B en w Goes willen de liquidatie van stuwadoorsbedrijf Vette toeristische jaren buitenlands bezoek zijn voorbij' Gemeentelijk otter bij gezondmaking wordt te hoog' Nieuwe kraan? Nieuwe galerie J 34 te Terneuzen geopend PR0VÏNCÏAIE uitvoering MUZIEKSCHOOL Goes: flOOO voor stichting oeververbinding Langspeelplaat Zeeuwse koren BESCHERMING WINPLAATSEN VAN DRINKWATER TEGEN SCHADELIJKE TOESTANDEN Verordening goede greep Ds E. J. Rietveld naar Terneuzen Snelle ontwikkeling Herkomst GOUDEN MEDAILLE VOOR MIDDELBURGSE ADJUDANT 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 JUNI Ifyg VOORSTEL AAN DE RAAD GOES B en w van Goes vragen de raad in de juniverg'aderïng er bij de vergader'ng van aandeelhou ders van het stuwadoorsbedrijf in de Ganzestad op aan te dringen, dat zij een besluit tot liquidatie van het bedrjjf neemt. In een uitvoerige beschouwing stelt het college, dat het gemeentelijke offer voor de aanwezigheid van de bestaande havenoutillage nu en in de toe komst te hoog is. ,De conclusie is, dat tot liquidatie van het bedrijf zal moeten worden overgegaan'. In hun voorstel herinneren b ei eraan, dat bü de behandeling van de havennota in februari ook het voort bestaan van het stuwadoorsbedrijf aan de orde werd gesteld, maar dat toen het voorstel tót instandhouding van de nv werd aangehouden: er werd een nieuw voorstel inzake de bedrijfsvoering toegezegd. Na uitvoerig overleg en berekeningen ztjn b en w tot de conclusie gekomen, dat bij een volledige concentratie van de activiteiten van dit bedrijf op de ha ven van Goes geen hogere jaar opbrengst verwacht kan worden dan on geveer 53.500. De begroting van het bedrijf voor 196S uit van een op brengst van 76.000. Bij een concentra tie van de activiteiten uitsluitend Goes zou het geraamde verlies van 3000 oplopen tot ongeveer 20.000 per jaar. ,Ook al zouden de nu door de gemeente aan het stuwadoorsbedrijf toegerekende kosten van 8200 hele maal ten laste van de gemeente worden genomen, dan nog zou het bedrijf een verlies opleveren van 12.000 per jaar,' zo laten b en w de raad weten. .Met grote nadruk' tekent het col lege daarbij aan, dat het twijfelach tig is of de huidige kraan hei. nog tot 1972 jaar van afschrijving zal uithouden, dat een nieuwe kraan met dezelfde capaciteit, een Investe ring van 200.000 vraagt (f 22.000 per jaar), dat in deze begroting geen oplossing wordt gegeven voor de af wikkeling van het nadelige saldo ff 15.200) tussen activa en kapi taalschuld van het bedrijf .welk verlies by de huidige stand van za ken ongetwijfeld voor rekening van de gemeente zal komen' en dat. In deze begroting evenmin rekening Is gehouden met de eind 1966 reste rende niet meer uit de statutaire reserve te dekken totaalverlics van 45.000. Voortzetting van het huidige bedrijf alleen voor de Goese haveii betekent voor de gemeente een directe investe ring van 60.000 om het bedrijf gezond te maken en een jaarlijkse last van 20.000 die by een nieuwe kraan op loopt tot 42.000, zo rekenen b en w de raad voor. Deze investeringen zouden gepaard moeten gaan met monopolie- rechten voor de bedrijfskraan inzake alle via loswallen te verwerken mate rialen en goederen. Ook zou 't na voor zieningen aan beschoeiingen in het ha- Burgemeestei eed. mogelijk zijn met een kraan er in ZÜ" _jgalerie aai TERNEUZEN Vrijdagavond opende, ile burgemeester van Terneuzen, de lieer J. Aschoff. de nieuwe Galerie J 34 van de heer Jan Juffermans in liet. pand .Sclioohveg 7. De oude ga lerie vvns gevestigd aan de Grenu- laan. Als eersten exposeren in de nieuwe galerie Peter Struycken en I Corine Toussein. Deze expositie, die vrijdagavond werd ingeleid door de heer Ludo Bekkers, eerste producer artistieke uitzendingen BRT-Vlaamse I televisie, duurt tot 27 juni. GOES Sedert enkele