Studenten in Wageningen willen medezeggenschap Kritische opstelling vakbeweging nodig Bij kleuteronderwijs f 36 miljoen tekort Labour verloor weer een zetel FELLE TAAL IN OPEN BRIEF Hogeschool van vandaag leidt op voor maatschappij van gisteren' Nieuwe raad voor de jeugdvorming GEMEENTEN MOESTEN BIJPASSEN Kennedy's tocht door hotelkeuken was niet voorzien Nodig is betere classificatie SAIGON OP BOMBARDEMENT VOORBEREID Ziekenfonds in in Nederland Verburgerlijking van werknemers Nog geen ommekeer politiek getij RIJNMONDGEBIED KRIJGT BETERE ONGEVALLENHULPVERLENING Doktoren minder gedisciplineerd dan verpleegsters PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 15 JUNI 1955 WAGENINGEN (GPD) .On der invloed van de studentenbe wegingen in het buitenland begin nen ook in Wageningen de studen ten zich ervan bewust te worden dat zij in het huidige systeem stamboekvee zijn; vee. waaraan door velen hard gewerkt wordt om het mooi glimmend te krijgen, en waaraan veel geld en zorg wordt besteed, maar dat totaal niets te zeggen heeft over eigen lot en dat na enige jaren met huid en haar aan de maatschappij ver kocht zal worden'. tengroep HHMRBBPPPH ïit een officiële open brief aan alle Wagen ingse hogeschoolstudenten, waarin wordt gezegd, dat een be langrijk aantal stuaenten .uit aller lei groeperingen (werkgroep .Kater van de Alma Mater', Stud '75 studentenvakbeweging vast zijn sloten om ook in Wageningen de nieuwe kritisehe universiteit in te voeren'. Parijse toestanden Over die plannen schrijft het bestuur van de werkgroep: ,Het invoeren van een kritische universiteit doen wjj bij voorkeur in samenwerking met het landbouwhogeschoolbesiouur, de hoog leraren en de wetenschappelijke staf. Maar als deze instanties medewerking weigeren zuilen de studenten dwang Kbruiken. Dan kan men over een jaar riise toestanden in Wageningen ver. ■wachten'. De werkgroep noemt Wageningen ,een klein en genoeglijk stadje, waarin stu denten, staf en hoogleraren op een in verhouding met andere universiteiten intiem te noemen wijze sarnenwerkn s\ Met die kleine 1 de Alma Mater* de 22 studie- inlichtingen die de hogeschool momen teel telt. -luist door die kleinheid van de land bouwhogeschool', zo zegt men in de open brief, Ja het te verklaren, waar óm de toestanden en de voorzieningen voor de studenten in Wageningen be ter genoemd moeten worden dan in vele andere universiteitssteden in Nederland. Het ls ook om die redenen dat het studentenprotest in Wageningen po laat tot ontwikkeling is gekomen. kleine Felle taal Na een tamelijk gematigd begin de brief wordt dé taal feUer, waar men schrijft: ,Uit de vele discussies, die de Wageningse studenten tot nu toe binnenskamers hebben gevoerd, is naar voren gekomen wat het protest van de studenten eigenlijk inhoudt: de hogeschool van vandaag leidt op voor de maatschappij van gisteren. Gisteren werd de wereld geregeerd door de he ren, en de hogeschool leidde knappe die- 1 op die konden uitvoeren, wat dio 1 wensten. JJ'~ s het heft li studenten eisen nu een opleiding I die gekenmerkt zal zijn door discus sies tussen de studenten, de weten schappelijke staf en de hoogleraren. Zfj eisen dat er felle en harde kritiek uitgesproken zal kunnen worden en dat, als iedereen het over een bepaalde kri tiek eens ls, er ook conclusies uit die kritiek getrokken zullen worden'. l^jk woord over zijn vak te kunnen fceggen, dan moet zo'n man met ver vroegd pensioen worden