Onzekerheid Zeeuwse herindelingen tergend' WAT EEN IDEE DAT EEN GOED PAK DUUR MOET ZIJN! Vlissingse Nutskleuters hadden feest BURGEMEESTER HUBER VOOR VNG ZEELAND: IN VAKANTIES WEER DUBBELE RIJBAAN OP ,BRUGGEN ROUTE' KLEDING SUPERMARKT Nieuwe Burg 29 MIDDELBURG LIMONADE VOOR UW FAMILIE BERICHTEN DE P2C DONDERDAG 9 MEI 1968 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 ANIMO EN FUT GAAN ERUIT GOES ,Wat mij het meest ver driet in Zeeland is de tergende on zekerheid, waarin talloze gemeen tebesturen door de herindelings plannen sinds jaren verkeren'. Dat zei burgemeester mr F. G. A. Hu- ber van Goes woensdagmorgen in zijn openingswoord bij de jaarver gadering van de afdeling Zeeland van de Vereniging voor Nederland- j se Gemeenten. ,Wij zien goede be stuurders onze provincie verlaten, terwijl de achterblijvers zich afvra gen of het nog zin heeft om voor hun gemeenten plannen op te zet ten, waarvoor intergemeentelijk samenwerking nodig is'. uiige digheden, maar liet is hier en daar wel merkbaar, dat de animo en de fut eruit gaan om iets nieuws te begin nen. De neiging kan er zjjn om te zeggen, dat de herindeling aanstaan de is en dus elk initiatief tot interge meentelijke samenwerking weinig zin heeft. Het is juist thans meer dan c lit geboden, dat we als gemeenten samen mét de provincie of zonder de provincie, wanneer dat mogeljjk Is, initiatieven te 1)1 jjven ontwikkelen om in de pas te bljjven'. Waterleiding In het openingswoord van de heer Hu- ber nam die samenwerking een centrale plaats in. Hij zei er over in verband met de energiebedrijven: .Of nu de financiële moeilijkheden bij één der Zeeuwse drink en waterleidingbedrijven aanleiding moeten zijn om de verzorging van hel drink- en industriewater uit gemeente lijke handen te nemen, zoals ik uit kran- teberichten heb begrepen, is mij niet ge heel duidelijk'. 'Vluchtig werd in de huishoudelijk» vergadering van de Zeeuwse afdeling van de vereniging een aantal problemen besproken. Burgemeester H. P. Ever wijn van Westerschouwen opende een korte discussie over de gemeenschappe lijke regeling inzake de luchtverontrei niging. Hij was van mening, dat een ge differentieerde regeling moet worden ge troffen ten aanzien van de financiering. Burgemeester mr J. P. Boersma van Brouwershaven: ,Op Schouwen-Duive- land zullen we in de eerst® tientallen jaren niet de minste last hebben van luchtverontreiniging. Er wordt gevraagd om solidariteit in dit verband. Maar waar is de solidariteit als kleine ge meenten met problemen zitten. Dan is er snel een regeling van de grote ge meenten en de kleine kunnen alleen ver der modderen'. In dat verband noemde burgemeester Boersma de kleine gemeenten rond het Veerse Meer. .Die krijgen bij hun enorme problemen en investeringen ook geen steun van de grote gemeen ten. En met de Grevelingen wordt het net zo'. Burgemeester Huber stel de, dat het moeilik zal zfln een ge differentieerde regeling samen te stellen, omdat de grenzen van de luchtverontreiniging niet te trekken Jhr mr L. P. Quarles van Ufford. bur gemeester van 's-Gravenponder. vroeg in de rondvraag of al iets te zeggen is over te treffen maatregelen, in het ge val een olietanker vastloopt op de Wes- terschelde. Van de kant van het afde lingsbestuur werd meegedeeld, dat de gemeente Vlissingen daarvoor een rege ling heeft in de politieverordening. Over het subsidievraagstuk, waarop burge meester Huber in zijn openingswoord was ingegaan zei het statenlid, de heer J. van den Bos: .Wanneer de subsidie voor sociale instellingen en dergelijke meer naar de kant van de gemeenten kunnen worden gebracht kan mogelijk het provinciaal bestuur de vrijkomende middelen in het ontwikkelingsfonds stor ten. .Die gedachte bestaat bij het pro vinciaal bestuur', verzekerde de neer Van den Bos. Havenbeheerder In z\jn openingswoord ging burge meester Huiier overigens nog in op de activiteiten van de afdeling land van de vereniging. Over burge meester Thomassen, die dezer dagen in Zeeland sprak over de zeehaven- ontwikkeling, zei hjj: .Burgemeester