Opening van de auto super markt .ZEEUWSCH VLAANDEREN' GROTE SHOW KRING ZESDAAGSE WEST WERD NIET V0LTEKEND exit* loon van het verraad in twaalf veroordeelden nog vier ongeslagen ploegen in afd. a rfGENDfe M0RET - SLUISKIL M. DE KEIZER - AXEL VRIJDAG 24 MEI ZATERDAG 25 MEI VLACO EN SVG AAN DE TOP vrijdag ja MEI imb rpRVBUZBN-OOSTBURG - Behou- HpflLrn .Tarzans verborgen e eerder te zien was) Ledeltheater redelijk filmprogramma in het 'ïïL materiaal H:t gaal om de nt The Venetian Affairin het linYX-jin de ütel .Loon van voorzien. Ben Amen- djploma.it plaatst tijdens een SnUe een bom in de zaal waai- Sr Tile bezoekers - inclusief de £n in kwestie - worden gedood Sn Fenner. een Amerikaanse vei- ll/ever wordt door zijn chef naar S gestuurd om in samenwer- we met het kantoor daar een ver- over de zaak te schrijven Op vliegveld ontmoet hij echter ^nk Rbsenfleld. een van de big ÊÏÏL van de Amerikaanse ïnlich- ^dienst. waarbij Fenner eerst werkzaam was. Hij draagt hem op zijn ex-vrouw Sandra (geneim-agen- te van een concurrerende organisa tie) op te sporen omdat zij waar schijnlijk meer weel van de bom Een moeilijke affaire vooi een man die nog steeds van zijn echtgenote houdt, iets jouraaüstïekerigs moet verrichten en daarnaast allerlei ge heime zaakjes heeft op te lossen. En fin: als we zover zijn. zitten we al middenin de .Venetian'-affairo Toegang: 18 jaar, medespelenden: Het verhaal speelt zich af tijdens het einde van de iwcede wereldoor log. In een zwaar bewaakt barakken kamp in Zuid-Engelond wachten 12 misdadigers op de dingen die komen gaan. D-day staat voor de deur en majoor Reisman wil de gevangenen een kans geven op amnestie. Als ze erin slagen de Duitsers voor de ei- geniyke operatie begint enkele klappen toe te brengen, zijn ze vrij. Alleen: hoe maak je uit zo'n ongeor dend stelletje mensen een goed-func- tionerende commando-eenheid. Daar over heeft de majoor zijn eigen op vattingen. De goede, naar later blijktToegang: 14 jaar. VRIJDAG 24 MEI .vtuERPEN Koninklijke Vlaamse Opera, 20 uur: Siegfried oj-T ctBurgerzaal stadhuis ten toonstelling werken Hugo en Guido SLMSKIL De Ark: voorstelling tfrVEüZEN' Galerie J 34. 14-17 'jr tentoonstelling werken Ben d'Armagnac en Gernt Dekker. UT8TD0RPK Galerie Troutzaer- te, 9-18 uur: tentoonstelling werken Nico Molenkamp. ZATERDAG 25 MEI INWERPEN Koninklijke Vlaamse Opera. 20 uur: De favoriete. nt-j«T Burgerzaal stadhuis: ten toonstelling werken Hugo en Guido OOSTBURG - Ledeltheater. 20 uur: The Venetian affair, 18 jaar. SLUISKIL De Ark: voorstelling BAC. TERNEUZEN Galerie J 34, 14-17 uur: Tentoonstelling werken Ben d'Armagnac en Gernt Dekker. Luxor. 20 uur: De twaalf veroordeel den. 14 jaar. Openbare lagere school ,De Wiekslag' 15 uur: opening tentoonstelling wer ken Jan Vegter. ZAAMSLAG Het Poontje: ten toonstelling werken Arn. Kroonder. ZONDAG 26 MEI ANTWERPEN Koninklijke Vlaamse Opera. 