Tweede kamer begint marathondebat over vandaag de btw W mei Ralph Schoenmann op vliegtuig gezet Grofste ingreep van na de oorlog' FAVORITE 20senoritas 1.60 NIEUW STELSEL VAN OMZETBELASTING HEEFT INGRIJPENDE GEVOLGEN VOOR PRIJZENPATROON Mogelijk compensatie in kinderbijslag en AOW, AWW TELDERSTICHTING WIL GRONDWET OP ONDERDELEN WIJZIGEN Niet in geest van de proeve van een nieuwe grondwet KOUDEGOLF VERDWIJNT X. NEDERL De dood op de weg Dode en gewonde bij ongeval in melkfabriek Leider vredescomité Vietnam Ondanks protest terug naar Ierland Adviesbureau voor gehandicapten .KABINET DOOR DR ZIJLSTRA GESOUFFLEERD' FLEXIPUP gvitella DINSDAG 21 MEI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 verlaping van de loon- en inkomsten belasting per 1 januari aanstaande (aanpassing inflatie-effect en optrek king belastingvrije voet). Door de te ruggave van omzetbelasting over inves teringen in 19fi!) nop met 10 procent te vertragen, wint de regering boven dien nog 150 miljoen, die zullen wor den gebmkt om de structurele werk loosheid in het noorden, oosten en zui den (mijnstreek en Tilburg) te lijf te gaan. Niet te tornen hun ontsteltenis uitgesproken over de lastenverzwaring, die uit het systeem voortvloeit en die tot prijsverhoging zal leiden en daardoor tot daling van de afzet. Stellig zal er in de kamer bij voorbeeld nog een heftig robbertje met de regering worden gevochten over de indeling van marginale bedrijfstakken als textie.l en schoeisel onder het hoge tarief Hetzelfde geldt voor bedrijfs- takken die sterke druk uitoefenen op de kosten van levensonderhoud, zoals de bouwnijverheid en de horeca. De regering die van tussenlarieven niets wil weten, heeft onder druk van de kamer Inmiddels besloten de dag bladen voor drie jaar van omzetbe lasting vrij te stellen. Prijspeil (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De tweede kamer begint vandaag aan de behande ling van het wetsontwerp, dat de invoering regelt van het nieuwe stelsel van omzetbelasting, de zogenaamde belasting over de toege voegde waarde, kortweg b.t.w. genaamd. Voor het debat zijn vijf volle dagen uitgetrokken. De regering wil het Europese stelsel, dat ingrij pende gevolgen zal hebben voor het prijzenpatroon en de concurren tieposities in het bedrijfsleven, op 1 januari in werking laten treden. Voornaamste reden van invoering tob is het geliikniaken van belas- in ae EEG- Evenal, In haf bestaande stelsel van omzetbelas- „ra™ .tin prodnktle- nn di.trl- bn^scliakels, die een goed of een dienst doorloopt belast. Het is zo geregeld K uiteindelijke klnn' het tarief betaalt. In elke schakel (STossier of winkelier bijvoorbeeld) wordt daarom slechts belasting geheven over de waar de die er in die schakel wordt toege- voe-d, zeg over het verschil tussen in koop-en verkoopprijs. noordat het systeem zo Ingewikkeld te zijn er in beginsel maar twee ta- '>ven: vier procent voor goederen en diensten, die tot de eerste levensbe hoeften behoren en twaa'f procent voor 1 aiuwe OTederen en diensten. Onder M vier procentstarief vallen onder lerdanpelen. ló'orodukten. vlees, vis. brood, broodoe- valt. Wat wel mag worden verwacht 1180 man moeten worden uitgebreid. Als L- koffie, thee, water, zeep. gas, elek- is een heftige strijd over wat onder het parlement het betreffende wets- kolen. olie. geneesmiddelen, het lage tarief moet komen en wat ontwerp heeft goedgekeurd, hoopt de rr-"~ i niet meer dan 50 bedrijfstakken en invoering van het nieuwe belasting- - beroepen hebben tegen de voorgestelde svsteom vooraf Ie laten gaan door .'-n tariefsindeling ernstig bezwaar aange- j duidelijke voor!# htingscampagnc. die i tekend. zieli vooral tot de ondernemers zal i Zij hebben in vaak schrille kleuren richten. Verzet tegen de invoering van het sys teem als zodanig valt er de komende weken ndet te verwachten Alleen de communisten zijn tegen. De kamer wordt in feite geconfronteerd met een beslissing, die met Nederlandse mede werking in Brussel is genomen en waaraan nauwelijks meer te tornen valt. 