I{ Nog vier keer Fregatten van Zweedse marine in Vlissingse Binnenhaven Voorstel fusie veilingen Midden- Zeeland Sporttoto 6 HSSi Geslaagden mulo examens in Goes OVERCAPACITEIT ZEEUWSE ZIEKENHUIZEN KOST GEMEENSCHAP GELD' Ds A. de Jonge, oud-leraar te Goes, overleden EERSTE ROTTERDAMSCHE volop cadeau? voor vader Gewonden bij aanrijding op kruising Verdeeld advies over wijziging van de Friese spelling Audet komt met eerste verslag Voor Middelburg René Pijnen weer op de fiets PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 15 JUNI 1968 Volkerak- - MUZIEKVERENIGINGEN ONDA EN ST. CAECILIA BRACHTEN SERENADE VUSSINGEN Sinds vrijdag morgen liggen twee schepen van de Zweedse marine, compact op gebouwde fregatten .Sundsvall' en Visby', in de Binnenhaven van Vlissingen. De tweelingoorlogs schepen voeren tussen negen en tien met een gering onderling tijdsverschil door de sluizen. Woensdagmiddag om één uur wa ren de marinevaartuigen vertrok ken uit de haven van Karlskrona, gelegen aan de oostkust van Zwe den. De schepen horen thuis in Göteborg. Het Is lang geleden dat een Zweeds oorlogsschip een bezoek bracht aan Vlis singen. Het kustverdedigingsvaartuig ,Osear II' beeft als laatste niarineboot in 1936 de V lissingse haven aangedaan. Ka een korte rondleiding over het dek begaven beide kapiteins, commandant Göron Koinarc van de Visby' en com mandant Hugo Frithz van 'de .Sunds vall', in aanwezigheid van mej. Stiern- stedt, attaché van de Zweedse ambassa de in Den Haag. en de heer A. Maque- lin. vice-consnl van Zweden, een pers conferentie aan boord van de .Visby'. nrichting De oorlogsbodems zijn speciaal ingericht voor het opspeuren en aanvallen van duikboten. De elektronische scheepsap paratuur is van Nederlandse makelij, de wapens zijn daarentegen Zweedse produkten. Zowel de .Visby' als de .Sundsvall' heb- GOES Voor het mulo-examen-A slaagden in het Schuttershof te Goes: De dames: M. H. Murre, Goes, P. de Vriend, Baarland, F. A. Welleman, Nieuwdorp, M. S. Dieleman, Axel, T. G. A. van Doeselaar, Axel, J. M. de Kun- der. Axel, A. van Pagee, Middelburg. W. J. M. Reijnhout, Middelburg, M. H. Boo ne, Middelburg, F. Willeboordse, Middel burg, x)M. C. van Kooten. Haamstede, x)J. J. van Oost, Goes, S. V. I. de Vos, Goes, x)A. J. M. Willems, Goes. M. D. Bom, Zierikzee, x)C. N. Braber, Renesse, M. J. Kloosterman, Biezelinge- De heren: L. Q. Phernambucq, Wol- phaartsdijk, J. J. Pijpelink, Goes, A. J. Raad, Goes, H. van der Sluis. Goes, G. J. A. Stevens, 's-Heerenhoek, L. W. van Gilst, Colijnsplaat, P. S. Maljaars. Goes, M. J. Verhage, Goes, J. van Westen, Goes, M- W. Nijsse. Kapele, C. J. J. Welleman. Kapelle. W. Reijnierse, Mid delburg. M. Troy. Middelburg. P. A Wis se. Middelburg.'J. H. de Brüijn, Middel burg. J. J. Claas, Middelburg P. A. Nieuwenhuijse, Middelburg. x'i.T. Kosters. Zierikzee. M A. de Pooter. Zaamslag. xlJ. P. van Rrjn, Axel. x)A M. van de Wege. Axel, I D. Olivier. Goes. De kandidaten, bij wier namen een x)| staat, behaalden tevens het midden standsdiploma algemene handelskennis. Afgewezen4 kandidaten ben geleide projectielen voor anti-duik- bootgevechten in voorraad. Voor de zelfdefensie hebben de fregat ten automatische 57 mm-kanonnen voor luchtafweer opgesteld. Deze stukken ge schut werken via een computersysteem. We gaan volkomen op de gegcv de computer af. Het enige dat ons te doen staat is de kanonnier op zeker mo ment een pedaal te lten