Middelburg heeft groot tekort aan kleine bejaardenwoningen Elk jaar 50 huizen bejaarden bouwen Krabbendijke achter gbouw nieuwe gymzaal Politiek klimaat gunstig voor PvdA Bezwaren tegen herziening van plan .Breeweg' BEJAARDEN ZO LANG MOGELIJK HUN ZELFSTANDIGHEID LATEN BEHOUDEN' ACHTERSTAND INHALEN ZELFSTANDIG Geref. gemeente Goes wenst premie voor kerkbouw OPEN WERK OPNAME-VRAAG REGISTRATIE STREEKFUNCTIE Concoursclub Walcheren Zuidzande wil gymzaal bouwen ,Robur' Goes organiseert AOW-toernooi Krediet van 308.000 Uitslagen van concoursbond EXAMENS B en w Mariekerke niet eens met de ontwerpregeling lucht verontreiniging SIMCA1000 ,DE BOEI' Uw krant kunt u niet missen GEEN DAG 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 15 JUNI 194, COMMISSIE SCHAT HET VOOR 1975 OP VIJFHONDERD MIDDELBURG Op het terrein van de zelfstandige bejaarden- huisvesting moet in Middelburg nog een grote achterstand inge haald worden. Tot deze conclusie komt de commissie ter bestude ring van het huisvestingsprobleem van bejaarden in haar adviesnota aan b en w van de stad. De commissie schat, dat het tekort aan be jaardenwoningen op het eind van 1975 tegen de vijfhonderd zal be dragen. Zij adviseert het college dan ook om gedurende vijf jaar elk jaar tenminste 6 procent van het totale nieuwbouwprogramma voor kleine woningen te reserveren. Dp commissie geeft ook mogelijkheden aan waar gebouwd kan worden. Daar er 111 de binnenstad momenteel geen mo gelijkheden zijn moet dat in de nieuwe stadswijken gebeuren. De commissie pleit in dit verband voor een grotere differentiatie. De mogelijkheid moet worden nage gaan om een reeks bejaardemvoningen :n één straat te groeperen (eengezins woningen. flats met op een enkel punt een verzorgingsflat) hoewel voorkomen dient te wouden, dat een te groot aan tal bejaarden in een bepaalde wijk wordt gehuisvest. Als in de toekomst verouderde wijken in de binnenstad ge saneerd moeten worden zouden daar vol gens de commissie naast normale wo ningen ook bejaardenwoningen gepro jecteerd kunnen worden. In het begin van het rapport herin nert de commissie er nog eens aan. dat er in Middelburg procentsgewijs veel meen- bejaarden wonen dan ge middeld in Nederland: 13.5 procent tegen 9,5 procent. Uit een advies van de stichting Zeeland, dat als bij lage bij het rapport is gevoegd, blijkt. dat Middelburg (plus Sint- Laurens en Nieuwland) 1966 begon met ruim 3600 bejaarden (ouder dan 65 jaar) terwijl er in het verzor gingsgebied van de stad nog eens bijna 1900 woonden. Volgens het OBS wordt in 1970 rekening gehou den met 3900 bejaarden in de stad en 2000 in de omgeving, terwijl de ze cijfers voor 1975 geschat zijn op ruim 4000 en 2150. De commissie hecht er zeer veel belang aan, dat de bejaarde zo lang mogelijk zijn zelfstandigheid behoudt. Daarom wordt er voor gepleit om de achterstand in de sector kleine wonin gen zo spoedig mogelijk weg te wer ken. Want, zo zegt de commissie, het aantal voor bejaarden geschikte kleine wonin gen is geheel ontoereikend. Ben be langrijk aantal bejaarden is bovendien zowel in als buiten de saneringsgebie- den gehuisvest in slechte tot zeer slech te woningen, terwijl anderzijds de woonruimten vaak veel te groot zijn. In dit verband is de commissie ver heugd, dat er thans een aantal plannen gereed ligt of reeds in uitvoering is om de voorraad kleine woningen te vergro ten. Op dit terrein is er volgens de commissie een belangrijke taak wegge legd voor de woningbouwverenigingen. Verder zijn er plannen voor de bouw van een verzorgingsflat in Griffi oen Et. dat bestemd is voor financi eel beter gesitueerden. De commis sie is van mening, dat door realise ring