jaren sluit de Zeeuwse Muziekschool liet cursusjaar af met een manifestatie in provinciaal verband. Waren het in de voorafgaande jaren achtereenvolgens Vlissingen en Middelburg, waar zich dit gebeuren af speelde. deze keer was Goes als plaats van uitvoering gekozen. Een uitsteken de uitvoering, die zich jammergenoeg voltrok in een meer dan half lege zaal. Dit moet voor directeur G. W. Berg man en zijn ijverige docenten een teleur stellende 'ervaring geweest zijn. Bjj de keuze van de optredende leerlingen was duidelijk geselecteerd, want eigenlijk was er nauwelijks een inzinking in het programma, dat met een opgewekte groepsdemonstratie van de afdelingn Vlissingen en Middelburg inzette. Onder leiding van de ervaren Thoine Theunis klonk in een combinatie van Orff-instru- mentarium met een grote groep blok- fluiters een vrolijke Spaanse dans van Pierre van Hauwe Een samenspelgroep uit Zierikzee bracht met docent J. M. Luykenaar aan de vleugel op keurige wijze een sonate uit de Baroktijd ten gehore. Eric Visser uit Goes, piano en Cathrien Maljers uit Middelburg, solozang, wis selden dit ensemblewerk op aangename wijze af. Met Thomas Ames .The lass with the delicate airi oogstte Cathrien Maljers een verdiend succes. Met het optreden van het Vlissingse pianoduo Annette Theunis en Rudy Wijnen be- fonnen de modernere klanken. Zij speel- en muziek van Respighi. Maria Fas- saert uit Hulst zette zich aan de vleu gel voor een op Hongaarse volksdansen gebaseerde Sonatine vin Béla Bartók. Haar spelkwaliteiten bleken opmerke lijk. Heel snedig kwamen Gisella Berg man, sopraanblokfluit en de altblok- fluitistes Renske Simpelaar en Mirjam Boerwinkel uit Middelburg voor de dag met een uit 1963 daterende reeks vari aties op een oudduits volksliedje van Hans Poser. Het accordeonduo Mieke en Gerard Breas uit Goes sloot goed aan op deze moderne Duitse muziek met .Zwei Bagatellen' uit 1962 van Hollfee- Ider. Deze hoogst interessante muziek week wel heel beduidend af van de traditio nele accordeonpolko's. Alle lof voor keuze en vertolking! Vakmanswerk ie verde een koperkwartet uit de gecom bineerde afdeling Middelburg-Vlissin- gen, waarin docent Paul van Belzen en zijn leerlingen Ad Elshout, Gillis Delle- beke en Cees Roose excelleerden in een heel fraaie toon vorming en voordracht, manns ,Der getreue Musikmeister' de Middelburgse altblokfluitistes Anne- marie de Beer en Ineke Altena met clavecinist Cees Sanders uit Vlissingen. Ondanks hun hoge tempo, bleef Tele- mann's ,Der getreue Musikmeister' uiterst correct en zeer boeiend klinken. Voor het eerst in zijn bestaan gaf het Zeeuws Jeugd Orkest acte de présence in Goes. Voor de me veel elan musice rende jongelui was het wel spijtig, dat zo weinig publiek was komen opdagen om hun al ver gevorderde prestaties te beluisteren. Dirigent Peter Jense had alle eer van zijn vijftig muzikanten in de weergave van de suite .The Pirates of Penzance' Het klapstuk van de avond werd echter Hans Keunings cantate Music Hall. op gedichten 'an minder grote capaciter 1 en w: .Van deze alternatieve moge lijkheden trekt de gemeente evenwel geen vruchten, als het bedrijf in zyn huidige vorm en structuur blijft voort bestaan. Integendeel, er zullen Ju ridisch nogal ingewikkelde contracten moeten worden ontworpen om voor een derde monopolierechten te vestigen.' In dit verband wijst het college op de bestaande situatie van een .ongeschre ven recht' van de aandeelhouders van het bedrijf om over de bednjfsoutiilage te beschikken op eerste aanvraag. .Hier mee is moeilijk verenigbaar het aan gaan van verplichtingen tegenover be drijven, die recht van opstal voor een loswaJ van de gemeente hebben ver leend. Afgezien niervan zullen de' uit deze investeringen en regelingen voort vloeiende baten