intrappen om 't geschut in werking te stellen. Verder programma staat onder meer een rond rit over Walcheren voor alle marine mannen. Zaterdagmorgen ontmoeten een Zweeds en Nederlands" marine-elftal elk aar op het voetbalveld. Serenade moeilyk te noemen het spervuur dan weer tot bedaren te brengen als het af weergeschut eenmaal aan het schieten is', aldus commandant Hornare. De Zweedse bemanning van de ,Sunds-i vall' en de .Visby' telt ongeveer zeven tig procent dienstplichtigen, het overige deel heeft zich in verschillende richtin gen bij de marine gespecialiseerd. Beide commandanten waren zeer tevre den over het onthaal en de ontvangst, die Vlissingen heeft voorbereid. Op net 's Avonds brachten de muziekvereni gingen ,St.-Caecilia' uit Vlissingen en ,OKDA' uit Rittliem op de kade van de Vlissingse binnenhaven een serenade ter ere van de Zweedse marine. Tegen acht uur marcheerden de beide korpsen in keurige formatie langs de marinevaartuigen. Op het dek van de .Visby' stond stram in de houding een rij Zweedse marinemannen aangetreden. De brassbands ,St.-Ceacilia' en ,ONDA' brachten een paar marsen ten gehore. VERRUIMEN HAVENMOND V0LKERAKSLU1ZEN NIET EENVOUDIG DEN HAAG (GPD) van de havenmond sluizen door liet o gedeelte van de slikken cn schorren langs de Brabantse oever is niet een- j voudig te verwezenlijken. Hiervoor zou namelijk een kostbare verplaatsing van eon aldaar gelegen belangrijke olie-1 transportleiding nodig zijn. Bij het af wegen van de kosten van het werk tegenover het scheepvaart belang kan dan niet worden voorbijgegaan aan het feit dal door de definitieve slui ting van liet Volkerak in 1969 en het Haringvliet in 19"» de eh- en vloed- stromen voor de mond geleidelijk in betekenis afnemen en de invaart hier door zal worden vergemakkelijkt. Dat zegt minister van verkeci en wa-, terstaat. de heer Bakker in antwoord op vragen van de kamerleden Van Ros- sum (sgp) en Van der Peyl (chu) na een aanvaring op 16 mei waarbij het Goesej motorschip .Luctor et Emergo" was betrokken en waarbij een vrouw en twee kinderen om het leven kwamen De bewindsman is met van mening dat de verkeerafwikkeling hier meer hinder ondervindt dan hij had voor zien door de toenemende verzanding Immers sinds de vorige aanvaring op 4 november vorig jaai passeerden ei ruim 80.000 schepen de havenmond zonder dal zich ongelukken voordeden In de haven treden de normaal te ver wachten verondlepingen op. Deze zul len tijdens geregeld weerkerend onder- houdsbaggerwerk worden opgeruimd. Overigens staat de juiste toedracht van het ongeval nog niet vast. De commissie binnenvaartrampenwet aal een onderzoek instellen. Uit deze stu die zal kunnen blijken in hoeverre de situatie in de havenmond mede aan leiding vormde tot de aanvaring. Nieuwe groenten in veiling Goes GOES De aanvoer van groenten be- fint weer toe te nemen op de veiling e Goes. Mede door het mooie zomerweer werden vrijdag jl. drie nieuwe groente soorten tegelijk aan het sortiment toe gevoegd. De heren M. Koopman te Baar land en A. Eggebeen te Wolfaartsdijk voerden de eerste doperwten in dit sei zoen aan. De heer E. Nieuwenhuyze- Blok te Kruinmgen veilde de eerste tuin bonen. Tegelijkertijd bood de heer J.; M. de Vey te Krabbendijke de eerste j dubbele princessebonen van uitzonder-! lijk mooie kwaliteit welke hij uit de kas oogstte, ten verkoop aan. Deze nieuwe groenten werden door de groentehandelaren uit Goes en overig