Nog vier keer Fregatten van Zweedse marine ~~T in Vlissingse Binnenhaven Voorstel fusie veilingen Midden- Zeeland Sporttoto Geslaagden mulo- examens in Goes S .OVERCAPACITEIT ZEEUWSE ZIEKENHUIZEN KOST GEMEENSCHAP GELD' volop cadeau? voor vader Gewonden bij aanrijding op kruising Ds A. de Jonge, oud-leraar te Goes, overleden Verdeeld advies over wijziging van de Friese spelling EERSTE ROTTERDAMSCHE Voor Middelburg V»rt René Pijnen weer op de fiets 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 15 JUNI 1963 (ADVERTENTIE) MUZIEKVERENIGINGEN ONDA EN ST. CAECILIA BRACHTEN SERENADE VLISSINGEN Sinds vrijdag morgen liggen twee schepen van de Zweedse marine, compact op gebouwde fregatten .Sundsvall' en /Visby', in de Binnenhaven van Vlissingen. De tweelingoorlogs- Bchepen voeren tussen negen en tien met een gering onderling tijdsverschil door de sluizen. Woensdagmiddag om één uur wa ren de marinevaartuigen vertrok ken uit de haven van Karlskrona, gelegen aan de oostkust van Zwe den. De schepen horen thuis in Göteborg. Het is lang geleden dat een Zweeds oorlogsschip een bezoek bracht aan Vlis singen. Het kustverdedigingsvaartuig .Oscar H' heeft als laatste nmrineboot In 1936 de Vlissingse haven aangedaan. Na een korte rondleiding over het dek begaven heide kapiteins, commandant Göron Romarc van de .Visby' en com mandant Hugo Frithz van de Sunds vall', in aanwezigheid van mej. Stiern- stedt, attaché van de Zweedse ambassa de in Den Haag, en de heer A. Maque- lin, vice-consul van Zweden, een pers conferentie aan boord van de .Visby'. Inrichting De oorlogsbodems zijn speciaal ingericht voor het opspeuren en aanvallen van duikboten. De elektronische scheepsap paratuur is van Nederlandse makelij, de wapens zijn daarentegen Zweedse produkten. Zowel de .Visby' als de .Sundsvall' heb- GOES Voor het mulo-examen-A slaagden in het Schuttershof te Goes: De dames: M. H. Murre, Goes, "P. de Vriend, Baarland, F. A. Welleman, Nïeuwdorp, M. S. Dieleman, Axel, T. G. A. van Doeselaar. Axel, J. M, de Kun- der. Axel, A. van Pagee, Middelburg, W. J. M. Reijnhout, Middelburg, M. H. Boo ne, Middelburg, F. Willeboordse, Middel-, burg. x)M. C. van Kooten, Haamstede, x)J. J. van Oost, Goes. S. V. I. de Vos, Goes, x)A. J. M. Willems, Goes. M. D. Bom, Zierikzee, x)C. N. Braber. Renesae, M. J. Kloosterman, Biezelinge. De heren: L. Q. Phernambucq, Wol- phaaxtsdijk, J. J. Pijpelink, Goes, A. J. Raad, Goes, H. van der Sluis, Goes, G. J. A. Stevens. 's-Heerenhoek, L. W. van Gilst, Colijnsplaat, P. S. Maljaars, Goes, M. J. Verhage, Goes, J. van Westen. Goes, M. W. Nijsse. Kapele, C. J. J. Welleman. Kapelle, W. Reijnierse, Mid delburg. M. Troy, Middelburg. P. A. Wis se. Middelburg.' J. H. de Bruijn. Middel burg, J. J. Claas. Middelburg P A. Nieuwenhuijse, Middelburg, x)J.' Kosters. Zierikzee. M- A. de Pooter, Zaamslag, De kandidaten, bij wier namen een x) staat, be-haalden tevens het midden standsdiploma algemene handelskennis. Afgewezen: 4 kandidaten. ben geleide projectielen voor anti-duik bootgevechten in voorraad. Voor de zelfdefensie hebben de fregat ten automatische 57 mm-kanonnen voor luchtafweer opgesteld. Deze stukken ge schut werken via een computersysteem. ,De radar verraadt de komst van vijan dige vliegtuigen. Daarna schakelen we We gaan volkomen op de gegevens van de computer af. Het enige dat ons te doen staat is de kanonnier op zeker mo ment een pedaal te lten