Recht en politiek in Argentinië Hoop op spoedige oplossing Italiaanse regeringscrisis Koekoek vreest coupe' JAMIN Industrieterrein Moerdijk ten dele volgend jaar klaar topic Baby van 9 ons geboren in zwembad D'66: lid blijven van de NAVO 20 senoritas TIEN MILJARD MARK NODIG OM RIJN REDELIJK ZUIVER TE MAKEN Christen-radicalen zijn voor een denuclearisering DEMOCRATISCHE TREKJES VAN MILITAIRE DICTATUUR Corruptie wordt bestreden „OENSDAG 5 JUNI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 AKKOORD OVER TWEE TOPFUNCTIES UITGETREDEN SOCIALISTEN ZULLEN REGERING WÉL STEUNEN (Van onze correspondent) ROME De Italiaanse christen-democraten, republikeinen en socia listen zijn het dinsdag eens geworden over de bezetting van twee top functies in het nieuwe Italiaanse parlement. Het ging om het voor zitterschap van de senaat en dat van de kamer van afgevaardigden. Men hoopt nu dat de politieke crisis, die gepaard ging met heftige studentenacties, tot een oplossing kan worden gebracht. De socialis ten maakten donderdag deel uit van de regeringscoalitie, maar beslo ten zich hieruit terug te trekken na de laatste verkiezingen, waarbij zij enig verlies boekten. Zij wijten deze teruggang aan de concessies, die hun leiders de regeringscoalitie hebben gedaan. De socialisten zul len een nieuwe minderheidsregering wel steunen. Het bestuur van de Italiaanse socialis tische partü neemt onder invloed de betrekkelijk geringe verliezen aan «temmen echter wel een bijzonder kras te houding aan. Het besluit om niet aar de regering deel te nemen werd geno men met 145 stemmen voor, 81 onthou dingen en terwijl 22 leden van het co mité afwezig waren, die waarschijnlijk K te kennen wilden geven tegen bet besluit te zijn. Partijvoorzitter Nen- ni behoorde tot degenen die zich van «temming onthielden. Hij acht deze po- Utlek uiterst nadelig voor zowel socia- listlsche party alsmede het democra tische bewind in Italië. De meerderheid b dos vrij gering. Men kan gerust stel len: 145 tegen 103. Bovendien zijn de redenen van de voorstemmers om niet aan de regering deel te nemen zeer eenlopend. De meest linkse vleugel van de partij steeds slinkend in aantal door de ver liezen aan de oppositiepartijen, ziet het grote aantal onthoudingen als een klap in het gezicht van de Chris ten-Democraten, voor hun geringe belangstelling voor de socialisten. Het liefst zouden zij de christen-De mocraten willen isoleren en laten be grijpen, dat het zonder de socialis ten onmogelijk is een democratische regering te vormen, die een ruime meerderheid in het parlement heeft. Zij hopen met deze politiek een scheuring in de Christen-Democra tische partij te veroorzaken, waar door de vrij grote linkse vleugel uit die partij zal optreden om tezamen met de linkse oppositie en de progres «even uit de socialistische partij democratische regering te vorr Progressief Partijsecretaris De Martino echter, wil, bulten de regering staande, de houding van de Christen-Democraten bepalen, en dae partij dwingen een progressieve regeringslijn te volgen, het opleggen dus van een uitgesproken links pro gramma aan een onwillige en tegen stribbelende Christen-Democratische Partij. Of zulk een programam kans van slagen heeft valt te betwijfelen. De tweede partijsecretaris Tanassi, die zich DEN HAAG (GPD) Bóeren- partijleider Koekoek heeft opnieuw onenigheid met zijn volgelingen. Streed hij vorige maand met de Haagse Hetty Bennink om de le den en contirbuties van zijn vrije omroep, thans is hij in botsing ge komen met zijn mede-kamerlid Harmsen