hij. Ultramodern De directeur van bet ViiMlngse loods wezen. kapitein ter zee Van der Graaf, maakte de reis naar Vlissingen mee. HIJ zag tot zijn genoegen, dat de be manning werkelijk blii was met da nieuwe boot. Niet alleen de beide stuurmannen. S W. G-s.us en J. Sorge- drager uit Vlissingen. liepen trots over de orug, ook beneden in de ultra-mo derne machinekamer was de stemming best. Tevreden keek daar de Vlissingse machinist A. J. Corre naar de dr.a diesol-electrische motoren van leder 600 pk. Het schip heeft maar twee van de motoren nodig om zich met de top snelheid van 13 zeemijl (ongeveer 29 kilometer per uur) voort tc bewegen. Om kwart over zeven maandagavond kwam de Capella bij de loodsboot Antar.s. die voor d» Srheidemonding zijn werk lag te doen. Statig maakte de nieuwe aanwinst een ererondje om zijn bejaarde collega. Voor de Vlis singse boulevard werd het schip nog eens begroet door een aantal loodsen, die vanuit hun auto's licht- en claxon- signalen gaven. Nog enkele weken, en dan met de komst van de Wega de grootste wens van het Vlissingse loods wezen helemaal in vervulling gegaan. Aanrijding te ;en op Zoom Bergi (ADVERTENTIE) BERGEN OP ZOOM Op de Kastan jelaar te Bergen op Zoom had maan dagochtend een ongeluk plaats, waarbij twee vrachtwagens schade opliepen. Het ongeluk gebeurde toen T. v. G. uit Lewedorp. die een vrachtauto be stuurde. snelheid moest minderen. J. B. uit Kapelle, «hè eveneens een vracht wagen bestuurde, bemerkte dit te laat, waardoor zijn auto tegen de achter zijde van de voor hem rijdende auto van v. G. botste Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Aanrijding tussen bromfiets en auto In de Wilhelminastraat te Wemeldinge ontstond een aanrijding tussen een per sonenwagen bestuurd door de heer L. uit Wemeldinge en een bromfiets, be stuurd door de heer V d. B. uit Yerseke. De personenwagen die van richting veranderde werd door de bromfiets in de zijkant geraakt, waarna de brom fiets tegen een aan de zijde van de weg staand inrijhek reed waarbij V. de B. aan de arm verwondingen opliep Dr. A. J. Eckhardt verleende" de eerste hulp. Brommer en auto werden licht bescha digd Schietwedstrijden Walcherse jagers KOUDEKERKE .De Walcherse Ja-, gersvereniging* hield zaterdagmiddag, op het terrein van de heer P. Brasser te Koudekerke haar jaarlijkse schiet wedstrijd op kleiduiven. Er werd ge schoten op twee banen: de personele baan voor de leden van de Walcherse jagers en een vrije baan voor niet leden. Aan deze wedstrijden werd deelgeno men door 23 schutters. Uitslagen: Per sonele baan: 1 F. de Visser uit Oostka- uit Middelburg en 3 W. Mange uit vlis singen Schietwedstrijden in Oostkapelle 00 STKAPELLE Zaterdagmorgen werden de door de schietvereniging .De Treffers' te Vrouwenpolder georgani seerde provinciale wedstrijden :n de loods van de heer S Brouwer te Oost kapelle geopend. De belangstelling was [op deze eerste dag nog matig maar men 1 verwacht de grootste deelname op woensdagavond aanstaande en zaterdag aanstaande- De organisatie is bij .De Treffers', die het 3de lustrum viert, in goede handen. De loods van de heer Brouwer leent zich bij uitstek voor dit evenement Een groot aanta' prijzen wacht op de diverse winnaars die zater dag 22 juni om ongeveer 5 uur n.m bekend zullen zijn. ADVERTENTIE beheerder b'ikenloi Contant geld r.ocig voor privé-doel- einden?Neem een persoonlijke lening bij de NMB. Dat qaat prettig en snel. Aflossing in max maai 36 maanden op gunstige voorwaarden. Bijvoorbeeld: f 3.000,- in handen, ba- taling in 18 x 183.15. Of: 10.000,- in handen, betaling in 36 x f 332,67. Loop eens binnen bij he: dichtstbij zijnde NMB-kantoor. Men geeft u er graag alle inlichtingen over de per soonlijke lening. U zu.'t zien, dat bij de NMB ce persoonlijke lening samengaat met persoonlijke service. NEDERLANDSCHE V1IDDENSTANDSBANK 235 vestigingen in Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 9