intrappen om 't geschut in werking te stellen. Verder volgt de loop van liet kanon vanzelf de vlucht van het vliegtuig. Het is haast moeilyk te noemen het spervuur dan weer tot bedaren te brengen als het af weergeschut eenmaal aan het schieten is', aldus commandant Romarc. De Zweedse bemanning van de ,Sunds- ■all' en de .Visby' telt ongeveer zeven gen bij de marine gespecialiseerd. Beide commandanten waren zeer tevre den over het onthaal en de ontvangst, die Vlissingen heeft voorbereid. Op het Geslaagden mms te Middelburg Voor hot eindexamen aan de rijkshogere- burgersohool en middelbare school voor meisjes te Middelburg slaagden de da mes: J. M. G. F. Bergman. Middelburg, N, H. de Boer. Vrouwenpolder, H. C. Bogerd. Middelburg, H. H. Dop. Zoute- lande, M- M. van Eenennaam, Oost- en West-Souburg, C. Fialkowski, Vlissin gen, S. A. Heeren. Vlissingen, M. Kerk- hoff, Vlissingen, M. de Klerk. Middel- burs'. F. A. van der Moer, Amemuiden, Sala, Domburg, D. P. Schou ten, Middelburg, I. Straks, Middelburg, A. R. Verlinde, Middelburg, E. L. M- Vierhout, Vlissingen, A. C. de Vries, Middelburg en L. H. Wiemer. Middel burg. Dit betekent dat alle 48 eindexamenkan didaten van de afdelingen hbs-A en B en mms zijn geslaagd Mulo-examens te Vlissingen Geslaagd te Vlissingen vooi mulo-A De dames: J. van Oorschot, Vlissingen, D- M. Quick x), Vlissingen, E- E. Wes- terbeke, Westkapelle, M. L. Simonse x), Middelburg. T. Verstraten x), Middel burg, C. Vreke x), Serooskerke (W.), W. M. van Weeren x), Middelburg, P. Steen&ard x), Vlissingen, C. J. Klaui, Middelburg: de heren: F. Veen. Vlissin gen, E. T. J. P. Pourchie x). Vlissingen, D- van Soelen x). Vlissingen, H. Pihl, Vlissingen. S- Maljaars, Aagtekerke. Kandidaten met x) achter hun naam be haalden tevens het middenstandsdiplo ma. Voor het mulo-B examen slaagden te Vlissingen: De dame: L. Volmer, Oostkapelie; de heren: H. A. Maljaars, Oostkapelie, D. A. Nijse, Amemuiden, H. F. Rhebergen, Middelburg, J- Baaijens, Middelburg, A. v. d. Veen, Middelburg, W. J. Krijger, Middelburg, E. R. v. d. Oosterkamp, Middelburg. J. de Ridder. Amemuiden, C. de Wolf, Middelburg. J. de Wolf, Se rooskerke (\V.). In totaal werden drie kandidaten afge wezen. programma staat onder meer een rond rit over Walcheren voor alle marine mannen. Zaterdagmorgen ontmoeten een Zweeds en Nederlands marine-elftal elk aar op het voetbalveld. Serenade 's Avonds brachten de muziekvereni gingen ,St.-Caecilia' uit Vlissingen en ,OXDA' uit Ritthem op de kade van de Vlissingse binnenhaven een serenade ter ere van de Zweedse marine. Tegen acht uur marcheerden de beide korpsen in keurige formatie langs de marinevaartuigen. Op het dek van de Visby' stond stram in de houding een rij Zweedse marinemannen aangetreden. De brassbands .St.-Ceac.ilia' en .ONDA' brachten een paar marsen ten gehore. NIET EENVOUDIG DEN HAAG (GPD) Het verruimen van de havenmond voor de tolkerak- sluizcn door het opruimen van een j gedeelte van de slikken en schorren langs de Brabantse oever is niet een-j voudig te verwezenlijken. Hiervoor zou namelijk een kostbare verplaatsing van een aldaar gelegen belangrijke olie-1 j transportleiding nodig zijn. Bij het af wogen van de kosten van het werk tegenover liet scheepvaart belang kan dutt niet worden voorbijgegaan aan liet feit dat door de definitieve slui ting van het Volkerak in 1969 en het Haringvliet in 197» de eb- en vloed- stromen