Geld nodig? Leen het van de Finata Bank. 65 repen doe mee 85 S3 79 Restauratiebeleid Middelburg krijgt nieuwe impulsen ,PUNT' WORDT VERLOST VAfl STA-Ifl-DE-WEG CENTRA JUBILEERT U PROFITEERT 40+edammer "J18 2 IS augurkjes sperziebonen gg jaffadrink |58 GOUDEN BLADSPELD voor 1 Keurpostkaart GOUD GOUD ,HET RADICALISME IS AL WEER OVER ZIJN HOOGTEPUNT HEEN' 16 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 16 MEI 1968 alstublieft Aan welk bedrag denkt u? Driehonderd gulden? Duizend? Tweeduizend? Een FINATA-lening is snel en plezierig ge regeld. Zonder informatiekosten. Voor alle privé-doéleinden! Iedereen is welkom bij de FINATA Bank. Voorbeeld: u leent f. 1.500,— en lost af in 18 maanden. U betaalt dan per maand f. 95,97. Dat is totaal 18 X f. 95,97 f. 1.727,46. U betaalt f. 227,46 aan financieringskosten, inclusief'rente, admini stratiekosten en overlijdensrisico. Dat is slechts f. 12,63 per maand. Hoe de FINATA Bank u zo voordelig en snel geld kan verstrekken? Omdat het Nederlands grootste en mo dernste maatschappij is voor privé-leningen. F j N ATA BANK n.V. Hartelijk welkomOók op vrijdagavonden van 7 tot 9. Een uitgebreide folder ligt voor u klaar. Natuurlijk kunt u ook even bellen of schrijven: Bergen op Zoom, Kastanjelaan 76, (01640] 3454 Tilburg,Korvelseweg 47,(04250] 3 3602. WETHOUDER W. P. J. BAARS: MIDDELBURG Het restaura tiebeleid in Middelburg, dat jaren lang een groot zorgenkind is ge weest, zal binnenkort nieuwe im pulsen krjjgen, zo heeft voorzitter W. P. J. Baars van de Middelburg se christelijke ondernemersvereni ging dinsdag meegedeeld. Omdat hij ook wethouder van openbare werken is ,kon hij in zijn openings woord onder de titel .ontwikkeling Middelburg' een interessant boekje opendoen. Op de goed bezochte jaarvergadering in het Nederlands Koffiehuis meldde hij dat er goe de hoop bestaat dat er op korte termijn een begin zal kunnen wor den gemaakt met het weer be woonbaar maken van oude ge deelten in de binnenstad. Door re generen of wellicht door opnieuw creëren, zo zei de heer Baars. Hij deelde verder onder meer mee dat St-Laurens mét Brigdamme binnenkort zullen worden geconfronteerd mei een nieuw bestemmingsplan, dat zal worden gesitueerd aan de oostelijke Itant vai de Noord weg. Ter plaatse zullen moge lijkheden voor woningbouw worden ge schapen. Het gemeentebestuur van Mid delburg heeft zich vin een ETI ranor! laten informeren wat de mog-'"A heden zijn om in Nieuw- en St.Joos tand de nodige accommodatie te vers fen. De diverse bouwactiviteiten onder de loep nemend maakte de lieer Baars verder gewag van rle uitvoering van een gedurfd plan op de Langevieleweg, I waar de lieer Vader een supermarkt; gaat neerzetten. In het pltan Rreeweg zal ook een supermarkt worden ge.| bouwd. Sprekend over de bouwbedrijvigheid in Zuid, betoogde de wethouder dat in een veel kortere tijd dan gepland de Ma gi straat wijk (goed voor 1600 wonin gen) is volgebouwd. Momenteel zijn de eerste huizen gereed gekomen in het plan Dauwendaele. De uitvoering van het stratenplan houdt echter nog even op. Het gemeentebestuur van Middel burg is thans bezig met de voorbe reiding voor de bouw van duizend wo ningen. Het gaat hier om vijf hoogbouw Deze bebouwing zal het stedebouv. kun dige karakter van de nieuwe Middel burgse wijk gaan bepalen. Omstreeks 1975 zullen er in .Zuid' tegen de 5000 woningen staan en zal het stadsgedeel te aan de overkant van het kanaal 18.000 inwoners tellen Kenners Kiezen Keurkaas Volvette licht belegen jubileumprijs: 99UÜ33 of per 500 gramZSff Frisco zoetzuur jampot 69 jubileumprijs: FriSCO M - jubileumprijs: literblik kwaliteit "extra" literblik Naar vakantieland met Centra proviand ho,knakworstjes slof a 5 bekers mJiJ 8| pot a O stuks A Sieriijke 14-karaats gouden broche rijkskeur, in prachtig étui winkelwaarde: 17,50 tfj&ÈÈ jubileumprijs: .oiK&ö15 1 kaart 110.