Zuid-Beveland voor primeurprijzen. graag afgenomen. ADVERTENTIE Geslaagden mms te Middelburg Voor het eindexamen aan de rljlohogere- burgerschool en middelbare school voor meisjes te Middelburg slaagden de da mes: J. M. G. F. Bergman, Middelburg, N. H. de Boer, Vrouwenpolder, H. C. Bogend, Middelburg, H. H. Dop, Zoute- lande. M- M. van Eenennaam, Oost- en West-Souburg, C. Fialkowski, Vlissin- Secretaris bond ziekenfondsen: Teveel van 250 bedden S. A. Heèren. Vlissingen. M. Kerk-1 onderling beheerde ziekenfondsen, heeft £Cll, O. rt.. iiroicu. iioaiiJïcii. i.cm- hoff. Vlissingen, M. de Klerk, Middel- E. A. van der Moer. Arnemuiden, C. Sala, Domburg, D. P. Schou ten, Middelburg, I. Straks, Middelburg, A. R. Verlinde. Middelburg, E. L. M- Vierhout. Vlissingen. A. C. de Vries, Middelburg en L. H. Wiemer. Middel burg. Dit betekent dat alle 48 eindexamenkan didaten van de afdelingen hbs-A en B en mms zijn geslaagd. Mulo-examens te Vlissingen Geslaagd te Vlissingen vooi mulo-A examen: De dames: J. van Ooi-schot, Vlissingen, D- M. Quick x), Vlissingen, E- E. Wes- terbeke. Westkapelle, M. L. Simonse x), Middelburg, T. Verstraten x), Middel burg, C. Vreke x), Serooskerke (W.), W. M. van Weeren x), Middelburg, P. Steenaard x), Vlissingen, C. .1. Klaui, Middelburg; de heren: F. Veen, Vlissin- Een, E. T. J. P. Pourchie x), Vlissingen, van Soelen x). Vlissingen. H. Pihl, Vlissingen, S- Maljaars, Aagtekerke. Kandidaten met x) achter hun naam be haalden tevens het middenstandsdiplo ma. Voor het mulo-B examen slaagden te Vlissingen: De dame: L. Volmer. Oostkapelle; de heren: H. A. Maljaars, Oostkapelle, D. A- Nijse, Arnemuiden, H. F. Rhebergen, Middelburg, J- Baaijens, Middelburg, A. v. d. Veen, Middelburg, W. J. Krijger, Middelburg, E. R. v. d. Oosterkamp, Middelburg, .1. de Ridder, Arnemuiden, C. de Wolf, Middelburg. J de Wolf, Se rooskerke (W.) In totaal werden drie kandidaten afge wezen. tjjdens een vergadering te Utrecht, enige aandacht besteed aan «Ie zijns inziens on wenselijke situatie met betrekking tot de lieddeneapaciteit in Zeeland. De heer Van der Hoeven zei van mening te zijn dat niet zelden enorme bedragen worden gestoken in de bouw of aanbouw van ziekenhuizen zonder dat behoorlijk wordt nagegaan of de taak die het nieu we of uitgebreide ziekenhuis gaat aan trekken, niet elders al wordt verricht of beter en economischer kan worden ver richt. De ongecoördineerde bouw of uitbrei- i ding leidt ertoe, dat in een bepaalde re- i gio een overcapaciteit ontstaat. Als voor- I beeld noemde de heer Van der Hoeven Zeeland, waar een ziekenhuisbehoefte is van 1350 "bedden. Zeeland heeft er nu evenwel al 1600. De overcapaciteit kost volgens een globale berekening van de heer Van der Hoeven de gemeenschap jaarlijks 2.363.500, waarbij hij het sur plus aan behandelingskostcn ed niet heeft meegeteld. De centrale bond van onderling beheerde ziekenfondsen vindt, dat alle inrichtin gen van gezondheidszorg moeten worden opgenomen in de door staatssecretaris Kruisinga aangekondigde wet zieken- huisbouw. Deze wet moet ertoe bijdragen dat ziekenhuizen worden gebouwd in die plaatsen waar zij het meest nodig zijn. Ook uitbreiding van bestaande zieken huizen zal gecoördineerd moeten wor den. De CBOZ juicht dit initiatief toe. Een wet. die beperkt blijft tot de ziekenhui zen, acht de bond evenwel onvoldoende. Er is nu nog een bestaand tekort aan diverse inrichtingen, maar zolang