14.30 uur: De vogel handelaar, 20 uur: De lustige weduwe HULST Burgerzaal stadhuis: ten toonstelling werken Hugo en Guido Metsers. OOSTBURG Ledeltheater. 14 uur Tarzans verborgen schat. 14 jaar. 16.30 en 20 uur: The Venetitn affair. 18 jaar. TERNEUZEN Galerie J 34, 14-17 uur: tentoonstelling werken Ben d'Armagnac en Gerrit Dekker. Luxor. 1450 uur: Tarzans verborgen schat, 14 jaar; 17 en 20 uur: De 12 veroordeelden, 14 jaar. ZAAMSLAG Het Poontje: ten toonstelling werken Arn. Kroonder. MAANDAG 27 MEI HULST Burgerzaal stadhuis: ten toonstelling werken Hugo en Guido Metsers. OOSTBURG buitengewone verga dering stichting centrum kraamzorg West-Zeeuwsch-Vlaanderen. TERNEUZEN Galerie J 34, 14-17 uur: tentoonstelling werken Ben d'Armagnac en Gerrit Dekker. Luxor, 20 uur: De twaalf veroordeel den, 14 jaar. Openbare lagere school ,De Wiekslag' tentoonstelling werken Jan Vegter. DINSDAG 28 MEI HULST Burgerzaal stadhuis: ten toonstelling werken Hugo en Guido Metsers. 12.30 en 15.30 uur: wielerkoers. OOSTBURG Ledeltheater. 20 uur: The Venetian affair. 18 jaar. TERNEUZEN Galerie J 34, 14-17 uur: tentoonstelling werken Ben d'Armagnac en Gerrit Dekker. Luxor, 20 uur: De twaalf veroordeel den, 14 jaar. Openbare lagere school ,De Wiekslag" tentoonstelling werken Jan Vegter. garage- en zelf-servicebedrijf Pierssenpolderstraat 25 Sluiskil en van 10 tot 22 uur en in het vervolg elke vrijdag en zaterdag, ook 2e pinksterdag Schepenenstraat 15 Telefoon 01157-222 dan heerlijk met de fiets of bromfiets de natuur in Maar niet alleen met Pinksteren doch ook op alle andere zonnige dagen. Kom dan eens praten met MAARTEN, want voor fiets of bromfiets bent u bij Maarten beter uit. Kijwiel- en bromfietshandel Julianastraat 77-79 - Tel. 01155-1421 - Showroom: Wilhelminastraat 14 De kring We.st en Walcheren organiseren op drie Angerville- en drie Orleansvluchten een zesdaagse, waarvoor het kringbestuur liefst tweeduizend gulden waarborgde en voor elke vlucht apart uog 100,- beschikbaar stelde als gratis prijzen. Het was dan ook voor de bestuurders een niet geringe tegenvaller, dat inplaats van de 200 begrote bonnen er slechts ongeveer 170 verkocht werden, zodat de waarborg een nadelig saldo van 300,- opleverde. Zelfde verenig in totaal wordt uit de zogenaamde dubbeltjeakas dit jaar dus liefst 900 gratis vervlogen. Het aantal duiven op de kringvluchten moet dus dit verlies goed maken. En ge lukkig werd de eerste kringvlucht al een enorm succes, want er wei den meer dan 2300 duiven ingezet. Ook de deelname aan de Orleans- vlucht van jongstleden zondag is een succes. Dagprijzen welke gratis te winnen zijn, kunnen gewonnen worden door alle deelnemers, dus ook door die genen. die voor de zogenaamde zes daagse op zich geen bonnen kochten. Men kan echter alleen prijs winnen met zijn eerste twee afgegeven dui ven. Doordat de deelname aan dit evenement beneden de gestelde ver wachtingen bleef, zijn er voor de deelnemers buiten