gezonden', zo meent het bestuur van .Kater van de Alma Mater'. Als een hoogleraar de gewoonte heeft om elk college tien minuten te laat te beginnen (zoals een niet nader te noemen grijsaard in Wa geningen doet), moet hij door zijn stu denten berispt kunnen worden'. Het schrijven van de studentenwerk groep wordt besloten met de wens flat .de mensen, die nu de touwtjes in handen hebben, de studenten mede- der protest. DEN HAAG (ANP) Het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk heeft met de dagelijkse raad van de raad voor de jeugdvorming vol ledige overeenstemming bereikt over de reorganisatie van deze raad. Het totale aantal leden vavn de raad zal van vijftig (vijf afdelingen van 10 leden) tot ten hoogste zestien worden teruggebracht. Dit heeft het voordeel, dat de raad vrijwel steeds plenair bijeen zal kun- n komen en zich U J— K""«nawr!5«=n Sulden moesten bijpassen ;VJUlrlM echter om nog niet bekende redenen I voor de materiële exploitatiekos- z'Jn- dat hij maar eerst een ontmoeting met; de pers moest hebben. De ober had hem ten voor het kleuteronderwijs. Daar komt nog bij, dat bijna de Flinke buit voor jongelui bij serie inbraken UTRECHT (GPD) De Utrechtse politie heeft drie Jongemannen aange houden, die ervan» worden verdacht in de stad en provincie een groot aantal inbraken te hebben gepleegd. Donderdagavond om 11 uur werd de 21-jarige P. A. van D. in Utrecht gearresteerd. De twee anderen, de 19- jarige Th. F. B. uit Houten en de 20- jarige H. C. W. uit Bilthoven, werden 's nachts ln Houten met hun gehuurde auto aangehouden. In de woning van B. heeft de politie een grote hoeveelheid gestolen goede ren terwaarde van 10.000 gulden ge vonden. Die goederen waren onder meer afkomstig van een inbraak in een lyceum in Utrecht. Daar werden las- en snijapparatuur, gereedschap pen en bandrecorders tot een waarde van 4000 gulden gestolen. Voorts heb ben de drie verdachten uit een aan tal militaire opslagplaatsen munitie, wapens, granaten en handgranaten ontvreemd. Uit een opslagplaats van de Nederlandse Spoorwegen in Oulem- borg wend gereedschap gestolen. De drie jongelui hebben ook inbraken gepleegd in werkkoten van rijkswa terstaat 1n de provincie Utrecht. De Utrechtse recherche weet nog niet pre cies hoe de verdachten te werk zijn gegaan en wat zij met de gestolen wapens van plan waren. Vermoede lijk hebben zij de inbraken in samen werking met andere gepleegd. Op de foto een deel van de butt. BEGIN VOLGENDE WEEK BELGISCHE REGERING BRUSSEL (ANP) —De nieuwe Bel- jsche eerste minister, Gaston Eyskens, loopt begin volgende week een coalitie regering van de Christelijke Volkspar tij en de socialistische BSP aan J" koning te kunnen voorstellen. zijn eigen CVP en de BSP, doch de onderhandelingen worden wat vertraagd door ziekte van de BSP-voorzitter Col- lard. Eyskens zal hem vandaag in Ber gen gaan opzoeken en daarna in het weekeinde persoonlijke contacten heb ben met gegadigden voor de minister portefeuilles, zo verklaarde hij vrijdag avond. Eyskens zei, dat hij de portefeuille verdeling reeds op papier heeft staan, doch dat er over de personen nog ge sproken moet worden. Tegenover maatschappelijke orde LOS ANGELES (AFT) Als senator Robert Kennedy na zijn toespraak in ile balzaal van" het hotel Ambassador in Los Angeles niet op het laatste ogenblik zijn plannen had gewijzigd, zou hij misschien niet vermoord zijn. Dit blijkt uit een verklaring van een ober van het