Tilanus wil BTW-voordeel voor stimuleringsgebieden gebruiken CHU-voorzitter tijdens congres Parachutezeilen op het meer HERINDELING GEMEENTEN VOOR VEEL AMBTENAREN SCHRIKBEELD BEZORGDHEID BIJ VIERING VAN 50 JAAR CHEMISCHE INDUSTRIE Driejaarlijkse in de A Shau vallei «8^ rf AMERIKANEN ONTRUIMEN A-SHAU-VALLEI prijs voor pioniers' AR-secretaris aan vu gepromoveerd Wegvervoerders kregen ongelijk van rechter DEENSE KAPITEIN SPIONEERDE VOOR DE RUSSEN OP B0RNH0LM Eindhoven heeft gediplomeerde schoorsteenvegers TreinaanwijzingNS met nieuw systeem PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 18 MEI 1968 Vertrouwen Hij noemde liet heid en het onderling vertrouwen die Si hchtvormgj Het zou verraad zijn aan de saamhorig de groep zijn gegroeid als we het ge. houdingen sprek zouden staken', zo zei hij. Hij zag er overigens geen enkele reden voor. Het uittreden van de heer Bogaers en de heer Aarden uit de Katholieke Volks partij heeft die partij niet veranderd. AANVAL OP RADICALEN (Van onze parlementaire redactie) GRONINGEN Drs Tilanus, voorzitter van de CHU, vindt, dat het extra geld dat het rijk zal ont vangen na invoering van de belas ting op de toegevoegde waarde, gebruikt moet worden om de werkgelegenheid in de stimule ringsgebieden, te vergroten. Op het congres van zijn partij, dat vrijdag in Groningen is begonnen, wees hij erop, dat vooral het noor den daarvan zou moeten profite ren. Drs. Tilanus zei dat de werkloosheid verontrustend büjft. Daarom is er meer nodig d;m de maatregelen, die de rege ring totnogtoe heeft genomen of aan gekondigd. Hij pleitte voor een zo g oil mogelijke samenwerking tussen rege ring en streek. .Maar', zei hij, ,er is voor aUes geld nodig'. Een aparte begrotinzsnost voor hel noorden, of een ontwikkelingsfonds leek -- hem een mogelijkheid. Krotopruiming, het bezoldigingsbeleid van gemeen tebesturen, ziektekostenregeling, het niet vertegenwoordigd zijn in de raad van beheer van de Bra bantse bestuursschool en de ge volgen voor de ambtenaren van de gemeentelijke herindelingsplannen SS waren enkele onderwerpen die sturen. voorzitter mr J. de Leeuw, burge- NlCt happy mees^er van Beek en Donk, don derdagmiddag in Roosendaal aan sneed op de eerste dag van het landelijk congres van de hoofd groep gemeenteambtenaren van de ARKA. Daarnaast sprak de heer Dysselbloem. directeur van het AKKA-bureau, als zijn persoonlijke mening uit dat men moet blijven streven naar een oortzet-iDe samenstelling van het bestuur en de I uitspraken van de KVP-leider over de koers van hun partij geven drs. Tilanus -ertrouwen in de katholieke partners n de groep van .18' erk van de .18' wei- wend voor de politieke ver-I n ons land voor enige de cennia, e«n zoeken van christenen naar eenheid een bijbelse opdracht. Wij mogen als christenen elkaar niet los-, laten', zo zei hij, daarom moet hot ge sprek worden voortgezet'. Met name ook in Zeeuwsch-Vlaanderen Landelijk congres van hoofdgroep gemeenteambtenaren ROOSENDAAL (GPD1 De in- vloed van de centrale overheid op WAAKZAAMHEID GEBODEN' ningbouw, zouden de werkgelegenheid in de bouw kunnen bevorderen. Ook stelde hij voor dat Staatsbosbeheer in het noorden recreatieve en natuurwe tenschappelijke terreinen zou aankopen. Daar kan een aantal werklozen nuttig werk doen. aldus drs. Tilanus. Oudere werknemers, die in de landbouw Ondanks de mogelijkheden tot werk loosheidsbestrijding, toonde drs. Tilanus zich niet helemaal gelukkig met het voorstel tot invoering van de belasting op de toegevoegde waarde, dat volgen de week öoor de tweede kamer wordt behandeld. .Overheid en bedrijfsleven zullen alle krachten moeten Inspannen om de prijsverhogingen die eruit voort vloeien zo klein mogelijk te houden', zei