van dit plan zal worden voorzien in de behoefte van 'n relatief grote groep personen, van wie er vroeger vei en een leidinggevende functie be kleedden. DEN HAAG De gereformeerde ge meente van Goes heeft bij de kroon een bezwaarschrift ingediend tegen een be schikking van de minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening, waarin werd bepaald, «lat de uitbreiding van het, kerkgebouw aan de Beatrlxlaan niet in aanmerking kan komen voor een premie als bedoeld in de wet premie, kerkbouw. Nauw met het bouwprogramma voor deze woningen is verbonden het open bejaardenwerk, dat volgens de commis sie primair de aandacht waagt. Reeds vóór het bouwprogramma gedeeltelijk zal zijn voltooid dient de organisatie van het open bejaardenwerk zeker op papier gereedgekomen te zijn. In dit opzicht stelt de commissie: ,De. opname in een tehuis dient een sluit stuk te blijven; zelfstandige huisvesting, onder eventueel noodzakelijk toezicht dan wel hulpverlening, blijft primair'. Het nieuwe dienstencentrum Schutters hof zal volgens de commissie op dit punt van onschajtbare betekenis zijn. De commissie adviseert b en w aan dit dienstencentrum in de toekomst alle mo gelijke medewerking te verlenen. Hoewel er door de slechte woningen voor de bejaarden behalve een grote vraag naar nieuwe woningen ook een grote vraag bestaat voor opname ln een bejaardenoord adviseert de commissie b en w ten aanzien van de bouw van nieuwe tehuizen zeer voorzichtig te zijn, opdat overcapaciteit wordt voorkomen. Het aantal bedden in de Middelburg se bejaardenoorden moet na vo tooiing van het gereformeerd streek- tehuds en het Jacob Rogigeveenlhuis voor Middelburg en de directe om geving voldoende worden geacht om op langere termijn gezien aan de op namebehoefte te voldoen. Deze be hoefte moet naar de mening van de commissie vooralsnog op 8 procent van de bejaarde bevolking worden gesteld. Dit percentage zal volgens de commis sie bij verdere ontplooiing van het open bejaardenwerk een dalende tendens te zien geven. De werkelijke behoefte voor opname in één der bejaardenoorden is niet zonder meer te bepalen aan de hand van de aanmeldingen. Daaruit is namelijk on voldoende af te lezen welke factoren aanleiding waren zich aan te melden. Een deel er van heeft betrekking op personen, die 65 jaar zijn geworden en die zich op de wachtlijst (in meerdere gevallen zelfs van meer dan één tehuis) hebben laiten plaatsen teneinde van op name verzekerd te zijn zodra dit ge zien hun verminderde validiteit urgent gaat worden. Do noodzaak van eon centrale registra tie von deze aanmeldingen vindt <le com missie dan ook bijzonder noodzakelijk. Mogelijk zou, zo adviseert de commis sie, deze centrale registratie één der taken kunnen zijn van de stichting dienstverlening aan bejaarden. Geschat wordt, dat er in 1975 Middelburgse bejaardentehuizen 456 bedden beschikbaar zijn. De benodig de opnamecapaciteit is geraamd op 324 bediden. Het gunstige verschil van 132 bedden moet worden ver klaard uilt de omstandigheid, dat het Ïereformeerd sbreektehuis en het acob Roggeveenhuis niet alleen een functie hebben voor de opname van Middelburgse bejaarden. Het gerefor meerd streektehiuis is voornamelijk bestemd voor de omliggende gemeen ten, het Jacob Roggeveenhuis voor bejaarden uit heel Zeeland en zelfs daarbuiten. Uitgaande van de situatie voor Walche ren (zowel Middelburg als Vlissingen hebben in dit opzicht een centrumfunc tie) wordt het aantal bejaarden in 1975 op 12.000, waarvoor bij het sn van de 8 procentsnorm het dan aanwezige aantal van voldoende is. Er is dan een teit vain 6 bedden. De kerkeraad merkt in het schrift op, dat hij zich door