niet in de gemeentekas, maar in de bedrijfskas vloeien, die uit sluitend door de bepalingen van de sta tuten van de nv vwordt beheerst.' zegt het Goese college tenslotte. Aschoff herinnerde openingsw oord aan dal de i de Grenulaan op 15 maart 1967 was geopend door de toenma lige wethouder van culturele zaken, de heer D. Binnekamp, en dat hy ge lijk had gehad toen hij zei dat er een toenemende belangstelling voor kunst bestaat. Het verheugde de burgemeester dat dat niet alleen geldt voor ouderen, maar ook voor jongern. .Het is belangrijk dat er aandacht wordt geschonken aan de cultuur en alles wat daaraan vast zit', meende de bur gemeester. De ruimte in de nieuwe galerie mag dan iets groter zijn dan de voorgaande, burgemeester Aschoff meende toch dat over Galerie J 31 nog niet het laatste woord is gezegd. Het belangrijke van de tentoonstelling noemde de heer Bekkers de twee ba sisaspecten van de kunst die in deze expositie vertegenwoordigd zijn: het apolinische en het dyonisische. Struy cken werkt volgens de reden met schema's. Zijn werk moet geïnte greerd kunnen worden in de architec tuur. Hij werkt met geometrische fi guren en het ritmische spel van vorm en kleur. Corine Toussein daarentegen gaat meer volgens haar gevoel te werk. Zij maakt een soort wandtapijtjes van wol en collages van papier. In haar werk zit een derde dimensie. Zjj gaat evenwel niet verder dan het intieme kunstwerk. Volgens de heer Bekkers is er een permanent zoeken naar evenwicht tussen gevoel en reden. Hij meende dat Corine Toussein en Peter Struycken op jonge leeftijd reeds vol- rijpe kunstenaars zijn. Slot van pagina 1 I'rof. Gelissen deelde het afgelo pen jaar voorts nog in naar perioden; en nationaliteiten. Hy signaleerde een goed voorseizoen, een voor het totale hotelbezoek matig hoogsei zoen (vooral door liet dalende be zoek van het aantal Duitsers, die in Nederland geen goedkoopte-eiland meer vinden en nu in zuidelijker lan den goedkopere vakanties kunnen doorbrengen) alsmede een goed laat ste kwartaal. Behalve van Duitsers daalde ook het hotelbezoek van Engelsen, Spanjaar den, Portugezen. Oostenrijkers, Zwit sers. Noren. Afrikanen. Aziaten en Canadezen. Daarentegen steeg het bezoek uit België, Frankrijk. Italië GOES B en w van Goes komen ii gemeenteraadsvergadering van woens dag 19 juni met een voorstel een jaar lijkse bydrage te geven van f 1000,- voor de .Stichting Vaste Oeververbin ding VYesterschelde'. Deze stichting, op gericht door het Departement Zeeland van de Nederlandsche Maatschappij van Nijverheid en Handel', wil zonls bekend de totstandkoming van een vaste oever verbinding onder of over de Wester- schelde bevorderen, dat met inbegrip van de aansluitende wegen naar en door Zee- 1 .9 RG Iwhillende koren land en alles wat daarmee in de ruimte tut Walcheren en Noord-Be\eland neb-j in v erband staat. werkzaamheden van de stichting zul len de eerste jaren bestaan uit het uit geven van een documentatieblad, als voorlichting aan beleids- en andere in stanties en het voeren van een voorlich tingsactie, waardoor de verbinding in de publieke belangstelling wordt gebracht. Tevens wil de stichting studies en onder zoekingen laten uitvoeren over de ver- keerseconomische aspecten van de ver binding. waarmee de rentabiliteit wordt aangetoond. Voor deze activiteiten wil de stichting- beschikken over een basis budget van 42.000.