voor de mond geleidelijk in betekenis afnemen en de invaart hier door zal worden vergemakkelijkt Dat zegt minister van verkeer en wa- terstaat. de heer Bakker in antwoord op vragen van de kamerleden Van Ros-| sum (sgp) en Van der Peyl (chu) na eenj aanvaring op 16 mei waarbij het Goese, motorschip .Luctor et Emerge' was betrokken en waarbij een vrouw en. twee kinderen om het leven kwamen.; De bewindsman is niet van mening dat de verkeerafwikkeling hier meer hinder ondervindt dan hij had voor zien door de toenemende verzanding Immers sinds de vorige aanvaring op 4 november vorig jaar passeerden er ruim 80.000 schepen «e havenmond zonder dal zich ongelukken voordeden In de haven treden de normaal te ver wachten verondiepmgen op. Deze zul len tijdens geregeld weerkerend onder- houdsbaggenverk worden opgeruimd. Overigens staat de juiste toedracht van net ongeval nog niet vast. De commissie binnenvaartrampenwet aal een onderzoek instellen. Uit deze stu die zal kunnen blijken in hoeverre de situatie in de havenmond mede aan leiding vormde tot de aanvaring. Nieuwe groenten in veiling Goes GOES De aanvoer van groenten gint weer toe te nemen op de veiling te Goes. Mede door het mooie zomerweer werden vrijdag Jl. drie nieuwe groente soorten tegelijk aan het sortiment toe gevoegd. De lieren M. Koopman te Baar land en A. Eggebeen te Wolfaartsdijk voerden de eerste doperwten in dit sei zoen aan. De heer E. Niemvenhuyze- Blok te Kruintngen veilde de eerste tuin bonen. Tegelijkertijd bood de heer J. M. de Vey te Krabbendijke de eerste dubbele princessebonen van uitzonder lijk mooie kwaliteit welke hij uit de ka»l oogstte, ten verkoop aan. Deze nieuwe groenten werden door de ?-oentehandelaren uit Goes en overig uid-Beveland voor primeurprijzen, graag afgenomen. HMMHI MAdirrifli •iv»rww Secretaris bond ziekenfondsen: Teveel van 250 bedden UTRECHT De heer J. van der Hoe ven. secretaris van de centrale bond van onderling beheerde ziekenfondsen, heeft tijdens een vergadering te Utrecht enige aandacht besteed aan de zijns inziens on wenselijke situatie met lm trokking tot de bcddcncapaeiteit in Zeeland. De heer Van der Hoeven zei van mening te zijn dat niet zelden enorme bedragen worden gestoken in de bouw of aanbouw van ziekenhuizen zonder dat behoorlijk wordt nagegaan of de taak die het nieu we of uitgebreide ziekenhuis gaat aan trekken, niet elders al wordt verricht of beter en economischer kan worden ver richt. ongecoördineerde bouw of uitbrei ding leidt ertoe, dat in een bepaalde re gio een overcapaciteit ontstaat. .-Vis voor beeld noemde de heer Van der Hoeven Zeeland, waar een ziekenhuisbehoefte is van 1850 bedden. Zeeland heeft er nu evenwel al 1600. De overcapaciteit kost volgens een globale berekening van de heer Van der Hoeven de gemeenschap jaarlijks 3.362.500. waarbij hij het sur plus nan belinndelingsknsten e d niet heeft meegeteld. De centrale bond van onderling beheerde ziekenfondsen vindt, dat alie inrichtin gen van gezondheidszorg moeten worden opgenomen in de door staatssecretaris Kruisinga aangekondigde wet zieken- huisbouw. Deze wet moet ertoe bijdragen dat ziekenhuizen worden gebouwd in die plaatsen waar zij het meest nodig zijn. Ook uitbreiding van bestaande zieken huizen zal gecoördineerd moeten wor den. De CBOZ juicht dit initiatief toe. Een wet, die beperkt blijft tot de ziekenhui zen, acht de bond evenwel onvoldoende. is nu