TERNEUZENSE BEJAARDEN GOED GEORGANISEERD CHIPS extïa MO VERDEGEM MAN ACHTER 500 VISSERS WIELERVARIA IJZERSTERKE TOPPERS WEG IMPORT AMERIKAANSE LP'S HUWELIJKS WEL EN WEE ZEEUWSCH-VLAANDEREN BOND TELT ER 820 LEDEN VRIJDAG 24 MEI 1968 ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERN EU ZEN De heer N. F. Dieleman Klaas voor wie hem langer kent), voorzitter van de afdeling Terneuzen van de Alge mene Bond van Bejaarden is er heel gerust op: ,De bejaarden- reis gaat door, het geld is binnen. Het ligt in de bedoeling om naar De Panne te gaan'. De reis waarvoor 14 bejaarden heb ben galopen en die onder auspiciën staat van een speciaal comité vormt slechts een van de activitei ten van de bond, die in Terneuzen zo'n 820 leden telt, een aantal dat snel groeit. .Vooral vorig jaar', ver telt de heer Dieleman (73). ,Toen heb lk er ongeveer 100 in kunnen schrijven. Dat hield ook verband met de jubileumviering, in februari. We stonden eind "67 nog op 690 en toen heb ik gezegd: laten we zorgen dat er voor het feest de 800ste binnen is'. Iedereen die tenminste 55 jaar is kan lid worden. De bond bemiddelt onder meer bij opname in rusthuizen, geeft voorlichting over en is behulpzaam bij het invullen van belastingformu lieren en streeft naar een zo hoog mogelijke aow. ,Dat zijn zaken die door ons hoofdbestuur worden be hartigd. Die mensen houden regel matig contact met Den Haag. Mo menteel is het zo dat de pensioenen ongeveer 60 procent van het loon in het vrije bedrijf omvatten. Wij willen dat percentage op 80 bren gen. Nu boeken we toch wel wat succes, want we gaan ieder jaar wel met de loonsverhogingen in het bedrijfsleven mee. Voor dit jaar be draagt de stijging 3 procent'. Mochten de leden in Terneuzen pro blemen hebben die niet door het af delingsbestuur kunnen worden opge lost, dan worden ze doorgestuurd naar het districtsbestuur, een over koepelend orgaan van de 31 afdelin gen in de provincie. De georganiseerde belangenbeharti ging dateert in Terneuzen van fe bruari 1948. De afdeling startte toen met een ledentotaal van 34, het was een van de eerste in de provincie. En in die tijd maakte het Terneu- zense verenigingsleven kennis met Sientje, oftewel mevrouw Van Gaa- len-Meertens, die al sinds de oprich ting penningmeesteresse is. Onlangs kreeg ze van burgemeester Aschoff een lintje voor haar trouw aan de vereniging. En dat op je 88ste Penningmee*tere*«e -contributie: Het is maar een kleine stap. De heer Die leman: .echtparen betalen 0.40 in de maand, alleenstaanden 0.30. Het is niet zoveel maar we hebben lan delijk 100.000 leden. Hier In Terneu zen haal ik met de heer De Doel- der de contributie op. En daar zit ook het rondbrengen van het maan delijkse mededelingenblad aan vast' KRANT Dat heeft het formaat van een echte krant. Een van de redactieleden ls de voorzitter van de landelijke bond, de heer K. Verhagen uit Willem stad. Hij was present toen de afde ling het 20-jarig bestaan vierde, om er onder meer op te -wijzen dat vele bejaarden best eens een betaalde va kantie zouden willen hebben. Ze doen het voorlopig met een paa reizen per Jaar: de grote' bejaarden- reis (dit keer naar De Panne), een uitstapje naar de Wiener Eiarevue en een tocht van de plusminus 100 leden, de deelnemen in een speciaal spaarsysteem ten behoeve van een reisje. Met het voornaamste uitstap je gaan zo'n 350 bejaarden mee En dan de leeftijdsgrens, is 55 niet erg Jong? ,Die leeftijd ls Indertijd vastgesteld op het oprichtingscon gres. Be denk om te bereiken dat met name in de besturen wat jonge ren zitting zouden nemen. Bij ons is dit niet het geval: de mensen zijn allemaal boven de 65. Ook on der de leden hebben we maar wei nig 55-Jarigen. Als ze zo'n jaar of 62. 