Ontwikkelingsbureau voor Gouden-Delta Geen nieuw kanaal door Voorne-Putten B. Meijers: afscheid man met opvallende carrière Sluis zat zonder telefoon BILT B en w Rotterdam wil voorstellen Gevaar overtollige arbeidskrachten als industriekern Zierikzee afvalt? TV-FILM OVER MIDDELBURG BURGEMEESTER VAN HOEK VOOR ONBEPAALDE TIJD MET VERLOF - ONDERZOEK RECHERCHE ALMANAK Informatieve avond evangelische omroep West-Brabant stuurt telegram over Shell-Chemie KABELBREUK STOORDE TELEXVERKEER WALCHEREN Overlegorgaan Alternatief i AND ARBEIDER WERD DIRECTEUR EN DOCENT BELANGRIJKE NUMMERS WEER IN VERBINDING OVER EEN JAAR NIEUWE ZLM- SCH00L SCHERPENISSE KLAAR PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 15 MEI 1968 (Van onze correspondent). ROTTERDAM Binnenkort kan de instelling van een studie groep tegemoet worden gezien, die het overlegorgaan zeehaven ontwikkeling Zuid-West-Nederland zal rapporteren over de moge lijkheid om in het deltagebied te komen tot een grotere eenheid in het beheer van de haven- en industrieterreinen. B en w van Rotter dam zijn bereid de mogelijkheid tot het instellen van een bureau delta-ontwikkeling in het overlegorgaan aan de orde te stellen. Aldus delen b en w van Rotterdam mede In antwoord van schriftelijke vragen van het raadslid mr K. Staab (wd). die informeerde of het een bijdrage ter bevordering van het onderling vertrouwen kan zijn, een bureau Delta-Ontwikkeling te vormen. Dit bureau zou een instelling moe ten zijn van de provincies Noord-Brabant en Zeeland en de gemeente Rotterdam. Het zou onder toezicht van de gezamenlijke havenbeheerders een afzonderlijke leiding moeten krijgen. De taken van het bureau zouden moeten zijn: het coördineren en bemiddelen bij alle aanvragen tot vesti ging van industrieën in het betrokken gebied, het uitwisselen van econo mische, financiële, technische en sociale ervaring en gegevens inzake be heer en ontwikkeling, het centraliseren van contacten met de rijksover heid inzake vestigingsvoorwaarden en andere faciliteiten en het behulp zaam zijn bij het bevorderen van al datgene dat tot verdere ontplooiing van Zuid-West-Nederland kan leiden. Mr Staab betrok daarbij in zijn overwegingen, dat de recente gebeurtenissen een eendrachtig beleid op dit punt, ook in het belang van onze nationale economie thans zeer dringend noodzakelijk is. B en w antwoorden voorts dat zij zoveel als In hun vermogen ligt, trach ten de verdere ontplooiing van de Gouden-Delta te bevorderen. Zo helpt Rotterdam, op hun verzoek, de gemeenten in Noord-West-Brabant bij de havenindustriële ontwikkeling nabij de Moerdjjk. Bjj herhaling hebben b en w zich eveneens bereid verklaard dezelfde diensten voor de provincie Zeeland te verrichten, zo hierom wordt gevraagd Er is ook reeds geruime tijd geleden besloten elkaar wederzijds te infor meren over alle haven industriële activiteiten. Belangrijke aanvragen voor industrieterreinen worden ter kennis gebracht van het ministerie van eco nomische zaken. VRAGEN KAMERLEDEN: (Van een onzer redacteuren-1 DEN HAAG De tweede kamerleden drs Th. J. Westerhout en drs J. van den Doel (beiden pvda) hebben de minister van economische zaken vra gen gesteld over het gevaar van overtollige arbeidskrachten op Schouwen-Dnlveland, wanneer per 1 januari 1969 Zierikzee afvalt als secundaire industriekern. Zij willen weten hoeveel arbeidskrach ten op dit eiland de komende jaren zullen vrijkomen uit landbouw en visserij en willen van de minister een uitspraak of het ernaar uitziet dat overtollige arbeidskrachten over de vaste verbinding zullen worden we gezogen naar de randstad Holland. Op welke wijze ia de minister voorne mens aan deze problemen na 1 ja nuari 1969 het hoofd te bieden? vragen de kamerleden tenslotte. W. Dezutter