Thomassen van Rotterdam is niet meer dan een eenvoudig havenbeheer der. De ministers van economische zaken en volkshuisvesting hadden moeten komen voor een gesprek. Verder deelde burgemeester Huber mee, dat momenteel wordt gewerkt aan de oprichting van een Zeeuwse commissie voor welstandstoezicht, die de provincia le schoonheidscommissie zal vervangen. Op korte termijn zullen hierover sugges ties komen van de Zeeuwse afdeling van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. In de middagvergadering hield de heer S. D. Duyverman. voorzitter van de ge meentelijke contactcommissie voor auto matiseringsvraagstukken een inleiding over de automatisering van administra ties voor besturen. De heer Duyverman maakte duidelijk, dat door verwerking van bestuuriyke informatie met een com puter men sneller over het materiaal kan beschikken, dat nodig is voor het nemen van beslissingen. ,U krijgt uw gegevens zo sneller op tafel en de be sturen zullen dan ook sneller moeten reageren. Bij verwerking van gegevens met de hand krijgt men rapporten over allerlei zaken vaak laat of te laat. Als een rapport snel komt. heeft het ook zin te reageren' daarin samen te werken als gemeenten, provincie en waterstaat. Hij rekende voor. dat de kosten voor alle admini stratie bij een samenwerkingsvorm, waarbij men landelijk 8 tot 10 compu ters nodig zou hebben, de gemeenten op 2,per inwoner zou komen. Bij ver werking van administratieve gegev zo hoog worden. Bij samenwerklnj Zeeland en Zuid-Holland als een regio kan men programma's tussen regio's uitwisselen, wat tijd- en kostenbespa rend werkt. QQ Costuums, die alles mee hebben: W v Stofkwaliteit, pasvorm en afwerking. De rotsvaste kwaliteit "van goeden huize"! De heer Duyverman stelde in zijn cause rie verschillende mogelijkheden aan de orde om automatisering in te voeren Brandje bij antiekhandel Dinsdagavond omstreeks half elf brak brand uit in de loods van de souvenir- en antiekhandel van de heer B. \an Dam in de Gentse Breedstraat te Phi lippine. Hoewel de brandweer onmid dellijk werd gewaarschuwd hoefde de ze niet uit te rukken omdat de familie Van Dam zelf de brand meester werd. Toch was de schade nog aanzienlijk. De brand is waarschijnlijk ontstaan doordat een stuk meubilair door over verhitting vlam vatte. Eucharistieviering SAS VAN GENT Zondag jl werd in de parochiekerk te Sas van Gent een geslaagde eucharistieviering van en voor ae jeugd gehouden. Onder het motto .duisternis en licht, oorlog en vrede' leidde kapelaan L. Testers, promotor en leider van de jongerenmisvieringen deze dienst welke op ëen eigentijdse manier en passend in het ritme van deze tijd gevierd werd. Aan deze dienst werkten de jonge Henri Vermast, het orkest The Blue Devils, het jongenskoor uit Deb- boutshoek in België en de jongens en meisjes van het jongerenkerkkoor uit Sas van Gent mee. De dirigent was de heer C. Hoste. zijn. ,Het is in net algemeen belan| We zijn allemaal gelukkig met c stijgende werkgelegenheid in de pro- e', aldus de Goese burgemeester. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG In het topseizoen van de vakanties (1 juli tot la augustus) zal het verkeer op de bruggeroute van Rotterdam naar Zeeland tussen Heinenoord en de Haringvliet brug weer van de dubbele rijbaan gebruik kun- énen maken. Een van de beide banen Is al geruime tjjd gestremd. Maar de werkzaamheden, waardoor dat gebeurt, zullen in de vacantieperïode tijde lijk worden stopgezet. Dit deelt minister Bakker fverkeer en waterstaat) mee in antwoord op vragen van de tweede kamer leden, mevrouw G. V. van Someren-Downer en mr A. Geurtsen (beiden wd). Het is de minister niet bekend dat zich op goede vrijdag (12 april jonstleden) op ditzelfde wegvak van rijksweg 39 opstoppingen hebben voorgedaan, zo laat hij de beide kamerleden weten. Bij navraag bleek, aldus de minister, dat ook bij de rijkspolitie geen mel dingen van opstoppingen bekend waren. Op het tolbureau van de Haring vlietbrug werden die dag in de richting Flakkee 3956 en in de richting Rot terdam 