63 worden gaan ze zich interes seren voor het werk van de bond. Het hangt van de persoonlijke bena dering af of Je er leden bij krijgt. Wij steunen daarop Ik ken bijvoor beeld van mensen en als Je dan vraagt of ze lid willen worden lukt dat In de meeste «gevallen wei. Ik heb het tenminste nog nooit meege maakt dat er iemand nee zei'. SOOS Bemiddeling bij opname in bejaar dentehuizen, hulp bQ belastingforma liteiten, reisjes: een scala van acti viteiten. Maar er is meer, de bejaar densociëteit bijvoorbeeld. Tweemaal In de week op dinsdag en donder dag staat hij voor de bejaarden open in respectievelijk gebouw De Schakel en het Patronaat. ,Je kunt er kaarten of domino spelen. De da mes haken en breien. Zo'n soosmid- dag duurt van 2 tot 5 en we fleuren hem op met een kopje koffie. Het leuke van onze bond ls ook dat ieder een lid kan worden. We letten met op de godsdienst. Daarom maken we zowel van De Schakel als het Pa tronaat gebruik'. Of de heer DMema, jarenlang raadslid en oorspronkelijk afkomMlg uit het vakbondswerk, nog een tijdje doorgaat met zijn vooraiticrschap .Beslist hoor. Je hebt op die manier met heel veel mensen contact. Je weet dat je goed werk doet en dat is toch wel heel belangrijk. Ik ben het nu drie Jaar. Toen de vorige voorzitter wegging vroegen ze of ik rijn taak wilde overnemen. En dan zeg je ja, nietwaar De heer Dieleman: contact met de mensen Bejaardensoos in De Schakel. TERNEUZEN In een van de slaapkamers van zijn (Terneuzense) flat kun je zes fraaie bekers aan treffen, in de garage, wat etages la ger, staat de rest. van de prijzen: drie vouwfietsen, parasols, een kin derbadje en nog wat aardigheden. De man die zich tussen deze twee uitersten beweegt is Theo van Ver- dsgsm, de grote figuur achter het ticeede internationale Zeehengelkam- pioenschap van Philips, dat aanstaan de zondag wordt gehouden in de Wes- MENSEN IN DE SPORT terschelde, achter de Terneuzense watertoren. Men rekent er op zo'n non enthousiaste hengelaars uit alle delen van Nederland, uit België en Duitsland. Eén ding staat vast: schaats-ster Stien Kaiser komt niet. Theo stuurde haar een uitnodiging, nadat hij in een damesblad over haar hengelhobby had gelezen. In een beleefde antwoordbrief deelt de wereld- en Europees kampioene hard rijden dames echter mee dat ze op de dag van het evenement verhin derd is, hoewel ze zich, voor de eer ste Iceer, best eens graag aan het zeehengélen had gewaagd. De brief aan Stien is een van de vele die er in verband met het concours bij huize Verdegent de deur uitgingen. ,Ik begin al in januari met de cor respondentie. Dan schrijf ik brieven aan mensen die ons eventueel een prijs souden kunnen schenken. Daar bij gaan nok verzoeken naar bijvoor beeld prins Clans, koning Boudewijn, de commissaris van de koningin en wat fabrieken. De mensen 'uit. de vorstelijke sfeer hebben het dit jaar een beetje laten afweten. Koning Leopold, die ik ook aanschreef, deelde mee dat hij zelden bekers be schikbaar stelt en dan alleen nog voor Belgische wedstrijden. Bij mr. Van Aartsen mag ik om de vijf jaar aa n kloppen'. De bezigheden die mei het kam pioenschap verband houden zijn de aanschaf van prijzen, het charteren van de salonboot waarvan, bij wijze van startsein, een vuurpijl wordt af geschoten en het uitzetten van het ongeveer 7 km lange parcours, dat vooraf in kaart gebracht wordt. Ie dere hengelaar krijgt er een plaats je. Mevrouw Van Verdegem (ja, ja: 't is ht deze tijd een hengelfa- milie) heeft het met krijt en, waar Verdegem: met correspondentie tussen de prijzen geen stenen zijn, met bierviltjes moeten markeren. Op de dag.