-. B en w van Goes schrijven bij hun voor stel. dat de totstandkoming van de Noord-Zuid-verbinding mede van belang voor Goes is. ben meegewerkt aan de opname een langspeelplaat, die in het kader ,De band met. God' is gemaakt. I langspeelplaat zal over ongeveer 6 ken In de handel worden gebracht. De opnamen zijn gemaakt in de lutherse kerk te Middelburg. Medewerkenden waren de sopraan mej. Franclen Fregeres, het Souburgs jeugd koor met medewerking van de organist van de hervormde gemeente te Vlissin. •en, het kerkkoor van de gereformeer- Je kerk te Souburg, Soli Deo Gloria te Kamperland en het Middelburgs kamer koor met medewerking van organist Karman, het geheel onder leiding van dirigent Bart Leijnse. jouslaste directie van Jense een mee slepende uitvoering ten deel. Koren van het Goese lyceum en van de Middel burgse rhbs tekenden voor de vocale burgse rhbs te medewerking. MIDDELBURG Gedeputeerde staten Zeeland zijn van mening, dat de door hen voorgestelde verordening voor de bescherming van de waterwinplaat- sen een goede greep verschaft op tal van voor de bescherming van het grond water srhadelïjke toestanden en hande lingen. Het college deelt dit mee in antwoord op vragen, die gesteld zijn tijdens de vergadering van de statencommissies voor economische aangelegenheden en voor ruimtelijke ordening, volkshuisves ting, recreatie en natuurbescherming over deze verordening. In het belang van iemand, die zich op verkregen rechten kan beroepen of in een bijzondere situatie verkeert (dat wil zeggen schade lijdt, die redelijker wijs niet of niet geheel voor zijn reke ning behoort te blijven) dient de demng volgens gs te voorzien in een passende vergoeding voor schade-aan spraken Het is volgens het college even wel denkbaar, dat" in een uitzonderlij ke situatie een toestand of handeling getolereerd moet worden uitsluitend met iet oog op de financiële gevolgen, die zouden ontstaan bij een onverminderde toepassing van de verordening s besti ;tisch uitgangspunt, dat eel ter geen grond verschaft voor de ver onderstelling, dat de gehele regeling een illusoir karakter zou dragen, zoals sta tenleden meenden. WATERDICHT Het zou volgens gs mogelijk zijn door uitsluiting van schadevergoeding een .waterdichte' regeling t e maken, maar een dergelijke constructie past volgens het -ollege bezwaarlijk in de tegenwoordige opvattingen over de .behoorlijkheid' van het overheids handelen. Voor het alternatief: on gelimiteerde aanspraken, zijn evenzeer beducht, omdat hiervan de consequenties niet kunnen worden overzien. Het college laat de statencommissiel©- den voorts weten, dat in de kringen van de waterproducenten momenteel gegevens bestaan ever bepaalde mid delen of stoffen, die gevaren kunnen opleveren voor de kwaliteit van het grondwater Deze stoffen, waarvan de schadelijkheid bekend is zullen de daarvoor aangewezen procedure op een lijst worden geplaatst. Iii antwoord op vragen van do oom missie voor sociale zaken, volksge zondheid en maatschappelijk werk verklaren gs, dat het in de eerste plaats op de weg van de waterlei dingmij Zeeuwsch-Vlaanderen ligt om het parkeren van auto's op haar ei gendom tegen te gaan. statenleden hadden er op gewezen, dat er regel-! matig auto's in de bossen van de waterleidingmij geparkeerd worden. In antwoord op vragen van de com missies voor economische aangelegen heden en voor ruimtelijke, ordening enz. over de wijziging van de grondwater verordening merken gs op, dat het mo gelijk moet zijn in een beperkte strook elke wateronttrekking tegen te g, Wateronttrekking op een terrein, onmiddellijk grenst aan een waterwin- plaats met puttenrij, zou volgens ernstige afbreuk doen aan de winnlngs- mogehjkheid ter plaatse. De verordening beoogt, zo stelt het col lege voorts, de mogelijkheid te openen om een billijke en juiste verdeling van de beschikbare hoeveelheid grondwater te bevorderen. TERNEUZEN Ds G. J. Rietveld, her vormd predikant te Harderwijk heeft een beroep aangenomen naar Terneuzen. Hij vervult daar de vierde, nieuw ge stichte predikantsplaats. Hij werd 17 juni 1921 uit een bakkers gezin te Meerkerk geboren. Hij volg de hel gymnasium te Gorinchem en