Alleen nog ,Ted' Kennedy vroeg meer steun voor Israël «aam POLITIE VOND DAGBOEK SIRHAN binnen- en .Zijn idealisme sprak ook ons aan' Amerika meer verdeeld dan ooit I Robert Kennedy in New York opgebaard Vader Sirhan: geen enkele straf streng genoeg Na dood van JosephJohn en Robert: fruit Kamer herdacht Robert Kennedy Zes weken loon voor ontslagenen door sluiting VRIJDAG 1 JUNI 1968 8SOVINCIAIE ZEEUWSE COUSANT 3 KENNEDY MOEST VOOR 5 JUNI VERMOORD WORDEN' LOS ANGELES (RTR, AFP) De politie van Los Angeles heeft jn de woning van de vermoedelijke dader van de moordaanslag op Robert Kennedy een dagboek gevonden waarin staat dat .Kennedy voor 5 juni 19(58 vermoord moest worden'. Burgemeester Sain Vorty van Los An geles rei dat het dagboek, bestaand' uit twee notitieboekjes, is overgebracht naar het politiebureau in Kampart Street, waar de verdachte Sirhan Sir han ondervraagd wordt Volgens de burgemeester bevatte liet dagboek anti-Amerikaanse denkbeelden die overeenkomen met die van de com munisten, maar zijn er geen aanwijzin gen in te vinden dat Sirhan iets te maken had met de communistische par tij- Midden-Oosten Veel notities handelden over het con flict in het Midden-Oosten, president Nasser van Egypte en Israël. Bur gemeester Yorty gaf ook een beschr" ving van het kranteknipsel dat op verdachte was gevonden. In het artikel werd een liin getrokken tussen Robert Kennedy's .havTkshouding' inzake het Midden-Oosten en zijn .duivehouding' inzake Vietnam. De senator werd erin beschuldigd van tweeslachtigheid, door wel aan te dringen op nakoming van IN KERKDRIELSE MOORDZAAK 20 JAAR GEËIST •s-HERTOGENBOSCH (ANP) De offftjer van Justitie by de rechtbank te 's-Hertogcnl>o»ch, mr J. Booster, heeft donderdag twintig jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest geëist tegen «Ie .W-jarige vrachtwagen chauffeur J. N uit Kerkdriel. Hy acht te het wettig en overtuigend bewjjs geleverd dat H. met opzet en na koel bloedig overleg xtfn auto, waarin zijn 3 6-jarige echtgenote cn de 28-jarige J. Kooiman waren gezeten, op 23 au gustus 1966 onder de gemeente Den Dungen In de Zuid-Willemsvaart heeft gereden in de wetenschap dat deze beiden niet konden zwemmen. Binnenkort ia de benoeming te ver wachten van mr J. G. Kist, momenteel inspecteur van de buitenlandse dienst, tot ambassadeur te Oslo. De broers van Sirhan Sirhan, Ma nier (Joe) en Adel verlaten ver slagen het politiebureau van Los Angeles nadat zij zijn verhoord. De moeder van Sirhan Sirhan wordt getroost door een vriendin, mevrouw Clarence C. Robinson, wanneer zij hoort van A' tie van haar soon. LOS ANGELES (Reuter) Senator Edward Moore Ken nedy, bekend als ,Ted', is thans de enige overlevende van de vier broers Kennedy wier vader hen had laten op leiden voor hoge politieke De 86-jarige senator van Massa chusetts in 1964 zwaar go- wond bij een vliegtuigongeluk wordt al genoemd als mogelijke kandidaat voor de democrati sche nominatie voor liet vice- presidentschap. De dood van z\jn broer Robert betekent dat ,Ted' nu aan het hoofd van de familie Kennedy staat, want vader Jo seph P. Kennedy (79) is invalide *ls gevolg van verscheidene hart aanvallen. Vier zoons Joseph Kennedy, oud-ambassa deur van de Verenigde Staten in Engeland, heeft vier zoons en vijf dochters gehad. De oudste zoon, Joseph had het naar de mening van zijn vader tot president, van de Verenigde Sta ten moeten brengen, maar hij kwam tijdens de tweede wereld oorlog om bij een vliegtuigonge luk. De tweede zoon, John Fitz gerald, werd als commandant van een motortorpedoboot gewond bij een gevecht Legen de Japanners. Hij herstelde echter en ging in de politiek. Hij werd senator en la ter president tot hij op 22 novem ber 1963 in Dallas in de staat Texas door moordenaarshand om het leven kwam. John had ge zegd