de waarborg om. geen extra dagprijzen meer te win nen. De deelnam" in enkele bij deze kring aangesloten verenigingen was opvallend klein, terwijl in andere clubs de deelname groter was dan ui het voorbije seizoen. Op iedere vlucht worden de volgende gratis dagprijzen vervlogen: eerste 15; tweede 10; vervolgens zes prijzen van 7,50 en zes prijzen van 5. Voor de provinciale zesdaagse, welke start op de provinciale vlucht vanuit Tours, kunnen tot op de inkorfda- tum bonnen gekocht worden. De deel nemers aan de provinciale vluchten dienen er rekening mee te houden, dat de meldingsplicht dit jaar als voorwaarde gesteld zal worden voor het toekennen van de prijzen. Ieder dient zijn vroege duiven in het lo kaal te melden, waarin hij mkorfde. Deze centrumleider stelt zich daar na met het provinciale centrum te Sehoondijke in verbinding. Boven dien komen duiven, waarvan de con trolering niet geconstateerd is, in dien men een controle-ring aange daan heeft, niet voor prijs in aan merking. 2: A. de Zutter. Aardenburg, 3: M. Krijger, Oostburg, 4; R. Verstraeten. Oostburg, 5: P. Pladdet. Biervliet, 6 en 19: A van Peenen en Zn.. Sou burg, 7; C. Geernaert. LJzendijke. 8; M. Rodts, IJzendijke, 9; J. Faas. Breskens, 10: A. de Wever. Sasput, 11; J. van Oostenbrugge. Breskens, 12 en 16: G. Dusarduijn. Groede. 13 en 15: A. Cornelia. Breskens, 14; L. Marlens, Hoofdplaat, 17; M. Blaakman. Hoofdplaat, 18; J. v. d. Broecke, Biervliet. 20. Kring Oost: Met 271 jaarlingen. Eer ste 1188 meter per minuut. Uitslag Jo de Block, Heikant, 1; P. Coene en Zn, Koewacht, 2; P. Antheunis, Hulst. 3; A. de NHs, Hulst. 4; F Blommaert, Steen, o en 6; R. Mar tens, Koewacht, 7; R. van Gavere, Chnge. 8: L. Seghers. Koewacht, 9: L. de Bruijn. Steen, 10. Jo de Block, Heikant, wint dus zo wel bij de jaarlingen als in de ca tegorie oude duiven de eerste prijs. Zeer opvallend is dat de kring West ongeveer driemaal zoveel duiven in- korfde als de kringen Oost en Cen trum. Zwembad geopend Deze we.-k word het zwembad de vaart naar Brugge wer voor het pu bliek opengesteld. Ofschoon het water nog tamelijk koud was. bestond er toch reeds de cerate dag si een grote be langstelling. Mannenvereniging Voor de laatste maai ln d.: ><-izoen kwam de hervormde mannenvere»:- 89 ging onder leiding van d*> 3. v. d. de i Lelie bijeen. Het belangrijkste punt o. de'van bespreking vormde de vraag over en 10. het al of niet voortbestaan der veren- Booae 6. T. de Jonge 7. H. Groos- ging c-.-z.-n he: gcr. v.- ■- man 9. To; slot werd overwogen om in het EDB: C. van Acker 1. 2 en 10; H. komende vergaders".zoi-n aan van- Calon 3, 4 en 7. A. de Poorter 5. gen met enke e algemene .;u> V.r- J. Hennekeij 6. G. Dobbelacre 8,avonden over actuele problemen van P. Cornelis 9. kerk en maatschappij. Recht voor Allen te Sluis: Vlucht vanuit Angerville met 160 duiver. 1116 meter per minuut. Uil- van Ommen 1 en 5, C. v. d. 2 en 10, J. Oocquit 3, P. dei Smit 4. 