Vuil water Walcheren lozen op de Schelde Horeca in Valkenisse wil langer open Gerard Hengeveld bij Instrumentale Keten van ZLM-festiviteiten van 17 tot 21 juni B EN W: RUST HANDHAVEN Eén groot project voor dringende Koningin luncht in IJzendijke I ZESKAMP-MIDDELBURG: VOOR 6 MILJOEN KIJKERS ALMANAK Orgelconcerten in vijf plaatsen voor ZLM-feest VLISSINGER (21) AANGEHOUDEN WEGENS HANDEL IN HASJIESJ Op 30 en 31 mei a s Minister Lardinois op vergadering 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 25 MEI KOUDEKERKE Ze zijn zich bewust dat het misschien wel een gevecht tegen de bierkaai is, maar toch willen dertien eige naars en exploitanten van hore cabedrijven in de gemeente Val- kenisse een poging wagen om voor de toeristen aan de Wal- cherse kust nog een stukje uit gaansleven na twaalf uur bin nen bereik te houden. WENS IR H. VISSER VAN WATERSCHAP WALCHEREN er plannen bestaan om heel Wal-j cheren aan te sluiten op perslei-1 dingen, die het vuile water naar de Westerschelde zullen brengen. De| kosten worden globaal geschat op. omstreeks tien miljoen gulden. De' voorzieningen gemeenteraden zullen binnenkort; 1 principebesluiten moeten nemenj MIDDELBURG - Er zullen plan- dat a] dan nfct nen van enig formaat op stapel moeten worden gezet om de zaak van de afvoer van vuil water op Walcheren afdoende te regelen. Dat zei ïr H. Visser vrijdagmorgen tij dens de algemene vergadering van het waterschap Walcheren. Uit zijn woorden viel af te leiden dat i profileren'. Thans wordt all»*, Huisvrouwen: let op uw waslijn zullen instemmen met de verdere uitwerking van de plannen, die een reeks problemen, welke thans bij bepaalde gemeenten leven, tot een oplossing zullen brengen. Ir Visser: ,De Westerschelde is toch al min of meer aangewezen als het riool voor Nederland. Laten wij er dan De ene na de andere gemeente heeft S besloten om de cafés en barbedry- S sen om twaalf uur te sluiten. De S ondernpmende vertegenwoordigers S uit Yalkenisse stellen zich echter op het standpunt dat de vakantiegan- ger naast rust ook ontspanning no. dig heeft. Als redenen voor het ver-IS zoek tot latere sluiting dan niidder-|S nacht wordt in een brief aan de S raad opgegeven het toenemend onbe-lg grip van de recreanten voor het C vroegere sluitingsuur, waarbij het door de toename van het toerisme steeds moeilijker wordt aan deze personen een passende avondverpo zing te bezorgen. En nu het nog niet zover is, dat ze net als hun collega's in andere ge meenten voor een voldongen feit worden geplaatst is aan de raad ge- vraagd om aanstaande woensdag ja te zeggen tegen het voorstel om de|S cafés tijdens het seizoen tot één uur S geopend te houden en de sluitings- 5j tijd voor de barbedryvea die pasi!§ 's avonds de deuren en daarmee de ;S tapkranen openen het gehele jaar door te stellen op één uur met een J uitloper tot twee uur via een bon. nensysteem dat ook in Middelburg thans is oingevoerd. ,We willen niet de mondaine richting uit. We willen alleen wat meer vrij heid, zo zegt de heer Ad Wielema- ker van .Het Karrewiel', een van g de mensen uit het ondernemende ge- j zeischap. En cïe heer Huvers, col- lega van Westduin. vult aan dat er met name veel Brabanders en Lim burgers naar Walcheren komen. Naar zijn mening moet er een mo gelijkheid zijn om zijn klanten lan ger dan tot twaalf uur in een ge zellige sfeer te laten vertoeven. En het zijn juist deze mensen, die uit Brabant en Limburg komen, die daar behoefte aa nhebben. .Men wil hier wel de lusten, maar niet de lasten', zo zegt de vertegenwoor diger van de Montanobar uit Zoute- landen en de exploitante van café pension Dishoek ik ben gast. vrouwe geweest op de Euromast, ik