hij. .Als de prijzen toch verder op lopen dan wordt verwacht, zullen er volgens hem compenserende maatrege len moeten worden genomen weging die zo pluriform werkt flat elk individu op grond van zijn lovensbe. schouwing daarin zijn kans krijgt. Eén van de zaken die de hoofdgroep gemeenteambtenaren erg hoog zit is. aldus de heer De Leeuw, de invloed die de centrale overheid wil uitoefenen op het bezoldigingsbeleid van de ge meentebesturen. Dit heeft er onaer meer toe geleid dat dc staatssecretaris van binnenlandse zaken,! nadat de rege ring neen had gezegd op voorstellen van de organisaties en bij de algemene salarisverhoging per 1 januari jl. een andere verdeelsleutel toe te passen. Ze dreigt het beruchte artikel 125 van de ambtenarenwet 1929 toe te passen, als de gemeentebesturen toch de wensen de organisaties zouden volgen. Personeelsbeleid De hoofdgroep gemeentiambtenaren blijft overigens van mening dat de ge meen lebesturen de gelegenheid moet worden geboden bun eigen personeels beleid te voeren. Dat een te stringente hantering van toetsingsnormen en inwonertallen als enige basis voor het bezoldigingsbesluit de gemeentebesturen belemmert in het voeren van een soepel en eigentijds per soneelsbeleid, en dat ook het karak ter van de gemeente bepalend moet zijn bij de bezoldigingsprocedure van de ge meenteambtenaren. Ook de ziektekosten regeling vraagt nog steeds de volle aan dacht aldus de heer De Leeuw die de aanwezigen op het hart bond te blijven lijveren voor handhaven van de sir I vijftien jaar bestaande IZA-regeling ide rijksziektekostenregeling is verw ip.en. De heer De Leeuw zei niet direct opheffing van de eigen regeling te ver brachten maar zei wel dat er een scha duw over is geworpen en door de twee de kamer het bestaan van afzonderlijke ziektekostenregelingen bij lagere orga nen onjuist werd bevonden. Een geluid dat ook vanuit de hoek van de zieken fondsen waarneembaar is. De gemeentelijke herindeling heeft, met name in Zuid-Liiuburg en Zeeuwsch- Vlaanderen, bij veel gemeenteambtena ren een schrikbeeld opgeroepen. Voor een aantal funetonarissen zal bij herin deling niet terstond een gelijkwaardige functie beschikbaar komen, en een aah- riet Amerikaan- tal Jongere ambtenaren zal zonder werk i raken. Radicalen scherpe i De heer Tilanus deed een aanval op de partij Radicalen. Het ontstaan van die partij, heeft volgens hem, de duidelijkheid in ons land niet vergroot, .Zij zeggen chris tenen te zijn, maar schrappen het woord christen uit de naam. Men wil niet de consequentie van de door braak naar Partij van de Arbeid'. Waar de partij Radicalen staat is niet duidelijk, aldus drs. Tilanus, die er voorts op wees, dat de nieuwe Slechts kwart van bases verwoest van liet begrip vooruitstrevend heeft.g ^JQQN (AP) - dat SCHEVENINGEN (ANP) Een exclusief koortje van illustere! sprekers heeft vrijdagmiddag in het circustheater van Schevenin- gen niet alleen felicitaties gericht tot het bestuur van de Vereniging ran de Nederlandse Chemische In dustrie. die daar haar 50ste ver jaardag vierde, doch vooral ook woorden van ernstige bezorgdheid geuit over de gevaren voor de volksgezondheid, die deze snelst groeiende industrietak van ons land de baas moet zien te blijven. Het voor dit chemiejaar 1968 door de vereniging gekozen motto: .Leven met chemie', weerspiegelde trouwens al een beetje, dat ook de chemische industrie zelf zich van de gevaren duidelijk bewust is, zoals voorzitter dr ir J. van Aken in zijn welkomstwoord uiteenzette. Ook de andere sprekers, onder wie prins Bern- hard, waarschuwden voor de gevaren van lucht en waterverontreiniging. Allen hoopten dat inderdaad voor de komende NIJKERK Op het Veluwemeer bij Nij/cerk is