6 en 9. Louweret 7, J. Wage vanuit Bcau- metz, respectievelijk met 93 en 89 n: J. Dl :ni ginger rticvelijlr duiven: J. Dhomdt 1 en Wever 2. P. de Poorter Wever 4. C. de Poorter Eerste slag: J. Walle MoescroenMet 123 duiven. Eerste kinderen van de hoogte." drie klassen 1163 meter per minuut. Uitslag: Yan deJols -D" Vrl-"- Vlucht' hadden M. Baart 1 en 4, J. de Zutter 2 dezer hun j'-arlijk.- hool- P. Groosman 3. M. v. d. Bussch" 5 wedstrijden, die ditmaal op de ,Wwnv- P. de Smit 6, J. van Ommen 7 en 8. |?che Plantage' werden gehouden. Hier A. Croovmans 9. J. Wage 10 logeerde men in de jeugdherberg KI;. PV Herleving te Kloosteraanöc-Me:1 vervelden De ouders vereorgden het 64 oude duiven. Eerste 1147 meter vervoer per auto. H«t programma, dat per minuut. Uitslag: A. Verv;.-- 1 gedurende de vier dagen van het verblijf De Vrije Vlucht hield school wedstrij den Roctus 2. A, Colpaert 3. en 9, E. de Cock 4. G. Pouwels 6. C. Bisschop 7. R. Bogaert 10. Met jaarlingen. Uitslag: R. Hendriks 1. 2, 3 en 5, G. Hermans 4. werd afgewikkeld, omvatte oa apeur- zorgde bonte avond. De groep ,I> Eek hoorns' kwam dit jaar het best uit de Vanuit Doórnijk met 192 oude duiven, bus. Zaterdags keerden de kinderen voi- Eerste 1246 meter per nuiuut. Uil-daan huiswaarts, slag: C. Warrens 1 en 3, P., van Goethem 2 en 7. B. van Goethem ^OSTBURG de Rooy 6. B. van Waes 8. ORLEANS w; iwv i—». J «ÏÏÏÏStagef: Reünistenvereniging 1, P. Lefeber 2, B. van Goethem rr rlTc.1?,*?: v®ui ,KWL Oostburg opgericht VV Sasput: Met 49 duiven. Eerste 1051 meter per minuut. Uitslag: T. de Jonge 1, J. Boogaard 2 en 8, A. de Wever 3. P. de Poorter 4 en 6, J. Verplanke 5, H. Riemens 7 en 9, J. Dhondt 10. EDB te Sehoondijke: Met 57 duiven. Eerste 1051 meter per minuut. Uit slag: D. van Houte 1. G. de Wever 2, 4 en 5: Klaassen Taillie 3 en 9: H. Kouwenberg 6 en 7; H. Calon 8 en 10. Met 3. B. van Waes 4, J. A. Vervaet 6, J. de Jon; wels 8 en 10. A. Lauret S ,De Getrouwe Duif' te Cadzand nam met 111 duiven deel aan de wed vlucht vanuit Orleans en met 138 duiven vanuit Beaumetz. De uitsla gen luiden: Orleans: 1 en 8 I. P. Porreij (hoogste snelheid 1087,79 m. per minuut): 2 en 3 A. J, Duininck; 4 G. J. Schrier. 5 J. J. M. van de van reünisten .Koni: Plasse; 6, 7 en 10 A. P. de Putter Zn; 9 J. J. Vier. Beaumetz: 1 A. P. de Putter Zn (hoogste snelheid 1193,89 meter per minuut): 2 P. C. de Melj: 3 en 4 D. P. van Houte; 5 A. J. Duininck; 6 A. P. J. Mabeüs; 7 I. P. Goossen; 8 A. Vasseur en Zn. 9 J. Pleijte; 10 W. van Akker AANWINSTEN CHRISTELIJKE BIBLIOTHEEK TE AXEL UITSLAGEN Angerville: De Sneiie Duif te Clin- ge, vlucht met 107 oude duiven. Eerste 1161 meter per minuut. Uit slag: J. Willaert 1. 3 en 10; Piessens 2; M. Willaert 4, C. Duijsse 5, P. Bolssens-St. 6, L. Bo gaert 7, R. van Gaver 8 en 9. Met 40 jaarlingen. Eerste 1164 me ter per minuut. Uitslag: R. van Ga ver 1 en 10, E. Pielaet 2, K. Bracke 3, A. van Cauteren 4, J. Willaert 5, P. Bolssens-St. 6, P. Bolssens-Dr. 7, ïv. Bracke 8, G. Werbrouck. 