nieuws voor slankelijners en iedereen, die een luchtig,pittig kopje koffie wil, want nu is er frisome 1 met minder dan 0,2%vet welk scheerapparaat is nu écht het beste? BRÜun Aantrekkelijk parcours voor Axelse motorcross Voorwedstrijd ,De Uitlaat' J Zaterdagelftal tegen Utrecht Geslaagd voetbal- jeugdtoernooi in Biervliet Vermiste opvarende Havskar' gevonden ZOMER NAT BEGONNEN PONDERDAG 13 JUNI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 Alle scheerapparaten met ronde scheerhoofden zijn goed,maar...., Welk scheerapparaat écht het beste is, kan alleen maar door een onpartijdige jury worden beoordeeld. Dat is dan ook reeds 18 maal in een internationale consumententest gedaan. En altijd weer kwam het Braun scheersysteem als het beste naar voren. Ook in een recente test van het onafhanklijke I.F.W. (Institut für Warenprüfung) stonden alle Braun shavers weer eenzaam aan de top. Wat zeggen wij er zelf van? Wij zijn blij met al die goede uitspraken. Het enige, wat wij er zelf aan toevoegen, is: van al die fantastisch goede Braun shavers is de nieuwe Braun SixtantS de beste. De Braun Sixtant S kost 99,50 Voor uw oude shaver (ongeacht welk merk) ontvangt u lijdelijk U betaalt dus slechts 84,50 Prettigdat u nu ook weet welk scheerapparaat u voor Vaderdag moet kopen. 179,- B Parat f69,95 Special f59,95 e Standard f49,- Frisomel gunt u dat extra kopje koffie zonder slankelijnproblemen. Want Frisomel (practisch vetloos) is niet machtig en zorgt, dat de luchtig-pittige smaak van uw kopje koffie behouden blijft. Zwarte koffie drinken is nu eigenlijk overbodig. J FRISOMEL <g» s EEN FRIESCHE VLAG PRODUKT Literlies <1076 gr.) 129 et Halve literfles IS38 gr.; 7t ct éAXEL Zaterdag wordt op het opge spoten terrein achter de watertoren te Axel voor de tweede heer een extra na tionale. motorcross gehouden. Het. orga nisatiecomité onder leiding van de heer llarry Goossens uit Axel heeft zich ver zekerd van vijftig deelnemers uit Ne derland, België en Engeland. Er zal wor den gereden in de soloklas en de zij- spanklas. Bovendien starten om twee uur vijftien coureurs van de Walcherse motorcrosscluh ,De l'ïtlaat' in een spe ciale voorwedstrijd voor junioren. Ook dit jaar zullen in Axel tal van in ternationaal bekende coureurs aan de start verschijnen op het terrein achter de watertoren te Axel. Een uitgebreide bewegwijzering vergemakkelijkt het vinden van het terrein. Van Nederland se zijde nemen onder andere de kam pioenen Pierre Karsmakers en Frans Sigmans deel. Voorts Jo Lammers, Wie- Zaterdag om half twee zal in het KNVB-sportcentrum te Zeist, in het kader van het zaterdagtoernooi 1968, een wedstrijd worden gespeeld tussen de zaterdag-afdelingselftallen van Utrecht en Zeeland. De technische com missie van de KNVB afdeling Zeeland heeft voor deelname hieraan ae volgen de spelers uitgenodigd: Jac. Marijs, K. van de Gruiter en J. de Nooijer (allen Arne- muiden); W. Jansen (Hoek); H. C. de Jonge (Kats); M. Luiik en U. de Marco (beiden Kloetinge): A. van de Kreéke ('s-Heer Arendslterke) J J. Ridderhof en L. A. Pluijmers (beiden Middelburg): J. J. Melis, P. H. Wisse en A. Versluijs (allen VCK) W. Malj ere (Veere). be Plötz, Tom van Heugten, Rudl Boom, Frits Selling en Paul van Heug ten. Van buitenlandse zijde nemen deel de beleende coureurs Chris Horsfield (Engeland) en de Belgen Walter Boe ten en Frans Slechten. De solo's (360 cc en hoger) rijden drie manches van een half uur plus twee ronden van 1500 me ter. In de zijspanklas worden twee man ches van een half uur gereden. Ook hier komen tal van bekende namen aan de start: Cor van Heugten, Broer Dirks, Ben Snijder, Van de Goorberg, Man de Haas. Ary van Katwijk, Jan ten Tijen en de bekende Engelse renner Cliris Horsfield. De organisatoren verwachten meer publiek dan het vorig jaar, toen er zo'n 2500 mensen naar de Axelse motorcross kwamen kijken. Uiteraard men goeddeels afhankelijk van het ...er, maar gezien de deelname moet het volgens motorcrossdeskundige Har ry Goossens (voorzitter van de motor cross St.