vrijdagmiddag een be gin gemaakt met de jaarlijkse gedurende de somermaanden te houden cursus voor straaljagervliegers van de luchtmacht. Daarbij wordt ge bruik gemaakt van het zogenaamde parachutezeilen, waarbij de van een parachute voorziene cursisten achter een boot worden voortgetrokken. Door de wind die ontstaat door de snelheid waarmee de boot vaart, waait de parachute als een zeil, waardoor de cursist de hoogte ingaat. Als hij zich van de boot loskoppelt plonst hij in het water en begint, de eigenlijke oefening: het zich in leven houden door middel van de red dingsmiddelen. die hij bij zich heeft. Elk jaar zal de cursus afgesloten worden met een oefening op de Noord zee. Dan worden de vliegers met hun hele hebben en houden overboord gezet en dan moeten ze zich weten te redden. Op de bovenste foto een landing die ten behoeve van de visuele pers te dicht aan de kant werd uitgevoerd waarna de vlieger door zijn parachu te over het land iverd gesleurd. den'. Volgens hem gaat het niet alleen om het vraagstuk van de verontreiniging van lucht en water, maar is het pro bleem nog oneindig veel groter. .WIJ kunnen tegenwoordig met de chemie praktisch alles maken, maar wij dienen I ons wel eerst af te vragen of we het willen en zullen gaan maken'. De heer De Jong. die in feite alleen het woord voerde om te danken voor het ere-voorzitterschap, dat de Ver eniging van de Nederlandse Chemi sche Industrie hem zojuist had aan geboden, meende dat het van slechte smaak zou getuigen om juist op dit ogenblik een aantal voor de hand lig gende voorbeelden te noemen. HIJ beperkte er zich derhalve toe de che mische industrie te wijzen op de volle verantwoordelijkheid die zij draagt .voor het leefmilieu van onze kin deren en kleinkinderen'. ,JViet hopeloos' Exportaandeel aan de verzamelde chemische produkten in ons land vorig jaar een hoogte be reikte van 6500 miljoen gulden (bijna II pet van de totale industriële omzetMet 4200 miljoen gulden aan uitgevoerde produkten bedraagt haar aandeel in de totale Nederlandse export 16 pet. Naar omzet gemeten staat de chemische Indus trie op de derde plaats na de voedings- en genotmiddelenindustrie en de metaal- en elektronische industrie. Vergeleken bij het buitenland staat onze chemische industrie thans, gemeten naar omzet per hoofd van de bevolking, op de vierde plaats na de VS. Zwitserland en Duits land. Zij vormt een bron, waaruit thans duizenden stoffen komen die in de mil joenen-samenleving van nu onmisbaar zijn en door de natuur niet of niet in voldoende mate worden geleverd. .De chemische industrie is in onze samenle ving derhalve onmisbaar geworden', zo besloot hij. Prins Bernhard sprak over de be dreiging van de natuur als een moei lijkheid die de huidige generatie dooi de groei van de chemische industrie heeft overvallen. Hij noemde het een uiterst moeilijke, doch geen hopeloze zaak. .Niemand zal de nadelen van bijvoorbeeld de chemische bestrij dingsmiddelen ontkennen', zo zei hij. .maar niemand heeft een alternatief gevonden. Wij staan nu eenmaal voor &e noodzaak de oogsten zo groot mo gelijk te maken, willen wij hongers nood op grote schaal kunnen bestrij den'. Mr H. A. M. T. Kolfschoten, burgemees ter van Den Haag, waar de vereniging is gevestigd, bracht zijn gevoelens al3 volgt onder woorden: ,Bij het ontzaglijke groeiproces van uw industrie rust op de leidende persoonlijkheden een onmeet bare verantwoordelijkheid'. Prijs Ter gelegenheid van het gouden jubileum heeft de vereniging besloten eenmaal in de drie jaar een prijs van 10.000 gulden toe te kennen aan iemand, die zich bij zonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de chemische industrie hier te lande. Deze eerste maal werd de prijs