weet wat de toerist wil verklaart: .De vakantieganger vindt hier wel de rust. maar niet de eren broodno dige ontspanning*. Het zijn zo enkele opmerkingen van mensen, die het jammer vinden hun gasten telkens weer teleur te moeten stellen. Wij worden er op aan geke ken'. zegt Ad Wielemaker. ,Ze den ken gewoon dat ze buiten worden ge zet omdat wij naar bed willen. Het is eigenlijk te gek. dat we ze moeten doorsturen naar Vlissingen of Mid delburg. Want wat krijg je dan? Daardoor ga je bevorderen dat men sen onder drankinvloed een auto gaan besturen. Nu zouden ze vermaak in zo graag op de zevende plaats in de ranglijst van Nederlandse badplaat sen wil blijven staan, dan zal men zich méér naar de smaak van het pu bliek moeten richten. Als men weg blijft omdat er zo weinig te beleven valt zijn wij er de dupe van'. Xot zover het actiecomité. B en w van Yalkenisse hebben inmiddels de raad laten weten, dat zij het huidige slui tingsuur van twaalf uur niet te vroeg vinden. .Het komt ons onbegrijpelijk voor dat vóór die tijd de avond niet passend doorgebracht kan worden. Daarnaast streven wij ernaar de rust ln de kernen en de recreatiegebieden waarin de vele kampeerterreinen zijn gelegen tijdens de nachtelijke uren zoveel mogelijk te handhaven'. Aldus luidt het standpunt van b en w. .eeuwse een ferm lekespel: één van de >ofd figuren was zojuist van •chls opgekomen. Het werd, he- Factor ken boekjes opengeslagen, toen de vrouw van het hoofd het lokaal betrad. Dat was 11 og eens een aar dig verzetje. Geen rekenlesmaar laas, een zeer beknopte één-acter. De hele tekst bestond uit sleutel vergeten' en ^alsjebliefttoen viel veel te vlug, het doek. Het hoofd begreep het. Het pu bliek voelde zich bekocht. Alleen een kwinkslag kon het spel nog redden. ,Je ziet het jongens, zó vergeet achtig zijn vrouwen. Zonder sleu tel de deur uit. En dat is maar een symptoom. Kennen we dat woord? Verschijnselwaaraan de ziekte te herkennen is. En die sleutel is maar één van de ver schijnselen. Ik ken ze nu vrijwel allemaal. Troww maar nooit hoor jongens Een wrote, wat sombere jongen, die al jaren geleden uit de voorste bank was gegroeid, bromde zwaar ,'t Zal wel motte, 't Vjkt me trou wens een niet te verwaarlozen fac tor'. Ze hadden he>. onderwerp juist be handeld. Op het bord stond het nog: Met voortbestaan van de soort Is afhankelijk van vele fac toren'. MIDDELBURG U bent er in geslaagd hier in Middel burg een volmaakte wanorde te creëren'. Dit niet alledaag se compliment maakte burge meester mr J. Drijber vrij dagavond aan het adres van de tv-mensen, die in de loop van de dag voor twee mil joen aan materiaal op de Mid delburgse Markt installeer den. Het voltallige gemeente bestuur was aanwezig, toen de bonzen van NCRV, NTS en BRT en de deelnemers aan Zeskamp' ten stadhuize wer den ontvangen. Volgens de burgemeester is de uit zending van vanavond eigenlijk bij voorbaat al geslaagd. Al was het alleen maar vanwege het decor dat wij te bieden hebben voor uw uitzending, zo zei de heer Drijber chauvinistisch. Hij zei verder, dat het stadhuis trots en wat kritisch zal neerkijken op wat er allemaal gaat gebeuren op de Markt. Het was de burgemeester voldoende bekend dat radio en tv te kam pen hebben met een .afschuwelijk geldgebrek'. .Wij hebben als ge meenten ook een geldgebrek, maar ik heb geconstateerd dat het bij u toch iets minder bekrompen gaat als by de verschillende gemeente besturen'. De burgemeester greep de gelegenheid aan om zich wat uitgebreider te laten horen dan vanavond het geval is, wanneer hij by de prijsuitreiking binnen de mi nuut moet blijven. De burgemees ter besloot zyn welkomstwoord met te zeggen, dat Middelburg