dat bij zijn dood broer Robert zijn taak zou overnemen en als deze zou sterven Edward. •Ted" ontsnapte in 1964 op het nippertje aan de dood bij een vliegtuigongeluk. Hij hrak zijn rug en gedurende enige tijd vreesde men dat hij vóór liet leven invalide zou blijven. De senator herstelde evenwel geheel en zette zijn politieke werk voort. Jed' Edward Moore Kennedy werd op 22 februari 1932 in Boston (Massachusetts) geboren. Even als zijn broers studeerde hij aan de Harvard-universiteit waar hij in 1956 promoveerde. In 1958 deed hij zijn eerste praktijkervaring in de politiek op. Hij leidde toen de campagne van zijn broer John voor een tweede termijn als senator. Bij de campagne voor de presidentsverkiezingen In 1960 steunde hij opnieuw zijn broer. Later reisde hij veel in Afrika, Latijns-Amerika, Europa en het Midden-Oosten. Edward Kennedy is getrouwd en heeft drie kinderen. In 1962 werd h(j senator voor Massachusetts. Even als zijn broer is hij tegen ve le aspecten van president John sons Vietnam-politiek. Van de dochters in het gezin Kennedy is Kathleen in 1948 bij een vliegtuigongeluk om het le ven gekomen. Een andere doch ter. Rosemary, is geestelijk on volwaardig. Intelligent wie Sirhan vier jaar geleden gewerkt had, kon zich van zijn vroegere knecht nog wel herinneren dat deze zich altijd zeer opwond over incidenten tussen Is raël-en Jordanië. .Hij was sterk anti- Israël en pro-Jordanië,' aldus Shear. Moeder Eem intelligente, goed opgevoede, aardi ge, maar teruggetrokken en een beet-De moeder van Sirhan heeft je bizarre jongen. Zo is het beeld dat de' haai zoon altijd een jockey had willen buurtgenoten van Sirhan Sirhan in Pa-!zijn. Hij was echter enige tijd geleden gevormd hebben. van een paard gevallen en aan het Een buur van Sirhan wist over hem te vertellen: Jiij vormde het brein van de familie en was een echte heer. een mo del-jongen. De vuilnisophalers bood hij altijd wat te drinken aan'. Een jongen die hem beter kende vond dat hij er tamelijk ouderwetse politie ke ideeën op nahield en altijd sterke kritiek had op de Amerikaanse samen leving. Twee jaar geleden had Sirhan volgens hem een reis naar het toen nog Jordaanse Jeruzalem gemaakt. Robert Kennedy zou hij eenmaal afgedaan heb ben met een simpel ,poeh'. Sirhan Sirhan schijnt van vuurwapens te houden, maar kennelijk iet meer da andere leeftijdsgenoten. Volgens sommigen gaf hij de joden er de schuld van dat hij er niet in kon slagen 'n vast betreikking te vinden. Tegen een van zijn kameraden. Jack Bing, een student hoofd gewond, waar hij wellicht iets van over zou hebben gehouden. Sirhan was volgens zijn moeder altijd een goe de jongen geweest en had haar nooit moeilijkheden gegeven. Vader De vader van Sirhan zei geschokt te zijn door de daad van zijn zoon. Besha- ra Salame Sirhan (52) zei tegen jour nalisten die hem in een klein Arabisch dorp in de buurt van Jeruzalem opzoch ten, dat hij het nieuws had gehoord via radio-Amman. Hij zei niet te kunnen geloven dat z'n zoon, die zo intelligent was, zo laag was gezonken. Sirhan zed een bewonderaar te zijn van wijlen John Kennedy en bedroefd over de aan slag op diens broer. Toen hij het bericht over de dood van aan Glendale Ooilege, zou Sirhan eens Kennedy vernam zei de vader van Slr- gezegd hebben: ,ik ga in de politiek', han: .hoewel het om mijn eigen zoon weUce wijze was toen nog niet te gaat. meen ik toch dat geen enkele straf KORT VOOR ZIJN DOOD Eem vroegere baas van Sirhan, John daad. Ik keur deze misdaad met al streng genoeg Is voor dergelijke i Los Angeles, bij (ADVERTENTIE) vandaag voordeel 250 gram van 85 voor 75 mijn kracht af'. De Amerikaanse con sul in Jeruzalem heeft Sirhan bezocht en met hdm gesproken. Sirhan is luthers. Hij emigreerde in 1957 met zijn vrouw en vijl kinderen naar de VS, maar