de stimule ringsmaatregelen van de overheid voor grote moeilijkheden ziet geplaatst verband met de aanwijzing van de meente Goes tot industriekern. In 1953 werd het huidige kerkgebouw met een ruime overcapaciteit in gebruik geno men. Op het gebouw rust thans nog een renteschuld van ongeveer 80.000. Na de ingebruikneming steeg het ledental tot 1964 van 562 tot 1009. ,Dit is een aanwas van 180 percent tegen een ste delijke aanwas van 17 procent. Deze on evenwichtige groei is te wijten aan het feit, dat het kerkgenootschap op het platteland in de regio verhoudingsgewijs veel sterker is vertegenwoordigd dan in de stad Goes. Daarom zou de bouw van een tweede kerkgebouw in een van de uitbreidingsplannen van de gemeente Goes alleszins verantwoord zijn. Het grote tekort van predikanten in de klei ne kerkgenootschap maakt de verwezen lijking van deze plannen echter niet uit voerbaar. Daarom werd de kerkeraad genoodzaakt het huidige kerkgebouw drastisch uit te breiden. Deze uitbrei ding maakt een totale wijziging in de opzet van het geheel noodzakelijk, zodat het aantal zitplaatsen zeer kostbaar wordt 450.000 voor 300 zitplaatsen). Mede gelet op het feit, dat de overheid aan de stimuleringsgebieden grote fi nanciële steun verleent in de vorm van economische en sociaal-culturele infra structuur, heeft de kerkeraad de vrij heid gevonden een verzoek in te dienen om in aanmerking te korrn Cremie als bedoeld in de erkbouw' De kroon wordt nu verzocht alsnog gunstig op deze aanvraag te wil len beslissen. De concoursolub Walcheren hield een wedvlucht vanuit Moaskroen, afstand km. In concours 2S0 oude duiven. Gelost om 8.30 uur. aankomst eerste duif 9.50 uur. 1 C. de Graaf, Middelburg; 2 M. de Ruy- ter, Vlissingen; 3 J. Meerman, Vlissin gen; 4 J. Hoogcstcgcr, Souburg; 5 L. van Wallenburg, Souburg; 6, 7 en 8 L. de Ruyter, Vlissingen; 9 D. Wissekerke, Vlissingen; 10 J. v. Spaandonk, Souburg. Voorts werd een wedvlucht gehouden vanuit Angerville. Afstand 367-372 km. In concours 501 oude duiven, gelost om 5 uur. Aankomst eerste duif 11.39 uur. Deze vlucht kende een traag verloop. 1 Comb, de Bree v. Keulen, Vlissingen, 2, 8 en 9 J. Rijnders, Vlissingen; 3 W. Wevers, Vlissingen; 4 C. v. d. Vijver, Souburg: 5 en 1 J. Rottier, Vlissingen; 6 J. Sponselee, Souburg; 10 J. v. Peenen, Vlissingen. De concoursclub Walcheren hield een wedvlucht vanuit Moeskroen, afstand 84-89 km. In concours 280 oude duiven gelost om 8.30 uur. Aankomst eerste duif 9.50 uur. 1 en 20 C. de Graaf, Middelburg; 2 M. de Rurjter, Vlissingen; 3 en 25 Meer man, Vlissingen; 4 J. Hoogeteger, Sou burg; 5 en 23 L. van Wallenburg. Sou burg; 6, 7 en 8 L. de Rurjter, Vlissingen; 9 D. Wissekerke. Vlissingen, 10 J. v. Spaandonkc, Souburg. ZUIDZANDE De gemeenteraad van Zuidzande besloot donderdagavond mee te doen aan de gemeenschappelijke re geling voor de luchtverontreiniging. Zuidzande zal aan deze regeling 0,50 per inwoner bijdragen. In principe stemt de raad in met de" bouw van een gym nastieklokaal bij de openbare lagere school. Veel hoop dat een aanvrage spoedig gehonoreerd zal worden koes terde men echter niet. De raad, onder roorzitterschap van waarnemend bur. remeester A. Luteijn, aanvaardde ver- Ier onder andere de wijziging van de gemeenschappelijke regeling IZA en de salarismaatregelen voor het gemeente- personeel. Zondag 16 juni a s organiseert de afde ling voetbal van Robur in Goes, voor de vierde keer haar toernooi voor vetera nen, het aow-toernooï. Zeven Zeeuwse en een Noord-Brabantse club zullen daar gaan uitmaken wie de opvolger zal zijn van HW'24 dat in 1967 hel toernooi won. Deze zeven clubs zijn HVV'24 uit Hulst, Walcheren uit Vlissingen. het Middelburgse Zeelandia, Luctor uit Hein- kenszand, Hontenis3e uit Kloosterzande. de veteranen van Goes en die van Ro bur. De ene Noordbrabantse club is SVW'67 uit St.