hotel die de vorige week gehoord als getuige door een grand jury. Blijkens deze getuigenverklaring zou Robert Kennedy na zijn toespraak in de balzaal naar de benedenverdiping van het hotel gaan waar een groot aan-oc „,,1 tal van zijn aanhangers op hem wacht- ten in Vijf jaar Ongeveer 00 mil- te. Óp het laatste ogenblik besloten de naaste medewerkers DEN HAAG (ANP) In strijd met de bedoelingen van de wet is het, dat de Nederlandse gemeen- [Dc praktijk leert, dat in overgrote m*e- derhcid de normbedragen per lokaal» I per kleuter tekort schieten. Dit u 72 strijd met de opzet van ae wet: h« Hik vergoedt in principe volledig de kost» 'van het kleuteronderwijs. Over de n» ode van 1961-1905 blijkt het rijk hie-" voor 126 miljoen te hebben uitgegeven" terwijl nog 36 miljoen voor rekenin? van de gemeenten kwam. Hierbij wordt aangetekend, dat in gemeenten waar alleen bijzonder kleuteronderwijs wordt gegeven, de schoolbesturen niet kunnen profiteren van de extra»-uitk siten '•tkeringen, verplicht toen via de keukens naar de plaats moeten brengen waa.r hij een vraagge sprek met de pers zou hebben. De moor denaar Sirhan Sirhan, die als een half uur voor Kennedy zijn toespraak be ëindigd had, in het hotel was, had vol gens een andere getuige in dit tijdsbe stek minstens drie keer gevraagd of het wel zeker was dat de senator door de keukens zou gaan. De getuigenver klaringen zijn vervat in een document van 258 pagina's dat inmiddels gepubli ceerd is. Kennedy blijkt door drie ko gels getroffen te zijn. De kogel die zijn hersenen binnendrong, heeft ae dood veroorzaakt. Slot van pagina 1 wilde de generaal slechts zeggen dat een aantal raketten op de basis was afgevuurd waarbij lichte materiële en persoonlijke verliezen waren ge leden. Zandzakken Rijke Inwoners in Saigon die de stad niet kunnen verlaten kopen tegen de prijs van 1,75 per stuk zandzakken om scliuilplaatsen te bouwen en de minder welgestelden bouwen binnenshuis schuil plaatsen van matrassen zodra zij de eerste raketten horen ontploffen. ruiten worden met plakband beplakt het rondvliegen van glasscherven tegen te gaan. blijkt uit de beperkte enquête, die A „..„.(-.„i. 1 eroniging van Nederlandse gemeen- /\m6FSl OOTt QUUrStC helft van het bijzonder kleuteron derwijs wordt gegeven in plaat sen, waar gemeenten niets hebben bij te passen. Dit de vereniging ten instelde. Geconcludeerd wordt, dat gezocht moet worden naar een betere, op de werkelijke situatie afgestemde classificatie, waar nu de verouderde gemeenteclassificatie wordt toegepast bij de vaststelling van een deel van de vergoedingen. Een algemeen bezwaar is, dat de rijksnormen niet zijn geba seerd op de kosten van goed geoutilleer de, goed beheerde en in normale omstan digheden verkerende openbare kleuter scholen in verschillende gemeenten. Dat zou wel het geval moecen zijn. Daarom is een voortgezet onderzoek nodig om de huidige onbevredigende situatie op te lossen, meent de vereniging van Ne derlandse gemeenten. dere kleuterscholen hetzelfde gingsniveau kunnen bereiken als d» scholen, die wel extra-uitkeringen krik gen van de gemeenten, aldus de ver eniging. Normbedrag Volgens de kleuteronderwijs wet ver goedt het rijk aan de gemeenten de kosten van de openbare kleuter scholen. De materiële exploitatie kosten komen in aanmerking voe een vergoeding, waarvoor jaarlijks een normbedrag per lokaal en per kleuter wordt vastgesteld. Via de gemeenten krijgen ook de he-,turen