in 1960 keerde hij zelf naar Asordanië terug, omdat hij niet aan het Amerikaanse 1 erven kon wennen. ,Voor de juni-oorlog zond ik hem geld. nu ben ik zonder werk en sturen zij mij geld", aldus Sirhan. ,Ma jn zoon heeft zic.h nooit voor politiek geïnteres seerd. Hij was een goede leerling en werd goed opgèleid. President Kennedy en zijn hele familie zijn mij altijd zeer dierbaar geweest, want zij werkten voor de wede, ook de vrede in het Midden- Oosten', Minister-president De Jong: om zijn deelneming te betuigen. Namens de internationale katholieke vredesbeweging Pax Christ! heeft kar dinaal Alfrink aan mevrouw Robert Kennedy in New York een telegram ge zonden. waarin hij zegt diep geschokt te zijn door de tragische dood van haar DEN HAAG (ANP) menselijke betrekkingen "tot" stand te president De Jong heeft donder- brengen in eigen land en in de wereld. dagavond de volgende toespraak voor radio en televisie gehouden: ,Het vreselijk gebeuren in Los Angeles beleven wij in de eerste plaats als een zware slag voor het gezin Kennedy. Ons medegevoel gaat uit naar mevrouw Kennedy, haar kinderen en de opnieuw zo zwaar beproefde ouders. Wij rouwen met hen mee, maar beseffen tegelijker tijd hoezeer menselijke woorden van troost en medeleven ontoereikend zijn Tuieede kamer uit tot het volk en de regering van de Verenigde Staten, in een stroomversnel ling van zijn bestaan, op een moment dat het zich zozeer bewust is van de tot ingrijpende hervormingen figuur, wiens moed. energie en beeldingskracht mede richtmg en stuw kracht gaven aan die hervormingen. Senator Kennedy wist zijn landgeno ten, vooral de jóngeren en de verdruk ten. te inspireren tot vertrouwen in de toekomst, tot nieuwe hoop op een maatschappij, waarin geweld en discri minatie niet het laatste woord hebben'. B(j de aanvang van de vergadering van de tweede kamer is het overlijden herdacht van senator Robert Kennedy. Kamervoorzitter mr F. J. F. M. van Thiel wees er in een herdenkingstoe spraak op dat senator Kennedy was ge vallen als een held in zijn strijd voor het goede van de Verenigde Staten en voor zyn Idealen, welke wjj ook onder schrijven en nastreven. ADVERTENTIE Ambassadeur De Amerikaanse ambassadeur in ons land, de heer William R. Tyler, sprak voor de televisie zijn diepe en op rechte waardering' uit voor de .blij ken van medeleven en begrip die zovele Nederlanders ons in dit droeve uur in onze geschiedenis hebben doen toekomen'. Telegrammen Koningin Juliana en prins Bernhard hebben een telegram van rouwbel gestuurd aan de weduwe van Rol Kennedy. Ook de minister-president heeft per soonlijk een telegram gericht aan presi dent Johnson om zijn deelneming en die van het kabinet te betuigen bij het over lijden van senator Kennedy en tevens verzocht deze deelneming te willen door- HET HUIS VAN ST. ELOY Een sieraad van St Eloy geeft het laatste smaakvol toilet (Van onze correspondent in Washington) Het ziet er naar uit dat Amerika'» poli tieke hemel, nu Kennedy dood Is, meer dan ooit verdeeld zal zijn. .Aan de ene kant is er de door de treurige gebeurtenissen der afelopen dagen sterk gegroeide groep Amerikanen, die geloven dat Amerika drastisch veranderen moet. Die het nu wellicht meer (lan ooit eens Is met Robert Kennedy's geloof, dat een Amerika met dertig miljoen armen onaan vaardbaar Is. Deze groep, die aan de linkerkant wordt begrensd door .Nieuw links', dat zijn geloof ln de levensvatbaarheid der democratische Instellingen steeds meer begint te verliezen, lijkt na Kennedy's dood nog maar één kandidaat te hebben voor het presidentschap: Eugene McCarthy. Voor al diegenen, die in prin reden zien met heit huidige ontevreden te zijn, zijn er kandidaten te over. Zij kunnen republikeins stem men op Richard Nixon, het symbool van het nationale chauvinisme, of