'jjaj Minister Witteveen venvacht dat de In voering van de btw het prijspeil en de kosten van levensonderhoud met niet meer dan 1 procent zal opjagen, maar die optimistische schatting wordt niet door iedereen gedeeld. De bewinds man heeft echter het centraal plan bureau aan zijn zijde, terwijl de praktijk in West-Duitsland, dat de btw reeds invoerde, heeft uitgewezen dat het le ven er inderdaad niet veel duurder door behoeft te worden. De tragiek voor de lage inkomens is echter dat bijvoorbeeld schoenen, kleding en si naasappelen duurder worden, terwijl de prijs van radio- en televisietoestellen naar beneden gaat. De regering overweegt echter compen serende verhogingen van de kinderbij slag en de aow-aww. Doordat ongeveer 60.0(10 onder: meer in de omzetbelasting word trokken, zal de belastingdienst srhoen'reparaties en boeken. Het „mVhrtJvii.2 ivan: r.rt alln au- v.''orodukten worden met 4 procent be last terwijl bijvoorbeeld ook bananen r. 'sinaasappelen onder het tanef van 12 procent zijn gerangsch:1-'- Hoge brief Onder het hoge tarief vallen onder meer textiel, schoeisel, woningen, pres tal in de horecasector, diensten ver leend door beoefenaren van vrije beroe pen (advocaten, makelaars, accoun tants adviseurs, enz.) een aantal dien sten,'die ook nu van omzetbelasting zijn vrijgesteld, blijven buiten de btw, zoals Iniren, diensten op medisch en sociaal-cultureel gebied (artsen, zieken huizen, onderwijsinstellingen, musea), diensten in de geldsfeer (incasso, kre dietverlening). verzekeringen, PTT- diensten, radio- en televisie-uitzendin gen (reclame uitgezonderd). Voor personenauto's, die thans met eon tarief van 24 procent worden belast, zal het hoge tarief nog wor den aangevuld met een egalisatie- hetllng van 15 procent om te voor komen dat de fiscus er honderden miljoenen guldens bjj inschiet en de prijzen een enorme daling onder gaan. Dalzelfde geldt voor alcoholische pro- dukten, waarvoor een aanvullende accijnsverhoging van 10 procent wordt voorgesteld. Bij inruil van ge bruikte auto's zal slechts het ver schil tussen de prijs van de nieuwe auto en de inruilwaarde worden be- f ADVERTENTIE! Kleinhandel Ook de kleinhandel, die gedurende 10 jaar niet in de omzetbelasting be trokken is geweest, is ingeschakeld bij de btw, hetgeen vele middenstanders voor niet geringe administratieve pr~ b'emen zal stellen. Zij zullen echt de verschuldigde omzetbelasting maan delijks volgens kasstelsel kunr.en vo doen, dat wil zeggen op het moment waarop het in rekening gebrachte be drag wordt ontvangen. Kleine onderne mers, die per jaar niet meer dan 1200 zouden moeten afdragen zullen echter van hun administratieve verplichtingen, nodig voor de berekening en controle van de nieuwe belasting, worden ont slagen, Ongeveer 40 procent van de kleinhandel zal van die ontheffingsre- geimg kunnen profiteren, evenals 20 procent van de zelfstandige ambachts lieden. Ook voor de boeren wordt een uitzondering gemaakt. Wel vallen de landbouwprodukten onder het vierpro- centstarief, maar de teler van die pro- dukten zal er geen bemoeienis mee hebben. Minister Witteveen en staatssecretaris Grappcrliaus (heiden financiën), die liet wetsontwerp In de kamer verdedigen, hebben uitgerekend dat het nieuwe hcf- fingssysteem de schatkist 30 miljoen gulden meer oplevert dan hel huidige stelsel, Voor de overgangstijd wordt bovendien gerekend op een eenmalige opbrengst van 700 miljoen gulden, die de regering xvil aanwenden voor een (ADVERTENTIE/ Wetenschappelijk orgaan van VVD Drie weken lang heeft mei ons vooral overdag teleurgesteld met nat en koud weer. Ook gistermid dag schommelden de temperatu ren in ons 'and lussen 