er geen wettelijke regeling komt voor de bouw en uitbreiding hiervan, is er geen enkele garantie dat er straks inrichtin gen worden gebouwd op die plaatsen waar het tekort bestaat. Evenmin be staat er een waarborg dat op den duur niet eenzelfde situatie ontstaat als thans bij de bouw van ziekenhuizen, die een wettelijke regeling nodig maakt. Zowel uit een oogpunt van gezondheidszorg als uit financieel oogpunt, is volgens de CB OZ vooruitzien op dit terrein geboden. GOES De commissie uit de besturen van de veilingen op Zuid-Beveland en Walcheren in het leven geroepen om een nauwere samenwerking te be studeren heeft besloten de besturen van de veilingvereni gingen .Walcheren' in Middel burg, .Zuid-Beveland' in Goes en .Kapelle-Biezeinge en Omge ving' in Kapelle voor te stellen om op korte termijn te komen tot de oprichting van één cen trale veilingvereniging. Zij is van mening, ,dat er in de naas- ste toekomst geen plaats meer zal zijn voor meerdere veilingen i in Midden-Zeeland'. Dit voorstel gaat aanzieulijk verder dan de voorstellen, die eind 1967 wer- j den gedaan met betrekking tot de ge- j meenschappelijke bouw en exploitatie van een koelhuis. Zoals bekend gaven de veilingen van Middelburg en Ka- pellle met grote meerderheid van stemmen hun fiat aan dit voorstel, terwijl Goes het onder voorbehoud van een nadere kostenberekening aanvaardde en het voorstel van de veiling Krabbendijke geen meerder- heidsteun kreeg. Wij komen hierop nog nader terug. DE BILT Ds A. de Jonge hervormd predikant te De Bilt, is onverwachts op 53-jarige leeftijd overleden. Ds De Jonge was van 1962 tot 1965 leraar aan het christelijk lyceum te Goes. In die periode was hij tevens voorganger van de rechtzinnige minderheidsgroep te Tholen. Hij is predikant geweest te Wester Nieland en Saaxumhuizen. Wor- kum, Zaandam en te De Bilt. De be grafenis is vandaag (zaterdag). Om 2 uur begint de rouwdienst in de Opstan- dingskerk te De Bilt. MAATSCHAPPIJ VAN VERZEKERING N.V./CONCERN NATIONALE-NEDERUNoe, BIJKANTOOR MIDDELBURG Huidig adres: Lange Delft Geslaagden akte-a kleuterleidster ADVERTENTIE BOEKHANDEL KUNSTHANDEL JLLi DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 - Vlissingen liddelburg gehouden examen slaagden voor de akte A de da mes: Janny de Pree. Schore, Veronica Raar. Goes, Nelie v. d. Repe. Kloetinge, Sylvia Rijnberg, Middelburg, Laura Vis ser. Wemeklinge. Aniita Wakkee, Middel burg en Hanneke Willemsen, Middel burg. 3 kandidaten kregen een herexamen praktijk. 3 kandidaten moesten worden! afgewezen. 1 kandidaat kreeg een uit gesteld examen praktijk. Auto gaf brommer geen voorrang BRESKENS Op rijksweg 58 te Bres- kens liet een Engelse personenwagen vrijdag do doorgang voor de bromfiets, bestuurd door D. uit Sluiskil, niet vrij. Hierdoor kwam do brommer tegen het spatbord van de auto terecht. I). en zijn echtgenote liepen verwondingen op. De auto kwam van de veerboot af en sloeg de richting Breskens in. waarbij de bestuurder de achteropkomende bromfiets geen voorrang gaf. Dokter J E. van der Maas uit Breskens. verleende eerste hulp en liet. het echt paar voor nader onderzoek naar het: Sint-Elisabethziekenhuis te Sluiskil. I overbrengen. TERNEUZEN Op bet kruispunt sint Anna bij Terneuzen heeft zich vrijdag middag oen aanrijding voorgedaan waar bij de 16-jarige J. G. van 't H. uit Ro zenburg met vrij ernstige verwondingen in het ziekenhuis moest worden opgeno- De jongen