nog een bestaand tekort aan ADVERTENTIE BOEKHANDEL KUNSTHANDEL JUL DE VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 - Vlissingen Geslaagden akte-a kleuterleidster Bij het aan de rijksopleidingsschool voor kleuterleidsters te Middelburg gehouden examen slaagden voor de akte A de da mes: Janny de Pree. Schore, Veronica Raar, Goes, Nelie v. d. Repe, Kloetinge, Sylvia Rijnberg, Middelburg, Laura Vis ser, Wemeldinge, Anita Wakkee, Middel burg en Hanneke Willemsem, Middel burg. 3 kandidaten kregen een herexamen praktijk, 3 kandidaten moesten worden afgewezen. 1 kandidaat kreeg een uit gesteld examen praktijk. Auto gaf brommer geen voorrang BBESKENS Op rijksweg 58 te Bres- kens liet een Engelse personenwagen vrijdag de doorgang voor de bromfiets, bestuurd door D. uit Sluiskil, niet vrij. Hierdoor kwam de brommer tegen het spatbord van de auto terecht. I). en z.ijn echtgenote liepen verwondingen op. De auto kwam van de veerboot af en' sloeg de richting Breskens in. waarbij de bestuurder de achteropkomende bromfiets geen voorrang gaf Dokter J. E. van der Maas uit Breskens verleende eerste hulp en liet het echt-, paar voor nader onderzoek naar het; Suit-Elisabethziekenhuis te Sluiskil. overbrengen. TERNEUZEN Op het kruispunt Sint Anna bij Terneuzen heeft zich vrijdag middag een aanrijding voorgedaan waar bij de J 6.jarige J. G. van 't H. uit Ro zenburg met vrij ernstige verwondingen in het ziekenhuis moest worden opgeno- Zaamslag in de richting Sluiskil reed. Toen hij dc kruising naderde passeerde daar tevens A. J. R. int Wemeldinge. Hij wilde uit Terneuzen komend de weg naar Axel inslaan. Bij de botsing die ontstond vloog Van 't H. de wagen uit. Hij liep onder meer een zware her senschudding op. Bestuurder L. werd licht gewond. Beiden zijn overgebracht naar het Julianaziekenhuis ui Terneuzen. waaruit L, echter ontslagen kon wor den. De auto's liepen aanzienlijke scha de op. Diefstal uit kleedlokaal MIDDELBURG Bij de politie is aan gifte gedaan van de vermissing van waardevolle voorwerpet uit het kleed lokaal van de sporthal. De Middelbur ger V. mi6t een portemonnee, een gou den ring en een polshorloge. Zijn plaats genoot J. J. L. is zijn portemonnee kwijt. diverse inrichtingen, maar zolang er geen wettelijke regeling komt voor de bouw en uitbreiding hiervan, ia er geen enkele garantie dat er straks inlichtin gen worden gebouwd op die plaatsen waar het tekort bestaat. Evenmin be staat er een waarborg dat op den duur niet eenzelfde situatie ontstaat als thans by de bouw van ziekenhuizen, die een wettelijke regeling nodig maakt. Zowel uit een oogpunt van gezondheidszorg als uit financieel oogpunt, is volgens de CB OZ vooruitzien op dit terrein geboden. GOES De commissie uit de besturen van de veilingen op Zuid-Beveland en Walcheren in het leven geroepen om een nauwere samenwerking te be studeren heeft besloten de besturen van de veilingvereni gingen .Walcheren' in Middel burg, Zuid-Beveland' in Goes en .Kapelle-Biezeinge en Omge ving' in Kapelle voor te stellen om op korte termyn te komen tot de oprichting van één cen trale veilingvereniging. Zy is van mening, .dat er in de naas- ste toekomst geen plaats meer zal zijn voor meerdere veilingen in Midden-Zeeland'. Dit voorstel gaat aanzienlijk verder dan de voorstellen, die eind 1967 wer den gedaan met betrekking tot de ge-1 meenschappelijke bouw en exploitatie 1 van een koelhuis. Zoals bekend