VERRASSENDER MIDDELBURGERS VERDIENEN ZEGE VLISSINGEN A PROMOVEERT Jourden won AMATEURS HESSEN NU 00K HUN Vierdaagse Duinkerken Broekman en Pfrommer nieuwe schaatstrainers Vlissingen zet streep onder slecht seizoen cREDIVISIE Reshevsky- Kortchnoi remise na 23 zetten FRAWUK naad wxico 7 ZO MOET HET TE LANG RHEDEN WON UVS-DCG 1-1 UIT BOEKJE TAL BEHOUDT VOORDRONG Yerseke won van Kapelle KANSRIJKST Terneuzen won van Alliance VAN VIANEN EN DEN HARTOG NAAR TOUR DE FRANCE VOETBALLERS MAANDAG 13 MEI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MIDDELBURG Jan de Looijer, de rechtervlengelaanvaller van Almania, sloeg in de allerlaatste seconden van het adembe nemende duel tussen Middelburg en de Limburgse kampioen ver twijfeld met de handen op de grasmat. Zijn vliegend schot uit de laatste met de moed der wanhoop uitgevoerde Almania-aanval had de gelijkmaker kunnen zijn, maar de bal zoefde een paar centimeter over de lat van het Zeeuwse doel. Ook De Looyer had het prestige van de Broek-Sittardse aanvalslinie (met 60 compe titietreffers de produktïefste van de le klassers) gisteren niet kunnen redden: de Limburgse schutters waren gekomen, ze had den gezien, maar ze hadden niet overwonnen. De zege bleef in en bij Middelburg: de schuiver, die middenveldspeler Tonny Hen- drikse in de 39e minuut van de Ie helft onder de vallende Alma- niadoelman Jan Schrooten tegen het net tot rust zag komen, bleek beslissend. ,We hadden er een paar bij moeten hebben', meenden de Middelburgers na afloop. Zonder twijfel: niet alleen waren de tweevoudige landskampioenen het verrassendst en daardoor ook het gevaarlijkst in hun aanvallen, maar ze voerden ze ook in hoger tempo uit, waren in positioneel opzicht de beste ploeg en hadden ook technisch gezien iets meer in hun .gerouti neerde mars'. Maar enerzijds domme pech en anderzijds enige slordigheid in de afwerking stonden meerdere treffers in de weg, zodat de ruwiveg geschatte 5006 toeschouwers het met dit ene puntje moesten doen. Maar de vreugde om de zege was er niet minder om. Deze Almania-aanvaller ziet het vruchteloze van zijn pogmg m. Htj bukt al diep voor de .zwaai', waarmee Ko Gr oenewegen het Middelburgse doelgebied zal zuiveren. Frans Ver meirssen houdt een oogje in het zeil. (Foto PZC) Op de slotfase na, waarin de Zeeuwen met de rug t«-gen de muur gedrukt werden door liet heftig aanvallende Almania, hebben de groen-witte kam pioenen de strijd toch wel beheerst. In de beginfase moesten de Limburg- gers kennelyk even op stoom komen, hetgeen niet zo vreemd was, omdat ze er een 4 uur lange treinreis met vier keer overstappen hadden op zitten. In de beide speelhelft-slotfasen kregen ze echter een behoorlijk aantal reeële scoringskansen, maar de schut terij had zijn krui1 kennelijk in de com petitie verbruikt. Althans, daar leek het gister op. Of dc feestavond van zaterdag (ter gelegenheid van t kampioenschap) zat ze nog in de 1 strijd mate zware kampioenscompetitie. AJ- maniatrainer Siem Willems. de Lim burgse spelers én de bestuursleden deelden die conclusie, evenzo de voor treffelijk leidende scheidsrechter H. v. Duuren uit Haarlem, die kundig werd geassisteerd door de Zeeuwse grens rechters L. Roelandt (Axel) en J. Groen (Terneuzen). Het spel van Zeeuwen en Limbur- §ers was een kampioensstrijd waar- ig: vooral technisch en ook tac tisch stond het ojp goed niveau, de derenswaardig ploegen' en fn i sportief i Middelburger Wim Lievense (8) is net te klein om deze aanval van de groen- witten doeltreffend af te ronden. Eij kopt onder de door Bert Pentury op rechts afgegeven voorzet door. (Foto PZC) VLISSINGEN Het schaaktiental Vlissingen A Is gepromoveerd naar dc tweede klas KNSB. Deze promotie werd zaterdagmiddag een feit doordat de Zeeuwen een grote overwinning be haalden op .Het Kasteel' uit Heerlen. Met 71/2-21/2 bleven zij de baas en de einduitslag is niet geflatteerd. Zoals bekend verloren de Zeeuwen de eerste wedstrijd met 5 'A -4 >/2 van ,Max Eu we' nit Breda. Hadden de Zeeuwen toen pech, zaterdagmiddag liep alles op rol letjes. Van de drie teams promoveren er twee. Wie dc andere zal zijn moet de wedstrijd .Het Kasteel'.Max Euwe' uitmaken. De Brednnaars hebben dc beste papieren, daar zij de eerste wed strijd wonnen. Heerlens tiental staat nu voor de opgaaf om de Bredannars niet 7-3 te kloppen. De Bredanaars daarentegen mogen zelfs met 6-4 ver- bezen om zeker te zijn van een plaats. De gedetailleerde uitslagen zijn: Vlissingen A-.Het Kasteel'. Heerlen: C. M. Jansen (wit)-H. Grondijs. 1-0: Jansens tegenstander kwam 57 minu ten te laatr juist nog voldoende om te mogen spelen. Na een uur is de namelijk verloren voor degene mogen spelen. Na een uur is de partij namelijk verloren voor degene die te laat komt. Een normale partij, waar Jansen toch nog veel weerstand heeft ondervonden, maar toch prachtig won. H. Groenenhnotu-mr Arnold, 1-0; Een prachtig gespeelde party van Groenenboom, 7,0 postioneel dat zijn te genstander gewoon móést verliezen. W. J van Wijnen-F Okrogelink. 0-1: Deze Limburger, bekend als dammer, weet ook wel iets van schaken af Dat ondervond Van Wijnen in een partij waarin het initiatief aan Okrogelink was J. J. Gommers-F. Wiertz, 1-0; een gelijke kleur met 2 pionnen meer voor Hoogstrate was gewonnen. Maar Hoogstrate gaf een pion cadeau en kon toen niet meer winnen. J. Blom-A. Patelski, %-V6: Blom kreeg meer dan hij mocht hopen in het eind spel, maar door onnauwkeurig spel van zijn tegenstander, koning met 2 pion nen tegen koning met 1 pion, wist Blom toch remise te maken. F. H. J. Dieperink-P. Smits. een partij waarin Dicpcrink beter stond maar op een gegeven ogenblik in de knoei kwam. Maar remise was goed te halen, waartoe men besloot toen lo pers van ongelijke kleur op het bord kwamen. J. Jansen-H. v. Tol, 1-0; het scheen dat deze partij ook remise zou worden, maar door beter mid denspel en eindspel van Jansen wist hij te winnen. P. Duvekot-Th. Lebens. 1-0; een party waarin Duvekot snel gewonnen kwam te staan, een stuk vóór kwam en later nog een. Duvekot zorgde dan ook als eerste voor een 1-0-voorsprong. De stand: Vlissingen A 2 10 Max Euwe, Breda 110 Het Kasteel, Heerlen 10 0 Samen met Rheden, de oostelijke kam pioen. voert Middelburg de nog prille ranglijst voor het nationaal amateur kampioenschap aan. De Gelderse ploeg won namelijk met 2-0 van Emmen. De derde wedstrijd voor deze competitie, tussen het Leidse UVS en het Am sterdamse DCG, eindigde in een 1-1- gelijkspel, overigens een knappe pres tatie van de hoofdstedelingen. De stand is nu: Rheden Middelburg DCG UVS Almania Emmen 1 1 0 0 2 2-0 1 1 0 0 2 1-0 10 10 11-1 10 10 11-1 .1 0 0 1 0 0-1 irgaai dingc De Fransman Jean Jourden is win naar geworden van de Vierdaagse van Duinkerken, nadat de Italiaan Du rante de. zondag gereden zevende en laatste etappe (Duinkerken - Nond- schoote - Duinkerken: 76 km) op zyn naam had geschreven. Het Is de eer ste grote overwinning van Jourden bji de beroepsrennen», nadat hij in 1962 wereldkampioen on de weg by de ama- oraen. 