van bijzondere kleuterscholen een vergoeding op basis van dezelfde normbedragen. De gemeenten zijn verplicht om wat voor de openbare kleuterscholen meer is uitgegeven dan do normbedragen ook aan de plaatselijke bijzondere kleuterscholen uit te keren. UTRECHT (ANP) - ,ln onze ontwikkel de landen zijn het nu niet de werkne mers die zich als eersten offerbereid inzetten voor vernieuwing, maar de jon geren en vooral de studenten onder hen. De verklaring hiervan moet waarschijn lijk worden gezocht in het feit dat de werknemers in onze landen dank zij de activiteiten van de vakbeweging niet langer het rechteloze en bezitloze proletariaat vormen; zy zjjn niet laager de proletariërs die niets hebben te verliezen dan hun ketenen'. Deze beschouwing wijdde de voorzitter van de katholieke bond van werknemers in het metaal- en elektrotechnisch be drijf en aanverwante bedrijven ,St. Eloy". de heer P. Brussel, gistermorgen in Utrecht op de jaarvergadering van het algemeen bestuur van deze bond aan de protestacties waarmee in ver schillende landen uiting wordt gege ven aan onlustgevoelens. De adembene mende economische, wetenschappelijke en technische ontwikkeling naar concen traties van de macht in de handen van enkelen, maakt een aanpassing van de maatschappelijke structuren nodig, zo' zei hij. Dat de werknemers van nu in belang rijke mate hun aandacht geven aan ae; zorg voor het behoud van hetgeen zij hebben verworven, kan men verburge- BEJAARDE MAN DOOD IN RAT AANGETROFFEN HAARLEM (GPD) Donderdagmid dag heeft een bewoonster van een flat in Haarlem haar 88-jarige buurman dood in zijn woning aangetroffen. De bejaar de is ruim een week geleden gestorven. De buurvrouw werd op 2 juni verteld dat de man naar Maastricht zou gaan. Op zijn deur was een briefje bevestigd met de tekst: ,Ben naar Maastricht, boodschappen op nr 5!!. De buurvrouw zag de man op de vloer liggen, toen zij door zijn brievenbus keek. Het li chaam van de man ls naar een Haarlems ziekenhuis overgebracht, waar een on derzoek naar de doodsoorzaak wordt in gesteld. Kind verdronken DORDRECHT (ANP) In de Kalkha- ven te Dordrecht is vrijdagmiddag de zesjarige Geert Fluister verdronken. Drie weken geleden trok de sleepl van de familie Pluister zich op de N we Merwede om, toen een sleepschip vast bleef zitten. Het gezin, bestaande uit vader, moeder en drie kinderen, kon toen ternauwernood worden gered. De sleepboot ligt nu voor reparatie in de Kalkhaven. Bij tussentijdse verkiezingen de neiging bestaat om de traditionele partijpolitiek de rug toe te keren en dat in de gehele politieke situatie van tegenwoordig alles mogelijk is. Het re sultaat van Oldham-West was ook voor de liberalen een tegenvaller. Een veeg teken was voorts dat 20.000 kiezer? nt ondanks het prachtige v 45 procent 01 thuis bleven. Teruggang LONDEN Bij de donderdag ge- Sheffield_Bnghlside nep labour' 'er dé totale jeugd- houden tussentijdse lagerhuisver- meerderheid van 19.172 terug tot 5.248 ™.d «iu-ta*» voor „vee o^,geval.e„ fiS" meer worden gevraagd adviezen uit te labourzetels slaagden de COnserva-uS°TOUhi?dIt gevafwdlicht'Swongen er in Oldham-West aan •BTffi^S'sSSwdï bï^wri>eelderdea^5'^êriïndseeSJeu'^dgè- regpr'n£ te ontrukken. Labour'Brightside was niettemin een grote te- -vis. echter in Sheffield-Bright*-blSrSS'JUTStt°« De werkwijze van de nieuwe raad voor j een socialistisch i lang een labourburcht is geweest. Waar ,de socialistische kandidaten