mv V erkiezingscampagne in Frankrijk van start Navo-oefening binnen de poolcirkel Officier kant zich tegen berichtgeving gvitella 4 Nederlands aandeel bestaat uit 20 straaljagers 248.-798.- Havensamen- werking in Brabant Arbeiders Franse vliegtuigindustrie aan het werk Geflatteerd beeld werkloosheid Chauffeur Robert Kennedy mishandeld Derde week Softenon-proces Man-met-pistool was genodigde VN-commissie achter niet- «XTSr verspreidinesverdrae FLEX! PUP PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 11 JUNI POLAR EXPRESS' IN CONSTANT DAGLICHT ADVERTENTIE TROMSö (GPD) Onder protest van de Russen zijn mobiele strijd krachten van zeven NAVO-landen maandag een grootscheepse oefe ning begonnen in het noordelijkste deel van Noorwegen, daar waar het NAVO-territorium grenst aan het Sowjet-Russische grondgebied. De Sow jet-Unie heeft deze ver hoogde activiteit onmiddellijk be antwoord met soortgelijke exerci ties op het eigen territoir, terwijl er geen twijfel aan bestaat dat haar via vliegtuigen en radarstati ons tot in het oefengebied kijkende ogen extra waakzaam zijn ge maakt. Mogelijk zelfs zijn er spion nen werkzaam, maar officieel la ten de NAVO-officials daarover niets los. Beducht voor deze Russische belang stelling zijn zij overigens niet, want hoe paradoxaal hel ook klinkt, in feite gaat het daar juist om. Oefening .Po lar Express' is opgezet om de .moge lijke agressor* duidelijk te maken, dat hij bij een aanval op dit woeste, dun bevolkte en nog grotendeels onder 9neeuw bedekte gebied niet alleen te rekenen heeft met de normaal aanwe zige verdedigingsstnjdkrachten van Noorwegen zelf, maar ook met de bin nen 24 uur te hulp snellende zee-, land en luchtmachteenheden van de ,Ace Mo bile Force'. .Afschrikking' en .NAVU-solidariteif zijn de slagwoorden van deze oefe ning. Vierduizend militairen, acht- voertuigen, een compleet Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. Bij aankoop van een Pfaff zigzag-machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merk, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER bevolking van 70.000, 127.000 en 239.000 zielen. Vergeleken bij de 4,5. 9 en 12,5 miljoen inwoners van de drie genoem de landen mag men het oefengebied dus wel dunbevolkt noemen. De afstan den zijn er dan ook ongehoord groot en wegen omgekeerd evenredig slecht. Modder en sneeuw Opdooï, sneeuw, smelt- en regenwater taston liet vaak niet verharde wegdek tien maanden van liet jaar zo genade loos aan, dat de Noren in de zomer een verwoed gevecht moeten leveren om al titaliaans) veldhospitaal, 51 straal- thans nog iets aan begaanbare paden gevechtsvliegtuigen, een batterij over te houden. De troepen, glibberend Houwitzers en grote hoeveelheden hulpmiddelen waar een modern le ger niet meer buiten kan, zijn in een gigantische .airlift' naar deze streken overgebracht, Ruim twee honderd vluchten waren daarvoor no dig. Een bataljon Italiaanse alpenjagers, ge wend om in bergachtig en besneeuwd terrein op te treden, maakte de reis van Cameri in Noord-Italië naar het ver boven de poolcirkel gelegen één- baansvliegveld Bardufoss via Frankrijk en Engeland. Een Canadees bataljon kwam uit de buurt van Vancouver in één ruk over Groenland, terwijl het .So merset and Cornwall Light Infantry Ba- tallion' de tweeduizend kilometer lange reis van Gravesend bij Londen naar de Tromsöfjord deels per vliegtuig, deels in de transportschepen .bulwark' en .Sir Percival' aflegde. Tegelijkertijd