en de algemeen-secreta ris van de Boerenpartij Van de Brake, die hij ervan verdenkt bin nen de partij een .coupe' voor te bereiden. Vorige week ontdekte de heer Koekoek dat secretaris en tweede-kamerlid Van de Brake vanuit Elspeet aan alle kies- wtngbesturen een brief hadden doen uit gaan, waarin gemeld werd, dat de heer 4. van Nieuwen huizen met algemene stemmen door het hoofdbestuur was ge- koren tot administrateur van de Boe renpartij en dat alle correspondentie voortaan verstuurd diende te worden naar een postbus In Etten. Brief Partijvoorzitter Koekoek beschuldigt Van de Brake er nu van, dat deze zon der zijn medeweten de brief verstuurd beeft .Bovendien is het niet juist dat de heer Van Nieuwenhulzen met alge mene stemmen benoemd is'. De heer Koekoek, die er al geruime tijd tegen gekant is dat zijn mede-kamerlid Harm- sen, tevens wethouder van Apeldoorn is en uit dien hoofde een dubbel inkomen neeft. wil niet dat de heer Van Nieu wenhulzen administrateur wordt omdat bij dan betaald zal worden van de wet- houderswedde van de heer Harmsen. J4341 komt onze administrateur ln feite m dienst van Harmsen. En u weet hoe net is: wiens brood men eet. wiens mond men spreektaldus de heer Koekoek. Protest De boerenleider heeft echter vergeefs geprotesteerd, want de administrateur tojh door de meerderheid van het nooMbestuur gekozen. ,Ze zijn jaloers mijn positiealdus de heer Koekoek, •f® wulen zien hoever ze kunnen gaan met de macht in de partij naar zich toe te halen. Maar ik eis nog een schrifte- ujke stemming over die administrateur va" het hoofdbestuur.' ■Commentaar van secretaris Van de nrake: ,Die administrateur is gekozen, vat staat in de notulen. De waarheid tegeviert en daar kan Koekoek niets aan veranderen'. --.1 g< politiek voor ogen. H(j wil in het over gangsstadium een minderheidsregering, waarbij aan de Christen-Democraten tijd zal worden gegund om zich te be zinnen. Hij sluit daarbij allerminst uit dat een éénpartijenregenng van buitenaf door de socialisten kan worden gesteund indien er natuurlijk aan enige voor waarden zal worden voldaan. Zij zouden een dagelijkse controle van alle doen en laten van de Christen-Democraten willen uitoefenen, maar met begrip en een zekere mate van vertrouwen steun van buitenaf willen bieden aan de Christen-Democraten en eventueel aan de Republikeinen, wanneer deze bereid zouden zijn deel te nemen nieuwe regering. M oeilijk HOEVEN Onder een overkapping op het bosbad Hoeven heeft maanaag- iddag de 22-jarige Belgische mevrouw e Baeker-Dingermans uit Eekeren, binnen een tijdverloop van nog geen half uur het leven gesrhonken aan een ne gen ons wegende baby. De vrouw, die vijf en een halve maand in verwachting was had kort tevoren nog gezwommen. Bij de bevalling, die zich bijzonder voor spoedig voltrok, waren een vroedvrouw idie toevallig op het terrein aanwezig was), de bedrijfsleider en enkele hel pers aanwezig De overkapping bosbari- terrein was gesloten met schermen uit de ehbo-kamer van het complex. Ande ren hielden veel belangstellende jeugd, die aanvankelijk weinig begreep van wat zich onder de afkappir.g afspeelde, op een afstand. Nog voordat de arts aanwezig was werd de baby een jon getje) geboren. Het werd in doeken ge wikkeld en neergelegd op één der daar aanwezige banken. Kort na de geboorte arriveerde de arts en een an Coulance, die moeder en kind naar het Sint-Eliza- bethziekenhuis in Oudenbosch over brachten. De kraamafdeling daar reeds door een politiemobilofoon van paraatheid gebracht. (ADVERTENTIE! Het is