pMehahn ZELANDICA Raad Brouwershaven: injectie voor dorpshuis in Dreischor Raad Brouwershaven aarzelt over een saneringsplan NODIG VOOR DORPSLEVEN Bospl i an Koffie zetten in de huiskamer? Zonnemaire C. Hoek (NW) content herziene uitkeringen werklozen in Yerseke Werkgroep zou plan opstellen AUTOMOBIELBEDRIJF DE GROENE NV AUTOMOBIELBEDRIJF VAN FRAASSEN ZN NV GARAGE VERBRUGGE DERTIG PLOEGEN IN NEGENDE JEUGDR0NDE VAN WALCHEREN VRIJDAG 1 JUNI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 GEBOUW KREEG OPKNAPBEURT De raad van Brouwershaven heeft woensdag- ivond het dorpshuis van Drei schor weer .een injectie' gegeven tls mogelijkheid om het vereni ging»- en dorpsleven te ontwikke len. Men garandeerde de stichting dorpshuis een lening van 42.000 voor verbetering van het gebouw en ging akkoord met de verhoging van de bijdrage in het exploitatie tekort voor 1968 van 1500 tot ƒ4200. De aanleiding daartoe: het feit, dat ne Drie Schapen' in leeggekomen en men niet weet of en hoe dil café opnieuw ln exploitatie gebracht mi worden. De algemene redenering door burgemeester mr, J. P. Boers ma vertolkt kwam neer op: ,YVe weten niet wat er met ,De Drie Schapen' gebeurt en we weten ook niet of het dorpshuls zal floreren, maar we moeten het risico nemen'. De heer J. Klaasse (pc) was het er wel mee eens: er moet een gelegenheid voor ie verzuinigingen zijn. maar aan de an dere kant toonde hij zich huiverig, om- de bijdrage van de gemeente zo hoog wordt In antwoord op deze op- meridng en de kanttekeningen uit de PvdA-fractie betoogde de heer Boersma, dat er aan het gebouw alleen datzene verbouwd is. dat essentieel oorzakelijk was om het te laten func tioneren. .Als je er niets aan had ge daan. was het volledig onaantrekkelijk geweest. Je moet het dorp deze moge lijkheid geven.' Hij vroeg zich ook af wat de consequentie zou zijn, als er aan het gebouw niets zou worden ge daan. mede in verband met de plannen van Monumentenzorg om de Ring van Dreischor als beschermd dorpsgezicht aan te merken. uitkijken wat. er gebeurt. De burge meester herinnerde er daarbij aan, dat ln het verleden het kleinere bos plan voor het gebied Schuddebeurs niet haalbaar is gebleken. Verder werd erop geattendeerd, dat de Mid denweg in deze schets voor Brou wershaven ongunstiger ligt dan de weg in het streekplan Schouwen-Dui- veland en besloot men dit punt der de aandacht te brengen. Zonder discussie ging de raad er mee akkoord, dat per 1 januari 1969 de ver ordening op de winkelsluitingswet ten aanzien van de vakantieregeling wordt ingetrokken: de middenstanders in de kern Brouwershaven kunnen het de laatste jaren niet eens worden over de vakanties. B en w: ,Een enquête heeft aangetoond, dat het niet mogelijk is te komen tot vaststelling van een algemene verplichte vakantieregeling. Wij vinden, dat het niet gewenst is nu ook weer te beginnen met een vakantieregeling voor bepaalde branches, aangezien de bemid delende rol van de gemeente zich naar De onhvikkelingssohet-s voor Schou- wen-Duiveland kreeg van de Brou- wershavense raad weinig kantteke ningen mee. Men onderstreepte de visie van de recreatiecommissie, dat men het bosplan vanaf Schudde- heurs in noordelijke richting moge lijk moet maken, maar niet een de finitief accent geven de mogelijk heid open