mét de rechtstreekse uitzending een aardig evenement heeft om de zomer te beginnen. Regisseur Dick van Bommel kon meedelen dat circa zes miljoen mensen de zeskamp-uitzending zullen zien. ,Er zyn mensen, die het ons kwalijk nemen dat wij dit soort programma's maken, maar uit een onderzoek is gebleken dat de kijker deze programma's graag ziet. Daarom gaan we dapper door', zo zei de heer Van Bom mel. .Na al die zwaarwichtige za ken die op de tv komen, wil de kijker wel eens iets luchtigs'. Hij liet ons later op de avond weten al plannen te hebben om in vol gende seizoenen een soortgelijk programma in elkaar te zetten, maar dan met mogelijk ook an dere landen als Oostenrijk en Zwitserland erbij. De heer Van Bommel is naar hij zei gebonden aan een programmabudget dat de dertig mille niet te boven mag gaan. Dit bedrag is echter onder meer exclusief honoraria van het personeel, dat ongeveer vijftig man telt. Tijdens de ontvangst bekende bur gemeester Drijber nog het film pje over Middelburg niet te heb ben gezien. De rolprent werd woensdagavond uitgezonden op een moment dat burgemeester Drijber zich van geen kwaad bewust naar de voetbalwed- stry'd zat te kijken. ,En deze film was nog wel een van de lokazen, waarmee u kwam om deze uitzen ding in Middelburg te krygen', zo zei mr Drijber. Het filmpje van Dick van het Sant is overigens goed ontvangen bij het kijkerspu bliek. De ontvangst bracht ver der het uitwisselen van geschen ken met zich mee. Dick van Bommel bood het ge meentebestuur een legpenning aan. Bij de foto: een beeld van de volmaakte wanorde op dc Markt, waardoor het verkeer gedurende twee dagen moet worden omge legd. Tweeëntwintig man politie is vanavond op de been om het Marktplein vrij van nieuwsgieri gen eu het verkeer rondom de Markt gaande te houden. (Foto PZC) IJZENDIJKE Koningin Juliana zal MIDDELBURG Bij de politie is aan-1 donderdag 20 juni tijdens het werkbe- S! gifte gedaan van diefstal van kleding- zoek aan verschillende Zeeuws-'Vlaamse stukken van waslijnen. Aan de Dam gemeenten de lunch gebruiken in de fel werd van een waslijn een damesrok ver-! huishoudschool te IJzendijke. Deze me- s; mist. En uit een tuin aan de Dwarskaai dedeling deed waarnemend burgemees- SI werden van de lijn een badhanddoek.; ter R. A. J. den Boer aan het slot var S1 washandjes en een damespyjama ge-j de vrijdagavond gehouden vergadering haald. van de gemeenteraad van IJzendijke. In Zierikzee en Middelburg GOES Yoor de eigenlijke feestweek rond het 125-jarig bestaan zal de ZLM in vijf Zeeuwse plaatsen ïn samen, werking niet de NCRV voor de orga nisatie van een aantal orgelconcer ten zorgen: het is het culturele fa cet van de festiviteiten, dat men bij het jubileum niet wilde laten ont breken. Concertplaatsen zijn Tholen. Kapelle, Aardenburg, Brouwershaven en Zoutelande. Het eerste concert wordt maandag 10 juni gegeven in de Thcolse Grote Kerk. Organist is daar Jan J. van den Berg en medewerking verleent de sopraan Nettie Bos. Op dinsdag 11 juni geeft Daan Manneke een con cert in de Nederlandse hervormde kerk in Kapelle, waaraan het NCRV. vocaal ensemble onder leiding van Marinus Voorberg meewerkt. Aardenburg De St.