exil* VIER DAGEN FEEST IN TERNEUZENS NOORDSTRAAT KUNST TE KOOP OP DE BRADERIE MUZIKANTEN HANGT WAT BOVEN HET HOOFD..... BRADERIE IN OPERETTESFEER ÜINSDAG II JUNI 1968 ZEEUWSCH-VLAANDEREN Afdelingsvoorzitter Ververs: spreekt iedereen aan.... Op marktdagen. TEBNEUZEN De Noordstraat, van oudsher het stads en winkelcentrum van Terneuzen gaat weer vier dagen feestvieren. Met een Braderie, die zo bij uitstek geschikt is voor het creëren van sfeer in een smalle, maar gezellige tvinkelstraat als de Noordstraat. Werd vorig jaar de na druk gelegd op Terneuzen, trefpunt van de wereld, nu wil men de gezelligheid van de Noordstraat en omgeving ver hogen met het uitbeelden van operettes, zo mogelijk een lichte opera maar in elk geval van muzikale toneelstukken. Een geheel waarbij succes bij voorbaat verzekerd Is. Evenals vorig jaar zal elke Braderie-deelnemer weer zjjn eigen stand verzorgen voor de eigenlijke zaak. Voorts wor den diverse programmapunten verzorgd vanaf de muziek- kiosk en de podiums. Gedurende de ganse middag en avond wordt vrolijke orgelmuziek uitgestrooid over de hele Bra derie. Wil men even het feestgeroes verlaten, dan biedt de kunstmarkt de gelegenheid om even rustig op adem te ko men. Het geheel belooft een gezellige aangelegenheid te worden. l'ERNEUZEN Kunst te kooit up tie Brad- rie.... Tijdens het Noordstraat festijn van dit laar staan er, voor het derde jaar, een aantai kunstenaars in de omgeving van het Molen zicht, waar, onder een kleurig plastic afdak (we wonen tenslotte in Nederlandeen kunst markt sal worden gehouden. Organisator Jan Juffermans wist zoveel deelnemers voor dit evenement te interesseren, dat men wel moest besluiten om het marktterrein uit te breiden met een deel van de tegenover Molenzicht g- legen Laiige Kerkstraat. De markt duurt 4 da gen: IZ, 13, 14 en IS juni. De namen van de standhouders: Folkert van de Willigen (kera miek), Arnold Kroon der keramiek en schilde rijen), Frank van de Berg (tekeningen en schilderijen), Rie van Driel (schilderijen, ke ramiek, poppen en, als extra attractie, stok brood), WiUy van Driel (etsen), mevrouw Cas- tel'.H met edelstenen en schelpen, mevrouv Dekker (Hilversum) met zelf geweven kleding, stoffen en een spinnewiel. Jenny Weijland (ge- emaiUeerde sierraden en constructieve colla ges), Jan Juffermans een tv object en een grafiekstand van J 34een stand' van 4 ver schillende kunstenaars, die schilderijen expo seren en Addy Vinke met een aantal door haar gemaakte foto's. Een sensatie op zich is de Magic Reincarnation of Dada, de alomvattende naam voor een groep Temeuzense jongeren en hun lichtshow. De bezoekers die moege- draafd en moe gekeken willen uitrusten, kun nen terecht op een aan de markt verbonden terrasje, dat ongetwijfeld zal bijdragen tot een reer milde kijk op kunstDe officiële openmg an de kunstmarkt valt 'amen met die van de Braderie. TERNEUZEN De charmante majoretten (en nog wat andere muzikanten) die zaterdag tussen 10 en 12 uur door de stad mar cheren hangt een fikse lading confetti boven het hoofd. Die gaat (in het centrum) de ramen uit tijdens de .ticketapeparade', een Amerikaans aandoend onderdeel van het braderieprogramma. ,We hebben bij verschillende winkeliers hier in de straat al wat zakken confetti neergezet.' verklapt afdelingsvoorzitter de lieer Ververs. Het is maar dat de muzikanten ervan op de hoogte zijnAan parade