brach ten deze 'schepen ook de met helikop ters opererende Britse mariniers mee, die als de .oranje partij' voor vijand zullen spelen. Nederland Nederland heeft een belangrijk aandeel in de oefening, want voor ae luchtsteun van de, inclusief de Noren rond tiendui zend man tellende, grondtroepen werd uit Eindhoven het complete 314 squa dron overgevlogen. Twintig Thunder- streaks van deze eenheid maakten de reis op eigen kracht, de reserve-vlie gers, de technici en de grondtroepen kwamen in F-27 .troopships' van Ypen- burg, waarvoor tien vluchten nodig wa- De Royal Air Force stuurde een soort gelijke eenheid, de Belgen een iets min der grote. Als er een prijs voor de mees te volharding bij deze .airlift' was, zou deze moeten worden toegekend aan de Amerikanen, die op zich hadden ge nomen uit Duitsland ondersteunings troepen in de vorm van genie, verbin- dings- en logistieke eenheden te "leve ren. Voor het transport kozen zij hun machtige viermotorige C-141, die 25.000 kilo nuttige lading kan vervoeren en door de sprong van Furstenfeldbruck in Midden-Duitsland naar Bardufoss slechts drieëneenhalf uur nodig heeft. Onfortuinlijk genoeg was het weer bo ven het komvormige vliegveld de laat ste dagen van de vorige week echter zo slecht, dat de zware straalvliegtui gen de duik naar de drijfnatte in het met wolken gevulde bergdal onmoge lijk konden maken. Omdat het tot in de verre omtrek niet beter was. zat er niets anders op dan dat de zes luchtreu zen onverrichterzake naar hun thuisha ven terugkeerden. Met verse bemannin gen werd het twaalf uur later opnieuw ybeerd en deze keer met succes, prettige ervaring intussen voor de troepen in de cabine, die niet waren ververst. .Polar Express' strekt zich uit over de drie noordelijkste provincies van Noor wegen, Finnmark, Troms e-n Nordland, respectievelijk zo groot als Denemar ken, België en Nederland, maar met een in de modder, ondervinden daar de na righeid van, al is hun nitrnsting hele maal op dit type bergland berekend. Thuis kennen de Italianen en Canadezen trouwens soortgelijke omstandigheden en het voor de ,Ace Mobile Force' aan gewezen Britse bataljon wordt speciaal met het oog op dit soort werk in Cana da en Schotland getraind. Moeilijker Voor de vliegers is het nog moeilijker hier te opereren. In een luchtruim zo groot als de afstand Amsterdam-Mar seille en boven een door fjorden en me ren doorsneden berggebied, dat door wol ken en sneeuwvelden alleen maar wit is, vinden zij nauwelijks enig oriënte- ringspunt. Toch wordt van hen gevraagd langs de hellingen en in de dalen vluch ten uit te voeren. Majoor A. J. T. Len- narts heeft zijn vliegers dan ook opge dragen de uiterste voorzichtigheid te betrachten. Merkwaardigerwijs houdt dit in, dat zij harder moeten vliegen dan zij in Nederland gewend zijn. Snel heid verhoogt de wendbaarheid van een straaljager en daarmee de mogelijkheid om plotseling opdoemende bergwanden in een stijle vlucht te ontwijken. Dat de oefening vooral alleen maai' een oe fening moet blijven en geen interna tionale incidenten mag uitlokken moe ten de vliegers bovendien twintig mij len van de grenzen met Zweden en Rus land verwijderd blijven. Nationale eisen werpen trouwens ook beperkingen op; in de crewroom van 314 hangt een waarschuwing: ,Niet vliegen als er in Boo een begrafenis plaatsvindt' en ,Niet lager vliegen dan 2000 voet vanwege het paarseizoen van de mink'. De Noor se bontfokkers vinden het