9 Quivraine: Met 80 oude duiven. Eer- A. Claus 3. C. de Brande 4, B. Brabde 5. P. Nachtegaal 6, E. i straeten 7. J v. Vlierberghe 8, Verstraeten 10. Met 66 jaarlingen. Eerste 1197 me ter per minuut. Uitslag: Fr. Vos 1, Iv. Bracke 2, T. van Laarhoven 3 en 4, Ch. v. d. Branden 5, R. Willaert 6. J. Govaert 7, K. Bracke 8, J. v. d. Laan 9. G. Werbrouck 10. CC Hulst met 142 oude duiven. Eer ste 1185 meter per minuut. Uitslag: A. de Nijs 1, 5 en 8, G. Snelders 2 en 6, A. Pieters 3, H. Everaert 4, E. Willaert 7, L. Wentzler 9. W. Boddaert 10. Met 43 jaarlingen. Eerste 1185 me ter per minuut. Uitslag: A. de Nijs 1. 5 en 8, G. Snelders 2, 4, 9 en 10, H. Everaard 3, L. Wentzler 6. Boddaert 7. KRINGVLUCHTEN Kring Oost: Met 674 duiven. Eerste 1192 meter per minuut. Uitslag: Jo de Block, Koewacht 1; A. de Nijs, Hulst, 2; J. Valkx, Steen. 3; G. Snelders. Hulst 4: Ant .van Goe them Clinge, 6. A. Pieters Hulst 7; C. de Cock, Koewacht. 8; A. Bos man, Heikant. 9; ,L Seghers, Koe wacht, 9; C. de Moor, Sint-Jansteen, 10. Kring centrum: Met 790 duiven. Eerste 1178 meter per minuut. Uit slag: Ch. Tieleman, Axel, 1 en 18; J. du Puy, Sluiskil, 2, 4, 5. 6 en 20; J. Wentzler, Stoppeldijk 3; E. van Dorselaer. Axel. 7; Th. de Poorter, Stoppeldijk, 8: H. Cornelis, Philippine. 9: Wijnacker, Sas van Gent, 10; A. Peersman, Axel, 11 en 12; A. Verhaegen. Westdorpe. 13; A. Nico- laas, Boschkapelle, 14; A. Verlinde, Terneuzen, 15; P. de Bakker, Axel, 16: M. Soomers, Terneuzen. 17; S. Prince, Terneuzen 19. Kring West en Walcheren: met 2340 duiven. Uitslag: H. Dobbelaere, Bier vliet, 1; Cl. van Belleghem, Ede, De chr. openbare bibliotheek te Axel kreeg deze maand de volgende boeken binnen. Studieboeken: ABC, het, van het p< zegels verzamelen. Ajgra, N, Inleid...,, tot het Nederlands privaatrecht; Ar- ban, D., Dostojewski; Bal, L., Vakan tiedia's; Barnes, E.. Mensen in het zie kenhuis; Baijens, M J., Resumé van de Spaanse spraakkunst: Berckel, F. L. van. Studeren; Berg, B., De familie Von Amsberg; Berg, B. van den, Toniek van het Nederlands; Bernath. U.. en R. Gross mann, Mexico. Beroepeninventarisatie. Beroepenmonografieën. Beroepenvoor- lichting. Beyers, W. E. H., Gids voor school en beroep; Bool, J. J. G. Burj meester in bezettingstijd; Born, Wijnlexicon: Brandt, Willem, Pruik provo; Brehm, A. E., Dierenleven in kleuren; Brok, M„ Wat moet ik met de mammoet?; Bucknell, J.. Klimatologie; Buddingh', C., Een pakje per dag; Bur- venich, J., Ingmar Bergman zoekt de sleutel; Bussel, W. van. Praktische elek tronica: Butterfield, H„ De God der ge schiedenis: Carmlggelt, S., Torren aan de lijm; Ceulaer, J. de, Te gast bij Nea- derlandse auteurs: Churchill, R. S„ en W. S. Churchill, De elfde plaag; CSarke, A. C., Tasten in de toekomst: Claus, H„ Acht toneelstukken: Constandse, A. L., Geschiedenis van