laten, maar verder even Excursies CBTB Schouwen-Duiv eland ZERIKZEE De afdeling Schouwen- Dutveland van de Zeeuwse CBTB zal dinsdag 25 juni een excursie maken mar het koninklijk kweekbedrijf en aadhandel D. J. van der Have NV te Kapeile-Biezelinge. Men vertrekt voor de excursie 's morgens om kwart voor negen bij ,De Val'. Een bezoek wordt ge-, bracht aan de Fred ericapolder te Ril land-Ba th, waar de proefvelden met granen, bieten of grassen zijn en ver der zullen de bedrijfsgebouwen en de icliüiLiJigsinrichtingen van het zaaizaad- verwerkingsbedrijf in Kapelle worden bezichtigd. Vrijdag 5 juli wordt een excursie maakt naar het proefbedrijf .De Schel- demonden' te Brulnisse. De rondleiding daar begint om kwart over zeven. (ADVERTENTIE) Pétrole Hahn maakt aan roos radicaal een eind. Gebruik dagelijks Pétrole Hahn, de wereldvermaarde haarlotion met die prettige en heerlijk frisse geur. TEGEN ROOS EN HAARUITVAL Imp.: Ropwko- Rotterdam mening niet moet uitstrekken tot (ADVERTENTIE) Dat kan met de General Electric coffeemaker. Automatisch en 3 tot 15 kopjes tegelijk. Keuze uit mild, medium of sterk. Een spaar- element houdt de koffie uren lang warm en geurig. Kijkglas geeft aan hoeveel kopjes u nog schenken kunt. Prijs f89,50 GENERAL ELECTRIC MIJnsspn Co N.V. A'dam - Tol. 64876 op vrijwillige basis komt tot de vast stelling van zo'n regeling'. De raad was het daarmee eens. Wel discussie was er over het voor stel via de politieverordening te ver bieden, dat er grote vrachtauto's op het Marktplein te Brouwershaven, de Ha ven-Zuidzijde en de Haven-Noordzijde worden geparkeerd: -n vanwege de ont siering van de markt, én vanwege de hinder, die omwonenden ervan onder vinden, In het debat onderstreepte de burgemeester, dat het niet gaat om vrachtauto's, die .bezig zijn' op de markt met laden of lossen of wachten tot ze geladen en gelost kunnen worden, maar met name om te kunnen optreden, als er in het weekend vrachtauto's staan. Akkoord ging de raad met de restau ratie van de roren van de Neder lands hervormde kerk te Zonnemai-j re, met name wat betreft de restau ratie van muren, stuekwerk, kap en een nieuwe leibedekking. Voorts werd besloten de wijzerplaten op het to renuurwerk te vernieuwen. Men be sloot eveneens tot verbetering van de Achterweg te Zonnemaire en het van gemeentewege opschonen de sloot achter deze weg. Oorspron kelijk was het de bedoeling, dat de bagger uit de sloot ln de tuinen var de bewoners zou worden gedepo- neerd, maar op advies van de heer L. Braber (pvda) werd prijsopgavi voor vervoer van deze bagger aan de aannemer gevraagd. Telefonisch contact leerde, dat deze dit voor 650 gulden voor zijn rekening wilde ne men, waartoe men toen besloot.. In verband met de slechte financiële toestand van de muziekverenigingen in de gemeente vier stuks stemde men er mee ln de verenigingen een ex tra subsidie van 600,- te geven. De ex tra kosten betreffen met name het on derhoud en de vervanging van instru menten. De heer M. van aer Mas werd eervol ontslagen ais hoofd van de ols te Dreischor in verband met zijn be noeming te 's-Heer-Arendskerke en me juffrouw P. J. Schrier uit Bruinisse werd benoemd tot onderwijzeres aan de ols te Noordgouwe. Tenslotte maakte burgemeester Boers- ma melding van een proef, die Ls