-Antonis en manager van Frans Sigmans en hoofdredacteur van het blad .Motorcross') mogelijk zijn zeker vijfduizend bezoekers te trekken. Vo rig jaar hadden de organisatoren con currentie van de feestelijkheden, die op tal van plaatsen in Axel aan de gang waren. Op het par cour 9 terrein bevindt zich kort na. de 35 meter startlijn een 25 meter brede hindernis van ruim een meter hoog. Het is een van de spectaculairste punten van het. zeer overzichtelijke parcours, omdat daar na de start alle motoren vrijwel ge lijktijdig de lucht in zullen gaan. Om 'niet name ook bij de zijspannen een aantrekkelijke race te krijgen hebben de organisatoren de breedte van het parcours overal minstens acht, meter gemaakt. Dit maakt het mogelijk, dat overal goed kan worden geoasseerd. De boven laag van het opgespoten terrein waar de motorcross wordt gehouden is be dekt met een laag teelaarde. Hierdoor zullen de motoren een hogere snelheid maken dan vorig jaar, toen men over en door het mulle zand reed. In het 1500 meter lange parcours, dat zeer bochtig is, heeft men met een bulldo zer een tiental springsehanscn aange bracht. Evenals vorig jaar heeft hel. organisa tiecomité de toezegging, dat tal van consumptietentjes op het niet vlaggen ersierde crossterrein zullen staan. Bo- •endien heeft men de beschikking over een uitstekende geluidsinstallatie. De bekende Belgische commentator Jos v. Tichelen zal zaterdag de microfoon be dienen. Frans Kisner won in Waterlandkerkje Zaterdag werd de ronde voor nieuwelin gen in Waterlandkerkje verreden bij zeer slecht weer. Na 16 kilometer ont stond een kopgroep van twaalf man. Hieruit sprongen zes man weg onder wie Kisner en Verstraete. Bij de' achterblij vers zaten onder anderen Toine v. d. Bunder en de sterke Brabander Helle mans. Zeven man gingen op de finish af met Kisner, die nog de laatste meters De uitslag: 1. F. Kisner (Heikant). 70 km in 2 uur 14 minuten: 2. A. Verstraete (Hoofd plaat); 3. N. Rokven (Breskens); 4. R. Smallegange (Ellewoutsdhk)5. J. Boekhout (Terneuzen); 6. L. v .d. Pa- kenszand): 9. A. v. d. Bunder (IJzendij- ke): 10. op 3 min. A. van Sprundel, Yerseke. Juniorentoernooi van w Axel Zaterdag en zondag hield de jeugdcom missie van de w Axel het traditionele jeugtoernooi. Ondanks een voortdurende regenval werd zaterdagmiddag door de C-junioren met groot enthousiasme ge speeld. De Axelse pupillen toonden zich na het nemen van strafschoppen met de Steense jeugd in poule A en B het sterkst. Uitslagen poule A en B: Axel 1-Wïllebroek 1 1-0: AZW 1-Steen 1 1-1; Axel 1-HW 1 2-0: AZW 1-Com Boys 1 1-0; Axel 1-Hulsterloo 1 4-0; AZW 1-Koewacht 1 4-0; HW 1-Hul- sterloo 1 2-0; Corn Boys 1-Koewacht 1 0-1; Willebroek 1-Hulsterloo 1 5-0: Steen 1-Koewacht 1 2-0; Willebroek 1-HW 1 1-0; Steen 1-Corn Boys 1 2-1. Einstand; 1 Axel 1; 2 Steen 1; 3 Wille broek 1; 4 AZW 1; 5 HW 1; 6 Koe wacht 1; 7 Hulsterloo 1: 8 Corn Boys 1. Ook in poule C en D werden de Axelse pupillen winnaar. De uitslagen waren: Axel 2-Steen 2 3-0; Axel 2-Corn Boys 2, 6-0; Steen 2-Corn Boys 2 3-0: Axel 3- HW 2 0-3; Axel 3-AZW 2 0-1; HW 2- AZW 2 0-0. Eindstand: 1 Axel 2; 2 AZW 2; 3 HW 2: 4 Steen 2; 5 Corn Boys 2; 6 Axel 3. Zondag werd het toernooi voortgezet door A en B-junioren. Ook in deze leef tijdsgroep werd met volledige inzet ge voetbald. Bij de B's ging de beker naar de jeugd van het Belgische Willebroek. Vogelwaarde werd eerste bij de A's. Uitslagen B-junioren: Axel-HW 0-0: Vogelwaarde-Willebroek 0-0: Axel-Goes 1-0; HW-'Vogelwaarde 1-0: Axel-Vogelwaarde 0-1: Goes-Willebroek 0-1; HW-Willebroek 0-1; Goes-Vogel- 0-2; Axel-Willebroek 0-0; HW-Goes 2-0. Eindstand: 1 Willebroek; 2 Vogelwaar de; 3 HW; 4 Axel; 5 Goes. Uitslagen A -junioren: Axel-HW 0-0; Vogelwaarde-Willebroek 0-0; Axel-Goes 2-0; HW-Vogelwaarde 0-0; Axel-Vogel waarde 0-3; Goes-Willebroek 0-0: HW- Willebroek 2-1; Goes-Vogelwaarde 0-1: Axel-Willebroek 0-1; HW-Goes 2-0. Eindstand: 1 Vogelwaarde; 2 HW; 3 Willebroek; 4 Axel; 5 Goes Na afloop reikte de voorzitter van de w Axel, de heer J. Dieleman, de prijzen uit. De jeugdcommissie van de w .Bier vliet' organiseerde een jeugdtoernooi voor junioren en pupillen op het ge meentelijk sportterrein te Biervliet. Het grootste deel van dit overigens goed georganiseerde toernooi moest jammer genoeg in de stromende regen espeeld worden. Bij de junioren werd RCS (Souburg) winnaar door een 1-0 overwinning in de finale-wedstrijd tegen Schoondljke. Ook in 1967 behaalden de RCS-junioren de overwinning in het te Biervliet ge houden jeugdtoernooi. Bij de pupillen ging het elftal van Walcheren met de hoogste eer strijken. De finalewedstrijd tegen Sehoondijke werd met 2-0 gewonnen*door Walcheren. De Walchereri-pupillen kwamen tevens in het bezit van de door het club van de w .Biervliet' beschikbaar ge- i stelde prijs voor het meest sportieve elftal. .Sehoondijke' bracht het er in dit toer- nooi bijzonder goed af door zowel bij de junioren als bij de pupillen beslag te leggen op een eervolle 2e plaats. De verdere rangschikking van de aan Haflingerkeuring in Hulst en Rilland-Bath HULST In Hulst en in Rilland-Bath vinden zaterdag aanstaande de provin ciale premiekeuringen plaats voor het HaLfli ngerstamboek. In Rilland begin nen de keuringen om 11 uur op het bedrijf van mevrouw Boonmans-Serra- rens. In Hulst worden de dieren om 15 uur bijeen gebracht op het terrein van de ponyclub aan de Zoutestraat. Het keuringsprogramma m Hulst zal wor den aangevuld met een demonstratie door leden van de ponyclub ,De Honte- ruiters'. Acht ruitertjes verzorgen met hun Haflingers ondermeer een carous- selnummer. Er is in Nederland momen teel geen andere ruitervereniging die :n staat moet worden geacht met zo veel Haflingerpaaraies in de ring te verschijnen in zoverre is de demon stratie dus uniek. In Zeeland en met name in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is het aantal Haflingers de laatste Jaren weer toegenomen. Ze worden niet al- leggen op een eervolle 2e verdere rangschikking van I dit toernooi deelnemende elftallen luidt als volgt: Junioren: 3 Biervliet: 4 Terneuzen; 5 Walcheren: 6 Breskens. Pupi'.ien: 3 Terneuzen; 4 RCS: 5 Bres kens: 6 Biervliet. Wethouder G. A. Ciaeys van Biervliet reikte aan het eind van het toernooi de prijzen uit. Aan de scheidsrechters werd een herinneringstegel EXAMENS Aan de kweekschool .'t Withof te Etten slaagden .voor de akte lo de dames M. Verschueren uit Lamswaarde en M. Mahu uit Graauw. BRUSSEL (ANP) Tn het noordelijke Antwerpse havengebied is het lijk opge haald van de machinist van het Noorse schip .Havskar'. die werd vermist