gaven de veilingen van Middelburg en Ka- pellle met grote meerderheid van stemmen hun fiat aan dit voorstel. terwijl Goes het onder voorbehoud j vaai een nadere kostenberekening aanvaardde en het voorstel van de veiling Krabbendijke geen meerder- heidsteun kreeg. Wij komen hierop nog nader terug. DE BTLT Ds A. de Jonge hervormd predikant te Dc Bilt., is onverwachts op 53-jarige leeftijd overleden. Ds De Jonge was van 1962 tot 1965 leraar aan het christelijk lyceum te Goes. In die periode was hij tevens voorganger van de rechtzinnige minderheidsgroep te Tholen. Hij is predikant geweest te Wester Nieland en Saaxumhuizen. Wor- kum. Zaandam en ie De Bilt. De be. grafenis is vandaag (zaterdag). Om 2 uur begint de rouwdienst in de Opstan- dingskerk te De Bilt. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN In het gisteren open baar geworden rapport van de spellings- commissie voor de Friese taal is de door de Fryske Akadomy en de Ried Fan de Fryske Blweging ingestelde oom- missie niet tot een éenstemming ad vies kunnen komen over de vereenvou diging van de spelling van liet Fries. De ene helft (hoofdzakelijk mensen uit de kringen van het onderwijs) staat een vergaande verandering voor. wel ke tot gevolg zal hebben dat ongeveer 26 procent van de woorden een andere schrijfwijze krijgt. De andere helft (voornamelijk uit de kringen van de schrijvers en de uitgevers) wil een veel minder sterk voor ongeveer zes pro cent van de woorden doorgevoerde ve reenvoud iging Akademy en Biwegingsried hebben hun standpunt ten aanzien van beide ad viezen nog niet bepaald. In augsutus komen beide besturen bijeen om de ad. viezen te bespreken. Dc consequentie van een vergaande ver andering zal onder andere zijn, dat de uitgevers voor eigen rekening geen boe ken meer zullen uitgeven. Zij hebbeo verder berekend, dat een klein spellings- wijziging voor ongeveer 200.000 gul den aan leerboeken onverkoopbaar zal maken en bij een ingrijpende veran dering zal dat bedrag omdat dan bijna alle boeken .waardeloos' worden oplopen tot een 1.250.000 gulden, al thans volgens de berekeningen van vo rig jaar. Ook is gebleken, dat in de kring van de friese schrijvers grote en in sommige gevallen onoverkomelijke bezwaren tegen een vergaande veran dering. Noren blijven in de NAVO OSLO KTK) Het Noorse parle ment heeft rijdag met /eer grote meerderheid besloten dat Noorwegen na 1969 als de XAVO-landen hun lidmaatschap met een opzeggingster mijn van een jaar zullen kunnen be ëindigen lid van het Atlantische bond genootschap zal blijven. Audet komt met eerste verslag NIJMEGEN ANP I Blijkens het verslag over het eerste boekjaar van de nv associatie van uitgevers van dr~ blaxlen en tijdschriften (Audet» was totals omzet in 1967 41.2 miljoen. december 1967 te Nijmegen, heeft een maatschappelijk kapitaal van 10 mil joen en omvat de voiden 4 werkmaat schappijen: NV uitgeversmaatschappij De Gelderlander, Nijmegen; NV uitge versmaatschappij .Neerlandia', Utrecht (het Centrum): NV De Nieuwe Lim burger i.o. Maastricht en NV Dagblad De Stem i.o. Breda. De advertentieomzet steeg met 3,2 pro cent tol 23.4 miljoen als resultante van een volumedaling en een tariefs verhoging De inkomsten uit abonne menten stegen met 9.9 procent tot 13,3 miljoen. De omzet drukwerk en diversen steeg met 12.8 procent tot 4,5 miljoen. De exploitatiekosten na men toe met 6,9 procent tot 39,1 mil joen. Ongeveer 