geno men met een drijvende steiger in de ha ven van Brouwershaven, voor de tianleg van roeiboten. Het ging daarbij om een dicht gemankte rioleringsbuis van zes meter lengte, die goed functioneerde als steiger. De raad ging ermee ak koord om voor zestig meter van derge lijke steiger een bedrag van 4500,- te voteren. De burgemeester tekende er nog bij aan, dat het college aan plannen werkt om de tarieven voor lig plaatsen in de haven met name voor jachten wil optrekken. (ADVERTENTIE) Voor haven en centrum Brouwershaven DREISCHOR De raad van Brouwershaven heeft woensdag avond de beslissing .verdaagd' over de suggestie te beginnen met de aanpak van een saneringsplan gebied haven, en naar het noorden en zui den achter het stadhuis. De heren wilden de door burgemeester mr. J. P. Boersma geopperde gedachte om voor dat doel een werkgroep in te stellen eerst nog eens rustig be kijken voor er een beslissing over te nemen. Do opzet was een werkgroep te for meren, waarin naast de burgemees ter en de stedebouwlnindige ook ver tegenwoordigers van volkshuisves ting (rijk en provincie), de inspec teur voor de ruimtelijke ordening, de consulent voor de recreatie en een vertegenwoordiger van de Zeeuw se PPD en monumentenzorg zitting zouden hebben. Burgemeester Boersma betoogde, dat het gaat om een zeer moeizame zaak, .waarvan de uitvoering wel voor ons nageslacht kan zijn'. Van het grootste belang vond hij het echter nu te nen met de planning: er moet zijn mening v.-at gebeuren in dit gebied en als er nu plannen op tafel komen, kunnen die mogelijk worden meegeno men bij subsidiëring in het kader var onder meer krotopruiming, maar ook in het licht van de plannen van Monu mentenzorg, om de haven tot beschermd stadsgezicht te verklaren. ,Als we nu geen plannen maken, zitten we later met de brokken. Laten we zorgen, dat we de ontwikkelingen voorblijven. Zon- ilannen is niet te werken en als e plannenmakerij laten doorlopen kunnen we de uitvoering zelf nog al tijd bekijken. l it de raad kwam de vrees naar voren, dat de kosten voor het maken van deze plannen de uitvoering var de riolering in Zonnemaire en Noord- gouwe zou remmen en met het oog op de diverse andere plannen wilde men deze zaak in eerste instantie liever laten schieten voorlopig. In die geest spraken onder meer do heren J. Klaasse (pc) en L. Braber (pvda). _r was verder vraag naar meer infor matie over de kosten. Mr. Boersma be toogde, dat de plannen wel kosten met zich zullen brengen, maar dat men het daarvoor niet kan laten, omdat ze een fractie zullen zdjn van de uitvoering, die overigons naar zijn mening in een duidelijke fasering zou moeten gebeu ren. Verschillende raadsleden voelden niet veel voor het voorstel. Maar nadat de burgemeester no geens nadrukkelijk had betoogd, dat de deskundigen het er over eens zijn, dat er in het bied wat moet gebeuren, dat i zonder plannen moeilijk kan spreken van een beleid en dat hij het zou be treuren als Brouwershaven deze kans miste, kwam de heer Braber met de ge dachte de suggestie in de fracties nog eens door te nemen en in de volgende vergadering over deze zaak een beslis- te nemen. Waarmee men akkoord ging. Onderwij sbenoeming De heer L. Schillemans uit Graauw werd benoemd als leraar elektrotech niek aan de mts te Helmond. De