-WiUebrord, de voorma- oudeliedenhuis aan de Herengracht moet naar de mening van de commissie reke ning worden gehouden met enkele moei lijkheden, die zich zuilen voordoen met betrekking tot de overplaatsing van een aantal daar gehuisveste bejaarder naar andere tehuizen. Nu de bouw van de bejaardenwoningen op gang is gekomen zou het volgens de commissie aanbeveling verdienen on der de zelfstandige gehuisveste bejaar den gegevens te verzamelen over hun wensen met betrekking tot de huisves ting. Met dit onderzoek zou in eerste instantie in de saneringsgébiedien begon nen moeten worden, waarna het regel matig uitgebreid kat» worden over an dere stadsdelen, met inbegrip van Sint- Laurens en Nieuwland. B EN W WILLEN TOT 1975: WAARDERING VOOR B EN W Met waar- DEN HAAG De afdeling geschillen van liestuur van de raad van stilte be handelde deze week een bezwaarschrift by de kroon van dr A. M. van «Ier zen te Middelburg tegen liet besluit van gedeputeerde staten van Zeeland, waar bij goedkeuring is verleend aan een plan tot partiële herziening van het uitbrei dingsplan in onderdelen .Breeweg' van de gemeente Middelburg. Dr Van der Giezen zegt, dat de gemeen-1 *dï KRABBENDIJKE scheidingslijn van de gemeentegrond en j}eriii£ heeft de raad van Krab- zijn grond. Hij meent op grond van de 0 wet, dat het hoofd van de gemeente ver- bendijke zich donderdagavond KtW de plannen van b en w se- om k"nen tol de bon» van hier in gebreke gebleven en daarom is aen gymnastieklokaal. Uit alle de wet voorgeschreven procedure niet' gevolgd, waardoor ik niet in de gelegen- jfractie heid ben geweest bezwaren op de voor geschreven wijze kenbaar te maken', aldus de appellant, die voorts meent, dat door deze „handelwijze zijn eigen domsrecht onvoldoende is geëerbiedigd. Hij verzocht de kroon het besluit tot wij ziging' van het plan te vernietigen, op dat hij alsnog in staat kon worden ge steld zijn bezwaren op de door de wet voorgeschreven wijze kenbaar te maken. MIDDELBURG Teneinde de achter stand in Middelburg op het gebied van j de bejaardemvoningen te kunnen inha len streven b en w ernaar tot 1975! toe jaarlijks 50 huizen voor bejaarden; te bouwen. Zo delen ze mee in een De concoursbond Zuid-Beveland bracht pre-advies bij de zojuist verseltene be jaardennota. Wethouder M. Wattel van sociale za ken wees er in een toelichting op de nota op, dat in dit stuk alle tot nu toe genomen initiatieven op het ge bied van de bejaardenhuisvesting ge bundeld zijn en dat aan de hand daar van de noodzakelijkheid bepaald wordt. De wethouder hoopte dat de nota een krachtige stimulans zal zijn voor de., burgers om zich voor deze goede zaak in te zetten. Ben w zullen er in de nabije toekomst overigens niet onderuit kunnen om de oudere burgers naar de buitenwijken te verwijzen, omdat er in de binnenstad geen nieuwe bej—J gebouwd kunnen - college laten onderzoeken of bestaande bejaardenwoningen aangepast kunnen worden aan de eisen van deze tijd. Het college zal de raad en de burgerij hier over nader inlichten. Het college stelt zich, zo deelt het in het pre-advies mee, in beginsel positief op tegenover de in de nota voorgestelde vorming van een per- manenter contact- en overlegorgaan ter vervanging van de commissie die met de aanbieding van deze nota haar werk heeft beëindigd. Ook zijn b en w het eens met de voor gestelde centrale registratie van inschrij vingen in verzorgingstehuizen. Het col lege wil het centrale register zodanig zamenstellen, dat daarin gegevens voor een goede coördinatie van het opname- beleid zijn te vinden, alsmede vc treffen van andere maatregelen daaraan behoefte is voor de ouder wordende mens in Middelburg. het afgelopen weekend 276 oude en 822 jonge duiven in concours voor een wedvlucht vanuit Moescroen. De uit slagen zijn: oude duiven: 1 en 2 P. But ler, Biezelinge; 3 en 7 P. van 't West einde, Lewedorp; 4 J. Almekinders, Goes; 5 M. Pieterse, Wemeldinge; 6 gebroeders Oele, Yerseke; 8 P. Wille- boer, Kruiningen; 9 P. Schrijver, 's-H.