22,5 procent der uit gaven bestond uit papierkosten. ter wijl circa 40 procent werd besteed aan lonen, salarissen en sociale lasten. Het bedrijfsresultaat was 104.000 lager dan in 1966 en bedroeg 2,03 miljoen. Hierdoor daalde de marge met circa 11 procent van 5,5 procent tot 4,9 pro cent. Aan de algemene reserve werd toegevoegd 378.769, waarna 420.000 resteert als winst ter uitkering aandeelhouders. Voorgesteld wordt procent dividend Wat betreft de dagbl3(len acht de di rectie het riskant voor 1968 bepaalde verwachtingen te uiten. Zij verwacht een advertentieomzetverhoging van cir ca 8 procent, hetgeen voor de totale omzet van de dagbladen circa 5 pro cent betekent. Afgaande op de onttwikkeling in eerste maanden van 1968, meent de directie minstens een geiyk resultaat als over 1967 te kunnen behalen. De oplage der dagbladen per ultimo 1967 bedroeg 263.000 (vorig jaar 257.000). Het aantal werknemers bleef vrijwel onveranderd op 1313 (vorig jaar 1308). Het verslag onderstreept, dat de kos ten in 1967 wederom aanzienlijk zijn gestegen en niet geheel door de ver hoogde omzet konden worden opgevan gen. De dood op de weg ALKMAAR (ANP) In een zie kenhuis in Alkmaar is vrijdag de 22- jarige J. J. Asjes uit die plaats over leden aan de gevolgen van een ver keersongeluk waarbij lry woensdag jl betrokken was. Hy kwam toen met zyn auto op rijksweg 9 in de gemeente Bergen in de rechterberm terecht, toen hij tijdens een inhaalmanoeuvre bij na dering van een tegenligger moest af remmen. De auto sloeg enkele malen om zijn lengteas en belandde tenslotte in de linkerbenm. MAATSCHAPPIJ VAN VERZEKERING N.VY CONCERN NATIONALE-NEDERLANDEN BIJKANTOOR MIDDELBURG Huidig adres: Lange Delft Th. de Kroon te Hulst overleden HULST Vrijdagmorgen vroeg is te Hulst onverwachts overleden de 50- jarige priester Th. de Kroon. Hij was sinds twee jaar godsdienstleraar aan het Janseniuslyceum. Van 1952 tot 1957 was hij rector aan ret Sint-Antoniuszieken- huis te Oostburg. Tentoonstelling Goes GOES De vereniging museum voor Zuid. en Noord-Beveland organiseert ln (le ZLM-week een tentoonstelling over .Stads- en dorpsgezichten op Zuid- en Noord-Beveland'. Dat gebeurt op de bo venverdieping van het voormalige wees huis aan de Singelstraat. De officiële opening van de tentoonstelling is ge zet op dinsdagmiddag aanstaande om vijf uur. Tenniswedstrijd De tennisclub Domburg I speelt morgen een promotiewedstrijd tegen Bastion Ba selaar I uit Den Bosch. De wedstrijd wordt gehouden op de Domburgse ten nisvelden en begint 's morgens om half tien. Zeilwedstrijden ,Wolphaartsdijk' WOLPHAARTSDIJK De watersport vereniging ,Wolphaartsdijk' houdt mor gen. zondag, onderlinge zeilwedstrij den op het Veerse Meer. In de ver schillende klassen worden drie wed strijden verzeild. De eerste start is om 10.25 uur. de laatste om 15.30 uur. Na afloop volgt de het sociëteitsgebouw. MIDDELBURG Nog vier keer zal Middelburg in de kamploenscompetitie de tanden even fel op elkaar moeten zetten, nog 360 minuten, dan is deze slijtageslag 1968 voorby.. Als de twee voudige landskampioenen daartoe in staat zijn kunnen ze toch nog een be langrijke rol in dit gebeuren spelen. Ondanks hel feit, dat ze zo goed als kansloos voor de titel zijn. tenzij er een wonder gebeurt. De groen-witte formatie speelt name lijk nog tegen de voornaamste titel kandidaten. DCG uit Amsterdam en UVS uit Leiden. Een nederlaag van één van