benoe ming gaat ln met ingang van het r we schooljaar. singen: 4 en 6 F. Wagenaar, Vlissingen; 5 A. Rottier, Vlissingen; 7 J. de Witte, Vlissingen: 8 J. Weeland, Vlissingen; 9. J. de Ridder, Vlissingen. Schieting van Juliana' handboogvereniging .Juliana" te Oudelande hied haar schieting op de staande wip waaraan 52 schutters mee deden. De uitslag is als volgt: hoofdvogel: Jac. Platschorre van Zorgvliet te ElTewouts- dijk; 1ste zijvogel: mevrouw Minnaard van Doel naar Hoger te Wolphaarsdijk; 2de zijvogel: W. de Jonge van AD LM te Kwadendamme; 3e zij vogel: C. Baart van Juliana te Oudelande: 4e zij vogel: C. Baas van Juliana te Oudelande; 1ste kal: C. J. Baas voornoemd; 2de kal: G. Verheyke van Zorgvliet te Ellewouts- dljk; 3de kal: H. Koens van Spes Nos tra te Overzande; 4de kal: L. Vermue van Spes-Nostra te Ovezande; 1ste on derhall: L. Meyaard van Edele-Hand- boog te Oudelande; 2de onderkal: H Koens van Spes-Nostra te Ovezande, bei de met loting; 1ste klep: Jac. Platschor re van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2de klep: J. de Rijke van Edele-Handbc Oudelande: 3de klep: Jac. Smallegahge van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. Meeste kleine vogels: Adr. Westveer en G. M. Geense, beiden 4 stuks. Dit zijn twee uitspraken van het slot van zijn pas verschenen biografie Hef Engeland van Ehsabeth, klein e» zwak (n het randgebied van de Eiirope.se mach ten, had de figuur van een held nodig en Sidney vond het vrat het. nodig had. Sidney voorgesteld als de belichaming van al de deug den van de christelijke ridder werd voor zijn land de mythische figuur gelijk aan hetgeen Willem van Oranje voor Nederland betekende in dienst waarvan Sidney was gestorven. historicus Roger Howell aan en biografie over de eerste Engelse gouverneur van Vlissingen met als titel: Sir Philip Sidney; The Shepherd Knight. We behoeven maar even de ge raadpleegde literatuur te bekijken om te ontdekken hoe zeer Sid ney in de belangstelling staat. De vergelijking met een figuur als Willem van Oranje doet ons Nederlanders overdreven aan, want in feite had de twee en dertigjarige ridder nog geen grote daden voor zijn land gedaan. Howell wijst er op dat het onmoge lijk is om over het Engeland van Elisabeth een politieke geschie denis te schrijven zonder Leicester en de schoonvader van Philip, Francis Walsingftam, te noemen, maar dat het mogelijk zou zijn Philip Sidney er buiten te laten of hean met een voetnoot af te doen. Toch is dit maar schijn. Een grote menigte was naar zijn laatste gang op 16 februari 1587 komen kijken. Walsingham had voor deze begrafenis gezorgd en weinigen zijn op zulk een spectaculaire wijze de laatste eer bewezen. De gehele ceremonie kon wedijveren met de wijze waarop de hoogste adel van het land werd begraven, mensen ver boven de sociale staus van Sid ney. Voor de menigte betekende de ceremonie een kijkspel zon der meer. Voor anderen was deze gebeurtenis van de grootst betekenis. Na de dood van Sidney groeide zijn faam meer dan tijdens zijn leven. Het Imago van de grote ridder voor het pro testantse ideaal, deed ztjn betekenis ver uittillen boven die van staatsman, soldaat, dichter en schrijver. T Iet ruwe weer had van de komst -'an Sidney te Vlissingen op 18 nov. 1585 nu niet bepaald