1 geëindigd In een Bel gische overwinning. Lagrange was de iter uit een kopgroep van zes man, na hem gingen ae Fransen snelste sprinter 1 inzet van beide ploegen was bewon- zicht was hef een wedstrijd van Op een sok en een schoen werd Mid delburg gister nog lang geen kampi oen, al loopt Jules Vogel er dan op. Hij had er echter geen enkele bedoe ling mee: de groenwitte verdediger was alleen maar blij met de 10-voor- sprong, die zijn ploeg bij rust bereikt had. (Foto PZC) Dit bovenste plank. .Laten we dit vooral voorop stellen', verzekerde scheids rechter Van Duuren. ,het was een uitstekende en sportieve strijd. Zo moet er voetbal gespeeld worden en op deze wyze kón het ook'. .Ik heb Middelburg in de competitie zelden zo knap zien spelen', was het In de 15e minuut was De Vos zeer dicht bij een treffer, maar zijn schot sloeg van de linkerpaal in de han den van doelman Schrooten. Vlak daarop knalde Hendrikse naast. hadden de tweevoudige landskampioe nen enkele malen weer hun briljante spel van de vorige seizoenen terug. Juist door hun sneller en verrassender uitgevoerde aanvalsacties (met name door het trio Wim de Vos - Henny Wijs - Bert Pentury) mochten de Mid delburgers het meest aanspraak ma ken op de overwinning. waar we ooit oordeelde Al- Ingschutter' Mat Wilms, hoewel deze rechter centrale aanvaller zich nu weinig kon laten gelden. En hoewel het op zich al een compliment voor de Middelburgdefensie is, dat ze deze in de competitie zo schietgrage Broek-Sittardse voorlinie in bedwang heeft weten te houden, toch moesten de Limburgers ervaren dat een gewone competitie nog geen kampioensstrijd baan van Wijs' schot. Nadat Boste laar een paar maal tevergeefs had uitgehaald en Pentury naast had geschoten luidde een vrije trap van Almania veroorzaakt door te ver uitlopen van But, het slotoffenslef van de Limburgers in. In de uit deze vrije trap volgende si tuaties redde But tot twee maai toe zeer fraai. Willems zag zijn eerste echt gevaarlijke schot in de 29e minuut naastscheren, en in de 38e minuut voorkwam But de gelijkmaker door zich onversaagd voor de voeten van de doorgebroken De Looyer te werpen. Middelburg moest terug, heel Almania rukte in de laatste 5 minuten op naar de .vijandelijke' helft. In de laatste mi nuut nog een corner, die But zon der nare gevolgen eventjes liet glippen, én het vliegende schot van De Looijer. Voor de Limburgse schut ters bleef het geringste succesje echter uit L een kopgroep gingen ae Frar Riotte en Manieu. Van der Meute (N), Samyn (Fr.) en Beugels (N) over de streep. Jean Jourden heeft zijn slag gesla gen in de zondag verreden voor-laatste etappe. De winst, die hij hierin boekte op ae concurrentie, bracht hem van de achtste naar de eerste plaats ln de algemene rangschikking. Jourden gaf het sein tot de beslissende ontsnapping, waarin hii Wagtmans meekreeg. Gevolgd aoor de Belg Huysmans. drietal betwistte de eindsprint te zebrouck, die gewonnen werd door Wagtmans. De belangrijkste winst was echter voor Jourden, die ln de laatste etappe zeer strijdvaardig was en de strijd geheel onder controle hield, waardoor zijn eerste plaats niet meer in gevaar kwam. Het eindklassement luidt: 1 Jourden (Fr.) 24 uur 21 min 42 sec: 2 Van Vreckom (Belg.) 24.22.48; 3 Poulidor (Fr.) 24.22.55: 4 Van Springel (Belg.) 24.23.05; 5 Riotte (Fr.) 24.23.20; 6 Godefroot (Belg.) 24.23.26: 7 Van Rij- keghem (Belg.) 24.23.29: 8 Seis (Belg.) 24.24.22 9 Bocklant (Belg.) 24.24.54; 10 Bernard Guyot (Fr. 24.25.24; 12 Rini Wagtmans (Ned.) 24.25.25; 18 Jos van der Vleuten (Ned.) 24.28. 