- gespaard melk of puur aan Centra's merkenkleurwedstrijd Alle kinderen van de lagere school mogen meedoen. f 50.000, - aan prijzen 300 prachtige kinderfietser en duizend andere prijzen. Bovendien: 15 afwasautomaten (winkelwaarde f. 899,- waar nodig met waterontharder) voor 15 gelukkige moe ders van de 15 hoofdprijs-winnaars. Vraag gratis kleurplaat met alle bijzonderheden bij Uw Centra winkelier. veel succes! r v j i MiMliwm kL-UzjLjii::.L j f s .1 (jfSf) 'l i D99.9 Gk 10 bewijst weer de hoge waarde van het Centra spaarsysteem 10 gram baar goud (verkoop prijs van banken aan particulieren vorige week ƒ52,-) voor 4 Centra spaarkaarten 40,- gespaard, of 1 spaarkaart ƒ37,50 bijbe taling. Waardevast, altijd verhandel baar bezit. Gehalte 999,9/1000, .met internationaal essayeurs- stempel. levering door de Nederlandsche Middenstands- bank N.V., via uw Centra win kelier die u graag alle bijzon derheden over deze tijdelijke aanbieding vertelt. sterk in 't goede merk KVP-kamerlid Assmann te Middelburg Ontsluiting Mogelijk kan, zo kondigde de voor. zitter verder aan, dit jaar rog een begin worden gemaakt met de nt- sluiting van het klein industrieter rein. .Daarmee zal de Punt' verlost zijn van een bedrijf dat het woon. klimaat ter plaatse niet al te zeer begunstigd', aldus de heer Baars. De christelijke middenstandsvereni ging hield dinsdag op te bestaan. De organisatie in Middelburg gaat voortaan door het leven onder de naam van chris telijke ondernemersvereniging met als ondertitel christelijke vereniging van zelfstandige ondernemers in hol midden- en kleinbedrijf. ,Het begrip middenstand is vervaagd Br klever ook minder gunstige kanten aan, zo luidde de toelichting van de voorzitter Het verdient, naar een der leden (de heer J Sanderse) verkondigde aanbeve ling het woord .middenstand' maai* he lemaal uit het woordenboekje te schrap pen. anders zou die naamsverandering toch geen inhoud krijgen. ,Ik zal trach ten om het aan Van Dale door te ge ven' verzekerde de heer Baars De bestuursverkiezing leverde de herbe noeming op van de voorzitter en van de heren G. Boot en P. J. van Damme. Mr G. van Muiden gaf «Ie leden tijdens de jaarvergadering voorlichting over Confessionele samenwerking gaat door MIDDKLBl KG Het KVP-tweede- kamerlid \Y. I'. G. Assmann heeft tij dens (le vergadering van de afdeling Middelburg van de KVP, die dinsdag avond in hotel Suisse werd gehouden, als zijn standpunt naar voren ge,bracht dat het radicalisme in de politiek al over zijn hoogtepunt is. .Opinieonder zoeken, waaronder liet bekende Vcld- kaniponderzoek, hebben aangetoond dat ze naar de verhoudingen van het mo ment gerekend, maar aan vier zetels zouden komen. Men dacht aanvankelijk aan een veel grotere aantrekkings kracht', aldus de lieer Assmann. .Geleidelijk aar, gaat men over dc ra dicalen heel andere geluiden horen, ook in de kring der aanvankelijke sympa thisanten'. De heer Assmann wees in dit verband op een artikel in de laatste editie van het NKV-blad .Ruim Zicht'. .Ruim Zicht steekt daarin de draak met het radicalisme', aldus de heer Ass mann. Hij vond het feit dat dt drie confes sionele partijen rustig doorgaan met hun samenwerkingsplannen, vertrouwen genoeg geven om te zeggen dat ze ook a] is de aanhang stevig ge slonken nog en juist nu alle recht van voortbestaan hebben. .Die plannen dateren al van voor het optreden der radicalen, zijn gewoon doorgegaan en gaan nog door. Het ra