het humanisme in Nederland; Crankshaw, E., Kroesjtsjev Croix, C. la. Kralen; Denker, R., Agres sie; Dichters bij elkaar. Dirksen, A. J., Leerboek elektronica, (4 dln.Duin kerken, Anton van. Gorter, Marsman, Ter Braak; Dijkstra, B. A., en A. J. Schut, Boeken uit onze eeuw; Effen. J. van. Justus van Effen; Einzig, P., Ge schiedenis van het internationale beta lingsverkeer; Ellak, M.. Het grote baby boek: Enzinck, W„ Uit de mond der kinderen; Eng-Liedmeier, A. M. van der, 50 jaar literatuur in Sowjet-Rusland; Fens, K., De gevestigde chaos; Erdman Schmidt, A. J., Hoe maak je je huis werk?; Fens, K., en H. J. Jessurun d'Oli veira en J. J. Oversteegen, Literair lus trum; Fourastlé, J., 40.000 uur; Freu- chen, P., Mijn leven onder de eskimo's; Geloof en natuurwetenschap. Ginkel, F. L. van, Verantwoord schooladvies; Goud appel, H. M„ en J. A. Perlot, Verkeer en stad; Gregoor, N.. In gesprek met S. Vestdijk; Hagen, C. S., Het ijzeren paard verovert het Wilde Westen; Hatch, A., Paulus VI; Heringa, G. C„ De student; Herpen, J. van, Koppie, koppie; Herz- berg, A. J., Eichmann ln Jeruzalem; Hofland. P. D.. Hedendaagse cultuurui tingen en zedelijke opvoeding: Hollan der, C. van, Kleutergymnastiek; Ho ving, H.. Juf daar zit een weduwe in de boom; Huxley, A„ Heerlijke nieuwe we reld; Jansen, J. H., Transistoren; Jan sen, H. P. H. Paus en keizer in de mid deleeuwen: Joppe, J., Bromers. scooters en motoren: Kalkwiek, W. F. Het sociale vraagstuk in de negatieve zin; Kampen, A. van, Het land dat God vergat: Kloek, D., Zó zijn ze; Koninkrijk, Het, Der Nederlanden in feiten en cij fers; Krtlger, K., Canada; Ladan. T„ Met de huifkar tusseserusseLiterair accoord 10, McCarty, M., Bericht uit Vietnam: Mensen testen: Middag, J. M.. Beheer en bemiddeling bij onroerend goed: Moderne Scandinavische verha len: Molen, W. van der en Y. Dubosq. Leerboek voor de Franse taal; Moll, H. J. van, en J. J. Berkhout, An outline of Engiich and American litterature; Mu- lisch, H.. Wenken voor de jongste dag; Naar nieuwe politieke verhoudingen. Na het eindexamen studeren?; Noteboom, M., Hersengymnastiek; Noteboom, M., Nieuwe hersengymnastiek; Nijkamp, W. M„ Nicolaas en Zwarte Piet in kleuter land: Olyslager, P. Vraagbaak voor uw Fiat HOOR: Oppenraay, R. van, Hellè- nikè glootta. dl. 1.. spraakkunst: Os kamp, H. P. A., Ierland: Over Luns; Over bewaren gesproken; Paaltjes, Piet, Snikken en grimlachjes; Parkes, J„ Geschiedenis van het joodse volk: Par- reren. Leren op school: Perquin. N„ Pe dagogiek; Pinter, H. The birthday par ty; Pluvier, J. M., Kolonisatie en "de-ko- lonisatie in Azië en Afrika: Praz, M„ Het Europese binnenhuis: Premsela, M. J., Frans; Randwijk, H. M. van, In de schaduw van gisteren: Reed, J.. Tien da gen die de wereld deden wankelen: Ron- ner, I., Land zonder leed; Rosenzweïg, F., Gebruik je verstand; Rubinstein, R., Jood in Arabië, God in Israel; Samson, F. E., Vuil water bedreigt