2757 motervoertuigen geregistreerd. Bij verkeershoeveelheden van deze omvang plegen zich volgens de minister geen opstoppingen voor te doen, wanneer het verkeer in beide richtingen van één rijbaan gebruik moet maken, zoals op genoemde datum het geval is geiweest. Gezien de ook tijdens de weekeinden geringe omvangvauhet verkeer over deze weg was het niet noodzakelijk aan de aannemer de verplichting op te leggen de afgesloten rijbaan tijdens de weekeinden alsmede de paas- en pinkster maandag en Hemelvaartsdag voor het verkeer beschikbaar te stellen. Heden overleed ln het Sint-Elisabethzieken- huis te Sluiskil, op de leeftijd van 78 jaar, onze broer, zwager en oom EDUARD MARKUSSE weduwnaar van J. A. van der Maas Namens de familie, Mark u sa e- van der Maas A. J. Markusse Tijdelijk: Sint-Elisa- bethziekenhuis Sluiskil. Kloosterzande, 6 mei 1968. Groenendijk 83. Samenkomst om 13.15 uur. ln het .Nleuw Zee land Huis', naast de Nederlandse hervorm de kerk te Kats. Correspondentieadres: P. van der Maas, Leendert Abrahamweg 3. Kats. De begrafenis vindt plaats te Kats. op vrij dag 10 mei 1968 om 14 uur. VLISSINGEN Woensdag morgen rond elf uur gaf de fleurigheid van bonte kleding de indruk dat er in de tuin van de Nutskleuterschool een gekostumeerd tuinfeest aan de gang was. Maar dan niet voor volwassenen. Het waren prachtig uitgedoste kleuters van vier, vijf en zes jaar, die in de mooiste en origineelste kostuumpjes rondliepen. En dat alles was het begin van een groot kleuterfeest in het kader van het 150-jarig be staan van het Nutsdeparte- ment Vlissingen. In het begin krioelde het nog van ile fotograferende moeders, die vertederd hun kroost en die van anderen op de foto of de film zet ten. De randen van de zandbak werden voor deze gelegenheid nut tig als een soort .filmset' be schouwd. Natuurlijk zag men tussen de bijna honderd verklede kinderen een redeljjk aantal Pipo's. Kluk ktuks, cowboys en indianen: zelfs een Batman was er bij- Naast de vele populaire televisie jeugdhelden vielen vooral op het lieftallig rococo-vrouwtje, com pleet niet een grote witte strik op de .derrière' en een .tache de beauté' op het snoetje, Flipje van de Tielse jam en een paar echte Zeeuwse mini-boerinnetjes,. Nadat de moeders langdurig af scheid hadden genomen, bleven de kleuters alleen met elkaar ach ter in een zaaltje van de school. Want daar zouden nog een hele boel leuke en spannende verras singen zijn te verwachten. Alvo rens ieder kind zijn plaats en draai had gevonden, werder er et telijke klapperschoten gelost en toen dat voorbij was, zei me vrouw A. Meier-Eekman. plaatsvervangend hoofd van de kleuterschool: .kijk eens. jongens daar komt Dikke Deur!' En zo als dat een echte directeur i in zak formaat) betaamt kwam de klei ne jongen parmantig naar binnen stappen. .Jutlie zien er allemaal zó onher kenbaar uit en zó mooi zijn jul lie!' En omdat de ,juf' het eens wilde controleren wie wie was, trok zij één van de kinderen het masker af. Om meteen flink in een feeste lijke stemming te komen gingen de kleintjes een paar feestliedjes zingen. Vol overgave - want het bleek duidelijk dat de kleuters echt wel zin in feest hadden klonk het .Lang zal ze leven' uit de monden. Na ccn paar liedjes kregen de kinderen de eerste traktatie om de droge kelen te smeren: limo nade. Een kind vroeg terloops toen de limonade binnen werd gedragen: .komt er nog taart7' Er kwam geen taart, maar wel een mokkabiskwietje. Tijdens de slokjes 1 onade kwa men amechtig il nsen van het cabaret .Jeugi s* de zaal binnen. Door pech .crweg wa ren zij veel later dan normaal gebruikelijk is, op hun plaats van bestemming gearriveerd. Terwijl de poppenkast in ijltempo werd opgebouwd, hield een accordeon ist van het gezelschap de sfeer er bij de kleuters in. Allerlei be kende wijsjes die hij speelde, wer den tot schreeuwens toe uit vol le borst meegezongen. Na muziek was de goochelaar aan de beurt. Het belangrijkste onderdeel van het jeugdprogram ma was de poppenkastvoorstel ling met natuurlijk Jan Klaassen en overigens