toege kend aan ir H. J. Rijke, oud-directielid van het Koninklijke Shell-laboratorium in Amsterdam. de dat ze over een aantal misverstanden zullen heenstappen en zullen terugke-1 afgebroken. Daarmede Zijn daantromen.Partden WEar ze van van Noordvietnamezen weer heer en ►We hebben geen behoefte aan versnip- meester in het gebied. Luitenant- perlng van de verhoudingen en versnip-1 t-, pering van krachten', aldus drs. Tüa-generaal William Rosson, comman- tot streven van de SK>ep van Achttien idant van de S™te gebeerde ope- (die samenwerking van de drie grote'ratie, zei dat de viiand binnen en- christelijke partijen voorbereidt) ziet! drs. Tilanus meer heil. H-.j zei te ho-kele weken van de vallei vermoede- pen dat het congres zich evenals de lijk weer een belangrijke opslag-en troepenbasis zou maken. De A-Shau-vallei wordt beschouwd als de belangrijkste Noordvietnamese basis in Zuid-Vietnam. Door de Amerikaanse operatie is hoogstwaarschijnlijk niet meer dan 25 procent van de aanwezige voorraden buitgemaakt. Bij de operatie welke een maand ge duurd heeft, zijn volgens de Amerikanen 139 Amerikanen gesneuveld, 662 moes ten in ziekenhuizen worden opgenomen en 21 helikopters werden vernield en 108 beschadigd. Amerikaanse officieren hebben ver klaard dat de geallieerde strijdmacht waarvan de sterkte eerder op meer dan 15.000 man was geschat zich uit de 40 km lange vallei ten zuid westen van Hoee heeft teruggetrok ken in verband met de in opkomst zijnde moessonregens waardoor de geallieerden verstoken zouden blijven van luchtsteun. Een nieuwe Invasie schijnt onwaarschijnlijk: april en mei zijn' de enige twee maanden in het jaar waarin het weer goed genoeg is om te vliegen. DIRECTEUR TEEAC NAAR NEDERLANDSE COMEDIE De directeur van de stichting televisie academie Teleac, de lieer H. van der Horst, heeft per I september een be noeming aanvaard bij de Nederlandse Comedie te Amsterdam HU zal daar worden belast met de zorg voor de publiciteit, propaganda en ver ticale spreiding. Daaronder wordt ver staan het stimuleren van het theaterbe zoek door wervende voorlichting, in het bijzonder bij de jongeren en bij de groe peringen. die er no» te weinig toe komen de schouwburg te Dezoeken. .AMSTERDAM (ANP) Vrüdagniid- f]'ip dag is mr W. de Kwaadsteniet uit Llllt Rotterdam, secretaris van de Anti-Re volutionaire Partij, aan de sifceit In Amsterdam gepr< doctor in de rechtsgeleerdheid op het prochchrift .Het mill kamïronl op 28.4 km ten zuiden bindinc* van Da Nan£- volgens berichten van hI de mariniers waren de vijandelijke een- Hlerin stelt de promovendus, dat hoe- i heden van de 308ste Noordvietnamese wel er enige relatie bestaat tussen divisie. Dit zou de elite-divisie zijn die de werking en daarmede ook de han-1 de uiteindelijke aanval op de Fransen tering van het ontbindlngsreoht en het I in Dien Bien Phoe heeft uitgevoerd in geldende kiesstelsel en bestaande par-11954. KERKNIEUWS Maar niet alleen deze .buitenstaanders' toonden zich verontrust, ook de juist af getreden. thans 72-jarige, vroegere voor zitter van de vereniging, de heer D. de Jong, ln wiens particuliere werkkamer tje te Amsterdam vorig jaar de fusie Koninklijke Zout-Organon beklonken werd, drukte zijn opvolgers op het hart ,de grootst mogelijke, eerlijke waak zaamheid aan de dag te leggen om drei gende gevaren goed in het oog te hou- Als bevolking het voor het zeggen had BURGEMEESTER IN DEN HAAG Waalizflam/ieid MOET JONG ZIJN EN PARTIJLOOS gemeentelijke herindeling wel de juiste oplossing is. En of men het niet meer moest zoeken in een gewestelijke sa menwerking. Met name zoals die reeds I woS°ge",?S°rt0P ,CTSChmende "HdEN HAAG (ANP) - De onge- Pront aneA' veer Nederlandse wegvervoer- ,07001 