se dert de aanvaring van de .Havskar' met een Brits schip ter hoogte van Hartsweert, op J juni jongstleden. Ver moed werd dat hij om het leven was gekomen in de zwaar gehavende ma chinekamer. Het lijk werd gevonden in het Antwerpse havendok. waar de .Havs kar" het afgelopen weekeinde was heen gesleept nadat het lek in het schip was ger in gebruik als werkpaard voor de lichtere karweien. Het dier. dat van Oos ten jkse origine is, staat bekend om zijn veelzijdigheid- PJG viert feest in ZLM-week De tentoonstelling ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij "nadert met ras se. schreden. Ook de plattelandsjonge- rengemeenschap Zeeland verzet mo menteel veel werk om hun aandeel in de tentoonstelling zo goed mogelijk te doen slagen. In hun stand werken P.TG- ers vele avonden om alles op tijd klaar te krijgen. Naast de stand, waarin een ontmoetingsbar, een informatiestand en een kindercrèche zullen komen, gaat de belangstelling uit naar een groot bal in de roiling aan de Fruiliaan te Q5p^. op zaterdag 22 juni, dus ter afsluiting van de feestweek. De in Zuid- Nederland bekende band .The Melody Stars' zal haar medewerking verlenen. Ook de jongerengroepen u:t Beieren en Ulster, die de PJG beeft uitgeno digd voor daze tentoonstelling, zullen na ■->-» het het optreden op zaterdagmiddag op terrein in de Wilheiminapolder ook 's zaterdagsavonds hun programma ver tonen tijdens het bal. Het feest begint om 20.00 uur. (Van onze weerkundige medewerker) Met een tekort aan water, waar het in de droge april naar uitzag, is de zomer zeker niet begonnen. Md ia vrijwel in het hele land belangrijk natter dan normaal geworden. In Den Helder waar 81 mm regen viel was in deze eeuw alleen mei 1925 met 103 mm natter. Ook de eerste junidagen waren in het noorden en westen van ons land vochtig. De zware buien op 5 en 6 Juni brachten op de Gronings-Duitse grens (Nieu- we-Schans) 62 mm in een etmaal. Iets meer dan normaal in de hele junimaand. In De Bilt was deze eeuw een sombere mei: in 1923 met 118 uren, dit jaar gaf mei 134 uren zon een tekort van 77 uren. Normaal geeft mei 48 tot 35 mm regen. Op enkele plaatsen in Friesland werd met 148 mm neerslag het meire cord van 157 mm in 1926 te Schaars- bergen gemeten, dicht benaderd. In onze omgeving gaf mei: Axel 89. Sint-Maartensdijk 90. Goes 87, Wol- phaartsdijk 85, Middelburg 74. Kats 72, Kapeile 64. Renesse 58, Borssele 56. Cadzand 57. Vlissingen 46, Oost burg 46 Serooskerke (w) 36 ,West- kapelle 33 mm VERENIGD MUZIEKKORPS LEGER DES REILS SPEELT WEEKEND IN ZEELAND /YVEMELDINGE Een veertig tot vijf tig muzikanten van het Leger des Heils zullen zaterdag 22 en zondag 23 juni een studieweekend in Zee'.and houden. De muzikanten behoren tot de muziek korpsen van Amsterdam-Noord en Goes, aangevuld met collega's uit Yerseke. Zaterdags zullen zij op de camping Linda' in Wemeldinge een deel van de dag doorbrengen met muzikale trai ning onder leiding van de kapitein C. van der Cingel uit Amsterdam en de heer P. Moens uit Goes, 's Zaterdagsavonds zullen de verenigde muziekkorpsen samen één grote brassband naar Engels model \ormend een concert geien in het dorpshuis in Wemeldinge. waarbH eventueel slecht weer ook de training plaats zal vivnden. 's Zondags speelt het gecombineerde muziekkorps in de bijeenkomsten van het Leger des Heils, 's morgens in Yerseke. en 's avonds in Goes. In Goes wordt vooraf een bijeenkomst in de openlucht gehouden, waaraan de muzi kanten ook zuilen meewerken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 15