altijd met' bolwerk de meerderheid te be-1 grote meerderheid wonnen. De nieuwe resultaten zijn ruwweg dezelfde als bij de tussentijdse verkiezingen van maart jongstleden ten opzichte waarvan voor labour echter van een herstel van 1 procent sprake is. Maar het is nog te vroeg om te zeggen dat de regering een politiek keerpunt heeft bereikt. De omzwaai naar de conservatieven be droeg immers nog altijd gemiddeld 17 procent. Labour staat of valt met een al of niet doorzettende verbetering van de econo mische toestand welke in de komende maanden en jaren wordt verwacht, tan de 14 zetels welke labour sinds ile algemene verkiezingen van maart '66 bij tussentijdse verkiezingen moest Inzetten gingen er tien verloren. De regering bezit in het lagerhuis echter nog altijd een meerderheid de jeugdvorming zal het mogelijk ken, dat zo nu en dan .hearings' wor den belegd met groepen jongeren. Er ls ook een relatie gelegd met de reeds werkende interdepartementale stuur groep jeugdvragen. De nieuwe moge lijkheden en relaties maken het moge lijk, dat de adviserende taak van de raad voor de jeiugdvorming nieuwe stijl wordt verbreed tot de gehele jeugdpro blematiek. Tot voorzitter van de raad voor de jeugdvorming is voor het tijdvak 1 mei 1968 tot 1 mei 1971 benoemd prof. dr. J. A. Stalpers uit Bilthoven. Als se cretaris blijft ds. S. Kranenburg funge ren. Tot nu toe bestond deze raad uit afdelingen jeugdwerk, bijzonder jeugd werk, vormingsinstituten opleidingen en jeugdsrport. Doze vijf afdelingen zullen worden teruggebracht tot twee. te ton een afdeling jeugdwerk en een deling jeugdbeleid. houden. In Oldham-West werd de labourmeerderheid van 7573 bij de algemene verkiezingen van 1966 omgezet in een conservatieve meerderheid van 3311. Het meeat opmerkelijke was echter dat een onafhankelijk conservatief, die hier voor het eerst uitkwam, 13 procent van de stemmen kreeg. Hij redde daardoor zijn inleggeld. Het is een ongehoorde prestatie voor een buitenstaander, die in deze verkiezing de rol speelde van de nationalist uit Wales of Schotland. Hij kreeg niet minder dan een kwart van de conservatieve stemmen. Het bete kent, dat bij de kiezers nog steeds Inclusief regeling ziekenvervoer idoor eigen kracht ons appelijke rechteloosheid hebben ontworsteld en eindelijk vol waardige burgers zijn geworden. Volwaardig Maar hij voegde hieraan toe, dat het gevaar nu groot is. dat andere en hogere levenswaarden uit het oog worden verloren en dat de werkne mers een andere verantwoordelijk heid, namelijk die voor hun minder gelukkige mede-arbeiders hier en el ders In de wereld, niet meer zo dui delijk zien. Het gevaar bestaat, zo zei hij, dat wij onze verantwoordelijkheid voor de toe komst ontlopen omdat we nu rust wil len hebben en onze verworvenheden niet in de waagschaal willen stellen. Hij vroeg zich echter af of de vakbewe ging, nu de noodzaak van maatschap pelijke hervorming zich zo duidelijk aandient, ziCh niet opnieuw en meer kri tisch tegenover de bestaande maatschap pelijke orde moet opstellen en moet streven naar een nieuwe samenleving waarin de verlangens van onze tijd naar grotere menselijkheid, verantwoorde lijkheid en wijheid gestalte krijgen. Bezinning daarop acht de heer Brussel dringend noodzakelijk: .Een boven het materialisme van onze tijd uitstijgend ideaal kan ons allen weer het élan ge ven om in eensgezindheid en solidari teit weer de bouwers van de maatschap pij te