-Baafskerk is woensdag aan de beurt. Organist is hier Albert de Klerk, en er is ook weer een optreden van het NCRV- vocaal ensemble. In de Nederlandse hervormde kerk van Brouwershaven speelt donderdag 13 juni de orga nist Lambert Erné, eveneens met vo cale medewerking van het NCRV- ensemble. De serie concerten wordt vrijdag 14 juni besloten in de hervormde kerk van Zoutelande. waar Haite van der Schaaf het orgel bespeelt en waar Marinus van Altena (tenor i en Si mon Koeten (hobo) voor de mede werking zorgen. De bedoeling is, dat de concertencyclus door de NCRV-radio worden uitge zonden op zondagavonden tussen 20.05 en 20.30 uur. De eerste uiteen, ding ls op 14 juli. Waarseliijnlijk zal by de uitzending niet de volgorde van de concerten worden aangehou den. .Visserijvragen van tweede-kamerlid J. A. van Bennekom Het Zeeuwse tweede-kamerlid J. A. van Bennekom (arp) heeft de ministers van landbouw en visserij en van buitenland se zaken de volgende schriftelijke vra- fen gesteld: Is het de bewindslieden bekend, dat er aanwijzingen bestaan als zou de Engelse regering op aandrang van de Britse visserij overwegen een verbod uit te vaardigen voor de haringvisse rij in de zone van zes tot twaalf mijl ten noordoosten van Engeland? 2. Delen de bewindslieden de mening van 't bedrijfsleven dat door 'n der gelijk verbod de haringvisserij, die toch al in moeilijke omstandigheden verkeert, ernstig' zou worden gedu peerd? 3. Zyn de bewindslieden bereid bij de Engelse regering stappen te onder nemen om de uitvaardiging van een dergelijk verbod te voorkomen EXAMENS Lucie Brouwers en Rita Martens, bei den uit IJzendijke. zijn te Dongen ge slaagd voor het examen van onderwij. zeres. i ADVERTENTIE I wonen met m allure un gabriëlse langeviele 23, middelburg lange vorslstr. 42. goes westkolkstr. 52. terneuzen bellamypark 52, vlissingen VLISSINGEN De Vlissingse recherche heeft de 21-jarige Vlis-j singer B. C. B. in diens huis aan gehouden op verdenking van han del in verdovende middelen. Dei recherche ging hierbij af op ge ruchten. In een bar zou een meisje j zijn aangetroffen dat kennelijk te veel aan de hasjiesj geroken had. De politie bleek op het goede adres te zijn. B. bekende in Bergen op Zoom een par tijtje hasjiesj voor maar ƒ15 te hebben; gekocht. Hij heeft van dit partijtje vele] nog kleinere partijtjes gemaakt en deze] doorverkocht aan verschillende jongelui. Bij zijn aanhouding bleek de voorraad op te zijn- De politie heeft B., die nog niet eerder in aanraking met de politie is ge weest, voor verhoor mee naar het bureau genomen en hem de volgende da" vrij gelaten. Naar aanleiding van zijn be kentenis is tegen B. proces verbaal opge maakt. De politie heeft enkele kleding stukken in beslag genomen. Deze zullen op het gerechtelijk laboratorium op hasjieajresten worden onderzocht- De vereniging voor instrumentale muziek te Middelburg kortweg .De Instrumentale' genoemd geelt; deze maand nog twee concerten, na melijk één in Zierikzee (op 30 mei aanstaande) en één in Middelburg (31 mei). Er zijn twee solisten: Mar tin Zagwijn, cello, en Gerard Henge veld, piano. Zagwijn speelt een sere nade voor cello en orkest van de ne gentiende eeuwse Robert Yolkmann, Hengeveld voert liet tweede piano concert van Rachmaninoff uit. Serenade voor cello en orkest van Volkmann: een weinig bekend werk. maar niettemin een plezierig stuk muziek, plezierig om te spelen, maar vooral om naar te luisteren. Om het even te dateren: de componist leef de van 1815 tot 3883. Het gaat dus om een brok pure romantiek. Rachmaninoff is voor de concertbe zoeker nog altijd een begrip. Ener zijds omdat zijn werk rechtstreeks voortbouwt op de grote tradities van de negentiende eeuwse Russen, zoals bijvoorbeeld Tsjaikowsky, anderzijds omdat hij tegelijkertijd een taal spreekt die in da tijd gezien dichter bij het heden staat dan de roman tiek. Het hartstochtelijke. Slavische karakter van zyn melodieën, de in. nige lyriek in bepaalde langzamt delen van zijn werk, zy maken dat Rachmanjnoff tot vandaag de dag tot de populairste componisten van het concertpodium behoort. Zyn tweede pianoconcert, dat Hengeveld nu met de Instrumentale zal