duidelijk dat het onder deze om standigheden zeer moeilijk zal zijn een nieuwe regering te vormen. De Chris ten-Democraten hebben tenslotte de De vroedvrouw die ook bij de bevalling meeste fracties in kamer en senaat, hielp, hield het kindje tijdens de tocht ook al kunnen ze zonder hulp van ande- naar het ziekenhuis tegen haar eigen ren niet regeren en zijn vastbesloten j lichaam aan om het warm te houden, geen steun van rechts, in casu de libe- Later is het kindje echter in het zieken- ralen, aan te nemen. j huis overleden. DEN HAAG (ANP) ,Als Nederland uit de NAVO zou treden zou dit be- langrijke consequenties hebben voor de veiligheid van ons land, maar ook voor de situatie in Europa als geheel'. Aldus een conclusie uit het rapport .Nederland in de NAVO - ja, maar van staat.de landelijke werkgroepen buitenlan'" en defensie van de politieke partij D '66 DEELSTAAT NOORDR1JNLAND-WESTFALEN Per jaar 12 miljard kubieke meter aan afvalstoffen (Van onze correspondent) BONN Het Rijnwater is zo vuil dat er 10 miljard mark geïnves teerd zullen moeten worden, alvo rens een redelijke mate van zui verheid is bereikt. Pas dan zal het weer mogelijk zijn om alleen na filtratie uit Rijnwater drinkwater te maken. Dan zal men in de Rijn ook weer kunnen zwemmen. wordt weliswaar 1,6 miljard kubie ke meter Rynwater per jaar in drink water omgezet, maar daarvoor zyn in- ewikkelde kunstgrepen nodig. Toch Irinken 31,3 miljoen mensen het water an de Ryn, dat zich op eigen kracht veer kan zuiveren, zoals het onder normale omstandigheden in de natuur mogelyk is. In de Rijn en zijn zijrivieren komen' per jaar g... miljard kubieke meter aan afvalstoffen. Dicht bij de Nederlands- Duitse grens werd door metingen vast gesteld dat iedere dag 29.000 ton zout door de Rijn wordt meegevoerd, dat is 10.5 miljoen ton per jaar .Dan zijn er onder andere nog de 18.000 Rfln- schepen per jaar, die in dezelfde perio de 12.000 liter verbruikte olie uitla- Bijna hopeloos Het ministerie van landbouw deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen heeft in een gedenkschrift deze me dedelingen verstrekt en suggesties gedaan voor het verbeteren van de bijna hopeloze toestand. Het minis terie voor landbouw in Dusseldorf vond dat het noodzakelijke bedrag van 10 miljard door de deelstaten, de gemeenten en de industrieën ge zamenlijk moet worden opgebracht. Toch zijn er al saneringsplannen. Een plan dat van 1963 tot 1967 liep voor zag in acties die 5,5 miljard mark vergden. Inderdaad verrezen er al een aantal zuiveringsinstallaties in de fabrieken zelf, die ervoor moeten zorgen dat de afvalprodukten niet zonder meer in de rivier stromen. Dit blijkt echter op lange na niet voldoende te zijn. In dit rapport wordt als de mening D'66 uitgesproken, dat de NAVO een instrument kan zijn voor politieke ont spanning tussen oost en west. Ons land dient dan ook na 1969 lid te blijven van de verdragsorganisatie, zo wordt ge steld. Nederland dient wel sterk aan te dringen op een aantal hervormingen, zodat ae NAVO mede een instrument wordt ten behoeve van de ontspanning in Europa. De ln het rapport concreet voorestelde hervormingen komen neer op: grotere inspraak van alle nationale parlementen in NAVO-aangelegenhe- den: in de NAVO een meer autonoom Europa scheppen ten opzichte van de Verenigde Staten: grotere bevoegdhe den voor het NAVO-parlement: het on derzoeken van de mogelijkheid van nieuwe strategische concepties, zoals bijvoorbeeld een .backward defense' en de insteling van een soort .ontspan- rringsorgaan' op hoog