dicalisme heeft daarop zeer weinig in vloed'. .Mocht de indruk en de verwachting hebben bestaan dat de ARP eerder met de radicaler dan met CHU en KVP in zee zou willen gaan, dan hebben de uitlatingen van de heer Biesheuvel aan die verwachtingen veel goede grond ont nomen'. De heer -Assmann achtte ,dc PvdA bepaald niet rijp om het land een alternatief te bieden en be sloot zijn .vljfminutenpreek' met de op merking dat zijns inziens het dood tij in de politiek gepasseerd is. l>c vergadering van de afdeling Mid delburg van de KVP had tot doel de afdeling wat dichter bij de mensen uit de praktische politiek te brengen. Daar toe had men behalve de lieer Assmann het statenlid C. Verdonk, het raadslid H. P. Schouten (Middelburg) en de KVP-kringvoorzitter drs W. Lockefeer uitgenodigd. BTW, de belasting naar toegevoegde waarde. Het gaat hier om een ander systeem mii.ii omzetbelasting dat met ingang van het volgend jaar zal wor den ingevoerd. Het grote voordeel is dat daarmee een stap wordt gezet in de richting van vereenvoudiging, lie mid denstandsvereniging hoekte dit Jaar. zo bleek uit liet jaarverslag van secretaris J. Burger, een winst van estien le. Schepen op kanaal Gent-Terneuzen in de maand april TERNEUZEN In de maand april wer den er op het Nederlandse gedeelte van het kanaal van Gent naar Temeuzen in totaal 564 zeeschepen 466.303 brten 5981 binnenvaartschepen (3.181.496 ton) geschut. Wat de zeevaart betreft werden er gelost of geladen te rede Terneuzen- Dow Chemical 13 zeeschepen 136 646 brt), in de Terneuzense kanaalhavens 61 (51.195 brt), te Sluiskil 9 (22.166 brt), te Axel Sassing geen en te Sas van Gent 8 (6317 brt).'Betreffende de binnenvaart werden er gelost of gela den op de rede Terneuzen-Dow Chemi cal 141 binnenvaartschepen 1127.908 ton), in de Terneuzense kanaalhavens 537 (294.061 ton), le Sluiskil 270 (213.460 toni, te Axel Sassing 15 (5650 toni en te Sas van Gent 126 (67.387 De heer Verdonk sloot zich aan bij de denkbeelden van de heer Assmann op het gebied van de radicale politiek. Hij noemde de KVP een echte volks partij. die openstaat voor alle geledin gen en had de indruk dat die bij de radicalen wat in het gedrang kwamen. ,Er werd met name iets le veel naar het NKV gelonkt. .De heer Verdonk vervolgde .Het radicalisme heeft in Zee land bepaald weinig weerklank gevon den. De samenwerkingsgedaehte tussen de confessionele partijen wint daaren tegen terrein, hoewel de indruk be staat dat de ARP niet zo staat te drin gen. De CHU zet er echter nogal por achter. De heer Schouten betreurde het dat de. radicalen voor wie hij wel degelijk een plaats binnen de partij zag zich hadden afgescheiden. Op gemeen telijk niveau zag hij veel van een sa menwerking- politiek gezien, terechtko men. ,Het ~zou trouwens een aanflui ting zijn ais we niet tot samenwer king zouden kunnen komen'. De heer Schouten herinnerde er aan dat men in Middelburg tracht voor de verkie zingen met één lijst en één program ma te komen. .Dat zal wel moeilijkhe den geven, maar het zit er wel in'. De heer Lockefeer besteedde enige aan dacht aan de samenwerking op bestuur lijk niveau. Er zijn daartoe in de pro vincie Zeeland reeds de nodige stappen gezet. De heer Lockefeer Tiet duide lijk doorschemeren da.t hij hiervan op korte termijn het nodige resultaat ver wacht. De heer Lockefeer zei dat ook de kringvoorzitters van de jongeren organisaties al een gesprek haddén ge had en wellicht deel zullen nemen aan de CHU-ARP-KVP-gespreksgroep. De heer Lockefeer eindigde met te zeg gen .De KVP-Zeeland is niet zo radi caal. eerder behoudend, maar beslist net ouderwets. De radicalen hebben niet het alleenvertoningsrecht