uit Aardenburg praeses universiteit Gent GENT. Willy Dezutter uit Aarden burg werd dezer dagen met algemene stemmen gekozen tot praeses van de kunsthistorische kring van de rijksuni versiteit te Gent. De nieuwe praeses treedt in functie bij de aanvang van het academiejaar 1968'69. Hij heeft tevens zitting in het faculteitenconvent. MIDDELBURG Gisteren zijn tv-opnamen gemaakt voor een filmpje over Middelburg. Dit filmpje wordt zaterdag 25 mei uitgezonden in het NCRV-pro- gramma. Het dient als introduc tie van Middelburg als de stad die meedoet in de wedstrijd .Zes kamp' een coproduktie van NCRV en BRT. Zoals bekend gaat het hier om een sportieve ont moeting tussen drie Belgische en drie Nederlandse steden. MIDDELBURG/HOEK De com missaris der koningin in Zeeland heeft de burgemeester van Hoek, de heer A. F. Hanssens, voor onbe paalde tijd met verlof gezonden. Wethouder J. van der Peijl, even als de burgemeester lid van de PvdA, is voorlopig met de waar neming belast. De maatregel houdt verband met een onderzoek door de rijksrecher che, op grond van het vermoeden dat er een aantal laakbare hande lingen zijn gepleegd. Volgens be richten die in Hoek de ronde doen, zou de burgemeester gelden heb ben geaccepteerd in ruil voor be paalde faciliteiten en/of diensten. Zo zou hij onder meer tegen beta ling medewerking hebben verleend bij het verkrijgen van vrijstelling voor de militaire dienst. Wethouder Van der Peijl. die met de waarneming is belast, zei gisteravond officieel nog van niets te weten. .Uiter aard weet ik wel wat er gaande ts, maar daarover is mij zwijgplicht op gelegd'. HIJ zei het wel vreemd te Leeuwse Vrede Een attente lezer zand ons het volgende opstel van een Vlissings meisje, tweede klas lagere school. Het gaat over vrede, een ver plicht onderwerp. .Wees zuinig op vrede. Waarom T Omdat je op de vrede zuinig moet zijn. Ik ben ook zuinig op mijn kleren. En ik pas er altijd goed op. En tk wil ook nog blij ven leven. Gelukkig is het geen oorlog. Maar daar spreken we niet 'over. We spreken nou over de vrede. Ik speel wel is ver stoppertje. En dan een poosje later U alles nog schoon. Omdat je anders niet zoveel geld meer heb. Omdat je dan zoveel koopt. En dat vindt je toch niet leuk. Maar nou ga ik wat anders ver tellen. Weet je waar over. Over iets heel naars. Over de oorlog. Toen zij de ene. Ik ga met je dochter trouwen. En toen zij de andere dat zal je wel loten. Nee zij de andere weer ik ga. toch met je dochter trouwen. Ik ga nou 'over do vrede vertellen. Is dat goedt Mijn zusje en ik spelen 'wel eens met de lego. En soms pakt ze al die blokken ran mij. En dan zeg ik tegen der hou nou eens op. Maar dan houd ze niet op. Maar nou ben ik klaar vinden, dat het provinciaal bestuur de pers inlichtte zonder eerst de overige leden van het college van b en w of ficieel op de hoogte te stellen. Hoewel de heer Van der Peijl rich van verdere mededelingen wenste te onthouden, wilde hij wel bevestigen dat de feiten die tot de huidige maatregel aanleiding waren rich hebben afge speeld In het financiële en bestuurlijke lak. ,Dew zaak speelt al jaren', al dus de heer Van der Peijl. GESTOLEN GROENTENAUTO WAS IN BERGEN OP ZOOM BERGEN OP ZOOM De maan dag in Vlieringen gestolen groen- tenauto van de heer C. M. Trim- pe uit Vlissingen is dinsdagoch tend vroeg in Bergen op Zoom te ruggevonden. De auto stond met een lekke band voor de deur van onze correspondent geparkeerd. Toen deze het bericht van de dief stal in de PZC las, belde hij de politie van Bergen op Zoom op om te vragen of de auto voor zijn deur het gestolen voertuig was. Aangezien de politie geen uitsluit sel kon geven nam onze corres pondent contact op met de heer Trimpe in Vlissingen. Deze kwam de auto (voorzien van contact