niveau binnen de NAVO. waarvan het essentieel is dat hieraan binnen een gestelde termijn wordt gegeven. UTRECHT (ANP) Op de zaterdag in Utrecht gehouden openbare verga dering van de werkgroep van chris ten-radicalen heeft men zich in grote meerderheid uitgesproken voor een de nuclearisering. Ons land dient zijn NAVO-partners te overtuigen van de noodzaak om tot overeenstemming met de landen van het Warschaupact te geraken tot deze denuclearisering de Atlantische Oceaan tot aan de Russische westgrens. Een programmapunt van deze strek king werd, na enige discussie, aan genomen. Daarin wordt tevens aan gedrongen op een gelijktijdige terug trekking van de Amerikaanse en Rus sische troepen uit dit gebied. Naar het oordeel van de meerderheid die nen .politieke en militaire risico's we derzijds te worden aanvaard'. Indien ons land er niet in zou slagen zijn NAVO partners te overtuigen van de noodzaak tot denuclearisering, dient Nederland zelf met initiatieven op dit terrein te komen, aldus het program mapunt. MOERDIJK vlnr burg. Scha- minee van Zevenbergen, ir Meij er, techn. dir havenbedr. R'dam, r Posthuma, dir. R'damse haven, drs Kuretjens. ad), dir. econ. tech- nol. ins/, voor Noord-Brabant en burg. Van Oosten van Klundert op het terrein, waar dit jaar wordt begonnen met de aanleg van hel industriegebied Moerdijk. ADVERTENTIE vandaag voordeel gev. framboosjes 250 gram van ss voor 75 niet duur weI heerlijk Groene boekje geen bijbel EERSTE FASE OMVAT 500 HA ROTTERDAM KAMPT MET CONCURRENTIE ROTTERDAM (GPD). ,De voorsprong, die Rotterdam In de jaren voor 1960 had, is op som mige gebieden in een achterstand omgeslagen. WJ moeten ons tot het uiterste inspannen voor elke vestiging om deze binnen onze grenzen te houden'. De technisch onderdirecteur van het gemeentelijk havenbedrijf van Rotterdam, ir H. P. Meyer, maak te deze opmerking dinsdag bij de introductie van het industrieschap Moerdijk te Klundert. Hij zei verder: ,Een ondernemer die ongeveer vier jaar geleden on danks zeer scherp onderhandelen weinig succes boekte bij Rotter dam ter verzachting van de huur prijs. liet zich ontvallen: .Men meent in Rotterdam klaarblijkelijk dat wij toch wel komen— maar die situatie is thans volledig ver anderd'. In het buitenland zijn goede mo gelijkheden voor vestigingen ge maakt. soms met aantrekkelijkhe den. d;e Nederland niet meer kan bieden. Het buitenland let ook veel scherper op bedrijven, die zich in ons land willen vestigen, omdat daar het werkelooshéidsprobleem met name in Engeland. Duitsland en België, ten minste even groot is als in Nederland. Tien jaar geleden bouwde een be drijf meerdere vestigingen in ver schillende havengebieden Van daag de dag gaat het om eenma lige kanser., omdat nieuwe be- drijfseen'neden op Europese of op wereldschaal tot stand worden gebracht. .Nederland zeilt in de koude wind van de meest scherpe concurrentie en moet daarbij te gen de stroom van allerlei tegen werkende factoren optornen'," al dus ir Meyer. (ADVERTENTIE) LICHTGEWICHTKOSTUUMS VAN POLYESTER/WOL, ALS ZOMER- COMBINATIE IDEAAL erópuy Lange Delft 11 MIDDELBURG bezig met een studie over het bereik baar maken van dit industriegebied voor zeeschepen. Grote chemische l»edryven, zo zei ir Posthuma, vragen thans om grote ter reinen in de orde van 500 tot 800 ROTTERDAM (ANP) Het is ha. Op een gebied v-ui 500 hectare i kunnen hun Investeringen liggen tussen j de bedoeling nog dit jaar te be-ide j 2.5 en 5 miljard. ginnen met de eerste werkzaam- De eerste fase van het Moerdijkpro- - iect omvat circa 500 hectare, die zal heden voor het industriegebied wonjen opgespoten tot een hoogte van Moerdijk - 2000 ba - opdat mogelijk is halverwege volgend grond en kan betrekkelijk eenvoudig i 1 worden aangelegd. De tweede fase jaar terreinen bouwrijp beschik-900 hectare"-- ligt binnendijk:, en is baar te hebben. Dit verklaarde Mgf IgSJEffiow» d, H. P. Meijer, technisch directeur Klundert. Zevenber.