- Arenclskerke en .10 J. van Hekken, Goes. Jonge duiven: l'P. de Waart, 's-Hee- renhoek; 2 P. Schrijver, 's-Heer-Arends- kerke; 3 De Hond-Tholenaar. Goes: 4 J. van Hekken, Goes; 5 C. Boei, Biezelinge: 6 M. Moerland, Rilland; 7 A. Princen, Goes: 8 M. Blok. Krui ningen; 9 A. Martens en zn. Goes en 10 J. Steenhard, Goes. De bond bracht ook 1065 dieren in concours voor een vlucht vanuit Anger ville. De uitslagen hiervan zijn: 1 H van Es, Yerseke; 2 M. Minn aard, Krab bendijke; 3 W. van Stel, Wemeldinge: 4 en 8 E. Vermast, Yerseke; 5 Jac. Minnaard, Krabbendijke; 6 C. Hermes, Lewedorp; 7 H. van Koeveringe, Krui ningen; 9 J. Waverijn, Kruiningen ",n A. Hazen, Lewedorp. CAMMELBEECK IN VLISSINGEN: Aandacht voor functioneren van democratie zijn ring, VLISSINGEN ,'Als de Party van Arbeid inderdaad de pretentie van een socialistische beweging wil waarmaken, clan zal zij in een nieuwe situatie niet een stembusakkoord of een progressieve concentratie de trekkracht moeten zyn', aldus mr G. J. P. Cammelbeeck, die don derdagavond sprak voor de afdeling Vlissingen van de Partij van de Arbeid. Dit partijbestnnrslid zei het gevoel te hebben, dat de Partij van de Arbeid be zig is het heft uit handen te verliezen. ,De Party van de Arbeid zal als grootste toch de programmapunten moeten aan dragen en duidelijk moeten laten horen, dat we helemaal niet tevreden zyn met de huidige situatie'. Desondanks was mr Cammelbeeck van mening, dat er voor zijn partij nog nooit wi'n gunstig klimaat is geweest: ,We allen overtuigd van de verloede. die de confessionele partijen zijn en leeft de confessionele kiezer voor de eerste keer de mogelijkheid zelf te kiezen. Ik geloof, dat met de komst van de groep Aarden het eind van de traditionele confessionele politiek voor bij is en dit opent onvermoede perspec tieven'. Naar de mening van mr Cammelbeeck moet er dan geen sprake zijn van een hergroepering, maar van een wezenlijke herstructurering: .We moeten tot de er kenning komen, dat wij het, monopolie van de progressiviteit niet hebben'. Vol gens mr Cammelbeeck zal dan blijken, dat ook een aantal PvdA-mensen het niet kunnen volgen. Volgens hem zou dit echter geen langdurige gevolgen heb ben: ,Als je principieel socialistische din gen laat schieten én dus water in de wijlt gaat doen kan het wel zijn, dat je de eerste keer succes hebt. maar tien jaar later ga je af als een reiger'. Naar aan leiding van een rapport van de basis- programcommissie zal op korte termijn binnen de Partij van de Arbeid een bré de discussie worden gevoerd over zaken, die voor deze partij van wezenlijke bete kenis zijn. Hierover bestaat naar de me ning van mr Cammelbeeck momenteel geen eenstemmigheid. Met name zal het volgens hem dan ook moeten gaan over het functioneren van de democratie, die naar de mening van mr Cammelbeeck, momenteel allesbehalve rooskleurig functioneert. Verloedering Naar zijn mening Is de hoofdoorzaak hiervan gelegen in het ontbreken van mondige mensen: .Alsof we in Nederland een werkelijke democratie hebben. Flauwekul! Is het vormings- Bij het aan de rijksopleidingsschool ge houden examen kleuterleidster akte A slaagden: Marleen Jans, Middelburg; Ineke Janse, Middelburg; Ankie Jobse. Vlissingen: Nelleke de Klerk, Kloetin- Atie de Looff. Kruiningen: Anne- lige Root-Wit veteranen. De wedstrijdenImieke Lucieer, Cadzand; Gerda Luit- beginnen 's morgens om 11 uur. met!wieier. Sluis; Annelies Pol, Koudeker- als eerste ploegen die van GoeB en Luc-;ke. tor op het derde veld aan de Westhar Eén kandidaat werd afgewezen. Het vendijk. I examen wordt voortgezet. en onderwijssysteem in Nederland dan soms gericht op mondige mensen, of is het gericht op slaven van de economische dictatuur? En daar ont staat juist het verloederingsproces'. De heer Cammelbeeck ging vrij uitvoe rig in op 't ontstaan en bestaan van on lustgevoelens in deze .consumptiemaat schappij', waarin naar zijn mening de grote massa van vereenzaming door maakt, waardoor men het gevoel krijgt niet meer mee te tellen: ,Je kunt alleen offers vragen als er ernst wordt ge maakt met wezenlijk rechtvaardige so ciale politiek. Als je praat over een nieuwe, politiek moet je alles daaronder stellen'. Voorts keerde de heer Cammelbeeck zich tegen denkbeelden als zon het ijzeren gordijn de grens tussen goed en kwaad zijn: ,De huidige bewegingen in de communistische landen gaan tegen de bestaande onvrijheid. Maar ook in het westen wordt de mens ïn een parket van onvrijheid gemanoeuvreerd'. MELISKERKIC De gemeenteraad van Mariekerke moet maandag 24 juni beslissen of de gemeente al clan niet een bijdrage geeft voor het onder zoek inzake de luchtverontreiniging. Het college van b en w is er in principe wel voor maar heeft bezwaar tegen de ontwerpregeling van de gedeputeer de staten. kwamen woorden op het voorstel het lokaal te bouwen op het speelterrein aan Ie Kerkhoekstraat, nu het be staande gymnastiekgebouw in een leplorabele toestand verkeert. De raad trok voor de bouw van het project 308.000 uit. Burgemeester L. Cnnssen kon op een vraag in die richting nog geen ant woord geven over een definitieve toewijzing, door het ministerie van c-rm. Hy maakte er melding van, dat het de bedoeling is het speelterrein te verplaatsen en achter liet gym nastieklokaal een buitenterrein te verplaatsen en achter het gymnas tieklokaal een buitenterrein te si tueren, waar bij mooi weer op ge sport kan worden. Voor de kinder speeltuin zal tydig een andere oplos sing worden gezocht, J~ voorzitter toe. Zonder één opmerking ging de raad ak koord met het voorstel medewerking te verlenen aan de vereniging voor onder wijs op gereformeerde grondslag bij de bouw van een nieuwe negenklassige mavo-school en bij de aanschaf van leer methoden voor deze school. De raad be noemde wethouder J. Mallekote tot on bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand, gaf medewerking voor de bete- eling van liet schoolterrein bij ,De Knkelinge'-school en wees de kruisin gen Noordweg-Beatrixstraat en Noord- weg_HinkeIingestraat aan tot voor- rangssplitstagen. Verdei- besloot men tot de aankoop van het pand Dorpsstraat 94: dat zal wor- I den afgebroken om de Nederlacdw her vormde kerk meer naar het centrum ui halen en er zal ter plaatse ook straat worden gelegd. Op een emmer king van de heer A. Riecüjk (vrije Mm werd toegezegd, dat men zal nagaan 0' ook de kerk in een en ander wil blidra' gen. Een deel van de grond zal ook worden verkocht aan het naastgelezen bedrijf voor uitbreiding van de winkel Op een vraag van de heer J. Geeuw (pvda) in die richting, zei burgemees ter Cnossen, dat b en w welwillend zou" den staan tegenover verzoeken van da scholen om medewerking te verlenen voor het schoolzwemmen in het nieuw» bad van Kruiningen. .De kostenfactor 1 speelt natuurlijk mee,' aldus de burec- instemmenae