ons welzijn; Sansom, A. W., Spion contra spionnen; Santen, L. van. Eerst was er niets; Scheepvaart, Schlatmann, E. M., De op leiding en werkgelegenheidsgids; Schreu- der, F., Mentaliteit van het kind en voortgezet onderwijs; Schreuder. F.. OOSTBURG Zatenlag vond ln het Kürhaus te Scheveningen een reünie plaats van oud-leerlingen van het Ko- aÉMÉaijjfjlgafMjMHMMjMOofltburg. erenlging ïümsten .Koning-n-WilhelminaJy- ceum' opgericht. Reeds jarenlang wil den vele oud-leerling?n deze vereni ging oprichten, omdat velen het op prijs stellen regelmatig contact te hebben met de oude schoolvrienden. Nu de vie ring van het 50-jarig bestaan van het lyceum in 1970 voorbereid dient te wor den, besloot men tot actie over te gaan. Het voorlopige bestuur is als volgt sa mengesteld. voorzitter: c'r. A. Verspril le, Voorschoten; secretaresse: mevrouw M W. de Regt-van den Berge. Bres kens; penningmeester: P. J. Alderüeste, Lunteren; leden: mevrouw E. S. van Mazijk-Kouwe, Voorschoten en D. Lu- teijn te Naarden. Reeds nu werd ons door de voorzitter medegedeeld, dat voor de reünie op het 10e lustrum in 1970 een speciale lus trumcommissie zal worden benoemd, sa mengesteld uit oud-leerlingen die In Zeeland wonen. Men heeft het plan, het halve-eeuwfeest op grootse wijze te vie ren. Bijzondere vangsten Leden van de Oostburgse hengelclub .Het Vestje' hebben dezer dagen het bij hun club in gebruik zijnde viswater b{j het Bastion schoon- femaakt. Met het dreggen konden vele ijzondere vangsten wórden gemeld. Zo werden oude fietsen, wielen, kerstbo men. een wandelwagentje en vele ande re in het water geworpen voorwerpen opgehaald. Dit schoonmaken is gebeurd omdat de leden van de club bij net vos sen te dikwijls met hun vistuig bleven vaststeken. Een volle bandenwagen met oude materialen moest worden afge voerd. RETRANCHEMENT Schoolreis De jongste leerlingen van de o 1 schooi te Reiranchement maakten een uitstap je naar Walcheren onder leiding van het onderwijzend personeel en leden van de oudercornmissie. In Vlissingen maakte het gezelschap eer. wandeling over de boulevard. In Middelburg wérd minia tuur Walcheren bezocht. Na een bedoek aan Veere volgde een rit over de dam naar Noord-Beveland, waar bij de Ban- jaard werd gespeeld. Vervolgens was er Shakespeare, W„ Ha^ëtfshT-^n ^eiing vac Oostkape.Ie door de Unrtriman „or, mossen naar Domburg, ^vaar een speel- V„ .eneue: ».erd. ÏS'Zoitelani .gewinkeld.' :espeare, W„ De koopman van Venetië; Snijder, L. L., Rassen, werkelijkheid en waar; Sprey, K., Leerboek voor oude eschiedenis: Tiesema, H. D„ Der rote 'aden; Tinbergen, J., Ontwikkelings plannen; Toekomstige drinkwatervoor ziening; Tyd, de, Tijdperk van vooruit gang; Tyler, L. E., De psychologische vies; Verschoor, J. A., Apergu; Ver test; Vaal, O. M. de, Modern medisch ad- schoor, J. A., en J. B. A. van. Petit traité de littérature Franqaise; Haperen. Voorsorteren, Weringh, J. van. Het