- n en Hooge en Lage Zwaluwe die dr. gebied tot van het havenbedrijf van Kotter- ontwiksteling gaan brengen met tech- H«m riink.tlncmnrcpn on een ners- nische bijstand van Rotterdam, ver dam, dinsdagmorgen op een pers .vachten drK>r doelmatige werk conferentie van het Industrieschap Ujze tot een lage kostprijs per vier- 1 kante meter industrieterrein te komen. Moerdijk ui het gemeentehuis van Klundert (N.-B.). Het is nog een punt van discussie of dtt terrein' ln de toekomst nog groter kan worden, zo zei de burgemeester van Zevenbergen, de heer Schaminee. Er word nog intern aan gedokterd'. Op een vraag of een dergelijke ont wikkel mg niet m strijd zou zijn met het rapport van het Overlegorgaan 1 overh Zeehavenontwikkelïng Zuidwest-Ne derland ook genoemd Jiet groene boekje' zei drs J. W. Kurstjens, adjunc -directeur van het Economisch Technologisch Instituut voor Noord- Brabant: ,Het groene boekje bijbel en zeker geen catechismus' breiding langs bet Hollandsch Diep is westelijke richting wordt wel begrensd door de woonkernen Klundert en Wil lemstad. Bovendien heeft het tussenlig gend gebied een recreatieve bestem ming. De betekenis van dit nieuwe industrie terrein bruto 2000 ha, netto circa 1400 ha illustreerde ir Meyer, met vergelijkende cijfers over de Rotter damse haven- en industieontwikkeling langs de waterweg. In de laatste tien jaar is 1820 hectare uitgegeven. De Maasvlakte die nog eens circa 1300 ha bedrijfsterrein zal opleveren, heeft reeds in hoge mate een bestemming gekregen. Vele sprekers in het gemeentehuis van Klundert. onder meer de Rotterdamse havendirecteur ir Posthuma. onder streepten de noodzaak om snel indu strieterrein gereed te hebben voor die bedrijven die in de directe omgeving van Rotterdam tot stand moeten ko men, en die niet in het eigenlijke ha vengebied behoeven te worden geves tigd. Ir Posthuma zei dat i.eeschepen zijns inziens dit nieuwe industrieterrein moe ten kinnen bereiken. .Rotterdam heeft altijd wel gevaren bij het openhouden van mogelijkheden. Dit moet hier ook gebeuren'. Naar aanleiding van verlan gens van Shell Chemie, die vestiging langs de Moerdyk overweegt, zei ir Posthuma: .Wat Shell Chemie precies wil, weet alleen de legering en nie mand anders'. Rijkswaterstaat is thans is geen nus'. Uit- Re (Van onze correspondent in Montevideo) behoort tot de eigenoardigheden van mo derne militaire dictaturen in Latijns-Amerika dat zij het totalitaire karakter versluieren en hun revolutionaire regimes op bepaalde onderdelen een democratisch vernisje geven. De vorige Bra ziliaanse president maarschalk Castelo Branco duldde bijvoorbeeld scherpe aanvallen door de oppositiepers als een soort demonstratie van de in zijn land toch maar bestaande persvrijheid. En omgekeerd heeft de Argentijnse regering het weekblad ,Azul y Blanco', een ultranationalis- tisch en antisemitisch orgaan, en het niet al te best bekend staande voorlichtingsbureau ,Prensa Libre' verboden. Het regime van de Argentijnse generaal Ongania heeft, toen het aan de macht was gekomen, de partyen ontbonden en de rechter van het opperste gerechtshof ontslagen. Maar ook de nieuwe func