10 en 12 graden. Deze meikoudegoit verdwijnt wel licht nog voor Hemelvaartsdag. Depressies boven de Middellandse Zee en Zuid-Frankrijk stuwen in de bovenlucht warmere lucht naar het noorden en dit zal in de ko mende dagen ook aan de grond een langzame stijging van de tem peratuur tot een meer normaal ni veau voor de tweede helft van mei (17 tot 18 graden) tot gevolg heb ben. De koude, noordelijke luchtstroom zal hierbij verdwijnen. Met een beetje geluk profiteren Wij reeds met Hemelvaartsdag van deze verbetering. Speculaties voor de maand juni zijn moeilijk. Daarvoor zijn drie verschillende voorbeel den. In 1923 was het ook een koude eu zeer natte meimaand, waarop te vens een koude juni- en een zo- junimaand, die in De Bilt elf zo mers en drie tropisch warme da gen ueed noteren. In 1962 gaf mei een gemiddelde maximumtempera tuur te zien, die voor De Bilt re- cordlaag bleef. Daarop volgde praktisch geen warme aag meer. De Bilt noteerde toen tegen nor maal 23 slechts 4 zomerse dagen. Ben herhaling van 1941, met een warme juni na 'n natte eD koude mei lijkt ont dit keer 't meest waarschijnlijk, waarbij Engeland tot half juni minder regen ver wacht dan normaal. In dat geval zfln we bereid de tot vandaag be gane koude en natte misstap van mei snel te vergeten. /ADVERTENTIE/ Vlot in wol Of liever een col Heerlijk warme vesten en truien, voor de kille vooijaars- avonden.Zoals deze'cashmere' van Braemar, van zachte Schotse Hooglandwol. Of liever een wat forsere met een col? U Hebt maar voor het kiezen. Bij Nederland Kattenburg. Van een lichter-dan-licht light-weight zomerkostuum, tot een wat zwaarder kostuum van wol. Komt u eens langs dezer dagen. Nü is onze collectie nog overrompelend groot... NEDERLAND KATTENBURG NV Goes, Lange Kerkstraat 27 UAKUF (ANP) De .irlejariiji- Wi«-i%- ke Kootstm uit Garijp I» maaiulagmar- I gen In de huurt van de ouderlijk- 1 ning overreden door de melkwiijp-nroiii- hl nat ie van haar vader en zo erimtlg ge wond geraakt dut /.ij nu aankomst in [liet ziekenhuis in Drinliten overleed. .Zonder dat de vader het merkte was [liet kind naast de rijdend.- wagen gaan lopen. Daarbij struikelde hel nu-UJe -ii viel r.y v.e.r de achterwielen van de aanhangwagen van de trekker. BOXTEL 'ANP. In h-- /..■•k-n- ihuis tc Boxtel overleed maandag de 3 7- i jarige M. van Weert uit Boxtel, die BOSTON (AFP) Bij een brand in de stallen van de renbaan Suffolk Downs bil de Amerikaanse stad Boston [zijn zondag elf paarden omg-korm-n De brand brak op twee plaatsen tegelijk uit. Er bevonden zich vijftig renpaarden In de stallen. HAAKSBERGEN (ANP- Z avond is in Haaksoergcn een bromfiets tegen een personenauto g- .-t st De be stuurder van de bromfiets, de 19-jan ge J. B. M. A. uit Oeid'-.n, oor hierbij het leven. Zijn duopas brak een been en lier» een n--r -rul ng op. AARLE-RIXTEL ANP Zond nacht is in het ziekenhuis •■- H- mond de 43-jarige heer M. W M. P. [overleden. HIJ waa zondagavond, rijdend (op een fiets, aangered-n door - per sonenauto. Het ongeluk gebeurde op de i Kanaaldijk te Aarie.Rlxtci BRUSSEL (ANP) - Twee Turkse gastarbeiders uit Kerkrad* zijn rondng- nacht om h.-t leven gekomen en twee anderen werden zwaar gewond hij .—n hotsing te Meehelen aan (Ie Maas, In Belgisch Limburg ten noorden van I Maastricht. 1 Hun auto kwam ornstrciks middernacht op het grote kruispunt van Mechel.