heel weinig Katrijn, maar met des te meer ,de boef', .de heks' en ,de politieagent'. Geweldig leefden de kinderen met Jan Klaassen mee, want hij beleefde weer één van zijn span nende avonturen: .Jan Klaassen als held'. Na het poppentheater werd alles onder toeziend oog van de da- nies H. H. du Pon en H. E. van Mooren in gereedheid gebracht voor de gezamenlijke warme maaltijd, die uit frites, knak worst en een appel bestond. Toen de lange frieten een beetje wa ren gezakt, kreeg elke kleuter tot slót een groene Ijseo van een echte ijsman, die met zijn karre tje midden in de zaal stond ge parkeerd. Heden heeft de Heere, na een langdurig, maar geduldig gedragen lij den, tot Zich genomen JACOBA VERBURG op de leeftijd van 75 jaar. Namens de familie, A. Hoebeke J. J. Hoebeke- Nieuwenhuize Wolphaartsdijk, 8 mei 1968. Kosterweg. De begrafenis zal plaatshebben DV zater dag 11 mei om 11.00 uur, vanuit de consisto rie der geref. kerk. Correspondentieadres Veerweg 45. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, zacht en kalm, onze innig geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder geboren Bommeljé Ovezande: M. Moerdijk Hoedekenskerke: D. Moerdijk P. Moefdijk-Dekker Lewedorp: S. P. Meeuwse- Moerdijk Iz. A. Meeuwse Lewedorp: J. M. Priester- Moerdijk L. Priester Ovezande: J. Moerdijk A. Moerdijk-Dekker En kleinkinderen Ovezande. 8 mei 1968. Noordweg 21. De begrafenis zal plaatshebben DV zater dag 11 mei des namid dags om 2.00 uur, van af het sterfhuis. Geen bloemen. eerder weduwnaar van P. Minderhoud in de ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam, Westkapelle, 8 mei 1968. Papestraat 14. Op 24 april 1968 over leed. tot onze diepe droefheid, onverwachts, in het ziekenhuis te Bloemfontein, Z .-Afri ka, onze lieve schoon zoon en zwager, de heer D. C. FOKKER echtgen. van W. P. MaUekoote op de leeftijd van 63 jaar. 's-Heer-Arendskerke A. Mallekoote A. N. Mallekoote- Dieleman Haarlem: J. P. Mallekoote P. M. Mallekoote- Evertse Den Haag: A. M. Rooze- Mallekoote P. C. Rooze Goes: C. A. Mallekoote E. G. Mallekoote- v. d. Panne Heden overleed na een langdurig ziekbed, me juffrouw G. BOOGAARD in de ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam. R. A. B. Kessing. ex. test. W. van Abcoudelaan 2 Driebergen. Driebergen, 5 mei 1968 W. van Abcoudelaan 2 De teraardebestelling heeft donderdag 9 mei ln alle stilte plaats ge had, op de nieuwe al gemene begraafplaats te Driebergen. Algemene kennisgeving Heden overleed, na een smartelijk lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve, zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader JOZEF NÖTHEN, op de leeftijd van 64 jaar. Uit aller naam. C. Nöthen-Groffen VKssingen, 7 mei 1968 Hurgronjestraat 28. De overledene ligt op gebaard in de rouwka mer van het St-Joseph- ziekenhuis. Bezoektijden van 10.30- 11.30 uur en van 16.00- 17.00 uur. De gezongen H. Mis van Requiem zal wor den opgedragen op za terdag 11 mei 1968, te 10.30 uur, in de pa rochiekerk van O. L. Vrouw van de H. Ro zenkrans en de H. Ja cobus te Vlissingen, gevolgd door de begra fenis op het r-k kerk hof, aldaar. Opening zwembad Het zwembad aan de Mauritsweg te IJzendyke wordt 20 mei geopend. De sluitingsdatum werd bepaald op 15 sep tember. Het zwembad is van maandag tot en met vrijdag geopend van 10 uur tot 5 uur, zaterdags van 10 uur tot 6 uur en zondags van 2 uur tot 6 uur. Dodenherdenking Voor het monument bjj de nieuwe brug te Sluiskil werden de gevallenen van de laatste wereldoorlog herdacht. Een tocht voor de jeugd moest wegens het slechte weer woren afgelast. Deputa ties van de Sluiskllse lagere scholen leg den bloemen bq het monument. Schaakcompetitie SAS VAN GENT In café l'Espérancé werden het afgelopen weekeinde de laatste partijen van de onderlinge 8chaakcompetltie van de vereniging .Het witte paard' gespeeld. Winnaar van de competitie werd de heer Fripplat uit Zelzate. De heer Bletek, eveneens uit Zelzate, won de snelschaakcompetitie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1968 | | pagina 9