-van de wedstrijd houden 30 controleurs het verloop van de werkzaamheden in de gaten. Via een verloting wil men ze na afloop een Indisch etentje aan bieden en ook daar moet. Van Ver degem allemaal achteraan. Het spreekt vanzelf, dat de organi sator zélf niet aan vissen toekomt aanstaande zondag. Maar als het. kan zal hij dit seizoen echt nog wel eens een hengeltje uitwerpen. Een mede deling die zijn echtgenote licht-fron- send ondergaat. Maar intussen zet ze toch maar fijn een parcours uit...... Als deze varia ver schijnt, zitten de eerste drie etappen van de Ron de van Italië erop. Ty pisch dat dit wielerge- beuren nooit de publici teit van een Ronde vai Frankryk heeft kiumei verwerven. Het is vry wel altijd een Italiaanse aangelegenheid geble ven. Ook de winnaars «■aren vrijwel altijd Ita lianen. Uitzonderingen waren Hugo Koblet In 1950, Charly Gaul In 1956 en Jac. Anquetil In 196C en 1064. Volgens de cranten van onze zui- er huren zal de Giro di. jaar voor de eerste maal door een Belg worden gewonnen. Door Eddy tierekx. Nou, het is hem van harte gegund, maar we willen het toch eerst zien Minder algemeen be leend ls dat er dit jaar drie Nederlanders aan dt Giro deelnemen. Dat z(jn Arie den Hartog, Cees Haast (belden van BIC) en onze eigen streek genoot Wim Dubois (van Smith). In ons eigen land draalt sinds Hemel vaartsdag (gisteren) de Tour van Olympia. die het dit jaar zonder bui tenlanders van nnamll teoilanders van naam moet stellen. Uit ons land neemt daaraan alles deel wat. ook maar enige naam heeft. Verder vnll daar eigenlijk weinig over te vertellen. Mei heeft in het zuiden var Limburg zowat elk bob beitje in de route opge nomen om er zoveel mo geljjk de allure van eei bergetappe aan te ver binden. Overigens luk dat nooit In dit land. Kees Priem heeft zjji tiende overwinning er op zitten in dit seizoen. Een knappe prestatie. Het doet ons denken aan de niemvelingentyd van Prat Rentmeester, die el ke wedstrijd won waar aan hij deelnam. .Als Piet aan de start kwam, wis ten de anderen dat zjj hoogstens voor de twee de plaats konden rjjden. Zijn taktiek was één ron de uitlopen (en liefst zo spoedig mogelijk) en dar uaar in het peloton bli en hangen. In Zeeland de komei de dagen vier koersei Zaterdag 25 mei in Ou Jelande. Nieuwelingen en adspiranten, aanvang 14 uur. Zondag amateurs In Hoofdplaat om 14.30 uur. Op dezelfde dag nieuwe lingen en adspiranten te Kwadendamme om 14.00 uur. Tenslotte is er dins dag 28 mei de traditio nele kermiskoers te Hulst voor amateurs en nieuwelingen. Aanvang 13.30 uur. Tot slot nog een min der prettig berichtje. De veelbelovende Limburg se renner Eddy Beugels heeft in Gent een boete gekregen van 2000 francs, maar wat heel .vat erger Is, een schor ing van twee jaar. Het iljjkt de Belgische rech ters wel ernst te zijn met de uitroeiing van de dopingspraktijken. Het werd hoog tijd ook! «JAZZ - R&B - ZANG - BEAT-JAZZ-R&B ONZE TOPTIEN 1. Jumbo/The singer sang his song (BeeGees) 2. Congratulations (Cliff Richard) 3. Lazy Sunday (Sail Faces) 4. B est cinq heures. Paris s'eveille (Jacaues Dutronc) 5. Take time to know her (Percy Sledge) 6. Delilah (Tom Jones) 7. If I only had time (John Rowles) 8. Hush (Billy Joe Royal) 9. Cinderella-rockefella (Esther en Abi Ofarim) 10. A man without love (Engelbert Humperdinck) goslavische songfestivalliedje Jedan Dan, dat wordt gezongen door de Trubadours of Dubrovnik. Er is dus nog alle hoop voor Ronnie, dat zie je maar weer... Engelbert Humperdinck heeft een nieuwe hobby: hij wil zich gaan toeleggen op het besturen van race wagens. De Engelse zanger reed al eens een paar proefrondjes op een vaderlands circuit en dat is hem zo goed bevallen dat hij op korte ter mijn wil deelnemen aan wedstrijden. Blijkbaar allemaal bedoeld om de sombere geluiden die hij in man without lové laat horen te verge- De toptien heeft in de afgelopen week weer de nodige veranderingen ondergaan. Wel opmerkelijk overi gens, dat we de laatste weken zulke ïjzersterke toppers hebben gehad. Cinderella-rockefella hield het we kenlang uit en daarna kwam Cliff met precies hetzelfde trucje. Nu gaat er echter iets verschuiven. De BeeGees zagen him gestage op mars (vorige week 2) bekroond met de bovenste plaats, Congratulations zingt een toontje lager, de Small Faces staan daarentegen weer hooe genoteerd met Lazy Sunday (van 5 naar 3). Jacques Dutronc heeft de wind in de zeilen: vorige week 7 en nu 4. Wat we vorige 'week al ver wachtten gebeurde: Percy