was inzittende van de auto van J. J. L. uit Rozenburg, die vanuit Zaamslag in de richting Sluiskil reed. Toen hij de kruising naderde passeerde daar tevens A. J. R. int Wemeldinge Hij wilde uit Terneuzen komend de weg naar Axel inslaan. Bij de botsing die ontstond vloog Van 't H. de wagen uit. Hij liep onder meer een zware her senschudding op. Bestuurder L. werd licht gewond. Beiden zijn overgebracht naar het Julianaziekenhuis in Terneuzen. waaruit L. echter ontslagen kon wor den. De auto's liepen aanzienlijke scha de op. Diefstal uit kleedlokaal MIDDELBURG Bij de politie is aan gifte gedaan van de vermissing van waardevolle voorwerpei. uit het kleed lokaal van de sporthal. De Middelbur ger V. mist een portemonnee, een gou den ring en een polshorloge. Zijn plaats genoot J. J. L. is zijn portemonnee kwijt. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN In het gisteren open baar geworden rapport van do spellings- commissie voor de Friese taal is de door de Fryske Akademy en de Ried Fan de Fryske Biweging ingestelde eöm- missie niet tot een eenstemming ad vies kunnen komen over de vereenvou diging van de spelling van het Fries. De ene helft (hoofdzakelijk mensen uit de kringen van het onderwijs) staat een vergaande verandering voor. wel ke tot gevolg zal hebben dat ongeveer 26 procent van de woorden een andere schrijfwijze krijgt. De andere helft (voornamelijk uit de kringen van de schrijvers en de uitgevers) wil een veel minder sterk - voor ongeveer zes pro cent van de woorden doorgevoerde vereenvoudiging. Akademy en Biwegingsried hebben hun standpunt ten aanzien van beide ad viezen nog niet bepaald. In augsutus komen beide bèsturen bijeen om de ad- iezen te bespreken. De consequentie van een vergaande ver andering zal onder andere zijn. dat de uitgevers voor eigen rekening geen boe ken meer zullen uitgeven. Zij hebben erder berekend, dat een klein spellings- vijziging voor ongeveer 200.000 gul den aan leerboeken onverkoopbaar za) maken en bij een ingrijpende veran dering zal dat bedrag omdat dan bijna alle boeken .waardeloos' worden oplopen tot een 1.250.000 gulden, al thans volgens de berekeningen van vo rig jaar. Ook is gebleken, dat in de kring van de friese schrijvers grote en in sommige gevallen onoverkomelijke bezwaren tegen een vergaande veran dering. NIJMEGEN (ANP) Blijkens het verslag over het eerste boekjaar van de nv associatie van uitgevers van dag bladen en tijdschriften (Audet) was de totale omzet in 1967 41,2 miljoen, een stijging van 6.3 procent tegenover 1966. Deze vennootschap, opgericht in december 1967 te Nijmegen, heeft een maatschappelijk kapitaal van 10 mil joen en omval de voiden 4 werkmaat schappijen: NV uilgeversmaatscha. De Gelderlander, Nijmegen; NV uitge versmaatschappij .Neerlandia', Utrecht; (het Centrum): NV De Nieuwe Lim burger i.o. Maastricht en NV Dagblad De Stem i.o. Breda. De advertentieomzet steeg met 3.2 pro cent tot 23.4 miljoen als resultante van een volumedaling en een tariefs verhoging. De inkomsten uit abonne menten stegen met 9,9 procent tot 13,3 miljoen. De omzet drukwerk en diversen steeg met 12,8 procent tot 4,5 miljoen. De exploitatiekosten na men toe met 6,9 procent tot 39,1 mil joen. Ongeveer 22,5 procent der uit gaven bestond uit papierkosten, ter wijl circa 40 procent werd besteed aan lonen, salarissen en sociale lasten. Het bedrijfsresultaat was 104.000 lager dan in 1966 en bedroeg 2.03 