goea ders die een kort hadden De heer Dysselbloem zei het daarna tei betreuren dat bisschop Ernst van Bre- aangespannen tegen de staat der scon- fessionalisering van de vakbeweging de| vraag heeft gesteld waar en wanneer j landse internationale wegvervoer- is gebleken dat de christelijke vak be- weging heden ten dage nog op haariorganisatie (NIWO) en de Duitse plaats is. ,Ik hoop dat bet een retorischeij...ui- w vraag was', aldus de heer Dysselbloem. bondsrepubliek, Zijn door de Vice- .want het antwoord is niet eenvoudig, het gaat hier om ean complex van pro blemen. De tijd is voorbij dat we varen op het kompas van het episcopaat, dat vroeger voorschreef dat een katholiek ook katholiek georganiseerd diende te zijn. Het is een groot goed dat we nu zelf mee mogen beslissen, met name oi het gebied van een overal opdringend salarisvergrotlng. Maar we moeten op passen dat we het detail daarbij niet uit het oog verliezen. De arbeidende mens moet centraal blijven staan'. president van de Haagse recht bank voor wie deze zaak op 7 mei j 1 diende, in het ongelijk gesteld. In de eerste plaats verklaarde de rech ter zich onbevoegd kennis te nemen van de vorderingen, die tegen de bonds republiek waren ingesteld. De gevraag de vorderingen ten aanzien van de Ne derlandse staat en de NIWO wei-den door de president geweigerd. uVrijdag is voor de tweede dag felle strijd iveer'fllol I geleverd tussen Amerikaanse mariniers 1 '1 eenheden van een nieuwe Noordviet- Jjenatelsel deze regels niet van door-1 slag den in dienst van de welke nodig is tussen de verse organen in net staatsbestel, en bruikt worden ter bevordering evenwicht tussen regering en merontbinding risch-technisch middel dat bij stagnatie van de staatsmachine deze weer op gang kan brengen. Hoewel op basis van grondwet en praktijk ontbinding I mogelijk is in alle uitzonderingsgeval-j len. toch betekent dit volgens mr De i Kwaadsteniet geen vrijbrief tot ongeli miteerd gebruik. De uitzonderingsge vallen zijn volgens hem in twee groe pen in te delen: Wanneer men er op een a ndere wijze niet meer uit kan komen, zoals bïjil een conflict, strijd, disharmonie tussen regering enerzijds en tweede kamer eerste kamer of eerste er. tweede ka mer anderzijds, tussen eerste en t-.vesde kamer of in de boezem van de rog?-11 ring. en wanneer zeker, vermoedelijk of mogeltfk de kamer nie: meer re presentatief wordt --eacht. Deze om standigheid doet zich voor bij boven genoemde mogelijkheden en bij ees toe stand van disharmonie tussen en bin nen de betrokken organen. Promotor van mr De Kwaadsteniet. die in 1958 werd benoemd tot adjunct secretaris en in 1966 tot secretaris van het centraal comité van de AR- PartiJ. was professor mr L. W. G Scholten. werpers van de Ameri- aoht hebben vrijdagmor- •lVor-1 S'en voor zonsopgang tw ee bombarde menten uitgevoerd op troepenconcen traties en hunkers van de Viet-Cong in de omgeving \an Saigon. Slechts een maal eerder hebben de achtmotorige van op grote hoogte opererende bommenwer pers vijandelijke posities zo dicht bij de hoofdstad gebombardeerd. KOPENHAGEN (AFP) Een kapitein van de luchtbescherming op het Deense eiland Bornholm, Nielsen, heeft vrijdag bekend spionage voor een communistisch land te hebben gepleegd. Volgens goedingelichte bron zou Nielsen geheime gegevens over do militaire defensie van Denemarken aan de ambassade van de Sowjet-Cnle in Kopenhagen hebben geleverd. De Deense contra-spionagedienst had al enige tijd het oog op hem en dinsdag achtte zij het moment gekomen om Nielsen in de kraag te grijpen. Bij een huiszoeking vond men een lijst met namen van Russische diplomatieke ver tegenwoordigers in Denemarken, alsmede filmopnamen van geheime docu