best dat ze verdedigd worden, maar het moet hun bedrijf niet storen. Twee weken waarin het nimmer don ker wordt zullen de militairen van ze ven nationaliteiten hun spankracht de monstreren. In de rustpauzes vissen ze op zalm in de bruisende bergstromen en genieten ze van het. fascinerende schijnsel ran de middernaehtszon. Bij constant daglicht moeten zij leren sla pen in hun weinig comfortabele onder komens. Maar als er .actie' wordt ronnnandeerd. maken zij duidelijk het NAVO-bondgenootschap een heehte alliantie is, die ook een bedreiging van haar flanken niet onbeantwoord laat- DEN BOSCH (GPD) Vrijdag opent prins Bernhard achtereenvolgens de jNlaashavens van Waalwijk, Oss en Cuyk, drie gemeenten, die in een stichting sa menwerken om gezamenlijk nieuwe in dustrieën aan te trekken. De drie ge meenten hebben samen 250 hectare goed geoutilleerd industrieterrein aan hun splinternieuwe havens, die samen 60 gekost en die diepen tot 2000 (ADVERTENTIE) ANTWOORD OP VRAGEN OVER ARCHIVARIS DEN HAAG (ANP In antwoord c vragen van liberale kamerleden hee de minister van cultuur, recreatie en Vrienden raden Ted Kennedy politieke loopbaan af NEW ORLEANS, LOUISIANA (AP) Naaste vrienden van de familie Ken nedy dringen er bij de laa/tste levende broer, senator Edwaa-d M. Kennedy, op aan zich uit het actieve plitieke leven terug te trekken, zo heeft aartsbisschop Philip M. Hamnan van New Orleans verklaard. De aartsbisschop die aan het graf van Robert Kennedy op Arlington de dienst leidde zei, dat het de natuur lijke reactie van familie en vrienden was geweest om Ted Kennedy af te raden zijn politieke loopbaan voort te zetten. Overwogen wordt daarbij, dat hij nu de enige volwassen zoon is dn een grote familie met veie vaderloze kin deren. Maar de aartsbisschop zei ook, dat niet vergeten mag worden, dat Teddy thans de laatste drager is van een grote Amerikaanse politieke tra ditie. Aartsbisschop Hannan. die ook een belangrijke rol heeft gespeeld bij de begrafenis van John F. Kennedy in 1963 zei. dat hij niet kon voorspellen wat Ted Kennedy zal beslissen. PARIJS (REUTER) De 6000 arbei ders bij de vliegtuigfabriek Aud Avia tion te Tonlouse hebben besloten van daag het werk te hervatten. Ook bij Sud Aviation te Marignane hij Marseil le (6000 man) en bij de machinefabrie ken Forges et Ateliers du Creusot (8001) man) gaat men vandaag aan het werk. Veel Amerikanen leveren spontaan hun wapens in Slot van pagina 1 tot stand waardoor moord op de pre sident of vice-president een federaal misdrijf werd, zonder dat daarvoor ech ter de doodstraf wordt geëist. Controle Volgens het Gallupinstituut voor opiniepeiling heeft tijdens een tele fonisch onderzoek door de hele Ver enigde Staten op de dag van de moord op Robert Kennedy de meer derheid van de ondervraagden zich uitgesproken voor een doeltreffende controle op vuurwapens als middel ter voorkoming van geweld. Het instituut gaf echter geen percen tage. Het herinnerde er slechts aan dat op 1 mei 1938 bij een onderzoek van Gallup zich al 84 procent voor een dergelijke controle uitsprak en in 1967 85 procent. CUYK Prins Bernhard zal vrij- dag de nieuwe industriehavens aan de Maas tn Waalwijk, Oss en Cuyk officieel openen. Het is niet zo heel v ene onderlijk, dat men langs de invalswegen van Cuyk koeien kan aantreffen niet het op schrift .Cuyk havenstad'. Slot van pagina 1 000 man) :n de oudere leefUM»^ pen. Die vraag is echter regxmaSTw' geconcentreerd. In Zuid-Hofland ka^ bijvoorbeeld zo'n 7.400 metaalbew-^S PFAFF NAAIMACHINES W. RIKKEN NV Bergen op Zoom: Kortemeestraat 17, telef. 