tionarissen mogen de regering bekritiseren. Zy hebben bijvoorbeeld het verbod van die twee hier boven genoemde persorganen weer opgeheven, omdat het .revolutionaire statuur' geen maatregel bevat tegen de persvryheid Door de uitschakeling van het parlement kunnen de Argentynse volksvertegenwoordigers onder an dere geen toezicht meer houden op de justitie. Hei Argentynse parlement heeft het recht om rech ters, die hun taak niet naar behoren uitvoeren, t< ontslaan. Daarom heeft het regime nu een ge rechtshof voor het beoordelen van rechters in hei leven geroepen. Het wonderiyke is dat men dit onbevredigende alternatief zonder rumoer heeft geaccepteerd. Het byzondere gerechtshof is de laatste tyd nogal eens opgetreden. Soms ging het om het aannemen van steekpenningen, soms een voudig om .ernstige nalatigheden', waarby in ver schillende gevallen aktes op onverklaarbare wyze zouden zyn verdwenen. U\e .zuivering van het bestuur" hoort tot de ,doel- einden van de revolutie'. Ofschoon corruptie slechts in enkele gevallen bewezen is (ook de ge ver loop namelijk gevaar van zijn activiteiten de dupe te worden) hopen de schandalen zich op. Door de .banco municipal', de stedelijke bank van Buenos Aires, wordt de verduistering van meer dan een miljard Argentijnse pesos (ongeveer acht miljoen gulden) onderzocht, door het militaire be stuur de bestelling van veertig verouderde vlieg tuigen bij een luchtvaartmaatschappy .Pipote S A'. De burgemeester van de stad Vicente Lopez, een westelyke voorstad van Buenos Aires, de vroe gere overste Gonzalez Repetto, werd gedegra deerd, omdat hij voor de vestiging van een super- uarkt 45 miljoen pesos had gevraagd (zyn ge- prekspartner had in het verband van zyn •hijnbaar gebroken arm een opname appa- tat je verborgen WERELDGEBEUREN Het is overigens niet zo dat het aantal corruptie schandalen groter is dan in de periode voor de jongste revolutie. Zij trekken wel meer aandacht nu een militair regime de zaak .zuiver' houdt. De wisselwerking tussen politiek en recht toont zich op byzonder interessante manier in de revo lutionaire wetgeving. Na het strafrecht wordt nu ook het civielrecht .gemoderniseerd'. Daarbij merkt men de sterke invloed van de kerk op het regime-Ongania. Zo verdedigde minister Guillermo Borda een verandering van het .eigendomsbegrip' met oog op de werkeiyke .sociale functie' ervan aan de hand van ,de sociaal-christelyke filosofie van het tydperk der encycliek populorum proges- so'. En voordat hij overging tot een verandering in de echtscheidingswetgeving, bezocht de minis ter de aartsbisschop van Buenos Aires om diens bezorgdheid over de veranderingen weg te nemen. Wat dit laatste onderwerp betreft: de scheiding tussen echtelieden is voortaan mogelijk wanneer zij beiden met aanklachten komen. De vroegere bewijsvoering en het optrommelen van een aantal .getuigen' zijn niet meer nodig. Opnieuw met elkaar trouwen is echter niet mogelijk. De Argen tijnse pers beweert dat het ontbreken van een cen traal bevolkingsregister in talrijke gevallen biga mie mogelijk maakt. De Argentijnse advocaten hebben geprotesteerd tegen de snel bij decreet bekrachtigde hervormingen, Zy keren zich bijvoorbeeld tegen een bepaling uit het nieuwe procesrecht volgens welke niet alleen de partijen, maar ook hun verte genwoordigers kunnen worden gestraft voor iede re daad die ,in tegenspraak tot redelijkheid goed vertrouwen' is. Hun beroepsorganisaties ver klaren (gesteund in hoofdartikelen van ,La Pren- za' en ,La Nacion') dat daarmee .het ambt van ad