eentriomfantelijke intocht ge maakt. Gedwongen om vier mijl van Vlissingen aan wal te gaan moest hij zijn nieuwe post te voet bereiken. Hij heeft zich vanaf het begin rekenschap gegeven welke moeilijke taak hem wachtte. Vlissingen, de sleutel van de Schelde, betekende de controle op Antwerpen dat in handen van Parma was gevallen. Zoals bekend wanen de verdedigingswerken van de stad in slechte positie. Van het garnizoen van 600 man waren er bijna 200 in het hospitaal. De positie van de Engelsen in Nederland was gee gemakkelijke. De posten aan hen gegeven veroorzaakten wrok. Toen aan Sid ney liet bevel over het Zeelandregiment werd gegeven maakte de graaf van Hoheniohe, die later met de oudste dochter van Willem van Oranje zou trouwen, hevige bezwaren. Sidney stierf in october 1586 tengevolge van een kogelwond opgelopen in een gevecht bij Zutphen. Howell heeft Sidney met volle sympathie getekend, maar noemt gelukkig ook zijn fouten. Zijn driftbuien, zijn hooggestemde ideeën over de buitenlandse politiek gingen de harde financiële realiteiten die Elisabeth zo goed kende voorbij. Hij keek neer op de lagere klassen, een eigenschap karakteristiek voor zijn aristo cratische achtergrond. Zijn gehele karakter maakte hem echter tot de ideale figuur die Engeland nodig had. VV\A»VvVwVVVVV\*VVVN*\N<\%AA"\\**\'VVVVVVV*VVVVV4VWVVNiN<V morgen is 't GOES .Met de houding van be be sturen van de bedrfjfyverenigiiigcn ben ik thans wel ingenomen'. Dit zei de lieer C. Hoek, dlstrictsbestuurder van het XVV in Zeeland, naar aanleiding van het besluit van de bedrijfsvereni gingen om de uitkeringen aan de Ver- sekse werklozen in de schelpdieren- culturen voorlopig v.eer terug te bren gen op het oude peil. Zoals wij al eerder berichtten was door toepassing van de dagloonberekening voor seizoenarbeiders voor het eerst 'lit jaar het inkomen van de be trokken werklozen nogal aangetast. De heer Hoek, die over deze aangelegen heid overleg pleegde met het Gemeen schappelijk Administratie Kantoor, (dat de uitkeringen namens de bedrijfsver enigingen regelt), zei nog: ,lk hand haaf overigens mijn zienswijze, dat mensen, die hun hele leven in de schelp dierenbranche hebben gewerkt, niet als seizoenarbeiders gezien mogen worden. Nochtans ben ik blij dat de besturen hun maatregel voorlopig hebben inge trokken en dat het GA-K voor de uit betaling van aanvullende uitkeringen heeft gezorgd. De mensen hoeven nu tenminste niet naar de algemene bij standswet'. Verder was de heer Hoek van mening, dat er nu een documentatie opgebouwd moet worden over de omstandigheden waaronder de mensen in Yerseke in de schelpdierensector werken. ,Aan de hand van die documentatie kunnen dan wellicht nieuwe beleidsregels worden bepaald', aldus de heer Hoek. Concoursclub Walcheren De concoursclub Walcheren hield een wedvlucht vanuit Clermont over een af stand van 245-250 km. In concours 680 duiven, gelost om 6.30 uur. aankomst eerste duif 9.50 uur. I, 4 16 L. de Ruljter, Vlissingen; 2 en 8 F. Lacor, Vlissingen: 3. 