meester, die meende, dat het initiatief in deze zaak van de kant van de scho len moet komen. Dc heer A. Busch (szi kreeg op een vraag of er spoed gezet zou kunnen worden achter een ontwa teringsplan voor de begraafplaats ten antwoord, dat de technische dienst al bezig is de grondwaterstand te meten. Geslaagden hbs-A Kon. Wilhelmina- lyceum te Oostburg Aan het .Koningin Wilhebnïna Lyceum' te Oostburg zijn vrijdag geslaagd voor examen hbs-a: de dames J. Kramer uit Sluis, N. Ouweneel uit Oostburg en N. Monteau uit Oostburg: de heren F Buijze uit Groede, J. Dijk uit Biervliet', H. Enkelaar uit Oostburg, K. Jansen uit Oostburg, J. Mooriag uit Breskens, G. Overdam uit Oostburg, E. de Schoolmees ter uit Waterlandkerkje. H. Verduijn uit Bresikens, W. Verplanke uit Bier vliet en W. de Zwart uit Schoondijke. Er werden geen kandidaten afgewezen. DV dinsdag 18 juni ho pen wij met onze gelief de ouders en groot ouders J. JOBSE M. JOBSE- BOSSCHAART te herdenken dat zij 55 jaren in de echt werden verbonden- Dat de Heere hen nog lang voor elkaar en voor ons moge sparen, is de wens van hun jank Dare kinderen en .leinkinderen. M. Dekker-Jobse J. Dekker J. Jobse F. Jobse-Joosse En kleinkinderen Meliskerke, juni 1968 Valkenburgstraat 27 Gelegenheid tot felici teren van 16-17 uur en van 19-20 uur in het verenigingsgeoouw der geref. gem. Voor de blijken van belang stelling en medeleven, ont vangen na het overlijden van onze lieve vader, be huwd. groot- en overgroot vader JAN VAN KOOIJEN weduwnaar van E. Koets, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, A. van Roorjen St-Laurens, juni 1968 Van Cittersstraat 33 Voor de blijken van mede leven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lie ve man, onze lieve vader en behuwdvader MARINES SCHUIT betuigen wij onze hartelijke dank. In het bijzonder H.H. dok toren, alsmede het verple gend personeel van het Gasthuis. Oost-Souburg: A. J. Jansen-Schuit J. J. Jansen Middelburg, juni 1968 Kanaalweg 18 19 juni 1968 hopen on ze geliefde ouders en grootouders C. LEIJNSE en C. LEIJNSE-SINKE j hun 50-jarige echtver- eniging te gedenken. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Vlissingen, Kogelparkstraat 7 Gelegenheid tot felici- i teren van 16.30-18.00 uur in het Dr Wolters- i huis, Bonedijbestraat 155, Vlissingen. Met name maken b en tegen 'het feit dat de provincie maar 50.000.- bijdraagt :n de totaalkosten van 170.000,-. In de ontwerpregeling wordt de verdeling van de resterende lasten over de gemeenten verdeelt aan de hand van het aantal inwoners, Het collegee is van men indat bij deze regeling ook rekening wordt gehouden met de mate waarin de gemeenten oorzaak zijn van de luchtverontreini ging. ,De grootste verontreinigers moeten ons inziens ook het meeste bijdra gen. Tnslotte genieten deze ge meenten ook de voordelen van de industrie, zoals bijvoorbeeld de toe wijzing van goedkope woningwet woningen', nidus het college. B en w stellen dan ook voor de betref fenle regeling te aanvaarden, echter onder het voorbehoud dat dc maximum bijdrage voor Mariekerke niet meer zal bedragen dun 0,20 per inwoner. Op advies van de vereniging van Nederlanse gemeenten stelt het col lege. voor de bouwverordening op en kele punten te wijzigen. B en w stel len eveneens een wijziging voor in de verordening op de keuringsdienst van slachtdieren cn van vlees in de ge meente Mariekerke. Verder krijgt dc raad nog een voorstel om de algemene politieverordening opnieuw vast te stel len. Ais basis voor deze verordening heeft de verordening van de gemeente Duiveland gediend. Tevens wordt op Op vrijdag 21 juni 1968 hopen de heer en me- vrouw J. ANTHEUNISSE