zijn'. Eén-alarm- telefoonnummer ROTTERDAM (GPD) Het openbaar lichaam Rij'nmond heeft plannen uitgewerkt om in het Rijnmondgebied te komen tot een nieuwe organisatie voor hulpver lening bij ongevallen- en zieken vervoer. Zo gauw de bestuurlijke en admini stratieve procedure achter de rug is en men wil daarmee haast maken ROTTERDAM Vingerstad en railvervoer. Jdeeënschets van de Nederlandse Spoorwegen over uit breiding van de Rotterdamse ag glomeratie langs bestaande en nieuAO geprojecteerde spoorlijnen. De cirkeltjes geven de eventuele niewwe woonkernen aan. AMSTERDAM (ANP) .Dokto ren plegen zich over het algemeen minder gedisciplineerd te gedra gen dan de verpleegsters. Is het de laatsten bijvoorbeeld verboden ringen en polshorloges te dragen, vele artsen storen zich niet aan dit advies onder het valse voorwendsel dat er grotere tekort komingen in het ziekenhuis zijn dan zijzelf. Dit moge vaak wel waar zijn, dit ontslaat een arts niet van de plicht het goede voor beeld te geven en zeker niet de wrevel van de verpleegsters op te wekken, die wel de moeite nemen om de enige methode te volgen om behoorlijk de hamden te kunnen wassen, namelijk de sieraden af te leggen'. Dit schrijft prof. dr J. I. de Bruijne in een in het medede lingenblad voor het personeel van het Wïlhelminagasthuis in Amster dam opgenomen bulletin onder de titel .Ziekenhuisinfecties een belangrijk probleem'. bied één alarmtelefoonnummer gelden, dat, van waaruit men ook in het territoir belt, een directs verbinding geeft met de dichtstbijzijnde van dè zes te vormen districtsposten. Van daaruit worden de dichtstbijzijnde dok ter, ambulance en politie geaalrmeerd. Op het moment dat in een district de laatste beschikbare ziekenauto in ac tie komt, wordt dit gemeld aan het naastgelegen district, opdat men van daaruit in geval van nood assistentie kan krijgen. Bij calamiteiten komt de Rotterdam te vestigen centrale to's in het gebied naar d° plaats van het ongeluk te sturen. Om een snelle communicatie mogelijk te ma ken zullen semafoon èn mobilofoon verbindingen worden aangelegd tussen de districtsposten en de artsen en am bulances. Bij elke rit zullen de zieken auto's aan de districtspost moeten mel den waar zij zich bevinden. Verbetering Uit een door een werkgroep onder leiding van mr H. B. Engelsman, lid van het dagelijks bestuur van Rijnmond, ingesteld onderzoek blijkt dat de hulpverlening in het Rijn mondgebied dringende verbeterin gen behoeft. Lang niet alle zieken auto's voldoen aan alle eisen. De opvang van patiënten bij zieken huizen laat zeer te wensen over. Het is gebeurd dat ambulances ver schillende ziekenhuizen langs moes ten om hun patiënt opgenomen te krijgen. Ln andere gevallen moest lang wor den gewacht voor een patiënt kon worden opgenomen en behandeld. Een andere klacht is dat ter wille van een korte rit patiënten naar het dichtst bijzijnde ziekenhuis worden gebracht, hoewel in bepaalde gevallen opneming in een ander ziekenhuis beter zou zijn geweest. Met name wordt nog te wei nig gebruik gemaakt van het Dijk- zigtziekenhuis als traumatologisch cen trum. Een vaste regeling, die verze kert dat in een ziekenhuis de voor een goede hulpverlening nodige appa ratuur kan klaar staan en een chirurg of andere specialist snel aanwezig kan zijn, ontbreekt. Ook in die leemte gaan de districtsposten voorzien. AMERSFOORT (GPD) Het alm- meen ziekenfonds Amersfoort en om streken heeft in 1967 gemiddeld per verzekerde een bedrag van 133 gulden besteed aan ziekeiihulsverpleging en specialistische hulp. Dit is 58 procent of wel het grootste deel van de uit raven en daarmee behoort dit zieken fonds tot de duurste in het land. Aldus het zojuist ver-schenen jaarverslag ove- 1967. 