38; 24 Eddy Beugels (Ned.) 24.31.02. Kapelle I de eerste van een acht neder Laagwedstrijden die er voor de komende weken op het programma staan. Tegenstander was Yerseke T kampioensploeg van de vierde klas KNVB slaagde er pas in de tweede helft in om de balans in hun voordeel te brengen. Yerseke won met 13. Met de rust was de stand nog dubbel- blank. Zaterdagmiddag aanstaande zal Kapelle I om kwart over vier opnieuw aantreden tegen Melissant L Het duurde te lang voordat de zuide lijke schuttersgarde elkaar ln schiet positie gemanoeuvreerd hadden, zodat de Middelburgers er steeds een been tussen konden steken. De gevaarlijkste Almania-aanvaller was zónder twijfel Jackie Smeet» op de linkervleugel, zijn acties kregen geen vervolg omdat vooral Wilms faalde. In de slotfase werd rechtervleugelaanvaller De Loo yer pas de man, die .Almania nog aan een gelijkspel had kunnen helpen. Een pluspunt voor de Middelburgers was ook, dat de linies beter schakel den. Jan Bostelaar (nog al eens on attent in het plaatsen) en Tony Hen drikse (herhaaldelijk in de voorste li nie te vinden) zaten voortdurend ach ter hun aanvallers aan en als Bostelaar maar twee keer van de zeker zeven keer, dat hij in een gunstige schietpo sitie was gemanoeuvreerd het schut- tersvizier wat zuiverder had gesteld zou het er voor Almania slecht heb ben uitgezien. Nu verdwenen de .pro jectielen' van Bostelaar hoog in het .zwerk'. In de laatste Zeeuwse verdedigings gordel (waar Jules Vogel toch wel een uitstekende back aan het wor den is en waar Frans Vermeirssen zich dapper weerde) zorgden routi ne, soms een tikkeltje geluk, én kundig ingrypen er voor, dat on heil kon worden voorkomen. Kee per Johnny But toonde zich met name in de .angstige ure' tijdens het Almania-siotoffensief een doelman van klasse. DEN HAAG (ANP) De KNSB ver strekte zaterdag het volgende commu nique: ,Het bestuur van "de koninklijke Nederlandse schaatsenrijders bond heeft de heren Hoilebooni, Broekman en Pfrommer bereid gevonden respec tievelijk de conditietraining van de dames en heren, de ijstraining van de dames en de ystraining van de heren op zich te nemen. Ten aanzien van de heer Pfrommer, sportoficier op de KMA, geldt deze aanwijzing onder voorbehoud van de definitieve goedkeu ring van de minister van defensie. Het bestuur is de heengaande coa ches Zwanenburg en De Graaff veel dank verschuldigd voor het vele dat zjj de heer Zwanenburg zelfs ge durende een reeks van jaren voor de schaatstopsport en de topspor ters zelf soms onder moeilijke om standigheden. hebben verricht. Het bestuur heeft begrip voor de be slissing van de heer De Graaff om zich voor de training van de kernploeg he ren niet meer beschikbaar te stellen en respecteert dit besluit. Het bestuur hoopt en vertrouwt de heer Zwanen burg in de toekomst bereid te vinden zijn grote ervaring in dienst te blijven stellen van de bond. Intussen kan het bestuur begrip op brengen voor diens standpunt voors hands met name in het komende seizoen niet met een nieuwe taak te worden belast'. (Van onze sportredacteur) Een urenlang durende treinreis van Sittard naar Middelburg (met vier keer overstappenbrachten niet al leen de spelers van AIrnonia