Sledge gooit zeer hoge ogen met Take time to know her. Hij kwam binner op 5. Delilah ging van 4 naar 6 Hush daalde van 3 naar 8 en Esther en Abi rijn met hun Cinderella- versje gekelderd van de 6e naar de 9e piaats. Binnenkomer: Engelber: Humperdinck en ,A man withou' ove', een nummer dat nog wel ver- Ier zal stijgen. Nieuwe tips voor d< top: Black veils of melancholy (Sta- :us Quo). Sister Theresa /Sunday wil lever be the same (Buffoons). Sum- -nertime blues (Blue Cheer), Cap- ain of your ship (Reparata the Delrons), Rainbow (Garrick), Cal', me lightning (The Who) en het Joe- ten.... Steve Mariott, een van de leden van de Small Faces heeft in het En- ?else blad Jtavé de volgende ont- oezeming gedaan: Jk sta er ver steld van dat een popster zoals ik zich meet wassen en moet eten en drinken, net zoals gewone mensen.' Popminnend Nederland verkeer al of niet bewust in afwachting van de eerste single van een splin ternieuwe group, die zich Circus' noemt. Hij bestaat uit Frank Nuy- ene, Marco Kleyn en Jay Baar F rank en Jay speelden al eens in de 0'65. Marco is afkomstig van James Mean. De bandleden bewegen zich, o stellen ze, op dezelfde golflengte its Dragonfly. Als underground- group' willen se zich bovengronds ifzetten tegen de naar hun mening ieersende malaise in de Nederland ie beatwereld. Tof voor kort was het voor hipp- ichijvenfans een praktisch onbegon nen werk om platen uit Amerika 'c importeren, waar de poptcene op 'lat gebied toch altijd nog een paai maanden voorloopt. Een kennis van >ns telde voor een lp het sommetje min $0,- neer en we hebben al ■neer van zulke verhalen gehoord Maar laat ons niet treuren, er is nu een eind aan dit, ook door Witheek luid betreurde schandaal gekomen. In Amstelveen bestaat ten uwen gerieve het International Discount Record Centre, Catarine van Cleve- park 81. Import van Iv's komt dan op ongeveer 20,- per plaat. Amerikaanse uiteraardpsycholo gen hebben een onderzoek ingesteld naar het. succes van het showbusi- ness-echtpaar Sonny Cher. Dat stoelt, zo bleekin de eerste plaats op het feit dat zegelukkig ge trouwd zijn, een beeld waaraan tal van tieners zich optrekken. Verder, zo maakten de geleerde heren uit, vertegenwoordigen Sonny Cher de groep die innerlijk en uiterlijk ,niet iedereen' wil zijn. Overigens worden beide echtelieden nog steeds geweigerd in bepaalde restaurants en hotels vanwege hun buitenissige uiterlijk. Frangoise Hardy stapt deze herfst waarschijnlijk in het huwe lijksbootje met de Franse fotograaf Jean Marie Perier. Hei is niet de eerste kandidaat waaromheen zich geruchten van die strekking weven, want Frangoise schijnt van afwisse ling te houden. Zoals £es gargons et les filles de mon agé Nog een nieuwtje in de sector hu welijks vaste verbintenissen': de Ofarims mogen dan wel niet super- geliefd zijn bij een aantal televisie mensen, het is pertinent onwaar dal ze het daarnaast niet met elkaar zouden kunnen vinden. Met name in de Duitse bladen doken de laatste tijd tal van scheidings gerucht en op, maar die schijnen momenteel toch wel ontzenuwd- te zijn. In hoeverre het muzikale succes de basis vormt voor dit huwelijk kan natuurlijk als vraag gelden. Bekend feit blAjft tcel dat het muzikale duo een half jaar geleden inderdaad plannen gehad ichijnt te hebben om individueel de podia te beklimmen. Maar toen kwam Cinderella en jawel hoor: rockefella volgde En dit zijn enkele nummertjes die het de laatste tijd bijzonder goed doen in de Amerikaanse hitparade: Security (Etta James), Cowboys tot girls (Intruders), La la means I Love you (Delfonica) en Paying the cost o the boss man (B.B. King). DeNederlandse Heintje belandde met zijn in het Duits gezongen Ma ma' aan de top can de hitlijst bij de oosterburen. Hij is nu weer aan het zakken, maar desalniettemin.... Waarmee we maar willen zeggen: tot kijk! Charly. JAZZ - R&B - ZANG - BEAT - JAZZ - R&B

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 29