nemen alleen de Temeuzense korpsen deel. Dat zijn de drumband Irene, de drumband van de harmonie Terneuzen en de harmonie Terneuzen met het majorettenpeloton. Ze maken gedrie ën eerst een rondgang door een flink gedeelte van de stad. De routes drumband .Irene': Alvarezlaan, Bellamystraat, Jacob Catsstraat, Willem de Zwijgerlaan, Leeuwenlaan, Emmalaan, Van Steenbergen laan en Axelsestraat. Drumband .Harmonie' Terneuzen: Dennestraat, Esdoornlaan, Wilgenplantsoen, Dokweg, Azaleastraat. Kerkhoflaan. Van Cantforstraat. Tramstraat, Verl. Van Steenbergenlaan, Axelse straat Harmonie Terneuzen met majorettenpeloton: Breitr.erstaat, Vine, van Goghstraat, Frans Halslaan, Oranjestraat, Marijkestraat, Mauritsstraat, Margrietstraat, Oranjestraat, Irenestraat. Maurits- straat, Julianastraat, Wilhelminaplantsoen, Leeuwenlaan, Axelse straat. Bij de Axelsestraat stellen alle korpsen zich op voor een feestelijke parade door de braderie. Laatste advies: hou je ge dektOp de foto: de majoretten krijgen het straks zwaar te ver duren. Bij alle veranderingen in de opzet die er buiten voorgaande jaren te constateren zijn, heeft de afdeling toch ook gemeend een aantal ele menten te moeten handhaven. De nadruk ligt op, zoals de heer Ver vers het omschrijft, .de kleine din gen'. die ervoor moeten zorgen dat op verschillende punten in de strad actie en beweging ontstaat ,In d.' verband denk ik bijvoorbeeld aan d<- boerenkapel .Eigen Kweek'. Die kwam vorig jaar voor het eerst in actie en daar bleken we meteen .goed' mee te zitten. De muzikan ten zijn in de afgelopen periode trouwens bij verschil lende gelegen heden opgetreden. We zien ze rvi graag terug!' De tickertapeparade (die vorig jaar onder de geestdriftige leiding stond van Frank Koulea) komt «fit keer in een iets andere vorm terug. D- hoge koster aan de eerste opzet verbonden leverlen nogal wat moei lijkheden op en daarnaast waren er ook wel enkele praktische bezwaren Bij deze braderie komt de parade voor rekening van drumband .Ire ne'. de drumband van de harmonie .Terneuzen' en de harmonie Terneu zen met het majorettenpeloton. Daarnaast is er echter ruimte ge laten voor enkele bandjes <üe 's a- vonds door de Noordstraat kunnen lopen. Eon restant van vorige feesten Is ook de kunstmarkt, die dit jaar we! iets werd uitgebreid. Vooral de sfeer staat voorop. Sprekend over de «ilverse muziekgezelschappen die aan de braderie meedoen (harmo nie Zaamslag. fanfare Veronica uit Zuidzande en de Temeuzense korp sen onderstreept de heer Ververs de noodzaak van een goede presen tatie. We moeten echt wel op kwaliteit letten, want het is de be doeling dat de muzikanten, ln stijl, vooral het o-perertereportoire zullen spelen. Dat kun je niet ieder gezel schap opdragen' Een primeur is ongetwijfeld het op- reden van Henny Olthof, een twin tigjarige jongeman, die op het grootste hammondorgel van Euro pa (ettelijke tienduizenden gul dens kost het) een serie grandioze mprovisaties kan weggeven. Op verzoek van de afdeling houdt hij zijn reportoire in operette sfeer, maar wie weet, misschien slipt er nog wel eens een vogeinabootsing tussendoor De beste reclame voor de brade rie is de braderie ze ifEen waar woord, voor wie bedenkt dat de or ganisatoren zelfs aanvragen berei ken van buiten Terneuzen. De heer Ververs: .Het komt voor «lat «le middenstanders uit andere plaatsen vragen of ze met een standje