01640 - 5878 Terneuzen: Nieuwediepstraat 23, telefoon 01150 - 2294 Breda: Lange Brugstraat 30, telefoon 01600-31745 Eindhoven: Willemstraat 21, telefoon 040 - 22570 Roosendaal: Nieuwe Markt 48, telefoon 01650-35546 Verder verkrijgbaar bij: A. C. Bastiaanse, Papegaaistraat 4, Goes G. Hemelaar, Nieuwendylc 29, Vlissingen G. Hemelaar, Langeviele 52, Middelburg H. A. de Breuck, B. F. van Waesberghestraat 16, Hulst de andere provinciesV gezonderd Noord-Brabant (ISOOi 'rv derland (1200) en Utrecht il3O0i |«T vraag naar metaalarbeiders praktik te verwaarlozen. F aKÜSC!1 De concentratie ln de vraag i» sterk voor de bouwnijverheid"fri r'". Holland kunnen nog 1900 bouw»?' kers aan het werk. in Noord-Holland'v ruim 1100. In de andere proviaSf, tegenover de grote werkloosheid»^ de bouwvakarbeiders vrijwel geen vr. Vergeleken met de situatie van TÏ, jaar geleden is het aantal werkiw™ wat gunstiger. Toen waren er '30S meer mannon werkloos. Voor de wcr? loosheid onder vrouwen i nu 290Ó) dit niet: er zijn nu zo'n 1300 iL- vrouwen ingeschreven b.j de arbeifjo," reaus. Voor het westen geldt deze guno»,, situatie niet: hoewel landelijk het po. rentage werklozen ten opzichte van w. rig jaar daalde van 1,9 nnar 1,8 lienvrt percentage in Noord- en Zilid-HollajS op van respectievelijk 0,8 naar O'i van 0,9 naar 1,1. Hoge onderscheiding voor prins Philip LONDEN Koningin Elizabeth Groot-Brittannië heeft haar echtgenoot prins l'liiiip, die maandag zijn tkt, verjaardag vierde, benoemd tot l)ó van de orde van verdienste. Deze orde is in 1902 door koning Ed-; ard VI ingesteld voor eminente0 maa! non en vrouwen die zich speciaal he£ ben onderscheiden. Deze benoeming is een zuiver persoonlijke ondersdie", ding van het Britse staatshoofd. WASHINGTON f AFP-RTRDe par ticuliere chauffeur van wijlen Robert Kennedy is zondag in Washington door een aantal jongelui aangevallen. De 45- jarige Lee Morrow, een neger, werd mishandeld en men stal zijn portefeuille. Zijn verwondingen zijn niet van ernsti ge aard. Morrow was op weg naar huis na bijna vierentwintig uur ach tereen dienst te hebben gedaan in ver band met de begrafenis van zijn werk gever. WILLINGBORO. VS De 6-ja rige Mary Irwin gooit hier, on der het toeziend oog van mama, haar speelgoed machinepistool en revolver in het vuilnisvat. Overi gens zyn er thans vele Amerika nen, die hun wapens vrijwillig in leveren bij de politiebureaus ha de recente moordaanslagen op domi nee King en senator Robert. Ken nedy. Dringend beroep op verslaggevers (Van een speciale verslaggever) ALSDORF De officier van jus titie dr Jos Havertz vertegen woordiger van het openbaar mi nisterie in het Alsdorfse Conter- gan-proces begon de eerste zit tingsdag van de derde procesweek gisteren met het afleggen van een wat merkwaardige (officiële) ver klaring. Daarin kantte de officier van justitie zich fel tegen publikaties in dag- en weekbladen over de vorige week gehou den eerste getuigenverhoren. ,Er is uit voerig bericht onder vermelding van naam en woonplaats van de getuigen over verklaringen die in dit pro ces nu eenmaal noodzakelijk hun in tieme persoonlijke leven aangaan. Een enkele keer is bovendien aan die ver- kiarin|en. nog voor de rechtbank ze op betrouwbaarheid is nagegaan, on dubbelzinnig waarde toegekend. Op die manier kan de openbaarheid van het proces nadelig