miljoen. Hierdoor daalde de marge met circa 11 procent van 5.5 procent tot 4.9 pro cent. Aan de algemene reserve werd toegevoegd 378.769. waarna 420.000 resteert als winst Ier uitkering aan aandeelhouders. Voorgesteld wordt 7,5 procent dividend. Wat betreft de dagbladen acht de di rectie het riskant voor 1968 bepaalde verwachtingen te uiten. Zij verwacht een advertentieomzetverhoging van cir ca 8 procent, hetgeen voor de totale omzet van de dagbladen circa 5 pro cent betekent. Afgaande op de onttwikkeling in de eerste maanden van 1968. meent de directie minstens een gelijk resultaat 'als over 1967 te kunnen behalen. De oplage der dagbladen per ultimo 1967 bedroeg 263.000 (vorig jaar 257.000) Het aantal werknemers bleef vrijwel onveranderd op 1313 (vorig jaar 1308). Het verslag onderstreept, dat de kos ten in 1967 wederom aanzienlijk zijn gestegen en niet geheel door de ver hoogde omzet konden worden opgevan- Th. de Kroon te Hulst overleden HULST Vrijdagmorgen vroeg ts te Hulst onverwachts overleden de 50- jarige priester Th. de Kroon. Hij was sinds twee jaar godsdienstleraar aan het Janseniuslyceum. Van 1952 tot 1957 was hij rector aan ret Sint-Antoniuszieken- huis te Oostburg. Tentoonstelling Goes GOES De vereniging museum voor Zuid. en Noord-BeveFana organiseert in de ZLM-week een tentoonstelling over Stads- en dorpsgezichten op Zuid- en Noord-Beveland'. Dat gebeurt op de bo venverdieping van het voormalige wees huis aan de Singelstraat. De officiële opening van de tentoonstelling is ge zet op dinsdagmiddag aanstaande om vijf uur. Tenniswedstrijd De tennisclub Domburg I speelt morgen een promotiewedstrijd tegen Bastion B&- selaar I uit Den Bosch. De wedstrijd wordt gehouden op de Domburgse ten nisvelden en begint 's morgens om half tien. Zeilwedstrijden ,Wolphaartsdijk' WOLPHAARTSDIJK De watersport vereniging .Wolphaartsdijk' houdt mor- fen, zondag, onderlinge zeilwedstrij- en op het Veerse Meer. In de ver schillende klassen worden drie wed strijden verzeild. De eerste start is om 10.25 uur. de laatste om 15.30 uur. Na afloop volgt de prijsuitreiking in het sociëteitsgebouw. Noren blijven in de NAVO OSLO KTKi Het Noorse parle ment heefl rij (la- niet zeer grote meerderheid besloten dat Noorwegen na 1969 cis de NAVO-landen hun lidmaatschap met een opzeggingster mijn van een jaar zullen kunnen be ëindigen lid van liet Atlantische bondgenootschap zal blijven. De dood op de weg ALKMAAR (ANP) In een zie kenhuis in Alkmaar is vrijdag de 22- jariige J. J. Asjes uit die plaats over leden aan de gevolgen van een ver keersongeluk waarbij hij woensdag jl betrokken was. Hij kwam toen met zijn auto op rijksweg 9 in de gemeente Bergen in de rechterberm terecht, toen hij tijdens een inhaalmanoeuvre bij na dering van een tegenligger moest af remmen. De auto sloeg enkele malen om zijn lengteas en belandde tenslotte in de linikerbenni. MIDDELBURG Nog vier keer zal Middelburg in de kaïiipioenscompetitie de tanden even fel op elkaar moeten zetten, nog 36» minuten, dan is deze slijtageslag 1968 voorbij.. Als de twee voudige landskampioenen daartoe ir goed als kansloos voor de titel zijn. tenzij er een wonder gebeurt. De groen-witte formatie speelt name lijk nog tegen de voornaamste titel kandidaten, DCG uit Amsterdam cn UVS uit Leiden. Een nederlaag van één van beiden is in dit competitiesta dium zowat beslissend En z;tl Middel burg zijn ongeslagen thulsrecord in deze