7 en 11 L. van Wallenburg, Souburg: 5 P de Nooijer. Vlissingen; 6 D. Stolk, Vlissingen; 9 C. de Graaf, Middelburg; 10 Comb De Bree- v. Keulen, Vlissingen; 12 en 18 C. Meul- meester, Souburg; 13 L. Braat, Souburg: 14 en 15 J. Broeke en ZnZ, Souburg; 17 en 20 J. v. Peenen, Vlissingen; 19 en 25 M. Jaspers, Middelburg; 21 A. Peters, Souburg; 22 A. van Peenen en Zoon, Souburg; 23 J. v. d. Male, Souburg. Voorts was er een wedvlucht vanuit Moulins over een afstand van 548 km. In concours 102 duiven, aankomst eer ste duif 16.04 uur, gelost om 7.30 uur. 1, 2 en 10 A. van Peenen en Zoon, Sou burg; 3 Comb, de Bree-v. Keulen. VIis- zaterdoF en ook morgen kopen weer zeer velen in ons land een DAF 33. Vanzelfspre kend. De eeuwig jonge DAF 33. De kranige DAF 33. Hij is en blijft een onge ëvenaard succes en dat is geen wonder. Zijn fameuze Variomatic volautomatische transmissie heft hem ver uit boven alle andere wagens in zijn klasse. Hij heeft ruige rallyerijders triomfen bezorgd en geeft dag-in-dag-uit tienduizenden het meest intelligente antwoord op alle rijproblemen die er zijn. De DAF 33 Is goed voor 112 km per uur kruis-snelheid, hij accelereert van 0-50 km in 7 seconden, hij heeft een zeer grote kofferruimte (98 x 98 x 46cm), een zeer laag benzineverbruik en be hoeft nimmer te worden doorgesmeerd. Ruim plaats voor 4 5 personen. De prijs van deze populaire DAF-sprlnter: f 4995,—. En natuurlijk een vol jaar garantie. de Daf 33 van uw levenreeds bij f 1.075,- aanbetaling. I INFORMATIE/COUPON Stuur ml] per omgaand attebeschik- bare Informatie over de DAF 557 1100cc/136km/u*DAF44 «DAF44 Stationcar DAF 33 DAF Bestel» wagen/ Plck-up. (aanstrepen wat u i p1aata_ In enveloppe zonder postzegel zenden aan antwoord nr. 1000; Eindhoven. DAF HEEFT AllFS PLUS plus het pte/A torsie pookje ter wereld AUTOMATlC/YAfOO MATIG DAF33 14.995,- bestelwagenf4.650,- plck-upf 4.350,- DAF 4415550,- stationcar f 6.685,- DAF 5516.595, VOOR ALLE INLICHTINGEN, AUTORLJLES EN GRATIS PROEFRIT Anjellerstraat 5-7 - Telefoon 01100-6810 - Goes - Dealers voor Noord- en Zuid-Beveland. Scheldestraat 98 - Tel. 01184-4247 - Vlissingen - Oost-Perkweg 21-28 - Middelburg - Dealer voor Walcheren Off. DAF A-dealer voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen m.u.v. het rayon Hulst. Industrieweg 37 - Ternenzen - Telefoon 01150-3451 Bezoek aan zwembad Het sedert 11 mei J1 geopende gemeen telijk zwembad aan de Herendreef te Aardenburg werd over de maand mei door in totaal 3244 personen bezocht. Geslaagden ,De Ruyterschool' Geslaagden ,De Ruyterschool' in de maand mei: scheepswerktuigkundige diploma A: J. E. Overmedre, M. Kwek- keboom. J. B. Dingemanse, J. v. Laar, P. A. Weenink, J. J. M. v. Kooten, G. P. S. J. ter Horst, A. van Rijswijk, L. E. Almekinders. Scheepswerktuigkundige diploma B-ll: F. Hoogstrate, J. v. Poelje. E. J. SchreiJ, J. J. J. Ludekuse. Scheepswerktuigkundige, diploma B I: D. de Pree, R. Geiger, J. Dekker, J. Lohuis, W. F. Tieleman, L. M. N. v. Derde stuurman GHV: C. Maduro, J. Wilgenburg, L. O. Statie, A. C. Hu il, H. C. M. Haverkaie. Tweede stuurman GHV: F. F. de Bak ker, S. M. Th. Smeets, H. J. Schmitz, R. A. Vermeulen, L. Diepenhorst. Eerste stuurman GHV: G. Reijenga, H. J. Minderhoud. Radarcursus: L. O. Statie, C. J. G. d. Hurk, J. Plansoen, J. J. M. Schet- tes, P. M. L. Beenen, R Appel, J. Ham, M. A. van Es, R. F. Haarsma, G. H. ten Broeke F. J. van Prooye, J. W. A. Berndsen, H. C. M. Haverkate. (ADVERTENTIE) De meest makkelijke verf heet Volgende week start wielerwedstrijd Twaalfhonderd gulden aan