zijn voor het zoe ken naar de waarheid. De getuigen im mers wetende dat hun verklaringen worden gepubliceerd en bekritiseerd worden onnodig zwaar belast' Beroep Over de hoofden van de protocollaire procesdeelnemers heen zei dr. Ha vertz: ,Ik doe een dringend beroep op alle verslaggevers bij de vorm van hun berichtgeving gereserveerd heid in acht te nemen'. Dr. Havertz meende voorts, dat als ver dachten op rechtsgronden tot aan de doe mee aan de Bensdorp boomschors kleurwedstrijd in Eva, Libelle, Margriet en Prinse? J. L. van der Gouw heeft verzocht hem met Ingang van i september ontslag te verlenen als algemeen rijksarchiva ris. De ontslagverlening wordt voorbe reid. .Aangezien ik heb aangenomen met In gang van 1 september aanstaande een mij beter passende betrekking te gaan vervuilen, moge ik u verzoeken te wil len bevorderen, dat mij met ingang van die datum als algemene rijksarchivaris ontslag wordt verleend'. Aldus de volle dige tekst van liet schriftelijk ontslag- verzoek van de rijksarchivaris. De tweede-kamerleden Van Dijk en Wie gel (wd) hadden minister Klompé ge vraagd of het waar is, dat er, mede ten gevolge van gebrekkige organisatie een wetenschappelijke achterstand van tien tallen jaren bij het rijksarchief is ont staan. Hierover merkte de minister op dat de in deze vraag vervatte formulering, die ontleend is aan een door dr. Van dei- Gouw verleend interview moet worden beschouwd als een der vele boutaden die de stijl van dit artikel hebben bepaald. Minister Klompé wijst cr op dat zowel de instelling van het ministerie van erm als het in werking treden van de nieu we archiefwet aanleiding is geweest tot een uitbreiding van de taken van de archiefdienst. De aanpassing bestaande organisatie aan deze nieuwe taken, waarvoor onder andere uitbrei ding van de beschikbare ruimten er. meer deskundige medewerking vereist, zijn, vordert uiteraard meer tijd dan dr, Van der Gouw gewenst achtte. De mi nister en haar ambtsvoorganger hebben, mede in verband met de benoeming van dr. Van der Gouw op 1 september 1966. reeds een aantal ingrijpende maatrege len genomen tot reorganisatie van de .rijksarchiefdienst teneinde in de func tionering verbeteringen aan te brengen. Deze reorganisatie hield onder andere ln, .aldus minister Klompé. lat aan de al gemene rijksarchivaris een belangrijke delegatie van bevoegdheden werd I leend. MEER DAN 3000 KANDIDATEN AANGEMELD NU AL VERWIJDERING TUSSEN MITTERRAND EN DE COMMUNISTEN (Van onze Partyse correspondent» PARIJS De campagne voor de Friu. se kamerverkiezingen van 23 en 30 ju-( ni die gisteren officieel geopend werd.l heeft het evenwicht tussen de gaullis-' tische meerderheid en de oppositie die in het ontbonden parlement op 1 of 2 stemmen na even sterk waren, lijkt het, nu al verbroken. Een ander nogal opzienbarend feit dat al onmiddellijk aan hel licht is getreden, is de massale belangstelling der kandidaten. Meer dan drieduizend aspirant-kamerleden zijn onmiddellijk aangetreden en dat, betekent dat iedere kamerzetel door ge middeld acht concurrenten zal worden omstreden. Nog twee andere opmerkingen dringen De Gaulle dus opnieuw aanstuurt, heb- zich in het begin van deze campagne al. Dn. de anti-communistische reflex on- ben ook het linkse en het rechtse cen- op. De beide laatste spreekbeurten van der brede kringen van het Franse volk tium. die bij die operatie zouden wor- generaal De Gaulle hebben geen enke- als verkiezingsstunt nog altijd