sleutel) in de loop van de dag af halen. MIDDELBURG. Maandagavond hield de stichting de Evangelische Omroep In De Gouden Poorte te Middelburg een informatieve avond. Het doel van deze stichting is het evangelie te verbreiden door middel van radio- en televisie uitzendingen. Voor deze avond bleek er veel belangstelling te zijn. Voorzitter J. Kits van de Evangelische Broedergemeente uit Doorn, leidde de vergadering in. waarna de secretaris, de heer A. Ramaker uit Rotterdam, ds S. Wijnsma en de heer C. Spaargaren, penningmeester, ingingen op de vragen en meningen van de aanwezigen. De omroep zal proberen door samenwerking met de bestaande christelijke omroep organisatie 'de NCRV), haar doel te be reiken. maar indien dit niet mocht ge lukken, hetgeen er wel naar uitziet na 1V2 jaar vruchteloos pogen bij de NC RV, zo merkte onder meer de heer Kits op), zal bij de overheid zendmachtiging aangevraagd worden. De stichting telt 10.000 leden, waarnaast er nog onge veer 15.000 sympathisanten de kat uit de boom kijken. Aan het eind van de avond deelde het bestuur de aanwezigen mede, dat er geen afdeling in Middel burg zal worden opgericht, maar dat er wel inmiddels een comité is opge- BREDA (ANP) In het kader van het streven van de Westbrabantse gemeen ten om te komen tot de vestiging van stuwende industrie (aan de Moerdjjk), heeft de burgemeester van Breda dins dag het volgende telegram gezonden aan de voorzitter van de tweede kamer: .Na men# een beraad van 12 burgemeesters die geheel West-Brabant vertegenwoor digen vraag ik uw aandacht voor de industriële ontwikkeling van dit gebied. De vestiging van een stuwende industrie is voor de werkgelegenheid alhier nu en in de toekomst dringend geboden. Vraag voor de vestiging van Shell Chemie aan de Moerdijk de grootst mogelijke aan dacht van de kamer. RP-10 borg lichaam verdronken Rus HANSWEERT. Dinsdagavond heeft de bemanning van het polltièvaartuig^ op de Westerschelde, ter hoogte van de Bie- zelingse Ham, ,RP 10', het lijk opgevist van de Russische donkeyman Aleksandr Bely, die 24 april op de Westerschelde overboord sloeg van het Russische zee schip ,Juzhny-Bug'. Het ljjk werd over gebracht naar de haven van Hansweert en vandaar naar het lijkhuisje op de algemene begraafplaats te Kruiningen. waar het werd geïdentificeerd. VLISSINGEN Door enkele breuken en beschadigingen aan de Interlokale verbindingskabel Goes-Middel burg is vanaf dinsdagochtend tien voor negen het telex verkeer van en naar Walcheren gestoord geweest. De mobiele ploeg van de PTT zou de gehele nacht doorwer ken om de breuken en de beschadi gingen \an de kabel te herstellen. Om vijf uur vond men de plaats, waar de storing was opgetreden. Het bleek bij Kloetinge te zijn, waar bij werkzaam heden aan de weg de kabel op verschil, lende plaatseD was gebroken. Bij het herstel deden zich nogal wat moeilijkheden voor. Bij het onderzoek bleek, dat de kabel op verschillende plaatsen was beschadigd. Bovendien werden de herstelwerkzaamheden ver traagd doordat de gegraven putten steeds vol grondwater liepen, waardoor het noodzakelijk werd de kabel over een vrij grote afstand omhoog te brengen Wanneer de kabel geheel zal zijn ge. reparcerd kon gisteravond laat nog niet worden gezegd. De storing trad op .n een kabel waann een deel van de telexverbindingen zijn ondergebracht. Hierdoor vielen verschei dene telexaansluitingen uit. In de kabel is ook een gedeelte van de interlokale telefoonverbindingen ondergebracht Doordat er echter voldoende andere te- logelijk h ven. Wel li lefoonverbindingen overbleven bleef het het telefoonverkeer te handha- kon het zijn dat men door een overbezetting van de lijnen wat langer op een aansluiting moest wachten. Ver der is het zo. dat alle telexabonnees di