op de pro gressiviteit'. Op 25 mei zal de kring Zeeland van de KVP in Goes het samenwerklngs- J teyn. rapport bespreken Aan de forumdiscus- Van de afdeling .Schippers A IV' (rul- sie ging een film en een technische me vaarwaters en kanalen» slaagden uiteenzetting over de bouw van dp Zee-vier van de acht leerlingen: de heren, landbrug vooraf De heer H P Schou-1 H Boender. L. Gaakeer. B. Roose en ten Ing.. verzorgde dit onderdeel S. Janse (schoolexamen). Axelse drumband naar Parijs De drumband ..Axel' zal het aanstaande weekend een tweedaags bezoek bren gen aan Parijs. De Franse hoofdstad heeft de band namelijk uitgenodigd om deel te nemen aan diverse festiviteiten. Voorts zal de drumband in de maand juni nog driemaal in Frankrijk optre-| den te weten in Lomnie, Orchies en Valenciennes. Op 23 juni verleent het korps van tambour-maitre R. Schoot zijn mede werking; bij feestelijkheden in het Bel gische Ertvelde. EXAMENS De heer J J. van Wede, wachtmeester der rijkspolitie te Aardenburg, slaagde dezer dagen te Rotterdam voor het po- litiediploma B. Aan de binnenvaartavondschool te Vlis- singen slaagden van de afdeling ,Ma- -chinisten A' op de vorige week te rottendam gehouden rijksexamens, de heren A J. Corré. H. Weintré. J v. Belzen, A H. Teesink en J. D. Mar- Cursus vereniging warmbloedfokkerij De vereniging ter bevordering van de wanhbloedfokkerij in Zeeuwsch-Vlaan deren. kortelings opgericht, heeft in haar pril stadium reeds het initiatief genomen voor haar leden een cursus te organiseren. Deze cursus, die op diver se bedrijven in Zeeuwsch-Vlaanderen zal worden gehouden, duurt ongeveer een half jaar en zal met een examen worden afgesloten. De fokkers worden geïnstrueerd in on der andere beoordelen en toiletteren van paarden. Cursusleiders zijn de heren W. Spoelstra uit Leeuwarden, P. Rip ping uit Boskoop, beide rijksambtenaar en verbonden aan het ministerie van landbouw, en mevrouw E. H. M. de Jongh-Verbeek uit Nispen. De vere niging telt momenteel 35 leden. Concours chr. zang- en oratoriumverenigingen De afd. Zeeland van de kon. bond van chr. zang- en oratoriumverenigingen heeft het jaarlijks concours bepaald op twee zaterdagavonden resp. 18 mei en 25 mei Het concours wordt evenals vorig jaar gehouden in de concert- en gehoorzaal te Middelburg. Voor beide avonden is de aanvang bepaald op 7.30 uur. Als jury fungeren de heren Adr Kousemaker te Góes en Jo Ivens te Hulst. Reeds een 20 tal koren, waaron der een jeugdkoor hebben voor dit con cours ingeschreven Uitvoering van de muziekschool TERNEUZEN Vrijdagavond geeft de muziekschool te Temeuzen In het con. certgebouw een openbare uitvoering. Deze jaarlijkse uitvoering wordt weer geheel door de leerlingen verzorgd, on der leiding van de diverse leraren en leraressen Vrijdagavond treden onder andere op de koorklas. ritmiek- en bal letgroepen, een accordeonensemble met slagwerk, een blazersensemble met een speciaal voor hen door de docent Daan Manneke gecomponeerd stuk (dit en semble bestaat pas sinds november) en een symfonieorkest. Voorts is er nog een demonstratie solfegeles. Aan liet begin van de avond worden de diplo ma's uitgereikt aan de geslaagde kan didaten. De avond begint om half acht. KERMISKOERS TE HULST HULST - De wielerclub .Hulst' houdt haar .mei-kermiskoers' dit jaar op dins dag 28 mei. Her parkoers is zoals ge woonlijk uitgezet in de binnenstad. Om half ééri gaan de nieuwelingen van start voor een wedstrijd over zes tig kilometer. De amateurs gaan om half vier van start voor de 100 kilome ter. Deze wedstrijd telt mee voor het Breda-bierklassement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 16