niet on-den fijngemalen, zich uiteraard al ver- Ie twijfel gelaten aan zijn voornemen, dersciiat mag worden, blijkt echter e\en->zet. Van die kant wordt de kiezers nu terwille van een gaullistische stembus- eens uit de houding \an andere politie-!juist voorgehouden da', alleen machtige zege alle profijt te willen trekken uitike leiders. Opmerkelijk is zo vooral dat;middengroepen, als buffer, de catastro- de klassieke angst voor het communis-j met de mei-gebeurtenissen nauwelijks fe van een uiteindelijke botsing tussen me. Dat do communistische leiders tij-1achter de rug en de verkiezingen in gaullisme en communisme, ofwel een dens de mei-gebeurtenissen juist alles I zicht, nu al een duidelijke verwijdering [burgeroorlog, zullen kunnen voorkomen. NEW YORK (RTR.» Het politieke hoofdkwartier van Robert Kennedy heeft de politie laten weten, dat de man, die zaterdag in de St-Patriek-ka- tbedraal werd gearresteerd met een ongeladen vuurwapen in zijn bezit, tot de genodigden voor de uitvaartplech tigheid behoorde. de man, de 30-jari|ge Gary R. Dedell, waar zij twee pistolen, vijf geweren van diverse typen en twee windbuksen vond. Al deze vuurwapens waren volgens de politie rechtmatig bezit, terwijl de pistolen de vereiste registratie hadden. Veel bewoners van Syracuse, waar Dedell woont, houden er een collectie vuurwapens op na, om dat de omgeving een rijk jachtgebied is. Dedell betrad zaterdag de kathedraal een half uur voordat de uitvaartdienst voor senator Robert Kennedy begon toen hij werd aangehouden door een politieman, die zijn tas aan een inspec tie onderwierp. Daaruit kwam een on geladen pistool, waarvan Dedell ver klaarde dat hij zich er niet van bewust was dat hij het bij zich had. Hij zei een vriend van de Kennedy's te zijn en toonde een uitnodiging voor de uit vaartdienst. hebben gedaan om de revolutionaire ex- is ontstaan tussen de linkse federatie tramisten onder de studenten geen kans van Francois Mitterrand en anderzijds te geven de bestaande orde omver te de communisten. werpen en zo de regering in feite voor Dl. |,ekende socialistische burgemeester de ondergang hebben behoed, heeft op ta„ .Marseille, Gaston Defferre, die ook die gaullistische verkiezingsstrategie a)s ,i,. fractieleider van de federatie in geen enkele invloed uitgeoefend. Erken- |lej. vorige parlement optrad, heeft zijn tolijkheid is een begrip dat in de poli-,oude stokpaard van een derde macht tick dan ook uu eenmaal zelden opgeld] tussen gaullisten en communisten al- 9061. Uveer van stal gehaald, om zo een nieu- Bïj die mobilisatie legen het auto- we sprong naar het centrum te wagen, rilaire communisme' hebben de gaul- denkbeeld dat bij de eon listen bovendien al een klemmend be- uiteraard ,n heel slechte aarde roep gedaan op alle Fransen die tot '?n» ol"^a.' sedert twee jar |vf\v vork ufp ri.i tkr? dusver buiten bun riien waren colde- zinnen Juist op een wedergeboorte van NEW YORK (AFT-REI TER) ven En de nlotsèlinffe tcruekeer hec volksfront, in exclusieve samenwer- politieke commissie van de erenigd, .an' ft? OAS-Inhter, BiLi.lt, .""iS:]J22iNS'jmSüttl in Frankrijk is een aanwijzing van iet feit dat de gaullisten hun basis i speciaal ook tot op de uiterst ehtse flank pogen uit te breiden. handelingen te betichten voor hun klaringen zijn nagegaan of door deskun digen zijn bevestigd. .Dat is gebeurd', aldus de officier vas justitie, jn verschillende publikaties zij de getuigenverklaringen .een ma