rect zijn aangesloten op Goes, terwijl de telefoonabonnees zijn aangesloten op een plaatselijke Centrale. Slot van pagina 1 Antwoord van minister Schut: vraag is gevaarlijker dan zij op het eerste gezicht lijkt. Natuurlijk is het geen goed beleid om met de beslissing over vestiging van een groot bedrijf te wachten op het resultaat van be paalde studies. Maar aangezien er veel verder strekkende gevolgen aan een dergelijke vestiging kunnen zit ten dan in het eerste begin lijkt moe ten we toch afwachten tot wat er op tafel komt'. Minister Schut maakte namens zijn collega van verkeer en waterstaat duidelijk dat de regering haar defi nitieve visie op de haven- en indus triële ontwikkeling aan Roode Vaart (Moerdjjk) en uitgebreide Maasvlak te niet eerder zal geven dan nadat de raad van de waterstaat en de rijksplanologische commissie zich hierover hebben uitgesproken. .Voor de Maasvlakte is na een breed opgezet beraad een aanvaardbare op lossing gevonden nadat de belangen van landbouw, recreatie, natuurbe scherming, waterhuishouding en der gelijke in het geding zijn gebracht. Er zal nu een nieuw beraad nodig zijn, waarbij al deze aspecten ver schillende verder toegespitst aan de orde zullen komen'. Op de vraag van drs Westerhout naar een scheepvaartverbinding tus sen Nieuwe Waterweg en Hollandsch Diep was het antwoord van de minis ters: ,Het Overlegorgaan gaat ervan uit, dat het gebied Roode Vaart be reikbaar moet zijn voor binnenvaar tuigen en coasters. Nu nadien van geïnteresseerde zijde verdere verlan gens zijn geuit zal rijkswaterstaat daarbij alle mogelijkheden en conse quenties onderzoeken. Het Zeeuws kamerlid Westerhout kreeg van de minister verder de ver zekering dat de regering te zijner tijd haar standpunt over de haven ontwikkeling in net zuidwesten gemo tiveerd zal uiteenzetten, zoals enige tjjd geleden ook aan de heer J. A. van Bennekom (ar) was toegezegd. Toen de heer Westerhout nog wilde weten of de minister bereid is op ba/- sis van de studies ook planologische aanwijzingen te geven aan de lage re overheden, provinciale besturen en gemeenten, kwam minister Schut met ae mededeling dat het Overlegorgaan nauw bij de zaak zal worden betrok ken. Voor directe aanwijzingen op grond van de wet ruimtelijke orde ning aan de lagere overheden zag de minister geen aanleiding, zolang er voldoende vertrouwen in de diligen- tie van deze overheden is. De heer C. F. van der Peijl (ch) wil de weten of de regering het plan Roode Vaart ziet als een alternatief voor Reimerswanl. Minister Schut: Roode Vaart (Moerdjjk) is daarvoor geen alternatief. Het is van een an dere allure en zal altjjd van een an dere allure bljjven. Dat vloeit voort uit de ruime mogelijkheden van het Reimerswaalplan. Interruptie van de heer Van der Peijl: ,Ook als er voor Roode Vaart hjjzondere voorzienin gen worden getroffen'? De minister .Die zullen moeten voldoen aan alle door de regering gestelde eisen'. De bewindsman deed de heer W. P. G. Assmann kvpnog de toezegging dat hij bereid is met de vaste com missie voor verkeer en waterstaat eh voor ruimtelijke ordening alle aspec ten te bezien, die samenhangen met de belangrijke industrievestigings mogelijkheden. Drs J. van den Doel (pvda) vroeg de minister, hoe hij zich voorstelde de inspraak van de streek- bevolkin» op de leefbaarheid van een gebied als Voorne-Putten te waarbor gen. De bewindsman antwooi-dde daarop dat de wet op de ruimtelijke ordening zeer ruime mogelijkheden voor formele inspraak biedt en dat zo die te laat zou zijn - ook informele inspraak niet uitgesloten is. Hij wilde In uit opzicht zoveel medewerking als mogelijk verlenen. Reacties op de vragen van drs Westerhout en de antwoorden van de beide ministers kwamen verder nog van ir H. van Rossum (sgp). ir D. S. Tuijnman (wd), drs E. v. Thijn (pvda), H. Wierenga (pvda), C. Laban (pvda). dr J. H. Lamberts (pvda), mej. mr E. A. Haars (chu), H. J. Lankhorst (psp) en dr B. van der Lek (psp). VEERTIG JAAR ZELFSTUDIE GOES Vrijdag neemt men in Goes afscheid van de heer B. Meijers, directeur van het boekhoudbureau van de ZLM. De heer Meijers (66) is op de zelfde dag veertig jaar aan het bureau verbonden ge weest. Het is een afseheid van een man met een opval lende carrière. Als Meijers in zijn geboorte plaats, het Walcherse Se- rooskerke, op twaalfjarige leeftijd de deur van de lagere school achter zich dichttrekt is hij meteen landarbeider. De eerste jaren op het land wijst niets er op, dat hij nog eens voor een ander vak zal kie zen. Bij de afsluiting van zijn loopbaan staat hij aan het hoofd van een boekhoudbu reau met zestig werknemers, is hij twintig jaar als leraar handelswetenschappen ver bonden geweest aan het christelijk lyceum voor Zee land te Goes en heeft hij zich in een onnoemlijk aantal commissies en besturen ver dienstelijk gemaakt voor agrarisch Zeeland. Hij was daarbij de geziene, beminne lijke vertrouwensman van de Zeeuwse boerenstand, die door accuratesse en een gro te werkkracht het aantal deelnemers van het ZLM- boekhoudbureau zag uit groeien van 75 tot 3000 deel nemers. Het boekhoudbureau werd het le venswerk van de heer Meijers en het werk van het bureau werd in die veertig jaar vooral geken merkt door bijzondere omstandig heden, die weer bijzondere maat regelen meebrachten: de crisisja ren, de oorlog, inundatie en ramp van 1953 leverden bij de boek houdkundige en fiscale afwikke ling steeds afwijkingen op: ,een veertigjarige periode van onregel matigheden', zoals de heer Meijers lachend vaststelt, ,het bracht veel werk mee, maar ik had het geluk over een uitstekende staf te kun nen beschikken. De gebroeders G. en C. Paauwe bijvoorbeeld, die mij als directeuren opvolgen, zijn hiér als loopjongen begonnen. Wij hadden in de kern weinig perso neelsverloop. Dat is een belang rijk voordeel. Ik kon mijn kracht zoeken in bet delegeren van be voegdheden, altjjd maar delege ren, Als ik het over mocht doen. delegeerde ik nog meer.' Sterk Hier lijkt het of de heer Meijers zijn eigen verdiensten wat wil re lativeren: wie hem beter kent is op de hoogte van het tegendeel. Want de carrière van de heer Meijers wordt toch wel het best gekarakteriseerd door de gezonde ambitie en grote werkkracht, die hij mede dankt aan een sterk gestel: in de afgelopen veertig jaar was hij éénmaal vier weken ziek. Zijn vrije uren waren altjjd gewijd aan zelfstudie: wat eigen lijk nog altjjd het geval ls, alleen al om bijvoorbeeld op de hoogte te blijven van allerlei vernieuwin gen in de belastingwetgeving. Zelfstudie. Mejjers dacht daar nog niet aan, toen hij op twaalfjarige leeftijd het kleine bedrijf van zrjn vader binnenstapte. Wel volgde hij avondcursussen, zoals landbouw- boekhouden. De landbouw trok Meijers maar hij ontdekte al gauw dat een eigen bedrijf. zelf3 een klein bedrjjf, niet voor hem was weggelegd. .De landbouw trok me wel, maar het zijn van landarbeider trok me niet. Ik had er weinig zin in om tegen de toen geldende lonen in de land bouw te gaan werken'. Nieuwe cursussen dus nieuwe di-f E'loma's. Als Meijer ln 1927 de andarbeid verwisselt voor de han DE HEER B. MEIJERS ...opvallende carrière... (Foto PZC) organiseert ook cursussen. Ijvert voor de opleiding van mensen van zijn bureau. Kansen Er komen ook kansen. Kansen op een benoeming ten deparie men te. Promotie. Maar Mejjers blijft in Zeeland. .Ik bleef teveel plattelander om me thuis te voe len in de grote stad, hier, tussen de Zeeuwse boeren voelde ik me thuis.' lende boekhouddiploma's op zak. Het duurt maar een