-n 3an de Maas frontaal In botsing met een j Belgische auto. De chauffeur van de Belgische auto werd gewond- De namen van de Turkse slachtoffers I worden opgegeven als: Musa Ergln cn gedood, Ibrahin |en AbduLa Kehya zwaar gewond. I gewonden zijn naar het ziekenhuis Leut overgebracht. De (Van onze correspondent WOUDENBERG In één van de ge- lvouwen v:m -I-- melkfabriek ,D-- Voor uitgang' in Woudenberg heeft zich maandagmorgen een ernstig ongeluk I voorgedaan, dat het leven kostte aan dej 35-jarige E. Engelhoven uit Voorthui- Het slachtoffer, dat in dienst was bij: een veevoederfabriek te Barneveld, was voor het laden van melkpoeder naar Woudenberg gekomen. Toen hij ln dei fabriek stond, werd hij getroffen door een deksel, dat bij het opkomen van de banden voor een loopband plotseling van] een der compressoren vloog. De heer Engelhoven, die vader van vijf lende-SCHIPHOL (ANP) gang van de Aviobrug op Schiphol opwachtten en hem tegen zijn zin gelastten mee te gaan naar het kantoor van de marechaussee. D Schoenmann arriveerde per Aer Lingus- rtalpü toestel uit Dublin. Aanvankelijk liep hij was, werd op slag gedood. Een twee- - de chauffeur liep lichte verwondingen Schoenmann, secretaris van lord pe"A"Ul§vmee- P'J het ka"'-°or ge" nn komen begon hij zich te verzetten. Russell's Vietnam-comité, is maan-!.Ik ben in transito', zo zei de gebaarde PARIJS De stakingsgolf in Frankrijk breidt zich hoe langer hoe meer uit: ook banken hebben aangekondigd hun loketten te slui ten. Het gevolg: lange rijen wach tende ménsen, die op het laatste moment nog contant geld in huis willen hebben, bij de banken... (Van onze correspondent) erk DEN HAAG De prof. Telderssticliting, het wetenschappelijk orgaan van de Volkspartij voor V rijoliei en Democratie, ontraadt momenteel een grondwetswijziging in de geest van dc proeve van een nieuwe grondwet. Zij beveelt daarentegen on dit ogenblik Eveneens onder verwijzing naar de ver herzieningen op onderdell n aan. Het be-1antwoordelijkheid van de politieke par- stuui daarvan beveelt het advies partiële her zieningen aan. Het advies spreekt zich uit tegen1 een rechtstreekse verkiezing van do minister-president. De stemming, waarvan deze wens een uitvloeisel is, j menen de opstellers wel te kunnen] begrijpen, maar zij vinden, dat men de oorzaak van de situatie (dat de kiezers geen invloed kunnen uitoe fenen op de samenstelling van het kabinet) niet zoekt waar zij in wer kelijkheid ligt, namelijk hij de po litieke partijen, die bij verkiezingen en kabinetsformatie anders te zouden kunnen gaan. ;en op onderdes! n aan. Het lie-antwooraeujKneia van ae pouueice par- de Telderssticliting heeft dit tijen wordt een districtenstelsel afge- de ïinister bin- Evenals tal van andere instanties de stichting om advies gevraagd over de wenselijkheid van grondwetswijzi ging en de inhoud van de proeve. Een driemanschap, bestaande uit prof. R. A. V. baron Van Haersolte, prof. H. s'Jacob en mr. J. V. Rijpperda Wierdsma, heeft net advies van J- stichting voorbereid. In het advies wordt erop gewezen, dat momenteel van sommige zijden tal van Ingrijpende wijzigingen in ons constitu tionele bestel worden bepleit. De be staande tegenstellingen zouden ertoe kunnen leiden dat óf de eenheid van het grondwettelijke recht wordt ver stoord, óf van een algehele herziening van de grondwet niets komt. Dat laat ste is het geval indien op het beslissen de moment een houding wordt ingeno men van .alles of niets'. Op grond UTRECHT (ANP) Op initiatief vai «e aigeineuie Nederlandse invaliden boud zal in september in Haarlem een ad viesbureau voor gehandicapten worden geopend, dat waarschijnlijk spoedig fi nalen in liet hele land zaï vestigen. Dc .jedoeUng van het adviesbureau is de „eiiauuii apicn te helpen bij-de uitvoe ring van de sociale wetten, vooral hij wezen en handhaving van het huidige kiesstelsel op de grondslag van evenre dige vertegenwoordiging bepleit. Als het gaat om grotere Invloed van de kiezers op de kabinetsformatie kan deze ge dachte door fusie van partijen worden verwezenlijkt, .zonder dat men, als bij een districtenstelsel, aan de kiezers te gen hun zin een eenheid opdringt ook waar zij die niet wensen'. Schiphol in een kort gevecht ge- *ebt g"° raakt met leden van de koninklijke Ditmaal had h« wei de beschikking over een paspoort, dat hem in