op Hubert Humphrey, de man die op dit moment meer dan wie ook het huidige regeringsbestel represen teert. Zij kunnen dan eraan voorbij zien, dat deze kandidaten steun ge ven of mede-verantwoordelijk zijn voor het Vietnambeleid. dat volgens steeds meer waarnemers in dit land er de afgelopen jaren toe geleid heeft dat geweld dagelijkse koek werd. Kennedv's ontijdig overlijden kan mis schien door de dramatische omstan digheden der laatste dagen ten goede komen van de groep, die niet met het huidige Amerika tevreden is. Maar op het eerste gezicht zijn er weinig aanwijzingen ln die richting. De grondstemming va.n Amerika is chauvinistisch, reactionair en open lijk of latent recistisch. Na het ver dwijnen van Kennedy als kandidaat lijkt deze stemming de overhand te zullen krijgen. In veel opzichten was Robert Kennedy misschien de laatste man, die kans had kunnen zien een meerderheid te smeden met progres sief voorteken: hij wist stemmen te trekken van minderheden en arbei ders, die eigenlijk conservatief en vaak racistisch waren. McCarthy zal in dit opzicht een veel hardere dob ber hebben. Betekent Robert Kennedy's dood het einde van de Kennedvbeweging in Amerika? Niemand kan het al zeg gen. Speculaties zeggen nu al dat senator Edward Kennedy ondanks zijn slechts 36 jaren nu een goede kans zou maken kandidaat voor het vice-presidentschap te worden naast McCarthy of Humphrey. Wie weet komt het daar inderdaad van. Op dit moment lijkt het bijna niet te be kropen, dat opnieuw een Kennedy zijn leven zou willen wagen door een hoog politiek ambt te ambiëren. Bo vendien is Edward Kennedy geen Robert. Wel is hij veel populairder bij liet democratische partijapparaat en heeft hij in de senaat kans gezien respect te oogsten bij de oudere par tijleiders, maar in intelligentie, on afhankelijkheid en toewijding, steekt hij zijn broers niet naar de kroon. •icrÈka is in gisting. Wie zich dit jaar nog waagt aan politieke voorspellin gen heeft geen geheugen. Het enige wat men op dit tragische tijdstip in America's geschiedenis kan doen is hopen en speculeren. De hoop van de wereld lijkt het best gericht als deze zich concentreert op de moge lijkheid dat Amerika door Kennedy's dood tot het inzicht komt dat devermoorde moorden op de twee Kennedys en bert VLIEGTUIGEN EN WAPENS NEW YORK (RTR) Senator Robert Kennedy, die als jonge man oorlogscorrespondent is geweest tijdens de Arabisch-Israëlische oorlog van 1948, heeft altijd grote sympathie voor Israël gehad. In zijn jongste verkiezingscampagne in de VS pleitte hij krachtig voor elhke erkenning staan van Israël door de Arabische lan den: een absolute verplichting om Is raels territoriale onschendbaarheid t« eerbiedigen, en volledige waarborgen voor alle Internationale doorvaartrech- ten'. Interview De laatste uitlating van senator Kenne dy over de situatie ln het Midden-Oosten is zaterdag J1 gedaan, tijdens een con frontatie voor ae televisie met Kenne dy's rivaal en partijgenoot senator Eu gene McCarthy. In antwoord op vragen had Kennedy "bevestigd, eerder gezegd te hebben dat de VS ten minste Israël zouden moeten helpen, de sterkte terug te winnen die het in de jongste oorlog verloren had. Als dat 50 straalvliegtui gen betekenden dan was hij voor de le vering daarvan. Zweedse klasgenoot: SIRHAN SIRHAN WAS RUSTIGE, EERLIJKE JONGEN' (Van onze correspondent.) STOCKHOLM .Sirhan-Sirhan droomde ervan in eigen land een groot man te worden. Dat zei hij mij dikwijls en ik was er van over tuigd dat hij hierin zou slagen. Het is voor mij volslagen onbegrijpelijk dat hij de moordenaar van senator Robert Kennedy is. Hij was altijd uiterst rustig en prettig om mee om te gaan'. Dit zei, in een Interview voor de Zweedse televisie donderdagavond een 23-jarige Zweed, die gedurende vier Jaar Sirtiams