Jaar, maar het is geen verloren jaar: ,In die periode heb ik veel mensen leren kennen, wat me later heel goed te pas kwam.' In mei 1928 treedt hij in dienst van de ZLM, als assistent voor de afdeling landbouwboekhouding Al spoedig daarna krijgt hjj het beheer over het boekhoudbureau. Terwijl Meijers de avonduren aan zijn studie geeft in 1932 haalt hij de acte MO boekhouden groeit het bureau uit. Er komt een fiscale afdeling, een bedrijfs economische afdeling en een ac- coutantsdlenst voor de coöpera tieve vereniging. Overal in de pro vincie houdt Mejjers voor de land- bouwverenigingen lezingen: hij zjjn er de besturen en de commissies bijgekomen. Om er enkele van de tientallen te noe men: commissie landbouwkrediet, boerderijenbouw, belastingcom- missie landbouwschap en NFO. En dan blijkt er toch nog veel vrije tijd over te zijn: hij doet administratief werk voor de kerk, zingt in de Goese Oratoriumver eniging, hij leest veel. schaakt, biljart, reist graag en bezoekt verschillende landen van Europa. Daarom zet hij zich weer aan de studie: Duits en Engels, om het gemis aan een middelbare school opleiding wat te compenseren. Intussen leidt hij dan weer men sen op voor allerlei boekhoud- examens. Een bezet leven. ,Wat moet je toch beginnen na veertig van die drukke jaren?' heeft men de heer Meijers gevraagd. .Weet je wat ik begin?' heeft hjj geantwoord. ,met helemaal geen program op te stellen. Wel wil ik de ontwik keling op het gebied van boek houden en het belastingrecht blij ven volgen. Ut heb veertig jaar gestudeerd en geloof niet dat ik er nu mee stop. Ut wil rustig blijven werken, maar vooral rus tig. Er zijn zoveel dingen, dis ik graag eens op m'n gemak wil doen. Ik weet waarachtig niet, in hoeveel commissies ik zat. De ze week heb ik wat papieren verscheurd en toen kwam ik stukken tegen, waarbij ik zei: ik wist niet eens, dat ik lid v-an die commissie was.' SLUIS Een ongeluk in de telefoon centrale te Sluis, waarbjj een PTT- beanibte gewond raakte, had tot ge volg dat deze plaat# dinsdagmorgen omstreeks negen uur telefonisch van de buitenwereld werd afgesloten. Onmiddellijk werden de reparatie- werkzaamheden ter hand genomen, maar het wan dinsdagmiddag nog onmogelijk om te bepalen wanneer de schade neer hersteld zal zjjn. Tussen tien uur en half elf dins dagmorgen werden een tiental be langrijke telefoonnummers weer bruikbaar gemaakt vla de telefoon centrale van Oostburg. Het ongeluk in de telefooncentrale ge. beuroe toen men daar bezig was met het voorzichtig verschuiven van enige apparatuur in verband met het binnenkort aanbrengen van een nieuwe installatie. Waarschijnlijk is de zaak uit balans geraakt, waar door drie rekken voorover tegen de grond sloegen. Hierbij raakte een PTT.beambte, L. W. uit Goes, licht gewond. Dokter G. V. M. de Meijer uit Sluis verleende de eerste nulp en liet de man overbrengen naar het ziekenhuis te Oostburg, waar een paar flinks schrammen aan diens hoofd werden gehecht. Na behandeld te zijn kon de man naar huls te. rugkeren. Een aantal belangrijke telefoonnum mers van Sluis, zoals dokter, poli tie, brandweer, gemeentehuis en ook «Ie telefooncel op de Markt, heeft men van Oostburg weer in verbin ding gesteld met de buitenwereld. De sectiechef en de chef van de mon- tagedienst van de PTT te Breda kwamen dinsdag in het begin van de middag in Sluis aan om zich van de toestand op de hoogte te stellen. Men durfde geen enkele schatting te doen betreffende het tjjdstip waarop de centrale te Sluis weer zou zjjn hersteld. .We doen we kunnen. We kunnen geluk heb ben. we kunnen pech hebben', - stelde men. SCHERPENISSE De houw van de nieuwe lagere land- en tuinbouwschool ln Scherpenisse zal zeer binnenkort worden aanbesteed. Volgend jaar om deze tijd