menten. Nielsen bekende dat hij deze tegen betaling aan zijn opdrachtgevers leverde. Op het eiland Bornholm liggen verscheidene NAVO-installaties, zoals radarwaarschuwingsposten. De dood op de weg AMSTERDAM (ANP) De 58-ja- rige bouwvakarbeider J. de Haan. die donderdagmiddag op zijn bromfiets op de Buikslotermeerdijk in Amsterdam I in aanrijding kwam met een auto is ROME (RTK) rien Italianen die dit vrijdagochtend in het Wilhelminagast-! jaar per auto van Rome naar China zijn Rallyrijders kregen in China hersenspoeling UTRECHT (ANP) Hilversum krijgt als eerste station in Nederland een nieuw soort treinaanwijzing. Als men met dit systeem goede ervaringen op doet, zuilen ook andere stations ermee worden uitgerust. Bij de spoorwegen kent men verschil lende soorten treinaanwijzers: het .klas sieke' insteekbordje met handbediende klok, de rollenborden .Amsterdam. Utrecht, Amersfoort en Tilburg), een televisie-installatie (Eindhoven) en ne onletters Rotterdam-stadion Bij mo derniseringen komen de rollenborden het meest in aanmerking. Maar omdat die niet goedkoop zijn, is voor kleinere stations gezocht naar een eenvoudigea systeem. NS heeft nu een speciale lichtbak ont worpen met een zwarte glasplaat aan de voorkant. Daarop worden in witte doorzichtletters de bestemmingen en treinsoorten aangegeven, verlcht door tl-buizen. De vertrektijden worden, in tegenstelling met andere aanwijsappa- ratuur. niet vermeld. De nieuwe installatie is bedoeld voor stations waar de treinenloop vrij een- KAMPERLAND Op 64-jarige leeftijd voudig is en waar de reizigers voldoen- Nederlands Hervormde Kerk Beroepen te Lienden, toezegging J Vroegindeweij te Maarssen. Bedankt 'oor Schoonhoven E M. Bakker te Tho- .en Bedankt voor Schoonhoven (vac. H. Jon- gerden) E. M. Bakker te Tholen. Gereformeerde Kerk: Aangenomen naar Rockanje, J. D. Sinte Maartensdijk, kandidaat te Rotterdam, die bedankte voor Lewedorp. voor Schoondijke en voor Zuid-Beijerland en Klaaswaal. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt: Aangenomen naar Loosdrecht J. Ver- hoeff te Vroomshoop. Christelijk Gereformeerde Kerk: De classis Leiden heeft prep. geëxami neerd en beroepbaar verklaard de heer W. J. Buys Oude Singel 142 te Leiden (art. 8 k o). Gereformeerde gemeenten in Nederland: Beroepen te Dordrecht. Rotterdam-cen trum en te Rijssen J. de Groot te Vee- nendaal. Ds A. J. Radder overleden is te Soestdijk overleden ds. A. J. Rad der. emeritus.predikant van de gerefor meerde kerk te Kamperland. Ds. Rad der werd 9 maart 1904 geboren en deed op 10 oktober 1937 zijn intrede in Otto. land. In oktober 1946 verwisselde hij deze met Numansdorp en vanaf begin 1950 werd verleend. In Soest heeft hij nog een eigen kerkblad geredigeerd. de hebben aan een aanduiding van de bestemming en het soort trein. Voor het vinden van de goede trein moet het vermelden van de vertrektijd niet no dig zijn, omdat dit variabele gegeven niet kan worden getoond. Overigens kan men het tijdstip van vertrek natuurlijk altijd lezen op de gele vertreksaten in de hal en op de perrons. Stations als Hilversum. Gouda, Geldermalsen en De venter hebben voor dit systeem de ma. ximale grootte. mensen-in-heb-ver- DEX HAAG (GPD) De meerder heid van de inwoners van Den Haag zou naar de stembus willen om zelf de opvolger te kiezen van burgemees ter Kolfschoten, die dit najaar met pensioen gaat. De nieuwe burgemees ter zou ongeveer veertig jaar moeten zijn, of in elk geval niet ouder dan vettig. Hij zou partijloos moeten zjjn. Dit is de uitkomst van een jjobalè me. iingspeilmg, die de Haagse Courant heeft gehouden in een aantal lagea de Haagse bevolking: huisvrouwen, kantooremployé's, ambtenaren, brieksarbeiders en keer. Meer dan de