maart jT door marechaussee, die hem bij de Uit- de Amerikaanse regering is uitgereikt. Evenals in Ierland, waar men hem b(J zijn aankomst vrijdag jl meteen :n de cel had gestopt, vond de 32-Ja- rige Amerikaan in Nederland geen tvrij onthaal. ministerie van justitie, telefo nisch om advies gevraagd, geiastte de marechaussee Schoenmann linea recta terug te sturen naar Ierland. Men had dat al verwacht en had daarom het Aer Lingus-üjntoestel. waarin hij was gearriveerd, vast ge houden. De 32-jarige Schoenmann was privé- secretaris van de Britse filosoof Ber tram! Russell. Hij leidde als direc teur het vredesoömité Vietnam van Bertrand Russell. VAKBEWEGING VERONTWAARDIGD: (ADVERTENTIE) gaan wij weer open.Dan 8 onze zaak verbouwd. Is de kinderafdeling 2 maal zo groot geworden. Hebben de afdelingen herenkleding en modeartikelen een betere plaats gekregen. 24 mei willen wij u dat allemaal laten zien. UTRECHT (ANP) Het ver- bondsbestuur van het NW noemt in een verklaring de in de rege ringsnota aangekondigde maatre gelen de grofste ingreep in de loonpolitiek van na de oorlog. Het NW wijst erop dat verlenging van zes maanden van de cao's in feite GRATIS LEUKE 'in Lucky b/ko, Billy ll,o Kid, My Jum> of do gebroeders Dalton bij 3'pakjes kunnen kome gehandicapten zijn tnana -onvoldoen- procent in een periode dat lasten- de opgewassen tegen de ambtelijke top verzwaringen zullen optreden in de van deskundigen, die moet oordelen over! ocroepschriften, zo betoogde de voorzit- vorm van prijsstijgingen, huurver- van Beem, maandagmiddag dracht voor de algemene vergadering van de .landelijke contactgroep van ver- zetsgepensioneerden en nagelaten be- uekxingen 1940-1945' in Utrecht. Het niet opgewassen zijn van de gehandi capte tegen de ambtelijke deskundig heid maakt de rechtszekerheid in de so ciale wetgeving steeds moeilijker. Het is vakwerk geworden. Er wordt recht gesproken in naam van de koningin, maar de gehandicapte kan zich niet la ten bijstaan door een jurist, zoals bij een rechtbank usance is. i Er zijn 300.000 gehandicapten in ons [land, van wie er ongeveer 12 procent zijn georganiseerd in een belangenver- I eniging. premies van tenminste vier pro cent. In zijn eerste reactie wijst het NW er op dat deze eenzijdige bestedings beperking wordt opgelegd tegen het uit drukkelijk advies van de stichting van de arbeid in en zonder dat de sociaal economische raad is ingeschakeld. De ze haast wordt de regering volgens het NW kennelijk ingegeven door de vrees dat de feitelijke ontwikkeling van onze economie de pessimistische visie van de president van de Nederlandse Bank, die door de regering blindelings is overge nomen, logenstraft. De lange lijst van strijding van de werkloosheid steekt schrif af tegen 't weinig indrukwekken de bedrag van 150 min gulden dat de regering daarvoor beschikbaar denkt te stellen. De vakcentrales hebben reeds eerder in het licht van de problemen die zich in een aantal gebieden en be drijfstakken voordoen, gesteld dat op korte termijn tenminste een half miljard gulden bitter noodzakelijk is. Lijnrecht in strijd met deze werkloosheidsproble men forceert de regering daarentegen een belastingverlaging, die hoe dan ook. tden geen soelaas Spoedberaad De hoofdbesturen van de bij het NW aangesloten bonden zijn voor woensdag bijeengeroepen, om aan de hand van het te voeren overleg met de beide andere vakcentrales een duidelijk antwoord te formuleren op ,deze aanslag op de contractvrijheid van de vakbeweging in Nederland'. Het overlegorgaan der 3 vakver enigingen komt vanavond m spoed vergadering in Utrecht bijeen ter be spreking van de regeringsnota. Het Nederlandse Katholiek Vakverbond vindt het woord .beleidsnota' heel erg veel eer voor dit .krampachtig en on zeker' genoemde regeringsstuk, waarin deze vakcentrale alleen heeft kunnen lezen dat de loonontwikkeling, koste