studeerde aan de rijksuniversiteit te Utrecht In. 1950 werd hij door hel. provinciaal kerkbestuur van Zeeland toegelaten tot de evangeliebediening in Ned. hervormde kerk. Eerst was hij een jaar geestelijk verzorger on der de psychopaten en op 29 juni 1951 werd hij bevestigd als predikant te Op- hemert in de classis Bommel. Op 5 ok tober 1958 verwisselde hij deze gemeen te met die van Markelo cn op 10 novem ber 1963 deed hij intrede te Harder wijk. Ds Rietveld was- in Ophemert on der andere bestuurslid van de claasicale jeugdraad en van de classicale zendings commissie in de classis Bommel. Verder was hij lid van de provinciale emigra- tiecommissie der Ned. Hervormde Kerk in de provincie Gelderland, voorzitter van de stichting gezinszorg in de ge meente Ophemert en voorzitter van d« Mackay-stichtmg, die jeugd- en kerke lijke onderrichtswerk stimuleert. In Markelo was hij voorzitter van de zon- dagsschoolverenigimgen. Hij maakte tweemaal een reis met een emigratie schip, in 1954 met de Joh. van Olden- barnevelt naar Australië en twee jaar later naar Canada en de VS. Concours hippique op ,Kijk in de Pot' De Westbrabantse harddraverij en con cours hippique-vereniging te Bergen op Zoom verrijdt op zaterdag en zondag een groot nationaal concours hippique op de renbaan ,Kijk in de Pot'. Za terdag is er een springconcours van de jeugd. Het springconcours L en MA: tally-Ho en een steeple-chose voor Westbrabant Ruiters. Zondag is er e- veneens een groot springconcours L. en MA. waaraan de beste ruiters en amazones uit Nederland deelnemen. Voorts zijn er paarden- en autoshows en een afvalspringconcours. Engelsman reed tegen leswagen te Vlissingen VLISSINGEN. Op de kruising Kou- dekerksewegBadhuisstraat te Vlis singen deed zich vrijdagmiddag om streeks half drie een aanrijding voor tussen twee personenauto's. Beide wagens werden Licht beschadigd. Het ongeluk ontstond doordat J. F. M. L. uit Norfolk (Engeland), die over de Koudekerkseweg reed. geen voorrang gaf aan de auto. bestuurd door mej. K- K- M. uit Vlissingen. Zij reed onder toezicht van J. G. uit Middelburg Twee inbraken in Bruse bedrijven BRUINISSE In de nacht van don derdag op vrijdag zijn er in een con structiewerkplaats en in een loonsproei- bedrijf aan de toegangsweg van Brui- nisse inbraken gepleegd. In totaal werd er honderdzestig gulden vermist. Door middel van verbreking van ramen en deuren is men de gebouwen binnenge drongen. Ook in de gebouwen werden deuren geforceerd. Van de daders ont breekt tot nu toe elk spoor. en Amerika. Dit Amerikaanse zoek had volgens de ANVV-voorzit- ter groter kunnen zijn als er meer hotelbedden in Amsterdam waren weest. Tenslotte liet de heer Gelissen in zijn jaarrede nog weten, dat in het kader van de reorganisatieplannen van het ANVV- en WV-wezen het dagelijks bestuur binnenkort een tussentijds rapport zal behandelen, dat daarna uitvoerig in bespreking zal komen. ANW-directeur J. A. Risseeuw gaf aan het slot van het congres aan de hand van talrijk cijfermateriaal een overzicht van de betekenis van het toerisme. Hij stelde daarbij onder meer, dat het internationaal toerisme zich sneller ontwikkelt dan de internatio nale goederenhandel. Van 1950 tot 1966 nam de wereldhandel toe met 230 procent, het toerisme met 500 procent, ,Deze snelle groei is nog lang niet ten einde', verzekerde de heer Risseeuw. In Nederland is het inkomend toe risme in dezelfde periode meer dan twee maal zo snel gestegen als de goederenhandel, liet nij verder weten. De opbrengst van de goederenuitvoer verviervoudigde, die van het Inko mend toerisme was tien keer zo groot. De deviezenopbrengst van het inkomend reisverkeer staat, zo ver klaarde de ANVV-directeur, met 1 miljard gulden gelijk aan dat van de zuivel en is hoger dan de