klasgenoot was op de Marshall Mghschool in Pasadena". .Wij waren niet alleen klasgenoten, maar aangezien wij de twee enige buitenlan ders waren, trokken we ook automatisch met elkaar op en werden goede vrien den. Wjj deelden overigens samen een krantenwijk, waarmee wij er iets bijver dienden. Sirhan was erg intelligent en ondank» het feit dat hij van zeer arme naar huls terugkeren. De toestand van ouders was, had hij uitstekeode manie- Paal Schrede (30) de regionale direc- ren en een goede opvoeding. Hij is he- teur van de vakbond van arbeiders ln lemaal niet het type, zoals het ln de de auto-industrie, Is redelijk goed. De kranteberichten 'aanvankelijk werd Op 20 mei voerde Robert Kennedy op-j toestand van William Weisri (30). een beschreven- Ik herinner mij hem als een nieuw het woord voor een joods gehoor journalist van de American Broadcas-door en door eerlijke Jongen met goe- in Los Angeles, waarbij hij aandrong op ting Co. Is bevredigend. Ook de toe- de ideeën, die het aanvankelijk een onderhandelingen tot het sluiten van stand van Irwin Stroll (17) en mrs.beetje moeilijk had, omdat hij de En- vrede in het Midden-Oosten. .Deze on-! Elizabeth Evans is bevredigend torigelse taal niet beheerste en Arabisch ■■■ta bleef s meer Amerikaanse militaire steun SttfSSL uJLSeiSrtkeïï?h.2£ aan de joodse staat. Op 26 mei jl, tijdens de campagne voor de voorverkiezing ln de staat Oregon, sprak Robert Kennedy in een synagoge in Portland. In een pleidooi voor de ver koop aan Israël van 50 Amerikaanse Fhantom straalvliegtuigen, waarom Is raël had gevraagd, zei senator Robert Kennedy: ,De Sowjets hebben superso- ne straaltoestellen naar de Arabieren gezonden. Op Arabische bodem bevin den zich Russische vliegtuigen en door de Sowjet-Uunie opgeleide piloten. In de Middellandse Zee zijn 40 Russische oorlogsschepen en Russische adviseurs zijn in Arabische landen'. Kennedy zei in zijn toespraak verder, Tr\C CT A WH 7 A M dat de Verenigde Staten een dergelijke 1 ULu 1 AllL/ V /VIN ongelijke verhouding niet konden toe- Arii7A\irvr\T staan. Daarom dienden de VS Israël \/I Ik )J\| J|« IV onverwijld de 50 Phantoms te leveren V ULl YT A die reeds lang geleden waren toegezegd. VERBETERD Bé?WtlOêtlïïlQ i LOS ANGELES (AP) De toestand 6 van de viif omstanders die gewond wer- vorig jaar in een toespraak ln de Fordhamuniversiteit, Israël als een .kleine buitenpost van de westerse cul tuur en idealen' Daarentegen «el Robert Kennedy tot een groep New Yorkers In Washington ln dezelfde maand: .laten wjj de vriend schapshand toesteken aan de Arabische volken, die zo lang in armoede, ellende en ziekte hebben geleefd en zo lang de werktuigen z(jn geweest van onverant woordelijke propaganda en zo lang de grootste verliezers zijn geweest van militaire avonturen van hun leiders'. De senator zei verder: ,wij allen wil len een einde van de bewapenings wedloop, maar dit kan niet eenzijdig geschieden, want daarvan zouden slechts nog meer agressie en de drei ging van een nog bloediger conflict het gevolg zijn'. donderdag verbeterd. Ira Goldsteyn, die door een kogel in de lin kerheup werd getroffen, zal vandaag igkeren - prinses Beatrix donderdagmiddag het r-k kinderhuis ^.mstelstad' had ge- krachten beproefde op een plank met spijkers. Op de foto is te zien, hoe verheugd zij wat bü een rake klap. derhandelingen moeten beginnen met goed. f schrijven'. (ADVERTENTIE) DOOR DE GROTE MAATVARIATEB KUNT U BIJ ONS ALTIJD SLAGEN VOOR UW KOSTUUM. <=U, erópuvf Lange Delft 11 MIDDELBURG Lijfwacht In het gezelschap van 30 personen dat met het vliegtuig meereisde bevonden Slot van pagina 1 gevraagd wat precies de doodsoor zaak was geweest. Hij keek als ver doofd op en zei; ,de aanslag met het pistool'. de organisatoren van Kennedy's verkie- Hij voegde hieraan toe, dat