maatschappijbeeld van Abraham Kuv- per; Wiegersma, S., Psychologie van be roep en beroepskeuze; Wiegersma, S„ De wereld der beroepen: Williams, J. D., Speltheorie: Wolk, E. van der, Studie beurzen en studiekosten: Wijne, J. S.. Terreur in de politiek. Astmacollecte De astmacollecte te Breskens heeft een bedrag van 380,- opgebracht. SLUIS Cabaretavond van ieuedwerkcommissie De jeugdwerkcommissie in Sluis houdt zaterdagavond een cabaretavond, waar aan medewerking zal woorden verleend door de bekende cabaretgroep ,Touw*. Na afloop is er een bal. SINT-JANSTEEN Fiscaal gekozen In de bestuursvergadering van de .Ca- mere van Rethorica Sint Jan ten Stee- ne' te Sint-Jansteen werd de heer G. Engels gekozen tot fiscaal der vereoi- ~ing. Door de ontslagname van de heer de Cock als fiscaal was er een vaca ture ontstaan. PLOEGEN VAN DOW HEBBEN HET M0EILUK Er vielen afgelopen week nog geen verrassingen in de zomeravond- competitie te noteren. Zowel in afdeling A aLs afdeling B gingen de .grote mannen' voort op het pad der overwinning. Het echte vuurwerk zal dan ook pas komen wanneer ze het tegen elkaar op gaan nemen. 2-6. DOW I - HKC I 1-4, PZEM- - PTT 2-4, Het toptreffen in de komende week is de ontmoeting tussen Atoom Boys en Mi strappers I. Gezien het tot nu toe vertoonde spel van beide clubs achten we toch Atoom Boys lichtjes favoriet. Van de overige leiders mo gen we verwachten dat ze hun hoge posities voorlopig zullen consolide ren. De laatste uitslagen waren: Afde ling At Philips I - Mistrappers I MOC '65 0-1, Aidvendo Atoom Boys - Hoek Vet. 2-0; Afde ling B: HKC H - V. d. Poel 0-4. Mistrappers n - Havee 1-3, DOW H - Philips n 0-1, NSM - Viae 1-2. Scheepswerf - Meterfabriek 4-3. De standen: Afdeling A Atoom Boys 3 2 1 0 5 12- 3 PTT 3 2 10 5 11- 4 HKC I Mistrappers Advendo MOC '65 PZEM Spadella Philips I DOW I Hoek Vet. Afdeling B: Vlaco V. d. Poel Havee RWS HKC n Philips II Scheepswerf Mistrappers n Meterfabriek 2 2 0 0 4 11- 2 I 22004 7-2 Het programma voor de week van 27 tot 31 mei: Afdeling A: 27 mei Advendo - Spadella, 28 mei MOC '65 - PTT. 29 me. DOW I - Hoek Vet., 31 mei Atoom Boys - Mistrap pers I: Afdeling B: 27 mei Meter fabriek - NSM, 28 mei Scheepswerf- HKC H. 30 mei DOW H - Vlaco. Philips TT - RWS, 31 mei V. d. Poel- Meterfabriek. 3 1113 8-6 SAS VAN GENT 2 10 12 1-1 2 10 12 2-2 2 10 12 5-11 3 0 12 1 6-11 3 0 0 3 0 2-10 3 0 0 3 0 2-15 2 2 0 0 4 13- 0 2 2 0 0 4 5-1 1 1 0 0 2 5-2 2 10 12 5-6 2 10 12 1-2 3 1 0 2 2 6-9 2 0 1112-4 3 0 12 1 5-10 SVG komt toch wei bijzonder goed uit de startblokken. Nu weer werden de Corn Boys Veteranen met 6-1 ingemaakt. ONA maakte korte met ten met CBS (6-0). CSM won met 3-1 van Sint-Alben. De stand: SVG 3 ONA 3 CSM 3 St. Albert 3 Corn Boys Vet 3 0 O 6 15- 2 0 14 9-4 0 1 4 12- 7 0 2 2 4-7 Het nieuwe ona - Corn Éovs Vet., Albert, 31 mei CSM - SVG. 0 2-19 28 mei IBS - 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 31