zeer dicht hg de spelers tan Middelburg maar brachten ook de standpunten ran de besturen van Almania r. Middelburg dichter bij elkaar.... Nu kan men zeg gen: de pap is gestort, de koek is ver- aeen zin aan die volledige competitie van de zes kam pioenen van de eerste klas voor de strijd om de landstitel. Okay, we we ten het ook: de zaak kan tiu toch niet meer veranderd worden. Toch gaan we er nog even op in Men kan nooit weten. Wellicht helpt het voor volgend jaar als Middelburg weer eens kampioen mocht worden. Men weet het: Middelburg was en it x>oorstander van een strijd in twee poules waarna de winnaars van de- poules tenslotte in een finale gaan uit maken wie kampioen van Nederland is. Voorzitter 8aïïe Simonse van Mid delburg heeft dat standpunt als een advocaat' staan verdedigen, dinsdag avond in Utrecht tijdens een vergade ring van de zes kampioenen. De heer Simott-ie praatte aL Brugman ten waarschijnlijk nog beter uant wie de Middelburgvoorzitter wel eens aan het woord heeft gehoord zal er niet ver baasd over zijn als een volgende gene ratie het gezegde omgebogen heeft tot: ,hij praat 'als Simonse'....). Welbespraakte Simonse dan had ar gumenten genoeg. Het is toch te dwaas 'om amateurs te laten doorspelen tot in juli toe. Dat presteren zelfs de profs niet. Met een verdeling in twee poules voorkomt men dat. De vrees van de andere, kampioenen was dat in zo'n poule-indeling een eerste nederlaag al direct vrijwel beslissend is. maar Mid delburg heeft in de praktijk wel bewe zen dat dit allerminst het geval is. Het meest verbaasde ons da! Middel burg de enige was die voor een inde ling m twee poules was. Waarom T Om dat een volledige competitie in het na deel van clubs als Almania (Broek- SittardEmmen en Middelburg is en in het voordeel can centraler gelegen clubs ais Rheden, DCG (Amsterdam) en UV8 (Leiden). Waarom Middelburg, Emmen en Alma nia in het nadeel zijn is duidelijk: zij moeten aanzienlijk meer kilome ters reizen dan de centraler gelegen clubs. Een verdeling in poules had dit bezwaar voor een groot deel opgehe ven. Emmen en Almania zagen daar van kennelijk het belang niet in. We schreven het al: de treinreis van gis teren bracht de standpunten van de besturen van Middelburg en Almania wat dichter bij elkaar. ,We hebben er geen ervaring in', zei een Limburgs 'bestuurslid, .maar die lange afstan den maken zo'n lange nacom petitie toch wel extra zwaar'. Een strijd tussen zes kampioenen is overigens nauwelijks meer een finale' te noemen. In feite gebeurt er ieder jaar niets anders dan dit: de kampioe nen tan de zes eerste klassen .promo veren' naar een tijdelijke eredivisie voor amateurs en wie er in slaagt kampioen van die eredivisie te wor den is tevens landskampioen. Met andere woorden: de kampioenen moe ten in één jaar twee competities af- werken... In totaal 3-'/ wedstrijden, evenveel als bijvoorbeeld de eredivi sieclubs. In feite is dat eei. absurde situatie. Begrijp ons goed: daarmee is niets kwaads gezegd over de waarde van de landstitel voor Middelburg. Inte gendeel: dit absurd zware program ma geeft aan de landstitel nog meer glans. Maar een finale van tien teed- strijden is gewoon niet normaal meer. Wij zien ook een indeling in twee pou les niet als een ideale oplossing (ver heel knappe dingen, zo uit het boekje overgenomen: met twee- of driehoeks combinaties of breedteaanvallen sne- 1 0 0 1 0 0-2 den ze door de Limburgse defensie heen. En toch