het fa- zingscampagne, voormalig Olympisch tale schot de kogel was geweest die: kampioen tienkamp Kaf er Johnson en bij het rechteroor in de schedel rugbyspeler Roosevelt Greer. Beide drong. De kogel drong door tot de laatsten zijn opgetreden als lijfwacht Voetballer twee weken cel in sljjter en semi-profvoetbal werd woensdag in Groningen veroor deeld tot 14 dagen onvoorwaardelijke gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van ae* maanden, waarvan vijf maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. mei een aanrijding ver- hersènen, en de chirurgen hebben een operatie verricht van 3 uur en 40 minuten om de kogel te verwijde ren. Op een stukje na was dit ge beurd. Maar de senator kwam niet bij. Man- kiewiez zei dat het geen* kwestie was geweest van verslechteren, maar van niet bijkomen. Hij had verbetering nodig van zijn toestand en die ver betering kwam niet. Toen het stoffelijk overschot met een lijkwagen onder politie-escorte naar het vliegveld werd gebracht hadden veel mensen zich langs de route verzameld. Op het vliegveld keken honderden men sen, van wie vele huilden, toe hoe de ;edrapeerde kist aan boord van de loeing werd gebracht. De familie en de naaste medewerkers van de senator droegen zelf de kist uit de lijkwagen en plaatsten haar op het plateau van een vorklift. Even stonden Ethel Kennedy, Roberts broer Edward (de enig overgeblevene van de vier broers), de drie oudste kinderen van de Joseph, Kathleen en Ro- Jean Smith en me- de senator. zich de zanger Andy Williams, een van oorzaakt terwijl hij onder invloed a» keerde. Op de ritting verklaarde hfl dat hy alcohol had gedronken om de spanning ran de tegen Ajax gespeelde voetbalwedstrijd kwijt te raken. De raadsman van de verdachte wee* op de spanningen die de wedstryd GVAY - Ajax met zich mee hadden gebracht. De 3-1-nederlaag was een grote te leurstelling voor de GVAY-ers die de kampioenendoders worden genoemd. Ook vertelde hij dat de auto die was aangereden toebehoorde aan een harts tochtelijk supporter van F. De man had 's middags GVAV nog van harte toegejuicht. Hij wee* erop dat F. twee blanco strafregisters had (ook het KNVB-strafregister is blanco). De politierechter meende dat hij geen uitzondering kon toestaan. Voor hem was het een principiële zaak; mede met het oog op de generale preventie vonniste hjj een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van twee weken. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De tweede kamer wil dat werknemers die door faillissement of bedrijfssluiting werkloos worden, aanspraak kunnen maken op loon over zes weken van de overeengekomen op zegtermijn. Daartoe is donderdag in de tweede ka mer een amendement van de drie grote christelijke partijen aangenomen. Het voorstel stuitte op geen enkel verzet, omdat het de rechten van de betrokke nen vergroot. Het wetsvoorstel wilde slechts aanspraak op vier weken van zen Het wetsvoorstel een verande- de opzegtermijn. Een amendement van ring van de werkloosheidswet waar aspecten" zijn van een instelling, die Kennedy en haar zuster, prinses Lee socialisten. D'66 en PSP om de ontsla- in de garanties voor ontslagenen bij o-een plaats laat voor betrekkelijk- j Radziwill, hand in hand stil in een genen recht te geven op loon over de faillissement en bedrijfssluiting beid voor zelfonderzoek en zelfbe-kring om de kist, die vervolgens met hele ontslagtermijn werd verworpen. j opgenomen. 1-* 'Een ander socialistisch voorstri nil stemming ai om de uitkeringen niet door de drijfsvereniglng, maar door het al meen werkloosheidafonds te laten talen haalde het evenmin. Ondanks de stemmen, die PSP, D'66 en groep- Aarden er aan geven, werd het afgewo- perking. I hen omhoog werd gebracht. hoofdelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 3