beiden is in dit competitiesta dium zowat beslissend. En zal Middel burg zijn ongeslagen thulsrecord in deze competitie niet willen handhaven? DCG zal het over twee weken nog heel moeilijk krijgen. En won Middelburg twee jaar geleden in de kampioenscompetitie niet zowel thuis als uit van UVS. Dit weekeinde komen de Zeeuwen weer in Leiden te gen UVS in het veld. UVS zal nu toch wel eens eindelijk wraak willen: daarom voorspellen we een zege voor de Lei-; denaren. DCG zal zich ongetwijfeld Riieden wel! van het lijf kunnen houden, terwijl Em-| men thuis van Alma.nia k.*" 1 Sport en radio Van de volgende voetbalwedstrijden worden zondag voor de radio (14.30 uur Hilversum-2) ooggetuigeversla gen of nabeschouwingen gegeven: Volewijokers - AZ '67. Wagehingen - Forbuna Vlaardingen, Helmond Sport - Excelsior, Zwolse Boys - Veendam en UVS - Middelburg. Tevens zijn er verslagen van de lan- geafstandaawemwedstrijden op de Amsterdamse Bosbaan, roei wedstrij den in Duisburg, de handbal interland Oostenrijk - Nederland en het we- DEN HAAG (ANP) De cijfer» vui sporttoto 50 van het afgelopen week einde zijn: deelnemers: 414.899: bruto inleg: 184.531; eerste prijs; 101.492,05. 150 meldingen met 13 goed voorspelde uitslagen, waarvan 1 met twee kolom men. Per kolom wordt 672,13 uitge keerd. Tweede prijs: 55.359.30. 1830 meldingen met 12 goed voorspelde uitslagen, war- van 32 met twee kolommen, 2 met drie kolommen en 3 met vier kolommen. Per kolom wordt 29.50 uitgekeerd. Derde prijs: 27.679.65. 2165 meldingen met de eerste negen uitslagen goed voorspeld, waarvan 30 met twee kolom men en 5 met drie kolommen. Per ko lom wordt 12,55 uitgekeerd, Bambuck evenaarde Europees record op 200 meter PARIJS (ANP) De Franse sprinter Roger Bambuck heeft ook op de tweede dag van de atletiekwedstrijden om de Memorial Mericamp, die in Parijs wor den gehouden, bewezen in uitstekende vorm te zijn. Hij evenaarde donderdag het Europese record op de 200 meter, dat hij reeds met de Italiaan Sergio Ottollnn (1964) en de Pool Jan Werner (1967) op zijn naam had staan, met een tijd van -0,4 seconden. De avond tevoren had Bambuck reed» 10.1 seconden op de 100 meter gelopen Op de tweede plaats eindigde de Zwit ser Wiedmer met een tijd van 20,8 se conden IWOENSDRECHT (ANP) De oma- teurwielrenncr René Pijnen uit hel Bra- bant.se Woensdrecht, die door een aonil- I lespeesblessure verstek moest Ja'en gaan bij Ol.fmpia's Tour door Neder- land, is'in zoverre hersteld, dut hij 1» juni aanstaande samen met Jaak Inj- tors en Adri oogt zal deelnemen ile Grote Prijs van .Solitude In ^J}"" gart. Pijnen, die nog onder behandeling is van masseur Sjeng Collard heelt als hij rijdt geen last meer van de blessure- De KNWU heeft de volgende wedstnj- den in het buitenland op net progranun* staan: 15 juni Kassei: international» militaire wedstrijden. Jos Smulders (Tij* burg), Henk va.n Leeuwe (Haarlem). Arle va.n der Ende (Rotterdam). «1C0 Vermeulen (Amsterdam), Gerard Le»e- J. Roosenburg. 16 juni Stuttgart: Grote Prijs van Soli tude. René Pijnen Woensdrecht), Jiw» Frijters (Baarie-Hertog) en Adri Voogi Scherpenzeel Leider: F. van Griensven. 22 juni MÖhlin: criterium, aaris.uiUna in Obergössgen een bergwedstrijd. rie. Kettenis (Den Haag). Jan Aldersno (Haarlem) en Peter Vonck (St-Jan.- steena. 23 juni Solingen: baanwedstrijden- Koopman en Ton Raaymaker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 26