geen doelpunten Toch niet meer revenuen uit ruimteschep pende solo's van De Vos of dito pasjes van Wijs. Op beslissende momenten lukte het juist niet: een pasje te kort of te lang, een Almania been, dat. er net tussenkon, een tactisch misgreep- je, dergelijke factoren stonden tref fers in de weg. 5% 1 0 2% Wanneer de matchpunteD gelijk zijn tellen de bordpunten. BELGRADO (ANP) De achtste partij uit de schaaktweekamp tussen de grootmeesters Svetozar Gligoric (Zd-Sl> en Mikhail Tal (Rusl) is zater dag in Belgrado na 27 zetten in remise geëindigd. In deze tweekamp, een van de vier kwartfinales van het kandida tentoernooi, heeft Tal een voorsprong van 4%-3Vs. die in het begin niet zo best ver- voor Gommers, maar hij herstelde zien goed Het eindspel dat op het bord partij liep v A. Mabélus-L. Zanders, 1-0: postioneel prachtig gespeeld van Mabélus. Het was niet gemakkelijk maar hjj won toch overtuigend. J. Hoogstratc-J Schoenmakers, Vfe-V&: een partij welke Hoogstrate had moe ten winnen, nadat hij een aanval had ingeleid met een stukoffer op h3. Het eindspel met 2 torens en lopers van AMSTERDAH (ANP) De derde partij tussen de grootmeesters Samuel Resnevsky VS I en Viktor Kortchnoi (SU) is zondag na 23 zetten in remise geëindigd. Evenals ln de eerste ontmoeting kozen de beide kwartfinalisten uit het kan didatentoernooi de Nimzo-Indische ver dediging. Na drie partijen is de stand 2-1 voor Kortchnoi. Maandag (van daag) wordt de vierde partij gespeeld. Het verloop van de 23 zetten is: wit: S. Reshvesky, zwart: V. Kortchnoi: 1. d2-d4, PgS-f6; 2. c2-c4, e7-e6; 3 Pbl-c3, Lf8-b4; 4. c2-e3, 0-0: 5. Pgl-e2. d7-d5; 6. a2-a3, Lb4-e7; 7. Pe2-g3, c7- c5; 8. d4-c5, Le7-c5; 9. b2-b4, Lc5-e7; 10. Lcl-b2, d5-c4; 11. Ddl-c2, b7-b5: 12. Pc3xb5. a7-a5: 13 Lflxc4, a5x b4; 14. 0-0. b4 x a3: 15. Pb5 x a3, PbS- d716. Pa3-b5, Lc8-b7; 17. Lc4-e2, DdS-b6; 18. Dc2-c7, TaSxal; 19. Tfl x al. Db6xc7: 20. Pb5xc7. Tf8-b8; 21. Lb2-a3, Kg8-f8; 22. La3xe7 (schaak), Kf8xe7; 23. Ta 1-bl, remise. Zo haalde Almaniakeeper Schrooten daaruit verkregen corner knalde Wijs rakelings over. In de 24e minuut zoef de een schot na een solo van Wim de Vos net naast, in de 33e minuut kopte Wijs een corner in het zijnet, het zijn maar enkele voorbeelden van het ,net- niet-halen' t heLftoffensie Toen ook al kon But zjjn kwaliteiten tonen: in de 34e minuut, tipte hij een schot van Jackie Smeets nog net over. Na een moeilijke 85e minunt voor de Middelburgdefensie kwam in de 39e minunt het succes: een combinatie De Vos - Hendrikse - Pentury bracht de bal bij Hendrikse terug en diens lage schuiver verdween onder de vallende Schrooten in het Almaniadoei. Hele maal vrijuit ging de Limburgse doel man niet. VLISSINGEN Zonder spijt zal Vlis singen gistermiddag een streep gezet hebben onder het seizoen 1967-1968. Het was voor de rood-witte formatie het slechtste seizoen van de laatste jaren, maar bij het begin van de nu afgelopen competitie vreesden velen toch dat het nog slechter zou aflopen. Dat (degradatie) is echter niet ge beurd. Vlissingen beëindigde dit sei zoen met een nederlaag tegen DESK uit Kaatsheuvel (8-4). Na een half uur spelen leek Vlissingen een grote nederlaag tegemoet te gaan. Al in de zevende minuut loste Dam en een afstandsschot waarop doelman Van Huizen zich verkeek 0-1Wel werd het na ruim een kwartier spelen door Lilipaly gelijk (na een voorzet van Boogerd) maar in de 20e en in de 30e minuut profiteerde Laros handig