ling van leugens* en .bedriegelijk ge- manipuleer met notitie en citaten' noemd. De getuigen zelf zijn ervan be schuldigd alleen maar begeerlijk uit t< zijn op schadevergoedingen'. JU De verdediging van de Grünenthal-ver- dachten had (zoals steeds) het antwoord voor het openbaar ministerie dire~. klaar. .Het is maar een oneewone ver klaring, we zijn eveneens niet erg e». lukkig geweest met alle publikaties. Wé bedoelen dan speciaal de publikafca waarin nogal ruim uit de dagvaardin» is geciteerd. Daar kan niemand ander? dan het openbaar ministerie de handir. hebben gehad. Ook zouden de officieren van justitie zich wat uit de buurt van de tv-camera's moeten houden', aidu een van de advocaten van de Grüne;.- thai-verdachten. Strafkamervoorzitter dr. Peter Webtt waste zijn handen in onschuld. ,Bi b»n aan de wet gebonden. Uitzonderingen van openbare behandelingen zijn in het wetboek van strafvordering nauwkeurig omschreven. Over onaangename vragen aan getuigen zegt die wet niets, Lr ver zoek wel over dit proces alleen zakelijk te berichten. Dat is geen voorwaarde, maar een nadrukkelijk verzoek', zei de voorzitter diplomatiek. Na een schorsing van een kwartier wat ook de mening van de verdedigers op papier geformuleerd en deelde advocaat prof. Bruns mede, dat alle verdedigers het er over eens waren, dat de pers objectief diende te berichten. Dieven zochten documentatie fVan een speciale verslaggever) ALSDORF Naar nu nas bekend i» gemankt hebben onbekenden enkele da gen voor het begin van het Alsdorfer proces tegen de wetenschappelijke en commerciële staf van de .Cliemie-Grü- nontlial' l'abriek in Stolberg ingebroken in liet kantoor van de zenuwspedalbt dr. Horst Frenkel iii Frankfort. De dieven zijn uit geweest op documco- tatie uit de uitgebreide .CoritergBE- karthoteek van dr. Frenkel en op M tienduizendvoudige materiaal in zijn ar chieven over Conterganslachtoffers ea liet nu lopende proces. De veiligheids sloten van de karthoteek en de archief kasten waren verbroken. Of er inder daad stukken zijn weggehaald is nog niet vastgesteld. Een man zou weken lang werk hebben om dat te kunnen na gaan. Wel mogelijk is het ook dat een aantal van de bescheiden is gefotogra feerd. Dr. Horst Frenkel is een felle tegenstan der geweest van het Contergangebrui Hij was ook een van de eerste medio die bij de Duitse regering aandrong op het uit de handel nemen van het veel besproken kalmeringsmiddel. 'ADVERTENTIE) ■urn ie. wagen.I j jaren al hun 0 ,.ivnv vork upp.pm tvki n,. den gezet. Een volksfront dat voor hel dorheid het ontwerp-verdrag tegen ver- moment dan ook wel weer in rook «'ere verspreiding van atoomwapens aan- sehijnt te zijn vervlogen. genomen, namelijk met 92 tegen 4 stem- -- men (Albanië, Cuba. Tanzania en Zam bia) en 22 onthoudingen, onder wie Buffer rr Tegen die polarisatie in twee kampen r €rWllÜCrill§ vaun communisten en gaullisten waarop Frankrijk. De commissie heeft ZO spoedig moge lijke ondertekening en ratificatie door de regeringen aanbevolen. Het debat heeft bijna zeven weken ge duurd. Frankrijk, dat zich van stem ming onthield, heeft niet meegewerkt aan de voorbereiding van de tekst op, de ontwapeningsconferentie in Genève. Dit land heeft geen enkele beperking; op zijn atoombewapeningsprogramma willen 'aanvaarden. GRATIS LEUKE l eky Luke, Rlly the Kitf, JoILj Jumper ot'ee ceb/veiicre DiHon bjf 2 rokjes n/nrjttrr nnnnmr

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4