wat het kost moet worden getemperd om de betalingsbalans een fleuriger aanzien te geven. Dit blijkt uit ,Ruim Zicht', het orgaan van het NKV, waarin deze vakcentrale zijn eerste reactie heeft gegeven. De bewindslieden tonen zich vooral be zorgd over het feit, dat het bedrijfsle ven in de loonovereenkomsten alvast een stuk produktlviteitsstijging heeft gestopt, die in 1969 nog moet worden verdiend. Overigens blijkt volgens het NKV uit de nota nergens dat de rege ring zich ervan bewust is, dat zij zelf ook reeds een flink oeslag op de ruimte in 1969 heeft gelegd door de aange kondigde overheidsmaatregelen betref fende de huren en de omzetbelasting. GEBIOLOGEERD Volgens het NKV kon dat ook niet an ders. ,De regering schijnt namelijk ge biologeerd door de betalingsbalans. Zij heeft niet eens het halfjaarlijkse SER- rapport afgewacht, dat is gebaseerd op het centraal economisch plan'. Zelfs de toekomstvisie die het toporgaan van het bedrijfsleven straks kenbaar zaïl maken, moet volgens het NKV wijken voor de speculatieve en discutabele ar gumentatie van het duo WitEeveen-De Block, dat daarbij duidelijk wordt ge souffleerd door dr Zijlstra, zo meent het NKV. ,Dat de loor hem gesigna leerde overbesteding wordt bestreden door het werknemersinkomen ot te ro men en niet dat van andere groepen, mag dan ook nauwelijks verrassend, worden genoemd' De loonpauze van een half jaar betekent volgens het NKV heel grof berekend dat de loonkostenstijging volgend jaar een miljard gulden lager zal uitkomen dan men zal kunnen verwachten. Van eern regering die zo'n forse ingreep ten koste van de werknemers aandurft, en gedeel-; telijk onder het mom van werkloosheids bestrijding, had het NKV op zijn minst tegelijk ook een imponerend werkgele genheidsbeleid verwacht. Uit de nota van de regering blijkt daarvan helemaal niets, zo meent de vakcentrale. Het bestuur van het Christelijk Na-! tionaal Vakverbond vindt het onbe grijpelijk dat de regering heeft kun nen besluiten tot een zo drastische ingreep in de vrije loonpolitiek. Ver met klem protesteert, op grond van de volgende overwegingen. De ingrèep van de regering is uiter mate eenzydig, aangezien wel een bestedingsbeperking van de werkne mers wordt afgedwongen, terwijl geen maatregelen worden aangekon digd ten aanzien van de overige in komens. De ingreep druist lijnreent in tegen alle adviezen van het georganiseerde bedrijfsleven (stichting van de ar beid) terwijl aan de Sociaal-Eecono- mische Raad zelfs geen advies is ge vraagd. De regering maakt op deze wijze een voortijdig einde aan de vrije loon politiek, ondanks de herhaalde ver zekering van de regering dat zij de ze vorm van loonbeleid een eerlijke kans wil geven en ondanks het feit ook, dat het karakter van de geno men beslissing het heel wel mogelijk had gemaakt om als een ingreep jaar het oordeel van de regering ook dan nog beslist onvermijdelijk zou zijn daartoe pas later in het jaar ie besluiten. Door verlenging van alle contracten wordt een verantwoorde loonvor ming ernstig doorkruist, aangezien nierdoor de neiging zal ontstaan om de in dit jaar nog af te sluiten con tracten extra grote loonsverhogingen 'vereen te komen. Bovendien wordt het gevaar van zwarte loonvorming vergroot. Je aangekondigde maatregel wordt niet gerechtvaardigd door de tegen woordige economische ontwikkeling, aangezien uit de stijging van de ex port- en produktiviteitscijfers van de laatste maanden duidelijk blijkt dat het Nederlandse bedrijfsleven als ge heel nog steeds een gezonde concur rentiepositie inneemt- lenging van alle contracten met een Het CNV komt tot tie conclusie dat de half jaar komt neer op een beste- aangekondigde loonmaatregel onaan- dingsbeperking, waartegen het CNVvaardbaar is. KOEJEMANS LANGE DELFT 19-ONDEROC KLOK MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 9