spelen, behoort tot zijn be3te werken. Zo wel solist als orkest vinden er alle gelegenheid om hun technische en muzikale gaven te ontplooien. De pianist Gerard Hengeveld (58) heeft grote bekendheid door zyn vele concertreizen in binnen- en buitenland. Hij heeft zich gespe cialiseerd in de uitvoering van Bach-werken. zowel op piano als op klavecimbel. Hy is hoofdleraar piano aan het koninklijk conser vatorium in Den Haag. voorts nog de .onvoltooi de- van schubert van en Stravinsky de tweede suite voor klein orkest Dit laatste werk dateert uit 1927 Het zwaartepunt in dit stuk ligt bij de blazers, waaraan hoge eisen wor den gesteld, de strijkers spelen een vrij ondergeschikte rol. Do compo nist gaf hier een persiflage op een mars, een wals, een polka en galop. het vuile water van Middclbiirr enT'IT singen geloosd op de Westerschelde i «i vuile water van de andere Walrhr gemeenten wordt via zuiveringsimSSS! ties geloosd op het polderwater voorlopige plan spreekt van twee tak ken. De westelijke tak loopt van Dom' burg tot aan lissingen. «Ie OMtSSta tak strekt zich uit van Oostkapelle tot Arnenuuden, De oostelijke tak is te sluiten op de persleiding van Middel burg en de westelijke tak kan w« den aangesloten op de pcrsleidinr dl. Vlissingen toch zou gaan maken Voor Oost-Souburg. Om meer bedrijf.**, kerheid te kunnen krijgen zou er koppeling te maken zijn tussen de tuft systemen. Walcheren moet. zo zei de heer Vl». ser dringend voorzieningen treffen n. rioolzuiveringsinstallatie van Arnemui den voldoet eigenlijk al jaren niet m..r Valkenisse heeft een project op «30.1 staan en Domburg heeft plannen to- uitbreiding van de bestaande installatie" .Het nieuwe plan biedt de mogelljkheM alles ln een groots project aan te pak- ken. Daardoor kan Walcheren veel mei Ier van de viezigheid af zijn', aldus d. heer Visser. Tijdens de waterschapsvw- gadering werd dit onderwerp aan,, sneden, toen er en toelichting mwv worden gegeven op de aanpassing*»/ ken ten behoeve van de afwatering 05 Walcheren. De uitvoering van beiA werken is volgens de heer Vü»«r «roei gecombineerd aan te pakken. De pen. leiding en de zinker kan nu in deralfd» gleuf worden gelegd, zo haalde hij ai, voorbeeld aan, daarbij aanstippend da- deze gecombineerde aanpak de kost»» merkbaar lager zal houden. Bij aanvang van de vergadertnz deelde dijkgraaf jhr mr G. C D Rutgers van Rozenburg mee dat het aanleggen van vijftien paalhoof den aan de Walcherse kust is ge- rd aan de Umuidense firma J Nelis en Zn. De kosten zullen rond de twee miljoen gulden bedra gen. Voor het slaan van de tiendui zend palen volgens een nieuwe tril- methode zal een soort booreiland op poten worden afgemeerd vlak voor de kust. Mogelijk wordt het werk reeds in augustus aangepakt. Ver der werd meegedeeld dat het Oost- duitse sahip dat onlangs op de Nol- ledijk liep de zoveelste in d» reeks 't hoofd voor 31.000 beschadigde. Deze schade is inmid dels geregeld. Heel wat tijd stak de vergadering In een zo op het oog eenvoudige zaak van de aanschaf van een lichte vracht, auto. Men had er zelfs een zware dob ber aan, zoals het voorstel werd .opge diend'. De minderheid van het be stuur verwachtte bij de aanschaf van deze wagen een aantai onrendabele vverkuren. Uiteindelijk werd besloten om bij wijze van proef een wagen aan te schaffen ten behoeve van de zuidiva- tering. Het voorstel 101 het verlenen van financiële medewerking voor de aan schaf van mobiele pompaggregaten werd allerminst niet gejuich ontvangen. Het zou de bedoeling zijn de aggrega ten te bestemmen om ze in oorlogstijd in te zetten voor bemaling van die ge bieden, waar de normale bemalinga- installatie bijvoorbeeld door