en M. K. W. I ANTHEUNISSE- SNIJDERS de dag van hun 40-ja- rige echtvereniging te j gedenken. Hun liefhebbende kin deren en kleinkinderen. Middelburg, juni 1968 Gelegenheid tot felici- j teren van 16.00-17.00 j uur in het gereformeerd jeugdgebouw. Singel straat 15. Middelburg. Voor de bewijzen van me deleven, ons betoond tijdens de ziekte en na het over lijden van onze lieve moe der, oma en tante MAATJE MEIJAARD weduwe van Cornells Kloosterman, betuigen wij allen onze op rechte dank. In het bijzon der zr v. d. Plank, dokter Vos. dokter Okker en de zuster van zaal G 2 van het Gasthuis te Middelburg voor de bijzondere belangstelling en medische hulp. L. J. Kloosterman A. J. Kloosterman van Sabben Mattie Wolphaartsdijk, juni 1968 Boomdijk 3 Voor de vele bewijzen van medeleven, ons .betoond voor en na het overlijden van ons innig geliefd zoon tje en broertje' WIM betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid artsen en het verplegend personeel van de kinderafdeling St-Joanna- ziekenhuis te Goes. Familie P. van Waarde se, juni 1968 Voor de vele bewijzen van deelneming, tijdens de ziek te en na het overlijden van onze lieve man en vader WILLEM CORN ELIS JEREMIASSE betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, M. L. Jeremiasse- dc Waard Goes, juni 1968 Zaagmolenstraat 82 E. KANT, arts, te Vlissingen, AFWEZIG 11 15 juni tm 6 juli 1968. J. Vader, arts maandag 17 juni AFWEZIG tot 18.00 uur. DR L. P. ROEGHOLT en B. UYTERLINDE internisten. DE SPREEKUREN ZIJN VERVALLEN. In plaats daarvan alle poliklinische consulten uitsluitend volgens afspraak. Afspraken kunnen telefonisch ge maakt worden via de secretaresse. Telefoon 01180-5555, toestel 89. Alleen op werkdagen van 8.30-10.00 uur v.m. De curator in het faillisse ment van de naamloze ven nootschap Goense's Groot handel en Export NV, ge vestigd te 's-Gravenpolder, heeft ter griffie der arron dissementsrechtbank te Mid delburg de enige uitdelings- lijst in dit faillissement ge deponeerd, die aldaar gedu rende tien dagen ter koste loze inzage van de crediteu- ligt- De curator, mr H. Bruin. Bierkaai nr 3, Middelburg. De rechter-commtesarla ln het faillissement van mevr. A. J. van der Hoek, weduwe van H. H. A. Horstman, wo nende te Oost-Souburg (ge meente Vlissingen) aan de Bermweg nr 1 heeft be paald: 1. dat de Indiening der schuldvorderingen bij de curator moet plaatsheb ben vóór 1 oktober 1968: dat de verificatieverga dering zal worden gehou den op donderdag 17 ok tober 1968 te 14.00 uur in het gerechtsgebouw, Hofplein nr 8 te Middel burg. De curator, mr H. Bruin. Bierkaai nr 3, Middelburg. Dr J. C. M. Grosfeld, A. G. S. van Ramshorsf huidartsen, Stationsstraat 22. BERGEN OP ZOOM. In verband met vakantie en met verhuizing per 1 juli 1968 van de praktijk van Stationsstraat 22 naar het ziekenhuis LIEVENSBBRG, houden wij van 17 juni tot en met 13 juli geen spreekuur in Steenbergen en Tholen. In Bergen op Zoom alléén spreekuur dinsdag en don derdag van 11.00 tot 15,00 Kunstgebittenreparaties. Sneller, beter en goed koper Ook gouden tanden in kunstgebit. H. SCHUSTER herenkapsalon Koningstraat 8, GOES Wegens vakantie is onze zaak GESLOTEN van maandag 17 tot en met 29 juni. Groente- en fruithandel VERSTRAATE Maandag 17 juni sluiten we onze zaak en danken onze clientèle hartelijk voor het genoten vertrouwen. I. VAN DE VIJVER Maak eon proefrit bfcf Automobielbedrijf Wijngaardstraat 62 GOES Telefoon 01100-5302 WEMELDINGE Dorpsplein 6 Telefoon 01192-394 61 j Café-bar-dancing Specialiteit kip in 't pannetje en gebakken tong. Zweedse week Scandinavische Walstraat 68 Telefoon 3056 VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 8