in de straat mogen staan. Dat kan na tuurlijk gewoon niet. maar het is tekenend voor de wijze waarop het evenement aanslaat.' Een kwestie «He al langer speelt is uitbreidm° van de braderie tot «le naastliggende straten. Als het aan de afdelingsvoorzitter ligt kan het, maar in de praktijk blijkt zo'n zaak minder vlot te verlopen. ,We heb ben al eens verzoeken gehad van bijv<x>rbeeld het Vierkant. Die af deling hield dan een enquête hoe veel mensen uit de straten binnen die afdeling mee wilden doen. Dat was dan helaas een teleurstellend aantal. Maar als het aan ons ligt komt er op echt niet al te lange ter mijn een .braderie Terneuzen'. De uitbreiding van de laatste jaren maakt duidelijk «lat we gewoon naar een grotere opzet toegroeien.' Voorlopig schallen «ie luidsprekers van geiuidsspecialist Theo Tukker echter alleen in Terneuzens oude centrumstraat, voor «iie gelegenheid herschapen in de pittoreske allee van een charmant operetteatadje ....bewijst de Noordstraat zijn centrumfunctie TERNEUZEN De beste reclame voor de braderie is nog al tijd.... de braderie. Daar zijn de bestuursleden van de afdeling Noordstraat van het Handelscentrum Terneuzen na drie achter eenvolgende jaren feestelijke straatverkoop wel achter. Graad meter voor hun succes: het steeds stijgende bezoekersaantal vorig jaar, bij matig weer 85.000) en het aantal deelnemers dat navenant omhoog gaat. ,Dit keer ontvingen we 56 inschrij vingen, 8 meer dan vorig jaar', vertelt afdelingsvoorzitter de heer G. P. Ververs. En dan rekent hij de mensen die zich nog op zullen geven (.late trmmeraars, zeggen wij daartegen'niet eens mee. Het bedenken van een thema voor de braderie gebeurt, volgens «le af delingsvoorzitter, om het oude straatverkoop-idee dat bij veel men sen leeft, te doorbreken. .Mem dankt dan meestal aan een kermisachtige vertoning waarbij de goedkoopste dingen worden geëtaleerd. Door het feest een thema mee te geven krijgt, het direct een ander cachet, zeker als je je op het terrein van de operette begeeft. Dat spreekt ieder een beslist aan'. Hoewel de heer Ververs zijn func tie nog pas kort bekleedt (een half jaar ongeveer) is hij bij de organi satie van het festijn van meet af aan betrokken geweest. ,In decem ber beginnen we met de voorberei dingen. Het klinkt misschien een beetje overdreven, maar je zou kun nen zeggen dat we na elke braderie alweer met de volgende bezig zijn. Het duurt altijd even voordat alle financiële beslommeringen rond zijn. En tenslotte, het is al eens meer ge zegd, we wonen in Nederland, dan willen sommige zaken wel eens een beetje traag lopen. Dit keer hebben we de zaken in commissies behan deld, dat heeft wel invloed op het verloop van de organisatie. .Terneuzen in operettesfeer' is het motto van het evenement van dit jaar. Daarmee begeven de organi satoren zicb op een uitgebreid ter rein, dat zich uitstrekt van de eer lijke, gezellige, ouderwetse operet te tot de alweer v-.H hippere mu sical. .Aanvankelijk wilden we voortborduren op het thema van vorig jaar, Terneuzen trefpunt van de wereld, waarbij we tevens dach ten aan de opening van de sluizen. Maar dat bleek allemaal nog wat vroeg te zijn. Ook is nog overwogen of er niet iets in operasfeer gedaan kon worden. Dat klonk bij nader inzien allemaal nogal zwaar, zo«iat we de middenweg hebben bewan deld.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 17