competitie niet willen handnaven? DCG zal het over twee weken nog heel moeilijk krijgen. En won Middelburg twee jaar geleden in de kampioenscompetLie niet zowel thuis als uit van UVS. Dit weekeinde komen de Zeeuwen weer in Leiden te gen UVS in het veld. UVS zal nu toch wel eens eindelijk wraak wilier, daarom voorspellen we een zege voor de Lei- denaren. DCG zal zich ongetwijfeld Rh eden wel van het lijf kunnen houden, terwijl Em mer thuis van Almanla kan winnen. Sport en radio Van de volgende voetbalwedstrijden worden zondag voor de radio (14.30 uur Hllversum-2) ooggetuigeversla gen of nabeschouwingen gegeven: Volewijekers - AZ '67. wagenlngen - Fortuna Vlaardlngen. Helmond Sport - Excelsior. Zwolse Boys - Veendam en UVS - Middelburg. Tevens zijn er verslagen van de lan- geafstandazwemwedstrijden op de Amsterdamse Bosbaan, roeiwedstrij- den in Duisburg, de handbalmterland Oostenrijk - Nederland en het we reldkampioenschap dammen in Bol- DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 50 van het afgelopen week einde zijn: deelnemers: 414.899; bruto inleg: 184.531: eerste prijs: 101.492,05. 150 meldingen met 13 goed voorspelde uitslagen, waarvan 1 met twee kolom men. Per kolom wordt 672,13 uitge keerd. Tweede prijs: 55.359.30. 1830 meldingen met 12 goed voorspelde uitslagen, waar van 32 met twee kolommen. 2 met dne kolommen en 3 niet vier kolommen. Per kolom wordt 29.50 uitgekeerd. Derde prijs: 27.679.65. 2165 meldingen met de eerste negen uitslagen goed voorspeld, waarvan 30 met twee kolom men en 5 met drie kolommen. Per ko lom wordt 12,55 uitgekeerd. Bambuck evenaarde Europees record op 200 meter PARIJS (ANP) De Franse sprinter Roger Bambuck heeft ook op <lc tweede dag van de atletiekwedstrijden om de Memorial Mericamp, die in Porijs wor den gehouden, bewezen in uitstekende vorm te zijn. Hij evenaarde donderdag het Europese record op de 260 meter, dat hij reeds met de Ualiann Sergio Otto linn (1964) en de Pool Jan Werner (1967) op zijn naam had staan, met een tijd van 20,4 seconden. De avond tevoren had Bambuck reeds 10.1 seconden op de 100 meter gelopen. Op de tweede plaats eindigde de Zwit ser Wiedmer met een tijd van 20.8 se conden VVOENSDRECHT (ANP) De ams- tcurwielremner René Pijnen uit liet Bra bantse Woensdreclit, die door een achtJ- lespeesblessiire verstek moest laten gaan bij Olympia's Tour door Neder land, is in zoverre hersteld, dat hij I® juni aanstaande samen met Jank Frij- ters en Adri loogt zal deelnemen uan de Grote Prijs van Solitude in Stutt- gart. Pijnen, die nog onder behandeling is van masseur Sjeng Collard beeft al< hij rijdt geen last meer van de blessure. De KNWU heeft de volgende wedstrij den in het buitenland op het programmi slaan: 15 juni Kassei: international» militaire wedstrijden. Jos Smulders (Til- bung), Henk van Leeuwe (Haarlem), Ar ie van der Ende (Rotterdam), Nico Vermeulen (Amsterdam), Gerard Lek- rink (Haaksbergen) en Leo van Dam (Eindhoven), Leider- kaptein W. A. J. Roosenburg. 16 juni Stuttgart: Grote Prijs van Soli tude. René Pijnen (Woensdrecht), JsaJr Fritters i Baarle-Hertog) en Adri Voogt Scherpenzeel i Leider. F. van Gnensven. 22 juni Möhlin. criterium, aansluitend in Obergössgen een bergwedstrijd. Piet Kcttenis (Den Haag), Jan Aiders»» (Haarlem) en Peter Vonck (St-Jans- steen 23 juni Solingen: baanwedstrijden. WiW Koopman en Ton Raaymaker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 28