ijzer en staalopbrengst. .Laat de regering daar maar eens voor de eerste maal in de geschiede nis melding van maken in de troon rede', opperde de heer Risseeuw, daarmee een wenk makend in richting van staatssecretaris Van Son van economische zaken, die deze jaarvergadering bijwoonde. Wat de herkomst van de toeristen deviezen betreft nemen, zo bleek ver der uit het betoog van de heer Ris seeuw, Amerika (13 procent), West- Duitsland (12 procent). Frankrijk, Engeland en België het leeuwenaan deel voor hun rekening. Amerika int in de wereld het meeste geld voor buitenlandse reizen, name lijk 5,6 miljard gulden. Daarna volgt Italië met 5,25 miljard gulden. Na Spanje (4,5 miljard). Frankrijk, Duitsland, Canada, Engeland, Oos tenrijk en Zwitserland komt Neder land met zijn 1 miljard aan ontvang sten op de 10e plaats. De ANVV-voorzitter prof. Gelissen noemde aan het begin van de ver gadering het onderbrengen van kamperen en logies in het 4 procents tarief van de BTW-omzetbelasting, zoals dat via amendementen door de tweede kamer werd beslist, gunstig voor de horecasector. De heer Gelis sen wees er op. dat het telegram van de vereniging in die richting niet voor niets is geweest. Tijdens de vergadering werd afscheid genomen van mr 51. J. Buwalda, die 38 jaar het vreemdelingenverkeer in de AN'VV, de Groningse provinciale- en stedelijke TA V heeft gediend. Prof. Gelissen bood mr Buwalda voor zjjn vruchtbare arbeid de zil veren legpenning van de ANVV aan. Directeur Risseeuw reikte de prijzen uit voor het beste VVV-vouwblad en de beste VW-brochure, zoals die uit- 188 exemplaren in 1967 gekozen zijn. Het predikaat .vouwblad van het jaar' werd toegekend aan de folder .Musea in Overijssel' van de provin ciale VW in Overijssel, het predi kaat .brochure van het jaar' aan het .Paspoort voor Friesland' van de provinciale Friese VW, Het vouwblad .Weekeind Breda' en de brochure ,'s-Hertogenbosch' van de gelijknamige VW's kregen een eer volle vermelding. ,Ulenspiegeivaart' van Antwerpen naar Vlissingen ANTWERPEN (ANP In het kader van het .Internationaal Uilenspiegeijaar 1968' organiseren de .Uilenspiegelgezel- len' op 16 juni aanstaande een .Uilen- speigelvaart' van Antwerpen naar Vlis singen. Het schip F'landria XX, waar mee de reis wordt gemaakt, vertrekt voor deze Scheldevanrt om 9 uur uit Antwerpen on wordt er rond 21 uur terugverwacht. Zeesleper ,Anja' voor zes maanden naar Noord-Afrika VLISSINGEN Sleepboot ,Anja' van bergings- en transportbedrijf Van de Akker NV vertrekt zaterdag van Mis singen voor minstens een half jaar naar Zueitina in Lybië (Noord-Afri ka). De sleper wordt daar by wc zaamheden ten behoeve van de f leg van een nieuwe haven Ingezet, De ,Anja' zal tussen Zueitina en Bengasi opereren en zal hoofdzakelijk voor aan- an afvoer van bouwmaterialen zorgen. Vrijdag heeft de bemanning van de .Anja' op de Noordzee onderweg van Dordrecht naar Vlissingen de proef voor de scheepvaartinspectie Iet commando aan boord van de An ja' wordt door kapitein A. Schille- mans gevoerd, machinist is de heer L. van Driel en de matrozen zijn de heren J. Schillemans, M. van der Harst en W. de Kam. De heer E. J. Droste gaat mee als zakelijk waarne mer. S-HEER-ARENDSKERKE ke gesloten. Tivee leden korfbalvereniging .Tjoba' uit 's-Heer-Hendrikskinderen, vie., T. C. van der Knaap uit 's-Hcr- Arendskerke en de heer C. Boo gaard ait Goes trouwden er en natuurlijk schonken de leden van .Tjoba' daar enige aandacht aan Bij het gemeentehuis werd een erehaag gevormd. (Foto PZC) Eerste frambozen veiling Kapelle KAPELLE Na kort geleden de pri meur te hebben gehad met de aanvoer van de eerste kasframbozen. heeft rias- tuinder G. Eversdijk te Kapelle nu°ook de eerste rode bessen ter veiling ■Ge bracht. Evenals met zijn frambozen ex perimenteert de heer Eversdijk ook met rode bessen in zijn onverwarmd waren huis. En niet zonder succes. Zijn eerste aanbod bestond vrijdagmorgen uit tien bakjes (tachtig doosjes) bessen. De handel wist deze primeurs goed te ho noreren. De rode bessen werden gekocht op prijzen variërend van 1,17 tot 1,32 per doosje van 200 gram. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lie ve zuster, tante, oudtante en huisgenote mr JANNA (ANNE) BOLLE in de ouderdom van 85 jaar. Groningen: Henriëtte Bolle 's-Gravenhage: M. J. Llbourel-van Weel H. J. H. Libourel en kinderen Bristol (Engeland): E. B. Whitecourt-van Weel en kinderen Middelburg: A, Kerkhove Middelburg, 7 juni 1968 Niuwstraat 28 De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 11 juni om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Haamstede. Daarna gelegenheid tot condoleren n hotel Bom. Heden werd, na een langdurig en moedig gedra gen lijden, van ons weggenomen mijn lieve vrouw en onze lieve, zeer zorgzame moeder, mevrouw HENDERINA LEMS-DOLK op de leeftijd van 47 jaar. (Mfjn hulp is van den Heer alleen) G. Lems Pleun Tanneke en Toby Janneke Bert Ad Middelburg, 6 juni 1968 Nieuwe Vlissingseweg 130 De begrafenis zal plaatsvinden maandag 10 juni om plm. 14.00 uur, op de algemene begraafplaats te Middelburg, voorafgegaan door een rouwdienst in de Ontmoetingskerk. Oosterscheldestraat, wel ke aanvangt om 13.00 uur. Geen bezoek aan huis en geen bloemen Heden werd. na een ge duldig gedragen lijden, nog vrij onverwacht, van onze zijde wegge nomen, mijn geliefde vrouw, onze geliefde, zorgzame moeder en grootmoeder LEINTJE MELIS echtgenote van Pieter Maljaars, in de ouderdom van 77 jaar. Luttelgeest (N.O.P.): P. Maljaars A Maljaars N. Mal jaars van der Meule Souburg A. Maljaars M. Maljaars- Geschiere Middelburg: W. Davidse-Maljaars J. Davidse Nw- en St-Joosland: W. Maljaars G. Maljaars-Holtrop En kleinkinderen Luttelgeest. 7 juni 1968 Lindeweg 35 Dc rouwdienst is be paald op aanstaande maandag 10 juni, 's na middags 1.30 uur, in de aula op de algemene begraafplaats te Em- meloord. waarna de be grafenis aldaar zal plaatsvinden. Een ieder, die de over ledene de laatste eer wenst te bewijzen, wordt verzocht om 1.30 uur in dc aula aanwe zig te zijn. Gelegenheid tot condo leren na de begrafenis in het ontvanggebouw. 6 juni is overleden ons oud-filiaalhouder, de heer J. MOENS op de leeftijd van 59 jaar. Zijn nagedachtenis zal steeds in onze herinne ring blijven. Chef en personeel Ivo van Haren Lange Zelke 40 Vlissingen MIDDELBURG - Adjudant- onderofficier-administrateur J. A. van Loon uit Middelburg is vrij dagmiddag op de binnenplaats van de Generaal-ma)oor Berg- huyskazerne' de gouden medail le voor langdurige trouwe dienst uitgereikt. Dot gebeurde door ha- te. nrmt-kolonel Conradi, plaats vervangend commandant van de eerste COAK. Na afloop van de korte militaire plechtigheid, tij dens icclke overste Conradi nog eens de aandacht vestigde op de loopbaan van de adjudant, volgde een défilé. (Foto PZC) VAN DE VELDE UW DRUKKER I Zacht en kalm is, nog onverwacht, van ons heengegaan onze lieve, zorgzame vader, be huwd-, groot- en over grootvader KAREL FREDER1K HENDRIK JOOSSE weduwnaar van E. C. Danckaerts, in de ouderdom van 83 jaar. Sint-Laurens: K. J. Joosse J. J. Joosse- Floresse Vlissingen. E. C. de Vries-Joosse Foway (Cornwall): H. J. Joosse M. Joosse-Miners Klein- en achter kleinkinderen Vlissingen, 6 juni 1968 Molenstraat 57 De overledene Is opge baard in de rouwkamer van het St-Josephzie- kenhuis. Bezoekuren dagelijks van 10.30- 11.30 uur en van 16.00- 17.00 uur De teraardebestelling zal plaatshebben maan dag 10 juni op de alg. begraafplaats. Vertrek van Molenstraat 57 om 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 30