6 Deze cijfers zijn voor het ziekenfond» aanleiding geweest een beschouwing te wijden aan de ontwikkeling van het aan tal ziekenhuisbedden m het werkge bied van het ziekenfonds. De ervaring leert, aldus het jaarverslag dat een nieuw bed, een nieuwe vleu gel en zelfs een nieuw ziekenhuis Bpoe- dig volledig is bezet en dat al gauw weer een wachtlijst groeit. Dit i3 no» geen bewijs dat nieuwe bedden inder daad nodig waren. Diverse factoren stimuleren het stre ven naar een volledige bezetting fac toren die voor een belangrijk dee'l bui ten het medische vlak liggen. Daarom meent het fonds dat de enige mogelijk heid om de kostenstijging van behan deling en verpleging in een ziekenhuis af te remmen is een verpleging van de nieuwbouw. Het ziekenfonds hoopt dat de regering er ln zal slagen op zeer korte termijn een wet op de zieken, huishouw tot stand te brengen. NOBELPRIJSWINNAAR QUASIMODO OVERLEDEN NAPELS (AFP) De Italiaanse dich ter en Nobelprijswinnaar Salvatore Qua simodo is vrijdag m Napels overleden I aan een hersenbloeding. Hij was 67 jaar. Franse poëzieprijs voor Heerenveense De Heerenveense Neerlandica mevrouw D. Schouten-Schepel is een poëziepriji van de Academie Fran5ai.se toegekend. Zij heeft voor liaar bundel gedichten •On m'a dit' (in 1967 uitgegeven door Les Editions de la Revue Moderne, Pa rijs) de Prix Henry Josselin van de Academie Francaise ontvangen. De dichteres publiceert reeds geruime tijd in Frankrijk onder haar mesijesnaam Dieuw Schepel. Haar eerste bundel getiteld .Miroirs', uitgegeven door Les Editionas Debresse, Parijs, werd direct door ae Franse lite raire tijdschriften zeer goed ontvangen. Verzoeken om medewerking aan ver schillende literaire tijdschriften volg den. Behalve gedichten publiceerde zij ook artikelen over grote Nederlandse dichters als Bloem en Roland Holst. Geregeld verschijnen gedichten in Franse bloemlezingen. Mevrouw D. Schouten-Schepel heeft niet in Frank rijk gestudeerd of gewoond. KERKNIEUWS Beroepen te Stevensweert-Maasbracht (schtpperspredikant): H. W. Doornink te Groede-Nieuwvliet. Beroepen te Joure (vacature R. Bijl toezegging C. L. Verbaas te Monniken dam. Aangenomen naar Zijpe-Zuld toe zegging S. den Blaauwen te Oosterwol. de. GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen naar Beverwijk-Heems kerk A. van Leeuwen te Pernis. BAPTISTEN GEMEENTEN ngenomen naar Hoo Nieuw-Weerdinge. Heden overleed na een langdurig, maar ge duldig gedragen lij den, in de hope des Eeuwigen Levens, onze geliefde zuster. be huwdzuster en tante 75 Haar leven was .Dienen' Vlissingen M. E. de Nooijer-v Damme Eindhoven C. v. Damme D. v. Damme- Bisschop Vlissingen L. J. v. Damme L. v. Damme- Lc Fcbcr Vlissingen: E. C. v Damme- v. d. Want Vlissingen: J. J. Vlnke- v. Damme I. Vinke Nichten en neven Vlissingen. 14 juni 1968 Spuistraat 59II De overledene is op gebaard in de rouwka mer van het zieken huis .Bcthesda'. De rouwdienst zal wor den gehouden dinsdag 18 juni as om 13.30 uur in wijkgebouw 't Anker'. Bonedijkc- straat 161. waarna do teraardebestelling zal plaatshebben om 14.15 uur op de algemene begraafplaats, Geen bloemen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4