ongeveer zal de school er staan. Dat deelde de heer A. C. Brcu- re, voorzitter van de commissie van toezicht dinsdagmorgen mee op een bijeenkomst in het .Holland Huis' in Scherpenisse, waar 13 leerlingen, die vier jaar lang naar het oude ge bouw zijn geweest, het eind«iiplonm kre gen. De voorzitter van «Ie commissie landbouwonderwijs van de ZLM, mr E. Wage, overhandigde hen die diplo ma's met voor leder een kort persoon lijk woord. Heeft de ZLM-school in Scherpenisse met een nieuw gebouw in zicht toekomst? Verschillende sprekers meenden, dat dat ook met de land bouw in het algemeen en dus met het hele landbouwonderwijs zo is. Mr Wage: ,Men is nogal pessimis tisch in de landbouw, maai- ik ge. loof toch, dat dat niet altjjd gerecht, vaardigd is. Er is werkelijk wel kans van slagen voor jonge onder nemers.' En de ZLM-kringvoorzitter op Tho- de heer P. W. C. van Westen, voegde daaraan toe: .Met de factoren vakbekwaamheid, werklust en betrouw baarheid kunnen we de toekomst we! tegemoet gaan.' Zoals gewoonlijk kwa men vele sprekers niet het advies door te gaan met studeren. Mr Wage- was van mening, dat heel wat gé- slaagden er de cijfers wel voor nadelen op hun eindlijst. .Dit ;s inderdaad een begin, maar op dat 'oegin mag je dan ook wel trots zijn', maakte hij duide lijk. Ook deheer Breure kwam met de aan moedigmg om verder te gaan en hij toonde zich verheugd over het feit, dat een aantal leerlingen daartoe al besloten heeft. ,In de toekomst zul je met problemen te maken krijgen, waar voor een goede theoretische opleiding - een goede theoretische kennis no dig is. De groelomstnndigheden van de gewassen verschillen van jaar tot jaar'. De heer Breure was van mening, dat de lagere land. en tuinbouwschool zeker nog een nuttige functie heeft ,Het heeft echt nog wel zin een opleiding te geven voor de landbouw, hoewel zich grote structuurveranderin gen voordoen.' Gelukwensen en goede wenken kwa men ook van de directeur van de rmlts In Goes, ir W. M. Markusse. De heer Markusse was van mening, dat de algemeen vormende vakken net zo belangrijk zijn als de vakken. tegenover mensen, die niet uit de agrarische sector komen, moeten kunnen verdedigen en met die men sen krijg je steeds meer te maken.' Een persoonlijke toespraak hield de heer A. C. van Heusden, directeur van de ZLM-school ln Scherpenisse. Hij stel de. dat de klas. die nu afzwaaide' ple zierig was om mee cm te gaan en gaf nog even aan, waar de sterke en zwak ke plekken zaten.' Een van de ouders bedankte de directeur en de leraren voor hun werk. "Voor de twee beste leerlingen waren er boekebonnen. Kees Aarnoudse uit Oud-Vossemeer, nummer 1 in de afdeling landbouw, kreeg die uit handen van ae heer Van Westen, Gerard Rijnberg uit Sint-An- naland kroeg de boekebon van de heer Breure. omdat hij als beste lierling in de afdeling tuinbouw daagde. De namen van de geslaagden zijn: C. J. Kooyman. Sint-Annal.ind, land- en tuinbouw: M. Ligtendag, Sint-Anna- land, tuinbouw: G. M. Rijnberg, Sint- Annaland, tuinbouw: C. A. Aarnoudse, Oud-Vossemeer, land - en tuinbouw; Droogers, Oud-Vossemeer, land en tuinbouw; D. J. Duine, Oud-Vosse meer, land- en tuinbouw; P. C. Hey- boer. Poortvliet, landbouw: J. C. A. v. d. Slikke, Poortvliet, land- en tuin bouw; C A. Moerland. Stavenisse, land bouw: Chr. Ooms, Tholen, land- en tuinbouw: C. Overbeeke. Tholen, land bouw: J, M. Overbeeke. Tholen. land en tuinbouw en C. Vorkerke. Tholen, tuinbouw. Eén leerling werd afgew» zen. VERWACHT... DEZELFDE TEMPERATUREN Enkele wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend zwak ke wind. Ongeveer dezelfde niiddngtem- peraturen als gisteren. ZON EN MAAN •nel Zon op 04.45 onder 20.29 Maan op 01.00 onder 07.37

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 2