vocaat en het principe van de vrije verdediging op de grofst mogelijke manier geweld is gedaan'. Afgewacht moet worden in hoeverre de rechters zich van het .revolutionaire recht' zullen bedienen. De dood op de weg DORDRECHT fANP) De 21-Ja- Merwedebrug tussen Dordrecht en Pa pend recbt verongelukte cn daarbij zeer ernstig werd gewond is dinsdagmorgen UTRECHT ANP) In het aca demisch ziekenhuis in Utrecht is da 15-jarige leerling-monteur G. J. van Boom uit Utrecht overleden aan de verwondingen, die hij vrijdag had op gelopen bij een verkeersongeluk. De jongen reed die dag 's morgens om streeks half negen op zijn bromfiets over de Catharijnesi nge 1 in Utrecht, tezamen met nog enkeie brommers. Op het moment dat een vrachtauto met aanhangwagen passeerde, welke de jon gen iets uit naar links en kwam daar door onder één van de wielen tereeht- Hij werd met inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis overgebracht. UTRECHT (ANP) Da zeven jarige Thea van d<-r Weijden uit Rot terdam is zaterdag bij een verkeerson geluk in Doorn om het leven gekomen. Ze «as met haar vader en «en even oud vriendinnetje in een volkswagen busje op weg naur het kanipeercen- trum ,De Bonte Vlucht' in Doorn. De heer Van der Weijden was bij het kampeercentrum gaan voorsorte ren en moest even stoppn om tege moetkomend verkeer voorrang te ge ven. Toen hij wilde opryden, werd net busje aan de achterzijde gegrepen door een personenauto. Het busje kantelde, waardoor Thea van der Weijden op slag werd gedood. Haar vriendinnetje AL C. Moering, e veneus uit Rotterdam, werd gewond opgenomen in het Julianazie- :enhuis in PJienen. De bestuurder van de personenauto kreeg een proces-ver- DEVENTER (ANP) Ten gevol ge va/i erai aanrijding op donderdag 30 mei is maandag in het St-Geertruiden ziekenhuis te Deventer overleden de heer J. M. J. Zandscholten. oud-lid van gedeputeerde staten van Overijssel en oid-lid van de gemeenteraad van De an ter. De heer Zandscholten was voor stander van een samengaan t«**en CHt" en AR en bewerkte dat sinds 1953 beide partijen in de Deventer ge>- «nteraad één fractie vormen. DEN HAAG (ANP: Een 74-ja rige inwoonster van Uff el te 1 gemeen te Havelt), mevrouw E Luten, ia zondagavond door een auto aangereden, toen zij op haar fiets onverwacht de rijksweg in Havelte overstak. Het slachtoffer werd op slag gedood. DEVENTER (ANP) De 22-jarige Kroes uit Deventer is op tweede pinksterdag om ongeveer kwart voor twaalf 's nachts dodelijk verongelukt bij een verkeersongeval od de Lochem- seweg onder Harfsen De heer Kroes wilde op zijn bromfiets twee voor hem fietsende meisjes inhalen en werd daar bij aangereden door een personenauto. Hy was op slag dood. Het rijwielpad was links van de weg gelegen. AMERSFOORT (ANP) Een ver keersongeluk op de stadsrmg te Amers foort heeft maandagavond het leven ge kost aan de 74-jarige mevrouw J Zeg ge] aar-van den Heuvel uit Amersfoort. Mevrouw Zeggelaar werd bij het over steken van een voetgangersoversteek plaats door een auto aangereden. Kort na aankomst in het ziekenhuis .De Lich tenberg" te Amersfoort is zij overleden. Communisten in Djakarta gepakt DJAKARTA (ANP) De militaire commandant van Djakarta, generaal Machmoed, heeft maandag bekendge maakt dat bij een actie tegen commu nisten veertien personen in de hoofd stad zijn gearresteerd en dat op .een groot aantal wapens' beslag is gelegd. De ondergrondse communisten concen treren zich vooralop Djakarta om hun invloed terug te winnen, zei hij-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 3