prijzen VLISSINGEN Dertig merkenploe gen starten donderdag 13 juni in Vlis singen voor de negende jeugdwieler- ronde van Walcheren. De jongens en meisjes tussen 12 en 16 jaar vertrek ken de eerste dag om vijf uur van de Grote Markt in Vlissingen. Dan gaat een driedaagse .strijd' beginnen om de individuele en ploegenprtjzen. die samen ruim 1200 gulden waard zijn. Iedere dag is er een individuele etappe winnaar en een prijs voor de onge lukkigste renner. De winnaar start de volgende dag in de gele trui, d lukkigste in een zwarte trui. Z is er een aparte winnaar van het berg- klassement. Iedere dag is er ook een winnende ploeg. Over de drie etappes wordt een eindklassering opgemaakt. De ronde wordt georganiseerd door de verenigde rijwielhandelaren van Wal cheren. Twintig minuten na de start, om 17.20 uur, worden de jeugdige renners don derdag in Souburg verwacht, tien mi nuten later hopen de snelsten Ritthem al bereikt te hebben. In Nieuw- en Sint- Joosland, waar de deelnemers om 18.10 uur moeten arriveren, wordt 15 minu ten gestopt. Daarna jraat de race via Arnemuiden en Middelburg naar Kou- dekerke, waar vanaf 19.20 uur weer een kwartiertje pauze wordt gehouden. Doorkomsttijden in Arnemuiden en Mid delburg zijn respectievelijk 18.45 en -9.05 uur. Rond acht uur '3 avonds wordt de tourkaravaan voor de finish van de eerste etappe op het stadhuis plein te Vlissingen verwacht. De deel nemers hebben dan circa 35 kilometer afgelegd- De tweede etappe gaat de volgende middag om half vtjf van start vanaf ide Burgemeester StemerdlngL te Sou burg. Er wordt dan naar Middelburg gereden en via het centrum en plan |Zuid gaat de tourkaravaan naar Veere. Aankomst te Middelburg tien voor vijf, aankomst te Veere zes uur. In Veere wordt 25 minuten gerust. Dm ver trekken de wielrennertjes naar Vrou wenpolder. waar ze om kwart voor zeven worden verwacht. Twintig mi nuten later moeten de ploegen in Se- rooskerke ztjn, en kan men afstappen voor enige rust. Het laatste deel van d tweede etappe gaat via Middeaburg naar Souburg, waar de eerste renner om acht uur de finish in de Kanaal straat zal passeren. De afstand van de tweede etappe bedraagt 40 kilometer. De laatste etappe, die zaterdagmiddag om kwart over twaalf vanaf de Middel burgse markt van start gaat, Ls nog vijf kilometer langer. Om 12.35 uur komt de kleurige karavaan door G rijps- kerke, om 13.00 uur door Oostkapeile en om 13.15 uur door Domburg. Dan is het tijd voor een korte rust. Om kwart voor twee worden de renners in Aagtekerke verwacht en om tien over twee in Westkapeüe. Daar moeten op de skelterbaan ver schalende opdrachten worden uitge voerd. Om half vijf is dat klaar eu vertrekken de deelnemers naar Zoute- lande, waar ze om tien voor vijf zullen arriveren. Twintig minuten later ko men ze aan in Meliskerke, waar weer een rust op het programma staat. De laatste plaats voor de finish is Big- gekerke, waar de ploegen om kwart voor zes door zullen komen. De derde ndigt om zes uur in de kom ïekerke. Zaterdagavond om half acht zal de Vhssingse politaecommissarifc J. van( Marton :n de sporthal van de De Ruy terschool aan "de Van Hogendorpweg de prijzen uitreiken. Tijdens de prijs uitreiking worden geen bezoekers toe gelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 15