het ontbre ken van elektrische stroom is uitgeval len. Enkele negatieve stemmen: da heer J. A Lantsheer: .Deze aanschaf ia volko men overbodig. Het uitgeven van zoveel feld (de kosten van de tien aggregaten omen op 491.800 maar er blijft voor het waterschap zelf nog 12.000 te betalen over) is zulke waanzin, Daar doe ik niet aan mee'. Volgens de heer Lantsheer zijn er gemakkelijk van el ders Dompen aan te dragen. En hoewel door dijkgraaf Rutgers van Rozenburg er op werd gewezen dat het ten tijd» van calamiteiten van belang is onmid- gaten te kunnen "heer Lantsheer met de opmerking dat het geen enkel verschil maakt wanneer met het leeg pompen een dag later zou worden be gonnen. De heer Christiaanse liet een waarschuwend woord horen. ,We moe ten oppassen voor perfectionering. Daar gaan we aan ten gronde'. Gezworene J. A. Janse de Jonge vond echter dait men het niet moet laten nu het slechts om een fractie gaat van de totale kosten. E11 zo dachten ook anderen er over. Uiteindelijk werd met achttien tegen elf stemmen besloten toch een financiële bijdrage te leveren tot de aanschaf. De neer Frima wee» er nog op dat goed in de gaten dient te worden gehouden dat de aggre gaten ten allen tijde bedrijfsklaar zul len blijven. De vergaderzaal in het Polderhuls wa» weer eens anders ingericht. Er wordt al langdurig gedokterd over een goede opstelling, zodat iedereen elkaar kan horen. Maar nu was de opstelling v< dat een aantal hoofdingelanden vnjwei de gehele vergadering bijna achterste voren op hun stoel moest zitten om de besprekingen goed te kunnen vol gen. De vergadering zal zich nader beraden over het akoestische rapport dat inmiddels ls ingesteld en dat voor ziet in de plaatsing van een klankbord, waardoor elk zegge? valt te horen, en mej. A. C. de Bruijn van Melis- en Ma- riekerke niet meer behoeft op te m«r* ken dat er soms, zo verschrikkelijk onduidelijk wordt gesproken door som mige deelnemers nan de discussie. CONGRES EN TENTOONSTELLING GOES - De Zeeuwse Landbouw Maatschappij heeft vrijdagmor gen het programma voor de feestelijkheden rond het 135- jarig bestaan officieel Neder land ingestuurd. Op een confe rentie met de pers in hotel ,De Korenbeurs' in Goes zijn de acti viteiten, die in de week van 17 tot en met 22 juni het 125-jarig bestaan van de ZLM markeren nog eens op een rij gezet. Zoals &1 eerder gemeld rijn de belang rijkste onderdelen van het feestpro gramma maandag 17 juni: de buiten gewone algemene vergadering van de ZLM in de Grote Kerk in Goes, waarop de minister van landbouw en risserjj. ir P- J. Lar dinois zal spreken en tevens is er een officiële ontvangst door het gemeentebestuur van Goes van het hoofdbestuur van de ZLM en genodigden. dinsdag 18 juni: opening van het congres over beslemming en besteding van landelijke ruimten in Nederland met inleidingen door mr H. Rijpstra. burgemeester van Almelo, ir J. W. Hupkes, presi dent-directeur van de koninklijke maatschappij ,De Schelde' te Vlis singen, prof dr F. M. Maas, bui tengewoon hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft en ir S. A. Posthuma, lid van de 'tweede kamer van de staten.ge- neraal. woensdag 19 juni: tweede con gresdag over ruimtelijke orde ning met een inleiding door ir M. A. Geuze, ere-voorzitter van de ZLM en samenvatting van het stelling van tuinbouwtentoonstelling te Wil- helmlnadorp met 220 standhou ders. De officiële opening wordt verricht door de directeur- generaal van de landbouw, ir J. W. Wellen. Verder is er donder dag een officiële ontvangst door net gemeentebestuur van Katten- dijke in het .Wilhelminahuis' en wTkiuigenbespreking i.i de demonstratiering. c-n keuring van paarden, rundvee, schapen, varkens