helft van de bevolking wil volgens deze beknopte steekproef, waarbij" 250 mensen werden on dervraagd. een burgemeester hebben van ongeveer 40 jaar. Een derde deel van het publiek vindt dat de nieuwe burgemeester ongeveer vijftig moet zijn. Van een oudere .nieuwkomer' wü vrijwel niemand weten. Driekwart van de ondervraagden vindt dat een nieuwe burgemeester maar be ter geen lid kan zijn van een politiek» partij. Bijna de helft zou het er ook mee 'eens kunnen zijn als burgemeester Kolfschoten werd opgevolgd door eea vrouw. Waar ongeveer de helft van de geënquêteerden wel de nadruk op legt is. dat een nieuwe burgemeester van de regeringsstad niet alleen een representatieve figuur moet zijn. Hij of zij zal volgens deze Hagenaars voor al voldoende zakelijk ingesteld moeten zijn om industrie en handel van de stad te bevorderen. De Hagenaars is ook gevraagd zelf ge schikte kandidaten te noemen voor het burgemeesterschap. Het vaakst werd mr Toxopeus door mensen uit het pu bliek voorgedragen, direct gevolgd door burgemeester Bogaardt van het aan grenzende Rijswijk Daarachter kwa men oud-minister Vrolijk, mr Biesheu vel, Luns. Van Mierlo. Cals. Den Uji en vervolgens een bonte rij ran bekend» figuren die slechts incidenteel werden genoemd. PRAAG: de Russische minister van defensie A, A. Greckko (l.) is vrijdag in Praag aangekomen. Hij zal onder meer besprekingen voeren met zijn Tsjechische colle ga generaal Martin Dsur. door wie hij hkr on het vliegveld begroet wordt. overleden. (Van onze correspondent) F.JNDHOVEN De commandant ran de Etndhovenst brandweer ■Ie heer V. Nieman, heeft donder dagavond een twintigtal schoor- •Ceenvegers uit Eindhoven hel di ■torna schoorsteenvegen uitge reikt. Eindhoven heeft hiermee en primeur. De FAndhovense brandweer, dit iedere winter honderden lcerer moet uitrukken om schoorsteen brandjes te blussen, heeft in d<- af gelopen winter een cursus schoorsteenvegen georganiseerd waarvoor van de zijde van de ve gers grote belangstelling bestond Alle cursisten slaagden. AMSTERDAM (ANP) Op het kruispunt Kinkerstraat-Bilderdijkstraat ln Amsterdam is vrijdagochtend de 23- jarige sloper H. J. Bausen om hot le ven gekomen toen hij met zijn brom fiets werd aangereden door een vracht auto. De man was vermoedelijk door het stoplicht gereden. houden, hebben in Kanton een soort hersenspoeling ondergaan, nadat zij ge weigerd hadden een verklaring te teke nen waarin stond dat de paus een mis dadiger on de leider van de kapitalis tische wereld Is. De tien Italianen die uit China zijn gewezen, kwamen vrijdag in Rome aan. dag na hun aankomst in Kanton had zanten van paus Paulus te zijn, om< RRrvcst'tl p\ Vriidairnior-!2') autotocht in Vaticaanstad mot NÏÏ waren begonnen. Zij de 61-jarigr raevronw SehaTim. oil 'S' tf, Bron™, bij een verl.e. rsongev.l ledigend voor de oau. .vas. Toen zij dit het leven gekomen. Zij zat, in een auto, bestuurd door haar neef J. S. uit Brunssum. Deze verleen de geen voorrang aan een van rechts komende vrachtauto. Door de botsing die volgde werd S. uit de wagen ge slingerd, maar mevrouw Schaafsma raaJUe in de auto bekneld. Zij werd zwaargewond naar het ziekenhuis te weigerden, kregen zij een soort hersen spoeling. Onafgebroken herhaalden de Chinezen hun beschuldigingen aan het adres van de paus. Na deze .hersenspoe ling' werden de Italianen opgesloten in hun hotelkamers. Zij mochten ïtiel met elkaar praten. Tenslotte tekende de leider van de groep een verklaring, waarin gezegd werd dat het bezoek de Italianen jfeen religieus of poli- Brunssum overgebracht, waar zij bljjtiek doel had. Daarop werd degroep IIaankomst bleek te zijn overleden. luit China gewezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 4