van zwakke momenten in de Vlissingse verdediging (1-3). De Zeeuwen vochten echter terug en nog voor de rust bracht Boogerd de achterstand terug tot 2-3. Vyf minuten na de rust zette deze speler weer door en scoorde de gelijkma ker. Tenslotte bleek DESK de ge lukkigste ploeg, want uit een voor zet van Damen scoorde Van Riel de winnende treffer voor de Bra banders. Op eigen veld versloeg TOP met 4-2 Helmond. De eindstand van de eerste klas E is nu: Middelburg Sparta '25 TCS Veerse Boys TOP Helmond DESK RKC UNA Concordia SVD Vlissingen De Spechten De Valk 24 13 24 12 24 12 24 12 24 11 24 9 24 10 24 9 24 10 5 6 31 50-32 6 6 30 51-32 6 6 30 35-29 5 7 29 39-28 5 8 27 44-31 8 7 26 36-30 6 8 26 42-37 8 7 26 23-26 4 10 24 42-42 7 9 23 42-43 7 12 17 25-42 4 16 12 23-48 5 16 11 23-55 aanvallend karakter dan voor rust. In de le minuut al zag But een omhaal van Mat Wilms net over gaan en in de 9e minuut schoot Smeets juist over. Middelburg drukte echter terug, nam het middenveld in bezit en bereikte zijn kansrijkste periode. TERNEUZEN Terneuzen heeft zon dagmiddag thuis een vriendschappelij ke wedstrijd tegen Alliance gewonnen met 2-0. Beide elftallen speelden een niet al te beste wedstrijd. Dat Terneu zen tenslotte toch won dankte het voor al aan het feit, dat het over een betere techniek en meer snelheid beschikte. Het enige lichtpunt in deze wedstrijd was de jonge (17 jaar) Jan Geelhoedt, die zijn debuut in het eerste elftal van Terneuzen maakte. Hij scoorde in de 25e minuut voor en in de 10e minuut na de rust de beide doelpunten. Mede door zijn uitstekende passes was hij een van de beste Terneuzenspelers. AMSTERDAM (ANP) De sportcommlssie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft twee renners toegevoegd aan het vijftal dat reeds was ge selecteerd voor de Ronde van Frankrijk. Het zijn Gerard van Vïanen uit Kockengen en Arie den Hartog uit Elslo. Eerder waren al aangewezen Wim Schepers, Rini Wagtmans, Harry Steevens, Eddy Beugels en "Jan Janssen. ten), maar toch i slechte keus dan i petitie. Voor ons is er overigens wél een idea le oplossing: de instcllina van twee hoofdklassen boven de zes eerste klas sen. Als er twee hoofdklassen komen zullen de reizen niet zo ontzettend veel verder worden dan nu bijvoorbeeld voor de clubs in de eerste klas E. Aan het eind van het seizoen krijgt men dan een prachtige finale: een strijd tussen de twee kampioenen van de twee hoofdklassen Veel cli'^s staan daar bedenkelijk te- oenover. omdat zij domweg weinig fcans hébben ut die hoofdklas verzeild te raken. Vlissingen bijvoorbeeld was enkele jaren geléden sterk geporteerd voor de instelling van een hoofdklas. Hoe zouden de Vlissingers er nu over denken f Maar een eerste klas die uit meer dan zeventig clubs bestaat heeft toch niet de waarde van een echte eerste klas. De top van de piramide van het amateurvoetbal is weggezaagd en vermengd met een brede onder laag. Zo lang die twee hoofdklassen er niet zijn, blijft het een piramide zonder spits. Maar mei zal jaren en jaren moeten praten als Brugman en Simonse samen om dat voor elkaar te krijgen EI SEN ST ADT (ANP) Frankrijk heeft zich zondag geplaatst voor het olympisch voetbaltoernooi in Mexico door in de tweede kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk een gelijk snel (1-1) te bereiken. De Fransen hadden de thuiswedstrijd tegen de Oostenrijkers reeds met 3-1 gewonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 7