en geiten op het veekeiwn^sterreïn. Intermezzo met optreden van ruiters en bok kenwagens en een demo'str-itic koolzaaddorsen. Tevens werktut- genbespreking in de demonstra tiering. ZATERDAG 22 juni opnieuw de in Wilhelminadorp met daarbij po ny-demonstraties, een muzikaal optreden van de vereniging ,Na lang streven' uit Klaaswaal, het optreden van de carrouselgroep van de Belgische rijkswacht en prijsuitreiking aan de leerlingen van de landbouwhuishoudscholen van de ZLM. Om zes uur zater dag zal de algemeen voorzitter van de ZLM. ir J. Prins de week officieel sluiten. Daarnaast zijn er enkele omringende zaken bij het ZLM-feest. Op het ten toonstellingsterrein zal een exposi tie worden gegeven onder de titel .Boer en landschap in de schilder kunst.' Jits Bakker uit De Bilt ex poseert daar met tekeningen en aquarellen, de heer Riemslag uit Biervliet, Gust Dierikx uit Keerber gen met schilderijen. Van de over leden schilder Huineman uit Terneu zen zullen eveneens vijf werken wor den tentoongesteld. Een andere zaak naast de festiviteiten: een tentoon stelling van postzegels, die betrek king hebben op de landbouw. Drie Zeeuwse filatelisten tonen er hun verzameling. Dat zjjn de heren B. C. van Tienhoven uit Goes met 2 ka ders oude poststukken en afstempe lingen van Zeeuwse gemeenten op oude zegels, K. Otte uit Middelburg met 6 kaders kaarten, postzegels en afstempelingen, die betrekking heb ben op Zeeland (gemeentewapen, stads- en dorpsgezichten, historische onderwerpen, geografische ligging en middelen van bestaan) en C. J. Bal uit Wilhelminadorp met 32 ka ders met zegels met paarden, rund vee, schapen, kippen, varkens, ploe gen, trekkers enzovoort. Tijdens de tentoonstellingsdagen zullen herinne ringsenveloppen te koop zyn, geba seerd op het 125-jarig bestaan van de ZLM en de Zeelandbrug. Kinderboerderij Zaterdag 22 juni organiseert de plattelands jongeren gemeenschap (PJG) afdeling Zeeland een sterrit onder het motto ,Zie Zeeland.' Deel name aan de rit is gratis en op 20 controlepunten worden typisch Zeeuwse attenties aangeboden. De startplaatsen zijn Dronten voor de IJsselmeerpolders en omgeving, Westmaas voor Holland en Utrecht. 's-Hertogenbosch voor Zuid-Ne derland, Belgisch-Vlaanderen en ver schillende punten in Zeeland. Verder zullen er op het tentoonstellingster rein stands zijn met Zeeuwse siera den en met archeologische vondsten, die betrekking hebben op de land bouw. De bezoekers kunnen zonder bezwaar met hun kinderen komen. Op het tentoonstellingsterrein wordt een kinderboerderij ingericht, waar leerlingen van de rijkskweekschool voor kleuterleidsters de kinderen helpen vermaken. Staat; de vrjjdag van de fees twee k in liet teken van de .levende have', 03» alle dagen van de tentoonstelling wordt ruim aandacht, besteed aan de landbouw van nu, de gemechaniseer de landbouw dus. Met een zeer groot aantal machines Z3l demonstra ties worden gegeven en de bezoe kers zullen zich op de hoogte kun nen stellen van ongeveer alles wat er aan machines te koop ia. Als voor beeld zal in grote trekken worden genomen het machinepark, dat op een middelgroot akkcrboiuvhedrijf rond de 30 hectare aanwezig la. (ADVERTENTIE) VRIJ VEEL BEWOLKING. .,1„Q)^IUU e Vrij veel bewolking en plaatselijk regen, maar in het noorden van net aanvankelijk Overwegend mai later ruimend vr et nooroen •••■•- ng zonnige periodt n. ftige oostelijke ivind. zuid tot zafdwest on- Iater ruimend van zuJd tot zwo»«.. geweer dezelfde temperaturen als vftjoag ZON EN MAAN Zon op 04.32 Maan op 03.43 Zon op 04.31 Maan op 04.03 onder 20.43 onder 20-' onder 20.44 onder 21.38

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2